5. Jūnijs JŪRMALAS VELOMARATONS

Avatar

By balelina 05.06.2016 19:37:04

Member · 91 comments

Paldies par foršo gonku. Man ļoti patika gan saulīte mēreni sildīja, gan grupa kurā braucu. Atmosfēra patīkama. Jā, nu par medaļām viedokļi tomēr dažādi. Personīgi man šķiet, ka tā tiešām ir liekas naudas izšķiešana. Man nudien viņa nav nepieciešama! Tie kas vēlas medaļas var piedalīties Vienības braucienā, dalības maksa tur gan ir divreiz lielāka.
Paldies organizatoriem man tiešām patika viss!!! Lai turpmāk veicas tikpat jauku pasākumu organizēšanā!!!

Avatar

By Kefīrers 05.06.2016 19:51:57

Member · 211 comments

Gonka kā gonka. Trase identiska 4.maijam. Kur solītie 40, nezinu. Orgiem, pirmkārt, fuj par bleķiem (ne jau nu man viņu baigi vajag, bet ir cilvēki, kuriem tiešām tāds ir nozīmīgs), ja apsoli, tad arī dari. Otrkārt: arī sms ar rezultātiem solīja... Treškārt: kas ar koridoriem? Tik grūti noteikt katram ieeju un kādu atbildīgo, kas čeko, kādi cipari iet iekšā? Un visbeidzot, paika. Šaubos vai velosportistam, spēku atgūšanai, kāposts un desa ir tas vērtīgākais ēdiens. Maximas makaroni, vismaz no uzturvērtības viedokļa, bija daudz labāka izvēle.


Aizvēja pavēlnieks

Avatar

By nextglory 05.06.2016 20:14:41

Member · 153 comments

Jāsaka, ka šogad gonkas ir pliekanākas no orgu puses. Gan šī, gan Alpha baltic organizētās.
Meita arī brauca bērnu sacensībās, labi ka šoreiz bija padomāts un sadalītas prātīgāk vecuma grupas-konkrēti sadalīts 2010-2011 gads un 2012 un jaunāki. Savādāk iepriekš, kad bija 2010 un jaunākisanāca, ka priekšā salika mazos ķiparus ar mazajiem riteņiem, bet visam tam baram aizmugurē vecākās, jau ar lielkiem velo un labi ka dēļ tā nebija kādas sadursmes, tā ka par šo plus.
Par video redzamo-jā, tas gan ir paliels fui.

Tautas gonkā man jūrmala kaut kāda neveiksmīga šogad, ja pagājusoreiz nokrita ķēde, tad šoreiz priekšējā zobratā nezkadēļ uzmetās uz mazā zobrata pašā startā un apakaļ nepakam neslēdzās.Nācās apstāties un likt ar rokām.Pēc tam pieslēdzos grupai, kas brauca garām un ar viņiem gandrīz līdz finišam braucu.Kādu gabaliņu līdz finišam, kad vēl neviens negaidīja, noriskēju un aizmuku... smile

Last edited by nextglory (05.06.2016 20:15:26)


-Look Alike, Ride Alike-

Avatar

By ilarčiks 05.06.2016 20:20:02

Member · 181 comments
Kefīrers wrote

... Treškārt: kas ar koridoriem? Tik grūti noteikt katram ieeju un kādu atbildīgo, kas čeko, kādi cipari iet iekšā?

Pirmajā koridorī bija viens, kas čekoja numurus un veselu strīpu brašuļu ar 8xx numuriem aiztrieca atpakaļ. Vienu pat ar VIP aproci :-)

Last edited by ilarčiks (05.06.2016 20:41:21)

Avatar

By Kefīrers 05.06.2016 20:38:13

Member · 211 comments
ilarčiks wrote
Kefīrers wrote

... Treškārt: kas ar koridoriem? Tik grūti noteikt katram ieeju un kādu atbildīgo, kas čeko, kādi cipari iet iekšā?

