Limpo Bērnu Brauciens 2016, 4. posms Kamparkalns

Avatar

By novērotājs 28.06.2016 17:20:50

Member+ · 1,908 comments
Valdiņš wrote

T... it tie super trenētie , kuriem pilnīgi ir pie vienas vietas kas otram notiek- tā arī nevajadzētu bērnus mācīt izcīnīt sev pirmo vietu ar zobiem lai citi krīt un gāžas...

Akmens treneru un/vai vecāku lauciņā.
Kaut gan šis ir visai vienkārši novēršams, ja orgi pie tā drusku piestrādā. Un vislabāk tas izdarāms jau agrākā vecumā, pieradinot bērnus braukt korekti, regulāri par to stāstot visiem kopā un pa vienam (piemēram, pārkāpumu gadījumā). Otra būtiska lieta - pietiekoši plata starta vieta ar vajadzības gadījumā nostādītiem/izretinātiem braucējiem un pietiekoši gara trase, kas visu noliek pa savām vietām.
Nu agri vai vēlu tas mazais braucējs nonāks līdz lielajai trasei, un mēs taču visi vēlamies, lai viņš būtu korekts un grupā braukt protošs. Bet spurainam tīnim kaut ko iemācīt ir jau daudz grūtāk.

Avatar

By Valdiņš 28.06.2016 17:34:14

Member · 99 comments

Piekrītu tur jau ir tas sāls, ka bērniem ir jāmāca korekti braukt īpaši grupās no 3-10 gadiem, parasti tas tā nesānāk starts ir pārāk šaurs un trase īsa, man meita braukā labi ir ņēmusi pirmās viets, ko biju novērojis Olaines velosvētkos, Rīgas MTB maratonā( spilgti) vecāki kā galvu saspieduši traumē citus bērnus lai viņa bērns nonāktu pirmajā starta pozīcijā. Atceros kad meitai pirms maratona saspieda kāju starp pedāļiem, otrā maratonā riteni cēla pār galvu un pa kasku dabūja, ja neiejauktos viss beigtos pavisam savādāk. Un tagad par tiem supēr trenētajiem bērniem- saprotu ka gribās vinnēt, bet redzot to bērnu acis - kads viņiem ir iekšā niknums, ka par katru cenu otru pagrūdīs, piespīedīs, tas arī nav normāli ka bērnam tas tiek iemācīts jau 5/6 gados.

novērotājs wrote
Valdiņš wrote

T... it tie super trenētie , kuriem pilnīgi ir pie vienas vietas kas otram notiek- tā arī nevajadzētu bērnus mācīt izcīnīt sev pirmo vietu ar zobiem lai citi krīt un gāžas...

Akmens treneru un/vai vecāku lauciņā.
Kaut gan šis ir visai vienkārši novēršams, ja orgi pie tā drusku piestrādā. Un vislabāk tas izdarāms jau agrākā vecumā, pieradinot bērnus braukt korekti, regulāri par to stāstot visiem kopā un pa vienam (piemēram, pārkāpumu gadījumā). Otra būtiska lieta - pietiekoši plata starta vieta ar vajadzības gadījumā nostādītiem/izretinātiem braucējiem un pietiekoši gara trase, kas visu noliek pa savām vietām.
Nu agri vai vēlu tas mazais braucējs nonāks līdz lielajai trasei, un mēs taču visi vēlamies, lai viņš būtu korekts un grupā braukt protošs. Bet spurainam tīnim kaut ko iemācīt ir jau daudz grūtāk.

Avatar

By novērotājs 28.06.2016 17:53:43

Member+ · 1,908 comments

Starta plānošana un stādīšana ir orgu un tiesnešu kompetencē. Par Olaines velosvētkiem (bērnu distance) vispār runāt negribas, jo sabāzt vairākus desmitus bērnu šaurā stadiona 300 m aplītī ir pilnīgs murgs (kamēr pēdējie startē, pirmie jau finišē), Rīgas MTB nebija daudz labāk.
Bet ja bērns (un vecāki) skaidri zina, ka par agresīvu braukšanu sekos pārrunas un var būt arī vietas pazemināšana vai pat DSQ, tā vēlme grūstīties pāriet ļoti ātri.

