SEB MTB 4. posms Sigulda

Avatar

By novērotājs 01.07.2015 12:49:02

Member+ · 1,908 comments
klacis wrote

...Un, ja kādai famīlijai ir gan šosejnieks, gan mtb, gan sazin vēl kas, tad tas ir jauki, bet gonka saucas mtb. ..

Līdz šim gadam tas ir bijis viens vienīgs nosaukums, jo bērnu trases ir bijušas vai nu 100% asfalts vai arī stadions. Jauki, ka šogad tās lietas uzlabojas (Vietalvas bērnu trase, izņemot pašus mazākos, bija super!).

Avatar

By kalamburs 01.07.2015 12:57:12

Member · 169 comments
klacis wrote

Tā kā mani bērni šajā pasākumā piedalās pirmo gadu, tad nē, neko ievērojis neesmu, jo iepriekš nepievērsu uzmanību ar bērniem saistītajām aktivitātēm.
Pilnībā piekrītu, ka būtu jauki, ja vismaz sacensību dienā piesakoties un saņemot ēšanas talonus, dāmas varētu precīzi pateikt, cik liels aplis un cik daudz katram ir jābrauc. Īsti nesaprotu, kāpēc šī informācija nav pieejama laicīgi, jo nevar taču būt, ka to izdomā svētdienas rītā. Ja viss ir kārtībā un uz gonku ierodas laicīgi, tad trasi ar bērnu kopā var apskatīt piecu minūšu laikā.
Vairāk es biju pārsteigts par to, ka maziem bērniem tiek piemeklētas riepas! a) tāpēc, ka man tas šķiet visnotaļ dārgi gādāt dažādus riepu komplektus max 10 minūšu braucienam b) tie ir tikai bērni, kuriem ir šķiet max 10 gadi. Viņam taču ir jāgūst prieks no braukšanas nevis jāstreso par to, vai tiks attaisnotas fātera cerības par konkrētām vietām.
Ja sīkais ir ar krampi un brauks pa pirmo, tad brauks neatkarīgi no tā vai viņam ir sliki vai semisliki. Foto finišu neesmu pamanījis nevienā no vecuma grupām. Tiem lielākajiem kā labākie atraujas, tā arī aizbrauc un apdzīšanas manevru ir ļoti maz. Un, ja kādai famīlijai ir gan šosejnieks, gan mtb, gan sazin vēl kas, tad tas ir jauki, bet gonka saucas mtb. Nav aizliegts mīt ar šosejnieku, bet tad lai arī puika mācās močīt pa granti. Gan jau drīz startēs Ķekavas maratonā, tad pieredze noderēs.

Kas, Tu gribi teikt, ka bērni necīnās, nesacenšās par vietām? Kurš gan negūst prieku un gandarījumu par labi izcīnītu vietu, vai tas ir liels vai mazs. Pat daudzi tautas braucienā gūst gandarījumu, ka ir izdevies uzlabot savu vietu, kaut tā būtu 500-tā jeb 700-tā.
Tad jau bērniem vispār kāda jēga no sacensībām, ja tās rada un uzdzen, tikai un vienīgi, stresu...

Avatar

By klacis 01.07.2015 13:20:07

Member · 75 comments
kalamburs wrote

Kas, Tu gribi teikt, ka bērni necīnās, nesacenšās par vietām? Kurš gan negūst prieku un gandarījumu par labi izcīnītu vietu, vai tas ir liels vai mazs. Pat daudzi tautas braucienā gūst gandarījumu, ka ir izdevies uzlabot savu vietu, kaut tā būtu 500-tā jeb 700-tā.
Tad jau bērniem vispār kāda jēga no sacensībām, ja tās rada un uzdzen, tikai un vienīgi, stresu...

Viņi sacenšas. Bet lielā mērā tāpēc, ka mēs - pieaugušie - viņiem to liekam. Un stresu viņiem radām mēs. Bērniem pašiem parasti nav stresa par šokolādainu balles kleitu. Post padomju pasaules daļā tiek izcīnīti valstu čempionu tituli jau pirmklasniekiem un tad, kad šie čempioni ir nonākuši līdz vidusskolai, viņiem mājās vairs nav vietas starp kausiem un medaļām. un vairumā gadījumu tur neatrodas arī motivācija cīņām situācijā, kad visiem āpstākļi (muskuļi, tehnika, treniņos pavadītās stundas utt) sāk izlīdzināties, proti, kā tad tā - visu laiku visus vinnēju uz vienas kājas un te pekšņi man ir smagāk jātrenējas!?

