Turpmāk velosipēdisti pa ietvi varēs braukt tikai izņēmuma gadījumos

Avatar

By cuu508 27.04.2015 15:14:32

Member+ · 461 comments

Raksts tvnetā:

Turpmāk velosipēdisti pa ietvi varēs braukt tikai izņēmuma gadījumos

Saskaņā ar jaunajiem ceļu satiksmes noteikumiem velosipēdisti nedrīkstēs braukt pa ietvi, to darīt varēs tikai izņēmumu gadījumos. Tomēr stingrāki sodi velosipēdistiem netiks paredzēti, norādīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš. Viņš skaidroja, ka jau patlaban velosipēdistiem ir paredzēti sodi līdz 30 eiro apmērā, taču sodi neesot risinājumi. Vairāk esot jāorientējas uz aizrādījumu un brīdinājumu izteikšanu.

(...)  jaunajos noteikumos būs ietverts, ka velosipēdistiem ir jāpārvietojas pa brauktuves malu, nevis jāizvēlas ietves. Tāpat velosipēdistiem būs iespēja izmantot sabiedriskā transporta joslas, vienlaikus gan respektējot autobusu un trolejbusu satiksmi. Pārmaiņas arī skaršot nosacījumus kā satiksmes dalībniekiem veikt kreiso pagriezienu, lai tas būtu droši.

Last edited by cuu508 (27.04.2015 15:26:05)

Avatar

By mpb 27.04.2015 15:22:42

Member · 892 comments

Man katru dienu būs izņēmuma gadījumi


Tikai izsaku savu privāto viedokli

Avatar

By Mihails 27.04.2015 15:30:15

Member · 341 comments
cuu508 wrote

Tāpat velosipēdistiem būs iespēja izmantot sabiedriskā transporta joslas, vienlaikus gan respektējot autobusu un trolejbusu satiksmi.

Tikai tur, kur būs uzstādītas papildzīmes ar velosipēda simbolu.

Ar visu CSN projektu, t.sk. nodaļu par velo, varat iepazīties šeit: https://www.dropbox.com/sh/qofvgkuko50s … zhl_a?dl=0

Last edited by Mihails (27.04.2015 18:40:32)

Avatar

By ktn 27.04.2015 16:48:12

Member+ · 1,642 comments

Mans skatījums uz to ir tāds, ka velo ieņem tam pienākošos vietu uz brauktuves, ar loģisku atļauju braukt pa sab. tr. joslām un normāli nogriezties pa kreisi.

Doma ir ieviest kārtību, ka velo ieņem arvien nozīmīgāku lomu satiksmē. Process, kas vispār jau notiek pats par sevi.


Coffee & Racing. Adventures, too.

Avatar

By klacis 27.04.2015 17:04:45

Member · 75 comments

Viss jau jauki. Mani tikai mulsina tas, kas notiks uz ielām, kur auto brauc ar stabilu 60 km/h ātrumu (pat ja atļauts tikai 50) un, kur nav baigi daudz vietas + ik pa brīdim ir laika, sāls u.c. ļaundaru saēstas notekakas. Piemērs no mana ikdienas maršruta - Piedrujas iela. Auto tur stabili mauc uz 50 un vairāk. Ir padaudz kravas auto. Un labā mala, it sevišķi virzienā no slāvu apļa ir sūdīga. Pēc noteikumiem sanāk, ka man jābrauc pa ielu, bet man tas nešķiet prātīgi. Šo ielu izmanto padaudz velobraucēju, kas tēmē šķērsot dzelzceļu pie Matīsa kapiem Matīsa ielas sākumā. Tajā skaitā arī tādi braucēji, kas, manuprāt, uz tās ielas justos vājprātā neērti un stresaini. Blakus ir plats trotuārs ar dažām nobrauktuvēm, pa kurieni braucot es moš zaudēju kādu minūti. Es atdodu šo minūti pret veseliem kauliem. Un ar tiem retajiem cilvēkiem es sadzīvoju gluži normāli.
Pēc šī ievada es tik vēl pateikšu, ka gājējiem ir uz ietves 100% priekšroka, bet velo jautājumu es nerisinātu padzenot velo no ietvēm, bet rūpīgi audzinot braucējus, kas apdraud kājāmgājējus.

Avatar

By dizpark 27.04.2015 17:15:37

Member · 910 comments
ktn wrote

Mans skatījums uz to ir tāds, ka velo ieņem tam pienākošos vietu uz brauktuves, ar loģisku atļauju braukt pa sab. tr. joslām un normāli nogriezties pa kreisi.

