Negadījums uz Vidzemes šosejas

Avatar

By wattanens 30.10.2015 10:13:09

Member · 793 comments
binary wrote

Un kā ir ar velo tiesībām?

Vakar aizgāju ar dēliem sakārtot šo lietu. Desmit jautājumi, ja pareizi atbild vismaz uz astoņiem (sekojoši ne vairāk par divām kļūdām) , tad tiesības nokārtotas. Pirms pamatjautājumiem ir trīs kontroljautājumi no kuriem viens ir saistīts ar redzi. No trīs atbilžu variantiem jānosauc pareizais, jautājums ir par skaitļiem uz mopēda numura zīmes. Bet tas ir standarta jautājums un atbilde nemainās. 3045. Gan aizpildot testa versiju mājās, gan CSDD eksāmenā. Sekojoši velobraucējiem redzi, vai ko citu saistītu ar veselību nepārbauda.
Ps līdzi jāņem viena fotogrāfija 3×4cm. Tiesības var saņemt pēc pāris dienām uz vietas, vai arī uz mājām pa pastu.


3/4

Avatar

By novērotājs 30.10.2015 10:24:14

Member+ · 1,908 comments
wattanens wrote
binary wrote

Un kā ir ar velo tiesībām?

Tiesības var saņemt pēc pāris dienām uz vietas, vai arī uz mājām pa pastu.

Pamatīgs regress! Agrāk Bauskas ielā tās varēja saņemt (un, starp citu - Motormuzejā/BKSB vēl tagad var) uz vietas 10 minūšu laikā.
Redzi gan neviens nepārbauda. Un to, vai proti vispār turēties uz velo - arī diemžēl ne. Nemaz jau nerunājot par kaut minimālu nojēgu par braukšanas kultūru (praktiskajos aspektos).

Avatar

By Dzinja 30.10.2015 10:41:14

Member · 131 comments
novērotājs wrote
wattanens wrote
binary wrote

Un kā ir ar velo tiesībām?

Tiesības var saņemt pēc pāris dienām uz vietas, vai arī uz mājām pa pastu.

Pamatīgs regress! Agrāk Bauskas ielā tās varēja saņemt (un, starp citu - Motormuzejā/BKSB vēl tagad var) uz vietas 10 minūšu laikā.
Redzi gan neviens nepārbauda. Un to, vai proti vispār turēties uz velo - arī diemžēl ne. Nemaz jau nerunājot par kaut minimālu nojēgu par braukšanas kultūru (praktiskajos aspektos).


Man savā miestā arī uzreiz uz vietas bija gatavas.

Avatar

By Ansis 30.10.2015 13:05:13

Member++ · 3,683 comments
novērotājs wrote

Redzi gan neviens nepārbauda. Un to, vai proti vispār turēties uz velo - arī diemžēl ne. Nemaz jau nerunājot par kaut minimālu nojēgu par braukšanas kultūru (praktiskajos aspektos).

Ja kādam interesanti - es kārtoju velo tiesības vēl padomju laikā Dubultu VAI nodaļā.
1. Redzes pārbaude uz krāsām bija nopietna: rādīja lapas ar zīmējumiem no sarkaniem, zaļiem un ziliem punktiem (kas pārklājās), un bija veikli jāatšifrē krāsu zīmējumi.
2. Stingri teica (to tiešām nevis prasīja man, bet pateica, jo tas bija klasiskais pārkāpums, kas tieši attiecās uz drošību), ka jāievēro noteikums, ka velobraucējs drīkst izdarīt kreiso pagriezienu tikai tad, ja abos virzienos ir pa vienai braukšanas joslai.
3. Iestādes pagalmiņā vajadzēja parādīt braukšanas prasmi. Astotnieks ar velo nebija jābrauc, bet slaloms un starp divām līnijām (motocikla dēļa analogs) gan.

