Par slidsoļa rollerslepēm

Avatar

By six6 29.03.2014 13:17:40

Member+ · 1,287 comments
Sram wrote

Nekad nav rollerots, bet jāpērk top gala slida .. Latvietis smile)

+++

Avatar

By six6 29.03.2014 13:20:15

Member+ · 1,287 comments
velonoobs wrote

Sanāca sakontaktēt jomas pārzinātāju no Vācijas. OneWay atkrīt, jo ar kvalitāti pieklibojot. Overall labākais variants un sajūtu līmenī vistuvāk ziemai esot Swenor Skate Elite ar nosacījumu, ja esi starp 75-90kg. Smagākiem (kā man) jau esot par lokanu. Vienīgais mīnuss - slēpe ir diezgan pasmaga - pāris par kādiem 200g smagāks par karbona vai alumīnija modeļiem. Ap 100kg tēvaiņiem rekomendēja Swenor Skate Long. Alumīnijs, bet riteņi un gultņi tieši tādi paši kā Elite modelim. Ir cietāki, ar ieliektu rāmi, tāpēc nedaudz labāka stabilitāte un vadāmība. Mēģināsim.

jomas pārzinēja vārds, uzvārds? big_smile

Avatar

By velonoobs 29.03.2014 18:31:42

Member · 36 comments
six6 wrote

[jomas pārzinēja vārds, uzvārds? big_smile

Kas ir pārzinējs?

Tim Tröschel, pieņemu, ka uzkāpis uz vairāk rolleriem kā šī topika komentētāji kopā.

Avatar

By atsitiens 30.03.2014 19:41:32

Member · 17 comments

Sveiki!
Man ir doma pirkt Ski Go rollerslēpes, varbūt kāds var pastāstīt plusus mīnusus? Paldies jau iepriekš
Ps. slidsoļa rollerslēpes

Last edited by atsitiens (30.03.2014 19:42:40)

Avatar

By Lat62 09.04.2014 18:18:27

Member+ · 1 comments

velonoob: ja mērķis ir mierīgi treniņi, tad principā pēc paša pieredzes Marwe 610 C tur 95kg (ja tie ir tiešām 95kg un ne vairāk). Mierīgi treniņi - tas man uz vidējas kvalitātes asfalta ar nr.6 Marwe ritentiņiem ir ap 13-15km/h (lēnāk nekā ziemā). Sākumā arī ātrāk neieteiktu braukt, jo saitēm jāpierod pie slodzes, kas ir lielāka nekā ziemā, un ir jāpierod pie rolleriem, lai nesanāk kāds kritiens. Ar 610 C var braukt arī aktīvi (18-23km/h), bet tad kustībām un svara pārnesei jābūt ļoti precīzām, pretējā gadījumā slēpei pie 95kg balansa meklēšanas akta ir tendence drusku vērpties un tad rolleri var aiziet pa neplānotu trajektoriju. Ļoti svarīgi, lai slidsoļa zābaki ir maksimāli cieši un stabili, ieteicams, uz plānas zeķes - lai rollerus var precīzi nokontrolēt. Pieļauju, ka globulonero b1 varētu būt universālāki, ar labāku kontroli pie agresīvākas braukšanas (ogleklis būs stabilāks par marwes kompozītu, bet tāpat labi slāpēs vibrācijas), bet neko nezinu par to riteņu nodilumizturību, kas pie 95kg svara ir ļoti aktuāla tēma (marwes ir pārbaudīta vērītība tādā ziņā). Ar alumīniju neesmu braucis, grūti komentēt, bet uz koplietošanas ceļiem vibrācija pietiek arī no Marwēm.

Avatar

By velonoobs 10.04.2014 15:24:17

Member · 36 comments

Paldies par viedokli.

Nevarēju nociesties un paķēru alumīniju Swenor Skate Long izskatā. Pamatā sava svara dēļ, jo pēc pasīvas ziemas svārstos pie trīsciparu robežas. Protams, ka man nav ar ko salīdzināt un nevaru teikt labas vai sliktas, bet svaru tur, ripo labi, lieku trokšņu nav. Arī mazi zariņi, skujas un ne tas pats kvalitatīvākais segums īpaši netraucē.

Pirmās sajūtas patīkamas un risks attaisnojās (atzīstu, ka nebija pārāk gudri iegrūst 300 eur, ne reizi līdz tam neuzkāpjot uz rolleriem), jo tagad zinu, kur pavadīšu lielu daļu sava brīvā laika. smile Sākums protams piesardzīgs, bet pamazām atgriezās sajūtas, un aizgāja pavisam labi, kad pārstāj domāt, ka tik nenokrist. 1,5h laikā no savas pirmās sasveicināšanās ar asfaltu veiksmīgi izvairījos. Ir vēl drusku jūtams, ka operētā kāja reizēm neuzvedas kā vajag, jo zināmu laiku tika taupīta un saudzēta pret slodzēm, tāpēc muskuļiem drusku "aizmirsies", kā jāstrādā. Konstatēju, jo vairāk tu centies sajūtu līmenī strādāt kā ziemā uz sniega, jo labāk un pārliecinošāk sanāk tā padarīšana.

Avatar

By caps 19.04.2015 11:15:58

Member · 58 comments

velonoobs

Nu jau pietiekami esi ripinājies . Ko pēc gada vari teikt ?

