TT velobeņķis

Avatar

By hrkama 20.02.2015 10:12:25

Member · 114 comments

Lai piedalītos triatlona sacensībās esmu savam šosejniekam uzlicis guļstūri un citu (taisnu bez leņķa) sēdekļa stuti.
Ja brauc parastā pozīcijā, tad sēdeklis ir OK, bet ja izmanto guļstūri bišku jāpabīdās uz priekšu (beņķa pašu galu) un ar pašreizējo šosejas sēdekli sēdēšana uz gala ne tuvu nav ērta.
Jautājums par pieredzi lietojot TT un triatlona velobeņķus - kādas atsauksmes? Kuru labāk izvēlēties - parastās formas
http://www.bike-discount.de/en/buy/ritc … /wg_id-366
vai ar nogriezto galu?
http://www.bike-discount.de/en/buy/fi-z … /wg_id-366
kāda vispār ir pieredze ideālā beņķa meklējumos?

Avatar

By ario 20.02.2015 13:30:01

Member · 234 comments

es, kad braucu Filtru, liku parasto-parasto (ne-TT) beņķi slīpāk. slīdu uz priekšu, bet vismaz nespiež starp kājām.
šoziem tiku pie parastā-TT, nu gals ir mīkstāks, bet spiež tā vai tā. mazāk gan.. iekšā nosēdēt stundiņu uz ruļļa nav liela problēma.
kā būs garākos braucienos - manīs, kad sākšu ārā ripināt.
bet, ja būs iespēja - uzlikšu īso. nezinu kādi tam varētu būt trūkumi. ganjau tas arī jāpiemeklē pie dibenkaula platuma..
cena gan tiem īsajiem nav nekāda skaistā hmm

Avatar

By hrkama 20.02.2015 14:13:49

Member · 114 comments
ario wrote

es, kad braucu Filtru, liku parasto-parasto (ne-TT) beņķi slīpāk. slīdu uz priekšu, bet vismaz nespiež starp kājām.
šoziem tiku pie parastā-TT, nu gals ir mīkstāks, bet spiež tā vai tā. mazāk gan.. iekšā nosēdēt stundiņu uz ruļļa nav liela problēma.
kā būs garākos braucienos - manīs, kad sākšu ārā ripināt.
bet, ja būs iespēja - uzlikšu īso. nezinu kādi tam varētu būt trūkumi. ganjau tas arī jāpiemeklē pie dibenkaula platuma..
cena gan tiem īsajiem nav nekāda skaistā hmm

jā cena īsajiem beņkiem ir tā kas attur baigi eksperimentēt big_smile

Avatar

By cello 20.02.2015 14:30:12

Local.Auth · 4,686 comments
ario wrote

es, kad braucu Filtru, liku parasto-parasto (ne-TT) beņķi slīpāk. slīdu uz priekšu, bet vismaz nespiež starp kājām.
šoziem tiku pie parastā-TT, nu gals ir mīkstāks, bet spiež tā vai tā. mazāk gan.. iekšā nosēdēt stundiņu uz ruļļa nav liela problēma.
kā būs garākos braucienos - manīs, kad sākšu ārā ripināt.
bet, ja būs iespēja - uzlikšu īso. nezinu kādi tam varētu būt trūkumi. ganjau tas arī jāpiemeklē pie dibenkaula platuma..
cena gan tiem īsajiem nav nekāda skaistā hmm

Kurš ITT Lat jābrauc ilgāk par 1h?

Avatar

By Vaskis 20.02.2015 15:36:55

Member · 2,612 comments

Cello, maču nekādu garo mums, diemžēl, ITT nav. Bet ja reiz gāzt pa šoseju "garo" un uz stūres jau guļstūre ir:), tad gribās optimālu risinājumu.

Avatar

By Ansis 20.02.2015 15:48:36

Member++ · 3,682 comments
cello wrote

Kurš ITT Lat jābrauc ilgāk par 1h?

Autors iesāk ar: "Lai piedalītos triatlona sacensībās..."
Garie triatloni ja ne Latvijā, tad Igaunijā ir atliku likām, kur distance ir 90 vai 100 km, un brauc ar razģelkas regulējumiem.

Avatar

By Ivars27 20.02.2015 15:51:15

Member · 367 comments

Kurš ITT Lat jābrauc ilgāk par 1h?

Rakstīts, ka brauks triatlonos, tātad ~3 vai 6 stundas.

