Velosipēdistu melnais punkts - VEF tilts

Avatar

By androns1983 15.05.2015 08:57:12

Member · 418 comments
Mihails wrote
kaska wrote

Ja iesniegšu kompānijai un/vai policijai video no mana skatu punkta... Vai kāds kaut ko iesāks? Kā tas ir LV?

Var gan pārvadātājam, gan Valsts policijai sūtīt. Pats esmu vairākkārt to darījis. Pārvadātājam principā nav pienākuma ne izskatīt šo sūdzību, ne atbildēt. "Rīgas satiksme" izskata, diemžēl ne vienmēr objektīvi, taču var atņemt prēmiju, kas ir daudz lielāka par iespējamo policijas sodu. Pēc radinieka, kurš strādā RS, vārdiem, sūdzības gadījumā var atņemt prēmiju pat bez video. Valsts policija, ja atrod, par ko sodīt, soda praktiski vienmēr.

Nav negadījumā, nav par ko sodīt.

Jebkurš satiksmes dalībnieks var citu apdzīt/apsteigt un priekšā bremzēt, ja parādījies šķērslis.
Ja tiec nospiests malā ar velo ... pareizi tas nav, bet pat ar video neko nepierādīsi. Ja sataisīsi avāriju, tad gan varbūt.
Savādāk - "gandrīz" neskaitās nekur.

Bet jebkurā gadījumā šitie "Es dabūju bremzēt!" stāsti izklausās smieklīgi.
Ar auto braucot es arī dabūju bremzēt dēļ visādiem idiotiem, kas vāra sūdus uz ceļa, bet kā jau saku - nav negadījums - nav problēmu. Cik ātri nobremzēju, tikpat ātri aizmirstu gadījumu. Akmeņus vējstiklos nemetu  un pēc tam neeju internetos cepties par to smile

Last edited by androns1983 (15.05.2015 08:58:07)


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By Mihails 15.05.2015 09:25:56

Member · 341 comments
androns1983 wrote

Nav negadījumā, nav par ko sodīt.

Soda nevis par negadījumu, bet par CSN pārkāpumu. CSN pārkāpums var būt arī bez negadījuma. Zinu daudzus gadījumus, kad pēc video sodīja.

Avatar

By androns1983 15.05.2015 09:47:26

Member · 418 comments

Pēc nesankcionēta videoieraksta soda?
Ja ļoti vajag, tad to var apstrīdēt imho ... bet nu lai jau būtu.
Bet nu tāpēc es nebraukšu ar GoPro uz stūres. Es labāk čekoju traffiku, tīšām nevienu neprovocēju, izvairos no konfliktsituācijām un ja tādas tomēr rodas, izturos ar sapratni, ka arī citi satiksmes dalībnieki mēdz kļūdīties vai kaut ko nepamanīt. Pārāk tuvu (manuprāt) nobraukušu autovadītāju varu nosaukt par lohu (bet viņš jau tāpat to nedzirdēs).

Atklāti ierēcu par tiem, kas pa logu iskārušies slapjā dikcijā klārē, ka lūk "trotuārs ir tur. Nelien uz ielas" ...

Rezumē - vajag tik mīt, izturēties ar sapratni pret citiem satiksmes dalībniekiem, nekaitināt nevienu, tādējādi parādot, ka ar velo brauc normāli, saprotoši cilvēki un nevāra sūdus uz ceļa un palēnām arī veloheiteri autovadītāju vidū izzudīs.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By gamma 15.05.2015 09:52:16

Member · 97 comments
androns1983 wrote

Rezumē - vajag tik mīt, izturēties ar sapratni pret citiem satiksmes dalībniekiem, nekaitināt nevienu, tādējādi parādot, ka ar velo brauc normāli, saprotoši cilvēki un nevāra sūdus uz ceļa un palēnām arī veloheiteri autovadītāju vidū izzudīs.

Šo izdrukāt un ierāmēt foruma galviņā

Avatar

By viechuss 15.05.2015 10:17:12

Member · 255 comments
gamma wrote
androns1983 wrote

Rezumē - vajag tik mīt, izturēties ar sapratni pret citiem satiksmes dalībniekiem, nekaitināt nevienu, tādējādi parādot, ka ar velo brauc normāli, saprotoši cilvēki un nevāra sūdus uz ceļa un palēnām arī veloheiteri autovadītāju vidū izzudīs.

