2016. gada sezona

Avatar

By markuss13 30.10.2015 16:40:46

Member · 2 comments

Sveiki!
 
   Es esmu iesācējs, domāju sākt nodarboties ar riteņbraukšanu, tāpēc sāku skatīties uz sacensībām.
   Latvijā ir divi lielie seriāli SEB mtb velomaratons un Vivus.lv mtb velomaratons.
   Tagat, kā iesācējs, nevaru izvelēties uz kuru nākamgad braukt.
   Ceru uz jūsu atbildēm.

Last edited by markuss13 (30.10.2015 16:41:26)

Avatar

By agns 30.10.2015 16:54:12

Member · 424 comments

iesācējam SEB.

Avatar

By markuss13 30.10.2015 16:57:35

Member · 2 comments

Kāpēc tieši SEB mtb maratons?

Avatar

By IAeroI 30.10.2015 17:10:07

Member · 425 comments

SEB ka šeit raksta - atras trases, vairak lidzenumu, mazak tehniska aspekta.
VIVUS - tehniskas trases, vairak kapumu un šķersļu, pec citu lietotaju atsauksmem - interesantakas neka SEB.

Vispar jau jameģin pašam jo katram savs.

P.S. Pameklejiet foruma tēmas ar pašiem sacikšu posmiem (SEB vai VIVUS), tur starp pedejiem ierakstiem atradisiet riteņbrauceju video ierakstus, palidzes saprast kur un kas smile

Last edited by IAeroI (30.10.2015 17:11:49)

Avatar

By NoProblemo 30.10.2015 17:19:13

Member · 262 comments

Brauc uz abiem pirmajiem posmiem (nenožēlosi), un tad izvērtēsi pats kurš ir tas kas tev patīk. Šaubos ka kāds Tev sniegs korektu atbildi, jo katram tomēr patīk kaut kas cits... smile


Avatar

By vitamiins_xc 30.10.2015 17:20:04

Member+ · 2,832 comments

vip-apļi un 30kmh grupu smile


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By averza 30.10.2015 17:47:20

Member++ · 5,039 comments

Ja godīgi, pirmajā reizē sačos pat SEBā var dabūt pamatīgu wow jebšu "priekš kam PA ŠEJIENI jābrauc ar velo". Tad vēl brīnīsies, kāpēc trasē jāliek tādi kāpumi, kuros nav iespējams uzbraukt. Pēc kāda laika brauksi tādos augšā un ar smiekliem atcerēties to dienu, kad nemācēji uzbraukt.

Lai dabūtu azartu, noteikti SEB tautas klase - apdzīsi tūkstoti un sajutīsies mega varens, būs iedvesma turpināt.
Vivusā u.tml. var dabūt drusku kultūršoku (vai banāli - pāris reizes sāpīgi nokrist) un pazaudēt vēlmi piedalīties.
Tā ka domā pats - atkarīgs arī no iepriekšējās personīgās pieredzes / brauktprasmes.

Avatar

By march 02.11.2015 13:44:14

Member · 128 comments

Lielas atšķirības neredzu. SEB būs mazliet garāka distance ar plakanākiem granteņu pārbraucieniem, bet odziņas būs apmēram tikpat, cik Vivusā. SEB mazliet vairāk motivē koridoru sistēma, pat braucot pa beigām, ir kurp tiekties. Vivus tas viss ir mierīgāk, dalībnieki mazāk, reizēm trasē vari palikt vienatnē. bet šur tur būs arī kas tehniski sarežģītāks. Ja nejūties baigi stiprs un uzreiz gatavs mesties iekšā cīņā par augstām vietām, tad es teiktu - brauc tad, kad ir brīvs, brauc uz interesantām trasēm vai vienkārši - kur tuvāk. Štrunts par tiem kopvērtējumiem.

