Tikšķoša skaņa no monobloka

Avatar

By anthropophagus 22.06.2016 08:35:24

Member · 295 comments

Pēc vakardienas lietus, pateicoties kuram mans velo pa ilgiem laikiem nomazgājās, ir parādījusies tikšķoša skaņa no monobloka rajona pedāļu mīšanas laikā. Dīvainākais ir tas, ka skaņa ir tikai brīdī, kad kreisais pedālis ir augšā un tiek spiests lejup. Rakstveidā skaņa varētu būt kaut kas līdzīgs "tik-tik". Tas viss neatkarīgi no pārnesuma, braukšanas ātruma utt. Vai ir kādi varianti? Laikam jau velo servisa apmeklējums ir neizbēgams.

Avatar

By vējš matos 22.06.2016 09:08:29

Member · 203 comments

Sākumā pievelc klaņu skrūves.Varbūt vaina tur.

Avatar

By Aluminijs 22.06.2016 09:11:35

Member · 220 comments

Bija tieši tāda pat lieta-izrādījās pedāļi jāpievelk stingrāk.


Filter

Avatar

By anthropophagus 22.06.2016 09:29:13

Member · 295 comments

Dīvaini, ka tieši pēc lietus kas tāds varētu parādīties, taču noteikti pievilkšu.

Avatar

By raiter 22.06.2016 10:04:06

Member+ · 3,346 comments

KLaņu skruves, pedāļu skruves, monobloks - jāatskruvē, jāsasmērē, jāieskruvē.
Ja nelīdz, tad jāsāk rakt dziļāk monoblokā.
Noņem ķēdi (nost no zobratiem, tā lai neskaras pie pedāļiem) un pagriez pedāļus ar rokām. Ja griežas vrīvi, ja griežot ar roku nejūti nekādu ķeršanos, grabēšanau, rūkoņu, vibrāciju, tad viss ok. Ja ir kādas no minētām pazīmēm, tātad kaut kas gultņos/bumbiņās jau iet uz beigām.


Avatar

By mrlobber 22.06.2016 10:36:08

Member · 826 comments

Kas par monobloku? BB30/PF30?

Avatar

By anthropophagus 22.06.2016 11:05:18

Member · 295 comments

Velo ražotājs saka, ka tas ir Cartige CH51 Square system.
Gultņiem tā kā nevajadzētu iet uz beigām. Nobraukti vien ~1300 km.

Avatar

By makreckis 22.06.2016 11:57:18

Member · 207 comments

Arī man ir tādi pat novērojumi!  Agrāk par to stresoju, bet tagad esmu pieņēmis kā pašsaprotamu. Tas parasti ir pēc stipra lietus, braukšanas pa peļķēm (dubļiem) vai velo mazgāšanas pēc sacīkstēm. Ūdens tiek kaut kur monoblokā un tikšķ.
Pa lielam ūdens ir kaitīgs - ja tas ticis iekšā, tas nozīmē, ka monobloks lēnām iet uz mūža otru galu! Drīz sāks kustēties. Drīz būs jāmaina!
Zāles šai kaitei nav (jeb ir tikai vienas) - neļaut ūdenim iekļūt monoblokā.

Avatar

By atkal2 22.06.2016 21:49:30

Member · 117 comments

man ar tāpat ,,,tik..tik.,,,gudrie jau pasmiesies,bet esmu nomainijis,gan pedaļus,gan monobloku,bet tikš tik un tāā,,tad arī braucu neliekos nezinis

Avatar

By tomijsbravo 23.06.2016 10:18:06

Member · 17 comments

Identiska situācija-tik taks no centra. Nelīdzēja bb, pedāļu nomaiņa un arī skrūvju pārvilkšana.

