Reālā CSN interpretācija dažādās situācijās

Avatar

By makaroni 26.07.2015 19:56:03

Member · 921 comments

Sveiki.

Gan jau ne man vienīgajam dažādās vietās un situācijās rodas jautājums, kā tā tiktu interpretēta atbilstoši CSN. Tāpēc arī universāla tēma, citādi manam vienam jautājumam, tas būtu pārāk izšķērdīgi. Un šeit es domāju interpretāciju, kāda būtu situāciju fiksējot ceļu policijai, vai notiekot sadursmei un vēlāk to risinot, nevis kāda individuālā interpretācija, jeb ideālais taisnīgums, ko būtu jāpierāda ar 3 juristiem, 5 videoierakstiem 10 lieciniekiem un nedēļām nervu.

Īsumā, divi gadījumi.
Viens, nekad nav skaidrs, kam šādi braucot, te ir priekšroka:
https://i.4cdn.org/n/1437928908787.webm (http://youtu.be/w61g0hWEXKQ)
Pētot video, šķiet, ka viņam labā roka, bet braucot ātrs skats pa perimetru visās citās ielās norāda, ka man ir galvenais ceļš.

Otrs, bieži gadās tā un līdzīgi:
https://i.4cdn.org/n/1437917360554.webm (https://youtu.be/OXBfzu9B2-8)
Ja nu galīgi nevar savādāk, kas notiek, ja es tādu gājēju aizķeru, vai viņš uzgrūž mani mašīnai? Vai man ir pamats tādam zvanīt un bļaut, lai dod ceļu, jeb es braucu pārāk tuvu malai apdraudot gājējus? Pieminēšu, ka šajā gadījumā nezināju, vai man aiz muguras ir motorollers (pēdējais, ko redzēju paskatoties), vai lielais autobuss.

Last edited by makaroni (26.07.2015 20:39:02)

Avatar

By HH 26.07.2015 20:05:40

Member · 199 comments

1. gadījums... trolejbusiem un autobusiem tur vienmēr ir galvenais celš tad kāpēc lai tev nebūtu? Tu neesi motorizēts transportlīdzeklis tāpēc ķieģelis uz tevi neattiecās un nemaina faktu par galveno ceļu, kurš tev tur ir. Cita lieta, ka tur dumji ir norādīt virziena maiņu, jo pa labi nevari radīt būs maldināšana, bet nerādot var likties ka brauc taisni. Vajag signalizēt, bet šinī gadījumā tas ir diezgan murgaini.

Kā arī: https://www.google.lv/maps/@56.953252,2 … 6656?hl=en

Tu ir zīme dodiet ceļu.

2. Es parasti pabļauju vai kaut ko pasaku. Likumiski: Gajējs bija uz ceļa braucamās daļas līdz ar to būtu viņa vaina, bet ej tu to pierādi.

Principā iesaku izvairīties no šadām situācijām, vnk kaut ko tādu redzot piebremzē vai arī attiecīgi signalizē par virziena maiņu apbraucot gajēju vai maino virzienu.

Last edited by HH (26.07.2015 20:16:31)

Avatar

By HH 26.07.2015 20:12:41

Member · 199 comments

Vēl viena lieta ko es tev varu ieteikt, turpinot braukt aiz ķieģeļa nakamajā krustā aiz baznīcas ( Deglava ielas sākums) pretīm braucošiem auto ir kreisais pagrieziens ar papild-sekciju (jādod ceļš visiem trolejbusiem un autobusiem, kā arī velosipēdistiem) Ir gadījies tur palikt uz kapota - tiku nosaukts par idiotu, kas nezin noteikumus. Nezināju ka luksafora parastais zaļais signāls liek man dot ceļu *sarkasms... cik esmu novērojis tur kustību, daudzi autovadītāji nemaz nezin, ka ir jādod ceļš uz papildsekcijām + tajā vietā ir kkā maģiski iestrādājusies šī loģika

Avatar

By Mihails 26.07.2015 20:16:12

Member · 341 comments
HH wrote

Vēl viena lieta ko es tev varu ieteikt, turpinot braukt aiz ķieģeļa nakamajā krustā aiz baznīcas ( Deglava ielas sākums) pretīm braucošiem auto ir kreisais pagrieziens ar papild-sekciju (jādod ceļš visiem trolejbusiem un autobusiem, kā arī velosipēdistiem) Ir gadījies tur palikt uz kapota - tiku nosaukts par idiotu, kas nezin noteikumus. Nezināju ka luksafora parastais zaļais signāls liek man dot ceļu *sarkasms... cik esmu novērojis tur kustību, daudzi autovadītāji nemaz nezin, ka ir jādod ceļš uz papildsekcijām + tajā vietā ir kkā maģiski iestrādājusies šī loģika

Tur ar velosipēdu nedrīkst braukt, jo ir ķieģelis. Ķieģelis neattiecas tikai uz sabiedrisko transportu.

