Veloceliņš un velolampas.

Avatar

By Maris 14.11.2014 09:14:17

Member · 1,321 comments

Iespējams cepos ne pa tēmu, bet vai tiešām pa Brīvības ielas veloceliņu posmā no VEF'a un pāri Gaisa tiltam ir jābrauc ar ahūnākajām
mega gaismām?Vakar divi tādi eksemplāri transportējs un tiešām paliku uz kādu mirkli akls...arī no apkārtējiem garāmgājējiem
dzirdēju "mātes" vārda piesaukšanu.Ja jau var iegādāties jaudīgas lampas, varbūt var iepirkt arī kādu mazu mirgojošu lampiņu pilsētas vajadzībām, padomājot arī par līdzcilvēku labsajūtu.

Avatar

By buzic 65 14.11.2014 10:23:06

Member · 1,159 comments

Piekrītu! Man  šie ļoti patīk uz "nenormāli neizgaismotās "Vanšu tilta ietves. smile

Avatar

By Devil_Inside 14.11.2014 11:51:46

Member · 437 comments

Jums garāmbraucošo trolejbusu un smago auto gaismas arī acīs spiež?
Piekrītu, ka gaisma ir jāvērš uz leju nevis paralēli, bet ne jau dažu čīkstuļu dēļ jāslēdz ārā un jābrauc ar tām bezjēdzīgajām pulksteņu diodēm.

Avatar

By McDrevich 14.11.2014 11:57:34

Member · 351 comments

No rīta caur sastrēgumiem uz kalciemielas un vantinieka tikai ar stroboskopa režīmu var pabraukt, savādāk pārāk daudz impļu, kas spoguļos nemāk paskatīties un maina joslas bez pagrieziena rādīšanas. Gan jau uz velo ceļiem tas pats, gājējs - parastais jau neskatās apkārt, gaismas vismaz pievērš uzmanību

Avatar

By A Vanags 14.11.2014 11:59:40

Local.Auth · 2,110 comments

Pavisam vienkāršs risinājums - uztaisam "širmīti" un var gan ceļu redzēt, gan citus nežilbināt.

DSC04203_preview_featured.jpg


Šmerlis

Avatar

By KasparsZ 14.11.2014 12:23:08

Member · 473 comments

Brīvības ielas veloceliņš tumšajā laikā tiešām ir tumšs. wink Nauda apgaismojumam bik pietrūka. Tāpēc es izvēlos braukt pa brauktuvi. smile


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By buzic 65 14.11.2014 12:38:49

Member · 1,159 comments
Devil_Inside wrote

Jums garāmbraucošo trolejbusu un smago auto gaismas arī acīs spiež?
Piekrītu, ka gaisma ir jāvērš uz leju nevis paralēli, bet ne jau dažu čīkstuļu dēļ jāslēdz ārā un jābrauc ar tām bezjēdzīgajām pulksteņu diodēm.

1. runa nav par brauktuvi vai klasisku veloceliņu, bet par ietvi
2. pareizi pieminēji, ka trolejbusam gaismas ir noregulētas atbilstoši CSN

Avatar

By Autobraucējs 14.11.2014 13:06:24

Member · 836 comments

Tādi paši neaptēstie brauc arī ar mašīnām, kurām salikti lētie xenoni, vecajās mašīnās, kurām optika nav paredzēta tādai gaismai, un ir kas liek  pat miglas lukturos, saslēdz visu un pa dienu un pa Rīgas apgaismotām ielām brauc un citus žilbina !

