Tikšķoša skaņa no monobloka

Avatar

By Kefīrers 11.07.2016 00:03:03

Member · 211 comments

Vakar atklāju sava tiktaka cēloni. Lai gan biju simtprocentīgi pārliecināts, ka vaina ir monobloka rajonā vai pedāļos/klaņos, nekā - izrādījās dakšas dropauti un ekscentrs. Sausi pēc velna - pāris pilieni eļļas katrā pusē un viss klusu.
Amizanti, kā skaņa māk ceļot pa alumīnija rāmi.

Last edited by Kefīrers (11.07.2016 00:04:48)


Aizvēja pavēlnieks

Avatar

By anthropophagus 13.07.2016 15:55:34

Member · 291 comments

Esmu apjucis. Vakar pēc ņemšanās ar kasetes, ķēdes maiņu, ātrumu regulēšanu, piegriezu ciešāk sēdekļa skrūves, jo jutu, ka iepīkstas, ceļot velo aiz sēdekļa. Šorīt braucu un nekādas skaņas vairs nedzirdu, lai gan vakar monobloks, kā man šķieta, runāja. Pēc dažiem kilometriem kaut kāda skaņa parādījās. Pamanīju, ka tā pazūd, ja pārvirzu svaru uz sēdekļa aizmuguri, it kā spiežoties ar rokām prom no stūres. Kad svars nonāca atpakaļ uz sēdekļa priekšdaļu, atkal parādījās. Kad uzbraucu uz kādas grumbas, negluduma, spēks, kas spiež uz sēdekli uz mirkli samazinās un tad palielinās - tajā brīdī dzirdu, ka skaņa tieši no sēdekļa. Kad skaņa ir tieši mīšanas brīdī, tad it kā nāk no monobloka. Vai tiešām sēdeklis pie vainas? Un cik stipri man viņu piegriezt, lai apklust? big_smile Skaņas avots visdrīzāk ir vieta, kur uz stutes stiprinās sēdeklis, nevis stutes un rāmja savienojuma vietā. Vismaz man tā šķiet. Vai pie vainas varētu būt tas, ka padilusi krāsa vietās, kurās sēdeklis tiek stiprināts uz stutes? Proti, ~3-4cm garumā abās pusēs sēdekļa rāmim, ja to tā var nosaukt.

Avatar

By Aģents Ilze 13.07.2016 20:31:34

restricted · 765 comments

Es takšu jau teicu...

Avatar

By anthropophagus 13.07.2016 20:41:29

Member · 291 comments

Ka katrā tik-tak ir viena kalorija? tongue Sēdekli jau vienreiz biju izjaucis, noslīpēju tās sliedītes pat mazliet ar smilšpapīru, lai nav baigie negludumi, pat eļļoju (kaut kur netā tādu gudrību biju atradis). Bet nekādi nevaru to sasaistīt ar to, ka viss sākās pēc kārtīgas salīšanas. Un vēl neesmu pārliecināts, ka tā tiešām ir īstā vaina. Mistika. Poltergeists manā velo mājo. Jau gandrīz biju nobriedis uz servisu iet. big_smile
Šorīt tik-tak no monobloka puses nedzird, bet sēdeklis vēl ik pa laikam iepīkstas. Tiešām pievilkt to skrūvi maksimāli, nebaidoties pārraut vītni? Vai varbūt sēdeklis sliktā leņķī (man gan domāt, ka ir paralēli zemei)? Skrūvēt vaļā un pilnībā novīlēt krāsu?

Last edited by anthropophagus (14.07.2016 08:51:43)

Avatar

By anthropophagus 28.07.2016 19:32:35

Member · 291 comments

Mans stāsts beidzās ar to, ka pāris dienas nebija tik-taka, taču tad atsākās. Aizvedu beigās uz Gandru. Iztīrīja, saeļļoja monobloku, klaņus un painformēja, ka dakša beigta. big_smile Bet pēc saeļļošanas skaņu no monobloka vairs nedzird.

Avatar

By 321 05.08.2016 22:10:11

Member · 6,349 comments

Man jaunajam second hand velo ari kaut kas tiksc/klaksc kad stiprak min big_smile
Will see!

Avatar

By Veluks 12.08.2016 22:00:26

Member · 324 comments

No personīgās pieredzes: mans tik-taka bija paslēpies aizmugurējā rata rumbas slēgtajos gultņos (novatec 772SB). Nomainīju un tik-taka beidzās...


Trek X-Caliber 9, Merida cyclocross 300