Par pumpam (jeb riepu izvele)

Avatar

By Davo_Rider 27.05.2004 21:30:28

Member+ · 121 comments

Gribeetos ieguut vairaak informaacijas un uzklausiit citu domas par velosipedu riepaam. Man gadiijaas taa: Iegaadaajos riteni ar zaljaam Michelin WildGripper riepaam. Var vinjas pieskaitiit pie gludaam un ar knobiem saanos. Biju laimiigs. Tomeer pamazaam juuk aaraa un uz Siguldu noleemu nopirkt pumpainaas, parcik laika apstaakli vareeja buut ljoti slapji. Nu un ko tad es tur daudz teereeshos, nopirku Kendas pa 5 ls no ZZK. Vispaariibaa drausmiiga braukshana, un skanja uz asfalta kaa braucot pa pikji. Rezuultaats arii vairs nebija tik labs. Bet varbuut taas ir tikai manas iedomas un visas pumpainaas riepas padara riteni peldoshaaku. Taatad mans jautaajums - cik vajadzeetu maksaat par riepaam?

Avatar

By Riko 27.05.2004 23:35:29

Guest

Pareizāk laikam būtu prasīt kādu profilu izvēlēties un tikai pēc tam, vai dārgās ir jūtami labākas par lētajām. Protams, ka gludās ripos labāk par pumpainajām....

Avatar

By kurjers 27.05.2004 23:58:11

Local.Auth · 1,399 comments

Pirmajā gadā es arī braucu ar baigajām traktorenēm, un aizbraucot uz Igauniju biju izbrīnīts, ka viņi brauc ar itkā busnobrauktām riepām (ar neizteiktu protektoru), un jau pusdistancē sāka beigties mani jau tā mazie spēciņi, sāku aizdomāties, kāpēc man ir tik grūti? Labāk ir akurāti izbraukt līkumus, bet lai labāk ripo pa taisni. Tagad man ir 5 riepu komplekti, katru lietoju pēc trases īpatnībām un laika apstākļiem. Uz Siguldu, zinot kāda tur būs trase, nopirku un priekšā uzliku 2.1 GEAX, šausmīgi smaga, ar kevlaru, bet cauri grantij braucu kā tramvajs. Ja negribās ieguldīt tik dauz naudas riepā tad var iztikt ar Continental Twister (braucu trešo gadu), ļoti universālas un ir piejamas dažādās cenās(atkarībā no svara) sākot no 9.99 līdz Ls28(Cēsu 11). Vienīgais ko vajadzētu ielāgot ka ikdienas treniņiem ir vajadzīgas ielas riepas, kuras pārmontē, jo dārgākas riepas ir no mīkstākas gumijas un pa asfaltu nobrauksies šausmīgi ātri. Vislabākais ir uztaisīt otru ratu komplektu). Vairāk uzmanības jāpievērš priekšējai riepai un spiedienam riepās, lai nav pa daudz.Daudziem ir tendence pārpumpēt un tad netur pagriezienos. Siguldā braucu ar pamīkstu priekšējo riepu un bez amortiņa. Varbūt ne viss ir pareizi, bet tie ir mani novērojumi.


[url=]www.avekurjers.lv[/url]

Avatar

By IrenaB 28.05.2004 00:54:13

Member+ · 320 comments

Es ikdienā braukāju ar Hutchincon Acrobat, kuras vispār neskaitās klasiskas MTB riepas, bet gan "urban". Viņām ir gandrīz gluds protektors pa vidu, taču pietiekami agresīvi sāni. Noriskēju un izbraucu Cēsis - Valmiera ar šitām un, ziniet, ļoti normāli bija. Ripoja daudz labāk kā citiem, bet dubļos un smiltīs iedarbojās sānu knobi un noturējos pat tur, kur daži citi ar daudz rupjāku protektoru kāpa nost.