Avatar

By HH 26.07.2015 20:25:07

Member · 199 comments
Mihails wrote
HH wrote

Vēl viena lieta ko es tev varu ieteikt, turpinot braukt aiz ķieģeļa nakamajā krustā aiz baznīcas ( Deglava ielas sākums) pretīm braucošiem auto ir kreisais pagrieziens ar papild-sekciju (jādod ceļš visiem trolejbusiem un autobusiem, kā arī velosipēdistiem) Ir gadījies tur palikt uz kapota - tiku nosaukts par idiotu, kas nezin noteikumus. Nezināju ka luksafora parastais zaļais signāls liek man dot ceļu *sarkasms... cik esmu novērojis tur kustību, daudzi autovadītāji nemaz nezin, ka ir jādod ceļš uz papildsekcijām + tajā vietā ir kkā maģiski iestrādājusies šī loģika

Tur ar velosipēdu nedrīkst braukt, jo ir ķieģelis. Ķieģelis neattiecas tikai uz sabiedrisko transportu.

Papētīju likumus, kaut kas mainījies... agrāk šķiet tā nebija. Varbūt maldos, paldies par info. Bet tīri praktiski līdz zīmes malai var braukt noteikumi ar to netiek pārkāpti, celš jādod tik un tā... tālāk kaut vai pa ietvi.

Avatar

By Huligāns 26.07.2015 20:25:11

Member · 963 comments

1 variants, tev jādod ceļu pa labo roku, jo šajā gadījumā tev nav galvenais celš
ķieģeli apbrauc pa trotuāru un nobrauc uz ceļu atpakaļ, viss likumīgi smile

2 variants, tu esi tāds pats CS dalībniekš kā auto, tikai vainīgs būs gājejs, ja kaut kas notiksies, bet cerams tāda situāciaj nekad nenotiks


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By makaroni 26.07.2015 20:27:22

Member · 921 comments

Nu tos ķieģeļus parasti ievēroju - nobraucu uz trotuāra krustojuma šķērsošanai. Bet sasper jods to zīmi, aiz koka. Tāpēc likās ka bija jābūt, bet video nekādi neredzēju. Droši vien pa ziemu būšu iegaumējis un tagad skatoties video biju neizpratnē.

P.S. Ja zini, iedod linku, vai pasaki to CSN punktu par ķieģeli un nemotorizētajiem. Zinu, ka par tiem ķieģeļiem uz avotu ielas vienam velobraucējam pat sodu uzlika.

Avatar

By HH 26.07.2015 20:30:49

Member · 199 comments
makaroni wrote

Nu tos ķieģeļus parasti ievēroju - nobraucu uz trotuāra krustojuma šķērsošanai. Bet sasper jods to zīmi, aiz koka. Tāpēc likās ka bija jābūt, bet video nekādi neredzēju. Droši vien pa ziemu būšu iegaumējis un tagad skatoties video biju neizpratnē.

P.S. Ja zini, iedod linku, vai pasaki to CSN punktu par ķieģeli un nemotorizētajiem. Zinu, ka par tiem ķieģeļiem uz avotu ielas vienam velobraucējam pat sodu uzlika.

Nē, nē, ķieģelis aizliedz visiem tomēr, bet tur ķieģeļa darbība sākās tikai pēc 300m... tātad 300m no zīmes droši tur vari braukt ar velo. Tālāk gan nē

Huligāns wrote

1 variants, tev jādod ceļu pa labo roku, jo šajā gadījumā tev nav galvenais celš
ķieģeli apbrauc pa trotuāru un nobrauc uz ceļu atpakaļ, viss likumīgi smile
2 variants, tu esi tāds pats CS dalībniekš kā auto, tikai vainīgs būs gājejs, ja kaut kas notiksies, bet cerams tāda situāciaj nekad nenotiks

Huligāns: Auto bija zīme dodiet ceļu pirms krustojuma šķērsošanas

Last edited by HH (26.07.2015 20:31:30)

Avatar

By Huligāns 26.07.2015 20:46:27

Member · 963 comments

Ne visi vai ne vienmēr ievēro autovadītāji pret velosipēdistiem CSN, tā pat otrādi
Es pats katru dienu braukāju ar auto un skatos, kā velosipēdisti pārkāpj CSN un mācos no viņu kļūdām, tas dod rezultātus un domāt nākotnē par pārvietošanos pa braucamo daļu, vislielākā sliktā redzamība ir lielgabarītu auto, tas ir sabiedriskais, bulkvāģi, kravas busi, smagās mašīnas, jo viņiem slikti pārredzamos krustojumus un citās ielas ir slikti pārredzēt, tapēc uzmanaties no tiem auto !


