CSN cietis velo. Līdzekļu atgūšana

Avatar

By straiks 31.03.2011 22:52:21

Member · 279 comments

Šodien  ''nosvinēju'' 2000 km pa Rīgas ielām kopš pērnā gada oktobra. Braucu pa galveno ielu -Tallinas, kad no Krāsotāju ielas man šķērsām izgrieza jauns Audi ar blondīni pie stūres. Ar vidējo ātrumu 35 km/h lidoju pāri Audi. Norāvu priekšējo numuru, saskrāpēju pārsegu un ar galvu piezemējos uz asfalta. Obligāti lietojiet ķiveres!!!! Citādi manas smadzenes varētu kašņāt no ceļa.  Manam ''sailkrosam'' priekšējais ritenis izcilā astoņniekā, saplēsts sporta velotērps un mugursoma. Izsaucām inspektorus, tie savukārt ''ātros''. Pašam roku un kāju nobrāzumi, apstrādāti ar ''zeļonku'', no nogādāsanās traumpunktā atteicos. Sarakstīti paskaidrojumi, Alkotests. Sadursmes shēma, foto.  Pirmdien jāzvana izmeklētājam . Riteni nedrīkstot labot, kamēr nav apskatīts.  Vai man cerības no apdrošinātājiem (vainīgās auto - jauns, apdrošināts) cerības saņemt līdzekļus riteņa labošanai un drēbju lāpīšanai? Mieraizlīgumam ar kompensāciju viņa kategoriski atteicās....

Last edited by straiks (31.03.2011 23:44:18)

Avatar

By gaga 31.03.2011 23:07:09

Member+ · 2,160 comments

vajadzētu dabūt naudu no apdrošinātājiem ja blondā būs vainīga, pat ja nebūtu apdrošināta ta dabūtu naudu no fonda un fonds regresā no blondās atgūtu. Apsveicu ar veiksmīgu piezemēšanos, kā arī šis notikums diemžēl kārtējo reizi pierāda, ka galvenais ceļš negarantē velobraucēja drošību: redzi blondīni pie stūra - bremzē big_smile

Avatar

By Kaspars 31.03.2011 23:09:49

Banned · 2,164 comments

Jā, spied ārā no apdrošinātājiem visu ko vari, norādi jebkuru sīkāko bojājumu.


Life is too short not to ride quality tubulars.
Record/Red/Dura-ace/XTR

#108

Avatar

By straiks 31.03.2011 23:13:58

Member · 279 comments

Paskaidrojumā inspektoriem norādīju priekšējo riteni, sēdekļa stuti un sēdekli, velodrēbes..Vai  fakts, ka ritenis iegādāts no privātpersonas var kalpot par apgrūtinājumu līdzekļu atgūšanā no apdrošinātājiem?  Paskaidrojumā uzrādīju velo  rāmja numuru. Citu doc. man nav. Vai tagad steidzami slēgt pārdošanas pirkšanas līgumu ar privātpersonu?

Avatar

By gaga 31.03.2011 23:17:02

Member+ · 2,160 comments

obligāti vēl aizej pie doka, lai veic pārbaudes, sākumā dēļ šoka var arī nejust sāpes, ja sāp galva vai arī esi iedzīvojies smadzeņtrīcē, tad paņem slimības lapu .. jo vairāk piecietīsi neērtības, sāpītes mazās, būsi īsts vecis, jo mazāk dabūsi no apdrošinātājiem .. bet sāpes tas pavisam noteikti nemazinās smile

Avatar

By gaga 31.03.2011 23:18:53

Member+ · 2,160 comments

tev par velodrēbēm ir čeki? wink

Avatar

By 321 31.03.2011 23:22:39

Member · 6,351 comments

Velotiesiibas/masinas tiesibas prasiija?

Avatar

By straiks 31.03.2011 23:23:47

Member · 279 comments
321 wrote

Velotiesiibas/masinas tiesibas prasiija?

autovaditāja apliecība man vienmēr līdzi, pats iedevu

Avatar

By metalpower 31.03.2011 23:27:17

Member · 1,203 comments

starpcitu autoavārijās kurās ir cietušie, automātiski tiek ierosināta krimināllieta par miesasbojājumu (ar vai bez letāla iznākuma) nodarīšanu. ja tu aizbrauc ar ātrajiem un tavas traumas atzīst par pietiekamām lietas turpināšanai, tad baba vēl dabūs kriminaļņikam cauri iet, bet nu tas protams ir worst case scenario un par nobrāzumiem nevienu nesēdinās. savukārt, ja tu atsakies no hospitalizēšanas, tad tev trīs dienu laikā jāuzraksta iesniegums par miesasbojājumu nodarīšanu, pretējā gadījumā lieta tiek slēgta.

