Vienības brauciens 2015 - šoseja

Avatar

By krisk 07.09.2015 12:59:07

Member · 117 comments
sprungulis wrote

Mazliet pārdomas par vakardienu. Redzot nekustīgu, asiņojošu bērnu uz ceļa, un blakus tēti, kas izmisīgi bērnam jautā vai dzird viņu, liek aizdomāties, vai vecāki kārtīgi apdomājuši lēmumu ļaut savai nepilngadīgai atvasei piedalīties velobraucienā, kur jebkurš var attīstīt ātrumu 50+ km/h. Un ne jau tikai bērni gūst traumas dēļ savas nezināšanas un citu nezināšanas. Arī daudzajiem lielajiem vajadzētu saprast kurā pusē priekšējās bremzes kur aizmugurējās, kā tās darbojas dažādās situācijās, kā paņemt pareizu trajektoriju, jo aiz muguras taču vēl ir pakaļējais rats un vispār jāizjūt savs velo.

Bet kopumā diena, gonka forša smile

Nožēlojami ir arī tas ka tomēr atrodas vecāki, kas apzināti maldina organizatorus ar bērnu vecumiem (reģistrē ar citu gadu), lai tikai varētu braukt šajā lielajā masā, kaut arī mazajiem ir tikai 7 un mazāk gadi, nolikums tomēr to nepieļauj. Saprotu ka mazie var nobraukt ne tādas distances vien un arī visai pamatīgi iekabina daļai pieaugušo. Bet tomēr iesaku padomāt par to bērnu drošību, ja gribam, lai nākotnē tie ir mūsu čempioni. Protams ka no organizatoru puses to visu nevar izkontrolēt.

Avatar

By AndrisG 07.09.2015 12:59:43

Member · 667 comments

Braucot no Turaidas kalna palaidu pa priekšu džeku, ar ko kopā braucām, kad izkritām no pirmā kritiena izdzīvotāju grupiņas. Specialized kits un velo.
Nesadalīju spēkus, sajutos spēcīgāks un bik par daudz priekšā padzīvojos. Tam sekoja stiprāka vēja brāzma, pacēlums un abi izkritām.

Ja lasi, liels paldies, ka palīdzēji pēdējos 20 km!

Avatar

By matiss 07.09.2015 13:01:53

Member · 24 comments

Vienības braucienā dalībnieku skaits pārsniedz 5 000 http://www.lsm.lv/lv/raksts/tautas-spor … s.a144518/


Pedāļus minu, lai nokļūtu no punkta A līdz punktam Z

Velo - tikai transporta līdzeklis ;)

Avatar

By Dzinja 07.09.2015 13:02:39

Member · 131 comments
dendy wrote
Dzinja wrote

Un jā, te bija jau minēts par vēl kādu distanci. Man kaut kā likās pa īsu tie 36km pa šoseju, īpaši jau tāpēc, ka tāds gabals mērots no mājām līdz tai Siguldai, uz vairāk km tas būtu bijis lietderīgāks.
Man patiktu, ja būtu teiksim kaut kāda distance 50/60km, tiem, kam tautas brauciens par īsu, bet sporta klase arī neinteresē. Tajā, tad arī iztrūktu tie neparedzamākie braucēji, ieskaitot bērnus. Un tautas braucienā nudien varētu iztikt bez apbalvošanas, lai tas kļūtu mierīgāks, brauc ar kādu velo gribi, bet neuzskati, ka Tev ir lielākas tiesības tāpēc, ka brauc ātrāk.

Distances Tevis dēļ neviens nemainīs. Ja 36km. pa īsu , tad tava vieta ir sportā. Tie kas brauc garo virs 3h izbauda pasākumu pavisam savādākā gaisotnē

Es negribu, lai maina manis dēļ, es tik saku kā man patiktos, ja būtu vidusceļš, garāka distance arī ne tik ašajiem. Sporta distancē man vietas nav ar savu ātrumu, tā būtu ķēmošanās.

Avatar

By averza 07.09.2015 13:05:13

Member++ · 5,039 comments
Dzinja wrote

Man kaut kā likās pa īsu tie 36km pa šoseju

Braucu no pirmā koridora un man galīgi nelikās par īsu!