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By Huligāns 26.07.2015 22:24:53

Member · 963 comments

Huligāns: Auto bija zīme dodiet ceļu pirms krustojuma šķērsošanas

Ja skatās pēc CSN, tad viņš brauc pa pretējo joslu, jo tur ir vienvirziena iela, tātad viņam jārīkojās pēc CSN dodot ceļu pa labi, jo krustojumā sabiedriskajam ir priekšroka


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By makaroni 26.07.2015 22:35:29

Member · 921 comments

Tur nav vienvirziena iela: https://goo.gl/maps/txgop
Tur ir ķieģelis iepriekšējā kvartāla sākumā, bet kā jau teicu, krustojumos nobraucu malā, pārbraucu pa trotuāru un pēc tam no tuvākās iebrauktuves turpinu ceļu pa brauktuvi. Aiz krustojuma nav ķieģelis - tam ir papildzīme, ka būs ķieģelis pēc 300m, tāpēc video redzamajā krustojumā turpinu ceļu pa brauktuvi.

Avatar

By Huligāns 26.07.2015 22:48:00

Member · 963 comments

Viens, nekad nav skaidrs, kam šādi braucot, te ir priekšroka:
https://i.4cdn.org/n/1437928908787.webm (http://youtu.be/w61g0hWEXKQ)
Pētot video, šķiet, ka viņam labā roka, bet braucot ātrs skats pa perimetru visās citās ielās norāda, ka man ir galvenais ceļš.

uz šo jautājumu un pēc redzētā video es tev atbildu, tu brauc pa Avotu ielu virzienā A.Deglava ielai, krustojums Lienes iela un A.Deglavas ielā tev jāpalaiž bulkvāģis smile

Last edited by Huligāns (26.07.2015 22:51:06)


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By Mihails 26.07.2015 23:12:37

Member · 341 comments
Huligāns wrote

uz šo jautājumu un pēc redzētā video es tev atbildu, tu brauc pa Avotu ielu virzienā A.Deglava ielai, krustojums Lienes iela un A.Deglavas ielā tev jāpalaiž bulkvāģis smile

Zīme "Dodiet ceļu" nozīmē priekšroku? Huligān, ceru, ka Jūs nepiedalāties satiksmē ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem.

Avatar

By makaroni 26.07.2015 23:18:17

Member · 921 comments

Kā policija teiktu, ja viņš neapstātos, es nesabremzētos un ieliktu viņam sānā?
No tevis un pēc zīmēm es saprotu, ka galvenā iela ir izbraucot no Asara ielas un pārējās visas ir mazāk svarīgas un takā manā ielā nekādas zīmēs nav, strādā labās rokas likums?

Bet CSN nosaka, ka priekšroka ir arī tad, ja man nav zīme galvenais ceļš, bet viņam ir trijstūris tas nozīmē, man tomēr ir galvenais ceļš (vienīgi te es to trijstūri nebūtu varējis redzēt).

Nākamreiz nopētīšu uz vietas, vai tur tiešām vēl ir trijstūris, jo skatoties uz video redzamajām zīmēm, tās tomēr atšķiras no google maps. Katrā ziņā, ja uzliek 0:09, zīmes stabs aiz tā koka vēl ir.

P.S. Vēl varētu būt aktuāls jautājums par to, ka viņš jau bija iebraucis krustojumā, pirms es tajā parādījos, līdz ar to man būtu jāļauj pabeigt kustība t-ta līdzekļiem, kas to jau ir iesākuši. Tomēr braucot pēc darba laika beigām, tur nāk diezgan patstāvīga plūsma, kas krustojumā stāvošu velosipēdistu beigās nepalaistu vispār.

Last edited by makaroni (26.07.2015 23:21:37)

Avatar

By cuu508 27.07.2015 09:11:06

Member+ · 461 comments

Neskaidrās CSN situācijās ir labi aizsūtīt vēstulīti CSDD ar savu jautājumu. Viņi atsūtīs autoritatīvu atbildi, to iepostēt gan šeit, gan arī jūtūbē video aprakstā. Un viss skaidrs, un virzāmies tālāk!

