Neatkarības dienas velobrauciens Jūrmalā 2016

Avatar

By DZ 09.05.2016 19:28:12

Member · 3,501 comments

Vilni, neņem galvā tos čīkstētājus, kuri vakar uzkāpuši uz velo un tagad māca visus pareizi dzīvot.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By averza 09.05.2016 19:32:23

Member++ · 5,039 comments

Vilni, visu cieņu Tev, taču mūs diez vai interesē Tava biogrāfija vai spriedumi par it kā saskatīto negatīvismu. Vienīgais, kas mūs šobrīd interesē - vai Tu pārkāpi nolikumu vai nē, un pēc garā palaga izlasīšanas es to tā arī nespēju saprast. Pieteicies pēdējā brīdī, numurs liels, bet kurš koridors tad oficiāli tika piešķirts?

Avatar

By janis-v 09.05.2016 19:33:07

Member+ · 288 comments

Vilni zinu Tevi un piekritu teiktajam, man ir daudz reiz gadijies ka šie gudreļi pat piesola ,ka tu aizrādi elementāras lietas ,nav tava daļa vecais saka jo esmu par Tevi vēl vienu paaudzi vecāks.

Avatar

By suugoi 09.05.2016 20:04:29

Member+ · 1,469 comments
Vilnis59 wrote

Pirms diskusijas sākuma vēlams iebraukt tēmā -"tobiš".... smile

Tad palīdzi iebraukt, neturi tumsā.

Pēc rakstītā nopratu, ka ielīdi koridorī, pārkāpjot nolikumu (bez VIP vai kā tur aprocēm, vai citādi). Ja tomēr bija kāda atļauja no organizatoru puses, vai startēji no sava koridora, piedod, pārpratu rakstīto. Bet ja nē, tad mans viedoklis paliek. Daru ko gribu, pārkāpju noteikumus, jo māku braukt? A pieteikties laicīgi nemākat? Ar ko Jūs esat labāki par pārejiem, kas ievēro nolikumu, neatkarīgi no savām spējām? Kur ir robeža?


1x11 | 2x8 | SS | ¯\_(ツ)_/¯

Avatar

By vbe 09.05.2016 23:36:56

Member · 18 comments

Video no tautas 2.grupas.

Front camera: https://youtu.be/5Xrv2x0uPoA
Back camera: https://youtu.be/Hku7Auzrf8c

Avatar

By Vilnis59 10.05.2016 01:50:59

Member · 4 comments
suugoi wrote
Vilnis59 wrote

Pirms diskusijas sākuma vēlams iebraukt tēmā -"tobiš".... smile

Tad palīdzi iebraukt, neturi tumsā.

Pēc rakstītā nopratu, ka ielīdi koridorī, pārkāpjot nolikumu (bez VIP vai kā tur aprocēm, vai citādi). Ja tomēr bija kāda atļauja no organizatoru puses, vai startēji no sava koridora, piedod, pārpratu rakstīto. Bet ja nē, tad mans viedoklis paliek. Daru ko gribu, pārkāpju noteikumus, jo māku braukt? A pieteikties laicīgi nemākat? Ar ko Jūs esat labāki par pārejiem, kas ievēro nolikumu, neatkarīgi no savām spējām? Kur ir robeža?


Tu pārprati rakstīto - teiksim tā.... Katrs riteņbraukšanas sacensibas galvenais noteikums ir droša braukšana - bez kritieniem, excesiem, traumām , kas jānodrošina katram braucējam pašam - viņam pašam jāizvērtē,vai viņš ir tik labi  sagatavots, lai startētu no riteņbraucēju grupas priekšas ,jo lielākais drauds masu grupas braucienos ir ātrumu starpība ,kuras rezultātā pārsvarā rodas sadursmes,traumas u.t.t. Jūties nepārliecinoši - brauc no aizmugures un baudi dzīvi... Nummurs ir tikai dalībnieku uzskaites elements.

