Vadītāju kauna kakts

Avatar

By sursurs 05.06.2015 13:23:27

Member · 905 comments

Pievienojos averza:
1) je brauc tālāk un kāds brauc galīgi blakus, ir vismaz vēl vieta pa labi manevram. Protams, iečekot situāciju pirms līst vairāk uz joslas vidu - laicīgi tb, nevis brīdī, kad aizmugurē autiņam jau jāmet pa mēmajiem. Jebkuru manevru uz joslas vidu iesākt ar skatienu pār plecu un signālu ar roku.
2) Man līdz arī atstarojošā veste mugurā. Ja ir mugursoma - uz mugursomas arī virsū - jā izskatās tizli, bet velosipēdists pa gabalu braucot uz 70 ir labāk/ātrāk pamanāms un šoferis var laicīgi jau pārkārtoties, nevis pēdējā brīdī izvēlēties, kuram (blakus esošam autiņam vai velo) braukt virsū..
4) - nu tas pats, ka 1ais. Ja redzi, ka visiem vietas nepietiks, iekārtoties pa kreis (ar iepriekš skatienu un signālu ar roku) ir svētīgi. Pirms pieturām u.c. šaubīgās vietās situāciju čekot dubultā un vajadzības gadījumā uzmīt/ piebremzēt  parādīt busam, lai nebrauc/brauc..
šo visu ievērojot minētajā psomā arī pēdējos mēnešus izdodas izvairīties no nevajadzīgiem stresiem.
Bet nu patiesībā ir arī veiksmīgās / neveiksmīgās dienas, kur dažreiz šķiet, ka piepeši esmu kļuvusi neredzama, jo brauc virsū visi un visur. big_smile


velo 4ever

Avatar

By sursurs 05.06.2015 13:28:36

Member · 905 comments
kaska wrote
averza wrote

Maisiņš vaig?

Uzsildīsi ar'?

big_smile big_smile big_smile Laba diskusija, džeki.

Skatos, ka tie GB vadītāji, ja ne visi, tad lielākā daļa ir aptaurēti. Izskatās, ka par tiem varētu veselu atsevišķu topiku uzcept.

Man 3dien posmā no Doles līdz Dārziņiem Galss buss pabrauca garām ar tiešām labu intervālu!!! iebrauca pat blakus joslā. Bet piekrītu, lielākā daļa ir tādi, ar kuriem vienā joslā labāk censties neatrasties.


velo 4ever

Avatar

By NilsS 05.06.2015 13:53:07

Member · 775 comments

Tumši zila ar elektrozaļo arī ne -  situācija ar GB  bija 100%  tavējā, kaska.
Arī  min kaut kur Salaspils/Ikšile/Ogre ?
Ne ar 29 un uz Ikšķili ?
Ja jā, tad pirms kādām nedēļām pabraucām kopā no pierīgas.
Kopš piezvanīju un  uzrakstīju kļauzu  GB  vadībai ( atbildes jau nav smile  )  arī ievēroju, ka zēni palikuši korektāki.
Līdz šodienai.
PS  veste man šķiet pēdējais salmiņš

Last edited by NilsS (05.06.2015 14:00:07)

Avatar

By kaska 05.06.2015 14:50:47

Member · 886 comments

Nē, neesmu gan es smile

Es ar GB sastopos: Rīga - Ērgļu šoseja - Zaķumuiža - Ropaži.

Last edited by kaska (05.06.2015 14:55:15)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By makaroni 05.06.2015 15:00:04

Member · 921 comments

Varbūt mazliet nelegāls gājiens, bet likumā nav noteikts cik kelvinu baltajai gaismai jābūt.
Kāds ir mēģinājis uzlikt viszilāko balto gaismu, tā lai pa gabalu būtu pagrūti no bākuguns atšķirt?
Tipa taml: http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0 … led&_frs=1

Pēc info, ja ķīnieši nemelo par toni, vajadzētu būt stipri zilam baltajam. Uzlikt uz līdzīgas pīckas, kā dažiem motocikliem un tad pastāv cerība, ka pamanīs laikus un apdzīvotā vietā nečakarēs ar 20cm intervālu pie 70+ km/h.