Avatar

By straiks 31.03.2011 23:28:16

Member · 279 comments
gaga wrote

tev par velodrēbēm ir čeki? wink

Rogelli velobiksēm nav:(( tikai preču zīme ar cenu...Enduro velojaku iegādājos internetveikalā, apmaksa caur banku, jādrukā pārskaitījuma kopja un jāiet uz ban ku pēc zīmoga

Avatar

By straiks 31.03.2011 23:34:45

Member · 279 comments
metalpower wrote

tev trīs dienu laikā jāuzraksta iesniegums par miesasbojājumu nodarīšanu, pretējā gadījumā lieta tiek slēgta.

kam adresēts? No ātrajiem nav nekādas izziņas, ir tikai CSN protokola numurs...nezinu vai nobrāztie elkoņi, ceļi  un hemotoma uz pirksta ir ''miesas bojājums''. Galva gan nedaudz ''dūc''.

Last edited by straiks (31.03.2011 23:35:17)

Avatar

By kalvanis 31.03.2011 23:35:35

Member · 208 comments
metalpower wrote

starpcitu autoavārijās kurās ir cietušie, automātiski tiek ierosināta krimināllieta par miesasbojājumu (ar vai bez letāla iznākuma) nodarīšanu. ja tu aizbrauc ar ātrajiem un tavas traumas atzīst par pietiekamām lietas turpināšanai, tad baba vēl dabūs kriminaļņikam cauri iet, bet nu tas protams ir worst case scenario un par nobrāzumiem nevienu nesēdinās. savukārt, ja tu atsakies no hospitalizēšanas, tad tev trīs dienu laikā jāuzraksta iesniegums par miesasbojājumu nodarīšanu, pretējā gadījumā lieta tiek slēgta.

nevis sleegta, bet netiek izskatiita kaa kriminaalaa, tikai adminstratiivaa...

Avatar

By gaga 01.04.2011 00:00:13

Member+ · 2,160 comments

to "galva nedaudz dūc" noteikti neatstāj bez ievērības - no rīta marš pie doka

Avatar

By profesors 01.04.2011 00:05:22

Member+ · 539 comments

Jāaiziet uz traumpunktu, lai fiksē visus tavus nobrāzumus pēc tam jādodas uz policiju un jāuzraksta iesniegums par miesas bojājumu nodarīšanu CSNG rezultātā, tālāk tiks uzsākts kriminālprocess un tevi atzīs par cietušo un nozīmēs tiesu medicīnisko ekspertīzi, ja ekspertīzē tavi miesas bojājumi tiks atzīti vismaz par viegliem ar īslaicīgu veselības satricinājumu lieta turpināsies, ja nē tad tā tiks izbeigta noziedzīga nodarījuma sastāva neesamības dēļ, bet kā jau te minēja tiks turpināta adminstratīvā lietvedības par CSN neievērošanu, kuras ietvaros tu arī vari būt cietušais. Atceries - visas kompensācijas tu vari prasīt tikai par gūtajiem miesas un morālajiem kaitējumiem, visas mantiskās lietas (velo, drēbes utt.) - apdrošinātājiem jeb civiltiesiskā kārtā pašam iesniedzot prasību tiesā.


es gribu uzbraukt kalnā visaugstākā, ne spēka man pietrūks, ne bail man no kā

Avatar

By metalpower 01.04.2011 00:32:02

Member · 1,203 comments

kalvainis - savulaik atnāca smuks dokuments, ka tāda un tāda krimināllieta tiek slēgta.
straiks - nav ne jausmas kam jāsūta. uzzvani inspektoram, kas lietu izskata.

Avatar

By ktn 01.04.2011 00:33:36

Member+ · 1,642 comments

Neliela piebilde - tagad nav krimināllietu, ir kriminālprocess. Ko tas maina - nezinu , neesmu jurists smile


Coffee & Racing. Adventures, too.

