Ar velo uz darbu ofisā.

Avatar

By RichDee 20.04.2015 23:57:06

Member · 209 comments

Ir vēlme braukt ar velo uz darbu ( 10 km), tomēr braukt uzvalkā nešķiet diez ko prātīgi. Tie, kas ir braukuši ar velo uz darbu, kur jāstrādā formālā apģērbā, lūdzu, padalieties ar pieredzi/ieteikumiem.

Avatar

By 436 21.04.2015 00:36:12

Member · 822 comments

ja darbā ir duša un vieta, kur pakarināt drēbes, tad problēmu nav.

Avatar

By sursurs 21.04.2015 06:37:41

Member · 905 comments

Sliktākajā gad. var veļļot mierīgāk un iztikt tikai ar pārģērbšanos bez dušas - nu ar mitru dvieli var norīvēties un tā, bet vieta kur atstāt & izžāvēt veļļojamās drēbes tāpat būtu vēlama. Citādi pēc darba jāvelk slapjas, sasvīdušas vai kādas nu tur drēbes mugurā. Vasarā varbūt nekas, bet kādā pretīgā aukstā laikā diez kas nebūs
Sausā laikā mok ar pa mierīgo arī uzvalkā, bet tikko asfalts mitrs, tā viss būs slikti. )


velo 4ever

Avatar

By Maris 21.04.2015 07:31:37

Member · 1,321 comments

Biroju darbiniekiem taču ir specīāli riteņi, piemēram Trek Soho,
ar siksnas pievadu, kur nekas netiek sasmērēts... :-) http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/20 … oho_deluxe

Last edited by Maris (21.04.2015 07:32:06)

Avatar

By emils 21.04.2015 08:08:55

Member · 4,816 comments

http://veloprofs.lv/shop/clothing/sorti … l?Itemid=0
Gandrīz, uzvalkbikse ļoti ērtai braukšanai.

Avatar

By kalns_rsi 21.04.2015 08:47:50

Member · 521 comments

Laikam pirmā lieta velosipēdam ir pilnie dubļu bleķi smile vēl ja priekšā ir pagarināts tad pa visam labi.

Maiņas drēbes un kurpes, ka arī audzināt sevi - pārlieku neaizrauties ar intensīvu muskuļu slogošanu. Piedomājot pie ģērbšanas pirms braukšanas var ļoti mierīgi aizbraukt nedz sasvīstot nedz elsojot - piemēram, kad es braucu āra no mājam tad pašam ir samērā vēs bet kad mierīgi brauc tad ir +/- silts, karstākā vasarā protams tur dižas izvēles nav - karsts ir visu laiku. Maiņas drēbes nepieciešams tāpēc, kad visādi viegli lieti, peļķes utt. var nosmērēt + velo drēbes ir ētākas, elpo un nerada tik lielu lieko gaisa pretestību. Ar darba drēbēm braukt ne vienmēr ir ērti + bikses pastiprināti dilst un tiek plēstas biežāk nepieciešams. Grūtākais ir ievērot vienmērīgu tempu un ieplānot laikus-maršrutu. Jo bieži vien sanāk, ka itkā kavē un varētu uzmīt ar riteni mazliet ātrāk un būtu laikā - tas galīgi neder, jo būs ar garantiju slapjš. Jāieplano papildus laiks lai nekavētu.

Ritenim pašam ar jābūt stabilam un vienkāršam lai pēc iespējas mazāk jāgramstās kaut kur, pie tam atkarīgs kur offiss un kā jābrauc, bet max lēts + ar drausmīgiem risinājumiem (piemēram man zobrati ir pieksrūvēti ar parastām skrūvēm pie klaņiem) utt. attur zagļus no vēlmes cīnīties ar saslēdzēju. bet tas cits stāsts.

Ja ir duša un kur izžāvēt drēbes tad ir fantastiski un atkarīt kaut kāda tur sēņošana braucot ar velosipēdu un citas muļķības smile

Last edited by kalns_rsi (21.04.2015 08:49:51)