Avatar

By Basters 10.05.2016 06:47:07

Member · 346 comments
Vilnis59 wrote
suugoi wrote
Vilnis59 wrote

Pirms diskusijas sākuma vēlams iebraukt tēmā -"tobiš".... smile

Tad palīdzi iebraukt, neturi tumsā.

Pēc rakstītā nopratu, ka ielīdi koridorī, pārkāpjot nolikumu (bez VIP vai kā tur aprocēm, vai citādi). Ja tomēr bija kāda atļauja no organizatoru puses, vai startēji no sava koridora, piedod, pārpratu rakstīto. Bet ja nē, tad mans viedoklis paliek. Daru ko gribu, pārkāpju noteikumus, jo māku braukt? A pieteikties laicīgi nemākat? Ar ko Jūs esat labāki par pārejiem, kas ievēro nolikumu, neatkarīgi no savām spējām? Kur ir robeža?


Tu pārprati rakstīto - teiksim tā.... Katrs riteņbraukšanas sacensibas galvenais noteikums ir droša braukšana - bez kritieniem, excesiem, traumām , kas jānodrošina katram braucējam pašam - viņam pašam jāizvērtē,vai viņš ir tik labi  sagatavots, lai startētu no riteņbraucēju grupas priekšas ,jo lielākais drauds masu grupas braucienos ir ātrumu starpība ,kuras rezultātā pārsvarā rodas sadursmes,traumas u.t.t. Jūties nepārliecinoši - brauc no aizmugures un baudi dzīvi... Nummurs ir tikai dalībnieku uzskaites elements.

Un,kas notiek ja par sevi pārliecināti jūtas 1000 cilvēki kā sadala starta vietas.

Avatar

By kašķis 10.05.2016 09:15:46

Member · 1,210 comments
suugoi wrote
Vilnis59 wrote

Pirms diskusijas sākuma vēlams iebraukt tēmā -"tobiš".... smile

Tad palīdzi iebraukt, neturi tumsā.

Pēc rakstītā nopratu, ka ielīdi koridorī, pārkāpjot nolikumu (bez VIP vai kā tur aprocēm, vai citādi). Ja tomēr bija kāda atļauja no organizatoru puses, vai startēji no sava koridora, piedod, pārpratu rakstīto. Bet ja nē, tad mans viedoklis paliek. Daru ko gribu, pārkāpju noteikumus, jo māku braukt? A pieteikties laicīgi nemākat? Ar ko Jūs esat labāki par pārejiem, kas ievēro nolikumu, neatkarīgi no savām spējām? Kur ir robeža?


Man ar interesē kur ir tā robeža, kad nolikums ir jāievēro un kad tam var šķaudīt virsū? Ja es jaunībā savos Mazpisānos biju 1. džeks ciemā, vai es varu iet uz 1. koridoru vai tikai uz 2.?

Avatar

By averza 10.05.2016 09:16:13

Member++ · 5,039 comments

Pavisam drošāk būtu, ja Tu vienkārši izbrauktu no krūmiem 300m pirms finiša un uzvarētu.

Avatar

By novērotājs 10.05.2016 10:27:33

Member+ · 1,908 comments

Godīgi sakot, bēdīgi, ja cilvēks ar lielu pieredzi riteņbraukšanā propagandē, ka nolikumam var uzspļaut, ja pašam ir sajūta, ka esmu labāks par citiem.
Nez, ko Vilnis59 mācīja saviem audzēkņiem, kad bija treneris?
Un vai šī ir viņa personīgā vai visas viņa pārstāvētās Belo Cycling Project komandas pozīcija?

Avatar

By mrlobber 10.05.2016 10:51:29

Member · 826 comments

Visas komandas pozīcija tā laikam gan nav, vismaz ar vienu puisi viņu zaļajā formā no Majoriem līdz Asariem normāli pastrādājām, lai pievilktu pirmajai pačkai.

Avatar

By lūsis 10.05.2016 11:14:04

Member · 231 comments

Šeit skaidri redzams,ka vecums nenāk viens.

