VIPSPORT veloapļi 2015

Avatar

By averza 17.07.2015 16:44:04

Member++ · 5,039 comments

Es pēc viņa intonācijas un teksta nebiju pat ne 50% drošs, ka tā bija ņirgāšanās. Nezinu. Īpaši jau viņi pēc finiša netraucēja, vismaz man. Smieklīgi, ka pirms finiša tur kāds dikti bļāva "malā, malā" (lai gan mēs jau braucam pa pašu, pašu maliņu), bet pēc finiša nu tik var atslābt un braukt pa visu platumu pļāpāt ar čomiem. Tas, ar kādu intervālu 30nieki tiek apbraukti, arī ir apbrīnojami. Trase ir vismaz 10 metrus plata, bet apbraukts tiek brīžam ar 20-30cm intervālu.

Last edited by averza (17.07.2015 16:45:13)

Avatar

By Slowmo 17.07.2015 16:58:38

Member+ · 1,166 comments

Tas varētu būt tāpēc, ka, lai arī priekšā braucošie, kas laicīgi redz, ka būs jāapbrauc lēnāka grupiņa, paņem vairāk pa kreisi, aizmugures gals jau vairs neiet vienā rindiņā un aizņem vairāk kā pusi no trases platuma. Neredzot priekšā lēnāku grupu arī sanāk tik tuvu apsteigt.

Avatar

By DZ 17.07.2015 17:58:33

Member · 3,501 comments
averza wrote

Es pēc viņa intonācijas un teksta nebiju pat ne 50% drošs, ka tā bija ņirgāšanās.

Gan jau urbanmeks apvainojās, ka kāds ironiski pasmējās par džekiem, kuri apsteigti par diviem apļiem ļoti iespringuši cīnās.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By averza 17.07.2015 19:18:57

Member++ · 5,039 comments

Slowmo, var jau būt, bet lielākā daļa taču nebrauc pirmo reizi un zina, ka būs šad tad jāapdzen čupa braucēju par apli un ne vienu reizi vien.
DZ, mēs neesam iespringuši cīņās, bet gribam droši braukt ar vienmērīgu tempu ~30km/h.

Last edited by averza (17.07.2015 19:19:17)

Avatar

By entuziasts 17.07.2015 20:19:13

Member · 39 comments

Varu tikai piekrist, ka liela daļa no tiem, kuri "Vipsporta apļos" brauc 1. grupā ir sajaukuši pasākumus. Pēc viņu pārspīlēti iespringušjaām sejām un citām ķermeņa daļām liekas, ka tas ir ja nu ne Tour de France posms, tad vismaz sacensības tuvu tam līmenim.  Vipsport apļi  tomēr ir , tā teikt dīvains, jo tiek likti numuri, bet lielā mērā treniņš, gan pēc distances, gan dalībnieku sastāva.
Un varu tikai pievienoties, ka es arī nākošreiz tiešām iedošu " bietē " kādam pašmāju " Frūmam" vai " Kontadoram" par necieņu un nicīgu izturēšanos pret pārējiem treniņa dalībniekiem. Pats esmu tikai brīdinājis pašmāju " Kristofu" . Bet pagājušajā gadā , liekas, dažs labs jau atrāvās.
Organizatori manuprāt diezgan vāji tam seko līdz. Arī drošības jautājums pie grupu apdzīšanām ir aktuāls un ne tikai. Domāju, ka šo treniņu status tāds kāds tas ir šobrīd, ir līdz brīdim , kad nedod dievs , kādā incidentā (kritienā u.t.t.) ar sekām trāpīsies kāds censonis ar juridisku back groundu.

Avatar

By urmambeks 19.07.2015 14:00:35

Member · 113 comments
DZ wrote
averza wrote

Es pēc viņa intonācijas un teksta nebiju pat ne 50% drošs, ka tā bija ņirgāšanās.

Gan jau urbanmeks apvainojās, ka kāds ironiski pasmējās par džekiem, kuri apsteigti par diviem apļiem ļoti iespringuši cīnās.