Avatar

By viechuss 21.04.2015 09:01:16

Member · 255 comments

1) Duša
2) Maiņas drēbes

Īsti citus variantus nezinu/neredzu. Termoregulācija katram citādāka, protams, bet neiesvīstot tikt uz darbu man nav sanācis. Tiesa gan, šogad vēl neesmu sācis braukt uz darbu un pagājušo gadu tā distance līdz darbam bija 2x nekā Tavējā.
Ļoti vēlams, lai maiņas krekli (pieļauju, ka formāls, tas ir vismaz krekls) būtu no auduma, kas pārāk dikti ļoti neburzās. Ir sanācis aizmīt līdz darbam un secināt, ka smuki izgludinātais un akurāti salocītais krekls, pēc izvizināšanas mugursomā, ir pilnīgākajā *irsā. smile Mņu vēl ir forši, ja mugursoma ir ūdens noturīga, vai ari ūdens noturīgu pārvalku. Citādāk, ja uznāk pa ceļam lietutc, tad darbā var nākties vilkt slapjas drēbītes... smile


Pedāļminējs Lite

Avatar

By Mihails 21.04.2015 09:30:23

Member · 341 comments

Izvēle ir liela:
1) braukt lēnāk;
2) braukt ātri un tad pārģērbties;
3) braukt ātri ar elektrovelosipēdu.

Avatar

By KasparsS 21.04.2015 09:41:52

Member+ · 2,280 comments

Manuprāt, cilvēks vairāk svīst ejot uz pieturu, tad braucot pārbāztā trolejbusā kur nav gaisa, un pēc tam vēl ejot no pieturas uz darbu. Bet nez kāpēc cilvēki tad neapspriež to, kā pēc tam nesmirdēt un būt tīram un baltam smile


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By gaga 21.04.2015 09:52:10

Member+ · 2,160 comments

10km nekas nav ja brauc sausā laikā lēnām, neiesvīstot, tas tāpat varētu būt ātrāk nekā gaidīt sabiedrisko transportu un ar to braukt big_smile

Avatar

By dizpark 21.04.2015 09:57:43

Member · 908 comments

Nu tad mani 2 centi.

Man arī ir līdzīga distance 10-12 km vienā virzienā atkarībā no maršruta.

Braucu uz darbu ar paprastu MTB ar tipa sportisku uzsēdi. Uzvalks stāv darbā, braucu velodrēbēs, līdzi vedu maiņas kreklu un apakšveļu. Braukt ielas drēbēs vai uzvalkā ar manu riteni galīgi nebūtu ērti. Man darbā ir kambaris, kur pārģērbties (bet to var paveikt arī tualetē), dušas nav, bet tīri labi iztieku bez tās - arī plus 28 grādos. Galvenais, kā te rakstīja, neuztvert šos 10 km kā rīta treniņu.

Domāju,ka varētu šos 10 km nobraukt arī ielas drēbēs vai uzvalkā, bet tad tur vajadzīgs pilsētas ritenis ar platu beņķi un pilsētas uzsēdi - ar tādu varētu mēģināt mierīgi šos 10 km noripināt. Un jā  - viss atkarīgs no maršruta, tas izdarāms, ja ceļš veda pa mierīgu veloceliņu vai ieliņām, bez mežiem kāpumiem un stresainas gonkošanas starp mašīnām. Tiesa gan slapjā laikā viss šis kļūtu vēl sarežītāk. 

Viena lieta gan, kam gribu pievērst uzmanību, ko parasti neviens nemin. Visa šīs tērpšanās veloi rēbēs mājās, un pēc tam riteņa pieķēdēšana un pārģērbšanās biroja drēbēs pirms/pēc darba ir papildus laika tēriņš.  Ja vēl es ietu dušā, tad vispār jārēķina sava pusstunda no rīta klāt.

Avatar

By vitamiins_xc 21.04.2015 09:57:58

Member+ · 2,832 comments

ja esi resns vai satuntulējies "potenciālais gripas slimnieks jebkurā gada laikā", tad 99% sasvīdīsi kā cūka.


