SEB 2010: Sporta klase vai Tautas klase?

Avatar

By mr.SQRX 19.01.2010 22:02:01

Member · 134 comments

Pagaidām aiz loga vēl lieli sali un balti sniegi, un par velogonkām neviens daudz galvu nelauza! Bet pavisam drīz atsāksim treniņus un sāksim gatavoties jaunajai sezonai un tai skaitā arī visu iemīļotajam un vispopulārākajam velomaratonam - SEB 2010! Saprotu, ka gada vidū neviens būtiski neuzdod sev jautājumu, kurā klasē piedalīties, bet pirms2010 gada Cēsu - Valmieras posma droši vien daudzi sevi nomoka ar pārdomām: piedalīties Sporta vai Tautas klasē!?
Protams, šeit pat iekš xc.lv un citos forumos mēs dzirdam kompetentus argumentus, kāpēc būtu jāpiedalās Sporta klasē - mazāk braucēju, augstāka braukšanas kultūra, garāka trase, labāka atieksme no organizatoru puses u.t.t.! To mēs visi labi zinām! Interesanti tikai, ka statistika visam šim runā pretī. Jo, pretēji visiem Sporta klases bonusiem, tajā brauc kādi 300 braucēji, kamēr Tautas klasē to ir kādi 1500!
Tāpēc būtu interesanti dzirdēt tieši tos argumentus, kurus sev klusībā stāsta tieši Tautas klases braucēji: Kāpēc es 2010 gadā joprojām turpināšu SEB maratonā braukt Tautas klasē?

Avatar

By DzintarsP 19.01.2010 22:36:28

Member · 1,550 comments

2010 sezona man būs pirma kura meginasu piedalities pec iespejas vairak gonkās.
Par cik pagaidam vel tikai trennejos ( uzlaboju izturibu un parejo) tad, pieņemu, ka no trenniņa viedokļa man labāk butu sporta klase, jo garaka distance, tacu gluzi aizmugure palikt ar es nevelos, jo pagaidam šaubos, vai man izturības pietiktu lai nobrauktu kaut 200 no 300. Tadēļ audzesu muskuļus trenninos un pagaidam braukšu tautas klasi, jo tiem 40 km man izturības pietiks, lai cik necik normala atrumā to  visu nobrauktu!

Tatad vel gadus 2 vismaz pakrāšu pieredzi, izturību tautas klasē un tad redzēs, jo viss vēl man priekšā, kā nekā vien 20 gadu smile

Avatar

By Velomens 19.01.2010 23:32:26

Member+ · 1,681 comments

Kamēr Ozols brauks pa priekšu tikmēr braukšu ''viņa'' klasē smile


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By bobcom 19.01.2010 23:47:27

Member++ · 1,217 comments

nav bišk pāragrs starts? ka nepietrūkst līdz aprīlim uz servera vieta visiem šiem burtiem smile


Caur atsperēm uz asterēm

Avatar

By Krisjanis 20.01.2010 11:15:30

Member · 118 comments

Galvenais arguments, negirbu būt sporta klases atpalicējos, kurus tautas klase apdzen distances beigu daļā. Vienmēr ar līdzjūtību noskatos uz tiem sporta klases baraucējiem kuri izbesījušies velkās uz finušu. Un tautas kalse ar svaigiem spēkiem bariem tik brauc garām. Nezinu kā citiem, man liekas, ka tas briesmīgi grauj cīņas sparu.

Last edited by Krisjanis (20.01.2010 11:16:27)

Avatar

By KKTK 20.01.2010 11:26:30

Member+ · 2,298 comments
bobcom wrote

nav bišk pāragrs starts? ka nepietrūkst līdz aprīlim uz servera vieta visiem šiem burtiem smile

big_smile

Avatar

By Velomens 20.01.2010 12:29:09

Member+ · 1,681 comments

Kārtējais pierādījums, ka šis forums mūžigi aiziet beztēmā. Vai tiešām nav iespējams runāt par tēmu (Jautājums, ko uzdod tēmas veidotājs) un tiešām nav neviens kas to kontrolē?


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By Velomens 20.01.2010 12:59:47

Member+ · 1,681 comments
Forests Gamps wrote
Velomens wrote

Kārtējais pierādījums, ka šis forums mūžigi aiziet beztēmā. Vai tiešām nav iespējams runāt par tēmu (Jautājums, ko uzdod tēmas veidotājs) un tiešām nav neviens kas to kontrolē?

Kāpēc beztēma? Veči grib sevi laicīgi uzkurināt un lai tak to dara, priekš tam šis forums ir domāts. Ja kādam traucē - nu nelasiet.

1. Katra tēma ir domāta konkrēta jautājuma apspriešanai.

   * Tēma ir informācijas kopums, kurā ir ietverts jautājums, padomi, pieredze, argumenti, spriedumi, iespaidi, attieksme, utt. Tā NAV paredzēta sarunām vai vispārīgai komentēšanai, kas nav interesanta citiem un nesatur nekādu noderīgu informāciju.
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=1177


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By pumpido 20.01.2010 13:17:17

Member+ · 322 comments

Neko sliktu negribu teikt ne par sporta, ne par tautas klases braucējiem, bet ar gribēšanu braukt sporta klasē vien nepietiek. Manuprāt sporta klasē būtu jābrauc: 1) esošajiem aktīvajiem sportistiem, 2) bijušajiem riteņbraucējiem, kas saglabājuši pietiekamu formu. Lai tur brauktu, ir jātrenējas reizes 6 nedēļā un visu gadu, nevis tikai jāsāk gatavoties mēnesi vai divus pirms sezonas sākuma. Ar 2400 km pa sezonu, ja aktīvi nenodarbojas vēl ar kādu citu sporta veidu, var nepietikt. Tas, ka kādu no sporta klases beigās noķer tautas klases sākuma gals, nav traģiski, maz kas var gadīties. Pirmajā formulā arī apdzen par apli un pa diviem. Objektīvi Latvijā nav tik daudz braucēju, kas varētu braukt sporta klasē un ar 300 dalībniekiem pilnīgi pietiek.


Neaizmirstiet, ja kas nepatiks, Jūs no šejienes ātri izdzēsīs.

Avatar

By Deryl 20.01.2010 13:17:28

Member+ · 737 comments

Viennoziimiigi tautas klasee!
Baraa jautraak big_smile


"Uzvara pār sevi - vienīgais triumfs, kurā nekādu nopelnu nav veiksmei."
F. Šillers

Avatar

By Vetārsts 20.01.2010 13:37:53

Member · 149 comments

Kāpēc braugšu tautas klasē:
1) Nav tik agri jāceļas, lai dotos uz maratonu.
2)Vēl nebraucu pirmajā 100 tā, kā ir kur tautas klasē augt.
3)Daudz draugu un paziņas bruc tautas klasē var paspēkoties savā starpā. Interesantāk.
4)Bet pats galvenais arguments nav laika, lai sagatavotos sporta klasei.


Vajag darīt tā kā darīt vajag, bet darīt kā nevajag darīt nevajag. (v.pūks) :)

Avatar

By Helmars 20.01.2010 13:57:51

Member+ · 196 comments

Braukšu sporta klasē, jo
1) nepatīk drūzma;
2) varu izbaudīt trases labākās vietas bez stumšanas vai pat stāvēšanas;
3) mazāk jābaidās par citu braucēju nemākulību;
4) nevar iekļūt bezcerīgā starta koridorā;
5) nav laika, lai sagatavotos tautas klasei.

Avatar

By update 20.01.2010 14:19:38

Member · 520 comments

sezonu atklāšu ar sporta klasi , jo nebūs jābrauc tautas klasē no pašām beigām, jeb pedējā koridora! jo ja paskatās tautas klases druzmēšanos visādos sastrēgumos!

Avatar

By jt 20.01.2010 14:29:15

Member+ · 1,194 comments

Braukšu tautas klasē, jo

1) kamēr neiebraukšu simtniekā un piecdesmitniekā, sporta klasē nebraukšu
2) patīk ka ir daudz dalībnieku
3) sports hobijam, priekam un rezultātam, nav tik daudz laika, lai trenētos garajai distancei, īsajai laika pietiek
4) esmu braucis tartu 90 km un šis sacensības arī būs manas sezonas garākās arī 2010.gadā

Last edited by jt (20.01.2010 14:30:52)

Avatar

By pumpido 20.01.2010 14:34:29

Member+ · 322 comments
Helmars wrote

Braukšu sporta klasē, jo
.....
5) nav laika, lai sagatavotos tautas klasei.

Labs humors. Ja man ļautu, brauktu Tour de France, jo nav laika sagatavoties SEB sporta klasei un tur mazāka grūstīšanās smile)


Neaizmirstiet, ja kas nepatiks, Jūs no šejienes ātri izdzēsīs.

Avatar

By Kaspi4 20.01.2010 15:19:53

Member++ · 2,282 comments

Pozitiivi, ka tauta trinas - značit baigi braukt visiem gribas, un tas ir galvenais!

Last edited by Kaspi4 (20.01.2010 15:20:17)


Don't argue with an idiot - he'll drag you to his level and beat you with experience

Avatar

By Rolis 20.01.2010 15:57:12

Member+ · 298 comments

Pagājušajā gadā braucu Sporta klasē, jo tika solīts, ka Sportam visas sezonas garumā būs pagarināta distance, nevis 2x Tautas distance. Diemžēl šis solījums faktiski tika ievērots labi, ja pusē no visiem posmiem. Smiltenē otrajā aplī nevis Tauta mani noķēra, bet es dabūju ķert Tautu! smile
Neskatoties uz to, apsveru iespēju arī šogad braukt Sporta klasē. Iemesli:

1. Nav burzmas startā;
2. Lieliski var izbaudīt distances sarežģītākās un grūtākās vietas - nav stumšanās;
3. Vairāk km uzskatu par plusu, nevis mīnusu.

Avatar

By fusio 20.01.2010 16:14:25

Member · 784 comments

Man šķiet tautas klase labāka iespēja izvērtēt pašam savu progresu kopā ar statistiski lielu izlasi. Sporta klasē, savukārt, noteikti būšu astē un būs grūtāk novērtēt rezultātu/progresu. + lielāks tusiņš, jo vairāk pazīstamu cilvēku apkārt.


PS trasēs ar sastrēgumiem, savukārt, var salīdzināt nekaunību un ignoranci pret privātīpašumu trasei pa malām big_smile

Avatar

By Ansis 20.01.2010 16:51:42

Member++ · 3,687 comments
pumpido wrote
Helmars wrote

Braukšu sporta klasē, jo
.....
5) nav laika, lai sagatavotos tautas klasei.

Labs humors. Ja man ļautu, brauktu Tour de France, jo nav laika sagatavoties SEB sporta klasei un tur mazāka grūstīšanās smile)

Tiem, kuri zin, par ko iet runa, tas nav humors.
Kāda var būt motivācija aizstāvēt to 'bespriģelu', kas valda SEB'os tautas klasē?...

Avatar

By kamikadzemk 20.01.2010 17:23:04

Member · 191 comments

Kā jau iesācējs, dragāšos pa tautas klasi smile

Avatar

By elektrolitr 20.01.2010 17:54:20

Member+ · 608 comments

Mani iemesli palikt tautas klasē:

1. braucot priekšgalā (pirmais vai otrais koridors), braukšanas kultūra un dalībnieku sastāvs diez ko neatšķiras no sporta klases
2. Ne jau visas SEB trases ir pelnījušas, lai tās brauc divreiz tai pašā dienā
3. ja nu gadījies iekrist kādā bezcerīgā koridorā, tad ir baigais stimuls braukt ātrāk, lai tikt atpakaļ savā siltajā vietiņā
4. Vajag taču kādam apdzīt Ozola kungu, lai tam ir stimuls pāriet uz Sporta klasi! (tas gan ir tāds tālais mērķis)

Bet šosezon 85% pārliecība, ka braukšu sporta klasē:
1. jāpierod pie garākiem gabaliem, pirms braukt uz siltākām zemēm. Pagajušogad jau sāku ar TREK kausu un Tartu, viss ir ļoti OK
2. gribu salīdzināt savus sniegumus ar dažiem cilvēkiem, kuri nav sastopami Tautas klasē


Go!Go!Go! Only five days left!
Sudety MTB Challenge, unknown spectator, somwhere in the middle of prologue

Avatar

By Forests Gamps 20.01.2010 18:13:10

Member · 45 comments
Velomens wrote
Forests Gamps wrote
Velomens wrote

Kārtējais pierādījums, ka šis forums mūžigi aiziet beztēmā. Vai tiešām nav iespējams runāt par tēmu (Jautājums, ko uzdod tēmas veidotājs) un tiešām nav neviens kas to kontrolē?

