Apsaluši pirksti

Avatar

By runcis_zabakos 30.11.2014 17:22:59

Member · 417 comments

Sveiki,

Braucot ar velo esmu apsaldējis kāju pirkstus. Tagad pie mazāka aukstuma salst. Šobrīd ir labi gan ziemas velo, gan  ielas apavi, bet pie lielāka aukstuma un ilgāka ārā pavadītā laika tik un tā salst.

Domāju, ka salst, jo iepriekš slikto apavu dēļ apsaldēti.

Vai ir kāda pieredze ar apsaldējumu ārstēšanu? Esmu dzirdējis, ka vienreiz apsaldē un tagad visu laiku sals. Tā ir?

Būšu pateicīgs arī par sentēvu metodēm. smile

Last edited by runcis_zabakos (30.11.2014 17:29:42)

Avatar

By neputns 30.11.2014 18:07:18

Member · 793 comments

es savu laiku kājas apsaldēju ziemā -makšķerējot uz ledus!biju uzvilcis armijas zābakus un turklāt vēl par mazu!tas bija pirms 7 gadiem.Tagad nekādas sekas gan nejūtu,nezinu kā būs vēlāk!galvenais ir nodrošināt labu asinsriti!braucot ziemā ik pa laikam vajag apstāties un mēģināt pakustināt pēdas un tad jau būs labi!
atceries ka asinsriti ietekmē arī neveselīga pārtika,smēķēšana un tamlīdzīgas vielas!

p.s.iespējams tev nekas nav apsaldēts(jo man bija tā ka nagi pat nogāja nost)!!!!

Avatar

By runcis_zabakos 30.11.2014 18:17:32

Member · 417 comments

Paldies. Jā, tik traki man nav. Vienīgais, kas ir, pirksti sāp pēc brauciena, kad ilgi saluši.

Avatar

By KasparsS 30.11.2014 18:55:34

Member+ · 2,280 comments

Pāries! Varbūt pat pēc 2-3 mēnešiem.
Man bija līdzīgi pēc Soču brauciena, daļa pirkstu gali bija nejūtīgi un sāpīgi. Pēc tam tikai nejūtīgi, jo sāpes pārgāja. Biju jau gandrīz samierinājies, ka atmiruši, bet pēc 2 mēnešiem viss ok. Tagad nejūtu sekas.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By Gerids 30.11.2014 19:27:56

Member · 831 comments

Varbūt entuziasti var padalīties ar dzīves gudrībām, kā risināt salstošo kāju problēmu?

1) ķīmiskie, elektriskie sildītāji
2) laiku pa laikam paskriet
3) ?

Avatar

By pičss 30.11.2014 19:35:54

Member · 200 comments

Savulaik divus gadus biju pavadījis aiz polārā loka,ziemelos.Tagad pie lielāka sala,-15 videji,salst rokas un kājas,pat nevar normāli paslēpot,kur nu vēl braukt ar riteni.Pagājuši jau 25gadi.

Avatar

By KasparsS 30.11.2014 20:11:18

Member+ · 2,280 comments
Gerids wrote

Varbūt entuziasti var padalīties ar dzīves gudrībām, kā risināt salstošo kāju problēmu?

1) ķīmiskie, elektriskie sildītāji
2) laiku pa laikam paskriet
3) ?

1)Ķīmiskie der tikai ja piekļūst skābeklis, respektīvi, ja labi elpo. Pats biju lietojis ļoti daudz un efekts ir sākumā, pirmo pusstundu reāls, pēc tam tikai placebo, jo skābekļa esamība beidzas. Pēc 10 stundu mīšanas, vakarā izņemot ārā to ķīmisko plāksnīti, pēc mirkļa tā sāk karsēt, jo piekļūst atkal skābeklis. Varbūt lielāks efekts būs, ja ik pēc stundas kāju uz mirkli ņemt ārā, ļaut skābeklim piekļūt.

