Meniska operācija un sekas

Avatar

By ptsns 19.01.2015 11:46:24

Member · 1,175 comments

Lūdzu padalieties ar pieredzi par rehabilitāciju un sekām pēc meniska operācijas.

Cik ilgs bija rehabilitācijas periods?
Vai celis pēc tam strādāja 100% vai bija ierobežojumi?
Vai bija iekaisumi?
Ieteikumi no kā uzmanīties rehabilitācijas periodā? Ko darīt? Ko nedarīt?

P.S. Tā bija sena (7 gadi veca) ceļgala trauma, kas deva par sevi ziņu kā tiko pārtraucu intensīvu braukšanu rudenī. Rudenī pārgāju uz 1 stundu dienā uz trenažiera un tikai tad sākās problēmas. Celis sāka sāpēt aizvien biežāk kamēr sapampa visa kāja zem ceļa. Bija jāgriež menisks ASAP.

10903238_431775466976352_245089309_n.jpg

Last edited by ptsns (19.01.2015 11:55:39)

Avatar

By čukča 19.01.2015 12:14:48

Member+ · 607 comments

Stāsta morāle: rudenī nedrīkst atlaist.

Cerams, ka Tev drīz viss sadzīs un būs kā jauns.

Avatar

By ValdisC 19.01.2015 15:25:11

Member · 14 comments

Man izgriezti meniski abiem ceļgaliem kādu 1.5 gadu atpakaļ. Jutīsies vēl diezgan ilgi. Ar riteni gan var braukt jau pēc ļoti neilga laika (cik atceros braukāju jau pēc 2-3 nedēļām), jo uz meniskiem īsti slodze nav, ārsts arī ļāva. Veikborda un snovborda dēļi gan stāv skapjaugšā, skrienot arī jūt sad
Bet jebkurā gadījumā jāoperē pēc iespējas ātrāk, jo savādāk veidojas iekaisumi.


Avatar

By ptsns 19.01.2015 15:57:27

Member · 1,175 comments
ValdisC wrote

Man izgriezti meniski abiem ceļgaliem kādu 1.5 gadu atpakaļ. Jutīsies vēl diezgan ilgi. Ar riteni gan var braukt jau pēc ļoti neilga laika (cik atceros braukāju jau pēc 2-3 nedēļām), jo uz meniskiem īsti slodze nav, ārsts arī ļāva. Veikborda un snovborda dēļi gan stāv skapjaugšā, skrienot arī jūt sad
Bet jebkurā gadījumā jāoperē pēc iespējas ātrāk, jo savādāk veidojas iekaisumi.

Njaa... snowborda dēli es pārdevu jau pagājšgad, jo divi lūzumi ar operācijām un skrūvēšanu ir perebors. Neskrienu. Meniska operāciju uztaisiju savlaicīgi.

Karoče tu man devi cerību, ka janvāra beigās varēšu aizbraukt uz Paņevežu treku smile

Avatar

By Aluminijs 19.01.2015 17:13:26

Member · 220 comments

Man meniska operācijas ir bijušas 5 x (vienai kājai 3x , otrai 2x -bet kurai 2 , kurai 3  neatceros). Pati operācija un rahabilitācija nav nekas traks(pēc 3 nedēļām varēju darboties gandrīz uz pilnu slodzi), ja nav bijuši blakus sarežģījumi-mēdz būt aizlūzušais meniska gabaliņš ilgus gadus beržas ceļgalā un saskādē kaut ko citu, piemēram locītavas virsmas skrimsli u.t,t., tad ilgāka rehabilitācija. Bet par to visu jāaprunājas ar dakteri.
P.S. Ar velo braucu diezgan daudz un regulāri.


Filter

Avatar

By ptsns 19.01.2015 17:24:43

Member · 1,175 comments
Aluminijs wrote

Man meniska operācijas ir bijušas 5 x (vienai kājai 3x , otrai 2x -bet kurai 2 , kurai 3  neatceros).

Kur un pie kā taisiji operāciju? Ja nav noslēpums, cik tev ir gadi? ...virs 40 zem?

Avatar

By Aluminijs 19.01.2015 17:38:15

Member · 220 comments

Pēdējās 4 dr.Jānis Viļums, pirmo dr. Valdis Andersons. 47.

ptsns wrote
Aluminijs wrote

Man meniska operācijas ir bijušas 5 x (vienai kājai 3x , otrai 2x -bet kurai 2 , kurai 3  neatceros).