Avatar

By caps 26.04.2015 10:30:13

Member · 58 comments
Javis wrote

Es pats vizinos pa Jelgavu. Daļu trases 1/3 braucu pa to pašu betona bruģi (pa bruģi  braucu bez nūjām - atsperos tikai ar kājām) Pēc tam Ozolniekos lienu ārā uz ceļa un pa ceļa malu uz Brankām un pa veco šoseju līdz apvedceļam uz RAFu, tad mazliet pa bruģi, asfaltu un granteni...līdz esmu mājās. Aplis ~19km.
Man pašam ir apvidus skrituļslidas Powerslide Explorer ar pumpējamiem 150mm ratiem.
Nūjām ir jābūt ar pobedīta dzelkšņiem, savādāk uz asfalta ātri paliks neasas.

P.S. Pa bruģi ar nūjām neatsperos, jo nūja uz bruģa izslīd, vai arī ieķeras starp bruģakmeņiem un norauj nūjai galu.
Lai iemantotu cieņu  no autobraucèjiem -VIENMĒR BRAUCU ZAĻAJĀ SIGNÀLVESTĒ, protams bez vajadzības es autobraucējiem zem riteņiem nemaisos.

Pieķēru kaimiņu rolerojot  . Viņš atspērās ar nūjotāju nūjām un gumijas uzgali . Apļoja ap Ozolnieku ezeru .

Avatar

By six6 30.04.2015 16:39:30

Member+ · 1,287 comments
caps wrote

Darīts
http://taktika.lv/skritulslidas/nordic- … on-II.html

Labāk netrenēties vispār, kā ar šādām klumburēt.

Avatar

By caps 01.05.2015 09:45:10

Member · 58 comments

Javis
Cik bieži pumpē ripuļus ?

Avatar

By Imants2 21.08.2015 16:41:01

Member · 77 comments

Es, savukārt, esmu ieprecējies sievietē no Igaunijas pierobežos un bieži sanāk aizbraukt līdz Valgai. Ar milzu skaudību skatos uz viņu asfaltēto celiņu, kas apmēram 10 km garumā ir gar ceļu Tartu virzienā. Turpat netālu arī Sangaste, kur no ciema uz ciemu ir vēl garāks asfaltēts celiņš, ne tik tālu arī Otepē, kur vienā jaukā dienā var redzēt vairāk rollerslēpotāju nekā Latvijā gada laikā. Arīdzan apdomāju rollerslēpju iegādi, lai pavizinātos pa Igaunijas smukajiem celiņiem. Dažādos portālos lasu dažādas atsauksmes, kaut kāds viedoklis pašam arī ir. Ja arī nopirkšu, tad skaidrs, ka kaut ko no lētā gala, jo ļoti intensīvi ar to nodarboties droši vien nesanāks kaut vai Latvijas ierobežoto iespēju dēļ. Tik nevaru saprast cik liela nozīme ir rezerves daļu pieejamībai. Vai nav tā, ka nopērkot kaut ko ne-brendīgu pēc tam ir problēmas, ja nepieciešams kaut ko piepirkt vai nomainīt?

Avatar

By six6 21.08.2015 17:31:21

Member+ · 1,287 comments

Kādas rollerslēpes izskati?
Šāda tipa :http://taktika.lv/skritulslidas/nordic-apvidus-skritulslidas/powerslide-xc-skeleton-II/powerslide-xc-skeleton-II.html
Vai šāda: http://swenor.com/en/skate.php

Avatar

By Imants2 21.08.2015 22:29:54

Member · 77 comments

Kā tās otrajā saitē.

Avatar

By six6 24.08.2015 11:36:18

Member+ · 1,287 comments

es nezinu kur var dabūt bezbrenda rollerslēpes.

Avatar

By k19 25.08.2015 10:15:14

Member · 231 comments

Rezerves daļām ir nozīme, piem. es esmu divas platformas salauzis - nomainīja pa velti, mainījis ritentiņus reizes 4, gan pircis, gan pārdevējs mainījis.
Tas aptuveni 3 gados.
Ja neesi virs 85kg, tad visticamāk platformu nesalauzīsi.
Par brendiem
ņem lētākās, bet paskaties vai ritentiņus var aizvietot no brendiem:) Vieni no labākiem ir Marwe, tātad skaties vai varēsi uzlikt viņu ritentiņus.
Nu Marwe es nepirktu - ja nu vienīgi ar 50% atlaidi.
             
Bez brenda var dabūt Ķīnā smile

Avatar

By Imants2 25.08.2015 11:55:33

Member · 77 comments
k19 wrote

Rezerves daļām ir nozīme, piem. es esmu divas platformas salauzis - nomainīja pa velti, mainījis ritentiņus reizes 4, gan pircis, gan pārdevējs mainījis.
Tas aptuveni 3 gados.
Ja neesi virs 85kg, tad visticamāk platformu nesalauzīsi.
Par brendiem
ņem lētākās, bet paskaties vai ritentiņus var aizvietot no brendiem:) Vieni no labākiem ir Marwe, tātad skaties vai varēsi uzlikt viņu ritentiņus.
Nu Marwe es nepirktu - ja nu vienīgi ar 50% atlaidi.
             
Bez brenda var dabūt Ķīnā smile

Paldies, tas arī ir apmēram tas, ko gribēju saprast - ja es nopērku X ražotāja rollerslēpes vai varu nepieciešamības gadījumā izmantot Y ražotāja rezerves daļas, kaut vai tāda iemesla dēļ, ka pēkšņi X ražotāja preces Latvijā vairs nevar nopirkt. Tā kā esmu 75-76 kg, tad platformu gan jau tiešām nesalauzīšu:)

Avatar

By Javis 07.01.2016 21:37:31

Member · 31 comments

Pēc vajadzības, ik pa 3 nedēļām apmēram.
Tagad ziemā protams nē smile

caps wrote

Javis
Cik bieži pumpē ripuļus ?

Last edited by Javis (07.01.2016 21:38:09)