Ķēdes tīrīšanas mašīna

Avatar

By wheelie 20.09.2004 21:46:21

Member+ · 2,606 comments

Ko labu un ko sliktu pateiksiet par Pedros Chain Maschine? Kads varbut ir lietojis? 

luk tada:

http://www.hibike.de/main.php?sessionID … enuID=1642


keep rollin'

Avatar

By felix 20.09.2004 22:08:22

Member+ · 104 comments

Šī ir vienīgā, ko esmu lietojis, tādēļ nevaru salīdzināt ar citām. Pēc skata drusku atgādina rotaļlietu, bet funkcionē normāli, vēl pusgada laikā nav salūzusi. Nav jau tā, ka visu notīrītu 100% ideāli, bet nu process ir ātrs un patīkams. Reizēm problēmas sagādā tas, ka mašīnīte lec nost no parslēdzēja, un tad visa mūzika beidzas, tai apgāžoties, bet te varbūt pie vainas ir mana velo pārlieku garā ķēde, ko slinkums saīsināt:) Tātad galvenais ieguvums, iepērkot šo verķi, ir vēlamā rezultāta iegūšana īsākā laikā, nekā ar zobu birstīti un lupatu:)

Avatar

By IrenaB 21.09.2004 00:15:35

Member+ · 320 comments

Es arī tikai šo esmu lietojusi  - apmēram gadu un varu tikai teikt, ka man patīk. Ērti lietot, viegli tīrīt. Es tur leju iekšā Pedro's degreaser, parasti pietiek vienai netīrai ķēdei tas tilpums, kas tur tai rezervuārā ir paredzēts. Vienīgi, nepaļaujos uz to stiprināšanu aiz pārslēdzēja kājiņas, tāpēc tomēr pieturu ar roku (un ar īkšķi pa laikam piespiežu to podziņu, kas ļauj ateļļotājam tecēt uz ķēdes), ar otru griežu pedāļus. Procedūra uz apmēram 5 min. Pēc tam ķēdi kārtīgi noslauku ar lupatu, pažāvēju un saeļļoju katru posmiņu. Gatavs!

Avatar

By LOOK 21.09.2004 12:32:34

Member# · 2,703 comments

No malas izskatās ka ķēdes tīrīšana ir problēma, taču no pieredzes varu teikt, lietojot pareizu smēri ķēde vienmēr ir relatīvi tīra un ja tā tomēr nav, viegli izmazgājama ar ūdeni. Tiko sāk lietot motoru,transmisijas u.c. eļļas kuras nav domātas ķēdei (vai domātas moto ķēdēm) sākas probl. ar smilšu lipšanu klāt, un ķēde pēc braukšanas izskatās melna kā piķis. Pagaidām neredzu pielietojuma jēgu rotaļlietai par 20-30 Ls (par šādu naudu var nopirkt vislabāko smēri 2-3 sezonām). 8)


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By Nomad 21.09.2004 22:10:38

Member+ · 47 comments

Nu vispār ķēdes tīrāmā mašīna maksā 15-20 LVL, nevis 20-30. Var jau ķēdi tīrīt arī ar birstīti, bet tas ir ilgi un ķēpīgi. Un vienalga parasti tik labi nevar notīrīt kā ar mašīnīti. Ar Pedros ražojumu nav gadījies darboties, bet jau kādu gadu tīru ķēdi ar Park Tools aparātu. Iekšā leju Pedros degreeser. Esmu sajūsmā. Piecās minūtēs ķēde tīra. Minētais Park Tools atšķiras no Pedros ražojuma ar to, ka nav jākabina uz spriegotāja, bet ir pašam jātur ar roku, kas patiesībā ir pat labāk. Dabūt šo Park Tools rīku var Elkorā par apmēram 16 LVL.

Avatar

By andrex 21.09.2004 22:21:51

Guest
LOOK wrote

No malas izskatās ka ķēdes tīrīšana ir problēma, taču no pieredzes varu teikt, lietojot pareizu smēri ķēde vienmēr ir relatīvi tīra un ja tā tomēr nav, viegli izmazgājama ar ūdeni. Tiko sāk lietot motoru,transmisijas u.c. eļļas kuras nav domātas ķēdei (vai domātas moto ķēdēm) sākas probl. ar smilšu lipšanu klāt, un ķēde pēc braukšanas izskatās melna kā piķis. Pagaidām neredzu pielietojuma jēgu rotaļlietai par 20-30 Ls (par šādu naudu var nopirkt vislabāko smēri 2-3 sezonām). 8)


man tādas lielas aizdomas ka tu savu ripuli vispār netīri un nemazgā, un vēl tu gadījumā neizmanto maģiju ķēdes tīrišanai???  jo par tādām eļļām kuras mazgājas ar ūdeni nost es varu pateikt tikai vienu vārdu LIELS SŪDS jo kāds tolks no smēres kura iebraucot peļķē nolīst nost ar ūdeni un tu brauc ar sausu ķēdi????   un lai kāda arī smēre gudra nebūtu viņa pati netīrīsies nost! un netīrot, tikai lejot virsū eļļu nekas labs nesanāk!

