Sodi velosipēdu vadītājiem Zviedrijā

Avatar

By averza 19.09.2014 09:36:31

Member++ · 5,039 comments
duuzis wrote

Parādot ar roku pagriezienu un normāli pārkārtojoties, nekad nav bijušas problēmas tikt pāri joslām.

Pastāsti, lūdzu, sīkāk, ko nozīmē normāli pārkārtoties! Un respect par gaidīšanu pie sarkanajiem.

Avatar

By kaska 19.09.2014 10:16:35

Member · 886 comments

BikeBox_Markings.jpg

Esmu velo minējs, bet esmu PRET šādu koncepciju Latvijā (ja nu vienīgi dažās konkrētās vietās, piemēram, sursura pieminētajā situācijā pirms Akmens tilta).
Tāpat arī esmu PRET koncepciju, ka velosipēdists var braukt (taisni) pa otro, trešo utt joslu.
Latvijas iedzīvotāji kam tādam NAV nobrieduši.

Paskatieties kāds haoss faktiski valda tajā pašā UK? big_smile
Satiksme nevar sasniegt jēdzīgu kustības ātrumu. Velosipēdi krustojumā sastājas priekšā visā brauktuves platumā, tiek uzsāka kustība, paiet brīdis kamēr velosipēdisti pašķiras, autovadītājs tur mīcās ar ātrumu 10-20-30km stundā, kamēr tiek velosipēdistiem garām.. un, vai Tu re, atkal krustojums, atkal sarkanā gaisma, un atkal velosipēdisti salien priekša visā brauktuves platumā.
Šis variants nav drošs, nav zaļš, un ir nervus bendējošs visām pusēm!

Par nerviem runājot, paskatieties kādu video no UK, kur ir konflikts starp velobraucēju un autobraucēju... Pavērojiet autovadītāju sejas un uzvedību! - man rodas sajūta, ka viņi tur ir psihi, garīgi slimi utt. Varbūt kāds teiks: "Tie jau tie autovadītāji!". Nu protams kameras operātors, apzinoties to, ka savu varoņa video liks YouTube, apspiež savas asās emocijas. Protams, 95% personīgo video cilvēks izskatās balts, pūkains un nevainīgs.

P.s. Minam droši! wink


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By duuzis 19.09.2014 10:56:05

Member · 461 comments
averza wrote
duuzis wrote

Parādot ar roku pagriezienu un normāli pārkārtojoties, nekad nav bijušas problēmas tikt pāri joslām.

Pastāsti, lūdzu, sīkāk, ko nozīmē normāli pārkārtoties! Un respect par gaidīšanu pie sarkanajiem.

Normāla pārkārtošanās ir paskatīties pār plecu, laicīgi ar roku rādīt pagriezienu nu kad redzi, ka laiž, mierīgi pārkārtoties uz nākamo joslu. Vēlreiz atkārtoju, pāri Dienvidniekam braukāju jau trešo vasaru un šādi izpildoties nav bijušas konfliktsituācijas.

Ja visas darbības darīsi reizē un perpendikulāri metīsies pāri joslām, var novērot tādus indivīdus, tad nav ko brīnīties par konfliktsituācijām.

P.S. Adrenalīns gan tur ir kapitālākais un pulss kosmosā! smile

Avatar

By wattanens 19.09.2014 11:10:07

Member · 793 comments

P.S. Adrenalīns gan tur ir kapitālākais
un pulss kosmosā! smile
Tas gan tiesa :-D


3/4

Avatar

By averza 19.09.2014 11:10:42

Member++ · 5,039 comments

Paldies, ka pierakstīji to P.S., tas daudz ko pasaka, ko iepriekš noklusēji. Redzi, ne visi var un grib braukt uz 30+km/h un riskēt ar savu dzīvību, bet tā vietā labāk - vismaz vietās, kur tas iespējams - izbrauc 5 sekundes pirms zaļā iedegšanās un mierīgi pārkārtojas, nevienam netraucējot un bez lieka riska un stresa.

Avatar

By duuzis 19.09.2014 11:22:11

Member · 461 comments

Tas nekādi neattaisno braukšanu pie sarkanā. Un risks nav diži mazāks, jo vienmēr var atrasties kāds džigits, kas no perpendikulārās ielas grib vēl paspēt izbraukt uz agru sarkano.

Ko ar visu to gribu teikt - brauciet kā tīk, bet nevajag aizstāvēt noteikumu pārkāpējus un propogandēt noteikumu pārkāpšanu, kā arī pēcāk sūkstīties par autovadītāju necieņu!

Piektdiena! Priekā!

Last edited by duuzis (19.09.2014 11:25:50)

Avatar

By kaska 19.09.2014 11:33:01

Member · 886 comments
duuzis wrote

Ko ar visu to gribu teikt - brauciet kā tīk, bet nevajag aizstāvēt noteikumu pārkāpējus un propogandēt noteikumu pārkāpšanu, kā arī pēcāk sūkstīties par autovadītāju necieņu!

+1


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By buzic 65 19.09.2014 11:36:45

Member · 1,159 comments

duuzis +1

Avatar

By buzic 65 19.09.2014 12:00:21

Member · 1,159 comments
averza wrote

Paldies, ka pierakstīji to P.S., tas daudz ko pasaka, ko iepriekš noklusēji. Redzi, ne visi var un grib braukt uz 30+km/h un riskēt ar savu dzīvību, bet tā vietā labāk - vismaz vietās, kur tas iespējams - izbrauc 5 sekundes pirms zaļā iedegšanās un mierīgi pārkārtojas, nevienam netraucējot un bez lieka riska un stresa.

Varbūt tomēr pašiem velominējiem ir paškritiski jāvērtē tas, vai viņam jāpārvietojas pa brauktuvi vai pa ietvi? Par Tevi maza bēda, brauc gan ar velo, gan ar auto (ja nekļūdos), un arī pie sarkanās gaismas pārbrauksi krustojumu, neradot bīstamu situāciju. Bet citu veloampelmaņu acīs, kuri Tevi vēro, pret savu gribu kļūsti par "zvaigzni", kurai jālīdzinās. Par to gribēšanu/negribēšanu braukt ar ~30km/h pa ielu. Ko lai saku par to tirliņu, kurš man (ar auto) pa priekšu aizbrauc pie sarkanās gaismas tumsā bez nevienas lampiņas/atstarotāja ar savu fiksīti un, ar 10km/h streipuļodams 2m no apmales, telefonā spaida īsziņu? Es, protams, necenšos viņu "audzināt", netaurēju un nekantēju, bet noteikti zinu, ka ir liela daļa autovadītāju (pārsvarā tie, kuri ar velo nebrauc), kuros šādi idioti sēj dziļu naidu pret velobraucējiem  kā šķiru pilsētas ielās. Pats ar velo braucu gar pašu apmali, un tajās reizēs, kad josla ir kombainam piemēroti plata, bet mani apdzen 5cm no gripa, es skaidri zinu, ka kāds man vēlas parādīt savu attieksmi.