Avatar

By KasparsS 14.11.2014 13:49:33

Member+ · 2,280 comments
A Vanags wrote

Pavisam vienkāršs risinājums - uztaisam "širmīti" un var gan ceļu redzēt, gan citus nežilbināt.

http://thingiverse-production.s3.amazon … atured.jpg

Tu nopietni? Tu kā prātīgs cilvēks vari taču saprast, ka no šī meistarojuma nav jēgas. Ja nepareizā leņķī būs nostiprināta lampa, tad vienalga apžilbinās.
Tāds meistarojums derēs tikai foto objektīvam, lai netiek tieši saules stari objektīvā.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By Chris_B 14.11.2014 13:50:10

Member · 259 comments
McDrevich wrote

No rīta caur sastrēgumiem uz kalciemielas un vantinieka tikai ar stroboskopa režīmu var pabraukt, savādāk pārāk daudz impļu, kas spoguļos nemāk paskatīties un maina joslas bez pagrieziena rādīšanas. Gan jau uz velo ceļiem tas pats, gājējs - parastais jau neskatās apkārt, gaismas vismaz pievērš uzmanību

O, man tieši patīk, auto braucot uzreiz pamanu un neuztaisu neuzmanīgu manevru lienot ārā no Kapseļu ielas uz Kalnciema/Slokas krustu wink Ja Tu brauc no Kalnciema tilta pāri Vanšiniekam, tad regulāri Tevi redzu. Visu cieņu tām lampām wink


Victory Loves Preparation

Avatar

By A Vanags 14.11.2014 14:30:39

Local.Auth · 2,110 comments
KasparsS wrote
A Vanags wrote

Pavisam vienkāršs risinājums - uztaisam "širmīti" un var gan ceļu redzēt, gan citus nežilbināt.

http://thingiverse-production.s3.amazon … atured.jpg

Tu nopietni? Tu kā prātīgs cilvēks vari taču saprast, ka no šī meistarojuma nav jēgas. Ja nepareizā leņķī būs nostiprināta lampa, tad vienalga apžilbinās.
Tāds meistarojums derēs tikai foto objektīvam, lai netiek tieši saules stari objektīvā.

Tā bilde ir kā ilustrācija, lai būtu skaidra doma. Ja lampa būs nepareizā leņķī, arī sev acis var apžilbināt. big_smile


Šmerlis

Avatar

By kaska 14.11.2014 15:46:04

Member · 886 comments
buzic 65 wrote

Man  šie ļoti patīk uz "nenormāli neizgaismotās "Vanšu tilta ietves. smile

buzic 65 wrote

1. runa nav par brauktuvi vai klasisku veloceliņu, bet par ietvi

Pāri Vanšu tiltam nav ietves, manuprāt. Tur ir "gājēju un velosipēdu ceļš" tongue

Nepārproti mani, es vienkārši nespēju noturēties - man duras sirdī katru reizi, kad kāds to nosauc par ietvi... sad  T.i. kopš tās reizes, kad man uz tā paša "gājēju un  velosipēdu ceļa" draudēja iemest manu ričuku Daugavā tikai tapē, ka es tur atļāvos paraut zvaniņu big_smile

Last edited by kaska (14.11.2014 15:50:32)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By kaska 14.11.2014 15:52:15

Member · 886 comments

Bet, ja par tēmu, tad man visvairāk nesimpatizē tie, kas tumsā/krēslā/utt, brauc BEZ gaismām...

Last edited by kaska (14.11.2014 15:53:27)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By buzic 65 14.11.2014 16:12:30

Member · 1,159 comments
kaska wrote

Pāri Vanšu tiltam nav ietves, manuprāt. Tur ir "gājēju un velosipēdu ceļš" tongue

Nepārproti mani, es vienkārši nespēju noturēties - man duras sirdī katru reizi, kad kāds to nosauc par ietvi... sad  T.i. kopš tās reizes, kad man uz tā paša "gājēju un  velosipēdu ceļa" draudēja iemest manu ričuku Daugavā tikai tapē, ka es tur atļāvos paraut zvaniņu big_smile

Lai, būtu. Es gan par ietvi saucu arī to burvību, kura tiek apzīmēta ar "gājēju un velosipēdistu ceļš" un uzskatu, ka gājējiem arī pie šīs opcijas ir priekšroka, bet tie, kurus tik ļoti satrauca Tavs zvaniņš, drīkst paši salekt upē! smile.

Avatar

By KasparsZ 14.11.2014 16:21:45

Member · 473 comments

Žēl, ka 187. punkts neattiecas uz velobraucējiem. Nahren tos zvaniņus. Cilvēkiem mute ir, un var palūgt, lai dod ceļu...