Avatar

By Bibo 30.10.2015 14:11:59

Member · 581 comments

Tas laikam atkarīgs no iestādes. Es arī velo tiesības kārtoju vēl padumjijā. Liepājā. Aizgājām ar klasesbiedru divatā. Tantuks paprasīja man kādus 5 jautājumus, redzēja, ka es atbildes zinu, tad prasīja klasesbiedram. Uz pāris jautājumiem es atbildēju viņa vietā. Rezultātā abiem tika izsniegtas kārotās dzeltenās plāksnītes un apliecības.

Avatar

By Aleksandrs1975 30.10.2015 23:03:02

Member · 238 comments

Ceru, ka tādi DZ nevada velo!

DZ wrote
Aleksandrs1975 wrote

Piekrītu, ka riteņbraucējus LV šoferi neciena, bet šajā gadījumā tak situācija no jebkura autovadītāja saprotama, beidzas ātruma ierobežojums...pirms tevis braucošais sāk uz''nemt tempu, Tu aiz fūres neredzi, kas viņam priekšā, tu arī uzņem tempu, priekšā braucošais ierauga šķērsli un veic manervu, bet Tu to vienkārši vairs nevari izdarīt, jo Tev tad jānones tas, ko redzi spogulī un nobremzēt vairs nespēj, vēl pastāv opcija, ka priekšējais vienkārši neparāda pagriezienu, bet veic manervu, daļa no velobraucējiem noteikti brauc arī ar auto un saprot, ko mēģinu pateikt, katrā ziņā uzskatu, ka poļu šoferim piemērot apcietinājumuir par skarbu, mums par lielākiem sūdiem to nepiemēro! Kādi vēl aizvēji aiz auto? Tad jau davai visi kā velomens braucam aiz fūrēm un fūres būs vainīgas, jo mirgalku neuzlika!

Es ceru, ka tādi kā tu nevada motorizētu transportlīdzekli.

Avatar

By Aleksandrs1975 30.10.2015 23:04:24

Member · 238 comments

Filozofs!


novērotājs wrote

Lai ar šādu situāciju nesaskartos, ir jāievēro CSN. Tieši tik vienkārši.
Ja šoferis ir to pārkāpis un ir šādas smagas sekas, tas ir noziegums. Iekulšanās nelaimē būtu tad, ja kāds viņam būtu pēkšņi izlēcis priekšā un viņš vairs nevarētu izvairīties no sadursmes, kaut arī pats visus CSN punktus ievērojis.

Avatar

By Aleksandrs1975 30.10.2015 23:17:31

Member · 238 comments

Visādi DZ un novērotāji te runā kā no grāmatas, interesanti būtu redzēt kā paši brauc, ja zīme 70, t;atad ne ātrāk par 70 un tml. Gudrais nOvērotāj, cik m un cm distancei tad bija jābūt? Šis protams ir velobraucēju forums, bet velobraucēji jau arī nav lielceļu karaļi! Muļķi būs gan vienā, gan otrā pusē!

Avatar

By Papuass 30.10.2015 23:28:21

Member+ · 2,974 comments

Aleksandr, uzraksti kādreiz arī ko pozitīvu. Tas tā, pārdomām.
http://www.xc.lv/mtb/forums/search.php? … er_id=5523

Avatar

By novērotājs 30.10.2015 23:33:42

Member+ · 1,908 comments

Aleksandr1975 - foruma administrācijai derētu tev piemērot sankcijas par tik cinisku izrunāšanos riteņbraucēju kopienas forumā.
Ir cietuši un sakropļoti mūsējie. Vai nepietiek ar to, ka viņus noliek jau visādi autopamuļķi?
Mums ir jāatbalsta jaunie riteņbraucēji, nevis jāattaisno noziedzīgais šoferis. Kā lai jūtas cietušie puiši, ja šeit ielūkojas un palasa tādus aleksandrus?
Tavai zināšanai - tas ir policijas viedoklis, ka tavs mīļotais fūrists NAV ievērojis pietiekamu distanci, turklāt pārsniedzis ātrumu.