Otram ritenim tagad uzliku tos pašus Twisterus no Cēsu ielas. Neskaitot Kurjera labās atsauksmes, ļoti labi viņas ir novērtētas arī internetā, mtbreview.com. Neko nopietnu vēl neesmu ar viņām braukusi (Siguldā nepiedalījos, pietrūka dukas pēdējā brīdī), bet, cik izmēģināts, pagaidām iet labi.

Vīra ritenim ir Maxxis Wormdrive, arī ar gandrīz gludu vidu un knobiem sānos. Ļoti universālas, man jau baigi patīk.

Avatar

By Bergamont 28.05.2004 01:04:37

Member+ · 155 comments

Maxxis Wormdrive rullee! Baigi forshas riepas, nav nekaadas krutaas, bet pa 7 ls super!

Avatar

By Kaspars 28.05.2004 02:31:42

Banned · 2,164 comments

Nu priekš taadiem vieglaakiem maratoniem es lieku Hutchinson city slik 1.7, liidz 5.5 atm,pa šoseju un granti iet super-Valmieras ZZK smile,bet siguldai buutu taa kaa pa gludu maxaa 7.99 veloservisaa,un veel taas riepas ir sevišķi pastiprinaatas, lai nevareetu paardurt, liidz ar to mazliet smagaakas.

Last edited by Kaspars (28.05.2004 02:32:01)


Life is too short not to ride quality tubulars.
Record/Red/Dura-ace/XTR

#108

Avatar

By oshcha 28.05.2004 05:48:50

Guest

Shogad paarsvaraa sanaak braukaat ar Richey Slick 1.4x26. Uz Siguldu biju uzlicis Maxxis 2.1x26 - smagas traktorenes (modelja nosaukumu nezinu, bet taadi naak Meridaam defaultaa liidz), jo serpantiinaa likaas, ka ar savaadaakaam nevarees tikt cauri. Godiigi teikt tagad liekas, ka taas bija pa traku. Pat pa granteni ruuca. Liekas, ka labaak vajadzeeja likt Richey universaalaas (pa vidu gludz pa malaam pumpas).

Interesanti dzirdeet ar kaadaam citi brauca Siguldaa!

Last edited by oshcha (28.05.2004 05:49:49)

Avatar

By Grey 28.05.2004 08:27:17

Member# · 1,688 comments

Grey brauca ar Ritchey ExcaVader. 1.9x26. Skaitās universāla riepa, bet asfaltam, protams, neder. Protektors, reku, šitāds:
http://www.ritcheylogic.com/images/tiremtnexcavader.jpg

Diemžēl nevaru dot savu novērtējumu, tā kā ar šo riepu esmu braucis visai maz un Siguldā bija pirmā reize. Jutos drusku dīvaini, jo saķere pavisam cita, salīdzinot ar InnoVader universālo, biju pārsteigts. Vadāmība ļoti laba, arī smiltīs uzvedās teicami.

Avatar

By kurjers 28.05.2004 16:40:31

Local.Auth · 1,399 comments

gribeetos dzirdeet kaada pieredze ar riepaam ir GI.VI ?


[url=]www.avekurjers.lv[/url]

Avatar

By Davo_Rider 28.05.2004 18:03:56

Member+ · 121 comments

Jaaatdziist, ka Unibankas seerija paarsvaraa notiek pa ljoti labiem celjiem. Taatad tur paarsvaraa vajadzeetu izmantot gludaas ar knobiem saanos. Bet man pietika aizbraukt uz Aluksnes machu, un ar pusliidzenaam riepaam nav iespeejams uzbraukt nevienaa kalninjaa. Man patiik taa ideja ar nomainaamiem ritenju komplektiem un man maajaas viens lieks staav. Bet neesmu paarliecinaats vai ir iespeejams vinjus tik vienkaarshi mainiit - pirmkaart zobratu un kjeedes nodilums ir dazaads un otrkaart vai nevar buut probleemas ar aatrumu paarsleegshanu?