Kāpēc beztēma? Veči grib sevi laicīgi uzkurināt un lai tak to dara, priekš tam šis forums ir domāts. Ja kādam traucē - nu nelasiet.

1. Katra tēma ir domāta konkrēta jautājuma apspriešanai.

   * Tēma ir informācijas kopums, kurā ir ietverts jautājums, padomi, pieredze, argumenti, spriedumi, iespaidi, attieksme, utt. Tā NAV paredzēta sarunām vai vispārīgai komentēšanai, kas nav interesanta citiem un nesatur nekādu noderīgu informāciju.
http://www.xc.lv/mtb/forums/viewtopic.php?id=1177

Kā redzi tauta  argumentē, sprieiž ne pa jokam, tātad tā ir interesanta un acīmredzt tā tad ir noderīga informācija. Ja tā nav Tev, tas nenozīmē, ka nav citiem. Arī man tā nav interesanta priekš apsriešanas, bet palasīt varbūt visu kas Tev nav interesants vai būtisks nolikt nav īsti gudrības pazīme.

Avatar

By tomsdlv 20.01.2010 19:00:49

Member · 273 comments

iešu momentāli uz sporta klasi, ja tautas distances būs īsākas par 40 km. Protams, redzēsim, kas šogad būs izdomāts, varbūt baigās izmaiņas. Vēl nezinu kurā klasē braukt

Avatar

By raiter 20.01.2010 20:45:19

Member+ · 3,346 comments
Krisjanis wrote

... ar līdzjūtību noskatos uz tiem sporta klases baraucējiem kuri izbesījušies velkās uz finušu. Un tautas kalse ar svaigiem spēkiem bariem tik brauc garām. .

Tautas klase nevis svaigiem spēkiem, bet gan ar mātes vārdiem un nenormālu agresiju brauc garām. Sajūta tāda, ka tie, kuri brauc 200niekā - 300niekā cīnās par "zelta sekundēm" finišā smile

Esmu no tiem, kurš pēc 7 gadiem tautas klasē, pagājušajā gadā pārgāju uz sporta klasi. Un ir ok. Un atpakaļ uz tautas klasi (sākt karjeru no 9 koridora) negribas.


Avatar

By Edzjuss 20.01.2010 20:57:14

Member · 309 comments

Tiešām tautas klasē valda tik nenormāla agresija? Nezinu par pirmajiem trijiem koridoriem, nav bijis tas gods no tiem startēt, sākot no ceturtā tādu nenormālu agresiju un mātes vārdus nenākās nemaz tik bieži dzirdēt, un arī atklātu grūstīšanos neesmu novērojis, tas ka tiklīdz lielāks kalns tā liela daļa lec nost un stumj, tas kan ir fakts, un dažbrīd tiek veikti strauji un negaidīti manevri, kas var izraisīt kādu stresaināku brīdi, bet tas vairāk ir skaidrojams ar pieredzes trūkumu, nevis apzinātu rīcību kādam kaitēt, bet varbūt man tikai ir paveicies līdz šim:) arī šosezon turpināšu braukt tautas klasē, jo tā vislabāk atbilst manai fiziskajai sagatavotībai un arī paziņu un draugu ar ko paspēkoties tur ir vairāk, un vēl esmu apņēmies piedalīties Baložu krosā un SPA posmos un varbūt kādā Sportlatā:)

Avatar

By Spirc 20.01.2010 23:19:51

Member · 218 comments

Esmu nobraucis tautā divas sezonas un man ir grūti atcerēties kādu lamāšanos vai asumus un lai cik tas dīvaini arī nebūtu vienīgie uzbraucieni ir bijuši SPA gonkās, kad palūdzu lai palaiž garām sad Šogad plānoju pārcelties uz sporta klasi, jo tautas 30-40 km gonka nesaista mazās kilometrāžas dēļ un burzma ar tomēr paliela, kā arī gandarījums pēc garāku gabalu pieveikšanas ir lielāks smile

Avatar

By Salvis21 21.01.2010 15:01:47

Member · 275 comments

Kā iesācējs vēl pagaidām malšos pa tautas klasi.


Superior XP935 custom, I'm lovin it!