Avatar

By pionieris 10.05.2016 11:20:39

Member · 10 comments

Šķiet PSRS sporta meistara normatīva izpildītājs vēl pēc PSRS laiku nolikuma brauc.

Last edited by pionieris (10.05.2016 11:22:18)

Avatar

By nekas 10.05.2016 11:28:11

Member · 175 comments
Vilnis59 wrote
agris3 wrote

Rezultāti tautas braucienā galīgi garām.MT 5 grupā man nebija vispār rezultāta,kaut gan nobraucu zem stundas un finišēju pirmās grupas beigās mans Nr.1447,bet nez kāpēc par trešo vietu apbalvoja Vilni Bulu,kurš startēja ar 3000 nummuru ?

Sveiks,cienītais amatieri -  riteņbraucēj, kurš startēja Neatkarības dienas velobraucenā ar 1447. nummuru! Tava bezgalīgā rūpe par Tavu rezultātu mani fascinē un jūtu Tev līdz... Tu savā bēdas izklāstā esi pieminējios manu vārdu un uzvārdu, tāpēc mēģināšu Tev paskaidrot ,pēc ,Tavām domām radušos, kļūmīgo situāciju ar manu 3035. nummuru un manis izcīnīto 3. vietu tautas braucienā veterānu grupā - uzsveru - "tautas braucienā" nevis Valsts čempionātā vai Pasaules čempionātā, tātad - tautas braucienā,kuru pats Jūrmalā  parasti braucu ar prieku un baudu ,lai izjustu, man nu jau  40 gadus pazīstamu sacensību garšu... Uzskatu,ka "nolikt" sacensību organizatorus ir, katrā gadījumā- slikta maniere un  nekļūdās tikai tas,kas neko nedara... Ja jau Tu piedalies tautas masu pasākumos ar tādu rūgtumu un negatīvismu ,tad šī nodarbe kaitē Tavai veselībai un padomā,vai vērts to darīt. Par manu rezultātu - to es pat neņemu vērā, man tas neliekas tik  svarigs  un nesaskatu problēmu manā 3035. nummurā- nummurs nebrauc,braucu es un riteņbraukšanas taktiku un tehniku pārzinu labi,jo nodarbojos ar riteņbraukšanu kopš  1974. gada ,esmu absolvējis   sporta skolu -riteņbraukšanas nodaļu , fiziskās kultūras insttūtu 1981.gadā  riteņbraukšanas specializācijā un kārtīgu laiku nostrādājis par riteņbraukšanas treneri, turklāt man palaimējies jau sen -1980.gadā  izpildīt PSRS Sporta meistara normatīvu riteņbraukšanā šosejā. Tas,ka man tāds" pavēls " vai "paliels "nummurs tika piešķirts- nozīmē,ka pieteicos pēdējā dienā startam,kaut arī 2015.gadā ieripināju finišā 118 vietā,kas man Tevis sāpinošajā braucienā būtu devis 1. koridoru tā vai šitā... Lūdzu Tev un pārējiem uzmanīgajiem koridoru ievērotājiem labāk pievērsties centīgiem riteņbraukšanas treniņiem un pamācīties kaut ko no riteņbraukšanas taktikas un tehnikas, pareizi sēdēt uz riteņa un startēt ar prieku riteņbraukšanas sacensībās, nevis nūģoties un sēt negatīvismu inrenetā... Lai turpmāk labi ripo !

ja jau brauc ar prieku, tad rādi priekšzīmi un ievēro nolikumu. Biji lohs, kas nepieteicas laicīgi, tad brauc no beigām un priecājies. Tāda attieksme parāda tik cik tev vienaldzīgi apkārtējie, ka tik pašam labi, un atrunas pa 2015 gada rezultātiem nedod, visi mēs varam atrunāties.