Avatar

By Helminth 03.11.2015 20:06:45

Member+ · 491 comments
averza wrote

Vivusā u.tml. var dabūt drusku kultūršoku (vai banāli - pāris reizes sāpīgi nokrist) un pazaudēt vēlmi piedalīties.
Tā ka domā pats - atkarīgs arī no iepriekšējās personīgās pieredzes / brauktprasmes.

Vivusā 90% tu krīti savas nemākulības, pārgalvības dēļ.
SEB 90% tu krīti, jo tevi kāds nones uz grantenes uz 35 un vairākm km/h  big_smile

Pašam personīgi liekas 10x bailīgāk un nedrošāk braukt SEB milzīgajā barā, nekā lidot pāri tramplīniem mežā. Vivusā reizēm gadās arī kāds sareģītāks nobrauciens, bet kritiens seko tikai, ja pārvērtē savas spējas.
Neatminos nevienu SEB gonku, kurā es nesmu savā priekša redzējis briesmīgus kritienu vai garām braucis cilvēkiem, kuri ir vainu bezsamaņā vai asiņaini.

Ja pašām nav spīdošas prasmes ar velo un itsevišķi braukšanu lielā grupā, tad nezinu vai sāktu ar SEB. Noteikti ja kāds no maniem radiniekiem sāktu nodarboties ar velosportu nekad mūža viņu nevestu uz SEB kā pirmo gonku, jo tomēr ir atsevišķas ļoti svarīgas lietas, kas jāievēro braucot tādās masās. Protams jaunie braucēji netiek par tādām lietām informēti un tādēļ katrā gonkā ir jādzird par smagiem kritieniem. Protams kritieni gadās arī profesionāļiem, ja pavērojam teiksim šosejas sacensības, kur veči viens pret otru strīķējoties iet finišā.

Vivusā sākumā jau arī sanāk pabraukt barā, bet tas bars samērā ātri tiek izretināts.

Šis ir viens no iemesliem, kādēļ pats nebraucu SEB maratonus. Par citiem iemesliem, piemēram, tādiem kā pēc suņa garlaicīgas trases, varbūt citreiz... big_smile

Avatar

By Basters 03.11.2015 20:51:03

Member · 346 comments

Patiesība ja cilvēks vēlas sākt un ir iesācējs mierīgi pavasarim iestājoties var pabraukāt mazāka mēroga sacensības.Gandrīz   katrs pagasts pavasarī uzrīko kādas sacensības tur arī var pamēģināt savas spējas.Un tā arī sapratīs kas vairāk tīk traukties pa grantenem,vai meža takas.

Last edited by Basters (03.11.2015 20:53:02)

Avatar

By Ģirts_MTB 03.11.2015 21:45:28

Member · 319 comments
Helminth wrote

Vivusā 90% tu krīti savas nemākulības, pārgalvības dēļ.
SEB 90% tu krīti, jo tevi kāds nones uz grantenes uz 35 un vairākm km/h  big_smile

Ja pašām nav spīdošas prasmes ar velo un itsevišķi braukšanu lielā grupā, tad nezinu vai sāktu ar SEB. Noteikti ja kāds no maniem radiniekiem sāktu nodarboties ar velosportu nekad mūža viņu nevestu uz SEB kā pirmo gonku, jo tomēr ir atsevišķas ļoti svarīgas lietas, kas jāievēro braucot tādās masās. Protams jaunie braucēji netiek par tādām lietām informēti un tādēļ katrā gonkā ir jādzird par smagiem kritieniem. Protams kritieni gadās arī profesionāļiem, ja pavērojam teiksim šosejas sacensības, kur veči viens pret otru strīķējoties iet finišā.

Es piemēram sāku ar SEBu un nemaz neliekas, ka vajadzētu citādāk.
Atskatoties uz savu braukšanas sākumu, priecājos, ka pirmais brauciens arī faktiski bija sacensības, tādējādi ātrums nepārsniedza meistarību smile Auga ātrums un arī viss pārējais, varbūt tāpēc esmu izvairījies no kritieniem dēļ spēju pārvērtēšanas.

