Thule vs Montblanc

Avatar

By sprungulis 03.01.2014 13:03:17

Member · 229 comments

Tā kā aktuāli velo turētāji uz nākamo sezonu gribēju zināt pēc lietotāju pieredzes kuri ir ērtāki un drošāki gan uzmontēšanai uz reliņiem, gan paša velo iestiprināšanai tajos.

Thule Proride vai Montblanc Baracuda


Rudens vakaros ieslēgsim apgaismojumu, lai būtu redzami :)

Avatar

By Duff 03.01.2014 13:06:15

Member · 449 comments

abi ļoti labi

Avatar

By dizpark 03.01.2014 13:45:40

Member · 908 comments

Man ir lietošanā abi, tāpēc varu dalīties ar savu pieredzi.

Nav tā, ka viens ir labāks par otru, manā skatījumā abiem ir prieksrocības un trūkumi.

Montblanc Barracuda nepatīk tas, ka tā grozāmā līkā truba, pie kā stiprinās montāžas skava ir turētāja priekšpusē, tas nozīmē, ka ritenis jāceļ "pāri" šai trubai, tai vienmēr jābūt nolaistai horizontāli,  un pēc tam tā jāceļ augšā. Thule Proride šādā zinā viss ir vienkāršāk un daudz ērtāk, truba ar skavu ir "aiz" turētāja - pirms velo uzcelšanas jau vari pacelt to trubu vajadzīgā leņķi un uzceļot velo jau atbalstīt pret atvērto skavu un ar vienu roku pievilkt skavu. Un pēc tam darboties ar pārējām saitēm. To ir grūti aprakstīt bet vismaz man riteņa piesiprināšana uz Proride šādā zinā šķiet ērtāka. Montlbanc 'trumpis" ir šī laiva, kurā var velo priekšējo ratu ielikt, un tad tas pats stāvēs, lai var brīvi tālāk ar abām rokām darboties ar stiprinājumiem. No manas pieredzes tā viss nav - velo ar tievākā riepām tāpat manās krist laukā, bet ja ir kalnu ritenis ar resnākām riepām, to ir pagrūti tajā gropē dabūt iekšā - man liekas ,ka ar 2,2 jau būs problēmas.

Proride arī nav ideāls manā skatījumā. Tam man ir pretenzijas :-) tieši pret tiem mezgliem, kur rati turas pie sliedes. Šajā ziņā jau Montblancam viss ir labāk. Pirmkārt dēļ izmantotās konstrukcijas, uz Proride tās štropes (jeb siksniņas) vienmēr ir aizlocījušās priekšā turekļiem, - Montblancam šādā zinā ir ērtāk, jo tās štropes smuki atkarājas uz sāniem un nemaisas priekšā.   Un otrkārt man šie proride turekļi liekas ļoti traulsi un vārīgi - vienu esmu pamanījies salauzt (bet tas bija man stulbuma dēļ), un arī pašas štropes pie tās turekļa šālītes turas klāt, manuprāt, uz godavārda. Montbalncam tā lieta izskatās gruntīgāka.

Ir atkšķirības arī pašā skavas konstrukcijā - montblancam tā ir no apakšas un aptver velo trubu no sāniem. Proridam skava satver trubu ir no augšas un apakšas. Ar bērnu riteņiem, kuriem virsū ir pudeļu turētāji, un kur nav daudz citas vietas uz trubas, kur pieķerties, ar proride ir nācies pudeļu turētājus uz transportēšanas laiku skrūvēt nost.

Nedomāju, ka viens vai otrs ir drošāks pret zagļiem.  Neesmu mēģinājis, bet es domāju, ka nospert ritenis no jebkura šāda turētāja ir triviāli.

Patiesībā man ir arī Thule Freeride, un tam arī nav ne vainas. Daudz lētāks, daudz vieglāks un uz reliņiem aizņem mazāk vietas  (var nokrāmēt vairāk turētājus uz vienas mašīnas, ari kopējā zemākā svara dēļ). Var nebūt īsti piemērots bērnu riteņiem, bet ja ir pāris pieaugušo riteņu un tie uz jumta netiek mainīti vietām, tad ļoti labi un ērti var iztikt ar šo.

Vai domāts pirkt jaunus vai lietotus? Tur ir vēl dažas nianses ar stiprinājumiem pie jumta reliņiem.

Avatar

By Lameris 03.01.2014 14:11:58

Member · 251 comments

Manuprāt "Thule Freeride"  price/performance attiecība ir vislabākā. Lietoju jau 2 gadus un esmu apmierināts ar pirkumu smile

Avatar

By profesors 03.01.2014 18:36:50

Member+ · 539 comments

Stulbs jautājums. Tik pat labi var pajautāt vai Scott ir labāks par Trek vai arī Fischer par Atomic. Katram ir savi labumi un trūkumi.


es gribu uzbraukt kalnā visaugstākā, ne spēka man pietrūks, ne bail man no kā

Avatar

By sprungulis 03.01.2014 21:48:20

Member · 229 comments
dizpark wrote

Man ir lietošanā abi...

Paldies par izsmeļošo skaidrojumu smile


Rudens vakaros ieslēgsim apgaismojumu, lai būtu redzami :)

Avatar

By sprungulis 03.01.2014 21:59:27

Member · 229 comments
profesors wrote

Stulbs jautājums. Tik pat labi var pajautāt vai Scott ir labāks par Trek vai arī Fischer par Atomic. Katram ir savi labumi un trūkumi.

Tas nemaz nebija jautājums. Mērķis uzzināt tieši plusus un mīnusus ekspluatācijā. Izlasīt specifikāciju un nopirkt jau viegli, tik pēc tam saproti, ka izvēle nepareiza.