Avatar

By martux 29.06.2016 00:20:42

Member · 50 comments

ai da nu, ko var gaidīt no bērniem, ja vecāki (varbūt vecvecāki vai citi pavadītāji - radniecību neprasīju) var atļauties, kad savējo sagaidījuši - iet cauri TRASĒ braucošu bērnu baram, kādam no tiem iesperot pa pakaļējo ratu (labi, ne manam - tad tam kungam būtu maķenīt vairāk par pāris bieziem vārdiem ticis) un kad aizrāda - atbildēt stipri nepieklājīgi..

Avatar

By Baltais 29.06.2016 01:19:55

Local.Auth · 5,425 comments
novērotājs wrote

Nevis lai noteikti tiktu uz pjedestāla, bet lai samērotu savus spēkus ar citiem. Un tas bērniem IR svarīgi. Vienkārši pabraukāties var ap savu māju vai tuvākajā parkā. Pat tie, kas parasti nav trijniekā, tāpat grib zināt savas vietas.
Bet galu galā ne par to stāsts - ja gribēja rīkot veselības braucienu, OK, arī tā ir opcija. Bet tad tas jāizsludina jau pirms pirmā posma un konsekventi jārealizē visas sezonas garumā.

Es tikai vēlreiz atgādinu, ka no pirmās dienas 2007. gadā bērnu braucieni tiek saukti un organizēti kā braucieni. Vecākiem, kuri lieto vārdu sacensības un pieprasa organizatoriem savu pieredzi no citiem pasākumiem ieviest arī mums, protams, ir vilšanās.

Pati labākā lieta ir tā, ka katrā posmā Bērnu braucienā piedalās 150 bērni, vai ne?


Es nepārdodu, es palīdzu nopirkt!

Avatar

By novērotājs 29.06.2016 01:45:41

Member+ · 1,908 comments
Baltais wrote

Es tikai vēlreiz atgādinu, ka no pirmās dienas 2007. gadā bērnu braucieni tiek saukti un organizēti kā braucieni. Vecākiem, kuri lieto vārdu sacensības un pieprasa organizatoriem savu pieredzi no citiem pasākumiem ieviest arī mums, protams, ir vilšanās.

Vilšanās ir tāpēc, ka JŪS PAŠI pēkšņi esat mainījuši formātu - bija rezultātu noteikšana un vietu sadalījums (vēl šogad!), bet nu pēkšņi diez kāpēc vairs ne. Pērn vēl pamanījāties bērniem pat kopvērtējuma punktus sarēķināt, ja atceraties. smile

Baltais wrote

Pati labākā lieta ir tā, ka katrā posmā Bērnu braucienā piedalās 150 bērni, vai ne?

Saderam uz ko garšīgu - šādā pabraukšanās formātā dalībnieku skaits bērniem kritīsies, ja ne šogad, tad nākošgad ar garantiju.

Last edited by novērotājs (29.06.2016 02:12:45)

Avatar

By Meža meita 29.06.2016 09:18:57

Member · 162 comments

Tieši tā. Vilšanās bija tāpēc, ka nenotika tā, kā paši esat bērnus pieradinājuši. Šāda veida apbalvošana bija 1. reizi. Manējie Vivusā brauc jau vairākus gadus un zin, kāda parasti ir kārtība. Otrkārt, es personīgi neko nepieprasu, bet izsaku savu viedokli. Un gribu saprast organizatoru viedokli.

novērotājs wrote
Baltais wrote

Es tikai vēlreiz atgādinu, ka no pirmās dienas 2007. gadā bērnu braucieni tiek saukti un organizēti kā braucieni. Vecākiem, kuri lieto vārdu sacensības un pieprasa organizatoriem savu pieredzi no citiem pasākumiem ieviest arī mums, protams, ir vilšanās.

Vilšanās ir tāpēc, ka JŪS PAŠI pēkšņi esat mainījuši formātu - bija rezultātu noteikšana un vietu sadalījums (vēl šogad!), bet nu pēkšņi diez kāpēc vairs ne. Pērn vēl pamanījāties bērniem pat kopvērtējuma punktus sarēķināt, ja atceraties. smile

Baltais wrote

Pati labākā lieta ir tā, ka katrā posmā Bērnu braucienā piedalās 150 bērni, vai ne?

