Vadītāju kauna kakts

Avatar

By kalns_rsi 23.03.2016 10:04:00

Member · 521 comments

Kāda starpība kā izskatās, jāpriecējas, ka pats vesels un jāsamedī rokā, cilvēku ,kas apzināti aizbēdzis no sadursmes/avārijas vietas.

Avatar

By averza 23.03.2016 11:01:25

Member++ · 5,039 comments

"pārbrauca ritenim" - varbūt tā arī ir domāts, ka ritenim, nevis velosipēdam.

Avatar

By NilsS 10.05.2016 12:10:19

Member · 775 comments

pāris  dienas  atpakaļ  mani  notrieca  ar  auto.
Braucu  uz   35km/h+ pie  zaļā, viņš  pēdējā  Maskačkas krustojumā griezās pa  kreisi  no  pretējās  joslas.  Nogrieza  ceļu, tik  vien  paspēju, kā  paraut pa labi, lai frontāli  neielidotu džipa sānā.  Man  viegls  smadzeņu  satricinājums, pāris  no  vietas  izsisti mugurkaula  skriemeļi, ntie sasitumi.  Kopumā  paveicās,   jau  varu  tīri  enerģiski  kustēties,   pat  pāris km noripināju.  Pie  stūres  pensis,  saka, ka  neesot  redzējis.   Sarkans  krekls, elektro  zaļa  kaska, baltas  kurpes  un   neredzēja......riteņa  rāmis  nu  lupatās. Pašam  ar  jādakterējas.   Sūdīgi sad  tagad  priekšā  ņemšanās  ar  cp, apdrošināšanu un  kad  vēl  tikšu  pie  jauna  bērīša sad((  sezona  ir  sa1_&() :  :

Last edited by NilsS (10.05.2016 13:01:56)

Avatar

By kaska 10.05.2016 12:32:00

Member · 884 comments

^ redzēju bildes fb.
Varbūt padalies arī šeit!
Vai šeit:
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=57784

Last edited by kaska (10.05.2016 12:32:19)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By 321 10.05.2016 12:33:15

Member · 6,350 comments

Vienmer jatur rokas uz bremzem it ipashi pilseta

Avatar

By NilsS 10.05.2016 12:45:55

Member · 775 comments
kaska wrote

^ redzēju bildes fb.
Varbūt padalies arī šeit!
Vai šeit:
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=57784

bija  doma, nesapratu  kā pievienot. 
Kas  attiecas  uz  pareizu  roku  turēšanu -   braucot  ar  šosejnieku  viņas  tur  ir  defoltā, tā  ka  iztiksim  bez  gudriem  ieteikumiem,  kopš  pērnā pavasara  10k  nobraucu, neliela  pieredze  ir

Avatar

By kaska 10.05.2016 12:49:43

Member · 884 comments

"[img]links uz tavu foto[/img]"

P.s. Pēdiņas NEvajag!


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By buzic 65 10.05.2016 12:52:23

Member · 1,159 comments

Eh ... sad

Avatar

By 436 10.05.2016 12:59:06

Member · 822 comments
321 wrote

Vienmer jatur rokas uz bremzem it ipashi pilseta

Paldies, šito mēs nezinājām.

Avatar

By androns1983 10.05.2016 13:21:01

Member · 418 comments

Vakar arī Bauskas un Mazās stērstu ielas krustā viens lampūns neiedomājās paskatīties pa kreisi, kad girezās ārā uz Bauskas ielu ... labi, ka logs bija vaļā, laicīgi sāku aurot uz viņu, šis sadzirdēja un atrada gāzes pedāi, lai novāktos no manas trajektorijas.  Ātrums bija labs, bet gan jau ka būtu sadzēsies ... draudzene (kam velo ir tikai rumbas bremzes) diez vai paspētu sadzēsties


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By Zete 10.05.2016 14:00:17

Member · 116 comments
321 wrote

Vienmer jatur rokas uz bremzem it ipashi pilseta

Ir vienmēr jānovērtē situācija (piemēram, pretimbraucošs auto ar ieslēgtu kreiso pagriezienu) un nepieciešamības gadījumā jānomet ātrums tiktāl, lai tu varētu reaģēt uz potenciālo avārijas situāciju jau laicīgi. Un pats svarīgākais - jāmeklē acu kontakts ar autovadītāju, jo lielākajā daļā gadījumu ir ļoti labi redzams, ka šoferis skatās sazin kur, tikai ne tur, no kurienes tu brauc un tādā gadījumā nelīdz ne košās drēbes, ne mirgojošās lampiņas. Ik pa laikam sanāk šādi izvairīties no kapotiem un priekšējiem spārniem.