Doma ir ieviest kārtību, ka velo ieņem arvien nozīmīgāku lomu satiksmē. Process, kas vispār jau notiek pats par sevi.

Man ir pretrunīgas sajūtas. Ja runa būtu tikai par mani, tad jā, tas ievieš kārtību. Jo man tas arī nešķita paŗāk godīgi nedz pret autobraucējiem, nedz gājējiem,ka es kā riteņbraucējs varēju te braukt pa ietvi, te pa braucamo daļu - kā kurā brīdī ērtāk. Nu, izlemies taču,kas tu esi - jebnu, jebnu.

Cita lieta,ka pie esošās veloinfrastruktūras, ja šos noteikumus pieņem uzreiz, sāksies milzu sviests. Droši vien ir daudzas tādas vietas, bet vismaz krasta promenādes jaunais veloceliņš sākas ar ietvi un beidzas ar ietvi .ti. nu nekādi uz tā nevar tikt nebraucot pa ietvi (vai dzelzceļa tilta galā, ja brauc pa brauktuvi, tadjāapstājas uz brauktuves un jākāpj nost un jācel ričuks uz apmales .

Un ja mēs domājam par ģimenēm,kas gribētu kaut kur sestdienā Rīgā ar velo aizvizināties ar bērniem. Aizliegums braukt pa ietvi pārvekt treknu svītru šādai nodarbei.

Varbūt risinājums būs strauji palielināt uzstādīto gājēju un veloceliņu zīmju skaits. Ka nesanāk tā,ka ielu, kur varēs braukt pa brauktuvi paliks vēl mazāk...

Avatar

By ktn 27.04.2015 17:27:03

Member+ · 1,642 comments

Domāju, ka jāvadās pēc veselā saprāta, un viss būs ok. Piemēram, man šobrīd neviens neliedz pieņemt lēmumu, ka ir izņēmuma situācija un es braucu pa ietvi. Nav jāgaida policists, kurš pateiks, ko drīkst, ko nē. Problēma ir tad, kad to pārprot abas puses – satiksmes dalībnieks pārprot brīvību un pārvēršas par anarhistu, vai kontrolētājs pārprot noteikumus un sāk tos tulkot burtiski (klasika ir gājēju tvarstīšana par sarkano gaismu tukšos krustojumos).


Coffee & Racing. Adventures, too.

Avatar

By novērotājs 27.04.2015 17:27:49

Member+ · 1,911 comments

Pie pašreizējās veloceļu tīkla (ne)esamības Rīgā šādi grozījumi CSN ir galējs stulbums. Turklāt atkal - komunikācija, komunikācija. Pie pašreizējiem izskaidrojumiem tauta jau gatavojas ņemt mietus un sist riteņbraucējus, kas mēģinās parādīties uz ietves (reāls citāts no diskusijām forumos).

Ja tiešām ir taisnība, ka šos grozījumus bīda Riteņbraucēju apvienība, tad tas ir lāča pakalpojums riteņbraucēju kopienai.

Avatar

By ZIB 27.04.2015 18:46:42

Member · 273 comments
novērotājs wrote

Pie pašreizējās veloceļu tīkla (ne)esamības Rīgā šādi grozījumi CSN ir galējs stulbums. Turklāt atkal - komunikācija, komunikācija. Pie pašreizējiem izskaidrojumiem tauta jau gatavojas ņemt mietus un sist riteņbraucējus, kas mēģinās parādīties uz ietves (reāls citāts no diskusijām forumos).

Ja tiešām ir taisnība, ka šos grozījumus bīda Riteņbraucēju apvienība, tad tas ir lāča pakalpojums riteņbraucēju kopienai.

Nebaidieties, man nevienā konflikta situācijā neviens no autobraucējiem nav ārā no auto kāpis, kaut gan esmu bijis ļoti nikns un provocējis, lai kāpj ārā. (Mēģinājuši strauji priekšā bremžet, matam klāt, centušies vēl kā ar nodomu apdraudēt)

Tāpēc, ka tā ir dzīve, tas viņiem nav pa klaviatūru klabināt. Tāpēc lai komentē, komentē tālāk smile

Gribēšu redzēt to sitējus. Lai tik pamēģina, kādu meiteni, kas brauks pa trotuāru sākt dauzīt.

