Braukšana kalnā

Avatar

By Antons 02.12.2016 15:48:45

Member · 27 comments
aspms* wrote

Reklamēšana būtu, ja Tu uztaisītu topiku ar tādu info  jaunumu sadaļā aiz paša vēlēšanās vai par samaksu. big_smile Te vari droši atbildēt tāpat kā uz jebkuru citu jautājumu. Kuri ir riteņbraukšanas treneri Latvijā ar sasniegumiem?

Visiem treneriem ir sasniegumi. Tikai tas jautājums ir par kādiem sasniegumiem godātais aspms domā?
Vispār jau labi te pasēdēt forumā un paspriedelēt par treneru sasniegumiem, ja pašam nav vispār nekādu sportisko mērķu (nerunāsim nemaz par sasniegumiem).

Avatar

By profesors 02.12.2016 15:51:19

Member+ · 539 comments

Ne visi izcili sportisti var būt par treneriem (lasi iemācīt citiem ko pats prot) un ne visi izcili treneri ir bijuši icili sportisti. Iemācīt kaut ko citam, jeb panākt, lai mācīšanās (trenēšanās) kļūtu par hobiju nevis mokām, lai bērni uz teniņu ietu ar prieku nevis tāpēc ka to grib mamma, tētis vai vecmāmiņa var tikai retais, tā ir dieva dāvana jeb talants sauciet kā gribat. Es neruānju par profiem tas ir darbs par ko saņrm naudu un attiecīgi ir jāstrādā patīk tas tev vai nē, bet protams darīt par naudu to, kas tev patīk ir krietni patīkamāk


es gribu uzbraukt kalnā visaugstākā, ne spēka man pietrūks, ne bail man no kā

Avatar

By aspms* 02.12.2016 16:01:50

Member · 2,079 comments
Antons wrote

Visiem treneriem ir sasniegumi. Tikai tas jautājums ir par kādiem sasniegumiem godātais aspms domā?
Vispār jau labi te pasēdēt forumā un paspriedelēt par treneru sasniegumiem, ja pašam nav vispār nekādu sportisko mērķu (nerunāsim nemaz par sasniegumiem).

Tas jāprasa DZ nevis man.


www.bikebay.lv
karbona remonts un krāsojuma atjaunošana;
dakšu & amortizatoru remonts un apkopes.

Avatar

By Huligāns 02.12.2016 18:44:13

Member · 963 comments

Visa sāls ir tehniskā braukšanā un treniņā.
Nepalīdzes neviena elektronika un teorijas, viss jāmācās pašam, tikai sakums ir vajadzīgs - gribēšana un treniņi.


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By Bomzis 02.12.2016 19:11:37

Local.Auth · 1,215 comments

Visi sportiskie sasniegumi un rezultāti ir apgriezti proporcionāli pavadītajam laikam sofā wink
Vot i visa sāls ...


Nav vieglu trašu ... bet ir par lēnu mīts
/Daniels/

www.livelo-team.lv

Avatar

By 436 02.12.2016 19:48:23

Member · 822 comments
Huligāns wrote

Nepalīdzes neviena elektronika un teorijas

Kā reizi elektronika un teorijas palīdzēs un ļoti daudz. Cita lieta, ka gadžets neko neizdarīs tavā vietā, bet ja pratīsi izmantot, tad palīdzēs daudz.

Avatar

By Huligāns 02.12.2016 19:56:19

Member · 963 comments

Pārliecini mani lūdzu, ka teorija un elektronika dos daudz, lai kalnā es uzbrauktu bez piepūles pareizi

Last edited by Huligāns (02.12.2016 20:08:47)


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By 436 02.12.2016 20:29:30

Member · 822 comments

Bez piepūles vecīt nesanāks nekas, bet elektronika tev palīdzēs efektīvāk trenēties. Kalnā braucot, elektronika tev palīdzēs uzturēt vienmērīgu jaudu/pulsu, lai nebūtu par daudz un nebūtu arī par maz.
Grupā braucot varbūt visādi varianti, bet braucot solo, ātrāk vajadzētu uzbraukt tad, ja piepūle būs vienmērīga. Un tas neattiecas tikai uz kalniem, bet arī uz līdzenumiem
Ar labu runas mākslu neizceļos, ja neizdevās pārliecināt, tad piedod.