Par spīti tam, ka es pati braucu ar velo un pie auto stūres meklēju citus velobraucējus un braucu uzmanīgi, ir bijuši daži (maz, bet tomēr) gadījumi, kad es to velosipēdistu vienkārši nepamanu. Un pirmā reizē tā tieši bija lēni čīgājoša tante neonzaļā spilgtā jakā, kura, tā ari nesapratu, kā nokļuva tur, kur viņa atradās tai brīdī, kad viņu ieraudzīju. Paldies dievam, neviena šāda situācija vēl nav rezultējusies ar kontaktu, bet nu tas tikai nostiprina pārliecību, ka braucot ar velo nevar rēķināties, ka pat uzmanīgākie vadītāji tevi viennozīmīgi pamanīs. Reizēm vnk apstākļi (ātrumi, trajektorijas, raibs fons, skatu lenķi, kkādi vizuāli šķēršļi, piemēram tās pašas jumta statnes) sakrīt visdranķīgākajā kombinācijā.

Avatar

By androns1983 10.05.2016 14:13:57

Member · 418 comments

tas gan taisnība ... par acu kontaktu un citu dalībnieku muļķību paredzēšanu.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By oskars 10.05.2016 23:07:01

Member · 693 comments
Zete wrote
321 wrote

Vienmer jatur rokas uz bremzem it ipashi pilseta

Ir vienmēr jānovērtē situācija (piemēram, pretimbraucošs auto ar ieslēgtu kreiso pagriezienu) un nepieciešamības gadījumā jānomet ātrums tiktāl, lai tu varētu reaģēt uz potenciālo avārijas situāciju jau laicīgi. Un pats svarīgākais - jāmeklē acu kontakts ar autovadītāju, jo lielākajā daļā gadījumu ir ļoti labi redzams, ka šoferis skatās sazin kur, tikai ne tur, no kurienes tu brauc un tādā gadījumā nelīdz ne košās drēbes, ne mirgojošās lampiņas. Ik pa laikam sanāk šādi izvairīties no kapotiem un priekšējiem spārniem.

Par spīti tam, ka es pati braucu ar velo un pie auto stūres meklēju citus velobraucējus un braucu uzmanīgi, ir bijuši daži (maz, bet tomēr) gadījumi, kad es to velosipēdistu vienkārši nepamanu. Un pirmā reizē tā tieši bija lēni čīgājoša tante neonzaļā spilgtā jakā, kura, tā ari nesapratu, kā nokļuva tur, kur viņa atradās tai brīdī, kad viņu ieraudzīju. Paldies dievam, neviena šāda situācija vēl nav rezultējusies ar kontaktu, bet nu tas tikai nostiprina pārliecību, ka braucot ar velo nevar rēķināties, ka pat uzmanīgākie vadītāji tevi viennozīmīgi pamanīs. Reizēm vnk apstākļi (ātrumi, trajektorijas, raibs fons, skatu lenķi, kkādi vizuāli šķēršļi, piemēram tās pašas jumta statnes) sakrīt visdranķīgākajā kombinācijā.

Tas jau skaidrs, jo autovadītāji bieži neredz arī citas automašīnas, fūres, kokus un ceļa zīmes, tāpēc prasīt, lai pamana velosipēdistu, ir tiešām par daudz.