Vaicātājam - ja gribi "gulēt" ar horizontālu muguru, prasās pēc beņķa bez deguna. Jau vairākus gadus braucu ar ISM Adamo Road - neticēju, bet pārliecinājos, ka pat pēc 6h var nebūt nekādu jūtamu seku smile Tiesa - jābrauc ar plāno triatlona pamperi (2XU bikses); treniņos, kuros esmu vilcis parastās pampera bikses, ir berzis. Un neaizmirstam pirms vai pēc peldēšanas attiecīgās vietas iesmērēt ar Johnson Baby Oil wink (nešķīst ūdenī, tādēļ darbojas ilgstoši - tas, salīdzinot ar speciālajiem velo krēmiem)

Avatar

By DZ 20.02.2015 16:17:35

Member · 3,501 comments

ISM parasti lieto sievietes. Ja ir īpaši argumenti pret - paskaties cik profi vīrieši un cik sievietes lieto ISM beņķus.
Pats TT braucu ar Fizik Ares. Sēdekļa galam jābūt pēc iespējas cietākam, lai pakaļa nelēkātu. Pieradumu pie cietākiem beņķiem iegūs ātri. Mīkstāki beņķi arī nospiež vairāk asinsvadu, cietāku var atbalstīt pret kaulu.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By hrkama 23.02.2015 10:40:52

Member · 114 comments
Ivars27 wrote

Kurš ITT Lat jābrauc ilgāk par 1h?

Rakstīts, ka brauks triatlonos, tātad ~3 vai 6 stundas.

Vaicātājam - ja gribi "gulēt" ar horizontālu muguru, prasās pēc beņķa bez deguna. Jau vairākus gadus braucu ar ISM Adamo Road - neticēju, bet pārliecinājos, ka pat pēc 6h var nebūt nekādu jūtamu seku smile Tiesa - jābrauc ar plāno triatlona pamperi (2XU bikses); treniņos, kuros esmu vilcis parastās pampera bikses, ir berzis. Un neaizmirstam pirms vai pēc peldēšanas attiecīgās vietas iesmērēt ar Johnson Baby Oil wink (nešķīst ūdenī, tādēļ darbojas ilgstoši - tas, salīdzinot ar speciālajiem velo krēmiem)

Paldies par Baby Oil ieteikumu smile
Būs jau droši vien jāpamēģina ISM vai kas līdzīgs par spīti eksperimenta dārdzībai.

Avatar

By hrkama 23.02.2015 10:43:44

Member · 114 comments
DZ wrote

ISM parasti lieto sievietes. Ja ir īpaši argumenti pret - paskaties cik profi vīrieši un cik sievietes lieto ISM beņķus.
Pats TT braucu ar Fizik Ares. Sēdekļa galam jābūt pēc iespējas cietākam, lai pakaļa nelēkātu. Pieradumu pie cietākiem beņķiem iegūs ātri. Mīkstāki beņķi arī nospiež vairāk asinsvadu, cietāku var atbalstīt pret kaulu.

Izskatās šitāts varētu būt labs, jo gals īsāks un platāks kā standarta beņķiem.
Cik garus TT brauc ar šito? Man interesē lai komfortabli 3h var nosēdēt.

Avatar

By ptsns 23.02.2015 10:56:39

Member · 1,174 comments
Ivars27 wrote

Un neaizmirstam pirms vai pēc peldēšanas attiecīgās vietas iesmērēt ar Johnson Baby Oil wink (nešķīst ūdenī, tādēļ darbojas ilgstoši - tas, salīdzinot ar speciālajiem velo krēmiem)

Vai tas Baby Oil normāli mazgājas ārā no pampera?

P.S. Var arī izmantot lubrikantu uz ūdens bāzes (prežu lubrikants aptiekās smile, tas labi mazgājas ārā no pampera.

Avatar

By ario 09.03.2015 12:27:36

Member · 234 comments
DZ wrote

ISM parasti lieto sievietes.

http://triathlete-europe.competitor.com … enge-dubai
gandrīz visi ir īsie beņķi. maz ticams, ka visi velo trāpījušies 'sieviešu'

Avatar

By DZ 09.03.2015 20:53:06

Member · 3,501 comments

Runa taču ir par TT, nevis triatlonu, vismaz topika virsrakstā, vai ne? wink


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By Ansis 10.03.2015 09:43:35

Member++ · 3,682 comments
DZ wrote

Runa taču ir par TT, nevis triatlonu, vismaz topika virsrakstā, vai ne? wink

Jā, kāda nelaime, topika virsrakstā...
Pašā topikā divreiz pieminētais triatlons vairs nespēj glābt situāciju? smile

"Lai piedalītos triatlona sacensībās"
"Jautājums par pieredzi lietojot TT un triatlona velobeņķus"

Avatar

By hrkama 10.03.2015 10:19:34

Member · 114 comments

ISM Adamo road pie mums droši vien dabūt nevar?
Vabūt kāds zin kur nopirkt izņemot šo http://www.wiggle.co.uk/ism-adamo-road-saddle/ dikti dārgi šipings.

Avatar

By ario 10.03.2015 11:48:59

Member · 234 comments

ZZK bija divi īsie, nezinu gan kādi tieši

Avatar

By mrlobber 10.03.2015 13:10:29

Member · 827 comments

Ebay var dabūt ISM par (relatīvi) labām cenām, pats savulaik pirku. Sanāca kādi 30% lētāk kā Vācijas shopos. Tiesa, tagad eiro vājš, izdevīgums, ja pārk par USD, var būt švakāks.

