Velo un Rīgas sabiedriskais transports

Avatar

By Plavinskis 04.01.2012 17:37:39

Member · 88 comments

Sveiki un laimīgu Jauno gadu!

Domāju, ka velosabiedrībai uz laiku, kad paliks siltāks un mazāk slidens, vajadzētu sasparoties uz kādu sociālu akciju, lai paceltu to idiotismu, ka Rīgā, tūrisma mekā, sabiedriskajā transportā ir aizliegts pārvadāt velosipēdu.

Vēlējos padalīties ar velobraucēju sabiedrību atgadījumā, kadā man sanāca iekļūt vakar, 3.janvārī, mēģinot Rīgā autobusā vest velosipēda rezerves daļas.

http://www.draugiem.lv/user/4475147/blog/?p=6242333

mazliet izvērstāk:

http://www.veloprieks.lv/component/cont … icle/6i/31

Atvainojos, ka ar saitēm, vnk tur jau viss tā kā daudzmaz aprakstīts.

Nu, ja Rīgas satiksme līdz pavasrim nebūs pārdomājusi vai radusi kautkādu citu normālu risinājumu, meklēšu sabiedrotos klavieru pārvešanai ar sabiedrisko autobusu.


Nekaa personiiga... :)

Avatar

By gaga 04.01.2012 17:53:36

Member+ · 2,160 comments

njā, rēcīgi, tai pat laikā megastulbi big_smile Domāju, ka tā vienkārši klavieres autobusā nesanāks iedabūt, nāksies pielietot viltību

Avatar

By Andersons 04.01.2012 18:20:47

Member+ · 2,638 comments

Interesants lasāmgabals, bet nu šito stulbumu ka gabarīti nav ierobežoti, bet velo detaļu kaudzi vest nevar.


Team Velo+ Bottari Baltic
From 10km ITT to 1,500km ultra.

Avatar

By oozzee 04.01.2012 18:42:45

Member · 179 comments

Cepums par pacietību autoram. Ieteiktu pamēģināt garās trepes, klavieru vietā. Garuma ziņā aizņems vairāk vietas big_smile


Trek 8500 custom

Avatar

By A Vanags 04.01.2012 19:51:03

Local.Auth · 2,110 comments

Esmu par lielgabariita kravu akciju! Vareetu uzorganizeet kaa flashmob pasaakumu - buutu tad daudz vairaak tautas. smile


Šmerlis

Avatar

By KKTK 04.01.2012 19:55:53

Member+ · 2,298 comments

RS kastēs jākāpj iekšā ar sūdainām dakšām un lāpstām vai pavisam melni - ar izkapti big_smile

Avatar

By andris 04.01.2012 20:05:21

Member++ · 403 comments

Žetons autoram par pacietību un ietiepību saskarsmē ar funkcionāriem. Ir jau mums šāds topiks "Velonīdēji Rīgas Satiksmē", kur tas lieliski iederētos.
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=19463&p=1
Pirms mēneša pilsētas galva esot uzdevis RS līdz pavasarim atrisināt jautājumu par velo pārvadāšanu sabiedriskajā transportā. Redzēsim!
http://www.apollo.lv/portal/news/articles/258056

Avatar

By al2x 04.01.2012 20:21:51

Member · 165 comments

Nez kas notiktu, ja velosipēds tiktu pieslēgts pie autobusa margām? Tiktu izsaukta brigāde ar fleksi? big_smile

Avatar

By ieris 04.01.2012 20:27:17

Member · 315 comments

ne velosipēds, bet rezerves daļas... smile

Avatar

By gaga 04.01.2012 20:41:32

Member+ · 2,160 comments

ja velo pieslēgs pie margām, tad atbrauks skapīši, saimnieku izsēdinās laukā un velo velo detaļas aizceļos uz RS depo big_smile

Last edited by gaga (04.01.2012 20:42:09)