Saderam uz ko garšīgu - šādā pabraukšanās formātā dalībnieku skaits bērniem kritīsies, ja ne šogad, tad nākošgad ar garantiju.

Avatar

By Valdiņš 29.06.2016 11:14:49

Member · 99 comments

Varbūt tiešām Bērnu drošībai no 3-10 gadiem jāorganizē BĒRNU IZBRAUCIENS, nevis sacensības , kur notiek puktu skaitīšna pa sezonu uttt. Vai nu laižam pa vienam ar laika kontroli pēc 10-20 sek. un viss. Man jau šķiet ka šādā vecumā vairumam bērnu tas ir vienkārši piedzīvojums un viss, visi šie XT, XTR aprīkojums viņiem ir pie vienas vietas. Vecāku ambīcijas, kas var noves pie citu bērnu traumām.

Avatar

By Meža meita 29.06.2016 11:22:47

Member · 162 comments

Priekš kam laika kontrole, ja izbrauciens?

Valdiņš wrote

Varbūt tiešām Bērnu drošībai no 3-10 gadiem jāorganizē BĒRNU IZBRAUCIENS, nevis sacensības , kur notiek puktu skaitīšna pa sezonu uttt. Vai nu laižam pa vienam ar laika kontroli pēc 10-20 sek. un viss. Man jau šķiet ka šādā vecumā vairumam bērnu tas ir vienkārši piedzīvojums un viss, visi šie XT, XTR aprīkojums viņiem ir pie vienas vietas. Vecāku ambīcijas, kas var noves pie citu bērnu traumām.

Avatar

By Valdiņš 29.06.2016 11:26:02

Member · 99 comments

Nu es tiem kas trenē savu bērnu smile lai tiktu TOP3, bet tā jā IZBRAUCIENS prieka pēc bez traumām un asarām.

Meža meita wrote

Priekš kam laika kontrole, ja izbrauciens?

Valdiņš wrote

Varbūt tiešām Bērnu drošībai no 3-10 gadiem jāorganizē BĒRNU IZBRAUCIENS, nevis sacensības , kur notiek puktu skaitīšna pa sezonu uttt. Vai nu laižam pa vienam ar laika kontroli pēc 10-20 sek. un viss. Man jau šķiet ka šādā vecumā vairumam bērnu tas ir vienkārši piedzīvojums un viss, visi šie XT, XTR aprīkojums viņiem ir pie vienas vietas. Vecāku ambīcijas, kas var noves pie citu bērnu traumām.

Avatar

By Baltais 29.06.2016 11:26:34

Local.Auth · 5,425 comments

Uzsaktām piemērs, ka var priecāties par "3. vietu", bet bēdāties par "2. vietu"

13495071_1196712180361570_5139197452135079558_n.jpg?oh=c303f39bfedfbe774f08f215a4efa8c3&oe=580DA9B3


Es nepārdodu, es palīdzu nopirkt!

Avatar

By Meža meita 29.06.2016 11:29:08

Member · 162 comments

Izbaucienā jau top3 nav paredzēti.

Valdiņš wrote

Nu es tiem kas trenē savu bērnu smile lai tiktu TOP3, bet tā jā IZBRAUCIENS prieka pēc bez traumām un asarām.

Meža meita wrote

Priekš kam laika kontrole, ja izbrauciens?

Valdiņš wrote

Varbūt tiešām Bērnu drošībai no 3-10 gadiem jāorganizē BĒRNU IZBRAUCIENS, nevis sacensības , kur notiek puktu skaitīšna pa sezonu uttt. Vai nu laižam pa vienam ar laika kontroli pēc 10-20 sek. un viss. Man jau šķiet ka šādā vecumā vairumam bērnu tas ir vienkārši piedzīvojums un viss, visi šie XT, XTR aprīkojums viņiem ir pie vienas vietas. Vecāku ambīcijas, kas var noves pie citu bērnu traumām.

Avatar

By Valdiņš 29.06.2016 11:42:27

Member · 99 comments

Jāā forš piemērs - es Jūs pievīlu.