Nē, Dz, es neapvainojos, bet kā minēja Entuziasts, tad manuprāt liela daļa no pirmās grupas braucējiem ir sajaukuši savu atrašanās vietu un Le Tour notiek Francijā nevis Biķernieku trasē. Tā taurēšana no pirmās grupas braucējiem par pārējo dalībnieku braukšanu malā kad viņi brauc garām apdzenot pa apli arī ir mazliet pārspīlēta, jo mēs jau tā esam pilnīgi piespiedušies labajai malai un nākamais solis būtu braukšana pa zāli. Ja mani atmiņa neviļ, tad šis pasākums ir domāts visiem interesentiem, gan tiem kas ikdienā daudz trennējās un brauc pirmajā grupā, gan tādiem kas trennējās retāk un brauc otrajā vai trešajā grupā. Šeit ir runa par cieņu un attieksmi vienam pret otru. Gribētu redzēt kas notiktu ar tiem lielajiem bļauriem, ja mēs apsēstos pie datora un sāktu programmēt vai modulēt, tad domāju viņu bravūra ātri vien pieklustu un pazustu un tajā brīdī man vajadzētu sākt pret viņiem izturēties ar necieņu un neiecietību?

Avatar

By arvils 19.07.2015 17:05:08

Member · 285 comments
urmambeks wrote
DZ wrote
averza wrote

Es pēc viņa intonācijas un teksta nebiju pat ne 50% drošs, ka tā bija ņirgāšanās.

Gan jau urbanmeks apvainojās, ka kāds ironiski pasmējās par džekiem, kuri apsteigti par diviem apļiem ļoti iespringuši cīnās.

Nē, Dz, es neapvainojos, bet kā minēja Entuziasts, tad manuprāt liela daļa no pirmās grupas braucējiem ir sajaukuši savu atrašanās vietu un Le Tour notiek Francijā nevis Biķernieku trasē. Tā taurēšana no pirmās grupas braucējiem par pārējo dalībnieku braukšanu malā kad viņi brauc garām apdzenot pa apli arī ir mazliet pārspīlēta, jo mēs jau tā esam pilnīgi piespiedušies labajai malai un nākamais solis būtu braukšana pa zāli. Ja mani atmiņa neviļ, tad šis pasākums ir domāts visiem interesentiem, gan tiem kas ikdienā daudz trennējās un brauc pirmajā grupā, gan tādiem kas trennējās retāk un brauc otrajā vai trešajā grupā. Šeit ir runa par cieņu un attieksmi vienam pret otru. Gribētu redzēt kas notiktu ar tiem lielajiem bļauriem, ja mēs apsēstos pie datora un sāktu programmēt vai modulēt, tad domāju viņu bravūra ātri vien pieklustu un pazustu un tajā brīdī man vajadzētu sākt pret viņiem izturēties ar necieņu un neiecietību?

Ej vien sēdies un modulē big_smile  Nevajag te čīkstēt. Tas, ka daudzi foruma spameri un veloapļu dalībnieki ir fiziski tizli nenozīmē, ka visiem pārējiem ir jānolaižas līdz viņu līmenim. Man katrā otrajā/trešajā treniņā ir super saspringtā sejas izteiksme, jo es vēlos kaut ko sasniegt un no katra treniņa izspiest maksimāli daudz, nevis n-tos gadus no vietas tirināties mamilu barā. Tā kā, ja diezgan spēcīgi džeki ir atnākuši normāli uzmīt, tad viņi to arī dara ar vai bez saspringtās sejas izteiksmes. Un tā savlaicīgā bļaušana (bezsakarīgi izteicieni neskaitās) bieži vien paglābs no smagiem kritieniem. Starp citu atmosfēra 1. grupā bija ļoti sakarīga, arī finiša sprintā viss bija normas robežās, nekādi nevar salīdzināt ar, piemēram, šogad Jūrmalā notikušajām gonkām. Tapēc es uzskatu, ka šis ir ideāls treniņš un sacensību imitācija, kas dod papildus motivāciju izspiest no sevis nedaudz vairāk nekā parastā solo treniņā.


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By novērotājs 19.07.2015 21:07:48

Member+ · 1,908 comments

Par atpalicēju apdzīšanu - šeit orgi varētu ko darīt lietas labā, savlaicīgi pie starta/finiša līnijas brīdinot pirmo grupu, ka šajā aplī viņiem var iznākt sastapties ar atpalicējiem (redzot braucēju ātrumus, to var vienkārši aprēķināt) un ka vajadzētu savlaicīgi pārkārtoties uz trases vidu un kreiso malu. Vai tas iespējams ar skaļruni vai kādiem signālkarogiem/plakātiem utt., ir tehniskas dabas jautājums.