Pirmajā koridorī bija viens, kas čekoja numurus un veselu strīpu brašuļu ar 8xx numuriem aiztrieca atpakaļ atpakaļ. Vienu pat ar VIP aproci :-)

Pirmajā laikam uzraudzība stingrāka, jo manā (400 numuri) bija censoņi gan ar 7xx gan 8xx cipariem. Laikam jau pašvaki ar naudiņām, ja nevar pāris cilvēkus paņemt, kas stāv pie ieejām kā vienībniekā. Līšana starp koridoriem ir viens, bet, ja tu jau ieej tajā ar neatbilstošu numuru, tad tur akmens organizatoru lauciņā.


Aizvēja pavēlnieks

Avatar

By pionieris 05.06.2016 20:43:51

Member · 10 comments
Kefīrers wrote

Pirmajā laikam uzraudzība stingrāka, jo manā (400 numuri) bija censoņi gan ar 7xx gan 8xx cipariem. Laikam jau pašvaki ar naudiņām, ja nevar pāris cilvēkus paņemt, kas stāv pie ieejām kā vienībniekā. Līšana starp koridoriem ir viens, bet, ja tu jau ieej tajā ar neatbilstošu numuru, tad tur akmens organizatoru lauciņā.

Nu varēji painteresēties, varbūt tie atkal bija varoņi, kuri izpildījuši PSRS Sporta meistara normatīvu šosejas riteņbraukšanā. Kā noskaidrojām iepriekšējā Jūrmalās gonkas tēmā, tad uz šiem personāžiem nolikums nekādi neattiecas smile

Avatar

By Mayhem 05.06.2016 20:49:23

Member · 89 comments

Bija arī RRSnieks ar 7** numuru pirmajā koridorā, bet nu tie jau vienmēr ir bezkaunības kalngali, gan koridoros, gan  uz trases. smile

Un kur ir rezultāti?:(

Avatar

By nextglory 05.06.2016 20:56:53

Member · 153 comments
Mayhem wrote

Bija arī RRSnieks ar 7** numuru pirmajā koridorā, bet nu tie jau vienmēr ir bezkaunības kalngali, gan koridoros, gan  uz trases. smile

Un kur ir rezultāti?:(

Dzirdēju viņu sarunu pirms ieejas. Sākumā tika plaši apspriests kur kuram kur reizē sanācis ielavīties-laikam tas viņiem kā atsevišķšs sporta veids. Kā attaisnujomu minēja, ka viņi jau nevienam netraucējot un tā pat par tiem, kas pa to pukst, nobrauc ātrāk....

Man viņus nesaprast.Braucu vairakus gadus un man pašam viss patīkamākais, ka to pirmo koridoru esmu ieguvis ar rezultātu, nevis iešmukšanu smile


-Look Alike, Ride Alike-

Avatar

By enkurs30 05.06.2016 21:06:30

Member · 16 comments

ta beidzam cepties kas kur ielidis
labak kads butu rezultati nevaru sagaidit
pirmo reizi uzminu virs 40km/h stunda videjas baiga interese

Avatar

By mataev 05.06.2016 21:06:30

Member · 94 comments

Tautas pirmas pačkas pagriezienā DUS Kauguros
https://youtu.be/3mVRpapHgAA

Avatar

By Kefīrers 05.06.2016 21:07:44

Member · 211 comments
pionieris wrote
Kefīrers wrote

Pirmajā laikam uzraudzība stingrāka, jo manā (400 numuri) bija censoņi gan ar 7xx gan 8xx cipariem. Laikam jau pašvaki ar naudiņām, ja nevar pāris cilvēkus paņemt, kas stāv pie ieejām kā vienībniekā. Līšana starp koridoriem ir viens, bet, ja tu jau ieej tajā ar neatbilstošu numuru, tad tur akmens organizatoru lauciņā.

Nu varēji painteresēties, varbūt tie atkal bija varoņi, kuri izpildījuši PSRS Sporta meistara normatīvu šosejas riteņbraukšanā. Kā noskaidrojām iepriekšējā Jūrmalās gonkas tēmā, tad uz šiem personāžiem nolikums nekādi neattiecas smile

Ja šiem ir bijuši kādi padumjo laiku nopelni, tad drīzāk jautājums būtu kāds ir jaunības noslēpums, jo čaļi uz gadiem ~20 vairāk vilka. big_smile
Bet par šmaucējiem tiešām, tāds nagļaks 90% gadījumu ir pusaudžu veloskolu audzēkņu izpildījumā, kam RRS uz krekla nozīmē pirmais koridors uzspļaujot visiem. Tikpat labi es varu ieguldīt nedaudz EUR Sagana varavīksnes kitā un arī droši spraukties cauri.


