Vivus Ape 100 km (2023)

Avatar

By x-f 31.08.2023 15:10:56

Member+ · 402 comments

Sveiki!
Pēdējoreiz sacensībās piedalījos 2015. gadā, un tad vasaras otrajā pusē ienāca prātā doma, ka varētu atkal pamēģināt, tāpēc pamēģināju Vivus Cēsu pirmo dienu (ar intervālu startu) – patika, nepaliku pēdējais, trase bija jauka, dalībnieki arī. smile
Tagad mani varbūt interesē Apes 100 km sacensības, bet ir vairāki jautājumi.

  • Vai 100 km kaut cik sacensību režīmā var nobraukt parasts cilvēks, vai arī man vajadzēja šim visu gadu trenēties? Nosēdēt uz velo vairākas stundas un daždesmit kilometrus varu un daru, taču ne pārāk regulāri un ne ar 25+ km/h vidējo.
  • Cikos ir starts? Nolikumā nav minēts.
  • Cik saprotu, visi 100 km ir viens aplis.
  • Kas notiek, ja nu jāizstājas tālākajā trases galā? 40-50 km pārgājiens atpakaļ?
  • Vai jūs trasē ņemat līdzi maizītes un ko tādu, ne tikai želejas?
    Tas ir nopietns jautājums, jo 100 km varētu prasīt varbūt kādas sešas, septiņas stundas, atkarībā no daudziem apstākļiem, – visa diena uz velo. Tad kā tas vispār notiek, ja neesi top braucējs? Mani tur interesē piedzīvojums, trases izbaudīšana un sevis pārbaudīšana, ne rezultāts un vieta finišā, bet tās tomēr ir arī sacensības, nevis parasts izbrauciens, kur tikai čilot.
  • Cik daudz tas prasa no velo? Jāņem līdzi cimdi, lupatiņa un eļļa vai vēl kas?
    Skatījos “Tom10 Crafted” pagājušā gada apskatu (https://www.youtube.com/watch?v=RpWJZkYxbjg), un tur pie viena no tehniskās apkopes punktiem ir vesels bars ar braucējiem, kas darās ar saviem velo. Ir tik traki? Vai lielo upi šķērso tikai vienreiz beigās?
  • Vai vērts ņemt līdzi austiņas ar mūziku motivācijai, ko ieslēgt, sākot ar otro stundu, kad visi izretojušies un redzami tikai epizodiski? Doma par "10 h sarunām ar sevi" šķiet diezgan nu tā.

Senos laikos esmu braucis Apē sacensībās vairākas reizes, joprojām atceros Drusku pilskalnu (kas nemaz nav drusku), Kornetus, posmus pa Igauniju, optimistiskos uzrakstus trasē, skaistos skatus, celiņus gar ūdeņiem. Tāpēc arī tā parāva nostalģija. Un, ja tik tālu jābrauc, tad nevar taču ņemt tikai pusīti. smile


People.lv Racing Team

Avatar

By sebreens 31.08.2023 15:22:19

Member · 117 comments

Nobraukt var, tikai ļoti iesaku paspēt vēl šonedēļ vienu 6-8h braucienu. Mierīgā tempā, bez steigas un ar daudz ēdienu līdzi. Apē ir tehniskais punkts ik pēc kādiem 15km, tur ir daudz ēdamā. Ja nekur nesteidzas, tad mierīgi tur var saēsties.

Vēlviens ieteikums būtu sākt daudz mierīgākā tempā, nekā liekas, ka vari braukt. Daudzie kāpieni pa visam noteikti piedzīs kājas. Ja jūties labi pēc 4-5h, tad vari mazliet kāpināt, bet šaubos vai būs tāda vēlme big_smile Pats jau 2 gadus noķēru krampjus kādas 2h no finiša. Lai gan itkā jutos perfekti un viss gāja ļoti labi, skatoties pēc jaudas datiem, man vajadzēja piebremzēt.

Starts ir 9os no rīta.

Ar divām pudelēm pietiek - tās katrā kontrolpunktā var uzpildīt.

Ja būs slapjš laiks, tad iesaku paņemt lupatiņu un eļļu. Ja nav slapjš, tad bez bēdas var močīt. Ja nav tubeless iesaku arī kameru un lāpstiņas paņemt. Noteikti arī paņem telefonu. Ja galīgi otrā galā notiek šaize, var mēģināt ar organizatoriem sarunāt, ka atved.