Rudens vakaros ieslēgsim apgaismojumu, lai būtu redzami :)

Avatar

By arculis 09.01.2014 17:09:43

Member · 13 comments

Esmu lietojis abus un slēdziens ir viens: Man pašam nu jau ir trīs Thule veloturētāji smile

Bet lielos vilcienos. Montblanca mīnusi ir: neērti iemontēt velosipēdu; Nevar uzlikt velosipēdu kam riepas platums ir lielāks 2,0 vai 2,2, tagad vairs precīzi neatceros. Un gandrīz visas detaļas ir no plastmasas.

Thules proride plusi ir: ļoti ātri un ērti var uzmontēt gan pašu turētāju gan velosipēdu. Slēdzams ir gan velotūrētājs pie šķērstieņiem un slēdzams ir arī velosipēds pie turētāja. Par cik lietoju nu jau 4 vai 5 gadus un vienu veloturētāju lietoju gandrīz katru dienu tad jāsaka ka kalpo gana labi un ilgi.

Avatar

By tumšais 09.01.2014 19:48:45

Member+ · 485 comments

Baracudām neērtības ir platās riepas 2.2. Līdz 2.0 ir pavisam labi, man pat liekas ērtāk kā Thule.  Slēdzas viss, bet kā jau te minēja, uz to nevar paļauties. Thulei smukāks dizains. Abi labi. Man ir Baracudas jau daudzus gadus uz Thules stieņiem.

Avatar

By tomsdlv 09.01.2014 20:25:38

Member · 273 comments

Baracudai 2.25 riepu var ielikt mierīgi. Nedaudz ierīvē un kārtībā, nav obligāti jābūt līdz galam, ar siksniņu jau pievelk. velo vismaz turās tāpat bez skavas smile

Avatar

By Lauric 18.04.2014 10:16:13

Member · 705 comments

Papildināšu pie šīs sadaļas savu jautājumu.Ar šīm lietām saskaros pirmo reizi un rodas daži jautājumi.Konkrēti izvēle bija Thule Wingbar stieņi ar slēdzamām pēdām un Thule Proride turētāji.Ļoti interesē,cik droši ir pastāvīgi turēt stieņus uz jumta no zādzību viedokļa dzīvojot Rīgā un auto turot uz ielas.Un kā ir ar pašiem turētājiem.Vai un cik bieži tos iekāro zagļi?Saprotu,ka uzlauzt un salauzt var jeb ko,bet vai tas reāli notiek?Kādas ir lietotāju atsauksmes?Paldies jau iepriekš

Avatar

By Jurons 18.04.2014 10:28:58

Member · 413 comments

Nav bieži. Subjektam, kuram potenciāli varētu interesēt veloturētāju zādzība, daudz vienkāršāk un drošāk ir 10 minūtēs "aplasīt" rindai automašīnu atpakaļskata spoguļu stikliņus, kurus ērti paslēpt kabatā, nekā, lieku uzmanību pievēršot, vazāties apkārt ar veloturētāju, kura vērtība ar salauztu slēdzeni ir krietni kritusies. Kā arī, daudz kas ir atkarīgs no rajona, vietas, kur a/m atrodas.
Pats personīgi veloturētāju visu sezonu turu uz a/m jumta, kā arī, neesmu dzirdējis, ka kādam no paziņu loka būtu bijuši no a/m jumta nozagti turētāji.
Protams, 100% drošība nekad nebūs, vienmēr mēdz būt izņēmumi.

Avatar

By antikurjers 18.04.2014 18:07:44

restricted · 550 comments

Thule ir labi, ja vēl cena būtu pieticīgāka. Tad tos tik pirktu.


Personīgie uzskati, tāpat kā kauli. Katram savi.

Avatar

By IBS 18.04.2014 20:02:06

Member · 115 comments

Montblanc nav bijis. Lietoju Thule, ļoti apmierināts. Zādzības mēģinājumi nav bijuši un nekur arī nēesmu dzirdējis.


es par SCOTT

Avatar

By Muriz 16.09.2014 20:39:02

Member · 9 comments

Pēc personīgās pieredzes varu tikai ieteikt uz jumta veloturētājus tomēr neatstāt. Pagāšnakt Mežaparkā no mana auto jumta tika noravēti divi Thule ProRide 591.

Avatar

By klepzers 17.09.2014 00:51:06

Member · 106 comments

Jūtu līdzi Muriz, nepatīkami. Varbūt ir vērts pasēdēt ss.lv - lietoto tirgus šiem parasti nav baigi aktīvs...

Ka jau nekropost, tad nekropost -
Šosezon lietoju Thule ProRide. Varu pilnībā piekrist DizPark teiktajam - riepu strapes ir vārgā vieta, ir gadījies viņas netīšām izraut laukā, tad ir jāpaķimerējas, lai dabūtu virsū un jābrīnās kādēļ tas nenotiek pats no sevis braucot. Man gan ceļot vello virsū neizdodas atstāt turētāja "roku" tik slīpi, lai tur uzreiz iesēdinātu vello - atstājot slīpi tā pati "nošļūc" lejup, bet atstājot stāvus, tāpat veļuku jāliec uz savu pusi, lai iesēdinātu skavā.

Otru domāju pirkt FreeRide, tomēr tas esot vājāks crashtestos. Pats gan domāju - cik drošs crashtestos var būt ProRide, kuram no sāna ir tikai viena roka, kura lielākā ātrumā līkumos uz sānslodzēm dabū krietni pasvīst...

Last edited by klepzers (17.09.2014 00:51:43)