Šosejas velo stūre

Avatar

By Lipars 30.09.2014 10:51:17

Member · 16 comments

Jautājums spečukiem:
Pats ar šosejnieku nobraucu pirmo sezonu. Pirku lietotu un neko daudz nemainot arī lietoju. Tagad ir radušās sajūtas, ka stūre nav īsti priekš manis. Cik noprotu visas stūres nav vienādas. Esmu noskatījies, ka ir stūres, kurām liekums ir līgans un ir tādas, kurām ir tādas kā "lauztas" pārejas (tāda ir arī manam velo). Vai arī esmu kaut ko galīgi sajaucis. Ir vēlme pamainīt stūri, jo esošajā variantā nejūtos pārāk komfortabli turoties pie ragiem stūres apakšā. Pašam nav īstas skaidrības par to kādi ir parametri, uz kuriem jāskatās, lai nepasūtītu sev kaut ko pilnīgi greizu.
Saprotu, ka varu aiziet uz jebkuru veloveikalu un tur man visu izstāstīs, bet varbūt te arī ir kāds, kurš var man nedaudz skaidrību ieviest šajā jautājumā.

Avatar

By Ansis 30.09.2014 11:14:30

Member++ · 3,683 comments

Pēc izmēriem auna ragu stūrei ir trīs galvenie parametri: width, reach un drop. Internets pilns ar bildēm, piem. šī:
1776?width=300
Kā pats raksti, svarīga ir arī caurules līnija zemās pozas rajonā, kas ir ārpus šiem parametriem. Tā mēdz būt ar lauzienu vidū (lai caurule iespiežas arī plaukstas mīkstumā), ar taisnu gabalu (kā šajā bildē) un ar konstantu izliekumu viscaur (vecā klasiskā forma). Es daudzus gadus braucu ar auna ragiem, man visvairāk patīk ar taisnu gabalu. Bet ir mums arī klasiskās formas cienītāji, jo tā forma ļauj vienlīdz labi turēt rokas liekumā augstāk vai zemāk.
Ja domā daudz braukt, noteikti ir vērts atrast savām plaukstām piemērotāko stūri.
Pāris pēdējos gadus modē ir compact stūres - tas nozīmē ar mazu drop.
Stūru aprakstos nevajag pievērst uzmanību jēdzienam "ergonomical", jo katrs savu formu mēdz saukt par ergonomisku:)

Avatar

By kachinjsh 30.09.2014 16:31:19

Member · 72 comments

Ja izdomā mainīt, noteikti iesaku apskatīties kāds ir stūres caurules platums stūres vidū (kur stūre guļ iznesumā). Jaunām stūrēm ir 31.8mm standarts, bet vecākas stūres parasti ir 26mm. Ja grib kompakto (īsāks reach - tuvāk šifteri/bremzes) ar apaļiem dropiem, tad tās 99% gadījumu būs 31.8mm.
Vecais 26mm iznesums izskatīsies šitā:
images?q=tbn:ANd9GcS0Wnhsh7_QWR2voMiBAAiKKCbwES8IhfJY5pge3nb65CP-DaqRGQ

bet var uzlikt adapteri un 31.8mm iznesumu:
stemconvertor.jpg


Cilvēkam vajag singlspīdu.

Avatar

By Ansis 01.10.2014 11:13:36

Member++ · 3,683 comments

Kachin, labas bildes, bet vispār 26 mm iznesumi arī ir Ahead tipa caurejošām dakšas stabulēm - kā 2. bildē.
Atgriežoties pie Lipara jautājuma - ja padomā no evolūcijas teorijas aspekta, taisnajam gabalam ir jābūt vispiemērotākajam cilvēka plaukstai. Vienalga, cik lielā mērā tic darvinismam, neapšaubāmi cilvēka ekstremitātes un locītavas vairaku tūkstošu gadu garumā ir pielāgojušās kontaktam ar raksturīgo virsmu. Piemēram, izveidojusies pēdas velve, lai arī staigāt iznāk pa gludo nevis atbilstošas formas pampaciņiem. Par plaukstām domājot, ja agrāk primāti turējās pie zariem, vēlāk cilvēki turēja rokā šķēpus un līdzīgus instrumentus, atkal viss reducējas uz stieņa taisnu gabalu, kam tātad ir pielājojusies plaukstas forma. Plaukstas iedobe vidū, līdzīgi kā pēdas velve, bez cieša kontakta ar priekšmeta virsmu ļauj brīvāk darboties saitēm un cīpslām.
Tāpēc iesaku stūri ar taisno gabalu.

Avatar

By kachinjsh 01.10.2014 11:32:50

Member · 72 comments
Ansis wrote

26 mm iznesumi arī ir Ahead tipa caurejošām dakšas stabulēm

Tie ir pietiekami reti.

Vēl var pajaukt galvu - eksistē arī otrs tā saucamais anatomiskais variants, kur dropa vidū ir liekums pret plaukstu:
ritchey-comp.jpg


Cilvēkam vajag singlspīdu.

Avatar

By DZ 01.10.2014 11:45:19

Member · 3,501 comments
kachinjsh wrote

Tie ir pietiekami reti.

Nu jau nu jau.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By kachinjsh 01.10.2014 11:47:14

Member · 72 comments

LV veikalā neatradīsi noteikti.


Cilvēkam vajag singlspīdu.

Avatar

By DZ 01.10.2014 11:53:50

Member · 3,501 comments

Man mājās 4gab tādi stāv smile


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By Ansis 01.10.2014 23:29:26

Member++ · 3,683 comments
kachinjsh wrote
Ansis wrote

26 mm iznesumi arī ir Ahead tipa caurejošām dakšas stabulēm

Tie ir pietiekami reti.
Vēl var pajaukt galvu - eksistē arī otrs tā saucamais anatomiskais variants, kur dropa vidū ir liekums pret plaukstu.

Tu tiešām "pajauci galvu"...
1. Dakšas ar caurejošām stabulēm parādījās laikā, kad 26 mm stūre vēl reāli skaitījās Standard, 31,8 mm Oversized. Pirmās vēl bija vairāk! Tāpēc tajos dažos gados 26 mm ahead iznesumus ražoja masveidā, gan lētos, gan dārgos. Tikai pēdējos pāris gados tie strauji pazūd no tirdzniecības.
2. Stūre ar liekumu pret plaukstu - tas ir manis aprakstītais pirmais variants "mēdz būt ar lauzienu vidū (lai caurule iespiežas arī plaukstas mīkstumā)".
3. Ja interesanti, tad tagad jau parādās 35 mm stūres.