Pakarosim vēl bišķīt par CSN

Avatar

By KasparsZ 21.12.2014 22:30:36

Member · 473 comments

Konkrētāk - ceļa zīmju izvietojums.

Tātad, Rīgā ir daudz vietas, kur ceļa zīmes ir izvietotas šādā veidā:
obvdv6gsgi3mtdzv6q3h.png

Bet ko tad īsti tā ceļa zīme pēc CSN nozīmē - Tas ir gājēju (un velosipēdu) ceļš. Kas ir ceļš? Tam CSN jaunākajā grāmatiņā ir ļoti garš apzīmējums, bet īsi sakot šajā situācijā ceļš ir no mājas sienas ielas kreisajā pusē, līdz mājas sienai ielas labajā pusē.

Tātad, šī zīme pēc likuma teorētiski attiecas uz visu Brīvības ielu. Jo "ietves" (kura šajā gadījumā nemaz neeksistē, jo ir atcelta ar ceļazīmi "Gājēju un velosipēdu ceļš") beigās nav uzstādīta zīme "gājēju un velosipēdu ceļa beigas.

Tātad, varam legāli izbaudīt Brīvības ielu visā tās platumā. big_smile Teorētiski.......


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By Mihails 21.12.2014 22:45:43

Member · 341 comments

Nu jā, Vecrīgā taču tādas pašas zīmes, un attiecas uz visu ielu (vismaz policija par braukšanu tur ar auto raksta protokolus):
https://www.google.lv/maps/@56.9491902, … v37ViA!2e0

Avatar

By bonys 21.12.2014 23:45:58

Member+ · 722 comments

Vienīgā atšķirība šai zīmei un Vecrīgā uzstādītajām ir izmērs. Tomēr, cik man zināms, ceļa zīmes izmērs neietekmē tās nozīmi un ir attiecināms uz visu ceļu - palabojiet, ja kļūdos.


mtbgarkalne.lv

Avatar

By KasparsZ 22.12.2014 00:03:32

Member · 473 comments

Ir jau vietas ar vēl trekno gadu zīmēm. https://www.google.lv/maps/@56.9765149, … !2e0?hl=lv Tagad liek mazākas, lai ietaupītu. big_smile Kaut gan loģiku neredzu, jo arī ar velosipēdu braucot var sasniegt gana lielus ātrumus, lai šādas mazas zīmītes neieraudzītu...

Par ceļa zīmju izmēriem arī var pastrīdēties smile https://www.youtube.com/watch?v=DpFrPEXDfbU

Last edited by KasparsZ (22.12.2014 00:06:51)


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By jurisf 22.12.2014 08:33:35

Member · 946 comments

Principā jau te nav par ko strīdēties. Vajadzētu tikai kādu precedentu uztaisīt ar CP protokolu utml.

Avatar

By buzic 65 22.12.2014 09:40:25

Member · 1,159 comments

domāju, ka arī mājas vajag nojaukt, lai ir plašāks ceļš

labi, ka autovadītāji nefilosofē par sava ceļa robežām

Avatar

By kaska 22.12.2014 09:44:45

Member · 884 comments
buzic 65 wrote

domāju, ka arī mājas vajag nojaukt, lai ir plašāks ceļš

Es sapratu, par ko Tu šitā!! big_smile big_smile big_smile

Last edited by kaska (22.12.2014 09:45:30)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By averza 22.12.2014 10:40:52

Member++ · 5,039 comments
buzic 65 wrote

labi, ka autovadītāji nefilosofē par sava ceļa robežām

Temata nosaukums: Pakarosim vēl bišķīt par CSN

Avatar

By Velomens 22.12.2014 11:08:28

Member+ · 1,681 comments

Par šo jau runāju tālajā 2009. gadā. Joprojām neviens nespēj sakārtot normatīvo bāzi, lai legalizētu šīs ceļa zīmes.
http://www.iauto.lv/zinas/11661-neskaid … iniem-foto


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By jurisf 22.12.2014 11:55:46

Member · 946 comments

Jā, tur tiek LVS pieminēts (laikam 77), bet satiksmes dalībniekam tas LVS bijis nebijis, jo viņam ir CSN un CSL.

