Iesācējs - velo izvēle...?

Avatar

By ronaldss 14.04.2014 22:18:53

Member · 10 comments

Sveiki!
Tātad esmu nolēmis iegadāties fixed gear velosopēdu. Iemesli ir daudzi. Galvenais iemesls - vienkārši saliekams, smuks un vari izpausties ritenī.
No sākuma gribētu dzirdēt Jūsu atsauksmes par fiksīšiem. Kas Jums patīk, kas nepatīk?

Iesākumā gribētu pateikt, kad esmu ļoti apmulsis. Pats nezinu ko es gribu. MTB, fiksīti vai šosejnieku...
Braukšana tiek ieplānota principā tikai pa asfaltu.
Gribētos kaut ko, ar ko varētu diezgan ātri uzmīt. Itkā daļēji vēl metu aci uz šosejnieku, bet liekas, kad tas būs pārāk šiki. Liekas, kad fiksīts tomēr būs pareizā izvēle.
Kāpēc es šaubos par fiksīti? Tieši par ātrumu. Gribētos uzzināt - cik reāli ātri varētu uzmīt ar fiksīti? Ļoti stulbs jautājums, bet skatoties dažādus video - izskatās, kad kājas ir pārāk ātri jākustina, lai iegūtu augstu ātrumu. Tas viss ir zobratu attiecībā, vaine? Ko es vispār gribu darīt ar fiksi? - ikdienas braukšanai vasaras sezonā (darbs, veikals), tad varbūt vēl kādu reizi bez stopa izbraukt palielāku apli (40km) un mazliet arī pasvīsts un ir vēlme arī piedalīties un izmēģināt savus spēkus varbūt kādā velo maratonā...
Un jā.. es pat nezinu kā lai visu šito var viegli izstāstīt. Es ceru, kad Jūs sapratāt, ko es domāju...
Tātad gribu riteni, kas būtu gan izskatīgs, gan labs (ātri varētu uzmīt)..

Tā vispār es par fiksi tikai domāju...
Varbūt kāds nebūtu tik labs un ieteiktu varbūt kaut kādus veikalus, kur noteikti varētu skatīties? Varbūt šeit pat kāds par draudzīgām cenām var izpalīdzēt? Ļoti būtu pateicīgs smile. Rēķinos apmēram uz 200-400euro. Nezinu kāpēc, bet esmu noskatījis PURE FIX fiksīšus. http://purefixcycles.com/collections/standard-fixies, kuriem ir "flip flop" (vienā pusē brīvgaita, otrā fixed)..

Paldies! smile

Avatar

By Papuass 14.04.2014 22:43:08

Member+ · 2,973 comments

Šķiet, ka vispareizāk būt nosūtīt tevi uz http://veloforums.lv/

Avatar

By ManaMamma 15.04.2014 11:47:45

Member · 55 comments

Ātrums jau atkarīgs no tavām spējām .. Var būt 10 km/h,  var būt arī 40 km/h ... Rēķinies ar to ja būs liels pretvējš, tad nepārslēgties un 40 km pa šoseju pret vēju nebūs kaifa īsti braukt ..

Kapēc tieši fixītis ?
Kāpēc ne singlespeed ? Fixītim tomēr tā bremze tikai ar kāju un ne tālabākāja spēks uz beigām smile)

Avatar

By HH 15.04.2014 17:49:30

Member · 199 comments

Pats braucu ar singlespeed šosejveidīgu brīnumu... Uz fiksētajiem skatos visādi, patīk stils, bet īsti neizprotu pašnāvniecisko tieksmi braukt bez brīvgaitas. Var man skaidrot visu ko, bet ja es ar normālām bremzē nespēju dažreiz noreaģēt pietiekami ātri, tad mani māc šaubas par pedāļu bremzēšanu vēl vairāk. Manā acu skatījumā, tā tāda stulba modes lieta, bet viens labums ir gan, gadās dažas personas, kas arī apsver nopietnāku velo, kā tu. Savu velo būvēju ar domu dzīt nost lieko svaru (Treniņiem) un aizbraukt uz darbu vai veikalu ik pa reizei, bet tas nav primārais. Var sakačāt kadenci, protams, nedaudz sliktāk kā ar fixed, bet vismaz drošība augstāka uz ceļa. Šosejas velo nav nemaz tik dārgi, protams, ja tu nevēlies sev futūristisku monstru ar 11 ātrumiem aizmugurē un  karbona rāmi, kurš ikdienas vajadzībā ir briesmīgs. par 300eur vari mierīgi ieķert kādu lietotu vecāka gājuma šosejnieku kuram ir 7 x 3 ātrumi, tepat forumā vienu brīdi tirgojās tīri glīti un labā stāvoklī ciskudriļi.

