Garie vienas dienas veloizbraucieni - labie padomi

Avatar

By McDrevich 20.06.2014 09:30:56

Member · 351 comments
KasparsS wrote

Kā Tu vari dot padomu cilvēkiem par 200+ braucieniem, ja Tu nekad neesi braucis tik daudz?! Sapnī redzēji? Vai vienkārši iedomājies?

Tev no braukšanas viena rieva paliek arvien dziļāka, žēl, ka ne smadzenēs smile Lūdzu atslābsti un pārdomā 2x ko rakstīt turpmāk

Avatar

By KumachanIkemen 05.07.2014 19:53:43

Member · 279 comments

Ēšana - ceļmalas bodēs, banāni pa ceļam, ja ir pieejami. Ja pēkšņi atnāk nogurums, tad apēdot saldējumu nopirktu ceļmalas veikalā, tas tikpat viegli aiziet prom. Nezinu kā var pie vesela saprāta ieteikt makdonaldus, jo tieši tādi pārbraucieni ļoti labi dot izjust to, ka tas, ko ēd, kļūst par ķermeņa daļu.
Visādi batoniņi un želejas ir blēņas tiem, kam gribās izskatīties kā sportists televizorā. Ja tās nav sacensības, tad vajadzības no tiem nav.

Dibens jāieziež ar balto vazelīnu, tad nesāpēs. Var jau arī ar speciālo krēmu, bet būtiski rezultāts no tā nemainās.

Pretiedeguma krēms ir absolūti obligāts, pat tad, ja ir apmācies. Ne tikai uz rokām, bet arī uz sejas, kakla un kājām, svādāk vēlāk vakarā būs nepatīkami pārsteigumi.

Nu, un jādzer - daudz. Nedrīkst izslāpt.

Pārējais viss ir opcijas, manuprāt.

Avatar

By Velomens 05.07.2014 21:52:10

Member+ · 1,681 comments
KumachanIkemen wrote

Nezinu kā var pie vesela saprāta ieteikt makdonaldus, jo tieši tādi pārbraucieni ļoti labi dot izjust to, ka tas, ko ēd, kļūst par ķermeņa daļu.
.

Pieņemu, ka neesi nekad braucis 300niekus vairākas dienas pēc kārtas, tādēļ ne visi tavi ieteikumi ir pareizi.


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By HH 05.07.2014 23:50:20

Member · 199 comments

Man liekas, ka ēdiens ir ļoti subjektīva tēma.
Kur Rīgā var nopirkt to Assos dibensmēri un cik tā maksā?

Avatar

By IAeroI 06.07.2014 01:36:36

Member · 426 comments

Pats neesmu lietojis nekadas smeres bet nakotne gan velos, jo mana gadijuma jau pec 30+ km saku just diskomfortu...

Man ieteica "Sportique Century Riding Cream" (100 ml. tubiņš)
Nopirkt var Veloprofa: klikš

Avatar

By KumachanIkemen 06.07.2014 08:11:50

Member · 279 comments
Velomens wrote
KumachanIkemen wrote

Nezinu kā var pie vesela saprāta ieteikt makdonaldus, jo tieši tādi pārbraucieni ļoti labi dot izjust to, ka tas, ko ēd, kļūst par ķermeņa daļu.
.

Pieņemu, ka neesi nekad braucis 300niekus vairākas dienas pēc kārtas, tādēļ ne visi tavi ieteikumi ir pareizi.

300 vairākas dienas tik tiešām nē, bet 150~200 vairākas dienas jā un ne vienu vien reizi. Jebkurā gadījumā, tai vietā lai kritizētu cilvēku, ir labāk izlabot to, kas, tavuprāt, ir kļūdas. wink

Avatar

By despecs 06.07.2014 10:05:54

Member · 1,745 comments
IAeroI wrote

Man ieteica "Sportique Century Riding Cream" (100 ml. tubiņš)

pirms assos arī šo lietoju, assos manurāt taukaināks un ilgāk glabājot nesadalās eļļā un vēl kautkādā substancē. Sportique ir krēms, bet assos ir vairāk sviesta konsistencē, kas viennozīmīgi uzklāšanā ir ērtāk un var biezākā kārtā uzlikt.


Sajūti zemes vibrācijas. /cietā dakša/

Avatar

By keineliebe 06.07.2014 20:35:16

Member+ · 179 comments

bildes skatoties šādu ievēroju https://plus.google.com/u/0/photos/1007 … 9716887208


Hydra Epic III,V

Avatar

By Velomens 07.07.2014 13:36:56

Member+ · 1,681 comments
KumachanIkemen wrote
Velomens wrote
KumachanIkemen wrote

Nezinu kā var pie vesela saprāta ieteikt makdonaldus, jo tieši tādi pārbraucieni ļoti labi dot izjust to, ka tas, ko ēd, kļūst par ķermeņa daļu.
.