Informācijai, kāda temperatūra atbilst baltiem priekšmetiem dažādos apgaismojumos:
2700k - kvēlspuldzes apgaismojumā,
5600k - saule dienā (baltā standarts)
6500k - saules gaismā mākoņainā dienā, vai ēnā
7000k - lētie ķīniešu led,
>10k - debesu tonis pret ziemeļiem.
(http://en.wikipedia.org/wiki/Color_temperature)

Last edited by makaroni (05.06.2015 15:06:08)

Avatar

By buzic 65 05.06.2015 15:27:42

Member · 1,159 comments
averza wrote

4. ..... Ja mums būtu tādas joslas kā Barselonā, tad vispār nebūtu problēmu, tur pat vieglais knapi var iespiesties starp joslu līnijām.

Mazliet izlecot no konteksta, manuprāt šī ir mūsu pilsētas lielā iespēja tikt pie puslīdz sakarīgas veloinfrastruktūras ārpus centra! Nesaprotu, kāpēc Rīgā ir vajadzīgas kombaina platuma joslas uz brauktuvēm.
Par centru ir mazliet cits stāsts! Man patīk Rīgas pilsētas mērogs, vēsturiskā apbūve, apstādījumu bagātība un arī bruģis uz ielām! Tam visam ilgā laika periodā veidojoties, ielu telpa ir tāda, kāda tā ir, centrā uz autojoslu rēķina maz ko var iegūt, un esmu gatavs piekāpties sab.transportam (ar vieglajiem šosezon kaut kā izdodas sadzīvot gaužām labi!) un samierināties ar ātruma zaudēšanu. Bet to marasmu, kas notiek ar "veloinfrastruktūras" bezsakarīgo būvēšanu uz gājēju ietvēm vajadzētu saknē aizliegt! Man patiešām ir bail, ka, stājoties spēkā jaunajiem CSN, šo apvienoto gājēju-velobraucēju ietvju kļūs arvien vairāk...

Avatar

By NilsS 05.06.2015 22:12:19

Member · 775 comments

Es katru dienu braucu pa veloceļu Dārziņi-Dtilts. Tur ir galīgi garām, nav normāli likt māmiņām ar ratiem, penšiem, skrituļotājiem, suņiniekiem  un vanabī sportsmeniem uz ričuka tusēt uz labi ja 2 m plata asfalta. Tur  ir jāstrjomī vairāk, kā  starp auto

Avatar

By sursurs 05.06.2015 22:44:29

Member · 905 comments

Vot šito nicinošos attieksmi pret vesti kā galējo variantu toč nesaprotu... Kas tad - nepietiekami labi izskatās? Maisņu uz stūres likt, bet vesti, ni un ni? Sviests. Ja nav cieņas pret autovadītājiem, kuriem pēdējā brīdī pamanot velo jādomā kur likties, tad nevajag arī gaidīt lielākus intervālus un brēkt forumā. big_smile

Last edited by sursurs (05.06.2015 23:00:16)


velo 4ever

Avatar

By buzic 65 05.06.2015 22:55:03

Member · 1,159 comments

nedomāju, ka Nila p.s. par vesti bija domāts kā nicinājums. Man pašam veste ir, bet bieži vien viņa paliek plauktā smile

Avatar

By NilsS 06.06.2015 08:44:31

Member · 775 comments

Tieši tā

Avatar

By makaroni 06.06.2015 15:34:06

Member · 921 comments

Galvenā problēma ir vesti savietot ar pārējiem apģērbiem un laika apstākļiem. Tur vajadzētu kādas 3..4 vestes + somas pārvalku, ja gribētu patstāvīgi ar viņām braukt.
Lielākā daļa ir ar velcro, kas uz velo nekam neder. Absolūti neelpojošas un blīvas (ja neskaita tos vienreizlietojamos sietiņus), toties lietū ūdeni tā uzsūc, ka svars pēc enkura. Parasti atrodamas tikai "universālajā" XXXXXXXXL buras izmēra utt.

Un pie tā visa nav diez ko efektīvāks par spožām lampiņām.

Cik daudz autovadītāju mūsdienās lieto antiradarus? Varbūt ir vērts somas aizmugurējā kabatā iemest, ko tamlīdzīgu:
http://www.ebay.com/itm/Microwave-Doppl … 1c538fa059
http://www.ebay.com/itm/1310nm-TO56-Las … 1e89327219

Last edited by makaroni (06.06.2015 15:38:32)

Avatar

By Ivars27 06.06.2015 16:52:53

Member · 367 comments
NilsS wrote

Kopš piezvanīju un  uzrakstīju kļauzu  GB  vadībai ( atbildes jau nav smile  )  arī ievēroju, ka zēni palikuši korektāki.
Līdz šodienai.