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By gaga 21.04.2015 10:01:52

Member+ · 2,160 comments

tieši dēļ tās papildus ģērbšanās labāk braukt lēnāk nekā iesvīstot

Avatar

By klacis 21.04.2015 10:15:41

Member · 75 comments

mana pieredze ir tāda. Agrāk braucot ar mtb tipa riteni es nespēju sevi noskaņot nemīt, nelekt uz apmalītēm utt un rezultātā neatkarīgi no apģērba biju slapjš un sasvīdis.
tad es nopirku ielas riteni, ar vienu ātrumu, vertikālu sēdēšanas pozīciju un gribi negribi man pārgāja vēlme gonkot.
Prātīga piebilde - ja nedrīkst kavēt darba sākumu, tad obligāti jāizbrauc laikus. Arī ar ielas riteni var bik uzspiest, lai to virtuālo minūti atgūtu un tad jau var aizmirst par nesasvīdušām drēbēm.
Lietus - tā jau ir cita štelle. Protams garie dubļu sargi. droši vien vajag apsvērt maiņas apavus. Kolēģis velk lietus aizsargbikses pa virsu. Pašam tādas nav un ir gadījies būt totāli slapjam. Atzīšos, ka nestrādāju bankā un slapjš man ir krietni neformālāks apģērbs, bet tāpat reizēm esmu rīta sapulcē iemeties pēdējā brīdī vai 30 sek par vēlu un tad tikai viss sākas smile.
Elektro ritenis izklausījās laba lieta, vienīgi ellīgi smags, lai kaut kur staipītu un gluži uz ielas stūra katru dienu tādu man roka neceltos ķēdēt. Bet ja šancē ir pagalmiņš, pagrabs vai kas līdzīgs, domāju, ka apsverama investīcija.

Avatar

By ZIB 21.04.2015 11:44:22

Member · 273 comments

Līdz darbam man 12 km. Braucu cauru gadu. Braucu samērā ātri, esmu nosvīdis, dušas nav. Apmazgājos pie izlietnes iekš WC - smirdīgās vietas var lieliski nomazgāt big_smile Drēbes atstāju iekš WC uz radiatoriem un pārģērbju darba drēbes.

Esmu pārliecināts, ka kādam liekos frīks utml, bet to saskarsmē ar citiem nejūtu, sejā neko nesaka - baidās? smile

P.S Sākumā darbā biju viens, tagad esam divi, iekustināju to štelli. Jāgaida, kad būs trešais, tā pasaulē lietas tikai notiek, viens nebaidās, kaut ko iekustina un tālāk tā lieta aiziet.

Avatar

By olegsd 21.04.2015 13:49:32

Member · 11 comments

Braucu uz darbu diezgan bieži. Braucu ar MTB un velodrēbēs. Darbā pārģerbjos, jo ir garderobe un savs skapītis, kurā parasti karājas kostīms un 2-3 svaigi krēkli. Dušas, diemžēl, nav. Duša mājās pirms došanās darbā no rīta un pēc darba vakarā.

Last edited by olegsd (21.04.2015 13:50:17)

Avatar

By Mihails 21.04.2015 15:33:53

Member · 341 comments
dizpark wrote

Ja vēl es ietu dušā, tad vispār jārēķina sava pusstunda no rīta klāt.

Un ja bez tevis ir vēl daži dušas apmeklētāji, jāierēķina arī gaidīšana rindā uz dušu.

Avatar

By Mihails 21.04.2015 15:39:57

Member · 341 comments
klacis wrote

Elektro ritenis izklausījās laba lieta, vienīgi ellīgi smags, lai kaut kur staipītu un gluži uz ielas stūra katru dienu tādu man roka neceltos ķēdēt. Bet ja šancē ir pagalmiņš, pagrabs vai kas līdzīgs, domāju, ka apsverama investīcija.

Eksemplāri ar litija bateriju sver ap 20 kg - nav nekas traks. Nav obligāti jaunu pirkt (https://www.ss.lv/lv/transport/bycycles … lectrical/). Un var arī par nelielu naudu apdrošināt (http://www.bta.lv/lat/company/offers/velopolise/ vai http://divritenis.lv/?ct=velo_apdrosinataji).

Avatar

By makaroni 21.04.2015 19:35:00

Member · 921 comments

Pamatā vajag pārģērbties.

Pietam, nevis no ikdienas "netīrajām" uz lietišķajām drēbēm, bet braukšanai piemeklēt maksimāli funkcionālu apģērbu, kas pasargā no vēja, bet vienlaikus gana labi elpo. Tad nebūs jāvelk 10 džemperi un attiecīgi arī sasvīdīsi minimāli.

Last edited by makaroni (21.04.2015 19:35:25)

Avatar

By pacc 22.04.2015 12:02:03

Member · 48 comments

arī sanāk 10 km braukt uz darbu.
uzzināju ka vienā sieviešu tualetē pa visu ēku ir duša un nekautrējoties to sāku apmeklēt jo pirmos gadus darīju tāpat kā te dažs labs pie izlietnes apmazgājos.
maiņas drēbes ir viennozīmīgi vajadzīgas. duša + pārģērbšanās ir 15 min max
ir jārēķinās principā ar 2vām lietām braukājot ikdienā ar veļuku uz darbu - auksts laiks (zem -2) un vai slapjš laiks, abos gadījumos jau vajag papildus ekipējumu.