Avatar

By IrenaB 28.05.2004 21:07:57

Member+ · 320 comments

To Davo_Rider
Zobratu kaseti arī var pārskrūvēt, ja maina reti tos riteņus. Bet, ja maina bieži, tad jau arī nodils vienādi, ja arī būs katram komplektam sava kasete. Tomēr, ja savlaicīgi maina ķēdi, tad nekādu problēmu nevajadzētu būt, jo kasete nodilst izstieptas ķēdes dēļ, nevis ķēde - kasetes dēļ.
Par to ātrumu pārslēgšanu. Apmainot riteni, var pāris mirkļos pieregulēt pārslēdzēju tieši tam ritenim, bet parasti tas pat nav vajadzīgs.

Avatar

By Davo_Rider 08.06.2004 19:52:49

Member+ · 121 comments

IrenaB ar savu praatojumu mazliet paarsteidza, cepuri nost!

Avatar

By LOOK 14.06.2004 04:40:00

Member# · 2,703 comments

Ja ir vēlme ne tikai braukt bet braukt ātri, tad jāmeklē riepas kuru svars nepārsniedz 400gr. Ļoti laba izvēle ir Kenda Klimax, tāpat ļoti labas ir Schwalbe Fast Fred, nopietnākam krosam Ralph. Vēl nopietnākam krosam IRC Mythos XC ar indeksu K (riepas kuras tika speciāli radītas Atlantas OX, fantastiski labi ripo neskatoties uz lielajām pumpām). Continental Twister Supersonic ir derīgas tikai sausam un cietam segumam, pārējos gad.šī riepa neder.
Pārējās foruma dalībnieku iepriekš minētās riepas nav domātas sacensībām līdz ar to komentāri no manas puses izpaliks.


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By wheelie 16.06.2004 03:14:17

Member+ · 2,606 comments

Pats kadu 2 menesi lietoju Maxxis flyweight 330 , skaitas viena no vieglakajiem - pagaidam loti apmierinats... Pirmais iespaids - nu looti plana, viegli dabushu caurus, nez, pagaidam ok, laix raadiis. Vispar vieglas riepas(kamernieces/bezkamernieces) iesaka "pastiprinat" ar dazadiem "sealentiem" (eclipse, notubes.com etc.) kas  pasarga no sveshiem kermenjiem, tuvaja nakotne domaju iegadaties kaut ko lidzigu...


keep rollin'

Avatar

By LOOK 16.06.2004 20:42:31

Member# · 2,703 comments

Maxxis flyweight trūkums ir pārāk mīkstā gumija protektora daļā. Šī riepa ļoti slikti uzvedas meža taciņās kur mēdz būt skujas plāna smilšu kārtiņa u.tml. Tāpat viņas dilst ļoti ātri, ātrāk par Conti Twister. Vienīgais arguments par labu šai riepai ir cenas/svara attiecība (15Ls/325gr.) taču ja ņem vērā riepas mūžu tad Kendai Klimax kopīgais rādījums ir 2x lielāks.


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By Davo_Rider 18.06.2004 16:26:22

Member+ · 121 comments

Un kur taadas Kenda Klimax var iegaadaaties? Starpcitu, esi paarliecinaats, ka vinja taa arii saucas. Nu tas taa, lai paardeveejs neapvainojaas, ja peec taaadaam taujaa.

Avatar

By LOOK 18.06.2004 17:46:19

Member# · 2,703 comments

Tieši tā arī viņas saucas, pārdošanā ir tikai ZZK veikalā. Taču gribu brīdināt ka viņas ir deficīts un vislielākā iespēja nopirkt ir sezonas nogalē, kad tiek "izmestas" sac.rezerves. Nejaukt ar Kozmik modeli tas ir štrunts. Un vēl šī riepa prasa nedaudz lielāku spiedienu 4,5-5,0 bar.
p.s. akmeņainām trasēm jāmeklē kaut ko citu, piemēram no Schwalbe repertuāra.