Kur un pie kā taisiji operāciju? Ja nav noslēpums, cik tev ir gadi? ...virs 40 zem?


Filter

Avatar

By sursurs 19.01.2015 17:38:30

Member · 905 comments
Aluminijs wrote

Pati operācija un rahabilitācija nav nekas traks(pēc 3 nedēļām varēju darboties gandrīz uz pilnu slodzi), ja nav bijuši blakus sarežģījumi-mēdz būt aizlūzušais meniska gabaliņš ilgus gadus beržas ceļgalā un saskādē kaut ko citu, piemēram locītavas virsmas skrimsli u.t,t., tad ilgāka rehabilitācija.

Tā - par to aizlūzušo gabaliņu - Tev tā nebija, ja? Varbūt zini/esi dzirdējis, kā izpaužas tas, ka beržas ceļgalā? Vai var būt, ka viņš beržas ceļģalā, bet nesāp?


velo 4ever

Avatar

By Aluminijs 19.01.2015 17:46:52

Member · 220 comments

Bija. Gan sāp , gan nesāp. Pazīstu arī citus , kuri gadiem ir pacietuši it kā sāpes , it kā neērtības -turpinājuši sportot, beigās tāpat jāsaremontē . Un jo ātrāk , jo labāk-mazāki postījumi locītavās. Labāk laikus dotie pie daktera un saprast kas un kā.

sursurs wrote
Aluminijs wrote

Pati operācija un rahabilitācija nav nekas traks(pēc 3 nedēļām varēju darboties gandrīz uz pilnu slodzi), ja nav bijuši blakus sarežģījumi-mēdz būt aizlūzušais meniska gabaliņš ilgus gadus beržas ceļgalā un saskādē kaut ko citu, piemēram locītavas virsmas skrimsli u.t,t., tad ilgāka rehabilitācija.

Tā - par to aizlūzušo gabaliņu - Tev tā nebija, ja? Varbūt zini/esi dzirdējis, kā izpaužas tas, ka beržas ceļgalā? Vai var būt, ka viņš beržas ceļģalā, bet nesāp?


Filter

Avatar

By ptsns 19.01.2015 17:54:12

Member · 1,175 comments
Aluminijs wrote

Pēdējās 4 dr.Jānis Viļums, pirmo dr. Valdis Andersons.

Nu jā, Top ceļgalu spečuki LV... cik man zināms.

Avatar

By ptsns 19.01.2015 18:05:23

Member · 1,175 comments
Aluminijs wrote

Pazīstu arī citus , kuri gadiem ir pacietuši it kā sāpes , it kā neērtības -turpinājuši sportot, beigās tāpat jāsaremontē . Un jo ātrāk , jo labāk-mazāki postījumi locītavās. Labāk laikus dotie pie daktera un saprast kas un kā.

Es ilgus gadus tam nepievērsu uzmanību. Celis neliecās tik daudz kā otrs. Iesāpējās dziļos pietupienos. Ķērās spiežot sajūga pedāli... bet tas viss bez nepaciešamām sāpēm. Neko īpašu nedarot tas vienkārši izbeidzās, uzpampa visa kāja zem ceļa (potīte un ceļgals vienā diametrā).

Man tomēr vajadzēja mazliet ātrāk remontēt, jo ir arī iekaisums. Tagad sēžu uz antibiotikām, trīs nedēļas bez alko sad

Avatar

By 19 19.01.2015 19:23:29

Local.Auth · 630 comments

Menisks un velosports ir labi savienojams smile Futbols, florbols, basketbols utt ir daudz sliktāk apvienojams it īpaši pēc operācijas.
Es sāku braukt pēc 3 dienām pēc pēdējās meniska operācijas. Ja operācija bez sarežģījumiem, tad normālas darba spējas atgūst diezgan ātri, jo faktiski dakteris neko vairāk nedara kā "iztīra" locītavu. Ja ir bojātas saites vai citi sarežģījumi, tad tā jau ir cita opera.
Tas kur varētu rasties problēmas uz velo ir pie zemas kadences + lieliem vatiem. Tur tomēr slodze celim ir visai liela, ko dakteri vai nu nezina, vai neņem vērā.