2) Paskriešana vai iešana noteikti palīdz, tas ir efektīgs līdzeklis. Bet vislabāk to darīt, kad jūti, ka drīz sāks sals, nevis kad jau ir pusnejūtīgi pirksti. smile

3) Svarīgi izvēlēties lielāka izmēra apavus lai ir starptelpa starp kāju(zeķi) un pašu apavu. Un nepārspīlēt ar zeķu daudzumu, jo ja zābakā kāja nebūs kurstīga, un nebūs starptelpas, tad sals noteikti. Vēl es pats cenšos kustināt kāju pirkstus arī brauciena sākumā, pat tad, ja vēl nav aizdomu, ka varētu salt, lai cirkulē asinis.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By Inars 30.11.2014 21:19:57

Member+ · 1,303 comments

Ērtus apavus, kur var ievilkt visbiezākos Sealskinz. Ja ir ziemas klipšapavi vai nav problēma tādus iegādāties, būs pietiekoši. Parastiem pedāļiem jau var piemeklēt dažādus lētākus risinājumus.

Avatar

By sursurs 30.11.2014 22:22:22

Member · 905 comments

Kā izpaudās tā apsaldēšana??
Bērnībā apsaldēju vienu pirkstu kājai līdz naga noiešanai - nags vēl tgd jocīgs, bet tā kāja nesalst.
Tāpat arī laivojot pirms 4iem gadiem esmu pārsaldējusi abas kājas tā, ka zem potītēm vairs vispār neko nejutu, bet tas bija tikai pāris h. Arī nekādu seku tfux3 nav..

Pievienojos visam Kaspara rakstītajam - censties kustināt pirkstus, apstāties, pastaigāt/paskriet, arī par apaviem.

Ja pirksti/pēda jau ir nejutīgi, tajā brīdī lieliski palīdz novilkt nost apavus un basām kājām pastaigāt pa sniegu vai iekāpt kādā ūdenī (ja tas ir pie tādiem grādiem, kad viss vēl nav sasalis), var pastaigāt pa kādu citu raupju virsmu - lai asinis kaut kā iekustinātu pēdās (personīgi man rīvēšana ar sniegu nelīdz, staigāšana - gan). Tas, protams, viss pie nosacījuma, ja tikai vēl nejutīgs viss, nekas vēl briesmīgi nesāp un nav vēl nekāds jauns apsaldējums noķerts.
Kad stingums drusku samazinās/pazūd, saaut kājas atkal un var doties tālāk. Parasti man pēc šādām aktivitātām pēdas pamatīgi uzkrast un ilgu laiku vairs nesalst vispār. Bet, ja apavi kaut kur spiež u.tml., tad gan jāatkārto.. smile
Imho tas ir labāk nekā ciesties, kamēr nonāks kādā siltākā vietā...

Last edited by sursurs (30.11.2014 22:27:39)


velo 4ever

Avatar

By kašķis 01.12.2014 08:38:00

Member · 1,210 comments

Pirms 27 gadiem slēpojot apsaldēju ausis (nonāca āda līdzīgi kā pēc saules apdegumiem). Kopš tā laika, ausis aukstumā sāk sāpēt, bet ja ir atbilstoša cepure, tad nav problēmu.

Avatar

By kurjers 01.12.2014 09:34:00

Local.Auth · 1,399 comments

Bet vai labi ziemas velo apavi ir iegadati??


[url=]www.avekurjers.lv[/url]

Avatar

By runcis_zabakos 01.12.2014 09:41:46

Member · 417 comments
sursurs wrote

Kā izpaudās tā apsaldēšana??
Bērnībā apsaldēju vienu pirkstu kājai līdz naga noiešanai - nags vēl tgd jocīgs, bet tā kāja nesalst.
Tāpat arī laivojot pirms 4iem gadiem esmu pārsaldējusi abas kājas tā, ka zem potītēm vairs vispār neko nejutu, bet tas bija tikai pāris h. Arī nekādu seku tfux3 nav..

Man izpaužas, ka pēc brauciena salst un diezgan sāp pirksi. Salst pat mājās, kur ir silts un citiem ir silti, man ir auksti kājām un pirksti sāp.
Saprotu, ka nav tik traki kā citiem, bet patīkami nav.
Par laimi āda un nagi nost vēl neiet smile

Avatar

By runcis_zabakos 01.12.2014 09:45:11

Member · 417 comments
kurjers wrote

Bet vai labi ziemas velo apavi ir iegadati??

Jā, iegādājos šos: http://www.gandrs.lv/velo-apavi/celsius-artic-gtx/

Brīvdienās izbraucu ar siltu zeķi un pliku apavu (bez mokasina pāri), pēc 1h sāka salt. Domāju nav apavu vaina, vienkārši kājas apsaldētas.