Baltais wrote

Uzsaktām piemērs, ka var priecāties par "3. vietu", bet bēdāties par "2. vietu"

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ … e=580DA9B3

Avatar

By Meža meita 29.06.2016 11:43:07

Member · 162 comments

Man vēl jautājums orgiem. Šķiet, ka viens jau te prasīja. Piemēram nākamsezon ierosinājums ieviest opciju sīčiem, jaunākiem par 10 gadiem izbraukt pusaudžu distanci vecāku pavadibā bez laika kontroles. Tāds kā sagatavošanās posms 9gadniekiem pusaudžu distancei. Lai saprastu, kad bērns gatavs doties lielajā trasē viens.

Avatar

By Valdiņš 29.06.2016 11:48:42

Member · 99 comments

Tik pat labi var jau atsevišķi ( mierīogā tempā, lai kāds lielais neuzgāžas vai bērns nenokrīt viņam priekšā ) pa meža takam izbraukt ar bērnu. Man jau ir vairāki meža taku ar kaniem un lejām piemēri(trases), kur es pats braucu.

Meža meita wrote

Man vēl jautājums orgiem. Šķiet, ka viens jau te prasīja. Piemēram nākamsezon ierosinājums ieviest opciju sīčiem, jaunākiem par 10 gadiem izbraukt pusaudžu distanci vecāku pavadibā bez laika kontroles. Tāds kā sagatavošanās posms 9gadniekiem pusaudžu distancei. Lai saprastu, kad bērns gatavs doties lielajā trasē viens.

Avatar

By Meža meita 29.06.2016 11:55:26

Member · 162 comments

Lai bērns iemācās skatīties marķējumu un nenoklīst un saprast, cik grūta ir tā pusaudžsu trase. bez domas maisīties lielajiem pa kājām. kaut vai pāris min pēc lielo starta.

Valdiņš wrote

Tik pat labi var jau atsevišķi ( mierīogā tempā, lai kāds lielais neuzgāžas vai bērns nenokrīt viņam priekšā ) pa meža takam izbraukt ar bērnu. Man jau ir vairāki meža taku ar kaniem un lejām piemēri(trases), kur es pats braucu.

Meža meita wrote

Man vēl jautājums orgiem. Šķiet, ka viens jau te prasīja. Piemēram nākamsezon ierosinājums ieviest opciju sīčiem, jaunākiem par 10 gadiem izbraukt pusaudžu distanci vecāku pavadibā bez laika kontroles. Tāds kā sagatavošanās posms 9gadniekiem pusaudžu distancei. Lai saprastu, kad bērns gatavs doties lielajā trasē viens.

Last edited by Meža meita (29.06.2016 12:01:58)

Avatar

By kašķis 29.06.2016 13:06:32

Member · 1,210 comments
Baltais wrote

Uzsaktām piemērs, ka var priecāties par "3. vietu", bet bēdāties par "2. vietu"

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ … e=580DA9B3

Kā mēs zinām, praktiski viss šajā pasaulē ir relatīvs. Ja Latvijas izlase PČ hokejā dabūtu 3. vietu, tad tas priekš mums būtu gadsimta sasniegums sportā, bet Krievijas izlasei 2. vieta var būt par iemeslu atlaist treneri. Kāpēc lai bērniem būtu savādāk?

Vairākus gadus vērojot bērnu sacensības, esmu ievērojis bērnus, kuri sākumā regulāri brauc pa beigām, bet cītīgi trenējoties pēc 2-3 gadiem jau sāk kāpt uz pjedestāla. Manuprāt šie bērni ir vislielākie ieguvēju un viņu dēļ ir vērts rīkot sacensības, nevis veselības braucienu.

Avatar

By Valdiņš 29.06.2016 13:38:51

Member · 99 comments

Ha ha nu nezinu nezinu tur vieni un tie paši ir ( Top 5-6 ) un principā visi tiepaši piedalās visies maratonos un velo dienās. Tā kā es zinu kas ir manam bērnam konkurenti, bet pārējie pat netiek ņemti vērā ( labā nozīmē). 

kašķis wrote
Baltais wrote

Uzsaktām piemērs, ka var priecāties par "3. vietu", bet bēdāties par "2. vietu"

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ … e=580DA9B3

Kā mēs zinām, praktiski viss šajā pasaulē ir relatīvs. Ja Latvijas izlase PČ hokejā dabūtu 3. vietu, tad tas priekš mums būtu gadsimta sasniegums sportā, bet Krievijas izlasei 2. vieta var būt par iemeslu atlaist treneri. Kāpēc lai bērniem būtu savādāk?