Avatar

By Mihails 27.04.2015 18:47:23

Member · 341 comments
dizpark wrote

Un ja mēs domājam par ģimenēm,kas gribētu kaut kur sestdienā Rīgā ar velo aizvizināties ar bērniem. Aizliegums braukt pa ietvi pārvekt treknu svītru šādai nodarbei.

Par laimi, CSDD par šo padomājuši. Citēju:

200.3. izņēmuma gadījumā braukt pa ietvi, ja braukšana pa brauktuvi, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, ceļa un meteoroloģiskos apstākļus, nav iespējama, ir apgrūtināta vai bīstama.  Braucot pa ietvi velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un nepieciešamības gadījumā jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu. Velosipēdu vadītāji nedrīkst  nekādā veidā apdraudēt vai traucēt gājējus. Gājējiem, pārvietojoties pa ietvi, ir priekšroka. Braucot pa ietvi vietās, kur velosipēdu vadītāju braukšanas trajektorijas krustojas ar pārējo transportlīdzekļu braukšanas trajektorijām, velosipēdu vadītājiem jānovērtē  attālums līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī jānovērtē to braukšanas ātrums un jāpārliecinās par drošību.

201. Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem un velosipēdu vadītājiem, kas tos pavada, atļauts braukt pa ietvi arī tad, ja uz brauktuves ierīkota velojosla. Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, braucot ar velosipēdu, galvā jābūt aizsprādzētai aizsargķiverei.

Last edited by Mihails (27.04.2015 18:48:01)

Avatar

By novērotājs 27.04.2015 18:56:14

Member+ · 1,911 comments
ZIB wrote

Gribēšu redzēt to sitējus. Lai tik pamēģina, kādu meiteni, kas brauks pa trotuāru sākt dauzīt.

Uz visām ietvēm klāt neizstāvēsi. Ja arī ne ar mietu sitīs, tad kašķi būs ar garantiju un pat ātrāk, nekā šie grozījumi tiks pieņemti. Nesāks tauta štukot, kas un kā pieņemts - pasludināja, ka nedrīkst, tātad nedrīkst jau tagad un punkts.

Kā var nesaprast - vispirms jārada iespējas (veloceļi/velojoslas) un tikai pēc tam kaut kas jāaizliedz. Nu nelīdīs neviens saprātīgs riteņbraucējs uz ietves, ja varēs drošāk un ātrāk aizbraukt pa veloceļu vai joslu. Bet to jau nav!
Ar šīm ierosmēm varēja nākt klajā ne ātrāk kā nākamajā vasarā, kad, cerams, vēl vismaz pārdesmit velojoslas būtu ierīkotas.

Avatar

By Mihails 27.04.2015 18:57:42

Member · 341 comments
novērotājs wrote

Ja tiešām ir taisnība, ka šos grozījumus bīda Riteņbraucēju apvienība, tad tas ir lāča pakalpojums riteņbraucēju kopienai.

Latvijas Riteņbraucēju apvienībai ar šo jaunievedumu nav nekāda sakara. Jaunajā CSN redakcijā atbalstīti vairāki LATRIT priekšlikumi, piemēram, tas, ka turpmāk drīkstēs braukt pa sabiedriskā transporta joslām, ja ir uzstādīta velo papildzīme, vai tas, ka turpmāk nebūs jārāda bremzēšanas signāls ar roku (kuru tāpat neviens nekad nerada, izņemot braucot grupā). Diemžēl CSDD pēdējā brīdī pārstrādāja CSN velo nodaļu, par jauno redakciju LATRIT izteica iebildumus, taču tie pārsvarā netika ņemti vērā.

Avatar

By novērotājs 27.04.2015 19:01:50

Member+ · 1,911 comments

Jauki, ja tā. Cerams, trešdienas diskusijā ar CSDD Riteņbraucēju apvienība mēģinās vēl ko darīt lietas labā. Kaut gan lielais ūdens jau ir izliets, sasmelt nebūs viegli, pat, ja šos murgus par aizliegumiem gala beigās nepieņems.