Last edited by andrex (21.09.2004 22:43:17)

Avatar

By felix 21.09.2004 22:34:00

Member+ · 104 comments

>andrex: ja mēģinām atrast loģiskas konstrukcijas Tavā komentārā, tad Pedro's Degreaser=ūdens?
Un, BTW, ikdienas tīrīšanu patiesi var veikt ar Ice Wax - tā pavairāk uzpilinot un pēcāk lieko noslaukot:)

P.S. Jāā, labi ka pamanīji kļūdaini ielikto citātu:) Jo IrēnuB nedrīkst aiztikt, viņa ir mūsu prāts, gods un sirdsapziņa:)

Last edited by felix (22.09.2004 00:33:22)

Avatar

By IrenaB 22.09.2004 16:07:01

Member+ · 320 comments

vow...nosarku pilnīgi...:))

Avatar

By Grey 22.09.2004 16:37:54

Member# · 1,688 comments

Nu, ē, Tu zini, Andrex, es arī līdz šim esmu izticis tikai ar mašīneļļām, un ar tām ir tieši tā kā Tu saki... Ķēde paliek melna jau pēc 1 brauciena un jātīra. Nemaz nerunājot par smilšu/pludmales braukšanu... Viss salīp. Tādas ķēdes tīrīšana ir visai laikietilpīgs un ķēpīgs process un ar tādu mašīnīti noteikti var ietaupīt daudz laika.

No otras puses, es jau esmu dzirdējis par brīnumlīdzekļiem, kas spēj reizē būt šķidri un reizē atgrūst putekļus. Kamēr pats nepamēģināšu, tikmēr atturēšos no komentāriem, bet protams, būtu lieliski, ja tāds līdzeklis pasargātu no piedzītas ķēdes braucot sarežģītos apstākļos un piedevām vēl padarītu ķēdes tīrīšanu vieglāku.

Avatar

By LOOK 23.09.2004 14:50:08

Member# · 2,703 comments

Kārtējo reizi deklarēju, ka lietojot pareizi spec.ķēžu eļļas, ķēde ārēji izskatās nedaudz pasausa un pilnīgi tīra. Šādai ķēdei papildus mazgāšana ir pilnīgi lieka (jo nav jau ko mazgāt). Mana recepte: pēc velo mazgāšanas ar birsti un ūdeni kuram klāt ir nedaudz Fairy ļaujam ritenim nedaudz apžūt un ķeramies pie ķēdes eļļošanas pirmās fāzes. Paņemam FinishLine vai Motorex "dry" eļļu un plānā strūkliņā griežot ped. ieeļļojam rullīšus, pēc operācijas noliekam riteni lai stāv un gaida braukšanu. 10-20min pirms braukšanas lietojam Pedros Ice Wax un veicam operāc. tāpat kā iepriekš ļaujam mērei nožūt, gāžam pa trasi peļķes dubļi viss po, apstājamies un brīnamies ķēde ārēji sausa un relatīvi tīra. Lietojot tikai vienu smēri rezultāts ir krietni švakāks un mani neapmierināja.


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By Grey 26.09.2004 00:08:41

Member# · 1,688 comments

Paldies par komentāru. Pamēģināšu. Kā izrādās, tās speceļļas nemaz nav tik dārgas.

Avatar

By Mac 27.09.2004 02:00:52

Member · 61 comments

Arī mani novērojumi liecina, ka ir tieši tā, kā raksta LOOK. Lietoju FinishLine Dry un ķēde izskatās  "sausa" un neveido to specifisko melno ķēdes krāsu un "smilšu lipīgumu".  Tomēr vēl papildināšu:
*) Subjektīvi man liekas, ka, lietojot speciālos līdzekļus, ķēde ir jāeļļo biežāk (nu bezmaz vai pirms katras dienas braukšanas vai reizi divās dienās);
*) Man ir arī ķēdes speciālais tīrītājs un es par to tikai priecājos. Atsevišķi braucieni, piemēram, kā šodienas Smiltenes sacīkste tomēr ķēdi piemet tā, ka ar noslaucīšanu vien nepietiek. Šādos gadījumos ar ķēdes tīrāmo agregātu + fairy nepilnās 10 minūtēs var tikt pie spožas ķēdes, kuru pēc tam ir prieks saeļļot ar brīnumlīdzekli.