Vairākus gadus vērojot bērnu sacensības, esmu ievērojis bērnus, kuri sākumā regulāri brauc pa beigām, bet cītīgi trenējoties pēc 2-3 gadiem jau sāk kāpt uz pjedestāla. Manuprāt šie bērni ir vislielākie ieguvēju un viņu dēļ ir vērts rīkot sacensības, nevis veselības braucienu.

Last edited by Valdiņš (29.06.2016 13:41:15)

Avatar

By Ollijs 29.06.2016 18:59:23

Member · 15 comments

Manuprāt viss bija labi līdz Tukumam, tur attiecīgi pietrūka čaklo roku, jo nāca finišā gan pusaudži, gan bērni. Pie tam aplis bij tik mazs ka uz 2-3 apli līderi apdzina atpalicējus. Un tad jezga un nepareizi sadalītās vietas. Negāžam visu riņķī, bet paņemam labo no iepriekšējām sacensībām.

Priekšlikums - vietu sadalījums ir vajadzīgs - mēs pat pirmspēdējie, vai pat pēdējie atrodm sevi jau viducītī, jo nobraucam  vairāk posmu. Lai arī kopvērtējuma oficiāli nav, vismaz manējam patīk pavērot izmaiņas vietās un salīdzināšanu ar tuvāko. Tagad tukšums vispār un beigās pat neuzzinam cik tad mums palika vēl aiz muguras.
Priekšlikums - puikas un meitenes atsevišķi, vismaz tiem kas cīnās divos+ apļos, lai tiešām netraucētu meiteņu līderēm ar papildus atpalicēju apdzīšanu
+ - pie reģistrācijas bija redzami izlikts, cik aplus brauc attiecīgais vecums
- - ja ir iespēja, nelaižam bērnus pa maratonu/pusmaratonu/pusaudžu trasēm, jo noteikti, kāds lielais vairāk maisīsies pa vidu

vecāki atnākat vairāk uz tām vietām, kur mazie var pazaudēt savu pareizo trases trajektoriju, jo pieredze rāda ka  tiklīdz pazūd lentas tā haotiski tiek meklēts ceļš un par nožēlu uz nepareizo virzienu

pagaidām šādi


SK Wenden

Avatar

By Lauric 29.06.2016 21:40:11

Member · 705 comments
Baltais wrote

Uzsaktām piemērs, ka var priecāties par "3. vietu", bet bēdāties par "2. vietu"

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ … e=580DA9B3

Tā sabēdājusies meitenīte uz otrā pakāpiena nebija otrajā vietā.Šoreiz šis nebūs uzskatāmais piemērs.

Last edited by Lauric (29.06.2016 21:41:18)

Avatar

By averza 29.06.2016 21:46:23

Member++ · 5,039 comments
Ollijs wrote

aplis bij tik mazs ka uz 2-3 apli līderi apdzina atpalicējus.

Tas praktiski nav atkarīgs no apļa garuma. Piemēram, ja ir 2 apļi un daži brauc divreiz lēnāk par ātrākajiem, tad tiks apdzīti par apli.

Avatar

By novērotājs 29.06.2016 23:18:59

Member+ · 1,908 comments
Valdiņš wrote

Varbūt tiešām Bērnu drošībai no 3-10 gadiem jāorganizē BĒRNU IZBRAUCIENS, nevis sacensības , kur notiek puktu skaitīšna pa sezonu uttt. Vai nu laižam pa vienam ar laika kontroli pēc 10-20 sek. un viss. Man jau šķiet ka šādā vecumā vairumam bērnu tas ir vienkārši piedzīvojums un viss, visi šie XT, XTR aprīkojums viņiem ir pie vienas vietas. Vecāku ambīcijas, kas var noves pie citu bērnu traumām.

Saprātīgi organizējot, nekā bīstama tur nav (tas no ilggadīgas pieredzes). Individuālā brauciena formāts bērniem ir grūti izprotams - kur tad jāskrien, ja neviens neķer vai nav priekšā? Tad varbūt ķerenes arī nespēlēt, bet likt bērniem noskriet pārdesmit metrus uz laiku?