Austiņas var paņemt, bet man šķiet, ka tā ir baigi labā iespēja tiešām pabūt ar sevi un citiem dabā. Kopējās ciešanās sanāk ļoti smieklīgas sarunas smile

Galvenais ir labas emocijas un motivācija nobraukt, pārējo jau kājas iespēs. Protams, uz nekādu super ātro rezultātu galīgi nevar un nevajag tēmēt. smile

Avatar

By Papuass 31.08.2023 15:33:58

Member+ · 2,978 comments

Vajadzētu varēt nobraukt, īpaši jau laiks būs sauss. Trase nosacīti ir vieglāka par Haanja 100, jo otrajā pusē nav daudz kāpumu un ir grants ātrumposmi. Distancē iekļauti visi Apes puses hiti — Drusku pilskalns, takas gar ezeriem, nobrauciens pa akmeņaino gravu. Viss vienā aplī. Starts vienmēŗ ir bijis 9.00. Ēdināšanas punktos piedāvājums ir plašāks nekā parasti sezonas gaitā, desmaizi nav jāņem, bet sporta dzēriens, želejas un kaut vai musli batoniņi var noderēt. Svarīgi sākt ēst jau no paša sākuma. Uz ēdināšanas punktiem var nosūtī paciņu un pa dienu jau atstāt biezās drēbes.

Sausā laikā velo būs vien nedaudz noputējis, bet Apē ir potenciāls dubļiem, kur var sanākt visādi.
Šobrīd nākamo nedēļu rāda sausu, be tik tālu prognozes nav uzticamas https://www.yr.no/en/forecast/daily-tab … ty/Ape/Ape

Līdzi ieteiktu ņemt kameru, pumpīti, instrumentus, ķēdes posmu.

Braukšu simtiņu jau sesto gadu, patīk.

Avatar

By hilss 31.08.2023 19:19:35

Member+ · 865 comments

APE 100 man katru gadu ir labs motivators pavasarī atkal kāpt uz velo, lai vasaras beigas varētu skaisti noslēgt sacensību sezonu. Pāris pēdējos gadus gan esmu izlaidis. Pārstāvot parastos mirstīgos, gribētos teikt, ka sausa trasa un pielijusi trase būs 2 dažādas lietas. Ja kādu nedēļu nepažūs, tad slapjās, neripojošās pļavas būs izaicinošas tāpat kā kāpumi. Tādēļ jāskatās temps, lai sākumā nepārforsētu. Pēc starta nevienam nav jāskrien līdzi. Ar sava līmeņa braucējiem ne reizi vien varēs tikties ēdināšanas punktos. Es sākumu braucu pat lēnāk nekā mans nosacītais sacensību ātrums šādos apstākļos. Pēc tam tāpat kājas piedzīsies. Kaut kur Tartu maratona sakarā lasīju interesantu atziņu, ka ne jau attālums nogalina, bet ātrums.

Ja nav nekas mainījies, tad ēdināšanas punkti būs pa ceļam. Cilvēki tur ļoti atsaucīgi. Ēdiens pietiekamā daudzumā. Tomēr jāņem vērā, ka beigu gala dalībniekiem kaut kas var pietrūkt no ēdamā, dzeramā distances beigu daļā. Tādēļ ūdens pudeli jāuzpilda pie katras iespējas. Un ēdamā rezervēm arī pašam jābūt kabatā, ja nu kas. Kamerai, pumpītim, lāpstiņām. Varbūt sēdekļa skrūvju, stutes savilcēja šekantes atslēgai, ja noslīdz lejā, kratoties pa saknēm.

Jāpieraksta organizātoru telefona numurs, lai būtisku problēmu gadījumā dotu ziņu. Un jāizpēta, jānofotogrāfē ēdināšanas punktu atrašanās attālumi, lai izvērtētu, vai pašu spēkiem varēs aizstumt, ja kāda problēma.

Kā jau te minēja, tad uz izvēlēto ēdināšanas punktu var nodot somu, maisiņu utt. Kurā var ielikt gan ēdamo, gan drēbes. Varbūt lukturīti, eļļas pudelīti utt.