Avatar

By buzic 65 22.12.2014 12:09:50

Member · 1,159 comments
averza wrote
buzic 65 wrote

labi, ka autovadītāji nefilosofē par sava ceļa robežām

Temata nosaukums: Pakarosim vēl bišķīt par CSN

Kādam (man) tak ir arī "jāpietaisa" brīnišķais pakarošanas temats! Tāpēc jau pasaule ir nonākusi pie tā, ka uz autiņa atpakaļskata spoguļa jāraksta paskaidrojums blondīnēm (no sirds atvainojos) un pakarotājiem: "Tas, ko jūs redzat spogulī, atrodas jums aizmugurē". (tikai viens no daudzajiem briljantajiem piemēriem)

Avatar

By KasparsZ 22.12.2014 13:02:11

Member · 473 comments

Buzic, un Tev šķiet loģisks šāds ceļa zīmju izvietojums? smile Es varu vēl pāris vietas uz Brīvības gatves parādīt, kur ir vēl krāšņāk uzstādītas šīs ceļazīmes.

Piemēram, šeit. https://www.google.lv/maps/@56.9720878, … !2e0?hl=lv

Ceļazīmes(izņemot apstāties aizliegts) uzstāda ceļa kreisajā pusē, ne tā? smile Kur tad ir tas velosipēdu un gājēju ceļš? smile


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By Mihails 22.12.2014 15:39:52

Member · 341 comments

https://www.google.lv/maps/@56.9764573, … _TAxUg!2e0
Un šeit kura no zīmēm uz ko attiecas? Kāpēc lai uz viena staba uzstādītām zīmēm būtu atšķirīga darbības teritorija (ja CSN un LVS šādas atšķirības nav minētas)?

Last edited by Mihails (22.12.2014 15:46:15)

Avatar

By bonys 22.12.2014 16:22:58

Member+ · 722 comments

Šis ir labs piemērs. Var traktēt, ka "ķieģelis" attiecas uz auto, bet pretēji auto braukšanas plūsmai ir gājēju un velosipēdistu ceļš. Var iet pa ceļa vidu un taisnība būs tikai pretim braucošās mašīnas bamperam...


mtbgarkalne.lv

Avatar

By buzic 65 22.12.2014 16:47:05

Member · 1,159 comments

KasparsZ. Ja izstudēsi 77 Latvijas Valsts Standartu, tad, sev par pārsteigumu, atradīsi ne vienu vien atkāpi ceļa zīmju uzstādīšanai ceļa labajā pusē.
Tu, protams, vari mainīt darbu, ņemt rokās karogu un doties izcīnīt kauju, lai Vanšu tilta megaplatās ietves labajā malā, Tev par godu sadzen mietus, uz kuriem izvietot 415., 416. vai 417. zīmi! Vēlams, ik pēc 5 metriem.

Bet stāsts ne par to. Man ir absolūti pie kājas, ja kāds betona bortakmeni nespēj uztvert kā brauktuvi atdalošu elementu vai arī nesaprot, uz ko attiecas  413.-417. zīmes. Stāsts ir par latvieti parasto, kurš bez apstājas kašķējas un visu  kritizē. Un šāds latvietis, kurš vēl sajuties par velodievu esam, ir vislielākā dāvana! CSN, pārsvarā gadījumu, nav viņam rakstīti (jo, kā izteicās kāda šī foruma dalībniece, ir stulbi), AleyCat arī ir gana forša izklaide (es, kā autovadītājs, to uztveru bez trauksmes un ūjināšanas divu mēnešu garumā), bet ja uz Velosipēdistu ceļa nejauši gadās apmulsusi vai apmaldījusies večiņa, tad ir, bez maz vai, pasaules gals.
Rīga. Reģistrēto auto skaits uz vienu iedzīvotāju vai 1km ceļa, krietni mazāks nekā attīstītajā Eiropā. Velosipēdistu skaits uz 1km ceļa - smieklīgi mazs, salīdzinot ar Eiropas velometropolēm. Bet Latvijas velodievs ar savām ambīcijām un uzvedību  nepaguris veido autobraucēju attieksmi pret velobraucējiem (arī pret tiem, kuri līdz šim bez histērijas un stresa piedalījušies kopīgajā satiksmē). Un ne tikai autobraucēju attieksmi. Arī CSDD attieksmi. Tāpēc, no visas sirds gribu izteikt vislielāko pateicību visiem velodieviem un CSDD, par to, ka, stājoties spēkā nākamajai CSN redakcijai, vairs nedrīkstēšu legāli pārvietoties ar velo pa brauktuvi, ja tai līdzās būs murgainais ceļš - 415., 416., 417.!