Šo izdrukāt un ierāmēt foruma galviņā

Šo, plus faktu, ka tomēr vajadzētu iemācīties noteikumus, ja reiz pārvietojās ar velo pilsēta. Šonedēļ, kājām ejot, gadījās redzēt indivīdu, kurš nenokāpjot no velo plēsa pāri neregulējamai gājēju pārejai un vēl mašīnai bļāva virsū, ka "šeit, bļ*, ir gājēju pāreja, d***job..". hmm


Pedāļminējs Lite

Avatar

By buzic 65 15.05.2015 12:47:55

Member · 1,159 comments
androns1983 wrote

Pēc nesankcionēta videoieraksta soda?
Ja ļoti vajag, tad to var apstrīdēt imho ... bet nu lai jau būtu.
Bet nu tāpēc es nebraukšu ar GoPro uz stūres. Es labāk čekoju traffiku, tīšām nevienu neprovocēju, izvairos no konfliktsituācijām un ja tādas tomēr rodas, izturos ar sapratni, ka arī citi satiksmes dalībnieki mēdz kļūdīties vai kaut ko nepamanīt. Pārāk tuvu (manuprāt) nobraukušu autovadītāju varu nosaukt par lohu (bet viņš jau tāpat to nedzirdēs).

Atklāti ierēcu par tiem, kas pa logu iskārušies slapjā dikcijā klārē, ka lūk "trotuārs ir tur. Nelien uz ielas" ...

Rezumē - vajag tik mīt, izturēties ar sapratni pret citiem satiksmes dalībniekiem, nekaitināt nevienu, tādējādi parādot, ka ar velo brauc normāli, saprotoši cilvēki un nevāra sūdus uz ceļa un palēnām arī veloheiteri autovadītāju vidū izzudīs.


RS 3.autobusa šoferis pazaudēja savu mēneša prēmiju pēc viena mana e-pasta, kurā aprakstīju konkrēta šopera manevrus uz ceļa. Saņēmu divus oficiālus e-pastus no RS. Labi, pieļausim, ka neviens netika sodīts, un atbildes bija vien manam sirdsmieram, bet vislielākā pievienotā vērtība šim gadījumam bija tā, ka kopš šīs sarakstes "pēkšņi" neviens 3.līnijas buss mani vairs tīšām nekantēja pie Daugavgrīvas ielas apmalēm (vēl pirms ielas rekonstrukcijas)!
p.s. ja ir liela vēlēšanās, varu sameklēt savu saraksti ar RS

Avatar

By averza 15.05.2015 13:04:30

Member++ · 5,039 comments

Video bija vai ticēja uz vārda?

Avatar

By androns1983 15.05.2015 13:25:15

Member · 418 comments

Katrs gadījums tak ir unikāls.
Es tik par to, ka bieži vien no velosipēdista skatpunkta ir ļoti plāna robeža starp gadījumiem, kad autovadītājs vnk kaut ko nav pamanījis, ir pārrēķinājies vai ir bijis neuzmanīgs, vai ir tīšām kantējis un heitojis.

Kļūdīties ir cilvēcīgi un es neuzskatu, ka cilvēks ir pelnījis nesaņemt algu (kas noteikti nebija taisnība, jo tā vnk nevar .. var nesaņemt kaut kādu prēmiju vai piemaksu), ja kādreiz kaut ko nejauši nav pamanījis.

Vnk tāda attieksme jau velk uz austumu kaimiņzemes labākajām tradīcijām - kāds kaut ko nepamanīja un nedaudz patraucēja varbūt, tad jāiet uzreiz redeli retināt ar beisboleni ...


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By buzic 65 15.05.2015 13:29:10

Member · 1,159 comments

tas bija bez filmas. patiesībā es visai mierīgi uztveru visu, kas notiek uz ielas - braucu gar pašu apmali, respektēju autobraucējus un gandrīz ievēroju csn. bet toreiz eksplodēju - bija vasara, sestdienas pievakare, ielas tukšas, tajā vietā divas joslas un blakus gājēju/velo ceļš, kuru ignorēju. par to arī mani "audzināja", konkrēti un visai bīstami iespiežot apmalē. panācu busu pieturā un primātam sejā pateicu visu, ko par viņu domāju, bet vakarā uzrakstīju satiksmei. es pat busa reģistrācijas nr. nepiefiksēju, bet zināju maršruta nr. un laiku, cikos viņš tur bija. izskaitļot, kuršs sēdēja pie autobusa stūres nav grūti.