Avatar

By Tantrix 27.04.2015 19:02:36

Member · 527 comments

mani vairāk uztrauc, ka jaunajos noteikumos būšot - ja ir velo/gājēju kopīgais celiņš ar to kopējo zīmi,  tad vairs nevarēšot braukt pa ielu. Jo realitātē ar to zīmi apzīmē visbiežāk parastos gājēju trotuārus. Nu , ja tagad man vajadzēs obligāti pa tiem braukt, tad gan ir auzas.


rakstiet lūdzu uz šo e mail : mareks.kirilovs13@gmail.com

Avatar

By DZ 27.04.2015 19:13:29

Member · 3,501 comments

Es no mājas nevaru izbraukt nebraucot īsu posmu pa ietvi. Neesmu ietves braucējs, bet ideja pilnīgi tupa. Vispār visi jaunie noteikumi ir pilnīgi tupi, tāpat kā daudzi CP inspektori, kuri paši nezin CSN punktus, kas attiecas uz velo vai riteņbraucējiem. Pāris reizes esmu ticis apturēts un pēc garām diskusijām tieši CP inspektori bija tie, kuri centās pārtraukt sarunu un braukt prom.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By Mihails 27.04.2015 19:18:52

Member · 341 comments
novērotājs wrote

Ar šīm ierosmēm varēja nākt klajā ne ātrāk kā nākamajā vasarā, kad, cerams, vēl vismaz pārdesmit velojoslas būtu ierīkotas.

Neceriet, nebūs.

Avatar

By novērotājs 27.04.2015 19:21:49

Member+ · 1,911 comments

Nu ja nebūs - tad aizliegumus attiecīgi pēc tam, kad tās velojoslas/ceļi būs. Tieši tik vienkārši.

Avatar

By Mihails 27.04.2015 19:33:06

Member · 341 comments
Tantrix wrote

mani vairāk uztrauc, ka jaunajos noteikumos būšot - ja ir velo/gājēju kopīgais celiņš ar to kopējo zīmi,  tad vairs nevarēšot braukt pa ielu. Jo realitātē ar to zīmi apzīmē visbiežāk parastos gājēju trotuārus. Nu , ja tagad man vajadzēs obligāti pa tiem braukt, tad gan ir auzas.

Piedāvāju šo noteikumu ignorēt. Jebkurā gadījumā, ja pēdējā gada laikā neesi administratīvi sodīts par šo, būs vien brīdinājums. Ja sodīs - pārsūdzēt, līdz pat Satversmes tiesai. Saskatu šajā punktā Satversmes 91. un 115. panta pārkāpumu, ja to pierādīt, tad ST atzīs šo punktu par spēkā neesošu. Rakstiet divritenis@divritenis.lv - tur ar visām pārsūdzībām palīdzēs. smile

Avatar

By Mihails 27.04.2015 19:47:30

Member · 341 comments
DZ wrote

Es no mājas nevaru izbraukt nebraucot īsu posmu pa ietvi.

Var jau aizstumt ričuku pie rokas līdz brauktuvei.

DZ wrote

Neesmu ietves braucējs, bet ideja pilnīgi tupa.

Pasaulē nav tik daudz valstu, kur ar velosipēdu drīkst braukt pa ietvi, pārsvarā visur vai nu aizliegts, vai arī atļauts tikai bērniem. Protams, pašreizējā Latvijas situācijā šo normu var vērtēt divējādi: no vienas puses, būtu labi, ja velobraucēji mazāk brauktu pa ietvēm (netraucētu un neapdraudētu gājējus un arī paši sevi pie izbrauktuvēm no pagalmiem, krustojumos u.tml.) un vairāk pa brauktuvi (autobraucēji sajustu diskomfortu no tā, ka visi tie velobraucēji traucē braukt, un paši sāktu pieprasīt veloinfrastruktūras izbūvi). No otras puses, nebūtu labi, ja šīs normas dēļ daudzi atturētos no braukšanas ar velosipēdu vispār. Arī nebūs labi, ja veloinfrastruktūras izbūve tiks turpināta tādā pašā garā, kā līdz šim: vienkārši uzliekot ceļa zīmi "Gājēju un velosipēdu ceļš" uz ietves.

Last edited by Mihails (27.04.2015 21:37:18)

Avatar

By waldis 27.04.2015 22:24:02

Member · 208 comments
dizpark wrote

Un ja mēs domājam par ģimenēm,kas gribētu kaut kur sestdienā Rīgā ar velo aizvizināties ar bērniem. Aizliegums braukt pa ietvi pārvekt treknu svītru šādai nodarbei.

Bērni un tos pavadošās personas pa ietvi drīkstēs braukt arī turpmāk. Bet vispār diez vai kkāds bardaks gaidāms. Nu nebūs tā, ka ar n-to datumu visi velosipēdisti pārcelsies no trotuāra uz ielas braucamo daļu....