Piemēram, lielākajā daļā Eiropas bērnu futbolā neskaita rezultātu, nepiešķir čempiona nosaukumus, spēles nav 11:11 un šīs lietas parādās tikai no padsmit gadu vecuma. Mums ir gan čempioni, gan rezultāti, gan 11:11 jau pirmklasniekiem. Sekas - pēc pāris gadu muļļāšanās, kāds vispār nav dabūjis pieskarties bumbai, kāds visu laiku ir zaudējis ar 0:8 un cits atkal ir bijis diametrāli pretējā situācijā. Kurš no viņiem būtu labāks futbolists 20 gadu vecumā, tā arī neuzzināsim.

Herkulesa sacīkšu bērnu auditorija vēl ir vecumā, kad ir jāgūst prieks no darītā, no tusiņa un šokolādes batoniņa finišā nevis jāmet riteņbraukšana pie malas, jo tur jau man nekas nesanāk - citiem ir sliki, bet man smags mtb ar 21 ātrumu.

Tas ir mans personīgais viedoklis, kuru nelieku pārņemt citiem. Un jā, es pats stundu pēc šokolādes uzēšanas ar bērniem, ar putām uz lūpām cīnos par sev nospraustajiem mērķiem 5. koridora ietvaros.

Avatar

By mairis 01.07.2015 14:23:37

Local.Auth · 335 comments
klacis wrote
kalamburs wrote

Kas, Tu gribi teikt, ka bērni necīnās, nesacenšās par vietām? Kurš gan negūst prieku un gandarījumu par labi izcīnītu vietu, vai tas ir liels vai mazs. Pat daudzi tautas braucienā gūst gandarījumu, ka ir izdevies uzlabot savu vietu, kaut tā būtu 500-tā jeb 700-tā.
Tad jau bērniem vispār kāda jēga no sacensībām, ja tās rada un uzdzen, tikai un vienīgi, stresu...

Viņi sacenšas. Bet lielā mērā tāpēc, ka mēs - pieaugušie - viņiem to liekam. Un stresu viņiem radām mēs. Bērniem pašiem parasti nav stresa par šokolādainu balles kleitu. Post padomju pasaules daļā tiek izcīnīti valstu čempionu tituli jau pirmklasniekiem un tad, kad šie čempioni ir nonākuši līdz vidusskolai, viņiem mājās vairs nav vietas starp kausiem un medaļām. un vairumā gadījumu tur neatrodas arī motivācija cīņām situācijā, kad visiem āpstākļi (muskuļi, tehnika, treniņos pavadītās stundas utt) sāk izlīdzināties, proti, kā tad tā - visu laiku visus vinnēju uz vienas kājas un te pekšņi man ir smagāk jātrenējas!?

Piemēram, lielākajā daļā Eiropas bērnu futbolā neskaita rezultātu, nepiešķir čempiona nosaukumus, spēles nav 11:11 un šīs lietas parādās tikai no padsmit gadu vecuma. Mums ir gan čempioni, gan rezultāti, gan 11:11 jau pirmklasniekiem. Sekas - pēc pāris gadu muļļāšanās, kāds vispār nav dabūjis pieskarties bumbai, kāds visu laiku ir zaudējis ar 0:8 un cits atkal ir bijis diametrāli pretējā situācijā. Kurš no viņiem būtu labāks futbolists 20 gadu vecumā, tā arī neuzzināsim.

Herkulesa sacīkšu bērnu auditorija vēl ir vecumā, kad ir jāgūst prieks no darītā, no tusiņa un šokolādes batoniņa finišā nevis jāmet riteņbraukšana pie malas, jo tur jau man nekas nesanāk - citiem ir sliki, bet man smags mtb ar 21 ātrumu.

Tas ir mans personīgais viedoklis, kuru nelieku pārņemt citiem. Un jā, es pats stundu pēc šokolādes uzēšanas ar bērniem, ar putām uz lūpām cīnos par sev nospraustajiem mērķiem 5. koridora ietvaros.

Aicinu izlasīt un mierīgi padomāt par klacis rakstīto. Varbūt tomēr katrs no mums var atrast rakstītajā kaut kripatiņu, kam varam piekrist. Tad lietas kļūs vēl labākas! Es 100% pievienojos klacis rakstītajam!

