Klipši vs platforma

Avatar

By Corratec 20.06.2014 00:12:08

Member · 911 comments

Kaspariņ man ir pilnīgi vienalga ko tu tur gribi pastāstīt , kā gribu tā braucu smile)

Last edited by Corratec (20.06.2014 00:12:41)

Avatar

By backspin 20.06.2014 00:14:13

Member · 85 comments
chainiks wrote

Interesanti,
izrādās ka 99,99% ātrākie minēji ir galigi jefiņi.  Nezin, ka platformas pedāļi ir vieglāki un labāki! smile

99.99% jefiņu gan jau ka min taisnās distances, kur, protams, svarīgākā daļa ir mīšanās. Jā, ar klipšiem lielāka jauda, ātrāk var samīt ātrumu utt. Bet ja brukšana vairāk prieka pēc un nav doma pretendēt uz top100 XC maratonos, tad man, subjektīvi šķiet, ka ar platformu ir ērtāk - nevajag speciālus un dārgus apavus ar ļoti stingru zoli (lētais gals neder, jo kājas gurst uc. trūkumi). Ja vēl gribās izbraukt kādu distanci ar apskates objektiem un pastaigāt apkārt, tad keda, škiet, būs ērtāka, kā arī nobraucienos lielāks atbalsta laukums kājai un efektīvāk var uztrennēt braukšanas tehniku. Šī brīža secinājumi tādi, ka  ikdienai, treiliem utt. platformas, XC sportam klipši, DH sportam platformas ar klipšiem.

Avatar

By KasparsS 20.06.2014 00:17:34

Member+ · 2,280 comments
Corratec wrote

Kaspariņ man ir pilnīgi vienalga ko tu tur gribi pastāstīt , kā gribu tā braucu smile)

Es neko negribu par tevi pastāstīt. Es neesmu tāds kā tu. Precīzi pats pateici - katrs brauc kā grib!
Tad ko Tu te lej par citiem?! Domā ko raksti.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By Corratec 20.06.2014 06:35:31

Member · 911 comments
KasparsS wrote
Corratec wrote

Kaspariņ man ir pilnīgi vienalga ko tu tur gribi pastāstīt , kā gribu tā braucu smile)

Es neko negribu par tevi pastāstīt. Es neesmu tāds kā tu. Precīzi pats pateici - katrs brauc kā grib!
Tad ko Tu te lej par citiem?! Domā ko raksti.

Pret fizikas likumiem jau tā cīņa grūta padodās big_smile

Avatar

By jurisf 20.06.2014 08:09:32

Member · 946 comments

Nez, man nav nekādas dārgās MTB klipšu kurpes, it kā nav ar karbonu, bet nevarētu teikt, ka es caur tām justu pedāļus. Varbūt šosejā savādāk, tur standartā plānāka zole, lai apavs vieglāks, un tad šito cietību tad tik ar karbonu var panākt.
Klipši jau tieši palīdz nobraucienos. Gadīsies kāds asāks uzsitiens un nolidosi no pedāļiem.
Ar klipšu pedāļiem arī notiekti vieglāk kaut kur palekties ar visu velo. Vismaz man. Pats te nesen gribēju ar to velo, kas man uz darbu braucamais, un kam nav klipši, vienu augstāku bortu paņemt. Priekšu uzrāvu, aizmuguri kaut kā neizdevās pacelt cik vajag un kā parasti, nu tad nolidoju no pedāļiem, tad kad aizmugurējais rats atsitās pret to bortu. Kaut kā veiksmīgi piezemējos uz sēdekļa (paša gala gan ...) ar pēcpusi. Būtu uz klipšiem, būtu smuki uzņēmis ar kājām to triecienu.

Avatar

By kazhinsh 20.06.2014 09:17:27

Member · 67 comments

Jo labāki platformu pedāļi, jo dziļākas vagas tie atstāj kājās.

Avatar

By Velomens 20.06.2014 09:21:43

Member+ · 1,681 comments
Corratec wrote

Velomenam vajag kasīties un liet ūdeni  big_smile
jamā kunga garie gabali protams ir fantastika , bet es tikai nesaprotu vienu ko tad īsās  distances , piem. Filter 11.km džeks nevar pat avg 40 sagriezt ? es nerunāju pāra braucienos , bet ar individuālo startu un ar alumīnija grupinieku  , kas tad ar kartona tačku ko nesagriezt smile)

Autors runāja par MTB un klipšu pedāļiem, nepin iekšā šoseju, kur patiešām klipšu pedāļiem ir nozīme (pat ar mtb tipa pedāļiem ir grūtāk, nekā ar normāliem šosejas pedāļiem)
Ne par tēmu - Es gan neesmu nekad piedalījies kkādos individuālajos Filteros, tādēļ nav skaidrs par kādiem 11 km Tu runā.