Avatar

By Aģents Ilze 23.06.2016 12:10:13

restricted · 765 comments

Katrā tik-takā ir tikai viena kalorija yikes}

Avatar

By 321 23.06.2016 12:51:03

Member · 6,351 comments

Es leju kjedes elju saniski novietota velo monobloka ieksha no sana, pagaidu britinju un tad mainos
Uz monobloka galiem kur liekas klanji uzlikt elju, visas skruves atskruvet un ieskruvet ieksha uz skruvem uzliekot elju
Iznjemt monobloku un ieskruvet velreiz uz monobloka vitnem liekot elju
Jauns monobloks vai parpreseti gultnji
Varbut kraksch pedalji nevis monobloks

Avatar

By Bigfish 23.06.2016 12:53:21

Member · 524 comments

Līdzīgs krakšķis, kas šķita, ka nāk no monobloka, manā gadījumā nāca tieši no pedāļa. Samainīju pedāļus ar otru velo, krakšķis pazuda. Atliku atpakaļ un krakšķis neparādījās. Pieļauju, ka vaina bija vītnē starp klani un pedāli.

Avatar

By Basters 23.06.2016 13:34:31

Member · 346 comments

Paprovē pabraukt kājās stāvot,esmu saskāries ar tādu lietu,ka arī bija krakšķis likās ka monoblokā izrādījās sēdekļa stutē.Alumīnijs baigi viltīgi novada to skaņu uz pavisam citu vietu ne tur kur tā veidojas.

Avatar

By andziņš 23.06.2016 15:01:56

Member · 52 comments
321 wrote

Es leju kjedes elju saniski novietota velo monobloka ieksha no sana, pagaidu britinju un tad mainos
Uz monobloka galiem kur liekas klanji uzlikt elju, visas skruves atskruvet un ieskruvet ieksha uz skruvem uzliekot elju
Iznjemt monobloku un ieskruvet velreiz uz monobloka vitnem liekot elju
Jauns monobloks vai parpreseti gultnji
Varbut kraksch pedalji nevis monobloks

Kāpēc eļļu nevis kādu smēri? Un liet eļļu iekšā monoblokā tiešām palīdz? Pēc būtības gultņi tur visi ir noizolēti.

Avatar

By pipars 23.06.2016 22:06:01

Member · 62 comments

Es ar šo skaļo knakšķi  noķēru mēnesi atpakaļ pēc servisa apmeklējuma, nākamajā gonkā likās ka kaut kas salūzīs ,karbona rāmis un klaņi, visu vēl neesmu izmēģinājis šajā sakarā. Ķēde gan šeit nav pie vainas, jo nesen tieši  uzliku jaunu, nekas nav mainījies.
Šodien atklāju vienu lietiņu, bet nezinu vai tas ko mainīs! kāju vietā ar rokām spēcīgi spiedu uz pedāli un otru tikmēr noturēju, knakšis bija tas pats kas braucot un ievēroju, ka ir neliela brīvkustība presētā monobloka ārpusē, kopš uzlikts jauns, esmu nobraucis ap 800km pietiekoši smagos apstākļos.

Last edited by pipars (23.06.2016 22:07:32)

Avatar

By Kefīrers 24.06.2016 01:02:17

Member · 211 comments

Līdzīgs stāsts: klikšķis, kad labais klanis iet uz leju uz plkst 6iem. Monobloks mainīts, sazieķētas un pievilktas gan klaņu, gan pedāļu, gan zobratu, pat klipšu skrūves. Nekā - tikšķ kā pulkstenis, pārsvarā, ieliekot kaut lielāku spēku pedāļos gan sēžot, gan stāvot. Pēdējais variants ir, ka tieši pedāļa gultņi varētu būt pajāti. It kā jau nedaudz pierasts, bet tomēr brīžiem uzķeru, ka nu nav tik patīkama braukšana, ja ir skaņas, kurām nevajadzētu būt.


Aizvēja pavēlnieks

Avatar

By guncha56 24.06.2016 08:40:11

Member · 220 comments

Stāsts tāds:Merida velo minot tikšķis,nomainījām monobloku,klaņus,pat citus ratus bet tikšķ tāpat,sākām meklēt vai nav plaisa rāmī kaut kur(rāmis alu) izrādījās ka gailītim (aizmug.pārslēdzēja ķepiņa) divas mazas skrūvītes vaļīgas,pievilkām un tikšķis pazuda,lūk tā.