Avatar

By kašķis 01.07.2015 15:00:53

Member · 1,210 comments

Es piekrītu ka ir muļķīgi spiest bērnu piedalīties pasākumā, kurš viņam nepatīk (nav svarīgi riteņbraukšanas sacensības vai klavierstundas). Bet ja bērnam patīk un padodas, tad būtu stulbi viņu neatbalstīt. Manuprāt labāk nopirkt slikus, karbonu, vai jebko citu ko finanses atļauj, bērna ritenim, ja tas palīdz cīnīties par pjedestālu, nekā investēt tehnikā ar kuru brauc kaut kādā tur 5. koridorī.

Ja tusiņš un šokolādes batons ir galvenais, tad kādā jēga vest bērnus uz pasākumu, kurš saucas – sacensības? Ir tak n-tie bērnu pasākumi, kur vietas nedala. Protam, bieži vecāki sacensības ņem nopietnāk, kā bērni, bet nekas krimināls šajā faktā nav. Lielākā daļa bērnu uz skolu arī iet tikai tāpēc ka vecāki viņiem to liek.

Last edited by kašķis (01.07.2015 15:03:56)

Avatar

By novērotājs 01.07.2015 15:02:27

Member+ · 1,908 comments
klacis wrote

Viņi sacenšas. Bet lielā mērā tāpēc, ka mēs - pieaugušie - viņiem to liekam...

Mazajās grupās - jā, piekrītu. Bet varbūt beidz visus bērnus mērīt pēc savas meitiņas un paveries arī uz lielākiem bērniem (tas ir daudzu vecāku klupšanas akmens - mans bērns domā/dara tā, tāpēc visi bērni arī dara tā).
Motivācija vēlāk var zust pilnīgi citu iemeslu dēļ, bet tas jau ir ārpus šīs tēmas robežām.
Pamēģini noorganizēt bērniem pavizināšanos bez nekādām ieskaitēm un dabūsi minimālu auditoriju (pavizināties katrs var arī savā pagalmā). Pieliec tam klāt sacensību elementus un dabūsi tādu baru, ka nespēsi pacelt. Bērniem tas interesē, viņi (paši, nevis vecāki!) nāk un prasa - kurš es biju, un cik vietas pirms/aiz manis bija Jānītis? Cits jautājums, ka apbalvošanu (kā ceremoniju, nevis tikai pie finiša bezpersoniskus papīrīšus "es te piedalījos") vajadzētu visiem, un citi orgi (piemēram, Vivus MTB u.c.) to arī veiksmīgi praktizē.

Last edited by novērotājs (01.07.2015 15:04:29)

Avatar

By antikurjers 01.07.2015 15:15:30

restricted · 550 comments

Cilvēkiem tai skaitā bērniem(sasniedzot noteiktu vecumu) patīk mērīties ar krāniņiem. Un rezultāta elements, noteikti ir labs motivātors. Bet kad uzvaras parkā regulāri noskatos, kā vecāki moka tos pavisam mazos bērniņus. Skrien blakus kliedz  "SPIED SPIED" un tie bērneļi raudādami spiež. Vienmēr nodomāju par to vecāku prāta spējām.


Personīgie uzskati, tāpat kā kauli. Katram savi.

Avatar

By klacis 01.07.2015 16:06:32

Member · 75 comments
novērotājs wrote

Bet varbūt beidz visus bērnus mērīt pēc savas meitiņas un paveries arī uz lielākiem bērniem (tas ir daudzu vecāku klupšanas akmens - mans bērns domā/dara tā, tāpēc visi bērni arī dara tā).

Satraukumam nav pamata. Man ir četri bērni un varu vērties visādos virzienos, tajā skaitā uz puiku, kurš brauc pie septītā gada. Mēs te bik netēmā esam izvērsuši diskusiju, kur, manuprāt, saskaras divi viedokļi, kuru piekritējus samierināt/pārliecināt par pretējo utt. interneta forumā ir praktiski neiepējami, proti, "ja es varu atļauties, kāpēc man nenonest savam bērnam zvaigznes no debesīm" un "šajā vecumā ir svarīgākas lietas par zvaigznēm". Katrai grupai būs savi success storiji un acis tiek pievērtas uz feiliem. Mans sākotnējais pārsteigums patiesībā bija par to, ka ir vecāki, kas sacīkstei pa Siguldas spieķu laukumu meklē labākās riepas, lai viņu bērni varētu paceltām rokām izpogāt bērnus, kas ģimenes pasākuma ietvaros nobrauc fona lomas. Nebiju iedomājies, ka dažiem tas ir tiiiik nopietni. My bad.