Avatar

By parazutis 10.05.2016 11:29:36

Member+ · 757 comments

Paskatījos, kas tad ir spējuši izcīnīties uz augšu no 3000šiem numuriem, 10 augstākos. Vairums no tiem ir saistīti ar RRS smile Vai nu labi brauc, vai jaunieši skaitļus neatšķir smile
10 niekā 5 no Belo cycling, 1 no Purvciems, 1 no Grīvas...

Avatar

By Meža meita 10.05.2016 12:07:37

Member · 162 comments

Šī problēma ar jauniešiem ir vairākās sacensībās. Viņi cīnās par vietām savās vecumgrupās un ja neielīdīsi, vietu savā vecumgrupā neizcīnīsi, jo citi ielīdīs ne savos koridoros.

Avatar

By novērotājs 10.05.2016 12:39:00

Member+ · 1,908 comments
Meža meita wrote

Šī problēma ar jauniešiem ir vairākās sacensībās. Viņi cīnās par vietām savās vecumgrupās un ja neielīdīsi, vietu savā vecumgrupā neizcīnīsi, jo citi ielīdīs ne savos koridoros.

Par vietām vecumgrupās cīnās visi un problēmas ir arī citiem, bet nu ir kaut kā jāmācās saprast, ka nolikums tomēr jāievēro. Jā, nu ir varbūt jāziedo gads vai divi, lai tiktu pie tā labā koridora, bet ko padarīsi - tā tas masu sacensībās notiek.

Avatar

By jaja 10.05.2016 12:47:06

New Member · 1,271 comments

Es tik vienu nesaprotu šajā koridoru un vipu lietā. Kāda velna pēc tādi vispār ir kaut kādā tautas distancē uz knapiem 30 KM? Ir sports ar savu distanci, kuru tad federācija pieskata ar saviem absurdajiem noteikumiem, ok lai darbojās. Drīz jau būs visus izspieduši ārā no sporta. Bet te ņemas ar šo pundur distanci kā nez ar kādu notikumu. Pjedestālu pat dala. Taisni vai jāsmejas.


Te kaut kas būs, kaut kad.

Avatar

By ilarčiks 10.05.2016 13:10:05

Member · 181 comments

+1

Avatar

By nekas 10.05.2016 13:45:36

Member · 175 comments
jaja wrote

Es tik vienu nesaprotu šajā koridoru un vipu lietā. Kāda velna pēc tādi vispār ir kaut kādā tautas distancē uz knapiem 30 KM? Ir sports ar savu distanci, kuru tad federācija pieskata ar saviem absurdajiem noteikumiem, ok lai darbojās. Drīz jau būs visus izspieduši ārā no sporta. Bet te ņemas ar šo pundur distanci kā nez ar kādu notikumu. Pjedestālu pat dala. Taisni vai jāsmejas.

tapēc ka cilvēki ir gatavi par to maksāt, un mums jau organizātoriem svarīgākais ir nauda nevis pasākums (kaut gan abi cieši saistīti)

Avatar

By Meža meita 10.05.2016 13:49:41

Member · 162 comments

Manējais brauca no pareizā koridora, tas tāds vispārīgs novērojums.  Kamēr viņiem to atļaus, tikmēr tā turpināsies. Sīču braucienā tāpat- simtiem bērnu drūzmējas starta koridoros, bet daži kā šlangi jau priekšā uz starta līnijas un viņiem to atļauj.

novērotājs wrote
Meža meita wrote

Šī problēma ar jauniešiem ir vairākās sacensībās. Viņi cīnās par vietām savās vecumgrupās un ja neielīdīsi, vietu savā vecumgrupā neizcīnīsi, jo citi ielīdīs ne savos koridoros.

Par vietām vecumgrupās cīnās visi un problēmas ir arī citiem, bet nu ir kaut kā jāmācās saprast, ka nolikums tomēr jāievēro. Jā, nu ir varbūt jāziedo gads vai divi, lai tiktu pie tā labā koridora, bet ko padarīsi - tā tas masu sacensībās notiek.