p.s. Civilizācijas izgudrojums - eskalators. Visā Rietumeiropā cilvēki uz tā stāv gar vienu malu, lai steidzīgākie tiktu garām. Latvietis parastais savzemītē stāv pa vidu, pa pāriem vai čupā. Bet tas ir atļauts - zīmes taču nav izkarinātas, ka nedrīkst! Rietumueiropā gan arī nav, bet viņi jau tādi jocīgāki.

p.p.s. bonys +10

Last edited by buzic 65 (22.12.2014 16:50:36)

Avatar

By vitamiins_xc 22.12.2014 16:51:29

Member+ · 2,832 comments
bonys wrote

Šis ir labs piemērs. Var traktēt, ka "ķieģelis" attiecas uz auto, bet pretēji auto braukšanas plūsmai ir gājēju un velosipēdistu ceļš. Var iet pa ceļa vidu un taisnība būs tikai pretim braucošās mašīnas bamperam...

nav labs piemērs - vispār pilnīgs nonsens, jo abas zīmes darbojās katra uz savu nekonfliktējošo teritoriju (trotuārs ir atdalīts un skaidri saredzams)


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By averza 22.12.2014 17:30:57

Member++ · 5,039 comments

buzic,
1) ja uzskati, ka braukt ar velo pa Vanšu tilta ietvi un to turpinājumiem ir droši, ērti un tā ir pietiekami plata (un arī ievērot braukšanas virzienu), tad Tu esi svētdienas velobraucējs, nevis izmanto velo kā transporta līdzekli.
2) velobraucējus un autobraucējus nevar likt vienā maisā, veidojot salīdzinājumus, jo velobraucēji ir n reizes neaizsargātāki.

Avatar

By KasparsZ 22.12.2014 17:46:09

Member · 473 comments

buzic65, tev nu gan būtu jāzin, ka ceļa zīmju uzstādīšana nav CSDD kompetence. he he. Kritizētājs atradies wink

Visa lielā ideja zem stāsta ir tā, ka nav normāli ietvēm karināt klāt kaut kādas ceļazīmes "gājēju un velosipēdu ceļš", jo tā ir absolīti bezjēdzīga līdzekļu izšķiešana.

Last edited by KasparsZ (22.12.2014 17:47:34)


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By buzic 65 22.12.2014 17:46:50

Member · 1,159 comments

aļo!!! averza! žēl, ka nesaprati, par ko mans stāsts...
jā, esmu svētdienas velobraucējs - ar velo braucu vien 7-8 mēnešus gadā! un tad? vai tāpēc man nedrīkst būt savs viedoklis, atšķirīgs no pārējiem?

Avatar

By buzic 65 22.12.2014 17:48:48

Member · 1,159 comments
KasparsZ wrote

buzic65, tev nu gan būtu jāzin, ka ceļa zīmju uzstādīšana nav CSDD kompetence. he he. Kritizētājs atradies wink

kur Tu izrāvi, ka esmu tā teicis? un kritizētājs-čīkstulis esi tieši Tu, Kaspar! pašķirsti savus ierakstus un apskaties

Avatar

By bonys 22.12.2014 17:51:52

Member+ · 722 comments

nav labs piemērs - vispār pilnīgs nonsens, jo abas zīmes darbojās katra uz savu nekonfliktējošo teritoriju (trotuārs ir atdalīts un skaidri saredzams)

https://www.google.lv/maps/@56.9491902, … v37ViA!2e0

Šajā vietā arī trotuārs ir skaidri atdalīts no brauktuves ar apmales paaugstinājumu, principiāli šajā vietā nekas neatšķiras, vienīgā izmaiņa ir gabarītos (šaurāks ceļš, daudz šaurāka ietve) tomēr RPP jau to pašu "Gājēju un velosipedistu" ceļa zīmi attiecina uz visas ielas platību.