Avatar

By bobcom 04.01.2012 21:44:05

Member++ · 1,217 comments

Līdzpaņemta rezerves kamera un pumpis atbrīvotu no tik jaukas izskaidrošanās ar visiem ciema idiotiem un nepieciešamības pēc daudzburtu daiļrades socialajos tīklos (ja vien tas nav tīkams hobijs) wink
Protams, cīņa par patērētāju tiesībām, likumību un  Satversmē noteiktajām brīvībām, kā arī sociāli aktīva pozīcija ir cool, bet personīgi es īsti neizprotu problēmas kā tādas aktualitati - kādēļ man tik ļoti vajadzētu tiesības pārvadāt vienu transporta līdzekli citā transporta līdzeklī...


Caur atsperēm uz asterēm

Avatar

By Kaspars 04.01.2012 22:03:52

Banned · 2,164 comments
KKTK wrote

RS kastēs jākāpj iekšā ar sūdainām dakšām un lāpstām vai pavisam melni - ar izkapti big_smile

Varētu mēģināt izmantot RS transportlīdzekļus kā katafalkus, bet drošības pēc jāpajautā šoferim vai par nelaiķi neliks pirkt etalonu.


Life is too short not to ride quality tubulars.
Record/Red/Dura-ace/XTR

#108

Avatar

By bonys 04.01.2012 22:52:08

Member+ · 721 comments

Akcija, kad  ap plkst. 8.00 no rīta sabiedriskajā transportā mēģinās iestūķēties 10 velosipēdistu, varētu būs diezdan episka...


mtbgarkalne.lv

Avatar

By Marciz 04.01.2012 23:06:46

Member · 46 comments

Pasažiera-velobraucēja rakstā neredzēju norādi, ka viņš ir iepakojis detaļas, lai tās nenosmērētu drēbes citiem. Tikai nevajag apgalvot,  ka "man tas ritens tīrs".
Netīras, neiepakotas detaļas nedrīkst vest. Jāvadā līdzi rezerves kameru, vai lielu maisu, kurā ielikt netīrās velo detaļas.
Riteni, kā vienu veselumu, pārvadāt drīkst, ja to atļauj pārvadātājs (RS). Tikai jāiepako. Arī netīras velo detaļas drīkst. Tikai jāiepako.


MK noteikumi:
"61. Velosipēdus par maksu pārvadā sabiedriskajā transportlīdzeklī, kurā ir speciāli velosipēdu turētāji. Ja šādu turētāju nav, pārvadājamo velosipēdu skaitu un to atrašanās vietu sabiedriskajā transportlīdzeklī nosaka pārvadātājs."

Rīgas domes noteikumi:
"2.7. Pasažierim aizliegts pārvadāt:
2.7.4. smērējošus vai smakojošus priekšmetus;
2.7.5. bagāžu, kuras izmēru (garums, augstums, platums) summa pārsniedz 300 cm."


Rīgas Satiksme:
"3.    Sabiedriskajā transportlīdzeklī atļauts pārvadāt velosipēdu:
3.1.    ja tas ir iesaiņots vai iepakots pārvalkā, kastē, plēvē u.tml. tā, lai nesmērētu citus pasažierus un transportlīdzekļa salonu;"


Transportā, kur ir speciāli velosipēdu turētāji,  var vest velosipēdus arī neiepakotus. Tādi laikam ir tikai dažos vilcienu vagonos.

Last edited by Marciz (04.01.2012 23:38:26)