Avatar

By Ints 07.09.2015 13:10:40

Member+ · 868 comments
Dzinja wrote

Es negribu, lai maina manis dēļ, es tik saku kā man patiktos, ja būtu vidusceļš, garāka distance arī ne tik ašajiem. Sporta distancē man vietas nav ar savu ātrumu, tā būtu ķēmošanās.

Ķēmošanās tā būtu ja būtu 20 stiprie un tu viens ! Bet ja tādu kā tu būtu 1000, tad būtu normāla garā gonka !
Ieteikums IJSAi uz nākošā gada VB! Dalība garajā distancē 5-10 EUR, un licenzes par velti !, vienīgā prasība lai dalībnieks būtu apdrošināts !
Un tas būtu ieguldijums riteņbraukšanas atīstībai !

Avatar

By Dzinja 07.09.2015 13:11:07

Member · 131 comments
averza wrote
Dzinja wrote

Man kaut kā likās pa īsu tie 36km pa šoseju

Braucu no pirmā koridora un man galīgi nelikās par īsu!

Nu jā es jau nebraucu uz pilnu jaudu, jo es jau cīnos tikai par to, kurā tūkstotī tikt un vaktēju, ko pulsometrs rāda.:D

Avatar

By peteris 07.09.2015 13:14:52

Member · 520 comments
Noro wrote
peteris wrote

Nobraucu tautas klasē ar svešu numuru - šķiet, būs beidzot atkal jāsāk piedalīties legāli, jo neko sliktu par pasākumu nevaru pateikt smile
pat laika apstākļi bija ideāli - ne pa karstu, ne pa aukstu. Pat pēc putras nebija rindas - vairs nav iegansta nemaksāt big_smile

A ja nu nākamgad ir auksts, līst lietus un putra ir piedegusi? smile) Un vēl jau tāda lieta, ka nāksies startēt no beigu koridoriem (jo šī gada rezultāts taču uz citu vārdu), tāpēc apdomā labi, vai ir vērts legalizēties smile

Manuprāt, 15 eur ir ļoti adekvāta dalības maksa.

Starta koridors mani vismazāk satrauc big_smile
Beigās jautrāki braucēji, līksmāka braukšana smile

btw, šeit info par traumām:
http://apollo.tvnet.lv/zinas/vienibas-v … eki/704015

Last edited by peteris (07.09.2015 13:16:02)

Avatar

By snaikers 07.09.2015 13:16:07

Member+ · 283 comments
Noro wrote

Starp citu, kā tur īsti bija ar Vējoni? Es stāvēju Siguldniekā, taču kaut kā nepamanīju Prezidentu pabraucam garām. Vai ir kāds, kas redzēja viņu reāli finišējam?

Ar stāvēju Siguldniekā un kaimiņš (lasīt Raimonds) arī uzminās kalnā.

Avatar

By novērotājs 07.09.2015 13:17:13

Member+ · 1,909 comments

Nolikumā teikts -
11.5 Ar Velosipēdiem, kam pievienotas velopiekabes drīkst startēt tikai Tautas distancē un no pēdējā koridora.

Varbūt vajadzētu šo punktu arī strikti ievērot un šādas piekabes grupai pa vidu koridoros vienkārši nelaist. Tas pats derētu tikt noteikts par bērniem, kas brauc cietajā sakabē ar vecāka riteni.
Tie, kas mēģina izlavierēt starp lēnākajiem, to mazo braucēju piekabē vai sakabē var nepamanīt, jo tik zemu jau neskatās. Un ja vecākiem nav pietiekami saprāta un šausmīgi gribas riskēt ar bērnu veselību, tad tas būtu jāuzņemas orgiem.

Avatar

By Dzinja 07.09.2015 13:19:24

Member · 131 comments
Ints wrote

Ķēmošanās tā būtu ja būtu 20 stiprie un tu viens ! Bet ja tādu kā tu būtu 1000, tad būtu normāla garā gonka !

Nu tā jau būtu pavisam cita lieta un runa.

Avatar

By Noro 07.09.2015 13:29:16

Member · 238 comments
snaikers wrote
Noro wrote

Starp citu, kā tur īsti bija ar Vējoni? Es stāvēju Siguldniekā, taču kaut kā nepamanīju Prezidentu pabraucam garām. Vai ir kāds, kas redzēja viņu reāli finišējam?

