Kameras, kameras un kameras...

Avatar

By HH 27.03.2014 23:10:53

Member · 199 comments

Sveiki,
Problēma tāda, ka mana velo visu laiku plīst kameras (šosejas 700c, diska biezums 45mm) Ir liktas lentas ir, riepas pārbaudītas (lietoju Maxxis Re-fuse) asumu nav nekur.
Ir saplīsušas aptuveni 8 kameras, visas liktas Kenda ar garajiem ventīļiem (pirktas ZZK) Varbūt tā ir pašu kameru vaina? Parasti nobraucu vienu izbraucienu un ritenis stāvot mājās "izlaiž" gaisu. Lielākajā daļā gadījumu caurums ir izveidojies tur kur ventīlis ir iekausēts kamerā (skatīt bildi), ir bijis arī citur. Vai varbūt kāds ir saskāries ar ko līdzīgu? Vai ir iespējams, ka lieku sliktas (vecas vai vienkārši sliktas) kameras? Ja, jā, tad kur rīgā iespējams nopirkt labas kvalitātes kameras ar garo ventīli?
20140327_224809.jpg
20140327_224845.jpg

Last edited by HH (27.03.2014 23:16:26)

Avatar

By Barts 28.03.2014 10:40:00

Member · 808 comments

Man ir gadījies pāris reizes sačakarēt jaunu kameru ar montāžas lāpstiņām, bet nu tur pats vainīgs.

Avatar

By elektrolitr 28.03.2014 12:34:35

Member+ · 602 comments

Nu tajā augšējā bildē skaidri ir redzams, ka caurums ir no spieķa cauruma aplokā

99%, ka aploka lente netur spiedienu, kamera tiek iespiesta tai caurumā un pārgriezta

Jāsāk ar aploka lentes nomaiņu pret jaunu, labu un spiedienam atbilstošu

vecas kameras izskatās pavisam savādāk, tām tādas plaisas rodas, sākot ar virskārtu un tad iet dziļumā, nevis smuki apaļi caurumi izkniebti


Go!Go!Go! Only five days left!
Sudety MTB Challenge, unknown spectator, somwhere in the middle of prologue

Avatar

By kašķis 28.03.2014 12:43:27

Member · 1,210 comments

Var jau būt ka foto nevar redzēt, bet tas  būtu dīvaini, ja spieķa caurums pārplēš kameru, bet uz lentas nekādas pēdas neatstāj.

Avatar

By Buks 28.03.2014 13:42:17

Member+ · 696 comments

Iespējams, ka problēma ir tajā, ka kameras ventīlim ir vītne. Ja pumpē ar manu grīdas pumpi un ventīli iemauc līdz galam iekšā, tad pēc tam ir grūti dabūt viņu ārā, parasti gan tie izlauzts caurums pie paša ventīļa. Bet tas ir vienīgais iemesls, ko es varu iedomāties, skatoties bildes. Tā kā riepu sāk montēt ar rokām no ventīļa, tad domāju, ka iespiešana starp lāpstiņu vai skrūvgriezi atkrīt. Vari pamēģināt kameru ar ventīli bez vītnes.


Bērnībā puikas mērīja krāniņus ar lineālu, bet pieaugot - ar hronometru.

Avatar

By HH 28.03.2014 17:26:15

Member · 199 comments
elektrolitr wrote

Nu tajā augšējā bildē skaidri ir redzams, ka caurums ir no spieķa cauruma aplokā

99%, ka aploka lente netur spiedienu, kamera tiek iespiesta tai caurumā un pārgriezta

Jāsāk ar aploka lentes nomaiņu pret jaunu, labu un spiedienam atbilstošu

vecas kameras izskatās pavisam savādāk, tām tādas plaisas rodas, sākot ar virskārtu un tad iet dziļumā, nevis smuki apaļi caurumi izkniebti

