Aizliegšot braukt ar velosipēdu ziemas laikā!

Avatar

By legaciie 08.11.2010 16:40:56

Member · 22 comments

Šodien darbā kolēģis saka ka pa radio dzirdējis (aizliegšot braukt ar velosipēdu ziemas laikā)

man pirmais FTW!!! 0_o

it kā likšot sodus utt, mosh ar šosejniekiem nevarēs nu hvz viņš tā 100% nedzirdēja...varbūt kāds ar ko ir dzirdējis par šīm blēņām? un kaa tad būtu ar velokurjeriem tādā gadījumā?

Avatar

By Kaspars 08.11.2010 16:46:38

Banned · 2,164 comments

Kāpēc for the win?


Life is too short not to ride quality tubulars.
Record/Red/Dura-ace/XTR

#108

Avatar

By emils 08.11.2010 16:48:40

Member · 4,816 comments

tas tak paliek smieklīgi hmm

Avatar

By averza 08.11.2010 16:49:45

Member++ · 5,039 comments

Tas būs bijis 8. novembra joks. Labāk tad jau atļaut, bet laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam jābūt uzliktām ziemas riepām, kā arī izietai velo tehniskai apskatei smile Protams, braucot jāpiesprādzējas.

Avatar

By KKTK 08.11.2010 17:08:01

Member+ · 2,298 comments

Nu bet nav taču normāli, ka velobraucēji tirinās pa piesnigušu ceļu tā, ka viņus ir grūti apbraukt! Nav problēmu, ka tas notiek uz tukšiem lauku ceļiem, nav problēmu, ja tas notiek uz notīrītām daudzjoslu šosejām. Bet netīrītā pilsētā, kur auto knapi samainās vai no divām joslām ir palikusi tikai viena braucama, vēl tur vēlas iespraukties velobraucējs. Tas ir sviests.
Redz ja būtu spēkā tas 1m noteikums, tad likumā varētu apspēlēt noteikumu, ka ja dēļ sniega nespēj pabraukt pa to savu "1m joslu" tad uz ceļa nelien - kulies pa gājēju taciņu vai ej vispār kājām.

Es atbalstu domu, ka ja velobraucējs dēļ sniega/ledus aizņem pārāk daudz ceļa, ir neprognozējams savās trajektorijās, vai jebkurā brīdī var izklāties mašīnas priekšā, tad tajā ceļa posmā viņš nedīkst braukt.

Avatar

By averza 08.11.2010 17:18:37

Member++ · 5,039 comments

Ziemā pagaidām nav tik daudz to velobraucēju, lai autovadītāji nevarētu arī pabraukt astē līdz tuvākajam luksoforam. Velosipēdi jau sastrēgumus nerada (jo tajos nestāv), auto gan.

Avatar

By KKTK 08.11.2010 17:22:21

Member+ · 2,298 comments
averza wrote

Ziemā pagaidām nav tik daudz to velobraucēju, lai autovadītāji nevarētu arī pabraukt astē līdz tuvākajam luksoforam. Velosipēdi jau sastrēgumus nerada (jo tajos nestāv), auto gan.

Es rakstu par to ka arī astē braukt aiz viņiem ir bīstami, jo jebkurā brīdī viņš var nožauties. Zinu dažus un esmu pat redzējis, kā žaujas it kā uz līdzenas vietas tā, ka auto vai nu nspēj izvairīties vai vienkārši neredz, ka viens jau ir zemē. Un tikai tas, ka pats velobraucējs pierāva kājas paglāba viņu no tiksānas zem autobusa riteņiem.

Avatar

By Delfins 08.11.2010 17:28:18

Member+ · 3,575 comments

Ja runa ir tikai par `lielceļu` tad ok. Vienīgi ārpus pilsētas tikt būs problēmas, ja nebūs nošķūrētas

Avatar

By Antuanete 08.11.2010 17:28:47

Member+ · 676 comments

Pirmkārt, nav tāda "1 m noteikuma", noteikumos ir paredzēts braukt "pēc iespējas tuvāk ceļa nomalei". Ja uz nomales ir sastumts sniegs - sorry, tā nav velosipēdista vaina.
Otrkārt, gribētu redzēt, kā likumdošanā kāds uzdrošinātos ieviest normu ar tik neskaidriem formulējumiem kā "ziemā, sniegainā laikā, kad uz ceļa ir kupenas". Lai par šo vispār varētu diskutēt, prasītos precīzāka informācija, nevis "kolēģis kaut ko dzirdēja".
Treškārt, kalendāram nav nekāda sakara ar bīstamību uz ceļa, bet gan velosipēdista prasmēm un spējai novērtēt apstākļus un braukšanas drošību. Kāds brauca treniņus svētdien priekšpusdienā? Novembra sākums, saulīte spīžo, bet uz ceļa tāds melnais ledus, ka tupi un turies smile

Avatar

By legaciie 08.11.2010 17:53:15

Member · 22 comments
Antuanete wrote

Lai par šo vispār varētu diskutēt, prasītos precīzāka informācija, nevis "kolēģis kaut ko dzirdēja".