Par masām runājot, zinu, kas ir sākuši braukt uzreiz ar lielākām sacensībām - Vienībnieka MTB(800 dalībnieku) un pēctam uzreiz Tartu maratonu (3500 dalībnieku) un nekāda vaina smile

Avatar

By ZIB 04.11.2015 05:30:55

Member · 273 comments
averza wrote

Ja godīgi, pirmajā reizē sačos pat SEBā var dabūt pamatīgu wow jebšu "priekš kam PA ŠEJIENI jābrauc ar velo". Tad vēl brīnīsies, kāpēc trasē jāliek tādi kāpumi, kuros nav iespējams uzbraukt. Pēc kāda laika brauksi tādos augšā un ar smiekliem atcerēties to dienu, kad nemācēji uzbraukt.

Lai dabūtu azartu, noteikti SEB tautas klase - apdzīsi tūkstoti un sajutīsies mega varens, būs iedvesma turpināt.
Vivusā u.tml. var dabūt drusku kultūršoku (vai banāli - pāris reizes sāpīgi nokrist) un pazaudēt vēlmi piedalīties.
Tā ka domā pats - atkarīgs arī no iepriekšējās personīgās pieredzes / brauktprasmes.

Precīzi, atbraucu uz sebu, jo viens džeks uzaicināja. Es pats biju džinsās, botās un vispār bez sapratnes ko sagaidīt. Skatos visi formās ar krutākiem veļukiem nekā man. Bet kad sākās gonka skatos, oho eju daudziem garām un tad arī noķēru to azartu un kaifu. Būtu braucis kādas mazākas sacensības nezvai man būtu velobraukšana iepatikusies, tāpēc, ka kāds kaifs braukt solo pa mežu? A sebā tev būs ar ko sacensties neatkarīgi no tā vai esi pirmajā vai desmitajā koridorā smile

Avatar

By martinsb 04.11.2015 08:45:37

Member+ · 964 comments

Es sāku braukt 2012.g. un uzreiz uz Trek gonku Siguldā (tagdējais Vivus), atsprāgu kārtīgi. Nākamā gonka SEB Tukumums (ja nemaldos), gandarijums liels, daudzus simtus varu apdzīt, sportiskais azarts utt. SEB bailīgākie posmi ir tās ātrās grantenes, tur tiešām kritiens var būt pilnīgi visos koridoros, pat pirmajā. Tā ka es uzskatu pamēģināt vajag abus seriālus un nevajag baidīties ne no SEB bara, ne no Vivus tehniskajiem posmiņiem un tad izvēlēties, kas pašam tīk.

Last edited by martinsb (04.11.2015 08:55:22)

Avatar

By Helminth 04.11.2015 11:44:45

Member+ · 491 comments

Nu tad beidzot sapratu, kādēl gan kāds gribētu braukt SEB, jo nevis patīk ar velosipēdu braukt, bet patīk iekabināt citiem smile Hmm nu jā, laikam jau tāda teorijā arī ir tā sacensību būtība. Es gan sacensības, kurās piedalos, uztveru vairāk kā pasākumu, kur tiek dota izdevība pabraukt pa citām takām nekā ikdienas treniņos. Sava veida ekskursija - tev sagatavo trasi pa konkrētā reģiona interesantākajām vietām. Tākā nebraucu par pjedestālu, tad gluži vienalga esmu 150 vai 1050.

Last edited by Helminth (04.11.2015 11:47:36)

Avatar

By kosmoss19 10.11.2015 21:11:39

Member · 267 comments

Ir radusies vēlēšanās pamēģināt izbraukt kādas sacensības, bet nezinu vai mans velo vispar der.
man ir tāds http://www.gandrs.lv/26-kalnu-velosiped … elosipeds/ ar nelielaām izmaiņām. Ir jega ar tādu braukt vai pat nevajag mēģināt?

konkrēti velo
Dakša SR Suntour XCR 1.1/8
klaņi FC-M430
monobloks BBUN26 113x68
Pr. parsēdzējs FD-m430 Alivio
Aizm. Parslēdzējs RD m592 Deor
Sīfteri M590 Deor
Kasete HG400-9 11-32
Kēde HG53
Rati Force Basic 26

Ramis un pāŗejais standarta merida 40D
Bremzes Force mehaniskās disku

Avatar

By suugoi 10.11.2015 22:09:41

Member+ · 1,469 comments

Īsts kalnu velosipēds, kurš neliks Tev vilties jebkuros braukšanas apstākļos.