Aizvēja pavēlnieks

Avatar

By Sapper 05.06.2016 21:17:33

Member · 68 comments
nextglory wrote

Jāsaka, ka šogad gonkas ir pliekanākas no orgu puses. Gan šī, gan Alpha baltic organizētās.
Meita arī brauca bērnu sacensībās, labi ka šoreiz bija padomāts un sadalītas prātīgāk vecuma grupas-konkrēti sadalīts 2010-2011 gads un 2012 un jaunāki. Savādāk iepriekš, kad bija 2010 un jaunākisanāca, ka priekšā salika mazos ķiparus ar mazajiem riteņiem, bet visam tam baram aizmugurē vecākās, jau ar lielkiem velo un labi ka dēļ tā nebija kādas sadursmes, tā ka par šo plus.
Par video redzamo-jā, tas gan ir paliels fui.


Piekrītu. Neskatoties uz to vājpŗātu bērnu braucienos, par kuru jau pateicu. 2 mazas pozitīvas iezīmes arī bija. Jaunizveidotā 2012+ bērnu grupa un 4. līkumā bija novāktas barjeras līkuma iekšmalā.  Šodien līkums bērniem pārskatāms, slaidāks un mazāk bīstams kā 4. maijā.
P.S. Mazie ķipari un lielie arī ir dažādi. Pieredzējis 3gadnieks ar vieglu balansbaiku startā uzraus ātrāk kā 5gadnieks ar Maximas 20" braucamo.

Last edited by Sapper (05.06.2016 21:19:18)

Avatar

By Kasparovics 05.06.2016 21:23:14

Member · 36 comments
Mayhem wrote

Bija arī RRSnieks ar 7** numuru pirmajā koridorā, bet nu tie jau vienmēr ir bezkaunības kalngali, gan koridoros, gan  uz trases. smile

Un kur ir rezultāti?:(

Beidziet grauzt tos RRS sportistus. Man liekas lielāka bezkaunība ir nekaunīgi iebāzties 1.koridorā no otras puses (no trases). Šie superizveicīgie džeki bija FANS formas tērpos.

Avatar

By Tourist 05.06.2016 21:42:01

Member · 438 comments

Nobraucu tautu 1.x vispār tādā pasākumā.
Par trūkumiem-varbūt tomēr nav tik slikti, jo bērni līdz 12g 14km Internetā tika reģistrēti bez maksas un tādu bija daudz.
Bedres bija aizlāpītas.

~pēdējos 10 km taisnā posmā kāds nolikās slīpi. Aculiecinieks saka, ka meitene. Un vēl 2 virsū uzbrauca.

Avatar

By Kefīrers 05.06.2016 21:52:24

Member · 211 comments
Tourist wrote

~pēdējos 10 km taisnā posmā kāds nolikās slīpi. Aculiecinieks saka, ka meitene. Un vēl 2 virsū uzbrauca.

Ir pamatīgs čujs, kura no retajām meitenēm, kas brauca pirmajās grupās, tā varētu būt. Pats arī nokļuvu bezcerīgā situācijā, kad mana (3. grupa) bija tikko panākusi otro un ar vēl braucamiem 15km bija kritiens, kur vienīgā cietusī bija centīga meitene, kas pamatīgi strādāja grupā. Panākt paku vairs neizdevās un atlikušo gabalu nobraucu vientulībā. Škrobe.


Aizvēja pavēlnieks

Avatar

By Gendolfs 05.06.2016 21:54:02

Member · 30 comments

Nav  ko cepties par 800 nr. Pagājušajā gadā finišēju divdesmitniekā, bet šogad saņēmu ielūgumu un pieteicos sacensību dienā, līdz ar ko nebija atbilstošs starta nr. Tas nenozīmē, ka es pirmajā koridorā atrodos nepelnīti!!!!