Varbūt kāds no tiem, kam regulāri jāpacieš Galss Busa izdarības, vēlas uzrakstīt sūdzību Autotransporta Direkcijai? atd.lv Tas ir kantoris, kas licenzē pārvadātājus. Cita starpā viņiem ir jāseko, lai licences saņēmējs atbilstu regulas Nr.1071/2009 prasībām:

LABAS REPUTĀCIJAS PRASĪBAS NOSACĪJUMI
( Regulas 6.pants)
•             pārvadājumu vadītājs vai transporta uzņēmums nav tikuši notiesāti vai tiem nav piemērotas sankcijas par jebkādiem smagiem spēkā esošo normatīvo aktu pārkāpumiem šādās jomās:
•             ...;
•             ceļu satiksmē;

ATD kā valsts kantorim ir jāsniedz atbilde, tātad ir jānoskaidro fakti - jāsazinās ar pārvadītāju, jāprasa paskaidrojumi utt. Var izdoties pozitīvs pedagoģiskais efekts wink

Avatar

By buzic 65 06.06.2015 18:29:17

Member · 1,159 comments

Šodien sanāca braukt pa Tīnūži-Koknese. Ar auto gan. big_smile Un atcerējos kā NilsS mani bāra. smile Nu neprotu pa šo ceļu braukt, tik lēni, cik atļauts. big_smile Vienīgo riteņbraucēju, kuru satiku pa ceļam, apdzinu ar intervālu vismaz divu auto platumā! big_smile Netiesājiet bargi, es cenšos mainīt savus braukšanas ieradumus!  Tāpat kā, braucot ar velo, stāties pie sarkanajām gaismām! big_smile

Last edited by buzic 65 (06.06.2015 18:36:06)

Avatar

By 321 06.06.2015 18:33:44

Member · 6,349 comments

Es atkal šito visu salasījos un man uz ielas ir paranoja ka kāds mani notrieks... big_smile

Avatar

By Riibeklis 06.06.2015 18:47:21

Member · 536 comments

Vakar Ragaciems - Piņķi braucam blakus un nebija neviena protesta smile


Жизнь надо прожить так, чтобы тебя мелом не обвели

Avatar

By a-69 07.06.2015 00:12:01

Member · 352 comments
NilsS wrote

Es katru dienu braucu pa veloceļu Dārziņi-Dtilts. Tur ir galīgi garām, nav normāli likt māmiņām ar ratiem, penšiem, skrituļotājiem, suņiniekiem  un vanabī sportsmeniem uz ričuka tusēt uz labi ja 2 m plata asfalta. Tur  ir jāstrjomī vairāk, kā  starp auto

Nezinu gan kādas tur problēmas? Es sestdienā pirms Rīgas maratona pirmo reizi dzīvē izvizinājos par šo veloceļu un patiesībā biju pozitīvi pārsteigts par vnk perfekti iedresētajiem gājējiem, jo neredzēju nevienu, kas kaut ar puskāju iebristu velojoslā. Sorry, viens gan bija, bet tas bija džentelmenis 75+ kuram bija jāredz, vai upes krastā kāds sievišķis pliks nesauļojas, tā ka visnotaļ svarīgs un reizē attaisnojams iemesls.

Avatar

By despecs 07.06.2015 22:36:06

Member · 1,745 comments

Nesen aizdomājos - dēļ kā RS garmoškbusiem ir uzraktīs aizmugurē sanese 1,5 m? Ja paši šoferi to neievēro?


Sajūti zemes vibrācijas. /cietā dakša/

Avatar

By IAeroI 07.06.2015 23:14:13

Member · 427 comments
despecs wrote

Nesen aizdomājos - dēļ kā RS garmoškbusiem ir uzraktīs aizmugurē sanese 1,5 m? Ja paši šoferi to neievēro?

Ka bridinājums tiem kas brauc aizmugurē un grib veik labo vai kreiso pagriezienu kopa ar busu vai trolli (vai nu momenta kad bus taisa to pašu pagriezienu - meģināt pabraukt tam garam straight ahead).
IMHO

Avatar

By androns1983 08.06.2015 00:22:28

Member · 418 comments
makaroni wrote

Galvenā problēma ir vesti savietot ar pārējiem apģērbiem un laika apstākļiem. Tur vajadzētu kādas 3..4 vestes + somas pārvalku, ja gribētu patstāvīgi ar viņām braukt.

UK veikalā redzēju nevis vesti, bet gan tikai uzvelkamus/uzklipsējamus tos atstarojošos elementus (kā klasiskai vestei). Nu pār pleciem un ap vidukli.
Tipa tāpat kā veste, tikai bez tās visas zaļās masas. Bet pati tā lente ir spilgti zaļa - tā, ka ir redzams, gan dienā, gan naktī.