Avatar

By slinkevich 01.04.2011 00:56:02

Member · 917 comments

Tu jau Muai tai trennejies, vareji tai blondajai profolaktiso izrakstiit, bet ja ritens nelietojams varu aizdot kadu pabraukaat, ja vajag dod zinju!


@velodarbnica

Avatar

By novērotājs 01.04.2011 01:06:33

Member+ · 1,913 comments

Un dakterim izklāsti visu pēc maksimālās programmas, netēlojot varoni - ja galva sāp, tad sāp. Ja piesola lapu, ņem tik ciet, nebrēc, ka nav laika slimot (tas, kur tu slimības laikā pastaigājies, ir cits jautājums, kaut gan, ja tiešām smadzeņtrīce, nenāktu par ļaunu mierīgi pagulēt).

Avatar

By profesors 01.04.2011 06:57:50

Member+ · 539 comments
ktn wrote

Neliela piebilde - tagad nav krimināllietu, ir kriminālprocess. Ko tas maina - nezinu , neesmu jurists smile

Ir gan krimināllieta, gan kriminālprocess, krimināllieta ir viss tas papīru blāķis kuru izmeklētājs piestrādā, kriminālprocess ir svukārt viss tas, kas tiek darīts, lai šos papīrus savāktu un panākt taisnīgu krimināltiesisko attiecību noregulējumu. Bez kriminālprocesa nav krimināllietas.


es gribu uzbraukt kalnā visaugstākā, ne spēka man pietrūks, ne bail man no kā

Avatar

By Grafomāns 01.04.2011 08:59:34

Member · 186 comments

Vidusmēra autovadītājs negaida, ka velosipēdists nāks ar vidējo ātrumu 35 Km/h.
Nevajag trakot pilsētā.
Lēnāk brauksi, tālāk tiksi.


Qu'ils mangent de la brioche

Avatar

By Deryl 01.04.2011 09:04:27

Member+ · 737 comments

Šķiet, ka redzēju tevi vakar uzreiz pēc notikuma. Tu stāvēji ar riteni uz Asara un Tallinas stūra un pētīji savu priekšējo astotnieku. Izsaku līdzjūtību. Piekrītu viedoklim, ka noteikti aizej pie daktera - ar galvu nav joki!
Kas attiecas uz apdrošinātājiem, tad teorētiski tev visu būtu jākompensē, bet ar apdrošinātājiem nekad nenotiek kā teorētiski smile
Vienvārdsakot, gribēju tikai pateikt, ka neatkarīgi no tā vai čeki ir vai nav, mantas ir bojātas un to vērtību var noteikt. Tā kā neļauj sevi apvārdot, ja saka, ka nav čeku - nav naudas! Tas, ka sieviete atteicās no mierizlīguma, tas ir tikai normāli! Priekš kam tad viņa maksā apdrošinātājiem?
Lai veicas un veseļojies!


"Uzvara pār sevi - vienīgais triumfs, kurā nekādu nopelnu nav veiksmei."
F. Šillers

Avatar

By metalpower 01.04.2011 10:07:52

Member · 1,203 comments

tur derētu veikt nelielus aprēķinus, kas ir izdevīgāk - mierizlīgums vai apdrošinātāji. par avārijas izraisīšanu tiks samazināta BM klase, kas var OCTU sadārdzināt pat vairākas reizes + ja ir KASKO tad arī tas nākamajā gadā ierubīs ciparu (tiesa gan šo nedara visi + vienmēr ir iespēja nomainīt apdrošinātāju, jo vienotas sistēmas KASKO atlīdzību rēķināšanā viņiem nav). bet no otras puses atkal - daļa tautas te brauc ar velo, kuru vērtība ir ja ne pāri četriem cipariem tad pāri 500 Ls noteikti. līdz ar ko pamatīgs astotnieks nozīmē vismaz 50-100 ls izdevumus (jauns aploks, spieķi, pārspieķošana), nemaz neskaitot dakšu, rāmi vai citu detaļu iznīcināšanu. +piemet klāt apģērbu, somu... ja tantukam uz vietas ir jānomet 200 ls mierizlīgumā par tavu velo, tad šaubos vai viņa to darīs. bet tādos gadījumos jāatgādina, ka OCTAs cena nākamreiz būs zolīda. un mierizlīguma naudu var arī nesamaksāt - lietas nebūs un pēctam hren tu kaut ko ierosināsi vai dabūsi naudu.