Morāle - rehabilitācijas periods ir ātrs, taču jāņem vērā konkurētā gadījuma īpatnības. Jo vecāks cilvēks paliek, jo vairāk laiks jāveltī mazajām lietām - saišu stiprināšanai, locītavu mobilitātei utt. Pie rehabilitācijas vari izmantot visus pieejamos tūļus - tas nāks tikai par labu.

Tiekamies parketa ovālā wink


Avatar

By ptsns 19.01.2015 20:55:46

Member · 1,175 comments
19 wrote

Tiekamies parketa ovālā wink

OK! Sliktākajā gadijumā būšu kino operātora lomā wink

Avatar

By Uliii 17.06.2015 13:07:54

Member · 32 comments

Man vakar veica meniska operāciju Dr. Jānis Viļums Orto klīnikā. Kādas 7-10 dienas esot saudzīgs režīms pa māju. Pēc tam pamazm varot pielikt slodzi. Staigāt var uzreiz pēc operācijas, bet kaut kā psiholoģiski to grūti pienemt smile Sāpēt nekas nesāp.
Man kaite bija apt. 6 gadus sena. Veicot pietupienu un ceļoties augšā celis noklakšķeja, bet sāpes nekādas nekad nebija. Ik pa laikam piepampa, tad pārgāja pats no sevis. Biju pie parasta ortopēda, kurš pēc vizītes man neradija kompetenta speciālista iepaidu. Tādēļ pēc apt. gada devos pie J. Viļuma. Tam sekoja magnētiskā rezonanse, asinsanalīzes, EKG un operācija. Izmaksas par visu kopā 1000,-EUR.


Minu ar SUP'u G7, un man patīk!!

Avatar

By hilss 17.06.2015 13:50:35

Member+ · 865 comments

Varu pateikt, ka arī manā gadījumā pēc meniska operācijas, pēc 3 nedēļām ārsts pat ieteica vieglā režīmā sākt  braukt ar velo, jo pedalēšana ceļiem esot baigi noderīgā lieta. Kas tieši, vairs nemācēšu paskaidrot, bet IR.
Pēc kāda pusotra mēneša braucu sebu. Tipa, lai mazāka slodze smile

Avatar

By dzhi 17.06.2015 13:58:55

Member · 240 comments
Uliii wrote

Man vakar veica meniska operāciju Dr. Jānis Viļums Orto klīnikā. Kādas 7-10 dienas esot saudzīgs režīms pa māju. Pēc tam pamazm varot pielikt slodzi. Staigāt var uzreiz pēc operācijas, bet kaut kā psiholoģiski to grūti pienemt smile Sāpēt nekas nesāp.
Man kaite bija apt. 6 gadus sena. Veicot pietupienu un ceļoties augšā celis noklakšķeja, bet sāpes nekādas nekad nebija. Ik pa laikam piepampa, tad pārgāja pats no sevis. Biju pie parasta ortopēda, kurš pēc vizītes man neradija kompetenta speciālista iepaidu. Tādēļ pēc apt. gada devos pie J. Viļuma. Tam sekoja magnētiskā rezonanse, asinsanalīzes, EKG un operācija. Izmaksas par visu kopā 1000,-EUR.

Man bija ljoti liidziiga situaacija- celii klakšķis iemetaas pie zemaaka pietupiena, bet nekas nesaapeeja. Taalaak - rezonanse, Viljums, operaacija, rehabilitaacija maajaas uz velotrenazhiera un peec 2 meeneshi SEB

Avatar

By Taurenis 17.06.2015 16:22:04

Member · 4,677 comments

Man arī gadus 20 atpakaļ bija abu ceļgalu meniska operācijas, bet tad vēl grieza, jo artroskopija kaut kā nepalīdzēja, minoties traucējumu nekādu, bet naktīs gan jūt...un pie laika maiņas sevišķi...laikam vecums smile


The voices are telling me to GO CYCLING AGAIN!!! If I don`t go, they won`t stop.

Avatar

By ptsns 17.06.2015 23:59:32

Member · 1,175 comments
Uliii wrote

...Orto klīnikā... Man kaite bija apt. 6 gadus sena. Veicot pietupienu un ceļoties augšā celis noklakšķeja, bet sāpes nekādas nekad nebija. Ik pa laikam piepampa, tad pārgāja pats no sevis. ...magnētiskā rezonanse, asinsanalīzes, EKG un operācija. Izmaksas par visu kopā 1000,-EUR.