Avatar

By ronaldss 15.04.2014 20:42:06

Member · 10 comments

Atvainojos, bet es tomēr labāk šeit rakstu, kas no šī visa arī saprot un šis forums ir daudz aktīvāks smile
Labi, sāksim no jauna smile

Nu par mīšanās ātrumu saprotu, bet  nu arī.. Ir jau velo, ar kuriem vienkārši nevar izvilkt par tik ātrāk. Pārāk ātri jāminās vai kā. big_smile
Minies neesmu ļoti sen, bet zinu, kad gribu to atsākt un varbūt nevis vienkārši pamīties līdz veikalam un atpakaļ (lai ietaupītu laiku), bet tagad gan vēlos pa nopietno. Pabraukt arī smukākus gabalus. smile Kaut mazliet nopietnāk to visu sākt darbināt. Bet arī... Ritenis arī tiek ieplānots kā ikdienas transporta līdzeklis. Tātad... Varbūt arī. Jāķeras pie šosejniekiem uzreiz, nav ko... bet nu... Lai gan.. Šosejniekam tie ātrumi... Vairāk darbs, vairāk jākopj, vairāk jāremontē, dārgāks... un tā.

Fiksīts vienkāršs riteis - mazāk ņemšanās... Tikai tādēļ gribu fiksīti. Un fiksīti tu vari daudz, daudz vieglāk uzlabot.
Ah. nezinu.. Ko es īsti gribu vai kā.. Tieši es visticamāk arī uz brīvrumbu domāju vairāk braukt. Es šaubos vai ļoti gribētos ar tām "nāves lamatām" braukt... Un nu tur drīzāk jābūt gaišreģim, noreāģējot pat liela iespēja, kad ietrieksies objektā big_smile.

Ko man pašam vajag no riteņa - nokļūt līdz veikalam, darbam, skolai vai kaut kur citur. Arī pabraukt, nodzīt taukus un vienkārši kādā parastā izbraucienā... Varbūt visa šī velo padarīšana iepatiksies un varbūt sākšu jau meklēt nākamo "līgaviņu", bet pašlaik vajag tikai pašu sākumu. Kaut ko nu... prastu wink

Un vai Jums ir varbūt kādi ieteikumi - kur fiksīšus vajag meklēt? Pašlaik esmu tikai uzzinājis dutchbike, rigasveloserviss un simple bike store, bet visur jājiet skatīties uz vietas, jo netā nav vai nu vispār, vai ļoti maza daļa.

Pašlaik vēl joprojām laikam uz fiksīti skatos, bet uz flip flop... Uz šosejnieku vēl... Nu ja kāds varētu iemest bildi, cenu aprakstu apmēram ar šosejnieku, kas ir labs no 200-400 euro, tad varbūt sākšu reāli saprast uz ko var tēmēt. Jo nu. Gribas arī glītu, jo tomēr tas arī kā ikdienas braucamais domāts smile

Paldies jau iepriekš!

Avatar

By KumachanIkemen 15.04.2014 21:02:57

Member · 279 comments

Fiksīšiem ir viena priekšrocība - baigi modīgi!
Viss pārējais trūkumi. smile

Nezinu ko te var ieteikt - paņem kādu SS ar brīvrumbu un brauc vesels. Lētajā galā viņi visi apmēram vienādi.
Ja gribi lai ir modīgi, nav SS un smuki brauc, tad paņem vecu Cr-Mo (tērauda) šosejnieku, tikai ne krievu.

Avatar

By 321 15.04.2014 21:21:33

Member · 6,350 comments

Man patīk šādi jaukumi, tikai ar šaurakām riepām http://www.englishcycles.com/wp-content … uetina.jpg

Avatar

By ronaldss 15.04.2014 21:25:27

Member · 10 comments

Nu, varbūt varētu kāds ieteikt kādu labu mantu. Kādu labu sludinājumu. Apmēram, lai es varētu orientēties uz ko skatīties.
Tad vislabākais variants būtu uz šosejnieka, ja?

Tā man daudz maz pazīstams piedāvā šādu brīnumu
http://www.bildites.lv/viewer.php?file= … 0s2yj3.jpg

Vai būs diži labāks par kaut kādu parastu "fiksīti?"

