Šosejas treniņu velomaršruti Rīgā un tās apkārtnē

Avatar

By zemmy 06.06.2019 13:37:10

Member · 21 comments

Sveiciens visiem braucējiem,

šogad pirmā nopietnā sezona uz šosejnieka un gribēju jautāt uz kurieni visi brauc treniņos? Respektīvi, kuri jums ir iecienītākie un labākie maršruti vakara treniņam Rīgā un tās apkārtnē? Pēdējos pāris gados nevarēju te atrast topiku, jāņem vērā arī, ka ceļu stāvoklis mainās.

Ar ceļiem un infrastruktūru mums ir kā ir, tādēļ gribētos atrast labākos zelta vidusceļus starp labu asfaltu un mazu bīstamību. Pats startēju no centra, tādēļ der visi virzieni.

Lai būtu kaut maza jēga arī no manis, tad pats varu ieteikt maršrutu (kuru te iespējams lielākā daļa jau zin): no centra pa Barona ielu līdz gaisa tiltam, tad pa Brīvibas veloceliņu ārā uz Siguldas šosejas līdz Tallinas šosejas pārvadam, kur griezt augšā uz Tallinas šosejas un braukt cauri Baltezeram līdz pirmajam Carnikavas pagriezienam pa kreisi (tur tagad jauns asfalts noliets no šosejas līdz pašai Carnikavai) un braukt atpakaļ cauri Garciemam, Kalngalei līdz Jaunciema gatvei. Man personīgi Jaunciema gatve liekas bīstama, bet vakarā virzienā uz centru nav tik daudz mašīnas. Ja grib vēl mazāk mašīnas, tad pa kreisi uz Berģiem var griezt uz Jaunciema gatves. Kopā kādi 60km būs.

Kur jūs brauciet?

Avatar

By ccxr 06.06.2019 13:46:00

Member · 121 comments

Manuprāt divi Tevis minētie posmi, Rīgas apvedceļš dēļ tās pusotras joslas un dažu autovadītāju izpratnes, ka tā nomale ir domāta lai izveidotu 3 joslas ar mašīnām, nerēķinoties, ka tur patiesībā ir paredzēts braukt ar velo, kā arī Jaunciema gatve ar savu šaurumu un fūru satiksmi ir vieni no visbīstamākajiem maršrutiem.

Es kādreiz braucu Rīga-Sigulda-Ragana-Rīga, bet tur tagad ceļa remonti, praktizēju tagad P4+P3, bet tur segums sliktā stāvoklī posmos.

Avatar

By zemmy 06.06.2019 14:07:07

Member · 21 comments

Ptfu, ptfu, ptfu, pagaidām nav bijušas bīstamas situācijas uz Tallinas šosejas un visi +/- solīdi pabrauc garām. Man vairāk bīstamākas liekas ielas, kur vispār nekādas papildjoslas nav un jābrauc vienā joslā ar auto. Ja vēl no bedres jāizvairās, tad galīgi nav patīkami.

Avatar

By mataev 06.06.2019 15:52:28

Member · 88 comments

Dzīvoju Pārdaugavā pie Botāniska dārza, brīvdienas rītos, gariem treniņiem izmantoju Liepājas šoseju. Asfalts ļoti labs, josliņa kura ir starp nepatraukto līniju un nomali ir pietiekoši platā lai būtu iespējams braukt ar riteni un nečakarēt smadzenes autovadītājiem. Papildus no šosejas var nogriezties uz P kategorijas ceļiem uz Jelgavas, Dobeles vai Tukuma pusi. No pilsētas līdz Babītei var mierīgi izbraukt pa Jūrmalas veloceliņu.

Avatar

By unlim 06.06.2019 16:38:17

Member · 30 comments

Tallinas šoseja liekas gana droša.. Braucu līdz Saulkrastiem vai aiz. Un tad atpakaļ var caur Ulbroku vai pie pagrieziena uz Ogri ceļu

Avatar

By Tourist Yesterday 23:24:26

Member · 149 comments

Es 2-3x nedēļā braucu Šķirotava-Saurieši šurpu, turpu. Teicams asfalts, vidēja satiksme, vietām atļautais ātrums 50 vai 70km/h, gandrīz vispār nav posmu, kad autovadītājus žilbina saule. Priekšrocība: nav jāuztraucas par tehniskām ķibelēm.
Ja kādu no "rajona" interesē, varam kopā! Es gan max 40-60km vienā "treniņā" ar AVG 26-29km/h mērenā vējā, vienatnē...

Avatar

By kaadss Yesterday 23:55:10

Member · 76 comments

Vakarā pa Granīta ielu var vilkt. Bet turpu šurpu neapnīk ?
Pie TEC 2 var mest virzienā uz Salaspili, Acone, Rūķi, Saurieši, Upeslejas, Līči, Ulbroka, Stopiņi un min atpakaļ.
Var palielināt apli un no Līčiem vilkt uz Amatniekiem ( grants ceļš) , Juglas papīrfabrika un tad uz Ulbroku, Stopiņiem utt

Avatar

By Tourist Today 06:40:49

Member · 149 comments

Šurpu turpu ir arī savs šarms 8)
Ko tad lai saka trekisti un tie, kas sēž uz trenažiera?