Pieņemu, ka neesi nekad braucis 300niekus vairākas dienas pēc kārtas, tādēļ ne visi tavi ieteikumi ir pareizi.

300 vairākas dienas tik tiešām nē, bet 150~200 vairākas dienas jā un ne vienu vien reizi. Jebkurā gadījumā, tai vietā lai kritizētu cilvēku, ir labāk izlabot to, kas, tavuprāt, ir kļūdas. wink

Ieteikt var sabalansētu veselīgu pārtiku ik pēc 4 stundām, kā arī noteiktas atpūtas un vēsu šķidrumu, tomēr dzīvē viss mēdz būt citādāk. Pēc pieredzes saku, ka garajos braucienos reti, kad iespējams tikt pie ideālā ēdiena, tādēļ laika ekonomijas nolūkos tiek ēsts McD veidīga pārtika, jo junk food ēstuves vienmēr ir viegli atrodamas un ēdiens ir uzreiz gatavs. Visi zinām cik tas ir neveselīgi, tomēr nevajag ar to visu pārspīlēt. Esmu braucis n-tās dienas 250-300km un ēdis gandrīz tikai McD. Ietaupīju laiku un varēju vairāk nobraukt.


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By Vaskis 07.07.2014 16:16:09

Member · 2,612 comments

Vēl nesagaidot kad kaut kas sāks sāpēt, tā teikt drošībai, pavasara garajos treniņos ziesta smēre: Sportique Century Riding Cream (no Veloprofa, ieteica Baltais). Diena kurā vairs negribējās sēsties uz beņķa tā arī nepienāca.
Manuprāt garojos braucienos lielākā māksla izvēlēties īsto intensitāti un laika intervālus kuros uzēst, tad šķiet var nomīt ilgāk, kā spēj izturēt jebkura netrenēta pakaļa:D
Intensitāti var palīdzēt noskaidrot slodzes tests, par pārtiku var sākt ar pārbaudītām vērtībām, t.i. banāniem un tālāk jau tikai jāmin un jāeksperimentē.

Bet tas viss ir sīkums, ja mentāli nav gatavs x-stundas mīt.

Avatar

By HH 07.07.2014 16:35:38

Member · 199 comments
Vaskis wrote

Vēl nesagaidot kad kaut kas sāks sāpēt, tā teikt drošībai, pavasara garajos treniņos ziesta smēre: Sportique Century Riding Cream (no Veloprofa, ieteica Baltais). Diena kurā vairs negribējās sēsties uz beņķa tā arī nepienāca.
Manuprāt garojos braucienos lielākā māksla izvēlēties īsto intensitāti un laika intervālus kuros uzēst, tad šķiet var nomīt ilgāk, kā spēj izturēt jebkura netrenēta pakaļa:D
Intensitāti var palīdzēt noskaidrot slodzes tests, par pārtiku var sākt ar pārbaudītām vērtībām, t.i. banāniem un tālāk jau tikai jāmin un jāeksperimentē.

Bet tas viss ir sīkums, ja mentāli nav gatavs x-stundas mīt.

Beidzot kāds atvērts un objektīvs viedoklis, paldies.

Avatar

By averza 07.07.2014 16:45:26

Member++ · 5,039 comments

Objektīvs?

Avatar

By KumachanIkemen 07.07.2014 17:21:27

Member · 279 comments
Velomens wrote

Ieteikt var sabalansētu veselīgu pārtiku ik pēc 4 stundām, kā arī noteiktas atpūtas un vēsu šķidrumu, tomēr dzīvē viss mēdz būt citādāk. Pēc pieredzes saku, ka garajos braucienos reti, kad iespējams tikt pie ideālā ēdiena, tādēļ laika ekonomijas nolūkos tiek ēsts McD veidīga pārtika, jo junk food ēstuves vienmēr ir viegli atrodamas un ēdiens ir uzreiz gatavs. Visi zinām cik tas ir neveselīgi, tomēr nevajag ar to visu pārspīlēt. Esmu braucis n-tās dienas 250-300km un ēdis gandrīz tikai McD. Ietaupīju laiku un varēju vairāk nobraukt.

Redz, pārtika neiedalās "sabalansētā, veselīgā" un makdonaldos. Tur pa vidu ir tā biezākā daļa. Es nezkāpēc vienmēr samenedžēju atrast vietu, kur dod normālu pārtiku un kura nav mcdonalds. Patiesības labad, mana pieredze ir Āzijas robežās. Iespējams, ka Eiropa jau ir kā ASV - makdonaldi un burgerkingi vairākumā, bet par to mani tomēr māc šaubas.
Ūdens ir atsevišķs temats - ja tik nebrauc caur tuksnesi, tad ir ok, galvenais saprast kāds ceļa gabals būs priekšā lai saprastu cik svarīgi ir krājumi, bet šeit tev noteikti ir lielāka pieredze, jo tur kur es parasti braucu ūdens dažreiz ir pat pārāk daudz.