Avatar

By androns1983 11.05.2016 08:32:18

Member · 418 comments

haha .. un atkal iegriežas vecā plate .... big_smile big_smile

neviens jau nesaka, ka nav jāprasa autovadītājiem, lai pamana velo. saka jau par to, ka visi esam cilvēki un visu kādreiz kļūdamies. Ā sorry - oskars laikam ir supercilvēks un pamana VISU un VIENMĒR un vienmēr arī pareizi noreaģē VISĀS situācijās.

Stāsts ir par to, kā pasargāt sevi.
Piemēram, braucot gar automašīnām (arī sastrēgumos), ja ir jābrauc tuvu gar automašīnām pievēršu uzmanību durvīm - vai kāds tās nesāks vērt vaļā durvis. rokas uz bremzēm utt ...

karoč ja grib spēlēt loteriju, tad var droši pillā ručkā lidot pa savu veloceļu, joslu, whatever un paļauties, ka visi redz tavu koši zaļo kreklu. Pārējiem - uzmanās paši ... jo visvairāk jau sāpēs pašam smile


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By kosmoss19 11.05.2016 08:47:32

Member · 267 comments

Es risinu vieglāk, kad korķis vālēju  pa ceļa kreiso pusi, tur i vietas vairāk i neviens ārā nelīdīs. Kā vakar pa Valdemār ielu es tur nēsājos pa visu brauktuvi :-)

Avatar

By sursurs 11.05.2016 09:01:28

Member · 905 comments
Zete wrote
321 wrote

Vienmer jatur rokas uz bremzem it ipashi pilseta

Ir vienmēr jānovērtē situācija (piemēram, pretimbraucošs auto ar ieslēgtu kreiso pagriezienu) un nepieciešamības gadījumā jānomet ātrums tiktāl, lai tu varētu reaģēt uz potenciālo avārijas situāciju jau laicīgi. Un pats svarīgākais - jāmeklē acu kontakts ar autovadītāju, jo lielākajā daļā gadījumu ir ļoti labi redzams, ka šoferis skatās sazin kur, tikai ne tur, no kurienes tu brauc un tādā gadījumā nelīdz ne košās drēbes, ne mirgojošās lampiņas. Ik pa laikam sanāk šādi izvairīties no kapotiem un priekšējiem spārniem.

Par spīti tam, ka es pati braucu ar velo un pie auto stūres meklēju citus velobraucējus un braucu uzmanīgi, ir bijuši daži (maz, bet tomēr) gadījumi, kad es to velosipēdistu vienkārši nepamanu. Un pirmā reizē tā tieši bija lēni čīgājoša tante neonzaļā spilgtā jakā, kura, tā ari nesapratu, kā nokļuva tur, kur viņa atradās tai brīdī, kad viņu ieraudzīju. Paldies dievam, neviena šāda situācija vēl nav rezultējusies ar kontaktu, bet nu tas tikai nostiprina pārliecību, ka braucot ar velo nevar rēķināties, ka pat uzmanīgākie vadītāji tevi viennozīmīgi pamanīs. Reizēm vnk apstākļi (ātrumi, trajektorijas, raibs fons, skatu lenķi, kkādi vizuāli šķēršļi, piemēram tās pašas jumta statnes) sakrīt visdranķīgākajā kombinācijā.

Arī acu kontakts ne vienmēr ir 100% drošs, jo gadās, ka vadītājs/gājējs u.tml. redz velo cauri.. big_smile Bet nu tas ir drošākais... Bet nu principā pārmest kko 321 īsti nevar. Tad jau jāčunčina bezmaz uz 20km/h visur, jo tad tiešām vnm var pagūt nobremzēt. Bieži vien jau auto šoferi arī to kreiso griež ne jau ilgstoši stāvot pie viduslīnijas (kur var pagūt novērtēt, kur tas šoferis īsti lūr), bet ir labi ieskrējušies, viņiem šķiet, ka pretī neviens nebrauc (vai arī brauc baigi lēni, jo velo tak!) un piepeši cērt pāri (dažkārt arī bez pagrieziena signāla rādīšanas).. Ne velti saka, ka kreisos pagriezieno vispār vajag aizliegt, jo tie ir bezmaz bīstamākie manevri.. Pārāk īsā laikā pārāk daudz kas jāpamana un jānovērtē..
Pašu vienreiz līdzīgā situācijā ir glābis tikai tas, ka bija slapjš laiks, rāvu stūri vienlaikus bremzējot un izslīdēja aizmugurējais rts - tā nu izdevās noslidināties tam autiņam paralēli, bet starp mums pat padsmit cm nepalika.