Avatar

By Ansis 05.06.2016 21:58:36

Member++ · 3,683 comments

Strikti ņemot, latviešu valodas skolotājs par šādu komatu izvietojumu videoklipa titros: "Ļoti lepojos ar meitu, kura par spīti organizatoru atņemtai iespējai startēt līdzīgā cīņā, spēja atgūties, un aizcīnīties līdz 4. vietai" šausminātos vairāk kā par jebkādu bērnu braucienu. Tā kā katram savs...
Es redzēju tos bērnu braucienus: bērni pagriezienos nebūt nebrauca pa ideālām trajektorijām - kas vispār redzams arī klipā. Tikai dažiem līderiem no vecākajām grupām, kas brauca 2 apļus, kaut kas tāds bija svarīgs.
Visjaunākajā meiteņu grupā (1. brauciens) viena maza meitenīte uzvarēja ar lielu atrāvienu. Apbrīnojami ne tikai tas, cik pareizi viņa sadalīja spēkus 500 m distancē, bet arī tas, ka nebaidījās braukt kā pirmā aiz jaudīga rūcoša motocikla, kas ar braucēju ir kādas 4 reizes augstāks par viņas acu līniju uz ritenīša!

Avatar

By Sapper 05.06.2016 22:07:34

Member · 68 comments
Ansis wrote

Strikti ņemot, latviešu valodas skolotājs par šādu komatu izvietojumu videoklipa titros šausminātos vairāk kā par jebkādu bērnu braucienu. Tā kā katram savs...

Mani komati, atšķirībā no organizatoru darba brāķa, neapdraud neviena bērna drošību un veselību.

Last edited by Sapper (05.06.2016 22:11:15)

Avatar

By balelina 05.06.2016 22:17:40

Member · 91 comments

Mani komati, atšķirībā no organizatoru darba brāķa, neapdraud neviena bērna veselību.

Riteņbraukšana ir tehnisks sporta veids, te ir jārēķinās ar iespējamiem kritieniem, dažādiem negadījumiem,  un ja esi palaidis bērnu distancē, tad ar to vien jau viņas veselība ir apdraudēta, tāpēc beidz čīkstēt un domā pats ko no šīs situācijas vari mācīties pats un pamācīt meitai....piem. saorganizē pats bērna mačus, kur visu izdari perfekti!!!

Avatar

By Sapper 05.06.2016 22:41:51

Member · 68 comments
balelina wrote

Mani komati, atšķirībā no organizatoru darba brāķa, neapdraud neviena bērna veselību.

Riteņbraukšana ir tehnisks sporta veids, te ir jārēķinās ar iespējamiem kritieniem, dažādiem negadījumiem,  un ja esi palaidis bērnu distancē, tad ar to vien jau viņas veselība ir apdraudēta, tāpēc beidz čīkstēt un domā pats ko no šīs situācijas vari mācīties pats un pamācīt meitai....piem. saorganizē pats bērna mačus, kur visu izdari perfekti!!!

Tieši tāpēc, ka riteņbraukšana ir tehnisks sporta veids, sacensību trase ir slēgta nepiederošām personām. Meitai varu pamācīt tikai to, ka pieaugušie bieži vien ir kretīni un muļķi.

Kāpēc pieaugušajiem sporta klasē startā pa priekšu neskraida klauni, bundzinieki un videooperatori ar kabeļu ruļlīem?  7gadnieki startē tik pat ātri kā pieaugušie, vidējais apļa ātrums ~30km/h.
Katru nedēļu 3dienās 4dienās meita jau 5. gadu no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām regulāri brauc bērnu velosacensību organizēšanas vecmeistera  Aleksandra Brieža "Riteņvasarā". Iespēju robežās tāpat kā daudzu citu tur braucošo bērnu vecāki palīdzu kā vien iespējams. Tad lūk. kad Riteņvasaras organizatori, kuriem ir  vairāku dasmitu gadu specifiska pieredze bērnu sacensību organizēšanā piedāvāja federācijai savu palīdzību cēla mēŗka vārdā kā atlīdžibu palūdzot tik ceļa izdevumu segšanu, viņi sastapās ar augstprātību un tika prasti atšūti.