Last edited by Meža meita (10.05.2016 14:00:56)

Avatar

By Trek11 10.05.2016 19:25:36

Member · 1 comments

Gribu pateikties maratona organizētajiem par labi saplānoto pasākumu. Man tas bija pirmais velomaratons un bija patīkami sajūst sporta atmosfēru kura visus vienoja. Startēju tautas distancē no 4. koridora. Diemžēl līdz fīnišam netiku. Nobraucu 25 km ar vidējo ātrumu 35-37 km/st. Ritēja gonkas 45. minūte. Braucam pa Mēža prospektu diezgān lielā grupā samērā cieši viens otram. Pabraucot grupas vidū uzkrāju spēkus un nolēmu apdzīt. It kā nekas netraucēja izbraukt ārā pa kreisi un apdzīt. Paskatījos atpakaļ - brīvi. Sāku manevru un ieraudzīju ka priekšā bracoša ritenis ir pārāk tuvu. Lai neazķertu to reflektīvi strauji pagriezu stūri un stāvot šķērsām ritenis nobloķēja kustību. Lidoju pāri stūrei. Viss notika zibenīgi. Labi, ka nevienu neaizķeru un kritu ārā no grupas. Piecelties nevarēju jo dikti sāpēja mugura. Pacēlu roku un apstājas motociklists kurš sekoja līdzi gonkai no organizētāju puses. Viņš arī izsauca ātros. Paldies viņam un arī tiem braucējiem kuri braucot garām interesējas par manu stāvokli. 10 minūšu lakā piebrauca ātrie. Nezinu cik bijā ātro mašīnu bet pa rāciju dzirdēju kā pie domes kādu savāca un ka darba viņiem bija daudz. Kamēr gulēju uz asfalta, baudīju sauli un skatījos uz sāvu riteni. Piebrauca organizētāji un piedāvāja riteni aizvest uz startu, kur sieva to arī savāca. Ārsti iepakoja mani mašīnā un aizveda uz Gaiļezeru. Pēc apskates konstatēja ka lauztās rības, atslēgkauls un plauksts. Ķivere bija saskrāpēta bet galva vesela.
Kas no tā visa izriet un kāpēc to visu rakstu?
Pats esmu vainīgs, neievērojot distanci. Kā saka skaties divreiz!
Drošības tēma ir vienmēr aktuāla un organizētāji varētu apkopot notikušos negadījumus sniegt padomus drošākai braukšanai.
Personisks viedoklis ir ka nav vērt spiesties tik cieši un lielajās grupās un drošāk un komforalāk ir braukt rindās vienam aiz otrā. Ātbrauksi 100. vai 200. dzīvē tas neko nemainīs. Risks nav attaisnots.
Tagad kādu mēnesi būs jāārstējas. Atveseļošos un turpināšu trenēties!