Tas ir ventīļa caurums big_smile
Montāža: vienmēr ir likta ar rokām, lāpstiņas izmantoju ņemot nost vecās kameras. Esmu montējis gan pats, gan servisā (likās, ka esmu tizls palicis big_smile), problēma nemainās.
Es esmu uzlicis tādu pašu kameru aizmugurē ar garāku ventīli(60mm vietā 90mm), tā ir noturējusies kādus 3-4 izbraucienus, kas pašreiz liekās vērā ņemams sasniegums. Kopumā ir apnicis pirkt kameras un likt ielāpus nav jēga, jo problēma netiek likvidēta sad

Last edited by HH (28.03.2014 17:32:36)

Avatar

By shim65 28.03.2014 19:44:53

Member · 288 comments

Es nekad mūžā neliktu 8 vienādas kameras, ja ar tādām ir problēmas.


Still riding #26er/#Front Derailleur/#Alu

Avatar

By HH 08.04.2014 16:28:59

Member · 199 comments

Atradu vainu:
http://bicycles.stackexchange.com/quest … -the-valve
Problēma bija tāda, ka riepa slīdēja gar diska malu un nepietika berzes koef, kas ,savukārt, lika kamerai vilkties līdzi riepas apvalkam. Problēmu likvidēju kārtīgi iztīrot disku un riepu ar ūdeni, saliekot visu slapjā veidā kopā un lietojot pēc sentēvu metodes Talku, lai iesmērētu kameru un samazinātu kameras lipšanu pie riepas. wink Mazums, kādam noder, dalos ar pieredzi.

Avatar

By HH 09.04.2014 02:18:18

Member · 199 comments
persietis wrote

Pēc Tava foto izskatās kad riepa ar kameru ir likta bez flipera virsū jeb kādam spieķim gals ir bijis ārā bet Tu raksti kad riepa ar kameru slīdējusi pa aploku. Tad jau būtu plīsums pie paša ventīļa nevis 30-40mm nostāk.

Kā redzams bildē kamera plīsa ap 7mm no ventīļa, pagaidām problēmu nav, kaut gan esmu bijis tikai vienā izbraucienā uz kādiem 30km. Šoreiz viss ir labi, gaiss nav izlaist, Spieķi visi ir 10x reizes pārbaudīti un lentā caurumu nav (atskaitot ventīļa, priekš tiem, kas nesaprot manas bildes). Īsti nesaprotu ko tu domā ar vārdu flipers? Pieņemot, ja pat es esmu muļķis abi velo rati ir pabijuši vairākos servisos, kur man neviens nevarēja noteikt vainu.

Last edited by HH (09.04.2014 02:19:25)

Avatar

By HH 09.04.2014 11:26:44

Member · 199 comments
persietis wrote

Sacīkšu kameras ventīlis ir 6mm diametrā bet attālums uz kameras pēc bildes ir vismaz 3 reizes lielāks nekā ventiļa diametrs un tas jau ir 18mm. Flipers skaitās tā lenta kas ir uz aploka zem kameras. Vēl par iemeslu var būt tas kad riepa nav bijusi attiecīgi piepumpēta un bijusi mīksta,ja riepā ir vajadzīgais spiediens tad diez vai viņa slīdēs pa aploku.
Vēl pēc foto var spriest kad sadurtās kameras caurums atbilst attālumam kur ir tuvākais spieķis ventīlim bet pēc otras bildes var spriest kad tur vēl riepa nav bijusi virsū jo ja būtu bijusi virsū un piepumpēta tad paliktu minimāli iespiedumi fliperā no spieķu caurumiem.

Izmērīju cauruma attālumu no ventīļa kantes - aptuveni 9mm tuvākais spieķis 20mm attālumā. "Flipers" vai lenta  ir ielikts dubultā biezumā. Riepas vienmēr pumpēju uz norādīto nominālu 120Psi vai 8.3bar. Un ja Riepa nebūtu bijusi virsū, kā tad es nobraucu tos pāris izbraucienus dažu stundu garumā bez riepas? big_smile