Avatar

By KasparsS 15.05.2015 13:30:09

Member+ · 2,280 comments
averza wrote

Video bija vai ticēja uz vārda?

Parasti uz tādiem gadījumiem, vairākumgadījumos, ne tikai policija, bet arī RS pārstāvji ir vairāk riteņbraucēju pusē. Arī bez lieciniekiem, video utt. Vismaz no manas pieredzes.
Kas ir, īstenībā, liels pārsteigums.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By KasparsS 15.05.2015 13:31:57

Member+ · 2,280 comments

Tāpēc, tie, kas grib rakstīt sūdzības, bet šaubās par to vai būs no tā jēga... Būs noteikti!


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By buzic 65 15.05.2015 13:34:28

Member · 1,159 comments
androns1983 wrote

Katrs gadījums tak ir unikāls.
Es tik par to, ka bieži vien no velosipēdista skatpunkta ir ļoti plāna robeža starp gadījumiem, kad autovadītājs vnk kaut ko nav pamanījis, ir pārrēķinājies vai ir bijis neuzmanīgs, vai ir tīšām kantējis un heitojis.

Kļūdīties ir cilvēcīgi un es neuzskatu, ka cilvēks ir pelnījis nesaņemt algu (kas noteikti nebija taisnība, jo tā vnk nevar .. var nesaņemt kaut kādu prēmiju vai piemaksu), ja kādreiz kaut ko nejauši nav pamanījis.

Vnk tāda attieksme jau velk uz austumu kaimiņzemes labākajām tradīcijām - kāds kaut ko nepamanīja un nedaudz patraucēja varbūt, tad jāiet uzreiz redeli retināt ar beisboleni ...

ne sūda tas nebija "nejauši". šos "audzinošos manevrus" 3.līnijas busi tur izpildīja regulāri (un tieši 3., jo 13. autobusiem vienmēr izdevās mani pamanīt un, izmantojot divu braukšanas joslu platumu kaut kā nebūt sāniski paspraukties garām), (nez kāpēc uz Vanšu tilta sabiedriskais mani pamana un nekad nespiež pie malas pat tad, kad abas joslas ir pilnas?). toties pēc manas komunikācijas ar RS, es pēkšņi kļuvu redzams un kantēšana beidzās

Avatar

By makaroni 15.05.2015 15:02:44

Member · 921 comments

Tēmas iespaidā pēc ilgiem laikiem izmēģināju VEF tilta braucamo daļu. Tur pat ar 1.5" riepām braukt ir diezgan čābīgi. Nezinu kā tur šosejnieki jūtās.

Pa pašu malu braukt nav iespējams - liekas ka malējie bruģakmeņi vispār nav nostiprināti un aizpildīti (stāv katrs savā plaknē ar pār-centimetrīgām šķirbām), visa mala nosēta ar smiltīm un gar pašu malu ir tāda takā bedre (ūdens noteka?), kurā negribētu ieraut. Sanāk braukt priekšā mašīnām, pa 10cm dziļu labā riteņa risi, kurā tā pat ir ievērojams skaits "izlēkušu" bruģakmeņu un no malas nonestu smilšu.

Vienīgais pluss, ka satiksme tur ir tik lēna, ka visu laiku uz bremzēm jāripina un nevienam īsti netraucē. Ja ne otrādāk. Jo kad mašīnas sastājās, pa labo pusi viņām tikt garām ir diezgan "interesanti", bet pa kreiso var satikt kādu tramvaju vai autogončiku.

Last edited by makaroni (15.05.2015 15:04:39)

Avatar

By kaska 15.05.2015 15:07:24

Member · 887 comments
KasparsS wrote
averza wrote

Video bija vai ticēja uz vārda?

Parasti uz tādiem gadījumiem, vairākumgadījumos, ne tikai policija, bet arī RS pārstāvji ir vairāk riteņbraucēju pusē. Arī bez lieciniekiem, video utt. Vismaz no manas pieredzes.
Kas ir, īstenībā, liels pārsteigums.

KasparsS wrote

Tāpēc, tie, kas grib rakstīt sūdzības, bet šaubās par to vai būs no tā jēga... Būs noteikti!