Avatar

By wrongway 22.04.2015 16:05:15

Member+ · 1,695 comments

1. Sit-Up ģeometrijas velo - pats par sevi izslēdz vēlmi trakot - tātad mazāk problēmu ar svīšanu.
2. Pilnie dubļu sargi un ķēdes apvalks, vai sprādze ap biksēm pie potītes, lai nesmērējas.
3. 10km vienā virzienā, ar velo nesportojot, nevajadzētu būt iemeslam sasvīst vairāk nekā ātrāk ejot. Protams, ka sviedri būs, tomēr slapja mugura gan nē. Pārējais, ja vien tiek apmeklēta duša/vanna reizi dienā, un vilktas tīras apakšbikses un zeķes, nekādu dikomfortu, ne sev, ne citiem, nerada.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By gamma 30.04.2015 11:25:26

Member · 97 comments

Braucu kādus 4 gadus 9km ar MTB riteni, darbs uzvalkā. Ķēpīgās lietas sekojošas
- mazgāšanās man obligāta. Tad ir problēma ar dvieļa žāvēšanu, kabinetā uz radiatoriem nevar, agrāk vai vēlāk viss kabinets jūt aromātu. Tā lieta gan mums ir saknē atrisināta tagad, jo ir ģērbtuve velobraucējiem ar skapīšiem, dušu, etc.
- ja līst, tad nošķiež kurpes. Ne tikai slapjas paliek, bet arī dubļainas, tas nekas, ka it kā pa asfaltu viss maršruts. To atrisināju ar GORE bahilām, loti laba lieta, iesaku. Nopirku arī lietus bikses. Teiktu gan, ka bahilas svarīgākas par lietus biksēm.
- veļa, zeķes, krekls somā līdzi. Ik pa brīdim sanāk pa ceļam Drogās zeķes pirkt, jo aizmirst taču.

Avatar

By AndrisG 30.04.2015 22:44:29

Member · 667 comments
gamma wrote

Braucu kādus 4 gadus 9km ar MTB riteni, darbs uzvalkā. Ķēpīgās lietas sekojošas
- mazgāšanās man obligāta. Tad ir problēma ar dvieļa žāvēšanu, kabinetā uz radiatoriem nevar, agrāk vai vēlāk viss kabinets jūt aromātu. Tā lieta gan mums ir saknē atrisināta tagad, jo ir ģērbtuve velobraucējiem ar skapīšiem, dušu, etc.
- ja līst, tad nošķiež kurpes. Ne tikai slapjas paliek, bet arī dubļainas, tas nekas, ka it kā pa asfaltu viss maršruts. To atrisināju ar GORE bahilām, loti laba lieta, iesaku. Nopirku arī lietus bikses. Teiktu gan, ka bahilas svarīgākas par lietus biksēm.
- veļa, zeķes, krekls somā līdzi. Ik pa brīdim sanāk pa ceļam Drogās zeķes pirkt, jo aizmirst taču.

izklausās pēc latvenergo. smile
pirms dabūju skapīti uz darbu ar vilcienu un 2 km ar velo. kā kuru reizi, bet pārsvarā drēbes somā vai atstāju darbā. ļoti forši strādā, ja nopērk biezu mapi (apm. 2 cm muguriņa) un tur ieliek smuki sagludināto un salocīto kreklu. var droši pārvadāt somā. pēc darba velodrēbes un atkarībā no sezonas - 10 - 20 vai visi 35 km uz mājām vai kādu dzelzsceļa staciju pa ceļam. ziemai un rudenim pilnie dubļusargi un ziemas dranduļets, vasarai - pēc noskaņojuma, kurš no 3iem liekas no rīta mīļāks. big_smile

Last edited by AndrisG (30.04.2015 23:39:18)

Avatar

By averza 30.04.2015 23:31:13

Member++ · 5,039 comments

Izlabo "ar vilcienu un 2 km ar vilcienu".
Un vai tiešām 2km ar velo nevar nobraukt dajebkurās drēbēs?

Avatar

By AndrisG 30.04.2015 23:41:56

Member · 667 comments

Paldies, izlaboju. Labā laikā jau vienalga, ja nav žēl bikses deldēt. Tiesa uzvalka kreklā ar šosejnieku no tā izrietošajā uzsēdē arī nav nekāda pasaka, ja vēl krekls pašā laikā. Rudenī/ziemā gan tikai velo drēbēs, lai bikses nesmērēt un neslapināt.

Avatar

By NilsS 01.05.2015 00:04:48

Member · 775 comments

Pat  dźinsos pretīgi  braukt ar šosejas rāmi -  aukstākā laikā vienmēr mugura apsalst sad