Last edited by runcis_zabakos (01.12.2014 09:46:31)

Avatar

By jt 01.12.2014 09:54:00

Member+ · 1,195 comments

ar šiem zābakiem toč nesalst, es gan lietoju ar mokasīniem, lai nav jāčakarējas ar zābaku tīrīšanu

Avatar

By Gerids 01.12.2014 09:58:55

Member · 831 comments
KasparsS wrote

1)Ķīmiskie der tikai ja piekļūst skābeklis, respektīvi,...

Paldies par info!
Principā var upurēt vecos apavus (tos nedaudz perforējot no apakšas) un mēģināt ierīkot ventilāciju, lai kaut kā iedarbinātu ķīmisko apsildi.

Last edited by Gerids (01.12.2014 10:02:39)

Avatar

By kurjers 01.12.2014 11:56:27

Local.Auth · 1,399 comments

Senču metodi,..aptin pirkstus saņurcīta avīzē...


[url=]www.avekurjers.lv[/url]

Avatar

By Gerids 01.12.2014 12:24:25

Member · 831 comments
kurjers wrote

Senču metodi,..aptin pirkstus saņurcīta avīzē...

Kāds ir šīs metodes zinātniskais izskaidrojums? Slēgta vide + nelīdzena virsma (masāža) + mitruma absorbējoša?

Last edited by Gerids (01.12.2014 12:26:32)

Avatar

By dizpark 01.12.2014 12:33:38

Member · 908 comments
jt wrote

ar šiem zābakiem toč nesalst, es gan lietoju ar mokasīniem, lai nav jāčakarējas ar zābaku tīrīšanu

Visa šī ziemas salsts/nesalsts lieta ir ļoti individuāļa, vienam salsts jau pie -5 grādiem, cits pufaiku valā brauc -20, un viņam silti. Katram cilvēkam asinsrite ir savādāka, it sevišķi ekstremitāšu galos.  Es ari esmu no tiek salīgajiem:)

Avatar

By dizpark 01.12.2014 12:38:34

Member · 908 comments
runcis_zabakos wrote
kurjers wrote

Bet vai labi ziemas velo apavi ir iegadati??

Jā, iegādājos šos: http://www.gandrs.lv/velo-apavi/celsius-artic-gtx/

Brīvdienās izbraucu ar siltu zeķi un pliku apavu (bez mokasina pāri), pēc 1h sāka salt. Domāju nav apavu vaina, vienkārši kājas apsaldētas.


Ja ir totāls izmisums, bet ar ričuku (nopietni un pietiekami daudz) braukāties gribas, tad ir vērts ieguldīties uz elektriskajiem pēdu sildītājiem.  Tas ir ieguldījums, bet, iespējams, ka ir tā vērts. Ja ir interese, dod ziņu te forumā, es salikšu saites uz, manuprāt, nepieciešamo komplektu. PS.  Man pašam tādi ir bērniem kalnu slēpošanai. Par cik uz ričuka arī pašam ļoti salst kāju knaģi (uz kalna ne tik ļoti), tad apsveru arī sev klipšu zābakos tādus ielikt.  BET, neesmu uz velo to mēģinājis.

Avatar

By Brakkis 01.12.2014 14:33:19

Member+ · 958 comments
Gerids wrote
kurjers wrote

Senču metodi,..aptin pirkstus saņurcīta avīzē...

Kāds ir šīs metodes zinātniskais izskaidrojums? Slēgta vide + nelīdzena virsma (masāža) + mitruma absorbējoša?

No teorijas - Vislabākā siltumizolācija esot nekustīgs gaiss (atskaitot vakuumu). Varbūt tur tā atslēga? smile
http://www.angelfire.com/folk/privatmaja/wmk.html - siltumvadītspējas koeficienti pamatojumam.
Officiālāk: http://likumi.lv/doc.php?id=56049

Last edited by Brakkis (01.12.2014 14:42:50)


"Sēlijas pērle 2017" 19.08.2017
Livelo-team.lv
MCBG.lv

Avatar

By runcis_zabakos 01.12.2014 15:01:36

Member · 417 comments
dizpark wrote
runcis_zabakos wrote
kurjers wrote

Bet vai labi ziemas velo apavi ir iegadati??