Last edited by KumachanIkemen (07.07.2014 17:33:42)

Avatar

By Mayhem 16.09.2014 21:46:31

Member · 89 comments

Nezinu vai ir vairs aktuāli, taču varbūt kādam citam noderēs - šovasar pats arī biju paņēmis uz sevi 200km tripu un varu padalīties ar info, atskaitot fizisko sagatavotību, - kā rīkojāmies, kas un kā, jo viss noritēja ļoti labi. smile

SScsULF.jpg

Šeit ir "ķīmija", kuru lietojām. Tas protams ir uz diviem cilvēkiem, tātad attiecīgi, katram bija 4 želejas, secinājām ka dzersim katru uz katriem nobrauktajiem 50km, taču izdzērām tikai pa trijiem.
Tos [4:1] pulverīšus samaisījām kopā ar dzeramo ūdeni un tā SiS pudele ir arī pulverītis sporta dzērieniem, kuru konstanti uz diviem maisījām brauciena gaitā. Un attiecīgi [Protein Recovery] mēs atstājām pašām beigām, nopirkām veikalā piena pudeli, iebērām un izdzērām. Varbūt kopumā par daudz priekš 200km (varbūt, esmu amatieris), taču galvenais bija nobraukt to distanci un tā, lai arī no gultas var nākamajā dienā izkāpt. smile

Iepriekšējā vakara vakariņas un brauciena dienas brokastis bija ikdienišķas. Vēl kas man bija līdzi šim visam, biju ieķēris 300g riekstu RIMI maisījumu (daudz dažādu riekstu + rozīņu), tos ik pa laikam sviedu mutē brauciena gaitā.

Iesaku protams vismaz vienu kameru un pumpi, jo arī man sanāca jau Ieriķos (pirmajos 65~km uzspridzināt priekšējo kameru).

Mēs braucām no Rīgas uz Alūksni pa pleskavas šoseju, tātad pa ceļam, var teikt tieši pusē, pēc 100km ir Bērzkrogs ar Statoil benzīntanku. Tur paņēmām pirmo pauzi, sapildijām ūdeņus, un iepirkām vēl vistas ciabatu tīri pusdienām. smile


Tas arī laikam būtībā viss.  Mēs nobraucām tos 200km pa 7h:10min, jeb t.i. - 28km/h. Priekš amatieriem ar kalnu velosipēdiem domāju pieņemami.

Avatar

By KasparsS 16.09.2014 22:20:15

Member+ · 2,280 comments

Malači!
Tikai tās želejas gan ir liekas. To iedarbības princips ir savādāks, ilgi skaidrot kāds, bet noteikti ne garajiem izbraucieniem domāts.
4:1 pulveri ir labi.
Vēl svarīgu lietu gribētu pateikt, nākotnei... ļoti svarīgs ir miegs, pirms brauciena vismaz 9h, bet jo ilgak, jo labāk smile Un pirms miega un vispār iepriekšējā dienā ļoti labi jāpaēd, vislabāk - vakarā makaronu kaudzi un gaļu vai vistu.
Brauciena laikā jāēd ko gribās, organisms nemelos, ja teiks gribu ciabatu ar vistu, tad ēd ciabatu ar vistu smile Sākumā būs grūti kuņgim pēc ēšanas brauciena laikā, bet ar laiku pierod.
Kad brauksi, piemēram, 200 vai 250 vairākas dienas pēc kārtas, kādu nedēļu, vai divas. Tad tur jau pavisam cits stāsts kas jādara. Tur nāk palīgā kola big_smile
Protams, katram tas viss ir individuāli, visi organismi ir dažādi, citam ir savādaka pieredze.
Šogad esmu braucis 200+ km vairākas reizes, ir arī viens 600+. Lai nav tā, ka es te uz dullo savas domas uzrakstīju, zināma pieredze ir.

Last edited by KasparsS (16.09.2014 22:34:16)


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By Andersons 16.09.2014 22:41:25

Member+ · 2,640 comments

Tavs parakats par Parlee vienkārši iespārda!


Team Velo+ Bottari Baltic
From 10km ITT to 1,500km ultra.

Avatar

By KasparsS 16.09.2014 22:42:43

Member+ · 2,280 comments
Andersons wrote

Tavs parakats par Parlee vienkārši iespārda!

Ai, vecs jau, izlabošu smile tur nekā personīga smile


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs