Elkor Rīgas velomaratons

Avatar

By ilarčiks 02.06.2015 13:11:36

Member · 181 comments
entuziasts wrote

Visiem tiem censoņiem , kuri tiek apbižoti, jo sliktie lien priekšā, kā arī visiem tiem potenciālajiem "tautas klases čempioniem "  pārdomām neliels salīdzinājums un ieskats šī gada Tartu Rattaralli , kurš notika jau 34. reizi. dalībnieku vidū bija pārstāvētas 22 valstis, tai skaitā arī kāds simts censoņu no Latvijas.  " Galvenā distance"  ( nevis " sporta distance " )  143 km garumā, kopā 1900 dalībnieku uz starta . No tiem vairāk kā 200 sievietes . Balvas tiek pasniegtas pirmajiem 12 kopvērtējumā un labākajiem 3 visdažādākajās vecumā grupās pa dzimumiem. Īsā distance ( un nevis " Tautas distance" ) 63km .  2100 dalībnieku. Balvas netiek pasniegtas. Tiek fiksēts laiks.
Tad, kad Tu zini , ka Tev priekšā ir 143 km nevis 31 , tad arī ir diezgan vienalga , ja kāds apaļīgs onkulis aizlien priekšā, lai gan tieši šī iemesla dēļ Tartu arī neviens īpaši nemēģina līst citā koridorā. Gonka tāpat visu saliek pa vietām. Šogad Tartu bija viss , ko riteņbraucējs var vēlēties izbaudīt. Gan stiprs sānu vējš, gan pavējš un pretvējš. Gan pagari stiepienāi augšā un interesanti nobraucieni . Gan braukšana lielākās vai mazākās grupā. Savas korekcijas ienesa spēcīgais sānu vējš, tāpēc šogad redzēju diezgan daudz kritienu, kas ir netipiski priekš Tartu. Un nevajag domāt, ka 143 km distancei bija pieteikušies tikai " sportisti ". Tādi , kuri atbilst LV izpratnei par " sporta klasi " tur bija varbūt 200 - 300. Pārējie vienkārši velo un aktīva dzīvesveida fani.  Es nezinu, kas tas pie mums LV ir , bet pat Cerību kausā ( tās ir sacensības zēniem un meitenēm , kuri ir ne vecāki par 14 gadiem ) distances ir garāks par 30 km . Saukt 31 km distanci par velomaratona sacensībām ir absurds. Cilvēki skrien ar kājām vairāk km. Tas nav velomaratons, tas ir veloonānisms, pie tam ar kreiso roku. Un attiecīgi , manā skatījumā , tie kas lien priekša koridoros un  25 - 35 gadu vecumā dižojās ar uzvarām 30 km velomaratonā ir  visīstākie veloonānisti nevis riteņbraucēji. 30 km distanci varētu nodēvēt par " veselības distanci" un aizmirst par balvām.

Basters wrote
jan4ukss wrote

Tas lai saviem censoniem var pablatot redziet es ar 7 koridora iebraucu top6 big_smile Un visi doma ka tu esi vecis maximalaka pakape big_smile

Nu tad man tas nav interesanti,lai kļūtu par veci līst pāri sētai kaut kā pazemojoši.Es pagājušogad finišēju 800 šogad 400 nu man tuvi cilvēki tāpat teica,ka baigais malacis un es arī gana apmierināts.Bet nu katrs par īstu veci kļūst pa savam.

+1

Avatar

By ZIB 02.06.2015 13:14:04

Member · 273 comments
arvils wrote
ZIB wrote
Duff wrote

Manuprāt, lielākajai daļai viss ir galvā - kā savādāk izskaidrot, ka SEB MTB sporta distance ir par 15km garāka, bet tur brauc tikai 200 braucēji un pārējie 2000 sēž tautā - vai tad nevar nobraukt? Tikai 15km vairāk!!!!

...es jau netrenējos, es jau tikai 7dienās izbraucu, man komanda liek, licencei nav naudas, man mati sāp un divas želejas būs papildus jānopērk - atmazka atmazkas galā un katru gadu izdomā tikai ko jaunu

Uztaisīs šosejā 60km distanci un atkal būs tikai 200 dalībnieku, jo tāpat visi sēdēs iekš 30km...

Brauktu distancē amatieriem ar sportiskām ambīcijām (jeb wannabe pro big_smile ), ja tur būtu seba pirmie 3 tautas klases koridori, bet ne sporta klasē, kāda huja pēc man jāsacenšas ar delfīniem un citiem lopiņiem, ja man vēl līdz tautas klases līderiem tālu, kur nu vēl līdz viņiem. Bet kad šobrīd sporta klase ir tik šķidra, galīgi negribās viņā braukt, tikai dalībnieku skaita dēļ.

