Ātrumkarba X9 vs XT

Avatar

By vasis8 22.10.2014 15:59:34

Member · 5,770 comments

Ieliks publiskai iztirzāšanai -
Vajag izlemt starp 2x10 grupām (priekšējais, aizmugūrējais pārslēdzējs un slēdži uz stūres) -   Sram X9 vs  Shimano XT.
Viedokļus, pieredzi studijā smile..Paldies!


vasis8@inbox.lv
VISS PIEDĀVĀJUMS:  https://mtb.xc.lv/search.php?action=sho … er_id=2705
P.S. Protu apieties ar Omnivas aparātiem

Avatar

By ginca23 22.10.2014 16:05:16

Member+ · 3,154 comments

Bez variantiem sram X9.p


Mob. 26488083
Email: G.Rozenbergs@gmail.com
Work place: Giant/Liv velo darbnīca (Brīvības 197)

Avatar

By LOOK 22.10.2014 17:26:32

Member# · 2,702 comments

Es tomēr sliecos uz Shimano pusi, nesilda mani Sram.


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By aspms* 22.10.2014 17:29:18

Member · 2,079 comments

Gerkena shifteriem tak ar to mazo ķepiņu pirkstus var izmežģīt, priekšējais pāŗslēdzējs ļenganāks nekā sram, aizmugurējais atkarībā no versija vai nu ļengans vai trausls clutch, tā ka sram all the way smile

Last edited by aspms* (22.10.2014 17:35:07)


www.bikebay.lv
karbona remonts un krāsojuma atjaunošana;
dakšu & amortizatoru remonts un apkopes.

Avatar

By antikurjers 22.10.2014 19:34:32

restricted · 550 comments

Bija man XT un Pašlaik man ir X9. Un nenožēloju ne mirkli ka atvadījos no XT. Tiesa ekonomijas vārdā ātrumu slēdžus uzliku X7 wink


Personīgie uzskati, tāpat kā kauli. Katram savi.

Avatar

By Normundss 22.10.2014 19:38:21

Member · 6 comments

Esmu lietojis abus. Noteikti iesaku shimu. Uz vecā fs man stāv xt 3x10 jau 4 gadus. Pat troses neesmu mainījis. Pēdējos gadus braucu visu ziemu. Strādā kā pulkstenis. Bija man X9.Aizmugure neprecīzi slēdzās. Priekšējais slēdzis manā izpratnē nepamatoti stingrs. Visādi izregulējos, mainīju troses. Kolēģim bija šīs pašas problēmas. Man nepatika. Nopirku XO. Tas ir ok, bet nu cena pavisam cita. Šos regulāros šimas gānītājus gan īsti nesaptotu. Par to pirkstu mežģīšanu īpaši smieklīgi izklausās, bet nu varbūt, degunu rubinot arī noteikti to var izdarīt, ja īpaši pacenšas:) Bet katram savs.

Avatar

By Vetārsts 22.10.2014 22:01:29

Member · 149 comments

Esmu lietojis abus - īsumā es par SRAM.


Vajag darīt tā kā darīt vajag, bet darīt kā nevajag darīt nevajag. (v.pūks) :)

Avatar

By aspms* 23.10.2014 14:01:25

Member · 2,079 comments
neputns wrote

jā,es arī nesaprotu kāpēc priekšējais ir tik stingrs,tas man arī nepatīk(ja runājam par x9)

SEP'sā jau priekšu vispār nav jāslēdz big_smile Tiešām ne reizi nav sanācis tā, ka pēdējā brīdī mēģini nomest priekšējo zobratu, kad jau sanāk mazliet zem slodzītes, bet ļenganajai shimai izrādās vairs nepietiek spēciņa pārslēgties?
Nopērc kvalitatīvu trosīšu sistēmu, tad nebūs jāčīkst par stingrākām atsperēm.

Normundss wrote

Bija man X9.Aizmugure neprecīzi slēdzās.

Nu ja 4 gadus neliekas ne zinis par tehniku, tad te nav vērts ielaisties diskusijās big_smile

Normundss wrote

Uz vecā fs man stāv xt 3x10 jau 4 gadus. Pat troses neesmu mainījis. Pēdējos gadus braucu visu ziemu. Strādā kā pulkstenis.