P.S. Interesanti. Biju iegājis ZZK iegādāt eļļu ķēdei un tieši tā arī jautāju - "lūdzu man eļļu, ar ko ķēdi eļļot" (nebiju tik gudrs un nezināju, ka vajag IceWax prasīt) Tad nu man ieteica un iepārdeva "parasto melno" un teica, ka tās dārgās nemaz īsti nav vērts pirkt. Tā nu es labu laiku ar to eļļu ņēmos un visas savas  neveiksmes norakstīju uz savu nemācēšanu. Kad nu reiz saeļļoju ar FinishLine un pie tās pašas eļļošanas tehnoloģijas rezultāts bija daudz labāks, tad savu viedokli mainīju.

Last edited by Mac (27.09.2004 02:08:05)

Avatar

By LOOK 27.09.2004 12:30:31

Member# · 2,703 comments

Varu nedaudz papildināt, iepriekš teikto. Gadījumā ja nav spec. ķēdes eļļa, var izlīdzēties ar parastu motoreļļu tikai tā būtu jāatjauc 1:1 ar benzīnu vai citu šķīdinātāju (lai eļļa tiešām iekļūtu rullīšos iekšā), ne pārāk labs bet kā variants varētu derēt arī WD40. Taču tā ir tikai eļļošanas pirmā fāze, obligāti šo viegli eļļaino ķēdi ir jāpārklāj ar IceWax, tad viss būs kā rakstīju iepriekš. Ūdens un smiltis ķēdei neko neskādē. Ja lieto tikai eļļu, lips klāt smiltis un citi s**i, savukārt ja tikai IceWax, pēc ūdens šķēršļiem ķēde būs pārāk sausa.

p.s. viss manis iepriekš rakstītais ir pārbaudīts sac.apstākļos (respektīvi max ekstemāli), nevis braucot uz bodi pēc piena. Ķēdes eļļošana notiek pirms katra brauciena! 8)


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By Grey 27.09.2004 18:42:55

Member# · 1,688 comments

Teikšu tā, pirms Smiltenes posma, klausot LOOK norādījumiem, nolēmu pamēģināt to ķēžu eļļu. Nu, un teiksim tā - atšķirība ir jūtama. Gonkas laikā nebija nekādu problēmu ar ātrumu pārslēgšanu. Pēc gonkas ķēde nebija gluži tīra, bet nebija arī salipusi, aizlipusi. Protams tīrīt nāksies anyway.

Tiesa, man neizdevās sekot precīzi LOOK receptei, jo IceWax diemžēl nopirkt neizdevās. Es pamēģināju Pedros Syn Lube, kas skaitās piemērota tieši slapjam laikam un dubļiem. Un ir gluži ok.

Avatar

By Nomad 27.09.2004 19:10:47

Member+ · 47 comments

Starp citu ZZK pozicionē IceWax kā "ķēdes eļļu", kam nekas cits papildus nav vajadzīgs. Bet tas ir pilnīgi garām, jo viens pac Icewax ļoti ātri noiet nost. Dobra kombinacija ir Motorex "sausā" eļļa plus Icewax.

Avatar

By Kārlis 27.09.2004 19:22:33

Local.Auth · 1,015 comments

LOOKa iepriekš aprakstīto metodi lietoju kopš Tahko gonkas Somijā sezonas vidū. Iepriekš klusēju, jo rakstīt par to nebūtu ētiski, pirms tā kā to uzraksta pats idejas Autors. Pilnībā (ka šāda mašīnīte nav vajadzīga) Raimim nepiekrītu, un ķēdes tīrīšanas mašīnīti lietoju laiku, pa laikam. Ja nav tik extrēmu pārbaudījumu ķēdei dubļu vannās - tad tiešām viņa izmantojama riezi mēnesī vai divos. Pēc Smiltenes posma nāksies to iztīrīt, kaut gan ļoti netīra viņa nav.
Visumā šī tehnoloģija ir ļoti laba un darbojas.


Avatar

By Biker 29.09.2004 18:20:49

Member+ · 954 comments

ķēdi var tīrīt ar birsti, zobu birsti, utt.  ...bet - kopš lietoju mašīnīti, secinājums - to darīt ir vienkārši un patīkami. Jāpiebilst, ka mašīnīte nav pirmās nepieciešamības parikte, un tiek lietota samērā reti, bet šī vasara arī bija daudzmaz sausa... ))
ķēdes eļļošanai lietoju eļļu uz teflona bāzes (spray) + IceWax= darbojas ideāli, mazāk līp klāt visādi draņķi.


Galvenais ir motivācija.