(Droši vari braukt, normāls ritenis, sliktākais kas var būt ir ja esi ļoti smags varbūt salocīsi aploci pret kādu bedri)


1x11 | 2x8 | SS | ¯\_(ツ)_/¯

Avatar

By Inars 10.11.2015 22:16:47

Member+ · 1,303 comments
Helminth wrote

Nu tad beidzot sapratu, kādēl gan kāds gribētu braukt SEB, jo nevis patīk ar velosipēdu braukt, bet patīk iekabināt citiem smile Hmm nu jā, laikam jau tāda teorijā arī ir tā sacensību būtība. Es gan sacensības, kurās piedalos, uztveru vairāk kā pasākumu, kur tiek dota izdevība pabraukt pa citām takām nekā ikdienas treniņos. Sava veida ekskursija - tev sagatavo trasi pa konkrētā reģiona interesantākajām vietām. Tākā nebraucu par pjedestālu, tad gluži vienalga esmu 150 vai 1050.

Pareizi secinājumi. SEB vērot dabu var vienīgi mamma daba. Ja tev ir numurs ar čipu, tad ir jāmauc - ātrāk par kaimiņu, kādu paša izdomātu pretinieku. Un tas ir pilnīgi normāli un forši. Vivus tāpat ir sacensības, tiesa gan, daļa šeit izbauda distanci(garo), arī es.
Patika iepriekšējā komentāra 1. rindkopa - tieši tā arī ir smile

Avatar

By kosmoss19 10.11.2015 22:34:51

Member · 267 comments

Ikdiena braukt vienam ir labi bet gribas pamēģināt ko es reāli varu un uz ko vajag tiekties. Tik nez vai nav par vēl kā nekā 26 gadi jau un braukt sāku tik vasarā, līdz šim gadus 10 neesmu uz velo sēdējis, tik svaru audzēju sad

Avatar

By averza 10.11.2015 23:08:00

Member++ · 5,039 comments

Te forumā ir dažs labs tāds, kas sācis pat lielākā vecumā un jau pēc gada braukā pa pirmajiem koridoriem smile

Avatar

By guncha56 11.11.2015 18:47:11

Member · 220 comments

Sāku braukt 45 gadu vecumā pirmos sebus,tagad jau pie 60 un stabili trešā koridora braucējs tākā vecums nav traucēklis,bet kad āķis tiek lūpā atpakaļ ceļa nav!!!

Avatar

By pirksts 12.11.2015 15:13:38

Member · 158 comments

Pašam pat ieinteresēja, kā mana izaugsme izskatās. Varbūt kaut ko dos tiem, kas plāno sākt.
26 gados kā reiz sāku braukāties, nezinu kā izaugsmes ziņā klasificējas mana "karjera", bet tā ir bijusi šāda:

2012 - nobraucu pēdējos pāris posmus, iepazinos, kas tas ir
2013 - top400
2014 - top300
2015 - top200
2016 - ceru uz top100 vai tuvu pie tā.

p.s. Nekādas iepriekšējās bāzes nevienā sporta veidā, ja ir kaut kas darīts pirms tam, droši vien var sākt jau ar augstākām vietām pirmajā gadā. Ā, un tas vidēji pavadot 200-250h gadā uz riteņa, vidēji nedaudz virs 4000km gadā.

Last edited by pirksts (12.11.2015 15:14:19)

Avatar

By Marčiks 17.01.2016 21:40:07

Member · 255 comments

2017.gada čempions ir zināms )).