Last edited by aspms* (23.10.2014 14:07:32)


www.bikebay.lv
karbona remonts un krāsojuma atjaunošana;
dakšu & amortizatoru remonts un apkopes.

Avatar

By antikurjers 23.10.2014 16:30:42

restricted · 550 comments

Man priekša slēdzās ļoti viegli. Īsti pat slodzi nejūt uz pirkta, Domājams trosītes vaina ja grūti slēdzās.


Personīgie uzskati, tāpat kā kauli. Katram savi.

Avatar

By adix 23.10.2014 16:48:17

Member+ · 1,214 comments

Aigar, bezjēdzīgu topiku uztaisīju, kur atkal visi sāks staipīt ko vien var un stāstīt, kas kuram kustās, kas nekustās un vispār beidz māžoties un 1x10 rullē smile
Uz riteņiem ir bijis gan X9 gan X0 gan XT.....  pašam Shimano stūres pārslēdzēji liekas ērtāki kā SRAM.
Cik noprotu, liec velo, lai patiktu un lai būtu pa kabatai, tad arī liec, kas smukāks acij un ko pa labāku ciparu vari dabūt un neklausies muldēšanā smile

Avatar

By Slowmo 23.10.2014 17:02:40

Member+ · 1,166 comments

Būtu labi, ka tie, kas pasaka, ka pārgāja uz SRAM un atpakaļ neskatās, arī pakomentētu - kāpēc. Vai gadījumā nenostrādā efekts, ka palietotu tehniku nomaina uz pilnīgi jaunu un, protams, liksies viss daudz foršāks, precīzāks, u.t.t.

Avatar

By DZ 23.10.2014 17:20:54

Member · 3,501 comments

Uz diviem velo SRAM, uz viena Campagnolo, uz četriem Shimano, uz viena Sram/Shimano mix.
Lietoju to, kas attiecīgajam pielietojumam ir labāks. Teikt, ka tāda un tāda grupa viennozīmīgi visam ir labākā, ir ļoti viegls un ātrs veids, kā atlasīt muļķus.
Austris kautko murgo par Shimano ļodzīgajiem priekšējiem slēdžiem - laikam nav lietojis Shimano Red priekšējo slēdzi.
SRAM gripshiftam ir liela priekšrocība ziemā, kad pirksti nosaluši un nespēj nospiest shimano leverus. Tāpat TT barend slēdži Sramam ir patīkamāki nekā Shimano. Taču Shimai ir labākas kasetes, ķēdes, bremzes. SRAM gan uzvar ar svaru. Campagnolo gan ir atsevišķa kategorija, premimums velo segmentā. Viss ir ļoti kvalitatīvs, ļoti viegls, taču savādāks, retāks(lasi - rezerves daļas uz sitiena neatradīsi) un ievērojami dārgāks.
Tāpat arī baikam Campa tikpatkā nav. Es neteikšu ka nav, jo ir, bet tas ir cits stāsts.

Topiks kā apple vs ibm pc, kā intel vs amd, kā vw vs toyota...pilnīgi bezjēdzīgs.

Last edited by DZ (23.10.2014 17:24:50)


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By aspms* 23.10.2014 17:25:06

Member · 2,079 comments

Kaspariņ, varbūt tev uz šosejas un TT drapakiem salikti XT priekšējie pārslēdzēji? big_smile Tā ka nejauc te iekšā Red un tālāko offtopic. Prasīts tika par X9 vs XT, tad par to arī runājam wink

Last edited by aspms* (23.10.2014 17:30:39)


www.bikebay.lv
karbona remonts un krāsojuma atjaunošana;
dakšu & amortizatoru remonts un apkopes.

Avatar

By Kārlis 23.10.2014 17:26:06

Local.Auth · 1,015 comments

Paskatīju ierakstus un konstatēju, jo pazīstu rakstītajus, ka vienā maisā samestas atsauksmes sākot ar X.7 līdz pat XX1.

Nejēdzīgi.