Avatar

By Mihails 27.07.2015 09:20:30

Member · 341 comments
cuu508 wrote

Neskaidrās CSN situācijās ir labi aizsūtīt vēstulīti CSDD ar savu jautājumu. Viņi atsūtīs autoritatīvu atbildi, to iepostēt gan šeit, gan arī jūtūbē video aprakstā. Un viss skaidrs, un virzāmies tālāk!

Tad jau labāk rakstīt Valsts policijai (jo par CSN pārkāpumiem soda un CSNg izskata tieši viņi, nevis CSDD) un prasīt izdot uzziņu par konkrēto situāciju. Ja uzziņā būs rakstīts, ka kaut ko drīkst darīt, viņi vēlāk (līdz nākamreiz mainīsies noteikumu punkti, kas attiecas uz šo situāciju) nedrīkstēs sodīt par šo darbību.

Last edited by Mihails (27.07.2015 09:20:46)

Avatar

By IAeroI 27.07.2015 11:32:04

Member · 426 comments

Nesaprotu Jūsu logiku un to ka te daži mulde par balta "papeža" prioritāti dotaja situācija... Kads vel @#%$^ labas rokas likums kad krustoma iz ceļu zīme "dot ceļu"? Nu ir ta ka ceļu zīme "galvenais ceļš" nevienmer tiek uzstadīta (ekonomikai jabūt ekonomiskai) un tāpēc krustojumos jaskatas arī uz tiem ceļiem kurus Jus gribat šķersot jo diemžel nu ir tādi krustojumi kur uzstaditi tikai "dot ceļu" ceļuzīmes...

Papedim ir zīme "dot ceļu", viss, kas vel nav saprotams?

Iedomajieties ka "balta papeža" vietā esiet Jus, un šķersojiet doto krustojumu pirmo reizi sava autovadītāja prakse. Jums ir zīme "dot ceļu", viss.
Jusu rīciba?
Meģinasiet nelaist lietotaju makaroni vai trolli vai citu mehanisku transportu kurš nolēma pārkapt līkumu un braukt pret spalvu?

Jo no "balta papeža" puses es vienk nezīnu ka Jus varat zināt par to ka ceļš ir vienvirziena bla bla bla un kapec nolemāt ka zīme "dot ceļu" uz Jums neattiecas.

P.s.s. ja nedod dievs notiktu CSneg., "baltais papedis" būtu vainīgs ka nepalaida, makaroni atbildētu par to ka brauca pa brauktuvi pret spalvu, bet vinētu tas kuram il labaks advokāts.

Avatar

By androns1983 27.07.2015 11:50:37

Member · 418 comments

nelasīju te citu rakstīto, bet 1. gadījums - paskaties "dodiet ceļu" zīmes un uzzināsi kā krustojumā iet galvenais ceļš (tas, kuriem nebūs "dodiet ceļu" zīmes) - tātad - no Avotu uz J.Asara ielu

Autors brauc pa Avotu ielu (galveno) un griežas pa labi uz A.Deglava ielu. Bulkuvāģis brauc pa Lienes ielu (mazāk svarīgs ceļš) un griezīsies pa labi.

"146. Nevienādas nozīmes ceļu krustojumā transportlīdzekļa vadītājam, kurš brauc pa mazāk svarīgu ceļu, jādod ceļš to transportlīdzekļu vadītājiem, kas krustojumam tuvojas pa galveno ceļu."

Tātad - bulkuvāģim bija jālaiž autoru.

Otra interpretācija 1. gadījumam:
Pēc kartes izskatās pēc 2 atsevišķiem krustojumiem: https://goo.gl/eCtA1H
Tas, ka dzīvē tur ir lidlauks, tā jau ir cita lieta.
Ja gadījumu apskatām, kā 2 atsevišķus krustojumus, tad anyways autoram ir priekšroka.


2. gadījums - rullē virsū un triec nost. Tak velo ne ar ko neatšķiras no auto, ja brauc pa brauktuvi.

Last edited by androns1983 (27.07.2015 11:51:29)


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By buzic 65 27.07.2015 12:31:50

Member · 1,159 comments
androns1983 wrote

2. gadījums - rullē virsū un triec nost. Tak velo ne ar ko neatšķiras no auto, ja brauc pa brauktuvi.


Tā gluži nav. Ja auto šādā situācijā TĪŠĀM sabrauks to ampelmani uz brauktuves, tad viņš tiks atzīts par 100% vainīgu (tas gan ir saistīts ar visai komplicētu situācijas analīzi un aculiecinieku liecībām). Tieši tāpat būs velogadījumā.
Tā pamatdoma ir - šituācija, ja ceļu satiksmē kāds ir lohs, nedod tiesības arī Tev būt loham.