Avatar

By novērotājs 03.12.2016 17:42:51

Member+ · 1,909 comments
DZ wrote

Bet vienu gan varu pateikt - lai treneris attiecīgajā sporta veidā būtu kompetents, viņam būtu jābūt sasniegumiem attiecīgajā sporta veidā, jo plika teorija sportā ir nulles vērtībā.

Ja kāds treneris mūsu mīļotajā sporta veidā rīko sešus treniņus nedēļā maziem bērniem (6-8 g., turklāt ne vieniem pašiem, bet gan kopā ar visu grupu līdz pusaudžgadiem), tad par kompetentu viņu nekādi nevar nosaukt, neskatoties ne uz kādiem personīgajiem sasniegumiem.
Nu nevar braukt (it īpaši bērniem) pēc vecām padomijas metodēm, kad dzen ar mietu augšā pa sienu un rēķina - vieni atbirs, nekas, savākšu citus.

Last edited by novērotājs (03.12.2016 17:45:56)

Avatar

By aivars25 05.12.2016 01:26:03

Member · 51 comments

Pamatzināšanas par pareizu trenēšananās metodiku no kompetentiem speciālistiem apkopotas izdevumā VeloStarts, vēl daži eksemplāri ir palikuši, cena samazināta. www.abonesana.lv ar piegādi mājās.

Last edited by aivars25 (05.12.2016 01:26:34)

Avatar

By CH4 05.12.2016 06:10:59

Member · 138 comments

Nav PDF, būtu paķēris

Avatar

By NilsS 05.12.2016 09:41:19

Member · 775 comments
Huligāns wrote

Visa sāls ir tehniskā braukšanā un treniņā.
Nepalīdzes neviena elektronika un teorijas, viss jāmācās pašam, tikai sakums ir vajadzīgs - gribēšana un treniņi.

Tev tiešām ir tik liela pieredze,ka vērts mācīt citus?

Avatar

By aspms* 05.12.2016 10:26:14

Member · 2,079 comments
NilsS wrote
Huligāns wrote

Visa sāls ir tehniskā braukšanā un treniņā.
Nepalīdzes neviena elektronika un teorijas, viss jāmācās pašam, tikai sakums ir vajadzīgs - gribēšana un treniņi.

Tev tiešām ir tik liela pieredze,ka vērts mācīt citus?

Tie viņa komentāri nevienā vien tēmā ir apbrīna vērti, tas ir kā citi, atbildot uz kādu problēmu, mēdz ierakstīt "meklē googlē" big_smile

Last edited by aspms* (05.12.2016 10:26:36)


www.bikebay.lv
karbona remonts un krāsojuma atjaunošana;
dakšu & amortizatoru remonts un apkopes.

Avatar

By Pretvējš 05.12.2016 10:32:53

Member · 26 comments

Par Tenerifi un braukšanu augstu virs mums pierastā jūras līmeņa ir cits funktieris: The fundamental theory behind altitude training is simple: by exposing an athlete to an environment that is low in oxygen (a mountain top or simulated altitude room) the body will eventually adapt to this stress by getting more efficient at transporting and using oxygen (stronger respiratory muscles, more red blood cells and so on).
Kā jau hobijnieks esmu braucis Alpos un tas vispār ir kaut kas nenormāli grūts, bet "moceklis" tiek atalgots ar tādiem dabas skatiem, ka vēl pretīgā Latvijas novembrī tie sapņos rādās. Man braukšana kalnā (piem.10 km ~7%) ir pats grūtākais, kas uz riteņa vispār iespējams. Bet kad atvaļinājums cauri un jāatgriežas Latvijas plakanumā - pirmie pāris izbraucieni ar riteni liekas tik viegli, kājas pašas griež bez piespiešanās.
P.S. Kalnā braukt ir viena lieta, bet tik no tā lejā vienā gabalā, tas jau ir diezgan bailīgi.
P.P.S Ja Dinamo grib labu fizisko - Sējējam tie jāizved uz kalniem, lai skrien un griež pedāļus, tas dos pulka labāku rezultātu nekā spaidīšanās svaru zālē.