Avatar

By janulis 01.07.2015 16:21:38

Member · 191 comments

Klacim pareiza doma!

Avatar

By kass 01.07.2015 16:26:09

Member · 106 comments

Es arī domāju līdzīgi Klacim.

Avatar

By pixel perfect 01.07.2015 16:37:55

Member · 24 comments

Varbūt kādam, kurš brauc uz trases apskati rīt atrastos brīva vieta mašīnā vienam cilvēkam un velo no Rīgas (vaituvākās apkaimes) un atpakaļ? ja nu tā, tad pm vai saziņai 29807222. Paldies.

Avatar

By Gerids 01.07.2015 16:42:49

Member · 831 comments

Šausmas kādi SEB redzēti bērniem vecāki, skrien līdzi un auro uz bērnu, lai min stiprāk, tā vien uzprasās. Droši vien cenšas piepildīt savus neizdevušos sapņus vai ko tādu.

Last edited by Gerids (01.07.2015 16:47:50)

Avatar

By averza 01.07.2015 16:53:54

Member++ · 5,039 comments

Un kurā Bībelē ir rakstīts, ka ar bērnu drīkst runāt tikai klusi, maigi un pieklājīgi? Kāpēc treneri arī brauc blakus un ķērc uz saviem audzēkņiem? Acīmredzot kaut kāda jēga tur ir smile

Avatar

By Gerids 01.07.2015 17:06:04

Member · 831 comments

Aha 5-gadīgiem, vēl uzšaut, ja nefinišē 3-niekā.
Ja bērns nav pašmotivēts, tad varbūt vaig pamēģināt kādu citu sporta veidu.

Last edited by Gerids (01.07.2015 17:09:42)

Avatar

By averza 01.07.2015 17:20:27

Member++ · 5,039 comments

Mūsdienās pat pieaugušie nav motivēti neko darīt, kur nu vēl bērni. Te jau par skolu rakstīja. Ja bērns nav pašmotivēts, lai sēž mājās un spēlē datorspēles?

Avatar

By kašķis 01.07.2015 17:27:27

Member · 1,210 comments
klacis wrote
novērotājs wrote

Bet varbūt beidz visus bērnus mērīt pēc savas meitiņas un paveries arī uz lielākiem bērniem (tas ir daudzu vecāku klupšanas akmens - mans bērns domā/dara tā, tāpēc visi bērni arī dara tā).

Satraukumam nav pamata. Man ir četri bērni un varu vērties visādos virzienos, tajā skaitā uz puiku, kurš brauc pie septītā gada. Mēs te bik netēmā esam izvērsuši diskusiju, kur, manuprāt, saskaras divi viedokļi, kuru piekritējus samierināt/pārliecināt par pretējo utt. interneta forumā ir praktiski neiepējami, proti, "ja es varu atļauties, kāpēc man nenonest savam bērnam zvaigznes no debesīm" un "šajā vecumā ir svarīgākas lietas par zvaigznēm". Katrai grupai būs savi success storiji un acis tiek pievērtas uz feiliem. Mans sākotnējais pārsteigums patiesībā bija par to, ka ir vecāki, kas sacīkstei pa Siguldas spieķu laukumu meklē labākās riepas, lai viņu bērni varētu paceltām rokām izpogāt bērnus, kas ģimenes pasākuma ietvaros nobrauc fona lomas. Nebiju iedomājies, ka dažiem tas ir tiiiik nopietni. My bad.

Smagi maldies, ja domā ka tiem kas sīvi cīnās par pjedestālu ir svarīgi uzvarēt tos kas ģimenes pasākuma ietvaros nobrauc fona lomas. Viņiem ir pašiem savas, gana interesantas, cīņas un bieži fiziskie spēku samēri ir tik līdzīgi, ka pat tik smieklīgā trasītē visu izšķir tehnika. Tajā pašā laikā, būtu jāsaprot, ka tikai ar tehniku vien neviens uzvarēt nevar, tāpēc teksti par zvaigznēm ir drusku garām.

Avatar

By Gerids 01.07.2015 17:28:38

Member · 831 comments

Katram savi paņēmieni, bet personīgi spiestu uz atbalstu (lai vai kā ietu) un personīgo piemēru nevis psihošanu, jo galu galā šis viss ir izklaide.