Avatar

By CH4 25.06.2016 22:06:34

Member · 138 comments

Katram tā problēma savādāka, citam konkrēti viena lieta, otram atkal korī.Es šodien poltergeistu no sava ričuka izdzīnu ārā smile
P.S Nekad nemazgajiet ričuku ar kārčeru, pat ne drusciņ, ne  šur un tur, jo tur var  un nekas nenotiks....

Last edited by CH4 (25.06.2016 22:08:25)

Avatar

By toms79 26.06.2016 00:03:10

Member · 465 comments

Man krakšķēja beņķis, bet centra gultņus tāpat nomainīju. Pats par sevi pasmējos..


Avatar

By anthropophagus 27.06.2016 08:34:48

Member · 295 comments

Es tā aizdomājos, ka pāris dienas pirms tā lielā lietus, domājot, ka tie ir dubļi, izkasīju kaut ko solidolam līdzīgu no monobloka ārējās daļas pie kreisā pedāļa. To, ka tie nebija tikai dubļi, sapratu tikai vēlāk. Līdzīgi kā te teica, sapūtu šķidro eļļu no ārpuses, pagriezu cītīgi pedāli tādā sāniskā pozīcijā un šobrīd vairs katru reizi, kad tiek mīts pedālis, šīs nepatīkamās skaņas nav. Reizi pa reizei gan parādās, kad lielāka slodze - lēni, bet pie pietiekami augsta pārnesuma, braucot kalnā.
Klau, vai ir kaut kur atrodams saraksts ar velo slimību simptomiem un tiem atbilstošo slimību aprakstiem? Pirms šī mani sāka kaitināt skaņa, kas nāk no aizmugurējā pārslēdzēja, kad min pedāļus. Kad brauc gar ceļa nomalē esošām barjerām, no tām atstarojas velo izdvestā skaņa un tad velo periodiski dzird skaļāk. Šobrīd tamlīdzīgi skan pat bez virsmām, no kā atstaroties skaņai. Liekas, drīz būs jālieto ausu aizbāžņus.

Avatar

By hilss 27.06.2016 14:20:01

Member+ · 865 comments
anthropophagus wrote

Klau, vai ir kaut kur atrodams saraksts ar velo slimību simptomiem un tiem atbilstošo slimību aprakstiem?

http://www.jimlangley.net/wrench/keepitquiet.html

Avatar

By salvis73 07.07.2016 14:37:50

Member · 25 comments

Man arī likās, ka TIK-TIK nāk no monobloka, bet izrādījās, ka nosēdekļa. Atklāju nejauši. Pabīdīju sēdekli uz aizmuguri, un skaņa pazuda.

Avatar

By Aģents Ilze 07.07.2016 17:32:41

restricted · 765 comments

Bieži vien ir grūti lokalizēt skaņas avotu, jo rāmis ir lielisks akustisko vibrāciju vadītājs. Vajag ar prātu un eksperimentēšanu pieiet šai lietai.
Varbūt gultnis kustas sēžā. Reiz man ar likās monobloka gultnis, izrādijās sēdekļa stutes skrūves jāpievelk, jo sliedīšu sēžas virsmas nebija ideālas.

Avatar

By pipars 07.07.2016 23:19:27

Member · 62 comments

Man tomēr lieliski palīdz WD40 nedaudz uzputot uz monobloka ārējām daļām, pēctam kluss kā pelīte.

Avatar

By chixon 08.07.2016 10:00:20

Member · 142 comments

Sveiki!
Par rāmi kā skaņu vadītāju un pastiprinātāju tiešām ir taisnība.
Man ir bijušas 3 pieredzes.
1. Klaņiem brīvgājiens horizontālā veidā, jo radies iedilums plastmasas saļņikiem.
2. Aizmugurējais ekscentrs
3. Pedāļu skrūves klaņos pēc lietus palikušas sausas un tās vienkārši jāieeļļo.

Avatar

By wheelie 08.07.2016 12:34:08

Member+ · 2,605 comments

man arī bija kaitinošs "tik-tik-tik", griežot pedāļus - līdzēja silikona smeres uzpūšana uz pedāļu kustīgām vietām big_smile (look keo blade)


keep rollin'