Mans dēls bija liecinieks situācijā, kad divjoslu ielā viens autiņš apdzina noplīsušu auto (iebraucot pretējās kustības joslā), bet pretimbraucošais auto (kuram bija priekšroka), jutās kā kings un nošķīla apdzinējam sānus. CP šo manevru novērtēja par apzinātu un šo kingu atzina  par vainīgu.

Avatar

By j-uris 27.07.2015 13:42:31

Member · 1,111 comments

1. tev priekšroka līdz ķieģelim, tālāk jābrauc pa trotuāru.
vispār tā vieta ir tāda, kur jāpārliecinās par drošumu, tikai tad var maukt!!! (reāli tur brauc tikai sabiedriskais, tādēļ VISI satiksmes dalībnieki uzskata, ka TU ar velo tur nebrauksi!
2. CSN. 10.punkts. ''Ceļu satiksmes dalībniekiem un citām personām jārīkojas tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas un nenodarītu zaudējumus.'' Braukt virsū nedrīkst. Abi būsiet vainīgi!


bmx.detalas(at)inbox.lv

Avatar

By IAeroI 27.07.2015 14:17:13

Member · 426 comments
buzic 65 wrote
androns1983 wrote

2. gadījums - rullē virsū un triec nost. Tak velo ne ar ko neatšķiras no auto, ja brauc pa brauktuvi.


Tā gluži nav. Ja auto šādā situācijā TĪŠĀM sabrauks to ampelmani uz brauktuves, tad viņš tiks atzīts par 100% vainīgu (tas gan ir saistīts ar visai komplicētu situācijas analīzi un aculiecinieku liecībām). Tieši tāpat būs velogadījumā.
Tā pamatdoma ir - šituācija, ja ceļu satiksmē kāds ir lohs, nedod tiesības arī Tev būt loham.

+Parastiem vardiem sakot CSN ne reizi vien ir norādīts: Jabūt uzmanīgam, japarliecinas par drošību utt.

Runāju ar CP pārstavji, pec viņa vardiem arī gājējam šķersojot ielu pa nereg. gājēju pāreju jāparliecinās par drošibu pirms šķersot to pāreju. Citadak labs advokats pataisis šādu gājēju par vainīgu ja viņš neskadams un nedomams ieskrēja šaja gājēju pāreja neparliecinadams ka viņu laiž.

Avatar

By Mihails 27.07.2015 18:03:35

Member · 341 comments
IAeroI wrote

P.s.s. ja nedod dievs notiktu CSneg., "baltais papedis" būtu vainīgs ka nepalaida, makaroni atbildētu par to ka brauca pa brauktuvi pret spalvu, bet vinētu tas kuram il labaks advokāts.

Avotu ielā nav zīmes "Vienvirziena ceļš", tādēļ Avotu iela ir divvirzienu. "Ķieģelis" liedz tikai iebraukt Avotu ielā no Matīsa ielas puses. Ikviens autobraucējs, velobraucējs u.c. drīkst iebraukt no Lienes ielas puses un pirms krustojuma ar Matīsa ielu apgriezties braukšanai pretējā virzienā. Vai iebraukt jebkurā pagalmā un tad izbraucot nogriezties Lienes ielas virzienā. Vai velobraucēja gadījumā šķērsot krustojumu ar Matīsa ielu pa ietvi un aiz "ķieģeļa" pārkārtoties uz brauktuvi.

Avatar

By Huligāns 28.07.2015 16:26:42

Member · 963 comments

Valsts policija @Valsts_policija 
priekšroka ir velosipēda vadītājam. No labās puses braucošajam t/l jāievēro pirms krustojuma izvietotā 206.c.z."Dodiet ceļu."

vismaz kāds zin CSN šeit smile


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By IAeroI 28.07.2015 16:52:26

Member · 426 comments
Huligāns wrote

uz šo jautājumu un pēc redzētā video es tev atbildu, tu brauc pa Avotu ielu virzienā A.Deglava ielai, krustojums Lienes iela un A.Deglavas ielā tev jāpalaiž bulkvāģis smile

Huligāns wrote

Valsts policija @Valsts_policija 
priekšroka ir velosipēda vadītājam. No labās puses braucošajam t/l jāievēro pirms krustojuma izvietotā 206.c.z."Dodiet ceļu."

vismaz kāds zin CSN šeit smile

Yeah, right...

P.s. Jus drošvien nelasijat ko citi raksta, jo 97% atbildeja ka liet. makaroni bija priekšroka.