Avatar

By lūsis 11.05.2016 10:11:57

Member · 231 comments
Trek11 wrote

Gribu pateikties maratona organizētajiem par labi saplānoto pasākumu. Man tas bija pirmais velomaratons un bija patīkami sajūst sporta atmosfēru kura visus vienoja. Startēju tautas distancē no 4. koridora. Diemžēl līdz fīnišam netiku. Nobraucu 25 km ar vidējo ātrumu 35-37 km/st. Ritēja gonkas 45. minūte. Braucam pa Mēža prospektu diezgān lielā grupā samērā cieši viens otram. Pabraucot grupas vidū uzkrāju spēkus un nolēmu apdzīt. It kā nekas netraucēja izbraukt ārā pa kreisi un apdzīt. Paskatījos atpakaļ - brīvi. Sāku manevru un ieraudzīju ka priekšā bracoša ritenis ir pārāk tuvu. Lai neazķertu to reflektīvi strauji pagriezu stūri un stāvot šķērsām ritenis nobloķēja kustību. Lidoju pāri stūrei. Viss notika zibenīgi. Labi, ka nevienu neaizķeru un kritu ārā no grupas. Piecelties nevarēju jo dikti sāpēja mugura. Pacēlu roku un apstājas motociklists kurš sekoja līdzi gonkai no organizētāju puses. Viņš arī izsauca ātros. Paldies viņam un arī tiem braucējiem kuri braucot garām interesējas par manu stāvokli. 10 minūšu lakā piebrauca ātrie. Nezinu cik bijā ātro mašīnu bet pa rāciju dzirdēju kā pie domes kādu savāca un ka darba viņiem bija daudz. Kamēr gulēju uz asfalta, baudīju sauli un skatījos uz sāvu riteni. Piebrauca organizētāji un piedāvāja riteni aizvest uz startu, kur sieva to arī savāca. Ārsti iepakoja mani mašīnā un aizveda uz Gaiļezeru. Pēc apskates konstatēja ka lauztās rības, atslēgkauls un plauksts. Ķivere bija saskrāpēta bet galva vesela.
Kas no tā visa izriet un kāpēc to visu rakstu?
Pats esmu vainīgs, neievērojot distanci. Kā saka skaties divreiz!
Drošības tēma ir vienmēr aktuāla un organizētāji varētu apkopot notikušos negadījumus sniegt padomus drošākai braukšanai.
Personisks viedoklis ir ka nav vērt spiesties tik cieši un lielajās grupās un drošāk un komforalāk ir braukt rindās vienam aiz otrā. Ātbrauksi 100. vai 200. dzīvē tas neko nemainīs. Risks nav attaisnots.
Tagad kādu mēnesi būs jāārstējas. Atveseļošos un turpināšu trenēties!

  Diez kas nav, ko lai citu pasaka.. Paldies par vaļsirdīgu stāstu, šis varbūt kādu pasargās no asfaltslimības. Vēlu ātru, pēc iespējas nesapīgāku atlabšanu! Krīt visi, nav jautājums vai, bet kad.

Avatar

By TrakaisBobis 11.05.2016 11:26:12

Member · 170 comments

Vai vispār atsakās no startēšanas amatieru asfalta gonkās... Ir kaifs braukt 40+ km/h, bet amatieru grupu nervozitāte un sasprindzinājums ir neadekvāts.
MTB tomēr drošāk, lielākā daļa distances tiek pavadīta mazās grupiņās braucot vienam aiz otra pa meža taciņām. Var, protams satraumēies arī MTB, bet risks daudzreiz mazāks.

Avatar

By 436 11.05.2016 11:37:07

Member · 822 comments

Tāpēc jābrauc ITT. Ir ātrums lielāks, ir brauc pa vienam.

Avatar

By ktn 11.05.2016 13:12:30

Member+ · 1,642 comments

Vilnis59, nākošreiz taupi laiku un vienkārši dodies pa taisno uz apbalvošanas ceremoniju, izgrūd no pjedestāla kādu, kas tur stāv, savāc medaļu un lai tie čīkstētāji, kas neko nesaprot, iet ievērties.

Otrkārt, c'mon... cīņa par rezultātu svētku dienas braucienā, kuras distances parametri atbilst ģimeņu braucienam ar groziņiem un bērnu sēdeklīšiem? Tiešām???

Last edited by ktn (11.05.2016 13:22:03)


Coffee & Racing. Adventures, too.

Avatar

By arvils 11.05.2016 16:04:28

Member · 285 comments
ktn wrote

Otrkārt, c'mon... cīņa par rezultātu svētku dienas braucienā, kuras distances parametri atbilst ģimeņu braucienam ar groziņiem un bērnu sēdeklīšiem? Tiešām???

Ja būtu reāla konkurence, tad arī 5, 10 vai 15km distance būtu interesanta. Žēl, ka Latvijā vispār nav kritērija braucienu...  Tadus uzrīkot gadījumā nebūtu ievērojami vienkāršāk nekā marķēt trasi un bloķēt satiksmi 35-45km trasei pa, mašīnu un cilvēku pārpildītu, pilsētu?


VELO+
Ⓥ - Powered by plants