Avatar

By wattanens 01.07.2015 19:00:09

Member · 793 comments

Ar katru jaunu sezonu pērnās sezonas mači vairs nešķiet bijuši tik svarīgi, bet bija, ai kā bija. No pieciem gadiņiem līdz nu jau 13.
Tehnika svarīga, trases maršruta, seguma pārzināšana.... tas viss ir svarīgi.
Vai tad mazākam cilvēkam sirds mazāk sāp?


3/4

Avatar

By Cementits 01.07.2015 22:01:24

Member · 43 comments

Moš Jums atsevišķu sadaļu vaig-Bernu SEB 4.posms-un tur varat cepties par šīm svarīgajām lietām.
Kāds zin vai tik tiešām gar tiem sētas džungļiem būs jābrauc?
Vai tomēr vārti būs vaļā sacensību dienā!?

Avatar

By Sigulda87 01.07.2015 22:11:37

Member · 88 comments
Cementits wrote

Moš Jums atsevišķu sadaļu vaig-Bernu SEB 4.posms-un tur varat cepties par šīm svarīgajām lietām.
Kāds zin vai tik tiešām gar tiem sētas džungļiem būs jābrauc?
Vai tomēr vārti būs vaļā sacensību dienā!?

Būšot vaļā sēta,līdz ar to pa tiem "džungļiem" jābrauc nebūs.

Avatar

By averza 01.07.2015 22:17:31

Member++ · 5,039 comments

Vai tad nav tā, ka tur vispār nebūs jābrauc un pareizā taciņa iet paralēli?

Avatar

By a-69 01.07.2015 22:56:37

Member · 352 comments

Iesaku visiem vecākiem savus bērnus uz BMX sacensībām vest un nevis uz kaut kādiem tur SEBiem, kur trases līdz pēdīgajam brīdim ir nezināmas un segums tāpat. BMX trase visiem vienāda, segums arīdzan, vecuma grupas stingri reglamentētas un piedalīties var kaut no 3 gadiem, ja tik spēj līdz pedāļiem aizsniegties.

Avatar

By marsh 02.07.2015 00:55:25

Member · 353 comments
Cementits wrote

Moš Jums atsevišķu sadaļu vaig-Bernu SEB 4.posms-un tur varat cepties par šīm svarīgajām lietām.

+1

Avatar

By androns1983 02.07.2015 10:20:20

Member · 418 comments
Gerids wrote

Aha 5-gadīgiem, vēl uzšaut, ja nefinišē 3-niekā.
Ja bērns nav pašmotivēts, tad varbūt vaig pamēģināt kādu citu sporta veidu.


ir ir šad tad šis tas jāuzspiež ... savādāk bērns izvēlēsies visus sporta veidus, bet diemžēt tikai datorā, planšetē vai telefonā.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By six6 02.07.2015 11:22:35

Member+ · 1,287 comments
marsh wrote
Cementits wrote

Moš Jums atsevišķu sadaļu vaig-Bernu SEB 4.posms-un tur varat cepties par šīm svarīgajām lietām.

+1

Esmu redzējis raudošu bērnu tā ap 11/12 gadi, kurš brauc gonkā un sencis brēkdams skrien no pakaļas un bļauj- min, min, min.
Kā Jums liekas, bērns kad izaugs ko atcerēsies un vai viņam patiks velo?

Avatar

By novērotājs 02.07.2015 11:29:10

Member+ · 1,908 comments
Cementits wrote

Moš Jums atsevišķu sadaļu vaig-Bernu SEB 4.posms-un tur varat cepties par šīm svarīgajām lietām.

Derētu gan. Varbūt kāds no adminiem var piepalīdzēt?

Avatar

By makreckis 02.07.2015 14:48:31

Member · 207 comments

Un tomēr, atgriežoties pie tautas trases, vai ir kaut kādas būtiskas atšķirības ar to, kas publicēts oficiālajā velo.lv publicētajā kartē?

Pirmdien pats izbraucu trasi pēc bultām un kartes. It kā viss bija saprotams.

Tikai mulsumu uzdzen šeit pavīdošās sarunas par it kā izmaiņām!

Visvairāk mani interesē  - tā pastaiga gar sētu, kur pat vienam ar platu stūri pagrūti izbraukt, būs?