Last edited by KasparsZ (14.11.2014 16:21:56)


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By Papuass 14.11.2014 16:23:53

Member+ · 2,974 comments
KasparsZ wrote

Nahren tos zvaniņus.

Savāds fetišs.

Avatar

By kaska 14.11.2014 16:24:55

Member · 886 comments
KasparsZ wrote

Žēl, ka 187. punkts neattiecas uz velobraucējiem. Nahren tos zvaniņus. Cilvēkiem mute ir, un var palūgt, lai dod ceļu...

Tu taču joko, ne? smile

Last edited by kaska (14.11.2014 16:25:21)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By Mihails 14.11.2014 16:29:11

Member · 341 comments

Autoram šādos gadījumos iesaku aprunāties ar luktura īpašnieku, varbūt viņš nemaz nezina, ka lukturis nav pareizi noregulēts, ja neviens nesūdzēsies, tad arī neuzzinās.

Avatar

By makaroni 15.11.2014 15:49:28

Member · 921 comments
KasparsZ wrote

Žēl, ka 187. punkts neattiecas uz velobraucējiem. Nahren tos zvaniņus. Cilvēkiem mute ir, un var palūgt, lai dod ceļu...

Takā man skopums zvaniņam, tad parasti arī saku "beep beep", "ceļu", vai "nav bremžu". Lieta tāda, ka cilvēki bieži domā, ka viņiem aiz muguras kāds vienkārši sarunājas un neuztver to kā viņiem domātu signālu.

A Vanags wrote

Pavisam vienkāršs risinājums - uztaisam "širmīti" un var gan ceļu redzēt, gan citus nežilbināt.

Ļoti labs širmītis sanāk no tumši tonētajām PET pudelēm (vienu galu nogriež luktura diametram, otrā konusa daļā izveido stara formu):
pharma-pet-bottles-300-ml-belan-250x250.jpg
Sarkanbrūnie toņi tā nežilbina un nedaudz gaismas citos virzienos ļauj saglabāt pamanāmību, bet pavisam nevajadzīgos virzienos iekšā var ielīmēt atstarojošu lentu.

Tomēr, lai arī dažas gaismas ļoti spīd acīs, nopietnas problēmas tas nekad nav radījis. Tā pat tās gaismas nekad nav spožākas pat par auto. Drīzāk vainīga stara forma. Parasti nevis apžilbstu, bet tikai pretī braukšanas laikā grūti redzēt lietas tādas gaismas tuvumā (tai skaitā pašu velosipēdistu un jebko uzreiz aiz viņa). Tiklīdz tāds pabrauc garām, visu joprojām var normāli saskatīt. Varbūt vienīgi tas zilais tonis ātrāk nojauktu nakts redzi tumsā, bet ne pilsētā.

Last edited by makaroni (15.11.2014 15:57:12)

Avatar

By cuu508 15.11.2014 16:28:25

Member+ · 461 comments

Nesen bija labs velo gaismu apskats. Tur, šķiet, bija pieminēta viena ķīniešu gaismu problēma, ka tās uz stūres stiprinās ar gumijas cilpām, un vibrāciju dēļ var sanākt, ka gaismas stars pamazām kaut kur aizslīd. Tā tiešām ir, pašam tā notiek. Bet pozitīvā puse tam ir, ka gaismas virzienu var ar ātru rokas kustību pieregulēt. Daru tā
  –braucot mežā, pļavā, lampa tēmē uz priekšu. Apgaismo ceļu, apgaismo krūmus, apgaismo kokus, apgaismo visu, super
  –braucot pilsētā pa apgaismotām ielām, duru staru kūli zemē, laižu to tikai nedaudz priekšā ratam. Pilsētā tāpat gaisma vairāk vajadzīga, lai tevi pamanītu
  –piemēram, pa neapgaismoto Jūrmalas veloceliņu sanāk kombinēt: vienatnē tēmēju uz priekšu lai visu labi redz. Bet, ja kāds pretī skrien/brauc, tad duru gaismu zemē, lai apžilbinātais neuzskrien man pašam virsū big_smile

Last edited by cuu508 (15.11.2014 16:30:42)