Es jau mēnesi gaidu atbildi no pārvadātāja.
Laikam tomēr vajadzēja sekot modei - twītot un stagramot, nevis vecmodīgi iesniegt rakstisku sūdzību ar datu nesēju pielikumā ;( big_smile


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By KasparsS 15.05.2015 15:14:36

Member+ · 2,280 comments
KasparsS wrote

, vairākumgadījumos,

Tad Tu esi mazākumgadījums.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By viechuss 15.05.2015 15:44:45

Member · 255 comments

Daudz kas atkarīgs arī no paša pārvadātāja... ja pārvadātājs ir tas pats "izslavētais" Galss Buss, tad, pieļauju, ka var gaidīt līdz pastardienai. Kādreiz dzīvoju Salaspilī un diezgan bieži sanāca ar šiem autobusies braukt. Vismaz tajā laikā, uz jebkuru jautājumu latviešu valodā, vadītājs uz Tevi paskatījās lielām acīm un izdvesa neapmierinātības pilnu "че?". smile


Pedāļminējs Lite

Avatar

By kaska 15.05.2015 15:51:27

Member · 887 comments
viechuss wrote

... ja pārvadātājs ir tas pats "izslavētais" Galss Buss, tad...

Skatos esi piefiksējis manus komentus par Galss Buss  big_smile , bet nē, pie šiem vēl neesmu oficiāli griezies sūdzēties.

Last edited by kaska (15.05.2015 15:52:52)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By viechuss 15.05.2015 16:05:20

Member · 255 comments
kaska wrote
viechuss wrote

... ja pārvadātājs ir tas pats "izslavētais" Galss Buss, tad...

Skatos esi piefiksējis manus komentus par Galss Buss  big_smile , bet nē, pie šiem vēl neesmu oficiāli griezies sūdzēties.

Tavi komentāri GB sakarā nepārsteidz... kā jau teicu, es kādus gadus trīs, četrus, gandrīz ikdienā esmu ar viņiem pārvietojies. Tas gan bija pirms gadiem pieciem, bet diez vai "kontingents" tur ir īpaši mainījies. Izdarot pieļāvumu, ka birojā tur "tādi paši" sēž, mani nepārsteigtu, ka atbildi varētu arī nesagaidīt, vai sagaidīt "че?". smile)

Un, nē, es neesmu rusofobs. smile


Pedāļminējs Lite

Avatar

By bonys 15.05.2015 21:09:51

Member+ · 721 comments

Aizvakar izbraucu Gaisa tiltu ar šosejnieku - rodas bīstamība tajā, ka nebraucot pa pašu joslas vidu ir reāla iespēja priekšējam ratam iesprūst starp bruģakmeņiem, pie tam kratīja tik ļoti, ka uz beigām radās tizla sajūta un šaubas par spējām noturēt stūri rokās...


mtbgarkalne.lv

Avatar

By blieztunmaukt 16.05.2015 01:12:03

Member+ · 1,548 comments

telefoniskas sūdzības RS arī rezultējas  ar jel ko? kādam ir pieredze?

Avatar

By Mihails 16.05.2015 11:04:03

Member · 341 comments
blieztunmaukt wrote

telefoniskas sūdzības RS arī rezultējas  ar jel ko? kādam ir pieredze?

Pats neesmu tā darījis, taču, cik es zinu, viņiem nav starpības, vai iesniedz rakstisku iesniegumu, e-pastu vai vienkārši zvani. Vienīgi neesmu pārliecināts, ka zvana gadījumā kāds pēc tam ziņos par rezultātiem.

Avatar

By Mihails 16.05.2015 20:56:00

Member · 341 comments
androns1983 wrote

Bet nu tāpēc es nebraukšu ar GoPro uz stūres. Es labāk čekoju traffiku, tīšām nevienu neprovocēju, izvairos no konfliktsituācijām un ja tādas tomēr rodas, izturos ar sapratni, ka arī citi satiksmes dalībnieki mēdz kļūdīties vai kaut ko nepamanīt.

Nu jā, piemēram, šī trolejbusa vadītājs nav pamanījis, ka pēc dažiem desmitiem metru būs pietura, iebraucot pieturā nav pamanījis, ka pa labi no viņa atrodas cits transportlīdzeklis, tāpat kā nav pamanījis, ka apsteigšanas laikā intervāls nebija ne tuvu 1-1,5 m, kā pienākas, bet vien daži centimetri. Varbūt ar šādām trolejbusa vadīšanas prasmēm labāk būtu par sētnieku strādājis?