velo 4ever

Avatar

By peteris 11.05.2016 10:12:08

Member · 520 comments
oskars wrote

Tas jau skaidrs, jo autovadītāji bieži neredz arī citas automašīnas, fūres, kokus un ceļa zīmes, tāpēc prasīt, lai pamana velosipēdistu, ir tiešām par daudz.

jā, bet vakar pat viena tante ar sarkanu japāņu auto liepājas ielā mani labi redzēja un izbrauca priekšā.
uz tekstu "stulbā vecā [sieviešu dzimumorgāns], ko tu dari? bija atbilde "bet tu taču ari mani redzēji - varēji samazināt ātrumu". big_smile

Avatar

By kaska 11.05.2016 10:42:28

Member · 884 comments
peteris wrote

...bija atbilde "bet tu taču ari mani redzēji - varēji samazināt ātrumu". big_smile

Velns!... Tas pats manevrs.... Tas pats ~Āgenskalns... Tas pats teksts (aurojošā balsī!),...  Vai varētu būt, ka mana "draudzene" no pelēka Priusa, kam es ,savulaik, ieliku sānā, ir pārsēdusies uz sarkanu japāņu auto? big_smile
- vai viņa gadījumā neapelēja, ka pati ir velobraucēja un visu ļoti labi saprot? (Jā)
- vai viņa jautāja, vai neesi cietis? (Nē)

Last edited by kaska (11.05.2016 10:44:20)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By 436 11.05.2016 10:51:42

Member · 822 comments
kosmoss19 wrote

Es risinu vieglāk, kad korķis vālēju  pa ceļa kreiso pusi, tur i vietas vairāk i neviens ārā nelīdīs. Kā vakar pa Valdemār ielu es tur nēsājos pa visu brauktuvi :-)

Skaties tik neienesies pretī braucošā trolejbusā. Citādi vēl attapsies vadītāja kabīnē.

Avatar

By peteris 11.05.2016 10:52:49

Member · 520 comments
kaska wrote
peteris wrote

...bija atbilde "bet tu taču ari mani redzēji - varēji samazināt ātrumu". big_smile

Velns!... Tas pats manevrs.... Tas pats ~Āgenskalns... Tas pats teksts (aurojošā balsī!),...  Vai varētu būt, ka mana "draudzene" no pelēka Priusa, kam es ,savulaik, ieliku sānā, ir pārsēdusies uz sarkanu japāņu auto? big_smile
- vai viņa gadījumā neapelēja, ka pati ir velobraucēja un visu ļoti labi saprot? (Jā)
- vai viņa jautāja, vai neesi cietis? (Nē)

nē, es sabremzējos un iztikām bez kontakta, apmetu ripā un piebraucu pie krustojuma uzzināt dīvainās rīcības motīvus.

jau sen ziņas "fūre nonesusi vieglo auto, kurš tais izbraucis priekšā, visa ģimene atstiepusies" mani neizsauc ne mazākās līdzjūtības, ir pat neliels prieks "jēēē, trāpīja uz fūri, nevis uz auto, moto vai velo"

atliek vien šādām tantēm novēlēt atrast savu fūri.

ja man izrauj priekšā, iemin, pie krusta aizstiepj pie dzeltenā un pazūd, tad ir daudz mazāka sāpe, jo cilvēks vismaz no tā kaut ko ieguva (laiku vai vismaz prieku), bet uz šādām tantēm vai penšiem, kuri paši nesaprot ko dara, ir liela škrobe.

Avatar

By ptsns 11.05.2016 11:31:22

Member · 1,175 comments

Man ir tāda sajūta, ka ne auto, ne moto, ne velo braucēji vēl nav pieraduši pie tā, ka tagad, pavasarim iestājoties, mēs visi atrodamies uz ceļa, vairs nav tikai auto braucēji kā ziemā.