Avatar

By Kefīrers 05.06.2016 22:55:20

Member · 211 comments

Runājot par bērnu sačiem, pēc 4. maija gonkas dzelzceļa stacijā sanāca noklausīties abu Riteņvasaras galveno personu sarunā. Nu, būtībā verdikts bija tāds, ka lielo velopasākumu orgi viņus neņem par pilnu.

Last edited by Kefīrers (05.06.2016 22:56:01)


Aizvēja pavēlnieks

Avatar

By DZ 05.06.2016 22:57:21

Member · 3,501 comments

Piekrītu Sapper. Trasē visādiem sūdiem nav jāmētājas.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By Sapper 05.06.2016 23:17:36

Member · 68 comments
Kefīrers wrote

Runājot par bērnu sačiem, pēc 4. maija gonkas dzelzceļa stacijā sanāca noklausīties abu Riteņvasaras galveno personu sarunā. Nu, būtībā verdikts bija tāds, ka lielo velopasākumu orgi viņus neņem par pilnu.

Tas nekas, ka RRS vairums labākie jaunieši ienāk tieši ar Riteņvasaras pieredzi, tas nekas, ka Riteņvasara katru trešdienu Uzvaras parkā jau gadu desmitus savāac ~150+ mazo braucēju. Tas nekas, ka Riteņvasarā primārais ir bērnu drošiba. Tas nekas ka ir izstrādāta vienkārša un droša startēšanas sistēma, lai startā čupā visi nesakrīt.  Tas nekas, ka ir atstrādāta  precīza rezultātu fiksēšanas sistēma, lai bez visādiem gudriem čipiem varētu fiksēt rezultātu braucēju baram ar apļu uzskaiti.  Tas nekas, ka  to ko dara un ļoti sūdīgi dara federācijas tiesnešu liels bars dažās sacensībās gadā, šie 2 Riteņvasaras cilvēki to dara jau gadu desmitus, praktiski divatā + pāris brīvprātīgie, dara ar sirdi un dvēseli, dara kvalitatīvi. Jā, šādu cilvēku pieredze arogantajai Latvijas Riteņbraukšanas federācijai nav vajadzīga.

Last edited by Sapper (06.06.2016 00:46:45)

Avatar

By nichosi 05.06.2016 23:33:28

Member · 28 comments

Kas šitais nozīmē ???  -  Tautas distancē aizliegts startēt ar sporta tandēmiem, individuālo braucienu šosejas sporta velosipēdiem un velosipēdiem, kas aprīkoti ar guļ stūrēm.
Tur  gandrīz visi bija ar šoseiniekiem un ar guļstūtrem ....... Vai es nepareizi saprotu ?

Avatar

By balelina 05.06.2016 23:42:09

Member · 91 comments
nichosi wrote

Kas šitais nozīmē ???  -  Tautas distancē aizliegts startēt ar sporta tandēmiem, individuālo braucienu šosejas sporta velosipēdiem un velosipēdiem, kas aprīkoti ar guļ stūrēm.
Tur  gandrīz visi bija ar šoseiniekiem un ar guļstūtrem ....... Vai es nepareizi saprotu ?

Nepareizi gan, jo  individuālo braucienu šosejas sporta velosipēdi un velosipēdi, kas aprīkoti ar guļ stūrēm izskatās citādi, jāpiebilst, ka šajās sacensībās tiešām tādus nemanīju.

Avatar

By nichosi 05.06.2016 23:44:59

Member · 28 comments

Skaidrs! Paldies! Ar mtb ričukiem drošvien bija grūti....

Avatar

By balelina 05.06.2016 23:49:26

Member · 91 comments
nichosi wrote

Skaidrs! Paldies! Ar mtb ričukiem drošvien bija grūti....

Nu jā, ar MTB ričukiem jābrauc pa Siguldas takām....:),  var protams arī pa šoseju, bet tad ir tiešām grūti sacensties ar šosejas velo īpašniekiem.....