Last edited by Mihails (16.05.2015 20:56:35)

Avatar

By Gatis9 17.05.2015 19:27:01

Member · 13 comments
viechuss wrote

Daudz kas atkarīgs arī no paša pārvadātāja... ja pārvadātājs ir tas pats "izslavētais" Galss Buss, tad, pieļauju, ka var gaidīt līdz pastardienai. Kādreiz dzīvoju Salaspilī un diezgan bieži sanāca ar šiem autobusies braukt. Vismaz tajā laikā, uz jebkuru jautājumu latviešu valodā, vadītājs uz Tevi paskatījās lielām acīm un izdvesa neapmierinātības pilnu "че?". smile

Dzīvoju Salaspilī un šad tad sanāk braukt ar GALSS busiem. Braukšanas kultūras un valsts valodas prasmes ziņā nekas nav mainījies. Šie busi bieži vien nogriež ceļu arī auto vadītājiem, par velo nemaz nerunājot. Pārsvarā gan izmantoju vilcienu, bet tagad jau, kad nelīst lietus, braucu uz Rīgu ar velo. Vēl tik jāiegādājas kārtīga slēdzene un tad vispār braukšu tikai ar velo. Starp citu, ja kādam ir kādi ieteikumi par labām, pārbaudītām velo slēdzenēm, tad lūgtum atsauksmes uz PM, lai šeit neaizietu galīgā beztēmā. smile
Runājot par VEF tiltu, ar velo tur vēl nav nācies braukt, bet ja būtu jābrauc, tad visdrīzāk, ka tomēr izvēlētos braukt pa ietvi (virzienā uz Juglu, pa labo pusi).

Avatar

By androns1983 18.05.2015 15:10:56

Member · 418 comments
Mihails wrote

...nav pamanījis, ka apsteigšanas laikā intervāls nebija ne tuvu 1-1,5 m, kā pienākas, bet vien daži centimetri.

davai gudriniek ... ver vaļā likumi.lv un meklē man tos 1 - 1,5 metrus smile


p.s. - Tur jau bija skaidrs, ka tā naglu kaste stāsies pieturā. Tā vietā, lai piebremzētu, apsteigtu to lūzni pa kreiso pusi un jau pēc 5 minūtēm aizmirstu par to situāciju, Tu spītīgi mini tālāk ar domu "kas nu būs" ... un vēl saki, ka speciāli nemeklē kur pakasīties big_smile


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By averza 18.05.2015 15:58:09

Member++ · 5,039 comments

Metri varbūt likumos nav ierakstīti, taču tai pat laikā konkrētais intervāls nu nekādi nebija drošs, un CSDD braukšanas eksāmens tam vadītājam būtu beidzies tai pašā sekundē.

Avatar

By buzic 65 18.05.2015 16:33:45

Member · 1,159 comments
androns1983 wrote
Mihails wrote

...nav pamanījis, ka apsteigšanas laikā intervāls nebija ne tuvu 1-1,5 m, kā pienākas, bet vien daži centimetri.

davai gudriniek ... ver vaļā likumi.lv un meklē man tos 1 - 1,5 metrus smile


p.s. - Tur jau bija skaidrs, ka tā naglu kaste stāsies pieturā. Tā vietā, lai piebremzētu, apsteigtu to lūzni pa kreiso pusi un jau pēc 5 minūtēm aizmirstu par to situāciju, Tu spītīgi mini tālāk ar domu "kas nu būs" ... un vēl saki, ka speciāli nemeklē kur pakasīties big_smile

Jāsaka, ka, atšķirībā no Tevis, ir pietiekami daudz autobraucēju (arī sab.transporta šoperi), kuri pret velosipēdistiem un riteņbraucējiem izturas ar toleranci un sapratni! To metru csn nav, bet dažiem cilvēkiem (arī autobraucējiem) ir dabas dota dāvana - loģiskā domāšana. Par nožēlu jāsaka - ne visiem.
Personīgi es esmu pieradis pie tā, ka daļa autiņu (tīšām vai vnk neaizdomājoties) mani apdzen gar pašu stūri, bet labi saprotu, ka daļai velobraucēju tas rada pamatīgu stresu un var beigties bēdīgi.

Avatar

By averza 18.05.2015 17:10:33

Member++ · 5,039 comments

Štrunts par stresu. Tas ir nr. 1 iemesls, kāpēc tik liela daļa ciskudriļļētāju brauc pa ietvēm. Nu vismaz es tā domāju, neesmu veicis aptaujas un pētījumus smile