Last edited by LOOK (19.06.2004 01:15:47)


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By FOX 19.06.2004 00:29:16

Member+ · 5,298 comments

Es gan negribētu piekrist, ka Kozmik modelis ir štrunc! Pac veselu sezonu nobraucu un bija/ir ok!! smile)


TREK Supercaliber

Avatar

By LOOK 19.06.2004 01:22:26

Member# · 2,703 comments

Varbūt mazliet par asu teikts, taču biju domājis ka Kozmikam ir salīdzinoši mazāka pielietojamība. Dēļ diezgan gludā protektora viņa nav ieteicama aizmugurē un svars arī virs 450 gr. taču cena gadrīz tāda pati kā Klimax.


Karbons vienkārši brauc ātrāk!

Avatar

By fubar 29.09.2004 19:04:46

Member · 1,811 comments

gribu aizstaaveet continental twister. nau jau taa, ka der tikai sausam laikam. taa tomeer ir universaala pro riepa, jaa ir savs nikjis, bet zem laba pilota var buut vienkaarshi lieliska. ripo ideaalire tieshi tik cik krosaa vajag. iipasshi laba pret sabirushaam skujaam un plaanu dublju kaartinju virs cieta seguma. nu vieniigias kaapienos buksee, jaabuut ljoti uzmaniigam (runa iet par miishanos seezhot)

man pasham ir twister pro, esmu ljoti apmierinaats. tiesa gan, RACING RALPH neesu pameegjinaajis, bet fast fred man nepatika, nu paarak liidzinaas pusslikam (par pusslikiem kaa sugu es taktiski pakluseeshu)


taisnās rokas ir atpakaļ in da LV.
26565222

Avatar

By Aktieris 30.09.2004 02:20:55

Guest

Prieksh smilshainiem celjiem ljoti varu rekomendeet Schwalbe Racing Ralph 2.25. Agrak nekad nebutu iedomajies ka smiltis var skeersot praktiski bez piepuules. Protams smilsainaa kalnaa braucot tas nestraadaa tik labi, kaa smilshainaa nobraucienaa, liidzenumaa vai nelielaa kaapumaa, bet laika un speeka ieguvums braucot pa smiltiim ar shiim riepam ir juutams.

Avatar

By Kalpax 10.04.2005 21:29:57

Member+ · 373 comments

Varbūt saistībā ar pavasari iespējams atdzīvināt šo diezgan interesanto pagājušās vasaras diskusiju par riepu izvēli?:))
...Tā kā man pašam riepas šobrīd ir aktualitāte Nr.1, centos pētīt, vētīt & salīdzināt, ņemot vērā arī jūsu (LOOK,Fubar) norādes no šī saita. Secināju, ka:
1. Riepas, kas sver 340-370g (KENDA Klimax, SCHWALBE Fast Fred, CONTINENTAL Twister Supersonic, CORRATEC Grip Master Lite) ir pārāk profesionālas, liels riska % pārsist uz akmeņa. SCHWALBE pat norāda, ka pārdevējam jābrīdina pircējs par iespējamo risku.
2. RITCHEY liekas smagnējas un neveiklas.
3. MAXXIS popularitāti www.veloserviss.lv aptaujā īsti neizprotu- visi modeļi dikti pumpaini.
4. No MICHELIN šobrīd Latvijā nekā nav.
5. Šobrīd Latvijā vispār riepu nav.
6. Nezinu, kas Latvijā tirgo SCHWALBE.
7. Nezinu, kas ir kevlars.
8. SCHWALBE piedāvā modeļus ar RideGuard, SnakeSkin. Vai kāds redzējis, kas tas ir?
9. Oponējot Fubar- LV/EE veloaktivitātēs reti nepieciešams kaut kas niknāks par pusslikiem, ja nu vienīgi atsevišķos posmos tik slapjā vasarā kā 2004.
Man, piemēram, pat Haanjā gadījās braukt ar padeldētiem HUTCHINSON Akrobat, kamēr vēl bija spēks, skaļi smējos par sevi, tad apklusu... Ja kāds atceras, tad saprot, ka tā bija LIIIIELA kļūda.:)) Bet var arī tā.


Mēs visi izliekamies. Tāpēc ļoti uzmanīgi jāizvēlas, par ko izlikties.