No savas puses vēl ieteiktu stāties katrā ēdināšanas punktā, lai pie viena arī atpūtinātu kājas, nedaudz tās pastaipītu.

Iepriekšējos gados varēja ērti pārnakšņot Apes skolā un sporta zāles matračiem. Jājautā organizatoriem.

Un jā, būs gabali, kur neredzēsi nevienu braucēju ne priekšā, ne aizmugurē. Lai cik jocīgi nebūtu, man ne reizi uz 100km nav bijušas šaubas par trases marķējumu.

Kā beigu gala braucējam, bija iespēja redzēt, kā pilskalnā līderi uzbrauca augšā, nenokāpjot no riteņa, kājās stāvot. Vot pārcilvēki!
Man, protams, pēc tam vēl bija cilpa jābrauc līdz pilskalnam.

Avatar

By hilss 31.08.2023 19:32:49

Member+ · 865 comments

Ā, un vēl. Nezinu, kāda Tev ir zobratu sistēma. Ja tomēr būs lietus, dubļi, tad jāizvērtē, cik nodiluši ir priekšējie zobrati vai zobrats un kāds tāvoklis ir ķēdei, lai trasē nedabūtu chain sucks, kad priekšējais zobrats rauj riņķī ķēdi. Pielijušā Tartu maratonā reiz bija tāda lieta un velo brutāla noskalošana ūdens tilpnē + līdzi paņemtā eļļas pudelīte situāciju izglāba.

Avatar

By x-f 04.09.2023 23:19:11

Member+ · 402 comments

Paldies jums par lieliskajiem padomiem un padalīšanos ar pieredzes stāstiem, ļoti noderīgi!
Starta laiks gan tāds neērts, un vēl jāizdomā par apģērbu, laikapstākļiem un proviantu, taču šaubas nu jau ir mazākas un pārliecība lielāka. Jāsāk lēnāk kā gribas un jāpiestāj arī, kad vēl negribas.

Paklausīju sebreenu un sestdien izbraucu divus nedaudz saīsinātus VB MTB apļus. Otrā beigās likās, ka varu arī trešo, bet tad sāka gāzt lietus, un metu mieru, tāpēc zināma intriga paliek, cik ļoti nāksies pievienoties kopējām ciešanām.

Velo man ir vintāža, salīdzinot ar mūsdienām, – 15 gadus sens modelis ar 26”, 3x9 un v-bremzēm. smile Taču viss ir svarīgais ir nupat nomainīts un pārbaudīts. Kameru, pumpi un tādas lietas noteikti ņemu līdzi, uz šo taupīt gramus vairs nav vērts. Telefons, kartes foto un organizatoru numurs arī ir vērtīgas lietas.
Teorētiski visam vajadzētu būt labi, vēl tikai jāpārbauda praksē.
Paldies par atbildēm!


People.lv Racing Team

Avatar

By Papuass 08.09.2023 16:26:25

Member+ · 2,978 comments

Vai kaut kur ir atrodams GPX?
Runā, ka trase tāda pati kā pagājušajā gadā, var ņemt to? Tur bija viens īss posms, kas jābrauc divreiz un sanāca samulst (es laikam domāju 27. un 71. kilometru).

Karte ir šeit: https://www.mtb-maratons.lv/userfiles/f … 23xTXT.pdf

Last edited by Papuass (08.09.2023 16:28:36)

Avatar

By maxwar 08.09.2023 16:50:14

Member · 12 comments

Ari vajag
Vai kaut kur ir atrodams GPX?

Avatar

By mjaunozolins 10.09.2023 20:09:44

Member · 37 comments

Netaisīšu jaunu tēmu un bildes no Apes iemetīšu šeit: https://1drv.ms/f/s!AnwMkSjjqtnxgddke64 … A?e=CiWYf2

thumb_show.php?i=6kx93a4ke

Avatar

By gatisl 10.09.2023 20:31:57

Member · 32 comments
mjaunozolins wrote

Netaisīšu jaunu tēmu un bildes no Apes iemetīšu šeit: https://1drv.ms/f/s!AnwMkSjjqtnxgddke64 … A?e=CiWYf2

https://failiem.lv/thumb_show.php?i=6kx93a4ke

Paldies!