Cieņa pret citu velobraucēju

Avatar

By androns1983 22.07.2015 20:29:49

Member · 418 comments

Hahaha ... rēcīga diskusija big_smile big_smile big_smile

Topiks ir par elementāru pieklājību, bet te piesauc sūdīgus un šaurus veloceļus un neeksistējošu infrastruktūru big_smile big_smile big_smile big_smile

Labi - lai tā būtu, ka cilvēki grib papļāpāt un braukt blakus. Bet ja es braucu tādiem pretī, tad es tak neesmu vainīgs, ka ir uzbūvēts šaurs veloceļš un neuzskatu, ka man tādēļ būtu jābrauc pa lakstiem.
Tak kā gājēji, ejot pa šauru trotuāru blakus arī tak pieraujaties un palaižat kādu ātrāku sev garām vai pretimnācēju.

Un te galīgi nav runa par braukšanu pie sarkanā vai citām lietām, ko mēdzam grēkot. Te ir elementāra pieklājība un cieņa.
Tam simtgadīgajam pensionāram, kas klunkurē pa veloceļu pat nav jēgas kaut ko bļaut vai kliegt - viņam visa dzīve notiek tik lēni, ka velosipēda ātrums tajā nav ierēķināts. Bet velobraucēji pārsvarā tomēr ir krietni vien ātrāki savā domāšanā un būtu jauki, ja velobraucēji biežāk piedomātu par cieņu pret citiem velobraucējiem un autovadītājiem.

Esmu jau to teicis, bet atcerieties, ka cieņu un pieklājību nevienos ceļu satiksmes noteikumos vai likumos nevar iekļaut - tā vai nu ir , vai nu nav wink


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By Huligāns 26.07.2015 20:19:55

Member · 963 comments

Tapēc jau pašiem jābūt ar galvu un domāt ne tikai par sevi, bet par citiem velominejiem.
Cienīsi citus, citi cienīs tevi smile


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By Mutesprieks 10.08.2015 00:00:36

Member · 231 comments
Huligāns wrote

Tā sanāca vakar, kad braucu uz Mežaparku un pretīm man brauc gandrīz pa visu ietvi velosipēdistu grupa un pat neiedomājās man vismaz iedot normāli pabraukt garām. Beigās nācās nolikt uz roķenes un izklausīt pretenzijas savās ausīs. Teikšu godīgi, kaut ko tādu pirmo reizi esmu dzirdējis, kā brīva braukšana pa ietvi, kā gribu tā braucu smile

Mežaparks ir ārpus statistikas. Tur tādus, kas ievēro vismaz minimālu ētiku var saskaitīt uz vienas rokas viena pirksta. Tik plata klātne, ka ceļu spētu sadalīt pat 3 autobusi, kā arī gājēju un velosipēdistu ceļš ir nomarķēts, bet vienmēr atradīsies kāds, kurš pa veloceļu pederēs ar bērnu ratiem vai pa gājēju ceļu mīs treniņu. Pat, ja viss tukšs un cilvēku nav. Tā tas tur vienkārši ir.

Huligāns wrote

Kādam ir kāds ieteikums, kur māca braukt velobraucējus uz ielām un ietvēm vai vispār globālajā dabā ? Vai dažiem ir po.. uz visu, ka tik man ir labi un braucu ar degunu paceltu uz priekšu smile

Te praktiski noderētu elektriskais aitu gans. Maza elektrības deva un virsū vairs nestūrēs. smile

Avatar

By waldis 10.08.2015 21:19:28

Member · 208 comments
Mutesprieks wrote

Mežaparks ir ārpus statistikas. Tur tādus, kas ievēro vismaz minimālu ētiku var saskaitīt uz vienas rokas viena pirksta. Tik plata klātne, ka ceļu spētu sadalīt pat 3 autobusi, kā arī gājēju un velosipēdistu ceļš ir nomarķēts, bet vienmēr atradīsies kāds, kurš pa veloceļu pederēs ar bērnu ratiem vai pa gājēju ceļu mīs treniņu. Pat, ja viss tukšs un cilvēku nav. Tā tas tur vienkārši ir.

Mežaparkā ir dzīvojamā zona, viss pārējais, kas tur sazīmēts, tas tā, smukumam ...

Avatar

By NilsS 11.08.2015 11:30:47

Member · 775 comments

Šodien pirmoreiz pēc kreša bailīgi  izbraucu pa Rīgu. Viss kā parasti -  uz veloceļa ir visbīstamāk, jo braukšanas endorfīnu pārņemti indivīdi  ārkārtīgi mērķtiecīgi cenšas uztriekties. Kāda velna pēc starp gājējiem jālavē ar ātrumu virs 20 ????

Avatar

By sursurs 12.08.2015 11:10:52

Member · 905 comments
NilsS wrote

Šodien pirmoreiz pēc kreša bailīgi  izbraucu pa Rīgu. Viss kā parasti -  uz veloceļa ir visbīstamāk, jo braukšanas endorfīnu pārņemti indivīdi  ārkārtīgi mērķtiecīgi cenšas uztriekties. Kāda velna pēc starp gājējiem jālavē ar ātrumu virs 20 ????

Man vakar uz brīvībenes veloceliņā viena beibe lidojot pie zaļā pāri Brīvības ielai uz veloceliņu smuki uztesa virsū.. big_smile Protams, ka starp auto drošāk..
Labi, ka pati nemēģināju nekur baigi griezt, tikai bremzēju - vismaz pati nekritu. Beibe gan ar visu velo pa gaisu...


velo 4ever

Avatar

By NilsS 12.08.2015 11:52:38

Member · 775 comments

Tas karstums  spiež uz smadzeni !

Last edited by NilsS (12.08.2015 11:53:25)

Avatar

By IAeroI 14.08.2015 22:08:41

Member · 427 comments

Nu ko, šodien ripininot Dienvīdu tilta puse sastapu pasažieru sev pretim.. uz brauktuves.. Krastas iela pretim MC'donalds...
Pec izskata tikko no pagalma izbrauca pameģināt riteņi pilseta..

Last edited by IAeroI (14.08.2015 22:11:19)

Avatar

By Huligāns 29.08.2015 17:13:40

Member · 963 comments

Vēlviens lūgums pie velobraucējiem, kad brauciet dajebkur un priekšā brauc grupiņa vai iet, tad neveiciet ātru apdzīšanu, jo sodien novēroju divās vietās, kā viens trakais nesās no muguras, bet man priekšejais cenšās apdzīt priekšā lēnām braucošos un rezultāts bija gandrīz ar letālām beigām, bet labi ka rikšotājs paspēja izsprukt caur zālāju. Esiet uzmanīgi !!! PLZ


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/