Ar stāvēju Siguldniekā un kaimiņš (lasīt Raimonds) arī uzminās kalnā.

Es nokaunos, ka neatpazinu prezidentu sad smile Un arī Bergmani nepamanīju, lai gan viņš taču tāds svarīgs vīrs smile

Avatar

By despecs 07.09.2015 14:26:56

Member · 1,745 comments
averza wrote
Dzinja wrote

Man kaut kā likās pa īsu tie 36km pa šoseju

Braucu no pirmā koridora un man galīgi nelikās par īsu!

tu jau pa vidu vēl atvilki elpu
show_display.php?id=5054565&width=680&height=680&mode=-1


Sajūti zemes vibrācijas. /cietā dakša/

Avatar

By jurisf 07.09.2015 14:48:49

Member · 948 comments
profesors wrote
jurisf wrote

Es skatos, ka Raimonis nemaz nav finišējis. Tad kāda jēga vispār stāties uz starta?!

Slikti skaties: 1934     2001     Raimonds     Vējonis     1966     Latvijas Valsts prezidents     -     01:27:30     —

Laikam gan. Tagad kaut kā atrodu. Pirms tam nē ...

Avatar

By arvils 07.09.2015 14:49:07

Member · 285 comments

Šoreiz video divās daļās -
1. https://www.youtube.com/watch?v=pgHuwrQha7g
2. https://www.youtube.com/watch?v=cRGrBPYBTGo
* Video nav sevišķi baudāms, jo kameru noregulēju par zemu, neienāca prātā, ka non-stopā "gulēšu uz stūres"... neutral

Pēdējo reizi vienības braucienu braucu kaut kad 2002 vai 2004 gadā, īsti pat vairs neatceros, tāpēc starts no "4400-4600" koridora. Sanāca sākumā tāds nesmuks "slaloms", bet centos būt uzmanīgs. Īstā braukšana sākās izbraucot uz A2. Brauciens kopumā labs, varētu pat teikt, ka sanāca tāds normāls 1h ilgs TT, jo kādi 90% brauciena tika paveikti paša spēkiem - kas bija ļoti labs pārbaudījums. Nākamgad sanāks startēt no normāla koridora.

Last edited by arvils (07.09.2015 15:32:09)


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By sprungulis 07.09.2015 15:07:50

Member · 229 comments

14:50 pa labi krīt bērns, kas gulēja bezsamaņā.


Rudens vakaros ieslēgsim apgaismojumu, lai būtu redzami :)

Avatar

By nigus 07.09.2015 15:08:19

Member · 47 comments

arvils pirmajā video 14:51 redzams viens kritiens:
https://youtu.be/pgHuwrQha7g?t=891

15:15 vēl viens.

Ja no mugurpuses nebrīdina, izpildītais slaloms arī viegli ar kaut ko tādu varēja beigties.

Ups par vēlu.

Last edited by nigus (07.09.2015 15:12:44)

Avatar

By DZ 07.09.2015 15:14:27

Member · 3,501 comments

Kas tie par ākstiem, kas cilā rokas? Vēljovairāk bremzējot no kalna? Un kas tie par ākstiem, kuri lavierējot starp cilvēkiem stūri tur šaurā tvērienā pie iznesuma? Pilnīgs murgs.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By Ints 07.09.2015 15:17:38

Member+ · 868 comments
DZ wrote

Kas tie par ākstiem, kas cilā rokas? Vēljovairāk bremzējot no kalna? Un kas tie par ākstiem, kuri lavierējot starp cilvēkiem stūri tur šaurā tvērienā pie iznesuma? Pilnīgs murgs.

  Kamēr kādu 1/2 kg ādas uz asvalta neatstās, tikmēr nesapratīs !

Avatar

By arvils 07.09.2015 15:41:34

Member · 285 comments
DZ wrote

Kas tie par ākstiem, kas cilā rokas? Vēljovairāk bremzējot no kalna? Un kas tie par ākstiem, kuri lavierējot starp cilvēkiem stūri tur šaurā tvērienā pie iznesuma? Pilnīgs murgs.