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By antikurjers 20.06.2014 10:45:24

restricted · 550 comments

Nez ar ko tieši  mtb tipa pedāļiem ir grūtāk, salīdzinoši ar "normāliem" šosejas pedāļiem!?
Man liekas šosejai ir platāks/garāks klipsis jo mīkstāki apavi lai lielāks laukums. MTB klipsis maziņš toties no metāla un karbona zole tupelei, kas veido kā laukumu visu pēdu. Atšķirība tātad svarā, un šosejas gadījumā spiediens uz klipša vietu. Tātad visvieglāk vajadzētu būt tieši ar MTB variantu. Pie pareiziem apaviem un klipša regulācijas.


Personīgie uzskati, tāpat kā kauli. Katram savi.

Avatar

By averza 20.06.2014 10:54:13

Member++ · 5,039 comments

Velomen, neesi piedalījies, tātad apgalvojums "Filter 11.km džeks nevar pat avg 40 sagriezt" ir patiess smile

Avatar

By Velomens 20.06.2014 13:39:54

Member+ · 1,681 comments
averza wrote

Velomen, neesi piedalījies, tātad apgalvojums "Filter 11.km džeks nevar pat avg 40 sagriezt" ir patiess smile

Nekad arī neesmu teicis, ka varu smile Loģiski, ka nav man dukas, tāpēc vien nodarbojos ar vienkāršu vizināšanos - fitnesa izklaidi.

Ja par pedāļiem, tad ar šo visu ''ūdens liešanu'' gribēju vien pateikt, ka klipši nav tas brīnumlīdzeklis. Nevis atbilstoša (lasi-dārga) tehnika palīdzēs ātrāk nokļūt finišā, bet gan tavs spēks un motivācija. Andersons par to var pastāstīt, jo ir piedalījies ar visādiem ''hlamiem'' smile


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By makaroni 21.06.2014 17:30:57

Member · 921 comments

Gribēju pieminēt, ka noteikti nozīme ir braucēja svaram - es ar klipšiem varēju daudz vieglāk tīt pie augstākiem robiem, jo pietika mazliet ar otru kāju pavilkt pretī, tā vietā, lai krampētos stūrē. Cilvēks, kura svars ļauj nospiest 11*44 taisni uz leju paliekot sēdus, šādu ieguvumu nemaz nepamanītu.

Avatar

By six6 21.06.2014 19:14:10

Member+ · 1,287 comments
makaroni wrote

Gribēju pieminēt, ka noteikti nozīme ir braucēja svaram - es ar klipšiem varēju daudz vieglāk tīt pie augstākiem robiem, jo pietika mazliet ar otru kāju pavilkt pretī, tā vietā, lai krampētos stūrē. Cilvēks, kura svars ļauj nospiest 11*44 taisni uz leju paliekot sēdus, šādu ieguvumu nemaz nepamanītu.

tad virs 100 nevajag un zem 100 vajag?

Avatar

By Andersons 21.06.2014 21:38:50

Member+ · 2,640 comments

Paldies Velomen par reklāmu:) Ir pieredze piedalīties a dažādiem dzelžiem un pat hlamiem sacensībās un ir 3 sezonas dzīvē sanācis pabraukāties arī ar Orbea karbona tačku. Ja tā godīgi, ja nu galīgi nekas nav un ir pussarūsējis hlams, galvenais sakārtot ritošo daļu un uzlikt klipšpedāļus un kaut budžeta velokurpes nopirkt, tad jau tīri ok var gāzt. Es kāpjoties pa savas riteņbraukšanas karjeras kāpnēm pirmais ko nopirku kā uzlabojumu manam pirmajam šosejniekam kurš bija vecs sarūsējis Start šosse visvienkāršākos Look puskilogramīgos pedāļus un vienas no lētākām Diadora velokurpēm.
Protams ar karbona velo ir labāka braukšana un zināmu artavu tas rezultātos atspoguļojas arī bet tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst par treniņiem un pats galvenais par adekvātu atpūtu.
Verdikts, ja nav jaudas, tad nekādi karbona grāli ar Di2 neaizvedīs līdz goda pjedestālam.


Team Velo+ Bottari Baltic
From 10km ITT to 1,500km ultra.

Avatar

By Dižminis 01.07.2014 14:55:11

Member · 28 comments

Esmu braucis mačos gan ar klipšiem, gan platformu pedāļiem, rezultāts no tā, vismaz man, nemainījās. Klipšu priekšrocības, kurām it kā būtu jābūt, neizjutu. Vienu brīdi darīju tā, ka uz mačiem liku klipšus, bet parastos izbraucienos devos ar botām un platformām, jo daudz ērtāk. Beigās apnika skrūvēties, klipšus ar velokurpēm notirgoju, minos ar platformām!

Avatar

By Popkorna 01.07.2014 15:04:46

Member · 77 comments

Es varbut izklausisos pec mazohista - bet pameginaju braukt ar Velo kurpem bez klipsiem un platformam - bija vairak neka ok, sakere loti laba... pedalus klipsiem vel neesmu uzmontejis.


Nepatīk smiltis.

Avatar

By Wheelman 01.07.2014 16:17:11

Member · 46 comments

Kosmoss!

Avatar

By Corratec 01.07.2014 16:32:03

Member · 911 comments

Visu ziemu ar radiātoru uz darbu braucu ar vasaras krosenēm un platformas pedāļiem i šo ?  big_smile