Imho ir ok - maz vietas aizņem un var uzvilkt pa virsu jebkam ... nesamirkst un nepiesvīst.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By sursurs 08.06.2015 06:34:40

Member · 905 comments
androns1983 wrote
makaroni wrote

Galvenā problēma ir vesti savietot ar pārējiem apģērbiem un laika apstākļiem. Tur vajadzētu kādas 3..4 vestes + somas pārvalku, ja gribētu patstāvīgi ar viņām braukt.

UK veikalā redzēju nevis vesti, bet gan tikai uzvelkamus/uzklipsējamus tos atstarojošos elementus (kā klasiskai vestei). Nu pār pleciem un ap vidukli.
Tipa tāpat kā veste, tikai bez tās visas zaļās masas. Bet pati tā lente ir spilgti zaļa - tā, ka ir redzams, gan dienā, gan naktī.

Imho ir ok - maz vietas aizņem un var uzvilkt pa virsu jebkam ... nesamirkst un nepiesvīst.

+100

Un tāpat arī runājot par parasto vesti - ātri viņa piemirkst lietus laikā, bet tikpat ātri arī izžūst. Protams, ja jāperas katr dienu pa baigiem dubļiem, tad jāmazgā (ko ieteicams darīt tikai ar rokām un tā tikai limitētu reižu skaitu), bet jāmazgā būs arī jebkurš spilgts apģērbs..
Ļipučkas IR problēma (bet nu, ja baigi vajag, var tak piešūt pogu/spiedpogas. Buras efekts - nu vai tiešām ikdienā kkur transportējoties (vienalga kādā ātrumā) tas kko baigi maina? Esmu ar vesti braukājusi arī >200km, esmu braukusi arī Rīgā ar vidējo 28-30km/h, ziemā vasarā - nekādas ātruma atšķirības vai kādu citu apgrūtinājumu ar vesti braucot nemanīju.
Esmu jau rakstījusi - ja braucu ar mugureni, velku uz mugurenes. Priekšā ciet var arī netaisīt. Ja vasarā vispār brauc ar mugureni, tad čīkstēt, ka sasvīšana redz notiekot dēļ vestes ir vnk vairāk kā smieklīgi. big_smile Ziemā ar neesmu pamanījusi, ka tas siets mani kaut kā vairāk sviedrētu.
Materiāli arī ir 100 un viens - pašai ir divas vestes. Viena ziemai - kad vairāk sanāk braukt pa tumsu, kurai ir platākas un vairāk tās atstarojošās strīpas, arī audums biezāks un vasarai - vieglāka un plānāka - kad vairāk sanāk gar šoseju dienas laikā.

Ok - ideāli, protams, ir visi iespējamie veļļošanas virs-apģērbi tajās "vestes -zaļajās" krāsās, bet tas tiešām maksā kudiš vairāk nekā pāris vestes. Plus tos tad tiešām vajag nezcik komplektus...

Godīgi sakot - ja arī ar velo minos pa šoseju un kkur tālumā kāds brauc ar vesti mugurā (vai tiem vestes-zaļajiem apģērbiem) - diena vai nakts, vienalga, viņš ir ātrāk&labāk pamanāms nekā parastās riteņbraucēju drēbes (lai cik spilgti sarkanas, rozā, dzeltenes utt. tās nebūtu). Pie tam - to jau māca autoskolās - spilgtas krāsas objekts izskatās lielāks un ātrāks kā ir patiesībā - arī spilgtas krāsas auto un tā. Pati agrāk regulāri braukāju uz darbu pa Piedrujas - Vestienas - Braslas ielām (nezinātājiem - Vestienas ielas posms ļoti šaurs, intensīva fūru satiksme). Un līdzko rudenī pārgāju uz vestes vilkšanu, tā momentā varēja pamanīt, ka auto apbraucot atstāj lielāku intervālu. Neuzvelc kādu rītu vesti - un atkal visi spiežas garām 10cm attālumā. Nopietni.

Ok - protams, ir idioti autovadītāji, kam viss po, bet nu var vismaz nodrošināties un palīdzēt sevi saskatīt tiem, kuriem nav po.

Last edited by sursurs (08.06.2015 06:35:33)


velo 4ever

Avatar

By duuzis 08.06.2015 09:22:01

Member · 461 comments
androns1983 wrote
makaroni wrote

Galvenā problēma ir vesti savietot ar pārējiem apģērbiem un laika apstākļiem. Tur vajadzētu kādas 3..4 vestes + somas pārvalku, ja gribētu patstāvīgi ar viņām braukt.