Avatar

By Dižminis 30.10.2015 23:52:56

Member · 28 comments
Aleksandrs1975 wrote

Visādi DZ un novērotāji te runā kā no grāmatas, interesanti būtu redzēt kā paši brauc, ja zīme 70, t;atad ne ātrāk par 70 un tml. Gudrais nOvērotāj, cik m un cm distancei tad bija jābūt? Šis protams ir velobraucēju forums, bet velobraucēji jau arī nav lielceļu karaļi! Muļķi būs gan vienā, gan otrā pusē!

Tieši šādu Aleksandru dēļ Latvijā uz ceļiem katru gadu aiziet bojā vairāk kā 200 cilvēki, liela daļa absolūti nevainīgi. Laikam jau darīt šajā sakarā neko īsti nevar, izņemot jāaudzina jaunā paaudze jau no bērna kājas ievērot noteikumus.

Avatar

By averza 31.10.2015 00:40:48

Member++ · 5,039 comments

Aleksandra domu gājiens ir tāds pats kā vismaz 90% autovadītāju: ko jūs lasāt tos noteikumus, praksē taču visu brauc šādi (un tātad es arī tā drīkstu, un vispār tas ir normāli).

Avatar

By Inars 31.10.2015 01:36:52

Member+ · 1,303 comments
averza wrote

Aleksandra domu gājiens ir tāds pats kā vismaz 90% autovadītāju: ko jūs lasāt tos noteikumus, praksē taču visu brauc šādi (un tātad es arī tā drīkstu, un vispār tas ir normāli).

Tā arī ir. Un tie autobraucēji ir arī velominēji. Pavērojiet sevi uz-no SEB braucam.
Pats braucu plūsmā +20, arī -20, ja vajag. Tā pat Šveicē dara smile Minu pa vienvirziena ielu pretējā, pie tukšas ielas braucu pa sarkano. ?

Avatar

By NilsS 31.10.2015 06:31:50

Member · 775 comments

Aleksandr -  ja sakarīga sakāmā nav, tad klusējiet!  Un  jūsu idiotiskā  runa  par negadījumu  prasās pēc atvainošanās.
Lūk  kāda  ir šī gada  9  mēnešu  statistika, kad  stūrē  Aleksandrveidīgie -  752  CSN,  kuros  cieta  621  cilvēks, 32  mirušie sad !!!  Un nevajag te dir..t, ka  paši  vainīgi - ja tu  vadi  pāris tonnu  smagu  nāves  rīku,  tad  arī  uzņemies  atbildību, nevis  meklē  stulbas  atrunas!
Būtu pie mums šariāta likumi, kuros vainīgais saņem  to pašu  skādi, ko cietušais, uzreiz  avāriju  būtu 10×  mazāk  un  atrunas  izzustu

Last edited by NilsS (31.10.2015 08:19:06)

Avatar

By Bibo 31.10.2015 08:21:21

Member · 581 comments
Aleksandrs1975 wrote

cik m un cm distancei tad bija jābūt?

75. Vadītājam atkarībā no braukšanas ātruma jāizvēlas tāda distance, lai, priekšā braucošajam transportlīdzeklim bremzējot, būtu iespējams izvairīties no sadursmes, kā arī jāizvēlas tāds intervāls, kas nodrošina ceļu satiksmes drošību.

http://m.likumi.lv/doc.php?id=37449

+ Visus fūristus vajadzētu masēt par "76. Ārpus apdzīvotām vietām vadītājiem, kuru transportlīdzekļu (transportlīdzekļu sastāvu) garums pārsniedz 12 m, starp savu un priekšā braucošo transportlīdzekli jāietur tāda distance, lai apdzenošie transportlīdzekļi varētu netraucēti pārkārtoties ceļa labajā pusē. " neievērošanu. Šis punkts tiek konstanti neievērots.