Vakardienas avārijā sieviete (zilā mazda) domāja, ka būs pati izveicīgākā un nogriezīsies ātrāk par priekšā stāvošo VW. Protams, ka viņa neredzēja motobraucēju, kurš ietriecās tieši tur kur sēdēja viņas mazā meita.

P.S. Moto braucējam ir lauzta roka. Atstāju savu tel. ja vajadzēs ierakstu.

Last edited by ptsns (05.09.2016 12:35:53)

Avatar

By kaska 11.05.2016 12:13:18

Member · 884 comments

Blīkšķis labs!
Passat deva ceļu mocim? Mazda tikmēr līda garām Passat'am un neredzēja moci, jo skatu aizsedza Passat? Tā kkā? - Tipisks "russian car crash" sižets.

Last edited by kaska (11.05.2016 12:18:17)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By ptsns 11.05.2016 12:20:41

Member · 1,175 comments
kaska wrote

Passat deva ceļu mocim? Mazda tikmēr līda garām Passat'am un neredzēja moci, jo skatu aizsedza Passat? Tā kkā?

Tieši tā...

kaska wrote

Tipisks "russian car crash" sižets.

Tas gan nevietā, jo pie stūres bija mūsu pašu "zeltene"...

Avatar

By kaska 11.05.2016 12:31:05

Member · 884 comments

Tu mani pārprati. Ne jau šīs autovadītājas nacionalitāti es mēģināju norādīt smile
Ievadot attiecīgos trīs atslēgvārdus youtube meklētājā, tur katra ceturtā avārija ir ar šādu sižetu big_smile


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By oskars 11.05.2016 12:58:52

Member · 693 comments
androns1983 wrote

haha .. un atkal iegriežas vecā plate .... big_smile big_smile

neviens jau nesaka, ka nav jāprasa autovadītājiem, lai pamana velo. saka jau par to, ka visi esam cilvēki un visu kādreiz kļūdamies. Ā sorry - oskars laikam ir supercilvēks un pamana VISU un VIENMĒR un vienmēr arī pareizi noreaģē VISĀS situācijās.

Stāsts ir par to, kā pasargāt sevi.
Piemēram, braucot gar automašīnām (arī sastrēgumos), ja ir jābrauc tuvu gar automašīnām pievēršu uzmanību durvīm - vai kāds tās nesāks vērt vaļā durvis. rokas uz bremzēm utt ...

karoč ja grib spēlēt loteriju, tad var droši pillā ručkā lidot pa savu veloceļu, joslu, whatever un paļauties, ka visi redz tavu koši zaļo kreklu. Pārējiem - uzmanās paši ... jo visvairāk jau sāpēs pašam smile

Tu mani pārprati. Es taču saku, ka autovadītāji nepamana pat citas, arī lielas, automašīnas, tāpēc esam uzmanīgi un rūpējamies par savu drošību paši.
Un vispār jā, esmu ļoti uzmanīgs auto/velo braucējs un neskrienu kā apd@#$%&, lai ietaupītu pāris sekundes. Un visur esmu laikā.

Avatar

By ptsns 25.05.2016 11:19:50

Member · 1,175 comments
ptsns wrote

...Vakardienas avārijā sieviete (zilā mazda) domāja, ka būs pati izveicīgākā un nogriezīsies ātrāk par priekšā stāvošo VW. Protams, ka viņa neredzēja motobraucēju, kurš ietriecās tieši tur kur sēdēja viņas mazā meita.
P.S. Moto braucējam ir lauzta roka. Atstāju savu tel. ja vajadzēs ierakstu.

[youtube]Zpv3fQDsqrc[/youtube]

Varētu teikt, ka fly6 ir sevi attaisnojis, kā noderīgs gadžets. Materiāli ir nodoti policijai un pievienoti lietai.

Avatar

By Ivars27 08.06.2016 13:38:49

Member · 367 comments

Šaušalas - neadekvāts pick-up truck vadītājs nogalina 5 riteņbraucējus: http://www.msn.com/en-us/news/us/five-c … ailsignout