UK veikalā redzēju nevis vesti, bet gan tikai uzvelkamus/uzklipsējamus tos atstarojošos elementus (kā klasiskai vestei). Nu pār pleciem un ap vidukli.
Tipa tāpat kā veste, tikai bez tās visas zaļās masas. Bet pati tā lente ir spilgti zaļa - tā, ka ir redzams, gan dienā, gan naktī.

Imho ir ok - maz vietas aizņem un var uzvilkt pa virsu jebkam ... nesamirkst un nepiesvīst.

Ieej Gandrā un arī ieraudzīsi.

Avatar

By androns1983 08.06.2015 09:35:24

Member · 418 comments
duuzis wrote

Ieej Gandrā un arī ieraudzīsi.


OK smile

Tik tur viņa maksāja ap 5 GBP laikam smile)


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By 321 08.06.2015 14:43:36

Member · 6,349 comments

11328882013_b05aa6f5fa_z.jpg

Avatar

By NilsS 08.06.2015 15:38:04

Member · 775 comments
a-69 wrote
NilsS wrote

Es katru dienu braucu pa veloceļu Dārziņi-Dtilts. Tur ir galīgi garām, nav normāli likt māmiņām ar ratiem, penšiem, skrituļotājiem, suņiniekiem  un vanabī sportsmeniem uz ričuka tusēt uz labi ja 2 m plata asfalta. Tur  ir jāstrjomī vairāk, kā  starp auto

Nezinu gan kādas tur problēmas? Es sestdienā pirms Rīgas maratona pirmo reizi dzīvē izvizinājos par šo veloceļu un patiesībā biju pozitīvi pārsteigts par vnk perfekti iedresētajiem gājējiem, jo neredzēju nevienu, kas kaut ar puskāju iebristu velojoslā. Sorry, viens gan bija, bet tas bija džentelmenis 75+ kuram bija jāredz, vai upes krastā kāds sievišķis pliks nesauļojas, tā ka visnotaļ svarīgs un reizē attaisnojams iemesls.

Katru rītu un vakaru tur dresēju viņus, lūk rezultāts smile

Avatar

By buzic 65 02.07.2015 16:42:42

Member · 1,159 comments

Nevienu nekauninu, bet vakar "biju uz pakaļas". Karoče - plkst bez mirkļa 19, braucu pa Daugavgrīveni uz savu Iļģuciemu. Šeit: https://www.google.lv/maps/@56.952142,2 … 312!8i6656  Mašīnu padaudz priekš vakarstundas, braucu tuvu bortakmenim, laicīgi pamanu, ka pa zaļo nepagūšu un nometu apgriezienus, ripinos, lai pie zaļā turpinātu ceļu. Autiņi brauc garām un stājas rindās pie krustojuma. Ar sānu redzi pamanu ratu  sev tuvu kreisajā pusē, šis izlīdzinās manā ātrumā, saprotu, ka mocis, pirmā doma - policis. Te nu tev bija - zirgastots nacionālboļševiks uzrunā mani slāvu mēlē! Lūdzu, nepārprast - man nav fobijas ne pret krieviem, ne pret močiem! big_smile Epiteti notikumam pa priekšu. big_smile Tad nu šis renegāts kā nedabūjusi vista sāk kladzināt, ka man esot jābrauc pa veloceliņu, nevis pa brauktuvi. Strupi šim atbildu, ka neko nepārkāpju! Šis turpina mani ļečīt un piesaukt bībeli - CSN. Es šim iesaku to saturu ne vien izlasīt, bet pamēģināt arī saprast. Bezcerīgi! Par laimi - zaļais, turpinām braukt, jo sāka jau apnikt! Biju tik pārsteigts par šo faktu, ka aizmirsu, ka jāpalūr Nr. Čoperis. Bija kaut kas 4046, burtus nepaguvu iegaumēt.
Šodien ienāca prātā, ka vajadzēja pajautāt, vai šo meņkas nomocījušas... Tik nu tad, droši vien, riskētu gan ar savu velo, gan personīgo fizionomiju. big_smile

Avatar

By averza 02.07.2015 16:54:57

Member++ · 5,039 comments

Tajā vietā, spriežot pēc Gūgles Ielu Lūriķa, nav ne miņas no "veloceliņa". Kad beidzot gudrie prāti ieraksīs CSN, ka (pār)mācīt citus ir aizliegts un sods par to - tiesību atņemšana uz mēnesi? smile