Ja tu domā mani, tad jā, es turēju rokas pa vidu, pie iznesuma, aptuveni 70% no visa brauciena, bet, izvērtējot situāciju, laicīgi pārmetu rokas tur kur viņām jābūt. Nepatīk man riskēt smile


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By vasis8 07.09.2015 15:47:53

Member · 5,770 comments
DZ wrote

Kas tie par ākstiem, kas cilā rokas? Vēljovairāk bremzējot no kalna? Un kas tie par ākstiem, kuri lavierējot starp cilvēkiem stūri tur šaurā tvērienā pie iznesuma? Pilnīgs murgs.

Viens čuvāks braucot lejā no Turaidnieka izdomaja ka viņam vajag padzerties (Tautas šoseja, pirmā grupa) .... bez komentāriem


vasis8@inbox.lv
VISS PIEDĀVĀJUMS:  https://mtb.xc.lv/search.php?action=sho … er_id=2705
P.S. Protu apieties ar Omnivas aparātiem

Avatar

By ZIB 07.09.2015 16:48:47

Member · 273 comments
arvils wrote

Šoreiz video divās daļās -
1. https://www.youtube.com/watch?v=pgHuwrQha7g
2. https://www.youtube.com/watch?v=cRGrBPYBTGo
* Video nav sevišķi baudāms, jo kameru noregulēju par zemu, neienāca prātā, ka non-stopā "gulēšu uz stūres"... neutral

Pēdējo reizi vienības braucienu braucu kaut kad 2002 vai 2004 gadā, īsti pat vairs neatceros, tāpēc starts no "4400-4600" koridora. Sanāca sākumā tāds nesmuks "slaloms", bet centos būt uzmanīgs. Īstā braukšana sākās izbraucot uz A2. Brauciens kopumā labs, varētu pat teikt, ka sanāca tāds normāls 1h ilgs TT, jo kādi 90% brauciena tika paveikti paša spēkiem - kas bija ļoti labs pārbaudījums. Nākamgad sanāks startēt no normāla koridora.

nu gan tev dzelzs nervi. Kāpēc startā neņēmi un nebrauci pa asfalu ? Tas nav nekas aizliegts, tie kas gribēja dzina, a tiem kam nepatīk lūdzu, vai tad jums kāds aizliedza tur atrasties ? smile

Avatar

By Lipucis 07.09.2015 17:17:02

Member · 68 comments

Varbūt kāds var padalīties ar bildēm no tautas brauciena ?

Avatar

By RichDee 07.09.2015 18:53:37

Member · 209 comments

Pirmā grupa tautā. Kopumā diezgan jocīgs brauciens ar pārāk daudziem interesantiem tipiņiem, sēdēt dziļāk grupā ļoti neomulīgi - skatīt 15:45

[youtube]VUbooorcWig[/youtube]

Last edited by RichDee (07.09.2015 19:06:36)

Avatar

By wheelie 07.09.2015 19:18:43

Member+ · 2,606 comments

25:50, gandrīz ātrajos, atceros šo momentu, kārtīgi nolamāja vēl čali big_smile


keep rollin'

Avatar

By arvils 07.09.2015 19:20:37

Member · 285 comments
ZIB wrote

nu gan tev dzelzs nervi. Kāpēc startā neņēmi un nebrauci pa asfalu ? Tas nav nekas aizliegts, tie kas gribēja dzina, a tiem kam nepatīk lūdzu, vai tad jums kāds aizliedza tur atrasties ? smile

Neesmu pārliecināts vai tā darot vispār būtu bijis ievērojams ieguvums; slaloms tik un tā būtu bijis līdz pat šosejai. Varbūt vienīgi finišā būtu kādu 1-2min ātrāk, kas attiecīgi būtu vēl kādas 100 vietas augstāk kopvērtējumā.


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By averza 07.09.2015 19:54:53

Member++ · 5,039 comments

Interesanti, kāpēc gan nevarētu uz Valmieras šosejas satiksmi pie Raganas apturēt pavisam vismaz uz tām 15 minūtēm, kamēr pabrauc garām pirmās grupas? Tālākie jau nebrauc tik ātri un tik blīvi - vairāk laika reakcijai, mazāk potenciālie kreši. Tāpat tās mašīnas tur stāv, nevis brauc, tad lai stāv Raganā.