Avatar

By DZ 23.10.2014 17:33:02

Member · 3,501 comments
aspms* wrote

Kaspariņ, varbūt tev uz šosejas un TT drapakiem salikti XT priekšējie pārslēdzēji? big_smile Tā ka nejauc te iekšā Red un tālāko offtopic. Prasīts tika par X9 vs XT, tad par to arī runājam wink

Ar XT pārslēdzējiem pēc 5min uz veikalu braukšu un ar Sram x7 gaida sliktu laiku lai tiktu braukts.
Katram savi plusi un mīnusi, neviens nav labāks vai sliktāks kopumā ņemot.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By A Vanags 23.10.2014 17:35:04

Local.Auth · 2,110 comments

vasis8, vispirms ir jānoskaidro dažas svarīgas lietas:
1. Kur un kā taisies ar to visu braukt?
2. Vai interesē ilgtermiņa izmaksas?
3. vai interesē apkopes iespējamās problēmas?

Katram brendam ir savi + un savi - ja salīdzinam grupas.
Sram būs mazliet lētāks.
Shimano būs mazliet vieglāks.
Sram ir mazāk jūtīgs uz dubļiem.
Shimano ir mazāk problēmu ar servisu.

Kopumā, ja tehnika tiek uzturēta līmenī, tad no abiem variantem būs vienlīdz liels prieks. Ir gana daudz citu faktoru kas jūtami var izmainīt brauktprieku.


Šmerlis

Avatar

By gaga 23.10.2014 18:00:48

Member+ · 2,160 comments

nav tā, ka nobeidzot SRAM aizmugurējo pārslēdzēju vai labo šifteri nereāli pie mums dabūt citu tādu pašu vietā un nāksies sūtīt no ārzemēm, attiecīgi gaidīt savu nedēļu?

Avatar

By Ansis 24.10.2014 00:23:43

Member++ · 3,683 comments
DZ wrote

Campagnolo gan ir atsevišķa kategorija, premimums velo segmentā. Viss ir ļoti kvalitatīvs, ļoti viegls, taču savādāks...
Tāpat arī baikam Campa tikpat kā nav. Es neteikšu ka nav, jo ir, bet tas ir cits stāsts.

Campagnolo ar to savu premiumu ar vairākām detaļām ir pāršāvuši pār strīpu. It sevišķi Record 2002-2006 grupa. Lai ievinnētu kādu gramu uz banočkām (!), galviņas tām bija tik plānas, ka stingrāk pievelc zobratus - dzinks, un galviņa atlūst. Arkādijs 10+ atlūzušas bija redzējis, stāstīja. Līdzīgi bremžu trose fiksējās ar 6 mm titāna skrūvīti, un tajos gados tas nebija noteiktas cietības titāna-tērauda sakausējums kā tagad, drīzāk tīrs titāns (ja vajadzētu, to varētu noskaidrot). Ja kāds taisījās uz nopietnu bremzēšanu, pievilka pārāk stingri - aizgāja kā pa sviestu, skrūvītei vītne nost.
MTB grupa tiek uzskatīta par Campagnolo neveiksmi, turklāt tik lielu, ka no tā cieta visa kompānija kopumā. Kaut vai vienā teikumā Vikipēdijā: "An unsuccessful foray into mountain biking, the Record-OR (off-road) groupset contributed to the company's decline during those years":
http://en.wikipedia.org/wiki/Campagnolo

Avatar

By DZ 24.10.2014 00:33:09

Member · 3,501 comments

Campai ir arī bremzes, kurām trosīte pievelkās ar 3.5mm seškanti - ej nu tādu atrodi LV veikalā wink Bet kā jau teicu, šis un arī campas mtb grupas ir atsevišķa stāsta vērts un nav tos jājauc šajā diskusijā wink
Mūsdienās Campai arī ir flatbar šifteri un ja grib, var uzlikt uz MTB. Tikai slēdži nebūs draudzīgi ar lieliem dubļiem un ratiem būs jāliek campas brīvrumbas korpuss.
http://www.chainreactioncycles.com/lv/e … -prod59851

Last edited by DZ (24.10.2014 00:33:30)


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By KKTK 24.10.2014 10:00:59

Member+ · 2,298 comments

Ja nevari izvēlēties pēc slēdžu izskata, tad varbūt vērts pameklēt info par ķēžu un zobratu izturību. Un tad pieņemt lēmumu. Jo tās būs liets, ko katru gadu mainīsi...