Avatar

By FOX 10.04.2005 21:48:21

Member+ · 5,298 comments

Ja gribi labas, vieglas, uzticamas, labi ripojošas riepas, tad labākā izvēle ir Hutchinson Phyton.


TREK Supercaliber

Avatar

By fubar 10.04.2005 22:44:52

Member · 1,811 comments

kevlaars ir alternatiiva dzelzs draatiim riepu malaas, taa tik tie superlabie svari tiek panaakti.
ar SHWALBE dabuushanu pagaidaam taa ir kaa ir, LOOK soliijaas sadabuut RACING RALPH.
starp citu esmu kljuvis par RR adiktu, nu perfekta riepa kaartiigiem dubljiem vai arii trasei ar irdenu segumu, irdeniem/dubljainiem kaapumiem un nobraucieniem. tagad tik jaadabuu vieglaa versija.
TWISTER veel joprojaam paliek nepaarspeets sausaakam laikam.
abus balozhu krosus shogad esmu nobraucis ar TWISTER priekshaa, nu diezko sauss jau arii nebija wink


taisnās rokas ir atpakaļ in da LV.
26565222

Avatar

By fubar 10.04.2005 23:04:48

Member · 1,811 comments

Hutchinson Phyton- nu nez- taa riepa ir deriiga tikai sausam laikam, jo NECIK netiiraas. sakjepot pilnai ar slapjaam skujaam un dubljiem kljuust par sliku smile nu un sausaa laikaa ripo saliidzinoshi slikti, jo baigais prokjis.

no Hutchinson man patiik Mosquito, jo labi ripo bet ar labu sakjeri (pat skaitaas dublju riepa) un Spyder- laba aizmugureejaa riepa nereaaliem dubljiem. viena taada arsenaalaa staav, bet sakaraa ar Shwalbe RR ievieshanu vecajam labajam Zirneklim vairs nebuus pielietojuma.


taisnās rokas ir atpakaļ in da LV.
26565222

Avatar

By Kalpax 10.04.2005 23:51:13

Member+ · 373 comments

Katrā ziņā- Phyton ir mērenākā no HUTCHINSON, svars arī pieņemams.
Vai sausā laikā nevarētu būt kaut kas laidenāks kā Twister, piem., tāds kā MICHELIN Wildgripper? Vai arī SCHWALBE Fast Fred RideGuard (par tām laikam jāaizmirst)...
Bet slapjumā laikam tik tiešām- Schwalbe RR.


Mēs visi izliekamies. Tāpēc ļoti uzmanīgi jāizvēlas, par ko izlikties.

Avatar

By Baltais 11.04.2005 00:37:53

Local.Auth · 5,425 comments

INTRO

uzreiz pateikshu, ka neesmu eksperts un baigais gramu perverts. maratonos braucis esmu ar continental TWISTER (patika kaa ripo, bet smiltiis iisti nebija ok, pielauju arii, ka nemaaku braukt), ar IRC MYTHOS XC visaadus krosus (ļoti OK)
2004. gadaa ripinaaju ar švalbes ātro ālfrēdu. labs svars labi ripo utt.
LST noziimeejot limited slip technlogy, bet nu vismaz kuldiigas maratonaa paaris liikumos smuki sliideeja un bija acis....

shogad ir lielaaka saskare ar BONTRAGER Revolt Super X (http://www.bontrager.com/Mountain/Wheel … s/5734.php)

NE-TI-CA-MI!

IZSKATAAS taa riepa kraamiigi un to ieraugot bija skaidrs, ka LV maratonos jau buus jaabrauc, bet peec pirmajiem 2 baložiem un paaris izbraucieniem pa lediem un sniegiem esmu šokā smile viņa iet cauri visiem sūdiem, līkumos brauc kur jaabrauc, kalnaa iet (kurš bija balozos 09.04.? tur tiku visos kalnos iznemot 1).

par hučinsoniem un maxx neko nezinu...

Bontie rullee wink


Es nepārdodu, es palīdzu nopirkt!