Avatar

By raiter 04.01.2012 23:53:06

Member+ · 3,346 comments

Pielikšu šo to no sevis.
Kad 4. datuma rītā kolēģu atskaitē ieraudzīju ierakstu, ka bijis izsaukums uz transportlīdzekli, kur izsēdināts pasažieris ar velosipēdu, uzreiz sāku šķirstīt internetu. Jo atcerējos ka dome tiešām šo jautājumu gatavojās risināt (Andris te jau rakstīja). Pēc tam vēl sarakstījos ar R-Satiksmi, vai kas nav mainījies, bet atbilde bija, ka spēkā ir tie paši vecie noteikumi, un ka nekādas pielaides vai skatīšanās caur pirkstiem pret jebkādiem velo paveidiem nav.
Bet ir tā, ka gan Domē, gan Rīgas satiksmē par šo bija pāris sapulces. Galvenais arguments - velo aizņem vietu, bojā un smērē pasažierus un jaunos glaunos tramvajus. Un tas ir tiesa, jo mēnesī izsēdinām (pēc atskaitēm) vidēji 3 riteņbraucējus (un droši vien daudz vairāk ir gadījumu kad vadītāji paši izdzen laukā). Un no tiem gadījumiem, kur sauc apsardzi, tiešām tur ir dubļaini, eļļaini velo (nu galīgi nekādi komandas tehniķa nopulētie karbonnieki big_smile ) un bieži arī pats velosipēdists kunga prātā. Kaut kad Oktobrī formējām ar velo daļu pārplēstu busa sēdekli... Resp. problēma pastāv.
Tiešām nezinu kā to risina citās valstīs. Dome pateica ka nekādus turētājus ārpusē transportam nekarinās.
Vienīgais ieteikums - liels polietilēna maiss virsū, un velo skaitās iepakots. Un problēmu nav. (Kas protams Plavinska gadījumā tā uzreiz nebija pieejams).


Avatar

By Kaspars 05.01.2012 00:11:20

Banned · 2,164 comments

Te ir jāsāk saprast atšķirību starp velosipēdu un sporta inentāru. pagājušā gada aprīlī pats vedu savu ričuku un kaļosos somās ar sabiedrisko, ārā lietus un negribēju smērēt ričuku. Toreiz šis likums nebija pieņemts, bet tā vietā lai kāds man ko aizrādītu(ritenis pirms gonkas ir tīrāks par ķirurga skalpeli) puse autobusa blenza uz ričuku un daļa no tiem aiz muguras to apsprieda. Vilcienā vedot nekad ričuku nekabinu, būtu tas gonku ričuks ar karbona kaļosiem, kuru visiem zināmu iemeslu dēļ nemaz nav iespējams kabināt, vai būtu tas zieminieks.
Vienreiz gan braucot uz gonku un vedot ričuku vilcienā viena tante teica - 'riteņus jāpakar uz pakaramā', tad nu uz atbildi 'Ej pati pakaries' apklusa smile Nevienam nekad neesmu traucējis. Un, domāju, ka arī autors nevienam netraucētu, problēma ir tikai tajā, ka katrs grib būt ļoti gudrs un par katru cenu pierādīs likuma taisnību pret to nabaga velosipēdistu, kurš ar vislabākajiem nodomiem nevienu netraucēdams grib tikai savu ričuku aizvest uz mājām ķibeles dēļ.


Life is too short not to ride quality tubulars.
Record/Red/Dura-ace/XTR

#108

Avatar

By Žoržiks 05.01.2012 00:33:02

Member · 147 comments

Runājot par akcijām... Ja piemēram protestētāji sadomā pīķa stundā iejāties sabiedriskajā ar vairākiem velo, tad ar šādu gājienu iegūs sev vairāk pretinieku nekā atbalstītāju. Cita runa ja tiešām cilvēkam juglā salūzt fellis, bet dzīvo šis āgenī,tad nu nevajadzētu vadītājam uzstāties un ļaut nokļūt mājās. Pa lielam jau pie visa vainīga cilvēku neiecietība vienam pret otru, jo kā zināms,tad visiem patīk draudzīgie un izpalīdzīgie rietumi un dienvidi, pat paši tur nokļūstot tādi ātri kļūst,tik nez kādēļ dzimtenē jārejās kā šakāļiem?!


Katrā no mums snauž ģēnijs, un ar katru dienu arvien vairāk un vairāk...

Avatar

By xde 05.01.2012 09:04:49

Member · 328 comments

Tāda ir latviešu daba. Plēsties citam ar citu gandrīz ne par ko.