Gluži kā man. Man bonusā vēl bija artrīts (locītavu iekaisums) ko izraisija nepamanīta un izslimota "laima" slimība. Kā rezultātā 5 nedēļas uz antibiotikām un pretiekaisumu zālēm. Bet pedāļus varēju mīt jau nedēļu pēc operācijas. Pampumu ietekmē klimats. Kamēr biju siltā klimata treniņnometnē nekas nepampa, kad atgriezos Latvijas "pavasarī" pampums mazliet parādījās, bet kad atkal pie mums palika siltāks atkal pārgāja.

Treniņus atsāc uzmanīgi. Velc celīšus vai garās bikses lai ceļi ir siltumā.

Veseļojies!

Last edited by ptsns (18.06.2015 00:01:20)

Avatar

By Nemeth 18.06.2015 09:30:53

Member · 131 comments

Vai operacija meniskam ir obligāta lieta sportam, man arī nu jau 1,5 gadus ir meneska plīsums, magn, rezonanse to arī paradīja, meniskam tikai tas klikšķis dzirdams, kad ietupjās celī un pieceļās.  Doc gan teica, ka, ja netraucē nevajag nekādu operāciju taisīt. Vismaz neesmu izjutis nekādus traucējumus ne braucot ar velo vai skrienot futbola spēlē . Tādēļ rodas jautajums par šādas operacijas nepieciešamību?

Avatar

By six6 18.06.2015 09:43:34

Member+ · 1,287 comments
ptsns wrote

Lūdzu padalieties ar pieredzi par rehabilitāciju un sekām pēc meniska operācijas.

Cik ilgs bija rehabilitācijas periods?
Vai celis pēc tam strādāja 100% vai bija ierobežojumi?
Vai bija iekaisumi?
Ieteikumi no kā uzmanīties rehabilitācijas periodā? Ko darīt? Ko nedarīt?

P.S. Tā bija sena (7 gadi veca) ceļgala trauma, kas deva par sevi ziņu kā tiko pārtraucu intensīvu braukšanu rudenī. Rudenī pārgāju uz 1 stundu dienā uz trenažiera un tikai tad sākās problēmas. Celis sāka sāpēt aizvien biežāk kamēr sapampa visa kāja zem ceļa. Bija jāgriež menisks ASAP.

http://photos-a.ak.instagram.com/hphoto … 9309_n.jpg

Paldies par bildēm!

Avatar

By Guncha 18.06.2015 09:45:10

Member+ · 132 comments

Rehabilitācija būs ātrāka un efektīvāka, ja pēc artroskopijas vismaz reizes 10-12 aizstaigāsi pie fizioterapeita (lieliska komanda ir turpat Orto sporta zālē).
Būs smagi jāstrādā, bet progress jūtams pēc katra treniņa.

Ja kāds dr. iesaka neoperēt plīsušu menisku, iesaku aiziet pie cita, piem. šeit daudzkārt pieminētā dr.Viļuma (Orto). Ilgstoša staigāšana ar sadrupušu menisku (pat, ja liekas, ka netraucē) var veicināt skriemeļa nodilumu.

Avatar

By ptsns 18.06.2015 11:00:33

Member · 1,175 comments
Nemeth wrote

Vai operacija meniskam ir obligāta lieta sportam, man arī nu jau 1,5 gadus ir meneska plīsums, magn, rezonanse to arī paradīja, meniskam tikai tas klikšķis dzirdams, kad ietupjās celī un pieceļās.  Doc gan teica, ka, ja netraucē nevajag nekādu operāciju taisīt...

Izvēle par vai pret operāciju ir ļoti personiska lieta. Es ieteiktu aiziet pie vairākiem ārstiem un izdarīt secinājumus pašam vai operācija ir vajadzīga vai nē. "Sporta medicina 1" strādā sporta ārsti, kas varēs detalizēti paskaidrot "par" un "pret" operāciju.

Piemēram... atkarībā no plīsuma veida tas var progresēt vai palikt nemainīgs. Atkarībā no slodzes iekaisums var palikt smagāks vai nemainīgs. Ja tu skrien, tad slodze uz ceļiem ir lielāka nekā tikai braucot ar riteni un ir lielāka iespējamība, ka plīsums progresēs tik tālu, ka menisks būs neatgriezeniski bojāts.