Nobraukt sporta distanci nekādu problēmu nevienam wannabe amatierim nesagādātu, ja būtu daudz amatieru tajā distancē.

Nespēju nepiekrist. big_smile

Es šinī sakarā gribētu pieminēt Pļaviņu MTB maratonu, jo tur iepriekšējos gados bija lieliska izvēle - bērnu mini apļi 100m-1500m, ģimenes 15km, tautas tipa 30km distance, amatieru-sportistu 50km distance un 87km delfīniem un citiem zvēriem... (katrai distancei protams bij savs nosaukums, es nedaudz pārdēvēju, lai var labāk saprast ideju)
Katrs varēja izvēlēties distanci saviem spēkiem. Nedaudz problēmas radās brīdī, kad vienlaikus finišēja ģimenes brauciena/tautas un amatieru distances braucēji, ātruma starpība starp braucējiem bija diezgan ievērojama.

+ Tieši tā! Ja sebā būtu 60km priekš (elites) un 60km priekš (tautas) ar daudz dalībniekiem, bez problēmām brauktu to smile

P.S viens te džeks rakstīja, ka sporta klasē visi ir amatieri. Es, protams, saprotu, ka viņu algas (retais, ka saņem) ir smieklīgas un ka pro ir tas kas sevi pabaro ar savu nodarbošanos un nedomāju, ka viņi to var izdarīt braucot Latvijā. Doma bija par viņu fizisko verēšanu un treniņiem no bērna kājas smile

Avatar

By Velovelns 02.06.2015 13:23:46

Member · 2 comments

Piekrītu. un interesanti kā būtu, ja tur patiešām piedalītos tik daudz braucēju cik raksta pēc tam. Reālais dalībnieku skaits jau vispār tika dubultots medijos! Bet šitā greizā info jau vispār ir cits stāsts....

aldi wrote

Pasākums labs,interesants ok! Tikai visu to sabojāja izcilie pašvaldības policisti,salīmēja stiklā sodus,tāds pasākums ar vairāku tūkstošu dalībnieku piedalīšanos,svētdiena!!!!Lielākā dala maksas P par velti,bet P pie sacensību norises vietas redziet nedrīkst,pirms nolikt mašīnu tika pajautāts policistam vai drīkst !!!!! Visus "mīlvārdinus"veltu tiem pidariem!!!!

Avatar

By Tootinjsh 02.06.2015 15:32:25

Member · 66 comments

Varbūt kāds sevi ierauga. smile
Ap 1:02 var redzēt kā nedrīskt braukt! smile

https://www.youtube.com/watch?v=-s88fRMEBb8

Last edited by Tootinjsh (02.06.2015 15:35:56)

Avatar

By Mayhem 02.06.2015 15:53:04

Member · 89 comments
Tootinjsh wrote

Varbūt kāds sevi ierauga. smile
Ap 1:02 var redzēt kā nedrīskt braukt! smile

https://www.youtube.com/watch?v=-s88fRMEBb8

Wow, tas zilajā jakā tieši tev priekšā esmu es. Jā, tā čaļa manevrs bija interesants, nolauzu sev pārslēdzēju stikliņu pret priekšā braucošā sēdekli. Nemaz nezināju, ka aiz mums nokrita keksi zemē, mļe, labi ka pats savācos, būtu licies, būtu tu mani pāri mugurai pārbraucis. smile

Last edited by Mayhem (02.06.2015 16:05:10)

Avatar

By Aigi_nr1 02.06.2015 16:03:27

Member · 281 comments

Ooooo, mēs arī esam startējuši kaut kur blakus. Labs video.


Tootinjsh wrote

Varbūt kāds sevi ierauga. smile
Ap 1:02 var redzēt kā nedrīskt braukt! smile

https://www.youtube.com/watch?v=-s88fRMEBb8

Avatar

By Tootinjsh 02.06.2015 16:06:32

Member · 66 comments
Mayhem wrote
Tootinjsh wrote

Varbūt kāds sevi ierauga. smile
Ap 1:02 var redzēt kā nedrīskt braukt! smile

https://www.youtube.com/watch?v=-s88fRMEBb8

Wow, tas zilajā jakā tieši tev priekšā esmu es. Jā, tā čaļa manevrs bija interesants, nolauzu sev pārslēdzēju stikliņu pret priekšā braucošā sēdekli. Nemaz nezināju, ka aiz mums nokrita keksi zemē, mļe, labi ka pats savācos.


Man jau likās, ka tu noliksies, bet pats arī labi saraustījos. Tāds labs domino effekts. Ja kas tajā vietā video ātrums ir 60%, reālitātē, tas notika diezgan ātri.