Avatar

By NilsS 31.10.2015 08:24:58

Member · 775 comments

Tieši  tā!  Un  īpaši to var izjust, kad uz ričuka minot  apdzen tāda kolonna -  ja  arī pirmais apbrauc normāli, katrs  nākamais  iet tuvāk.
Varbūt būtu  vērts iekš "Mana Balss"  vākt parakstus,  lai fūres brauc tikai  pa naktīm ? Padomājiet -  cik CSN  notiek to dēļ, un cik neērtību tās rada.
Savā ziņā  arī fūrēm vieglāk laist pa tukšu ceļu

Last edited by NilsS (31.10.2015 08:26:26)

Avatar

By Andersons 31.10.2015 08:30:55

Member+ · 2,638 comments

Tieši tā! Tos fūristus derētu pamasēt diezgan kārtīgi par distances neievērošanu. Esu redzējis ne tikai divas bet pat 5 vai 6 fūru kolonnu kurā starp fūrām labi ja 5 metri starpā un tik min pa gāzes pedāli.

Last edited by Andersons (31.10.2015 08:31:14)


Team Velo+ Bottari Baltic
From 10km ITT to 1,500km ultra.

Avatar

By modrais 31.10.2015 09:41:42

Member · 17 comments

Man šķiet, ka Ata Jansona viedoklis un analīze kā naglai uz galvas: http://www.delfi.lv/news/comment/commen … d=46653397

Avatar

By pičss 31.10.2015 11:41:51

Member · 200 comments

Piekrītu ka vajadzētu pamasēt,bet tie kas brauc uz eiropu,tie arī kolonnā brauc normāli.Esat ievērojuši,ja fūrists uztaisa distanci,tad tajā caurumā paspēj ielīst vairāki vieglie!Maz tādu vieglo kas uzreiz dzen tālāk,parasti tur arī čakarējas traucējot braukšanu,raustoties pa vidu.Ir vērts padomāt ,jo visiem ātrums 90,domāju ārpus apdzīvotajām vietām.

Avatar

By NilsS 31.10.2015 16:31:23

Member · 775 comments

Ātrums  90  ir  teorijā, ne  praksē.  Pat  godīgākie iet  100/105.
Te jau nav Igaunija, diemžēl

Last edited by NilsS (31.10.2015 16:44:24)

Avatar

By toms79 31.10.2015 17:25:03

Member · 465 comments

Nez vai godīgs vai kā, bet braucu uz 90-95, kur ir 90km/h un attiecīgi 50 pilsētā un 70 un 30 pie skolām un man ir pajāt ko citi domā. Es pats nosaku savu uzvedību nevis citi. Un nekādu problēmu man ar to nekad nav bijis un arī satiksmes negadījumu pa 18 gadiem nav bijis, bet tā var būt arī nejauša sakritība smile


Avatar

By pičss 31.10.2015 22:16:49

Member · 200 comments
NilsS wrote

Ātrums  90  ir  teorijā, ne  praksē.  Pat  godīgākie iet  100/105.
Te jau nav Igaunija, diemžēl

Ir tāda lieta kā ātruma ierobežtājs,ja kāds nezina,tas ir smagajiem auto,kuru pārbaudi veic ik pēc 2 gadiem.To uzregulē attiecīgās iestādes uz ātrumu 90,tu vari spiest cik gribi,autiņš ātrāk neies.Nevajag te stāstīt par 100km,vienīgi protams ja auto ir vecāka gājuma,tad to var izregulēt,pats to zinu kā,esu darījis un braucis ar,bet tas bija sen.Tagad ja to uzķers kontrole uz ceļa,maz neliksies,domāju naudas ziņā.Piekrītu,bez tā visa ir citas nianses kas saistītas ar smago auto šoferu darbu.Es pats braucu ar smago auto,bet vakaros ar velo.Nu šoferi jālamā tiešām,ne visi ,bet ir dažādi kas tiešām ar pauri nedomā.

Avatar

By buzic 65 31.10.2015 22:21:23

Member · 1,159 comments
Inars wrote
averza wrote

Aleksandra domu gājiens ir tāds pats kā vismaz 90% autovadītāju: ko jūs lasāt tos noteikumus, praksē taču visu brauc šādi (un tātad es arī tā drīkstu, un vispār tas ir normāli).