Tāpat jau pirms starta varētu būt paziņojums ne tikai par to, ka atpalicējiem jābrauc pa labo malu, bet arī par to, ka galvgalam, sākot no x apļa, pa labo malu NAV jābrauc. Ja iespējams, varētu arī nolikt kādu cilvēku kalniņos, lai ziņotu ātrākajiem par netālu priekšā esošo asti (šajā vietā ar apdzīšanu var sanākt visnepatīkamākās situācijas).

Avatar

By urmambeks 19.07.2015 23:54:00

Member · 113 comments
arvils wrote
urmambeks wrote
DZ wrote

Gan jau urbanmeks apvainojās, ka kāds ironiski pasmējās par džekiem, kuri apsteigti par diviem apļiem ļoti iespringuši cīnās.

Nē, Dz, es neapvainojos, bet kā minēja Entuziasts, tad manuprāt liela daļa no pirmās grupas braucējiem ir sajaukuši savu atrašanās vietu un Le Tour notiek Francijā nevis Biķernieku trasē. Tā taurēšana no pirmās grupas braucējiem par pārējo dalībnieku braukšanu malā kad viņi brauc garām apdzenot pa apli arī ir mazliet pārspīlēta, jo mēs jau tā esam pilnīgi piespiedušies labajai malai un nākamais solis būtu braukšana pa zāli. Ja mani atmiņa neviļ, tad šis pasākums ir domāts visiem interesentiem, gan tiem kas ikdienā daudz trennējās un brauc pirmajā grupā, gan tādiem kas trennējās retāk un brauc otrajā vai trešajā grupā. Šeit ir runa par cieņu un attieksmi vienam pret otru. Gribētu redzēt kas notiktu ar tiem lielajiem bļauriem, ja mēs apsēstos pie datora un sāktu programmēt vai modulēt, tad domāju viņu bravūra ātri vien pieklustu un pazustu un tajā brīdī man vajadzētu sākt pret viņiem izturēties ar necieņu un neiecietību?

Ej vien sēdies un modulē big_smile  Nevajag te čīkstēt. Tas, ka daudzi foruma spameri un veloapļu dalībnieki ir fiziski tizli nenozīmē, ka visiem pārējiem ir jānolaižas līdz viņu līmenim. Man katrā otrajā/trešajā treniņā ir super saspringtā sejas izteiksme, jo es vēlos kaut ko sasniegt un no katra treniņa izspiest maksimāli daudz, nevis n-tos gadus no vietas tirināties mamilu barā. Tā kā, ja diezgan spēcīgi džeki ir atnākuši normāli uzmīt, tad viņi to arī dara ar vai bez saspringtās sejas izteiksmes. Un tā savlaicīgā bļaušana (bezsakarīgi izteicieni neskaitās) bieži vien paglābs no smagiem kritieniem. Starp citu atmosfēra 1. grupā bija ļoti sakarīga, arī finiša sprintā viss bija normas robežās, nekādi nevar salīdzināt ar, piemēram, šogad Jūrmalā notikušajām gonkām. Tapēc es uzskatu, ka šis ir ideāls treniņš un sacensību imitācija, kas dod papildus motivāciju izspiest no sevis nedaudz vairāk nekā parastā solo treniņā.

Сила есть ума не надо...tas ir vienīgais ko varu pateikt pēc šāda komentāra!

Avatar

By arvils 20.07.2015 08:32:24

Member · 285 comments
novērotājs wrote

Par atpalicēju apdzīšanu - šeit orgi varētu ko darīt lietas labā, savlaicīgi pie starta/finiša līnijas brīdinot pirmo grupu, ka šajā aplī viņiem var iznākt sastapties ar atpalicējiem (redzot braucēju ātrumus, to var vienkārši aprēķināt) un ka vajadzētu savlaicīgi pārkārtoties uz trases vidu un kreiso malu. Vai tas iespējams ar skaļruni vai kādiem signālkarogiem/plakātiem utt., ir tehniskas dabas jautājums.