"Custom hand built Diamant fixīts. Rāmis lakots, monobloks Shimano uz šlicēm, Shimano 105 klaņi, Shimano 105 bremzes, Csepel bremžu rokturi, Ritchey collīgās šāles, Rigida 30 mm 28'' aploces, uzķīlētas Joytech rumbas, aizmugurējā rumba flip-flop veida, priekšējam ratam radiālais spieķojums uz 18 spieķiem, aizmugurē 36 spieķi. Zobratu attiecība 39-14. Agrāk bija šosejnieks. Personīgi lakots un pārbūvēts."

Avatar

By HH 15.04.2014 21:28:15

Member · 199 comments

Nu kas fiksītim ir tik daudz vieglāks? Nav brīvrumba, ātrumu un bremžu... brīvrumba un bremzes var teikt, ka neprasa nekādu pieskatīšanu, ar ātrumiem gan bišķīt savādāk.
Rekur vecāks posts: http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=38804
Tirgoājs tāds mazulītis, patīkams smile
Es domāju nav ko ņemties ar to fiksēto, piedevām jauns fiksis pa 300eur būs diezgan sliktas kvalitātes briesmonis (personīgā pieredze). Ja pareizi saprotu gribi tomēr vairāk šoseju, tad divi ceļi single vai multi speed. Man attiecība zobiem ir 44/16, max varu uzmīt kko ap 46km/h, bet es esmu liels un smags džeks un tikai nesen esmu sācis tā normāli nodarbināt sirdi, vidēji varu turēt 23-30km/h, neņemot vērā svetaforus.
Kopumā: Iesaku vispirs dabūt izgāzt ar visiem veidiem, kaut gan pie fikša šeit ļoti maz foruma biedru atbalstītu tevi pieķerties. Vecāki un daudz labāki šosejas velo ir dabūnami par jauna s*dīga fikša cenu. Vēl tev varu piedāvāt tādu iespēju, ka izveido single speed, kuram rāmis ar visiem stiprinājumiem priekš ātrumiem, pabrauc ar single un ja jūti, ka vajag ātrumus tad vēlāk vari piepirkt vai pielikt klāt.
Netēmē uzreiz uz baigo monstru, sāc ar pareizā ceļa izvēli, piešaujies un tad maini savu "līgaviņu" pret labāku.
Paķemē Rīgas veikalus, kur tirgo lietotos velo, tur parasti ir daudz piedāvājumi par visādām cenām... no pieredzes, ja atrodi kaut ko velodepo, iesaku uzreiz pārjaukt visu ričuku un salikt kopā citur vai pašam.

Last edited by HH (15.04.2014 21:37:30)

Avatar

By Brutalliance 15.04.2014 22:15:05

Member · 288 comments

Kāda saistība fiksētā pārnesuma velosipēdam ar mehānisku bremžu neesamību? Cita lieta vai tās ir nepieciešamas, man priekšējā vienmēr eksistēs kā B variants.

Un kā kurjers varu pateikt, ka fiksis ziemas apstākļos ir drošākais un ekonomiskākais.

Autoram ieteiktu sākt ar šosejnieku, kuru jebkurā brīdī var pārtaisīt par ss/fg

Avatar

By HH 15.04.2014 22:25:24

Member · 199 comments
Brutalliance wrote

Kāda saistība fiksētā pārnesuma velosipēdam ar mehānisku bremžu neesamību? Cita lieta vai tās ir nepieciešamas, man priekšējā vienmēr eksistēs kā B variants.

Un kā kurjers varu pateikt, ka fiksis ziemas apstākļos ir drošākais un ekonomiskākais.

Autoram ieteiktu sākt ar šosejnieku, kuru jebkurā brīdī var pārtaisīt par ss/fg

Piedod, nevēlējos nevienu apvainot, vnk spriedelēju par brīnumiem ko esmu redzējis ielās, jeb tos kam nav bremžu uz stūres. Fiksis ar priekšējo bremzi, jau tīri "cērtam eglīte", bet diemžēl ne man wink

Avatar

By ronaldss 15.04.2014 23:00:19

Member · 10 comments

Nu bremzes noteikti būs, tas 100%.. Neapdraudēšu ne sevi, ne citus smile
Tiem kuriem nav bremzes - varbūt viņi vai nu ir vienkārši muļķi vai arī tik prasmīgi, kad nevajagot. Bet es uzskatu, kad jebkādam velo vajag arī būt uz stūres bremzēm.

Avatar

By DZ 16.04.2014 00:05:28

Member · 3,499 comments

Kāds ir Tavs augums?


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By ronaldss 16.04.2014 17:29:30

Member · 10 comments

aptuveni 183

Avatar

By DZ 16.04.2014 19:53:35

Member · 3,499 comments

Nosūtīju mailu, ir par 300/400eur piedāvājums.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By ronaldss 16.04.2014 20:16:22

Member · 10 comments

saņēmu

Avatar

By Buks 16.04.2014 21:41:58

Member+ · 696 comments
Brutalliance  wrote

Un kā kurjers varu pateikt, ka fiksis ziemas apstākļos ir drošākais un ekonomiskākais.