Imitz wrote

Šajā, pirmspusaudžu vecumā, galvenais ir piedalīties. Ja kāds ir dzinies speciāli 200km, tikai tāpēc, lai mazais varētu tikt uz pjedestāla (un ja netiek, tad nemaz nebrauktu), tas manā ieskatā nedraudzējas ar galvu.

Kā jau solīju, aptaujāju pašus bērnus (bez vecāku starpniecības). No 45 bērniem tikai 2 (!) teica, ka vietas nav svarīgas, visi pārējie domāja, ka vietām (neatkarīgi no tā, esi 1. vai 21.) ir jābūt noteikti, citādi nav nekādas nozīmes braukt. Tas ir pašu bērnu viedoklis.
Teiksi, ka viņi nedraudzējas ar galvu?

Ollijs wrote

Manuprāt viss bija labi līdz Tukumam, tur attiecīgi pietrūka čaklo roku, jo nāca finišā gan pusaudži, gan bērni...

Ne tur tā sāls. Piedāvājām palīdzību (nekomerciālu!), nesaņēmām pat atbildi.
Ļoti negribētos domāt, ka īstais pārvērtību iemesls bija kāda orgu pārstāvja atvases pēdējā vieta bērnu sacensībās.

Avatar

By wattanens 30.06.2016 08:59:54

Member · 793 comments
www.mtb-maratons.lv wrote

Speciāls temats ieteikumiem un risinājumiem Limpo Bērnu brauciena kvalitātes uzlabošanai

Vai tiešām?


3/4

Avatar

By www.mtb-maratons.lv 30.06.2016 10:40:07

Local.Auth · 218 comments
wattanens wrote
www.mtb-maratons.lv wrote

Speciāls temats ieteikumiem un risinājumiem Limpo Bērnu brauciena kvalitātes uzlabošanai

Vai tiešām?

Vienmēr var atrast pa zelta graudam! paldies!


Avatar

By 13sirmais 30.06.2016 11:08:38

Member · 55 comments

Varbūt vajag nākošajā posmā noorganizēt aptauju bērnu vecākiem un bērniem?
Pie reģistrācijas meitenes varētu iedot lapiņu, kur vienā vai otrā vietā jāievelk krustiņš.
Kas gribēs aizstāvēt savu viedokli, tas aizpildīs. Kas neaizpildīs, tam skaidrs, ka vienalga.

Avatar

By Lauric 30.06.2016 11:18:08

Member · 705 comments

Organizoatoru nostāja ir skaidri redzama.Bērnu brauciens tiek jau 10 gadus uzskatīts par braucienu un ir pie d.... ko mēs,(bērni un vecāki) vēlamies.Tikai žēl ir tas,ka orgi paši rada nenopietnu attieksmi pret sevi,jo paši svaidās no viena grāvja otrā un neizlēmība parādās praktiski katrā posmā.Peace!

Avatar

By 13sirmais 30.06.2016 11:30:34

Member · 55 comments

Mani bērni grib zināt savu izcīnīto vietu - un vienalga, vai tā ir 4.vai 10.!!!
Viņi brauc, atdod visus spēciņus, un vienmēr pēc finiša jautā - kura man vieta???
Priecājas, ja ir gājis labāk kā iepriekš,  bēdājas un domā kā nobraukt labāk, ja ir gājis sliktāk.

Meita tagad gaida un rēķina, ka pēc 1-2 gadiem būs vecākā savā grupā, un lielākas iespējas būs nokļūt uz pjedestāla. Tas nozīmē, ka bērns sapņo tur nokļūt:)
Nebojāsim bērniem sapņus!

P.S. Mani trīs bērni vairs negrib braukt uz SEB, dēļ tās attieksmes pret bērnu braucieniem, kas tur valda pret bērnu sacensībām. Īpaši meita, kurai priekšā vienmēr padsmit puiši, jo vērtē visus kopā. Negribētos piedzīvot, ka kaut kāda negribēšana būtu jādzird par Vivus. Manus puišus Jūs šogad esiet neglābjami "savākuši" ar Pusaudžu MTB, par ko viņi ir ekstāzē.Cepuri nost par šo Pusaudžu MTB!!!

Kopā mums viss izdosies!