Tāpat jau pirms starta varētu būt paziņojums ne tikai par to, ka atpalicējiem jābrauc pa labo malu, bet arī par to, ka galvgalam, sākot no x apļa, pa labo malu NAV jābrauc. Ja iespējams, varētu arī nolikt kādu cilvēku kalniņos, lai ziņotu ātrākajiem par netālu priekšā esošo asti (šajā vietā ar apdzīšanu var sanākt visnepatīkamākās situācijas).

+1
Pirms starta it kā visu apskaidro, bet ar to ir nedaudz par maz. Vispār atceros, ka bija arī daži, kas brauca bez numuriem un uz bļāvieniem diezgan ilgi nereaģēja, pēdējā brīdī nobrauca malā - zālē.


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By Bibo 20.07.2015 10:28:19

Member · 582 comments
arvils wrote

Ej vien sēdies un modulē big_smile  Nevajag te čīkstēt. Tas, ka daudzi foruma spameri un veloapļu dalībnieki ir fiziski tizli nenozīmē, ka visiem pārējiem ir jānolaižas līdz viņu līmenim. Man katrā otrajā/trešajā treniņā ir super saspringtā sejas izteiksme, jo es vēlos kaut ko sasniegt un no katra treniņa izspiest maksimāli daudz, nevis n-tos gadus no vietas tirināties mamilu barā.

Nu tas ir pi&%$ts šitā pateikt, tev laikam no intensīviem  treniņiem asinis par daudz galvā saskrējušas...

Pacenties pakustināt savu smadzeni nedaudz plašāk un alternatīvos virzienos, kas zin varbūt pat sanāks... smile

Avatar

By arvils 20.07.2015 11:20:48

Member · 285 comments

urmambek -  to teicienu varēji nerakstīt, jo tava un vēl dažu izteiktā agresija - vēlme kādam sadot pa muti, dēļ viena tupa komentāra, nenorāda uz sevišķi augstu inteliģenci.
Bibo - jā, izteicos diezgan skarbi, atvainojos, ja kādu dziļi aizskāru. Starp citu, ja nebūtu tie tupie komentāri par "tour de france" un kāda klopēšanu, es nemaz nebūtu iesaistījies šajā tizlajā sarunā, dažreiz vienkārši prasās izteikties.


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By loose_change_rider 20.07.2015 14:36:16

Member+ · 123 comments
arvils wrote
urmambeks wrote
DZ wrote

Gan jau urbanmeks apvainojās, ka kāds ironiski pasmējās par džekiem, kuri apsteigti par diviem apļiem ļoti iespringuši cīnās.

...bla bla bla... Šeit ir runa par cieņu un attieksmi vienam pret otru. ...bla bla bla...

Ej vien sēdies un modulē big_smile  Nevajag te čīkstēt. Tas, ka daudzi foruma spameri un veloapļu dalībnieki ir fiziski tizli nenozīmē, ka visiem pārējiem ir jānolaižas līdz viņu līmenim. Man katrā otrajā/trešajā treniņā ir super saspringtā sejas izteiksme, jo es vēlos kaut ko sasniegt un no katra treniņa izspiest maksimāli daudz, nevis n-tos gadus no vietas tirināties mamilu barā. ...bla bla bla...

Tev kāds neļauj mīt, vai kur ir Tava problēma, ka ar tādem spēcīgiem apgalvojumiem jāmētājas? Kā arī, Ja Tu gribi kaut ko sasniegt, es ceru, ka runa ir par kaut ko citu, nevis sportu, jo kaut kā šajā sarakstā:http://www.lov.lv/sportisti/ neredzu nevienu Arvilu.

Avatar

By arvils 20.07.2015 14:42:07

Member · 285 comments
loose_change_rider wrote

Tev kāds neļauj mīt, vai kur ir Tava problēma, ka ar tādem spēcīgiem apgalvojumiem jāmētājas? Kā arī, Ja Tu gribi kaut ko sasniegt, es ceru, ka runa ir par kaut ko citu, nevis sportu, jo kaut kā šajā sarakstā:http://www.lov.lv/sportisti/ neredzu nevienu Arvilu.

Lasi iepriekšējo komentāru.