Avatar

By KasparsS 05.12.2016 11:15:06

Member+ · 2,280 comments
Pretvējš wrote

pretīgā Latvijas novembrī

Kas tev pret Latvijas novembri???


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By NilsS 05.12.2016 11:56:24

Member · 775 comments
aspms* wrote
NilsS wrote
Huligāns wrote

Visa sāls ir tehniskā braukšanā un treniņā.
Nepalīdzes neviena elektronika un teorijas, viss jāmācās pašam, tikai sakums ir vajadzīgs - gribēšana un treniņi.

Tev tiešām ir tik liela pieredze,ka vērts mācīt citus?

Tie viņa komentāri nevienā vien tēmā ir apbrīna vērti, tas ir kā citi, atbildot uz kādu problēmu, mēdz ierakstīt "meklē googlē" big_smile

Tad ne es viens tā domāju. Nekā personīga Huligāna jaunskungs cenšas palīdzēt savas kompetences ietvaros, tas ir pat zināmā mērā slavējami,taču rada milzu putru tā hipotētiskā čaiņika galvā,kurš šo visu lasīs un provēs lietā likt! Un tas jau ir lieki,  būtu labi ja izteiktos tie, kuri tiešām zin par ko runā. Lai nerodas pārpratumi - es šai lokā neietilpstu smile Dz gan ir vērts paklausīt

Last edited by NilsS (05.12.2016 11:58:17)

Avatar

By Pretvējš 05.12.2016 13:21:20

Member · 26 comments
KasparsS wrote
Pretvējš wrote

pretīgā Latvijas novembrī

Kas tev pret Latvijas novembri???

1.Tumš...
2.Paliek vēl tumšāks...
3.Dubļi
4. Un rēgi apkārt staigā :-)

Bet tas jau ir offtopic.

Avatar

By Eduards 05.12.2016 14:53:06

Member# · 2,686 comments
Pretvējš wrote

P.P.S Ja Dinamo grib labu fizisko - Sējējam tie jāizved uz kalniem, lai skrien un griež pedāļus, tas dos pulka labāku rezultātu nekā spaidīšanās svaru zālē.

Sen zināms fakts, mums visi TV skatītāji ir paši labākie hokeja treneri smile

P.S. 10km @7% nav nekas TIK ļoti grūts. Grūtāk paliek pie divciparu procentiem.

Avatar

By aspms* 05.12.2016 15:03:53

Member · 2,079 comments
Eduards wrote
Pretvējš wrote

P.P.S Ja Dinamo grib labu fizisko - Sējējam tie jāizved uz kalniem, lai skrien un griež pedāļus, tas dos pulka labāku rezultātu nekā spaidīšanās svaru zālē.

Sen zināms fakts, mums visi TV skatītāji ir paši labākie hokeja treneri smile

P.S. 10km @7% nav nekas TIK ļoti grūts. Grūtāk paliek pie divciparu procentiem.

Tieši tā, nekas grūts tur nav, it sevišķi ja ir elektrības skaitītājs un ja zini savu slieksnīti, jau pirms gonkas var piemest ar kādiem apgriezieniem jātin. Grūtāk ir vietējo maratonu rampiņas paciest un neizkrist no vagona big_smile


www.bikebay.lv
karbona remonts un krāsojuma atjaunošana;
dakšu & amortizatoru remonts un apkopes.

Avatar

By Huligāns 05.12.2016 15:24:46

Member · 963 comments

Nevienu nemācu, bet pats mācos no jūsu un savām kļūdām.

Pašam interesanti uzzināt, ko profi vai pieredzējuši braucēji ierakstīs, bet izrādās nekas šajā tēmā par spamu neredzu.
Protams neviens neatklas savu tehnisko braukšanu, bet vismaz virzienu var parādīt, ar ko iesākt. Pamatus vismaz ielikt teikumā, kā un ar ko sākt. Forums priekš tā ir, lai dalītos nevis savos panākumos, ka es protu uzbraukt kalnā, bet tu čaiņik neproti, mokies tālāk ar visām elektronikām un fiziskām spējām. Šeit cilvēki daudzi grib saprast, ar ko iesākt, ne tikai pareizi vai atri uzbraukt kalnā. Profesionāļi pelna naudu ar sportu, nevis dalās savās pieredzē, kā pieveikt konkurentu. Šeit katrs vien no otra mācās vismaz daļu no būtības. Kādam pirksti gari, kādam mēle gara, tas neko nedos. Pat ja es kaut kādu kļūdu esmu ierakstījis, tad palabojiet mani, nevis uzreiz ar pārmetumiem uzbrūk, čaiņiks, daunis utt.
Neskatasies uz profesionāļiem, kuriem maksā naudu un viņš trenējās un domā ar savu galvu, kā uzlabot rezultātus. Šajā tēmā 10% ir kautkāda pareizība, pārējie 90% ir pilnīgakais spams/ ne pa tēmu. 

Tā kā pirms kaut ko ierakstīt, labāk padomā, vai gribesi dzirdēt atbildi !

Last edited by Huligāns (05.12.2016 16:01:14)


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By GatisXC 05.12.2016 15:40:40

Member · 193 comments
Huligāns wrote

Nevienu nemācu, bet pats mācos no jūsu un savām kļūdām.

Pašam interesanti uzzināt, ko profi vai pieredzējuši braucēji ierakstīs, bet izrādās nekas šajā tēmā par spamu neredzu.
Protams neviens neatklas savu tehnisko braukšanu, bet vismaz virzienu var parādīt, ar ko iesākt. Pamatus vismaz ielikt teikumā, kā un ar ko sākt. Forums priekštā ir, lai dalītos nevis savos panākumos, ka es protu uzbraukt kalnā, bet tu čaiņik neproti, mokies tālāk ar visām elektronikām un fiziskām spējām. Šeit cilvēki daudzi grib saprast, ar ko iesākt, ne tikai pareizi vai atri uzbraukt kalnā. Profesionāļi pelna naudu ar sportu, nevis dalās savās pieredzē, kā pieveikt konkurentu. Šeit katrs vien no otra mācās vismaz daļu no būtības. Kādam pirksti gari, kādam mēle gara, tas neko nedos. Pat ja es kaut kādu kļūdu esmu ierakstījis, tad palabojiet mani, nevis uzreiz ar pārmetumiem uzbrūk, čaiņiks, daunis utt.
Neskatasies uz profesionāļiem, kuriem maksā naudu un viņš trenējās un domā ar savu galvu, kā uzlabot rezultātus. Šajā tēmā 10% ir kautkāda pareizība, pārējie 90% ir pilnīgakais spams/ ne pa tēmu. 

Tā kā pirms kaut ko ierakstīt, labāk padomā, vai gribesi dzirdēt atbildi !

+100

Avatar

By Huligāns 05.12.2016 16:09:30

Member · 963 comments

Ja man uzrakstīs, ka nopērc jaudasmērītāju, kadences un citas drazdīgas lietas un sāc braukt kalnā - tas izliksies profesionāli pareizi.
Kā jau DZ minēja, jāstrādā ar galvu, tam jau tas aparāts cilvekam dots, lai domātu par savām spējām, spēku un izvirtībām. Neviena elekotronika neaizstās cilvēka galvu un ķermeni, kas pats jūt, cik trenēties var, cik spēka ieguldīt, cik sirds izturēs.
Pamējģiniet ar ričuku nobraukt elpu ievilkuši bez elpošanas mazā kalniņā, lai pēc tam neelstos ar sirds 200 sitieniem minūtē vai vispār spēsi to izdarīt - nenomirsi. 
Visa pamatnē ir cilvekā. Ja gribi kļūt profesionāls braucējs, šeit darīt nav ko forumā. FAKC