Likimdošanas prasībām ir jābūt skaidri definētām, nevis jābalstās cerības uz cilvēku veselo saprātu, kā arī tām ir jābūt konsekventām. Sarkanā gaisma, gan dienā, gan naktī, gan vasarā, gan ziemā apzīmē aizliedzošo kustības signālu, kāpēc tā nav ar visām zimēm un prasībām?


mtbgarkalne.lv

Avatar

By vitamiins_xc 22.12.2014 18:02:39

Member+ · 2,832 comments
bonys wrote

https://www.google.lv/maps/@56.9491902, … v37ViA!2e0

Šajā vietā arī trotuārs ir skaidri atdalīts no brauktuves ar apmales paaugstinājumu, principiāli šajā vietā nekas neatšķiras, vienīgā izmaiņa ir gabarītos (šaurāks ceļš, daudz šaurāka ietve) tomēr RPP jau to pašu "Gājēju un velosipedistu" ceļa zīmi attiecina uz visas ielas platību

Jā, bet tu redzēji, kas pa zīmi iebraucot Vecrīgā (Dzīvojamā zona = liels pagalms, viens liels "trotuārs")?
Nevar tupa paņemt bildi no interneta bez konteksta. RPP visu dara pareizi.


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By KasparsZ 22.12.2014 18:10:07

Member · 473 comments

vitamiin, velomens linkā jau rakstīja iepriekš, par to, ka nav atrunāts tas, ka ceļa zīmes dažādās zonās mainītu darbības principus! smile  Dzīvojamā zona nav viens liels "trotuārs", jo pa "trotuāru" ar auto braukt nedrīkst. smile


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By averza 22.12.2014 18:20:04

Member++ · 5,039 comments
buzic 65 wrote

aļo!!! averza! žēl, ka nesaprati, par ko mans stāsts...
jā, esmu svētdienas velobraucējs - ar velo braucu vien 7-8 mēnešus gadā! un tad? vai tāpēc man nedrīkst būt savs viedoklis, atšķirīgs no pārējiem?

Kāpēc uzreiz nesapratu, par ko stāsts? Par pašu stāstu man iebildumu nav un Tavs viedoklis, ka velodievi no sevis nez ko iedomājas, ir valīds smile Es tikai uzrakstīju iebildumus. Man nepatīk, ja kāds propagandē, ka visiem velobraucējiem būtu jālieto Vanšu tilta "celiņš" un jānerādās tajā vietā uz brauktuves (vai, vēl sliktāk, teikt, ka uz VT nevajag veidot velojoslu). 50 procentiem varbūt nav nekādu iebildumu pret to "celiņu", bet daudziem ir.

Avatar

By Mihails 22.12.2014 18:22:39

Member · 341 comments
vitamiins_xc wrote
bonys wrote

https://www.google.lv/maps/@56.9491902, … v37ViA!2e0

Šajā vietā arī trotuārs ir skaidri atdalīts no brauktuves ar apmales paaugstinājumu, principiāli šajā vietā nekas neatšķiras, vienīgā izmaiņa ir gabarītos (šaurāks ceļš, daudz šaurāka ietve) tomēr RPP jau to pašu "Gājēju un velosipedistu" ceļa zīmi attiecina uz visas ielas platību

Jā, bet tu redzēji, kas pa zīmi iebraucot Vecrīgā (Dzīvojamā zona = liels pagalms, viens liels "trotuārs")?
Nevar tupa paņemt bildi no interneta bez konteksta. RPP visu dara pareizi.

Šeit nav nekāda dzīvojamā zona:
https://www.google.lv/maps/@56.9503507, … b8CexQ!2e0
Uz kādu teritoriju attiecas zīmes (ielas abās pusēs)?

Avatar

By averza 22.12.2014 18:43:25

Member++ · 5,039 comments

Šeit nu gan vajadzēja ķieģeli līdzīgi iepriekšējiem piemēriem! No otras puses piemineklim ir.

Avatar

By kaska 22.12.2014 18:51:32

Member · 884 comments

Principā atkal pievienojos buzic65 (#15). Pateica to, ko arī e domāju.. Tikai pārāk pieklājīgi big_smile


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!