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By NoProblemo 20.07.2015 15:18:53

Member · 262 comments
loose_change_rider wrote

Tev kāds neļauj mīt, vai kur ir Tava problēma, ka ar tādem spēcīgiem apgalvojumiem jāmētājas? Kā arī, Ja Tu gribi kaut ko sasniegt, es ceru, ka runa ir par kaut ko citu, nevis sportu, jo kaut kā šajā sarakstā:http://www.lov.lv/sportisti/ neredzu nevienu Arvilu.


Man pa lielam Vienalga par ko jūs te cepaties big_smile
Bet nav gadījumā jocīgi uzskatīt ka sportisti ir tikai tie kas ir šajā sarakstā big_smile


Avatar

By arvils 20.07.2015 17:59:07

Member · 285 comments
NoProblemo wrote

Man pa lielam Vienalga par ko jūs te cepaties big_smile
Bet nav gadījumā jocīgi uzskatīt ka sportisti ir tikai tie kas ir šajā sarakstā big_smile

Šajā topikā galvenā doma ir tāda, ka visiem, kas brauc nedaudz par ātru (jeb 1. grupā) un ir pārāk saspringuši, ir jāpiedalās TDF. Vēl diezgan stingri, sacnesību laikā,  jāpieturās pie "domā ko runā" nosacījuma, pretējā gadījumā var sanākt slikti, jo te daži ir pamatīgi uzvilkušies.
Tas vairāk vai mazāk arī ir viss big_smile


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By jt 20.07.2015 18:58:57

Member+ · 1,195 comments

Komentārs par apsēšanos pie datora, vnk izcils smile  ar Tdf murgiem

Avatar

By jt 20.07.2015 19:19:18

Member+ · 1,195 comments

Varbūt risinājums būtu astoņi nevis septiņi apļi, tikai tad kādam atkal varētu būt pa daudz, jo 30 nieki bieži tiek noķerti tieši pirmajai grupai ejot uz finišu. Grupas priekša pabrauc garām par apli noķertajiem ar pietikami lielu intervālu, bet grupas beigas pienāk diezgan tuvu un tā tas ir gandrīz vienmēr.

Avatar

By Slowmo 20.07.2015 19:41:46

Member+ · 1,166 comments

Viena apļa pielikšana jau nemainīs to, kurā vietā 30-nieki tiek apdzīti par otru apli. Ja pirmās grupas finišs vienmēr precīzi sakristu ar 30-nieku apsteigšanu, tad to varētu savādāk nedaudz risināt, piemēram, palaižot 30-niekus par kādu minūti vēlāk. Vieta kopvērtējumā jau no tā īpaši nemainīsies, lai gan - vai 30km/h grupā kādam vieta ir tik būtiska?

Last edited by Slowmo (20.07.2015 19:45:42)

Avatar

By NilsS 20.07.2015 20:13:58

Member · 775 comments
arvils wrote
urmambeks wrote
DZ wrote

Gan jau urbanmeks apvainojās, ka kāds ironiski pasmējās par džekiem, kuri apsteigti par diviem apļiem ļoti iespringuši cīnās.

Nē, Dz, es neapvainojos, bet kā minēja Entuziasts, tad manuprāt liela daļa no pirmās grupas braucējiem ir sajaukuši savu atrašanās vietu un Le Tour notiek Francijā nevis Biķernieku trasē. Tā taurēšana no pirmās grupas braucējiem par pārējo dalībnieku braukšanu malā kad viņi brauc garām apdzenot pa apli arī ir mazliet pārspīlēta, jo mēs jau tā esam pilnīgi piespiedušies labajai malai un nākamais solis būtu braukšana pa zāli. Ja mani atmiņa neviļ, tad šis pasākums ir domāts visiem interesentiem, gan tiem kas ikdienā daudz trennējās un brauc pirmajā grupā, gan tādiem kas trennējās retāk un brauc otrajā vai trešajā grupā. Šeit ir runa par cieņu un attieksmi vienam pret otru. Gribētu redzēt kas notiktu ar tiem lielajiem bļauriem, ja mēs apsēstos pie datora un sāktu programmēt vai modulēt, tad domāju viņu bravūra ātri vien pieklustu un pazustu un tajā brīdī man vajadzētu sākt pret viņiem izturēties ar necieņu un neiecietību?

