Jaunais CSN projekts

Avatar

By sursurs 13.05.2014 16:20:43

Member · 905 comments
KasparsZ wrote

Tad nederēs. Bet mierīgajam braucējam derēs. Vel aizmugurē brīdinošu uzrakstu - apdzenot atstarpi vismaz 0,5 metri, citādāk sāpēs!

Tā kā man stūres ručkas tāpat ir pusplīsušas, vairākas dienas pa Rīgu nobraukāju ar kreisajā stūresragā iebakstītu ~30cm stiepli. Nu tādu paresnu kabeli paņēmu. Pašam galam apvalks nolobīts, pārējais melns un gaišā laikā redzams ir. Pasākums imho pietiekami stingrs, lai sānus kādam pilsētā tuvu lidotājam noskrāpētu, bet arī pietiekami lokans, lai autiņam pieskaroties, liektos līdzi un es pati nerautu uz mutes.

Paeksperimentēju dažas dienas ar šo - visi autiņi piepeši mani apbrauca ar normālu intervālu, ja vajadzēja pašai braukt starp stāvošiem autiņiem, vnk braucot nolocīju to stiepli, lai netraucē un pēcāk atlocīju atpakaļ.. Ja negribējās locīt, pati padomāju, vai ikurāt ir vērts visur spraukties cauri (piemēram, ja līdz zaļajam  pāris sekundes un priekšā stāv viens autiņš).. big_smile

Uz šosejas un pret smagajiem tāds pasākums gan nederētu, jo jūtot, ka nāk fūre uz 80-90km/h un būs mazāk par 30cm, drošāk pašam laisties prom no brauktuves, nevis gaidīt, kad aizķers.

btw - pēc CSN pasākums pilnīgi likumīgs..

Last edited by sursurs (13.05.2014 16:21:09)


velo 4ever

Avatar

By buzic 65 13.05.2014 16:29:54

Member · 1,159 comments

smile es gan varu aizspļaut tālāk par 1,5m
bet, ja nopietni, pasaulē ir redzēti visai daudz velokreklu ar tiem 1,5 m uz muguras

Avatar

By Brakkis 13.05.2014 22:37:51

Member+ · 958 comments

Braucot ap 30kmh šosejas pozā un "tagad" bez gatavošanās diez vai tā i sanāks... Pamēģini. smile


"Sēlijas pērle 2017" 19.08.2017
Livelo-team.lv
MCBG.lv

Avatar

By buzic 65 14.05.2014 10:38:32

Member · 1,159 comments

Nemēģināšu. Man nepatīk spļaudīties smile

Avatar

By 321 22.07.2014 17:39:14

Member · 6,349 comments

Ārzemēs cilvēki protestē pret lietām kas viņiem liekās nepieņemamas. Protestē ne tikai internetā.

Avatar

By artursp 19.08.2014 13:36:36

Member · 392 comments

Laikam esmu ko palaidis garām, bet tagad vestes tumsā būs obligātas? Labs lobijs...

Avatar

By gedrox 19.08.2014 13:57:41

Member · 80 comments

Cik noprotu būs pietiekami, ja apģērbā būs atstarojošie elementi.

Avatar

By vitamiins_xc 19.08.2014 15:21:54

Member+ · 2,832 comments

Pārdod taču jau arī normālu apģērbu ar atstarotājiem, nemaksā mega naudu un must-have paša drošībai tumsā.


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By laumiic 19.08.2014 21:41:46

Member+ · 208 comments

Aktuālāko redakciju nesanāk atrast, bet sākotnējā projektā:
"208. Braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos sānos (riteņos) jābūt aprīkotam ar diviem oranžiem (dzelteniem) gaismas atstarotājiem, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēdam priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju un velosipēda vadītājam jābūt tērptam apģērbā (vestē) ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem."


10 minūtes, lai tiktu kalnā
10 sekundes - lejā

Avatar

By wrongway 20.08.2014 21:36:04

Member+ · 1,695 comments

Lasiet taču arī kaut ko vairāk par virsrakstiem!

Ja ir lampas, atstarotājus (izņemot spieķos) un vesti nevajag.
Ja nav, tad jābūt atstarotājiem un jāvelk veste vai apģērbs ar atstarojošiem elementiem.

Kurš nolems, kādi elementi ir gana labi, tas CSDD neinteresē.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By Mihails 22.08.2014 18:07:42

Member · 341 comments
dreicha wrote

Pie Struktoru ielas policija jau kuro dienu raksta protokolus velobraucējiem. Laikam par "sarkano"

Šis ir vienīgais krustojums uz Brīvības gatves, kur ir normāli noregulēts velo luksofors, tur nav problēma arī uzgaidīt.