un vispār pareizi darīji, ka sauci policiju. es jaunībā naivs būdams ticēju, ka bābietis, kas mani paņēma uz merša kapota samaksās visu kā solījusi - hren. servisā izmaksas uz 100 Ls, šī man 40 Ls atmeta ar vārdiem, ka lai skatos kur braucu (lai gan viņa bija 100% vainīga)

Avatar

By Edzjuss 01.04.2011 10:16:21

Member · 309 comments
straiks wrote

Šodien  ''nosvinēju'' 2000 km pa Rīgas ielām kopš pērnā gada oktobra. Braucu pa galveno ielu -Tallinas, kad no Krāsotāju ielas man šķērsām izgrieza jauns Audi ar blondīni pie stūres. Ar vidējo ātrumu 35 km/h lidoju pāri Audi. Norāvu priekšējo numuru, saskrāpēju pārsegu un ar galvu piezemējos uz asfalta. Obligāti lietojiet ķiveres!!!! Citādi manas smadzenes varētu kašņāt no ceļa.  Manam ''sailkrosam'' priekšējais ritenis izcilā astoņniekā, saplēsts sporta velotērps un mugursoma. Izsaucām inspektorus, tie savukārt ''ātros''. Pašam roku un kāju nobrāzumi, apstrādāti ar ''zeļonku'', no nogādāsanās traumpunktā atteicos. Sarakstīti paskaidrojumi, Alkotests. Sadursmes shēma, foto.  Pirmdien jāzvana izmeklētājam . Riteni nedrīkstot labot, kamēr nav apskatīts.  Vai man cerības no apdrošinātājiem (vainīgās auto - jauns, apdrošināts) cerības saņemt līdzekļus riteņa labošanai un drēbju lāpīšanai? Mieraizlīgumam ar kompensāciju viņa kategoriski atteicās....

ja viņu atzīs par vainīgu, tad no apdrošinātājiem saņemsi kompensāciju gan par velo, gan drēbēm, gan par ārstu vizītēm, bet lai tu saņemtu kompensāciju ir jābūt slēgtai lietai, vai nu mierizlīgums, vai tiesa. Domāju, ka mierizlīgumam un kompensācija viņa nepiekrita apjukuma pēc, ja vien tu kompensacijā neprāsīji pāris tūkstošus, gan jau policijā viņai paskaidros, ko nozīmē tiesāties, un kādas sekas tam var būt.

Avatar

By gaga 01.04.2011 10:25:04

Member+ · 2,160 comments

tas gan, tiesāšanās var ievilkties pat pāris gadus sad

Avatar

By straiks 01.04.2011 11:42:48

Member · 279 comments
Deryl wrote

Šķiet, ka redzēju tevi vakar uzreiz pēc notikuma. Tu stāvēji ar riteni uz Asara un Tallinas stūra un pētīji savu priekšējo astotnieku. Izsaku līdzjūtību.
Lai veicas un veseļojies!

jā tas es biju, paldies!šodien nedaudz ''dulla'' galva, nopirku Nootropilu....Lietojiet ķiveres!!!!!! tā mani reāli izglāba. Vai otrreiz vēl tāda ķivere der? ārēju bojājumu nav...

Last edited by straiks (01.04.2011 11:44:38)

Avatar

By Deryl 01.04.2011 11:58:39

Member+ · 737 comments

Ražotāji apgalvo, ka pat pie mazākā trieciena, ķivere būtu jāmaina! It kā dēļ mikroplaisām, bet tie ir ražotāji un nevar aizmirst, ka viņu uzdevums ir vairāk pārdot! Manuprāt, Tev pašam jānovērtē savas ķiveres stāvoklis, bet vēlams to darīt diezgan kritiski.


"Uzvara pār sevi - vienīgais triumfs, kurā nekādu nopelnu nav veiksmei."
F. Šillers

Avatar

By gaga 01.04.2011 12:07:21

Member+ · 2,160 comments

Noteikti vajag jaunu ķiveri, pats teici, ka brauci uz 35km/h - tas ka ķiveres ārpuse smuki izskatās nenozīmē, ka iekšpusē ar struktūru viss ok kā pirms negadījuma. Rēķinu piestādi apdrošinātājiem. Ja jāizvēlās braukt bez ķiveres vai cietušo ķiveri, tad labāk ar cietušo ķiveri