Ej vien sēdies un modulē big_smile  Nevajag te čīkstēt. Tas, ka daudzi foruma spameri un veloapļu dalībnieki ir fiziski tizli nenozīmē, ka visiem pārējiem ir jānolaižas līdz viņu līmenim. Man katrā otrajā/trešajā treniņā ir super saspringtā sejas izteiksme, jo es vēlos kaut ko sasniegt un no katra treniņa izspiest maksimāli daudz, nevis n-tos gadus no vietas tirināties mamilu barā. Tā kā, ja diezgan spēcīgi džeki ir atnākuši normāli uzmīt, tad viņi to arī dara ar vai bez saspringtās sejas izteiksmes. Un tā savlaicīgā bļaušana (bezsakarīgi izteicieni neskaitās) bieži vien paglābs no smagiem kritieniem. Starp citu atmosfēra 1. grupā bija ļoti sakarīga, arī finiša sprintā viss bija normas robežās, nekādi nevar salīdzināt ar, piemēram, šogad Jūrmalā notikušajām gonkām. Tapēc es uzskatu, ka šis ir ideāls treniņš un sacensību imitācija, kas dod papildus motivāciju izspiest no sevis nedaudz vairāk nekā parastā solo treniņā.


Diezgan smieklīgi un nedaudz nožēlojami. Ja Tevis nav kaut vai Latvijas čempja pjedestālā, tad  kāds tur sports -  tukša  diršana. To sauc par aktīvo atpūtu.

Last edited by NilsS (20.07.2015 20:16:01)

Avatar

By lūsis 22.07.2015 12:26:53

Member · 231 comments

Nu, ko,vietējie Kontadori un Frūmi,vakarā jaiztin kājas, jau 144 dalībnieki pieteikušies. Būs gan apdzīšanas par apli, diviem un viss pārējais, pilna buķete. big_smile

Avatar

By averza 22.07.2015 12:57:37

Member++ · 5,039 comments

2. posmā trīsdesmitnieku vidējais bija ~31.6km/h. Vai kādam ir iebildumi vai arī varam braukt tāpat arī šodien? smile

Avatar

By RRRS 22.07.2015 13:05:25

Member · 51 comments
averza wrote

2. posmā trīsdesmitnieku vidējais bija ~31.6km/h. Vai kādam ir iebildumi vai arī varam braukt tāpat arī šodien? smile

Bija ļoti labi. Man šķiet, ka neviens pat neatkrita.

Avatar

By Anrijs 22.07.2015 23:42:44

Member · 39 comments

35km/h bij viens kritiens 2km pirms finiša! Pats biju šajā grupā un acu priekšā viss notika, izskatījās, ka zēns brauca ar priekšējo ratu iebraucis starp priekšā braucošo velo aizmugurējiem ratiem. Un, protams, atlika vienam no viņiem mazliet noraustīties, lai sekotu kritiens. Ar pleciem vēl var saprast, ja pagrūstās, bet ar ratiem pagrūstīties gan nesanāks smile, jāuzmanās no šitām situācijām.

Avatar

By pittz 23.07.2015 08:27:56

Member · 10 comments

Sveiki,
Anrijam pilnīga taisnība, es biju tas kurš paķēra asfaltu. Lauzts / izmežģīts nekas nav, tikai stipri sasists kreisais plecs un roka.
Laba mācība man pašam, ka neskatoties uz to, ka starp diviem riteņiem ir metrs starpā, ar priekšējo ratu tur labāk nerādīties, situācijas mainās ātri. Nu un protams ka ķivere IR obligāta, savādāk viss būtu beidzies daudz citādāk.
Cerams ka tiekamies pēc divām nedēļām smile
Bet tā paldies visiem par gonku.

Avatar

By nk 23.07.2015 10:25:34

Member · 85 comments

Ļoti foršs pasākums. Paldies rīkotājiem un CSDD par trasi.
Klope starp 30km/h un ātrbraucējiem arī nebija smile

Avatar

By alexawka 04.08.2015 19:46:10

Member · 8 comments

Sveiki, pasakiet, kāda šajos apļos ir attieksme pret iesacējiem? Vai ir grupas zem 30km/h?