Last edited by mrlobber (10.03.2015 13:11:15)

Avatar

By DZ 10.03.2015 20:59:00

Member · 3,501 comments
Ansis wrote
DZ wrote

Runa taču ir par TT, nevis triatlonu, vismaz topika virsrakstā, vai ne? wink

Jā, kāda nelaime, topika virsrakstā...
Pašā topikā divreiz pieminētais triatlons vairs nespēj glābt situāciju? smile

"Lai piedalītos triatlona sacensībās"
"Jautājums par pieredzi lietojot TT un triatlona velobeņķus"

TT populārājie ir no Prologo un Fizik. Paskaties, cik profi lieto ISM wink
Triatlons, jā, nu triatlonā lieto visu, kam spilgtākas reklāmas pa TV iet.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By Andersons 10.03.2015 22:11:51

Member+ · 2,638 comments

Man ir jāatzīstas ka lai gan TT jau braucu vairākus gadus bet pagaidām esu kaut kā izticis ar klasiskiem šosejnieku sēdekļiem. Ooooops


Team Velo+ Bottari Baltic
From 10km ITT to 1,500km ultra.

Avatar

By ario 11.03.2015 09:19:21

Member · 234 comments

Iespējams (es tikai minu), ka atšķirība varētu būt
a) TT gonka ir krietni īsāka par garo Tri
b) TT ir riteņbraucēji, bet Tri pēc tam vēl ir jālieto skriešanas muskuļi, kurus būtu labi neatrofēt sēžot uz velo.
c) ir dažādi cilvēki. Re, Andersonam nekas nespiež guļot uz stūres, man spiež. Nu un ko nu - kuram te tamdēļ taisnība?

Avatar

By Ansis 11.03.2015 09:35:05

Member++ · 3,682 comments
ario wrote

b) TT ir riteņbraucēji, bet Tri pēc tam vēl ir jālieto skriešanas muskuļi, kurus būtu labi neatrofēt sēžot uz velo.
c) ir dažādi cilvēki. Re, Andersonam nekas nespiež guļot uz stūres, man spiež. Nu un ko nu - kuram te tamdēļ taisnība?

b) visdrīzāk, ka šajā forumā Tu dzirdēsi nederīgus komentārus no riteņbraucējiem, kas nekad pēc garas nobrauktas distances nav mēģinājuši nopietni skriet. (Man ir divi pieveikti Ironman.)
c) lai parasta sēdekļa purns nespiestu, to var atrisināt ar mazliet zemāk nolaistu sēdekli, vairāk atbīdītu uz aizmuguri, vai biezāku pamperi. Nopietnā triatlonā īsti neder neviens no šiem risinājumiem, jo pirmie divi nozīmē vājāku sniegumu skriešanā (vienkāršoti sakot, nāksies skriet "iesēdienā"), pēdējais pārāk lēnu žūšanu pēc peldēšanas.

Avatar

By hrkama 01.04.2015 13:19:48

Member · 114 comments

Kādas divas nedēļas lietoju ISM Adamo Road, varu padarīties ar iespaidiem.

Iegādājos amazon.de ar sūtīšanu sanāca eur143
Smags beņķis 300g

Pagaidām esmu minies tika uz trenažiera iekšā dēļ sliktā laika, ir aizvadīti pāris treniņi 2h+ Sajūtas sekojošas - ja brauc uz guļstūres (man ir parastais šosejas velo ar clip-on aerobar) tad ar ISM beņķi ir nesalīdzināmi ērtāk nekā ar parasto. Galvenokārt nogrieztā degungala dēļ. Ar guļstūri sanāca sēdēt uz paša sēdekļa gala un lai būtu kaut cik ciešami sanāk sēdēt nedaudz vai nu uz vienu vai otru pusi. Ar ISM beņķi jāsēž tieši pa vidu un dīdīšanās nav iespējama. Tāpat par caurumu beņķa vidū mana pakaļa ļoti priecājas smile Secinājums - priekš triatlona ISM beņķis ir baigi labā manta.

Ja brauc ar rokām uz bremzēm kā grupā tad lai būtu ērti un varētu ielikt maksimālu spēku minienā sanāk pasēsties uz aizmuguri (ne uz beņķa paša gala). Tad gan ISM Adamo Road liekas nedaudz par platu un parastais beņķis (ja vēl tam būtu caurums pa vidu) liekas daudz ērtāks.

Secinājumi
1) ISM Adamo Road aero pozīcijā ir daudz dauzd ērtāks nogrieztā deguna un cauruma dēļ
2) Grupas braucienam tomēr prasās šaurāku beņķi (bet man prasās ar caurumu)