Tā arī ir. Un tie autobraucēji ir arī velominēji. Pavērojiet sevi uz-no SEB braucam.
Pats braucu plūsmā +20, arī -20, ja vajag. Tā pat Šveicē dara smile Minu pa vienvirziena ielu pretējā, pie tukšas ielas braucu pa sarkano. ?

+1 Šosezon, ar velo braucot, nolēmu sākt ar sevi, nevis tikai kreņķēties par autostūrētājiem. Un ievēroju, ka, apstājoties pie sarkanās gaismas (arī  tukšā krustojumā) neko neesmu nokavējis. Ja par konkrēto negadījumu, tad uzskatu, ka fūrists ir vainīgs , un par savu rīcību ir jāatbild.

Avatar

By NilsS 01.11.2015 01:30:52

Member · 775 comments
pičss wrote
NilsS wrote

Ātrums  90  ir  teorijā, ne  praksē.  Pat  godīgākie iet  100/105.
Te jau nav Igaunija, diemžēl

Ir tāda lieta kā ātruma ierobežtājs,ja kāds nezina,tas ir smagajiem auto,kuru pārbaudi veic ik pēc 2 gadiem.To uzregulē attiecīgās iestādes uz ātrumu 90,tu vari spiest cik gribi,autiņš ātrāk neies.Nevajag te stāstīt par 100km,vienīgi protams ja auto ir vecāka gājuma,tad to var izregulēt,pats to zinu kā,esu darījis un braucis ar,bet tas bija sen.Tagad ja to uzķers kontrole uz ceļa,maz neliksies,domāju naudas ziņā.Piekrītu,bez tā visa ir citas nianses kas saistītas ar smago auto šoferu darbu.Es pats braucu ar smago auto,bet vakaros ar velo.Nu šoferi jālamā tiešām,ne visi ,bet ir dažādi kas tiešām ar pauri nedomā.

Tu  neesi pamanījis, ka satiksmē  piedalās arī  vieglie  autiņi ?
Un  ātrumu smagie (un visi citi ) var  lieliski pārsniegt  pie zīmēm 30/50/70  īpaši jau  sazinoties  pa rāciju un noskaidrojot situàciju ar cp

Avatar

By sursurs 01.11.2015 03:15:50

Member · 905 comments
toms79 wrote

Nez vai godīgs vai kā, bet braucu uz 90-95, kur ir 90km/h un attiecīgi 50 pilsētā un 70 un 30 pie skolām un man ir pajāt ko citi domā. Es pats nosaku savu uzvedību nevis citi. Un nekādu problēmu man ar to nekad nav bijis un arī satiksmes negadījumu pa 18 gadiem nav bijis, bet tā var būt arī nejauša sakritība smile

Vairāk tādu autovadītāju būtu! Tieši tā - katrs pats nosaka, kā braukt, nevis tur kaut kāda mistiska "plūsma" utt.. Kkā autovadītāji nedadomājas, ka viņi jau paši veido to plūsmu, un ja lielākā šīs mistiskās plūsmas daļa sāks braukt ar atļauto ātrumu nevis ar standarta +10-15km/h, tad arī plūsmas ātrums būs normālāks.


velo 4ever

Avatar

By NilsS 01.11.2015 12:56:00

Member · 775 comments

Nu  +  10-15  jau  pieliek  vairums, atsaldētā  daļa  tev  midžinās, taurēs  un  maniakāli  dzīs, ja  tā  brauksi  kreisajā  joslā.

Avatar

By Slowmo 01.11.2015 13:52:42

Member+ · 1,166 comments

Ja ārpus apdzīvotas vietas brauc pa kreiso joslu, tad abi vienlīdz "labi". Apdzīvotā vietā gan var droši ignorēt midžināšanu un taurēšanu, ja brauc ar atļauto ātrumu kreisajā joslā, ja vien nav vairāk par 2 joslām. Tad gan kreisajā malējā koslā nebūtu jāvizinās.