Avatar

By gaga 22.08.2014 19:10:22

Member+ · 2,160 comments

dzeltenie atstarotāji spieķos? ok, kaut kādam tur pilsētas ciskudrillim tas vēl šķiet ok, bet mtb/šosejniekam ar kuru arī sacensībās startē šāda te prasība šķiet dīvaina .. vai tad ar atstarojošām drēbēm un gaismām nepietiek?

Avatar

By calvins 22.08.2014 19:39:28

Member+ · 438 comments
dreicha wrote

Pie Struktoru ielas policija jau kuro dienu raksta protokolus velobraucējiem. Laikam par "sarkano"

Šajā krustojumā arī pirms pāris nedēļām uzrāvos braucot ar riteni, bet biju ļoti pārsteigts ka pirms pāris dienām saņēmu e-pastu no CSDD par to, ka man par šo pārkāpumu pieškirti 4 soda punkti jau kā autovadītājam.
Sanāk, ka jebkurš pārkāpums uz velo automātiski pārnesas uz tevi kā autobraucēju?

Avatar

By Eduards 22.08.2014 19:43:49

Member# · 2,686 comments

Sods tiek piešķirts cilvēkam, nevis Jānim Velobraucējam, vai Jānim Autobraucējam.

Avatar

By calvins 22.08.2014 20:05:41

Member+ · 438 comments
Eduards wrote

Sods tiek piešķirts cilvēkam, nevis Jānim Velobraucējam, vai Jānim Autobraucējam.


Tu gribi teikt, ka ja es kā kājāmgājējs škērsotu ielu pie sarkanās gaismas, arī tad nopelnītu 4 soda punktus?

Avatar

By kaska 22.08.2014 20:13:59

Member · 886 comments
calvins wrote
dreicha wrote

Pie Struktoru ielas policija jau kuro dienu raksta protokolus velobraucējiem. Laikam par "sarkano"

Šajā krustojumā arī pirms pāris nedēļām uzrāvos braucot ar riteni, bet biju ļoti pārsteigts ka pirms pāris dienām saņēmu e-pastu no CSDD par to, ka man par šo pārkāpumu pieškirti 4 soda punkti jau kā autovadītājam.
Sanāk, ka jebkurš pārkāpums uz velo automātiski pārnesas uz tevi kā autobraucēju?

Kaut kas tavā gadījumā nav tīrs.

http://likumi.lv/doc.php?id=90540

2. Uzskaites punktus nepiešķir velosipēdu vadītājiem.


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By buzic 65 23.08.2014 00:00:38

Member · 1,159 comments
Eduards wrote

Sods tiek piešķirts cilvēkam, nevis Jānim Velobraucējam, vai Jānim Autobraucējam.

Tā īsti nav! Man kā kājāmgājējam CP uzrakstīja protokolu (brīdinājumu) par ielas šķērsošanu neatļautā vietā. Vēl nebija apritējis gads, kad tiku pie brīdinājuma par ātruma pārsniegšanu jau kā autobraucējs. Nesummējas šie sodi!! (nevar būt divi brīdinājumi viena gada laikā!)
Un ko tad dara ar tiem velobraucējiem, kuriem nav  autovadītāja apliecības? Tiem tos soda punktus ietetovē uz muguras? Absurds!

Avatar

By Riibeklis 23.08.2014 00:39:52

Member · 536 comments
kaska wrote
calvins wrote
dreicha wrote

Pie Struktoru ielas policija jau kuro dienu raksta protokolus velobraucējiem. Laikam par "sarkano"

Šajā krustojumā arī pirms pāris nedēļām uzrāvos braucot ar riteni, bet biju ļoti pārsteigts ka pirms pāris dienām saņēmu e-pastu no CSDD par to, ka man par šo pārkāpumu pieškirti 4 soda punkti jau kā autovadītājam.
Sanāk, ka jebkurš pārkāpums uz velo automātiski pārnesas uz tevi kā autobraucēju?

Kaut kas tavā gadījumā nav tīrs.

http://likumi.lv/doc.php?id=90540

2. Uzskaites punktus nepiešķir velosipēdu vadītājiem.

Raksti oficiālu vestuli uz iecirkni. Pāris gadus atpakaļ 2 mēnešus noņēmos līdz soda punktus atcēla.

Problēma ir tanī kad protokolā netiek pieminēts velo.

Last edited by Riibeklis (23.08.2014 00:41:44)


Жизнь надо прожить так, чтобы тебя мелом не обвели

Avatar

By kaska 23.08.2014 12:41:40

Member · 886 comments
Riibeklis wrote

Problēma ir tanī kad protokolā netiek pieminēts velo.

Tā izskatās.