Ja no drošības domāji to, ka var minoties ietekmēt aizmugurējā rata griešanās ātrumu, tad to ļoti labi var izdarīt arī ar brīvrumbu un bremzēm. Par kurjeru gan neesmu strādājis, bet domāju, ka labas kalotkas nemaz tik ātri nenodilst, lai tur varētu runāt par lielu ekonomiju. Visdrošāk ziemā ir braukt ar galvu, brīvrumbas esamībai vai neesamībai ar drošību ir mazs sakars.

Esmu braucis ar fikso un es teiktu, ka uz ielas tas verķis ir bīstamāks, arī ar bremzēm. Bet to var kompensēt ar prātīgāku braukšanas stilu.

Last edited by Buks (16.04.2014 21:43:15)


Bērnībā puikas mērīja krāniņus ar lineālu, bet pieaugot - ar hronometru.

Avatar

By ronaldss 16.04.2014 23:37:43

Member · 10 comments
Buks wrote
Brutalliance  wrote

Un kā kurjers varu pateikt, ka fiksis ziemas apstākļos ir drošākais un ekonomiskākais.

Ja no drošības domāji to, ka var minoties ietekmēt aizmugurējā rata griešanās ātrumu, tad to ļoti labi var izdarīt arī ar brīvrumbu un bremzēm. Par kurjeru gan neesmu strādājis, bet domāju, ka labas kalotkas nemaz tik ātri nenodilst, lai tur varētu runāt par lielu ekonomiju. Visdrošāk ziemā ir braukt ar galvu, brīvrumbas esamībai vai neesamībai ar drošību ir mazs sakars.

Esmu braucis ar fikso un es teiktu, ka uz ielas tas verķis ir bīstamāks, arī ar bremzēm. Bet to var kompensēt ar prātīgāku braukšanas stilu.

Visa drošība jau ir prātā. Ar jebkādu velo, jebkādām bremzēm Tu vari apdraudēt gan sevi, gan apkārtējos. Nevajag neko pārgalvīgu darīt un viss jau būs ok. Bet autovadītāji jau dažkārt arī uztaisa bīstamas situācijas, kad atstāj Tevi likteņa varā.

Avatar

By soldonys 17.04.2014 21:38:01

Member · 234 comments

Ja reiz esi iesācējs, tad nopērc trīsriteni.
Ja nemaldos, tad "Spārīte" bija fiksīts.
IMGP4194.JPG


p.s. sorry  par sarkasmu

Last edited by soldonys (17.04.2014 21:39:41)


livelo-team.lv

Avatar

By cuu508 17.04.2014 22:59:56

Member+ · 461 comments

es šodien Facebook pamanīju šādu saiti-- velopower.lv Bildēs izskatās fiksīši kā fiksīši.
Iesaku aizņemties no kāda čoma un izbraukt pāris reizes uz veikalu un skolu, lai saprastu, uz ko paraksties ;-)

Treniņus un garākus gabalus braucu ar vienkāršu šosejnieku. Saprotams, riepas un ķēdes ir jāmaina kad nodilst, bet krietnāku apkopi vajag retāk kā reizi gadā.

Avatar

By woodz 19.04.2014 08:25:17

Member · 567 comments

arī fiksim stiepjas ķēde un dilst zobrati. Velosipēds ir un paliek velosipēds.


You look funny

Avatar

By IAeroI 19.04.2014 09:52:55

Member · 426 comments

Pretvējš uz Jelgavas vai Jurmalas šosejas, iebraukšana kāda tilta (ta paša Jurmalas)... man kaut ka pati no sevis atkrīt doma par fiksiti...
Ne visu laiku tak brauksi tikai pec piena vai darbā smile Ta ka atvainojaos bet Šosejas vai MTB ričuks ar slikiem +

Last edited by IAeroI (19.04.2014 09:54:48)

Avatar

By ronaldss 23.04.2014 22:49:36

Member · 10 comments

Izskatās, kad es tomēr nonāku atpakaļ pie vecajiem labajiem MTB.
Sāku ar tiem braukt, tad arī jāturpina varbūt.. nezinu big_smile

No cik LS varētu skatīties MTB riteni aptuveni? Braucamu, labu un varbūt kurš arī uzreiz nenolūztu. Nu pašlaik skatos uz jauniem.
Veikalus iesakam, lūdzu smile?