Avatar

By averza 28.04.2015 08:46:48

Member++ · 5,039 comments

Patiesībā paši velosipēdisti vien vainīgi - nesās pa ietvēm, 10cm no gājējiem, 30km/h, gājēji arvien vairāk un vairāk pret to protestēja, un, lūk, rezultāts.

Avatar

By sursurs 28.04.2015 09:01:37

Member · 909 comments

Par sab-transjoslām - principā punkts ir bezjēdzīgs, jo vienalga vajag papildzīmi.. Tb nekas nemainās. Izņemot: nespēju tajos not. atrast - projektā bija ideja par to, ka aizliegt vispār braukt pa ielu velo tur kur gar malu ir sabratransa joslas - Maskavas iela Ķengaragā, utt.. To tad nepieņēma?
dizpark -> Tavs ieteiktais risinājums tieši palielinās bardaku. Šobrīd (un arī pēc plānotās redakcijas) tie velo, kuri negrib uz 10-20km/h čunčināt pa ietvi, bet normāli braukt, drīkst braukt (nesties smile ) pa ielu. Ja visur uz ietvēm saliks gājēju&veloceļu zīmes, tad uz tām faktiskajām ietvēm ar zīmēm galā būs spiesti pārcelties VISI velo. Arī tie, kuri tiešām brauc ātri. Vot tad gājējiem sāksies jautrība, jo uz tiem posmiem vairs faktiski neattiecas nekādi "braukšanas gājēju ātrumā, netraucējot gāj'jus, utt. noteikumi).


velo 4ever

Avatar

By dizpark 28.04.2015 11:01:40

Member · 910 comments
sursurs wrote

dizpark -> Tavs ieteiktais risinājums tieši palielinās bardaku.

Tas bija domāts ironiski - tas nebūs MANS risinājums, bet man ir aizdomas, ka tas būs satiksmes uzturētāju izvēlētais "risinājums". Piekrītu, ka būs sliktāk.... Un piekrītu, ka izteicos neskaidri :-)

Avatar

By novērotājs 28.04.2015 12:56:09

Member+ · 1,911 comments
Mihails wrote

Pasaulē nav tik daudz valstu, kur ar velosipēdu drīkst braukt pa ietvi, pārsvarā visur vai nu aizliegts, vai arī atļauts tikai bērniem.

Un kā tur tajās valstīs ar veloceļiem/velojoslām un gala beigās - ar iespēju normāli, nepakļaujot sevi dzīvības briesmām braukt pa ielas braucamo daļu?

Gribēšu redzēt to jautrību, ja visi velobraucēji (arī tie, kas ripo ar ātrumu pārsvarā ne lielāku par 15 km/h) pārcelsies uz ielu, teiksim, Barona un Čaka ielās vai Ulmaņa gatvē... Autovadītāji jau nākamajā nedēļā būs ar plakātiem pie MK. smile

Avatar

By 321 28.04.2015 13:01:25

Member · 6,351 comments

Sen jau vajag visiem braukt pa ielu...

Avatar

By buzic 65 28.04.2015 13:10:31

Member · 1,159 comments
novērotājs wrote
Mihails wrote

Pasaulē nav tik daudz valstu, kur ar velosipēdu drīkst braukt pa ietvi, pārsvarā visur vai nu aizliegts, vai arī atļauts tikai bērniem.

Un kā tur tajās valstīs ar veloceļiem/velojoslām un gala beigās - ar iespēju normāli, nepakļaujot sevi dzīvības briesmām braukt pa ielas braucamo daļu?

Gribēšu redzēt to jautrību, ja visi velobraucēji (arī tie, kas ripo ar ātrumu pārsvarā ne lielāku par 15 km/h) pārcelsies uz ielu, teiksim, Barona un Čaka ielās vai Ulmaņa gatvē... Autovadītāji jau nākamajā nedēļā būs ar plakātiem pie MK. smile

Piekrītu! No manas ģimenes esmu vienīgais, kurš brauc pa ielu. Sieva, uzzinot, ka turpmāk būs jābrauc pa ielu, teica, ka tad jau atkal būs jāpārsēžas pie auto stūres! smile Un viņa ir akurāt to braucēju grupā, kura pa ietvi brauc ap 12 km/h, pilnībā respektējot gājējus. To, ka pa ielu viņa nebrauks, zinu pilnīgi droši...

Avatar

By 321 28.04.2015 13:15:53

Member · 6,351 comments

Neciešu velobraucējus uz gājēju celiņiem