Avatar

By LOOK 29.09.2004 20:16:50

Member# · 2,703 comments

>Grey
Tā sāls ir tieši tur, ka pa virsu eļļai tiek uzlikts IceWax, cits līdzvērtīgs brīnumlīdzeklis man nav trāpījies. Pēc Smiltenes posma ķēde ir nedaudz aplipusi ar smiltīm, taču mazgājot riteni viss atdalījās bez piepūles (arī kasete ir tīra). Mani novērojumi: kā pirmo labāk lietot "dry" tipa eļļas, jo tās ir šķidrākas un ķēdei būs mazāka pretestība. Savukārt vasks pietiekami labi nosargās šo "sauso eļļu" pat ja līs lietus.


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By Grey 29.09.2004 20:58:53

Member# · 1,688 comments

Jā, es to visu sapratu. Vienkārši es iepriekš vispār negribēju īsti ticēt, ka spec. ķēžu eļļa spēs reāli atgrūst dubļus, respektīvi, ka tas būs jūtams. IceWax sestdien nopirkt neizdevās, tāpēc paņēmu slapjam laikam domāto, lai vienkārši pamēģinātu sajust atšķirību. Nākošsezon būšu gudrāks. Paldies.

Avatar

By saule 11.09.2006 20:20:46

Member+ · 84 comments

Paceļot augšā senu tēmu par ķēdes tīrīšanu - vai kāds ir lietojis Barbieri ķēdes tīrāmo mašīnu?
Izskatās viņa tā: http://www.probikekit.com/display.php?code=T1012

Nupat noskaidroju, ka šo verķīti var iegādāties arī Latvijā, un, tā kā cena ir ievērojami zemāka nekā līdzīgiem Pedros vai Park Tools ražojumiem, tad būtu interesanti uzzināt, vai šajā gadījumā lētāks=sliktāks, vai tomēr nē?
Galvenais, lai šis aparātiņš veiksmīgi pildītu savu funkciju wink

Avatar

By tumšais 11.09.2006 20:31:48

Member+ · 485 comments

Tā kā nesen iegādājos Park Tools mašīnīti, ar ko esmu ļoti apmierināts, varu teikt, ka attēlā redzamajai salīdzinoši iztrūkst vairāku detaļu, kā magnēta un švammes. Ja cena ir svarīga, tad arī šī noteikti būs ērtāka par zobu birsti.

Avatar

By Labais 11.09.2006 21:01:28

Member+ · 250 comments

Par švammi es nopprotu, bet magnēts kam?

Pats lietoju citu Barbieri ķēdes tīrītāju ar baloniņu. Principā esmu apmierināts, bet salīdzināt ar citiem nevaru, jo nav pieredzes. Protams,ka ķēde pēc aparātusa ir krietni jāslauka ar lupatu.

Avatar

By Delfins 11.09.2006 21:04:49

Member+ · 3,575 comments

MMm.. man ar spec eļļu (pūšamā), tāpat tā ķēde ir melna/netīra. Tas IceWax tiešām dara brīnumus?

Avatar

By Labais 13.09.2006 17:10:15

Member+ · 250 comments
Delfins wrote

MMm.. man ar spec eļļu (pūšamā), tāpat tā ķēde ir melna/netīra. Tas IceWax tiešām dara brīnumus?

Uzraksti vēl mazliet sīkāk, jo tā līdz galam nav saprotams (nojausta var, bat vai pareizā virzienā?) ne par to spec eļļu ne par to IceWax.

Avatar

By Delfins 13.09.2006 17:21:37

Member+ · 3,575 comments

nu gandrā man iedeva spec. eļļu - pūšamo flakonu. tiklīdz uzpūš - viss oke - kluss kā morgā. pēc laika protams atkal "skaļa" un netīra (vismaz aizmugurējie šifteri visi pilni ar to "atrabotku" - eļļa, smiltis un citi no zeļa sūdi). 

Par IceWax ir tā, vai to var pa virsu jebkurai eļļai vai spec. eļļai ("dry"!?) ?

Avatar

By LOOK 13.09.2006 20:20:11

Member# · 2,703 comments
Delfins wrote

Par IceWax ir tā, vai to var pa virsu jebkurai eļļai vai spec. eļļai ("dry"!?) ?

jebkurai!!!


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By saule 27.09.2006 21:41:35

Member+ · 84 comments

Biju jau sataisījusies pirkt kādu no krutajām ķēdes tīrāmajām mašīnām, bet tad nejauši tomēr nopirkās tas Barbieri lētais ražojums. Un esmu ļoti apmierināta! smile

Jā, atzīstu - viņu labāk pieturēt ar roku, kamēr ar otru griež pedāļus un pēc viņas ķēde vēl kārtīgi jānoslauka ar lupatiņu, lai būtu sausa. Taču, tā kā dārgo galu neesmu mēģinājusi, tad salīdzināt nevaru, un pat šis lētais verķītis rosina uz pārdomām par to, KĀ es pirms tam varēju gadiem iztikt bez tāda aparātusa...