Bet padalities, lūdzu, ar info! Kā protokolā tiek aprakstīts pārkāpums?
Cik zināms, sastādot protokolu pārkāpumam ,kas veikts ar automašīnu, teksts sākas aptuveni šādi:
"XX datumā Jānis Jānītis vadīja transportlīdzekli Ford Mondeo VIN JJ-9999..."

Ja jau protokolā netika pieminēts velosipēds, tad  kā CSDD izsecināja, ka tā bija automašīna, nevis vnk kājāmgājējs?


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By kaska 23.08.2014 12:44:12

Member · 886 comments
buzic 65 wrote

... Nesummējas šie sodi!!... ...(nevar būt divi brīdinājumi viena gada laikā!)...

Man šķiet, ka šis termiņš ir pusgads! (atsauci gan pagaidām nepateikšu)
Un administratīvie pārkāpumi "summējas"... Soda punkti ir cita opera. [Skatīt linku augstāk!]

Last edited by kaska (23.08.2014 12:47:44)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By buzic 65 23.08.2014 13:02:44

Member · 1,159 comments

Nē. Brīdinājuma termiņš, manuprāt, ir gads. Otro protokolu rakstot, policisti pieminēja manu spēkā esošo  sodu un to, ka tas uz autovadītāja vēsturi neattiecas.

Last edited by buzic 65 (23.08.2014 13:08:06)

Avatar

By kaska 23.08.2014 13:08:28

Member · 886 comments

Mana pieredze - Es kā gājējs veicu pārkāpumu un policisti man pateica, ka ar brīdinājumu viņi mani nevar palaist, jo pēdējā pusgada laikā man ir bijis administratīvais pārkāpums - braukšana (ar auto) bez gaismām.

Derētu kāda likuma atsauce...

Policisti arī ir tikai cilvēki un mēdz kļūdīties...kaut vai te nesen apspriestajā videomateriālā, kur policisti ļoti pārliecinoši stāsta, ka par braukšanu bez ķiveres pa ceļa braucamo daļu pienākas naudas sods...
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=41855

Last edited by kaska (23.08.2014 13:39:24)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By peteris 16.10.2014 11:32:53

Member · 520 comments
buzic 65 wrote
Eduards wrote

Sods tiek piešķirts cilvēkam, nevis Jānim Velobraucējam, vai Jānim Autobraucējam.

Tā īsti nav! Man kā kājāmgājējam CP uzrakstīja protokolu (brīdinājumu) par ielas šķērsošanu neatļautā vietā. Vēl nebija apritējis gads, kad tiku pie brīdinājuma par ātruma pārsniegšanu jau kā autobraucējs. Nesummējas šie sodi!! (nevar būt divi brīdinājumi viena gada laikā!)
Un ko tad dara ar tiem velobraucējiem, kuriem nav  autovadītāja apliecības? Tiem tos soda punktus ietetovē uz muguras? Absurds!

kaut kā tā varētu būt. Vienos Jāņos Latgalē apdzīvotā vietā ar auto bija pārkāpums, pateica man "labi, Pēter, rakstīšu tev brīdinājumu kā gājējam - gāji ārpus apdzīvotas vietas pa nepareizo ceļa pusi - tad, ja nu nejauši ko sanāks pārkāpt vēlreiz, varēsi saņemt brīdinājumu arī kā autobraucējs" smile

droši vien viņiem bija rīkojums "čakarēt" gājējus smile

Avatar

By klepzers 12.11.2014 11:04:39

Member · 106 comments

šekur, kam nepatīk vestes:
http://www.provizsports.com/en_fr/provi … reflect360
Nez policija nepiesietos šādi ģērbtam gājējam ārpus apdzīvotas vietas?

Avatar

By peteris 12.11.2014 11:20:30

Member · 520 comments
klepzers wrote

šekur, kam nepatīk vestes:
http://www.provizsports.com/en_fr/provi … reflect360
Nez policija nepiesietos šādi ģērbtam gājējam ārpus apdzīvotas vietas?

kamēr vestēm nav jābūt sertificētām un/vai tām prasības nav precīzi definētas, kāpēc gan lai jebkuru jaku nepasludinātu par atstarojošo vesti? smile

nē, man nav pretenzijas pret prasībām lietot vestes, pats to jau iepriekš valkāju un "neredzamie" gājēji un velosipēdisti man ļoti nepatīk.

Avatar

By jurisf 12.11.2014 13:30:48

Member · 946 comments
Avatar

By Velomens 12.11.2014 15:33:30

Member+ · 1,681 comments
klepzers wrote

šekur, kam nepatīk vestes:
http://www.provizsports.com/en_fr/provi … reflect360
Nez policija nepiesietos šādi ģērbtam gājējam ārpus apdzīvotas vietas?

http://www.gandrs.lv/augstas-redzamibas … ng-jacket/
Policijai gan par to visu ir vienalga...


Veloceļojumi www.velomens.lv