Pagājušo vasar (kad spēkā jau bija jaunie velo pārvadāšanas noteikumi) braucot ar ģimeni sieva divas reizes pārdūra kameru (= vienreiz pārdūra, jo uzbrauca uz stikliem, bet otreiz kamera pati pārdūrās, jo es pats kā muļķis nebiju apskatījis riepu un mazo stikliņu ārā izvilcis). Lūk tad arī savu vienīgo līdzpaņemto rezerves kameru biju iztērējis un piedevām vēl nobeidzis, un līdz mājās 3 km ritenis bija vnk jāstumj (autobusā iekšā nelaida). Mans secinājums pēc tā visa bija tāds, ka esmu idiots, jo paņēmu līdzi tikai 1 maiņas kameru uz diviem velosipēdiem un ka vēl neko nesajēdzu no kameras nomaiņas, ja jau nebiju spējīgs atrast riepā palikuši sīko stikla gabaliņu. Tā bija laba mācība man pašam. Nākamajām reizēs zināšu un jau zinu, ka jāņem vēl viena kamera un vēl ielāpu komplekts. Un vai tad tāpēc man būtu jānolamā autobusa šoferis, jāizsauc apsardze vai valsts policija? Nu nav tam ritenim reāli vietas tai autobusā. Tā taču ir. Paskatās, kas notiek, kad jau bērnu ratiņus pilnā autobusā iestumj. Noteikumus vajag ievērot, nevis interpretēt pa savam. Ja jau vestu pāris ratus, rāmi atsevišķi, tad neviens neko arī neteiktu.

Avatar

By Grafomāns 05.01.2012 09:54:48

Member · 186 comments

Galvenais iemesls kādēļ eju sabiedriskajam transportam ar lielu līkumu ir mūžīgā
ņemšanās un razborkas pāris santīmu dēļ, piedevām tu tiec iespundēts kopā ar šiem jukušajiem,
un dažreiz tas var vilkties diezgan ilgi.
Viss tas notiek pārgrieztām acīm, ar putam uz lūpām.
Pārņem kauns līdzpilsoņu vietā. Tieši šādu situāciju Ļ. C. Autors ikurāt aprakstījis.
Stulbums. Priekš kam tev ritens, ja tu ar to nebrauc.


Qu'ils mangent de la brioche

Avatar

By KKTK 05.01.2012 10:37:09

Member+ · 2,298 comments
raiter wrote

Vienīgais ieteikums - liels polietilēna maiss virsū, un velo skaitās iepakots.

Nu tad tie dauņi no RS nevar iedot šoferim kaudzīti ar tiem maisiem? Ja ir notikusi šaize un velo ir jāpārvadā sab.trans. tad šoferis, varētu iedot, es pat pieņemu, ka pārdot maisu kurā iepakot to cilvēces biedu velosipēdu.

Avatar

By raiter 05.01.2012 11:55:05

Member+ · 3,346 comments
KKTK wrote
raiter wrote

Vienīgais ieteikums - liels polietilēna maiss virsū, un velo skaitās iepakots.

Nu tad tie dauņi no RS nevar iedot šoferim kaudzīti ar tiem maisiem? Ja ir notikusi šaize un velo ir jāpārvadā sab.trans. tad šoferis, varētu iedot, es pat pieņemu, ka pārdot maisu kurā iepakot to cilvēces biedu velosipēdu.

Nedod maisus šoferim, jo tad arī vajadzēs maisus pamperiem bērniem, štoku turētājus pensionāriem, un higiēniskās salvetes krēslu noslaucīšanai un vēl visam kam. Tā kā riteņbraucēji (ar riteņiem) transportā ir 0.001% no visiem pasažieriem, tad šķiet ka dome šajā lietā neko neinvestēs.
"loti ļoti jūtu līdzi kolēģiem riēnbraucējiem, laikam tomēr jāatdzīst ka šī diskusija un cepšanās ved uz nekurieni. Domei un Rīgas Satiksmei pašiem nav skaidra risinājuma ko un kā pat piedāvāt darīt.