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By keineliebe 05.12.2016 16:14:38

Member+ · 179 comments

Der paskatīties GCN pamācības, šo to priekš sevis var atrast https://www.youtube.com/watch?v=VnMzjef1zz4


Hydra Epic III,V

Avatar

By aspms* 05.12.2016 16:25:14

Member · 2,079 comments

2yZ9H2Svx2kam3t8MLneZ4LaUU96SwVm7-A-48dqVKU00QwS1c01Nu0HUHu4d2yDA2TDUU4-jAJSHx-2r47MgyjqAXWrEubmDUbjau_9RxekhQd0QywfZrGt4BDSj_Fer_uP5yEY3M5XqPXK_8bvwRZgPZ2LE4i7ZGl1KtM1J0OqZ7HfuWJbfPNuEHmROVG0byQYHvQ8v3U6D3oJyjlcBjJl4lgKea-6wRUCBeOJuImtMPBfHIVu9v4rsKFHHmNWArRkNQFHOs1PSVS8UDjjxQxeLE8767drT9pTmB5nMz2sN_DXxyblcPdgtEH5mMqsentGYDJwioDLQY6f0AM_mCISOoh4z-IesnD0-YwaRVnJpvAXAAIEG5wCX-ykFBI66-jHl89Zw3fLzhzHKfNK0rAtOsNEdkmUQoPAvjjeD8ruV1n2B5QiDcZiNCesPWeAVLh9-4JcDyL9EpILnKPqd85f9uQMV4R8kTG3gW1avz-DUo509hO943yIlQw9nIGv45gOvqDs9cpc98zjuymexW95qVdKxxmXOhgRHdZZWs_UEKFDGtxMpOwq-HMGXOlUStwkuq6-GmkF0iH14B64uROWv0F1m2XA9KNlzwbQBcNJ-Hj6=w423-h288-no
Huligans tiešām ir nelabojams.


www.bikebay.lv
karbona remonts un krāsojuma atjaunošana;
dakšu & amortizatoru remonts un apkopes.

Avatar

By Antons 05.12.2016 16:54:43

Member · 27 comments

Mēs te Latgalē joprojām smaidām, kad runa iet par aspamu, visu komentē, mēra jaudas, kādreiz pirka dārgu tehniku, bet kad tika līdz startam, tad neko nespēja. Tipisks pierādījums, ka tehnika, elektronika neko nedod, ja cilvēkam nav spēka uzbraukt kalnā.

Avatar

By aspms* 05.12.2016 17:18:19

Member · 2,079 comments
Antons wrote

Mēs te Latgalē joprojām smaidām, kad runa iet par aspamu, visu komentē, mēra jaudas, kādreiz pirka dārgu tehniku, bet kad tika līdz startam, tad neko nespēja. Tipisks pierādījums, ka tehnika, elektronika neko nedod, ja cilvēkam nav spēka uzbraukt kalnā.

Velomen, ja vēlies parunāt par tehniku un elektroniku, taisi jaunu tēmu un raksti tomēr no sava īstā profila.


www.bikebay.lv
karbona remonts un krāsojuma atjaunošana;
dakšu & amortizatoru remonts un apkopes.

Avatar

By RST 06.12.2016 08:19:53

Member · 103 comments
Antons wrote

Mēs te Latgalē joprojām smaidām, kad runa iet par aspamu, visu komentē, mēra jaudas, kādreiz pirka dārgu tehniku, bet kad tika līdz startam, tad neko nespēja. Tipisks pierādījums, ka tehnika, elektronika neko nedod, ja cilvēkam nav spēka uzbraukt kalnā.

big_smile big_smile big_smile Tie ir labākie padomu devēji. big_smile big_smile big_smile