Jā, iegādājos šos: http://www.gandrs.lv/velo-apavi/celsius-artic-gtx/

Brīvdienās izbraucu ar siltu zeķi un pliku apavu (bez mokasina pāri), pēc 1h sāka salt. Domāju nav apavu vaina, vienkārši kājas apsaldētas.


Ja ir totāls izmisums, bet ar ričuku (nopietni un pietiekami daudz) braukāties gribas, tad ir vērts ieguldīties uz elektriskajiem pēdu sildītājiem.  Tas ir ieguldījums, bet, iespējams, ka ir tā vērts. Ja ir interese, dod ziņu te forumā, es salikšu saites uz, manuprāt, nepieciešamo komplektu. PS.  Man pašam tādi ir bērniem kalnu slēpošanai. Par cik uz ričuka arī pašam ļoti salst kāju knaģi (uz kalna ne tik ļoti), tad apsveru arī sev klipšu zābakos tādus ielikt.  BET, neesmu uz velo to mēģinājis.

Ja vari ieliec/atsūti lūdzu.

Avatar

By vitamiins_xc 01.12.2014 15:24:49

Member+ · 2,832 comments

labāk mokasīnus. tie palīdz arī pret pļuru. sildītāji tur būs bezpsēcīgi.


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By wheelie 01.12.2014 16:07:44

Member+ · 2,600 comments

kopumā, esmu apmierināts ar šiem mokasīniem: http://www.gripgrab.com/product/arctic

Velku parastās velokurpes+ biezā zeķe, pa virsu mokasīnus. Ar seal skinz zeķēm vai ziemas velokurpēm efekts  būs vēl labāks


keep rollin'

Avatar

By kurjers 02.12.2014 10:39:01

Local.Auth · 1,399 comments

Mokasni ir vajadziga lieta,..sataupa zābaku,..un aiztur pirmo pūtienu un pirmo slapjumu.Bet pērkot ņem lidzi zābaku,..pieversit uzmanību garumam,..lai nosegtu augšu pilnībā,...pats stāvā sajūsma par šiem-http://www.veloprofs.lv/shop/clothing/mokasini/mokasini-bbb-bws-14-speedflex-detail?Itemid=0


[url=]www.avekurjers.lv[/url]

Avatar

By IBS 02.12.2014 17:13:12

Member · 115 comments

Personīgā pieredze:
northwave gtx
siltās zeķes
mokasīni http://www.gandrs.lv/velo-mokasini/moka … shoecover/
-5 grādi
2:30 ir ok, 3:30 jākāpj nost paskraidīt


es par SCOTT

Avatar

By dzonemons 15.01.2015 12:24:56

Member · 68 comments

Pēc personīgās pieredzes esmu novērojis ,ka ne tikai apavus vai cimdus vajag siltus. Arī tās "trubas" pa kurām pieplūst asinis vajag siltināt un "krāsniņā" kurināmo kalorijām bagātāku ielikt. Sākumā vienmēr pirksti sāk salt, bet pēc laika tāda sajūta ka tiešām kāds krāsni iekšā iekūris un viss paliek silts. Vajadzīgas 15 min lai pārslēdzas režīms, tikmēr jāpaciešas. Braucu visu gadu līdz -15 , aukstākā gan nē , tad labāk Rīgas Balzāmiņu. smile

Avatar

By sursurs 16.01.2015 09:50:42

Member · 905 comments
dzonemons wrote

Pēc personīgās pieredzes esmu novērojis ,ka ne tikai apavus vai cimdus vajag siltus. Arī tās "trubas" pa kurām pieplūst asinis vajag siltināt un "krāsniņā" kurināmo kalorijām bagātāku ielikt. Sākumā vienmēr pirksti sāk salt, bet pēc laika tāda sajūta ka tiešām kāds krāsni iekšā iekūris un viss paliek silts. Vajadzīgas 15 min lai pārslēdzas režīms, tikmēr jāpaciešas. Braucu visu gadu līdz -15 , aukstākā gan nē , tad labāk Rīgas Balzāmiņu. smile

Par to pirkstu uzsilšanu - perfekti manas izjūtas. cik nav bijis, ka uzsāku braukt jau reāli klabošiem zobiem nejēgā pārsalusi, bet pietiek padsmit minūtes pamīties un jau ir silti - pat, ja cimdi un apavi izmirkuši..


velo 4ever