Avatar

By novērotājs 05.01.2012 12:01:42

Member+ · 1,908 comments
KKTK wrote

Nu tad tie dauņi no RS nevar iedot šoferim kaudzīti ar tiem maisiem? Ja ir notikusi šaize un velo ir jāpārvadā sab.trans. tad šoferis, varētu iedot, es pat pieņemu, ka pārdot maisu kurā iepakot to cilvēces biedu velosipēdu.

Nu lielisks biznesa plāns priekš RS! Un velo problēma arī atrisināta.

Avatar

By cx 05.01.2012 12:06:43

Member+ · 329 comments
novērotājs wrote

Nu lielisks biznesa plāns priekš RS! Un velo problēma arī atrisināta.

Ja vien tā velo iesaiņošana būtu gana ātra, tad tiešām kkādu plēves gabalu pa pāris santīmiem jau nu varētu tur tirgot. Pie reizes varētu iesaiņot arī bomžus, kas visai brīvi pārvietojas troleibusos.

Avatar

By KKTK 05.01.2012 12:59:40

Member+ · 2,298 comments
raiter wrote

Domei un Rīgas Satiksmei pašiem nav skaidra risinājuma ko un kā pat piedāvāt darīt.

Nu tad tie kas ņepoņal un nezina ir jānomaina pret tiem, kas saprot un zin! Kā nekā mēs visi 100% maksājam nodokļus, kas tālāk subsidējas sab.trans.

Avatar

By Plavinskis 05.01.2012 13:33:22

Member · 88 comments
al2x wrote

Nez kas notiktu, ja velosipēds tiktu pieslēgts pie autobusa margām? Tiktu izsaukta brigāde ar fleksi? big_smile

Bac- neienaaca praataa smile smile Laba doma.


Nekaa personiiga... :)

Avatar

By Plavinskis 05.01.2012 13:34:49

Member · 88 comments
bobcom wrote

Līdzpaņemta rezerves kamera un pumpis atbrīvotu no tik jaukas izskaidrošanās ar visiem ciema idiotiem un nepieciešamības pēc daudzburtu daiļrades socialajos tīklos (ja vien tas nav tīkams hobijs) wink
Protams, cīņa par patērētāju tiesībām, likumību un  Satversmē noteiktajām brīvībām, kā arī sociāli aktīva pozīcija ir cool, bet personīgi es īsti neizprotu problēmas kā tādas aktualitati - kādēļ man tik ļoti vajadzētu tiesības pārvadāt vienu transporta līdzekli citā transporta līdzeklī...

Nu, bet es jau ari ne gluzzi tapec, ka nevaretu lidz maajaam tikt, vnk. zinu, ka ne jau nu labi audzinats 16-gadigs meitens spes oebilst pret shito mulkljiibu...


Nekaa personiiga... :)

Avatar

By Plavinskis 05.01.2012 13:39:08

Member · 88 comments
Grafomāns wrote

Galvenais iemesls kādēļ eju sabiedriskajam transportam ar lielu līkumu ir mūžīgā
ņemšanās un razborkas pāris santīmu dēļ, piedevām tu tiec iespundēts kopā ar šiem jukušajiem,
un dažreiz tas var vilkties diezgan ilgi.
Viss tas notiek pārgrieztām acīm, ar putam uz lūpām.
Pārņem kauns līdzpilsoņu vietā. Tieši šādu situāciju Ļ. C. Autors ikurāt aprakstījis.
Stulbums. Priekš kam tev ritens, ja tu ar to nebrauc.

Pirmkārt viss notika laipni, uz "jūs" un pieklājīgi smaidot.

Otrkārt, ja cilvēks grib izpildīt idiotiskus noteikumus- abet lūdzu, bet es neesmu šis cilvēks.


Nekaa personiiga... :)