Jau kādu laiciņu pa netu rakņājos lai atrastu kaut nelielu informācijas druku, pagaidām neveiksmīgi.

Avatar

By Papuass 08.11.2010 17:59:53

Member+ · 2,978 comments

Saglabājam paniku!

Avatar

By Velomens 08.11.2010 18:18:40

Member+ · 1,681 comments

...Drošības policija tā arī neatrada baumu cēlāju par čečenu un kādas partijas finansēšanu...


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By A Vanags 08.11.2010 19:45:19

Local.Auth · 2,110 comments

Ja aizliegs ar velo braukt ziemaa, lai ar aizliedz pingviinmaatiiteem vazaaties pa celjiem ziemas laikaa..

Un vispaar!
Cilveeks beidzot attrisina savu transporta probleemu, nopeerk velosipeedu, un peekshnji tas izraadaas pretlikumiigi.. vai tad tas ir normaali???
Kas lai nu ko teiktu ka vellapeedists kuuljaajaas pa celju krustu shkjeersu - vispirms, notiiriet celju, un taads jautaajums jau buutiibaa pazudiis.
Velosipeedists ir neprognozeejams savaas trajektorijaas - a vai tad autobrauceejs ziemaa uz celja ir prognozeejams? Cik daudzi drifto, griezj sauliites utt izpauzjaas tieshi ziemas laikaa?!!!


Šmerlis

Avatar

By KasparsZ 08.11.2010 20:29:52

Member · 473 comments

To nevar aizliegt, kamēr esam Eiropas Savienībā. smile


Bet braukt pa brauktuvi ziemas(tādas kā iepriekšējā) laikā ar parastām riepām tiešām ir neprāts. Jo nožauties un pakļūt zem mašīnas var viens divi. Visu ziemu nobraukāju pa gājēju celiņiem, un nekādas vainas. Šogad vēl veloceliņu uzbūvēja, ja to tīrīs tad vispār la fa, nebūs pa apslēptām bedrēm jāmauc.


chủ nghĩa phát xít

Avatar

By DzintarsP 08.11.2010 21:04:03

Member · 1,550 comments

Sis gadījumā nebija izskanējis pa SWH no rīta kad tautu izglīto Ufo un Fredis smile
Ja godīgi, sasnigušā laikā neviens no rītiem tāpat ar auto nebrauc uz 50, un tādējādi velo viegli iekļaujās kopējā satiksmes plūsmā braucot uz 30 pa iebraukto risi.

Vienīgais ko viņi var prasīt ir radžotas riepas velo, ja prasīs, no problem, nopirkšu pa 40 ls komplektiņu smile
bet tad lai rēķinās, ka tik viegli uz 30 vairs nevarēs braukt, labi ja uz 25.

Pats pērn pavasarī ( aprīlī) no rīta izklājos pagriezienā uz kastrānes ielas pretī Minskai tieši priekšā autobusam, bet izklājos tād''el, lai apstātos neieslīdzot bembī, jo tas pagrieziens bija kā spogulis, nogūlos lai sabremzētu. bet tas jau pussofftopic smile

Un vispaar!
Cilveeks beidzot attrisina savu transporta probleemu, nopeerk velosipeedu, un peekshnji tas izraadaas pretlikumiigi..

Vēl jo projām pērkot vienu otru baiku uz rāmja uzlīmīte vēsta This bike is not street legal!
bet paldies divam mūsu ierēdņiem ar angļu val čābīgi un nav ieviesuši likumu, ka mentiem jāpārbauda katrs velo kas noķerts uz ielas.

Last edited by DzintarsP (08.11.2010 21:06:54)

Avatar

By legaciie 08.11.2010 22:02:48

Member · 22 comments
DzintarsP wrote

Sis gadījumā nebija izskanējis pa SWH no rīta kad tautu izglīto Ufo un Fredis smile

Nē Top Radio, bet ja būtu dzirdēts no LR, lielāka iespēja ka kaut kur skaļāk mēdijos varētu padarīties (tvnet, apollo)

Avatar

By AL1 08.11.2010 22:12:39

Member · 198 comments

topika autora darba kolēģis droši vien visu dienu lasa klāt nākošos panikas topikus un ņirdz vēderu turēdams......

Avatar

By slinkevich 10.11.2010 01:05:53

Member · 917 comments

sūds.


@velodarbnica

Avatar

By legaciie 10.11.2010 15:42:47

Member · 22 comments

Tā, noskaidroju precīzāk...automašīnu šoferi nav apmierināti ar to ka ziemās laikā velosipēdisti brauc pa braucamo daļu un traucē auto vadītājiem, jo tā jau nav vietas uz ceļiem dēl sniega krāvumiem gar malām. tas vairāk attiecas uz Rīgas centru. tipa vadītāji mēģinās panākt to ka aizlieks velosipēdistiem braukt pa braucamo daļu, bet pa ietvi varēs.