Last edited by ptsns (29.06.2015 11:22:42)

Avatar

By Nemeth 18.06.2015 11:12:29

Member · 131 comments

Kopā ar meniska plīsumu bija ari ieplēsta krusteniskā saite,kura sākotneji pec ilgstošas slodzes  lika par sevi manīt. Tas ari bija iemesls, kādeļ gāju pie doc, lai uztaisītu magnētu, kur ari par menisku uzzināju. Ārsta noradijumi bija trennet ceļa muskuļus, lai site stiprinās, tieši skriešana un velo, tagad ar saiti viss OK. Jā un skrienu futbola rešīma vairak ka braucu ar velo, bet viss OK. Nezinu varbt aiziet vēlreiz uztaisīt magnetu paskatīties, kā sadzījis viss, ja nekādi jūtami traucejumi nav. Bet katra gadījums jau ir individuāls.

Avatar

By ptsns 18.06.2015 11:24:36

Member · 1,175 comments
Nemeth wrote

Kopā ar meniska plīsumu bija ari ieplēsta krusteniskā saite...

Ar krusteniskām saitēm ir vēl smagāk. Palasi kādi ir viedokļi par to ārstēšanu https://www.google.com/webhp?source=lnm … +treatment

Avatar

By hilss 18.06.2015 11:24:52

Member+ · 865 comments

Pēc rezonanses, kurā konstatēja plīsumu, es arī biju pie vairākiem speciālistiem. Viens uzreiz teica, ka jāguļās uz op. galda. Cits atkal pēc ceļa kustināšanas, kājas raustīšanas teica, ja nekas nesāp, tad nav jēga taisīt, jo plīsums varbūt jau ir 10 gadus.  Pēc kāda gada, kad skrienot sāka sāpēt, tad uztaisīju ortoskopiju, vai kā viņu tur sauca. Ārsts teica, ka sākumā ir vieglāk nogriezt nost mazu meniska atplīsumu, attiecīgi sekas locītavā arī būs mazākas, jo meniska plīsums ar laiku progresē. It kā. Sāpēšanas vainu gan tas netrisināja big_smile , toties izgāju cauri visam procesam. Katrā ziņā man radās tāda sajūta, ka šiem ārstiem taisīt operācijas ir tāpat kā tirgot karstus  pīrādziņus. Saprotu, ka tas ir viņu bizness. Tādēļ pirms kaut ko taisīt, ja tiešām nav tā, ka nevar paiet, tad labāk 10x padomāt un pakonsultēties ar vairākiem speciālistiem.

Avatar

By enkurs30 16.05.2016 23:22:05

Member · 16 comments

nu ko lasiju visus komentarus par meniska operaciju un man shodien ar uztaisija ko varu teikt :
gaidiju rinda gadu
taisija traumas
pec 3 stundam mani izlaida jau ara
jalieto veselu gadu zales specialas
bet neticesiet prasiju kad var braukt ar velo
dakteris teica kautvai shodien un ta ari izdariju
viegla rezhima jau varu braukt
un japulda speciali vingrinajumi kajai tas ar viss
iesaku taisit traumas un jau 5 tiekamies jurmalas maratona

Avatar

By arvils 16.05.2016 23:41:35

Member · 285 comments
enkurs30 wrote

nu ko lasiju visus komentarus par meniska operaciju un man shodien ar uztaisija ko varu teikt :
gaidiju rinda gadu
taisija traumas
pec 3 stundam mani izlaida jau ara
jalieto veselu gadu zales specialas
bet neticesiet prasiju kad var braukt ar velo
dakteris teica kautvai shodien un ta ari izdariju
viegla rezhima jau varu braukt
un japulda speciali vingrinajumi kajai tas ar viss
iesaku taisit traumas un jau 5 tiekamies jurmalas maratona

Dažiem tiešām veicas, vai arī tās operācijas ir kaut kādas citādākas...  Es pēc meniska operācijas (teica, ka kaut ko tur sašuva, ārā neko neņēma) kaut kādas 2 nedēļas nevarēju normāli pastaigāt. Pirmās dienas vispār bija max 2km/h un nokāpšana pa trepēm bez palīdzības bija gandrīz neiespējams process big_smile


VELO+
Ⓥ - Powered by plants