Pfffff...nu šādu ziņu viņš dzirdēja pa Top Radio...šaubos ka viņi ko panāks!

Last edited by legaciie (11.11.2010 05:40:51)

Avatar

By Devil_Inside 10.11.2010 16:33:16

Member · 438 comments

Mans mīļākais radio ir Top Radio. wink
Kas to drazu vispār klausās? Maršrutnieku šoferi, kas tāpat jau brauc pārkāpjot visus iespējamos CSN vai sagrabējušu VAZu īpašnieki treniņbiksēs un gumijniekos?

Avatar

By metalpower 10.11.2010 18:10:35

Member · 1,203 comments

kā autobraucējs es piekrītu tam, ka nu nav velosipēdistam vietas ziemā (!!) tur kur agrāk bija 3 joslas, bet tagad 2 slidenas.. pietam te jau daži arī ir komentējuši, lai cik tu labi brauktu - ziemā nomaukties uz līdzenas vietas ir pilnīgi normāli. ja ir mikls asfalts, pļura - nav problēmu, bet ja ir pieblietēts sniegs un ledus tad nooo way - uz trotuāra lūdzu smile

vispār varētu izbraukāt biķernieku trasi, lai ir normāli minama - pagājušogad man liekas nebija īsti braucama.. ja tas protams ir iespējams big_smile

Avatar

By bonys 10.11.2010 18:28:29

Member+ · 721 comments

Man ,piemēram, aptuveni 3km garš ceļaposms no mājām centra virzienā nav aprīkots ar trotuāru... Mans uzskats ir tāds - vainīgs ir nevis velosipēdists, kurš brauc pa joslas vidu, bet gan institūcijas, kas ir atbildīgas par ceļu tīrīšanu. Es pat par samaksu man nebraukšu ar sabiedrisko, kur nu vēl man par to būs jāmaksā, bet atļauties personīgo auto, ar kuru būtu braukt drošāk kā ar velo arī nevaru, tāpēc mani jūs uz ceļiem redzēsiet tik un tā...

P.S. Es arī tieku pie braukšanas ar auto, bet man nav grūti pabraukt kādu lieku minūti ar velosipēdista ātrumu līdz radīsies iespēja to apdzīt. Ja sirdī esi velosipēdists sēžot pie auto stūres tu sapratīsi savu "brāli".

Last edited by bonys (10.11.2010 18:30:51)


mtbgarkalne.lv

Avatar

By klanis 10.11.2010 18:48:10

Member · 144 comments

Man līdz skolai braukt ar sabiedrisko sanāk tikpat ilgi, cik aiziet ar kājām, tādēļ arī ziemā netaisos to izmantot. It kā tikai 7 km, bet sanāk braukt ar 2 transportiem + caur centra korķiem. Slidenā laikā man nav problēmu pazaudēt dažas minūtes, braucot pa trotuāriem, tikai ceru, ka veloceliņi netiks aizbērti ar sniega kupenām, jo šobrīd man jau kāda ceturtā daļa maršruta sanāk pa tiem.

Avatar

By DzintarsP 10.11.2010 18:58:19

Member · 1,550 comments

Vienīgais ko viņi var likt (kā iepriekš teicu) aprīkot velo ar radzēm.
Es ar netaisos no rīta braukt uz darbu ar sab.tr. jo ātrāk sanaks vienkārši tos 12 km noskriet kājām. Uz skolu jau tagad eju kājām.
No manas pieredzes ( tiesa gan tik 1 ziema pērnā), tad ziemā nekas ar parastajām riepām neslīd, slīdz pavasaros no rīta, kad ir apledojums kas izveidojis ūdenim nakti piesalstot.

Avatar

By slinkevich 10.11.2010 19:55:21

Member · 917 comments

es ieteiktu izbeigt braukt ar auto


@velodarbnica

Avatar

By averza 10.11.2010 20:25:21

Member++ · 5,039 comments
legaciie wrote

automašīnu šoferi nav apmierināti ar to ka ziemās laikā velosipēdisti brauc pa braucamo daļu un traucē auto vadītājiem

Cilvēks-velobraucējs ir tik apņēmīgs, lai pat -15 grādos dotos ceļā, kamēr šoferīši sēž apsildāmā kastē un viņiem nav jāmin pedāļi (dažiem nav pat pārnesums pašiem jāpārslēdz), un tā vietā, lai izrādītu cieņu šiem retajiem velobraucējiem, šie ir neapmierināti ar to, ka tiek traucēti. Domājams, viņiem pat prātā neienāk, ka varbūt viņi paši brīžam traucē šiem velobraucējiem.

Avatar

By Piiters 10.11.2010 23:03:57

Member · 103 comments
slinkevich wrote

es ieteiktu izbeigt braukt ar auto

+1


Es izliekos, ka strādāju, viņi izliekas, ka maksā.