Avatar

By TrakaisBobis 02.06.2015 16:12:41

Member · 171 comments

Esmu tautas 5.koridora līmenis (ar ambīcijām uz 4.). Aizpagājušo gad pārgāju uz SEB sporta klasi ar iemeslu, lai par to pašu naudu izbaudītu vairāk velo un mazāku burzmu. Kā jau te rakstīja, nav jau problēma nobraukt garāku distanci, jautājums kādā ātrumā. Pēc gada sporta klasē gāju atpakaļ uz tautu jo: 1) ļoti bieži bija tā, ka sporta papildus cilpu nepaspēju nobraukt pirms tautas starta un aiziet tā pati tautas klase tikai jau ar citu noguruma pakāpi, līdz ar to atkrišanu uz tādu līmeni, kur baigais zosu gājiens sākās. 2) Jau minētais azarta trūkums, iespēja samērīties ar sev līdzīgajiem, veidot kolēģu komandas un sacensties savā starpā nevis ar Rietumu Delfin smile
JOPROJĀM ĻOTI VĒLĒTOS BRAUKT GARĀKU DISTANCI, ja tā kļūtu masveidīgāka un mani panāktu max. līdz 4.koridors (tautas TOP200)

Avatar

By jan4ukss 02.06.2015 18:03:48

Member · 227 comments
Ints wrote

Interesanti vai šogad Vienības brauciena šosejas distancē arī būs vajadzīgas licenzes ????  Jo tur vismaz varēja amaiera līmenī nomīt tos 90-100 km un neviens neņēma nost no distances.

Esmu amatieris un esmu ari iznemis licenzi to var jebkursh izdarit un braukt garas distaces big_smile

Avatar

By Eduards 02.06.2015 18:20:46

Member# · 2,686 comments

Daži orgi jau sākuši ieviest vienāda distance visiem, elitei atsevišķa grupa. Būtu SEBa garajā distancē nevis tikai M-Elite, bet M-elite un vēl arī M21 amatieriem (lai vismaz formāli nav sacenšanās ar delfīniem), iespējams dalībnieku skaits palielinātos.

Avatar

By mozo 02.06.2015 19:17:46

Member · 10 comments

Visu cieņu 2439 ar sieviešnieku, 240. vieta big_smile
https://www.dropbox.com/s/bhz2rd0hhd3qe … g.png?dl=0

Tootinjsh wrote

Varbūt kāds sevi ierauga. smile
Ap 1:02 var redzēt kā nedrīskt braukt! smile

https://www.youtube.com/watch?v=-s88fRMEBb8

Avatar

By Befeker 02.06.2015 19:25:41

Member · 33 comments

Tav velo izskatās pēc PSRS laiku sieviešnieka.
Tādēļ vēl lielāks respect.

mozo wrote

Visu cieņu 2439 ar sieviešnieku, 240. vieta big_smile
https://www.dropbox.com/s/bhz2rd0hhd3qe … g.png?dl=0

Tootinjsh wrote

Varbūt kāds sevi ierauga. smile
Ap 1:02 var redzēt kā nedrīskt braukt! smile

https://www.youtube.com/watch?v=-s88fRMEBb8

Avatar

By averza 02.06.2015 19:33:39

Member++ · 5,039 comments

Kaut ko līdzīgu manīju Jūrmalā 4. maijā. Čalis (vīrs?!) turējās pačkā godam smile

Avatar

By Befeker 02.06.2015 19:37:03

Member · 33 comments

Personīgi brauktu garāku distanci, bet braucot ar Fiksīti iekļauties 15 minūtēs aiz līdera man liekas nereāli.
Būtu labi, ja tiesneši ņemtu nost no trases, ja līderis apdzen tevi otro reizi pa apli, tad tevi noņem no trases.
Laika ziņā, tas varētu sanākt ap 40-60 minūtes pēc līdera.

P.S. Personīgais mērķis ir nobraukt distanci līdz galam pēc iespējas labāk.

P.S.S. Vai tad vienas dienas licenzi nevar iekļaut dalības maksā? Ja bez tās amatierus negrib laist uz garo grupu.

Last edited by Befeker (02.06.2015 19:55:13)

Avatar

By gaga 02.06.2015 20:03:46

Member+ · 2,160 comments

šķiet tas džeks ar sieviešnieku bija arī Ķekavas braucienā .. normāla izklaide

Avatar

By Mayhem 02.06.2015 22:41:33

Member · 89 comments

Kāds no jums ir ticis vēl pie bildēm/galerijām, kuras nav iemestas šeit un neatrodas velo.lv?

Avatar

By Juris.St 03.06.2015 10:30:02

Member · 53 comments
gaga wrote

šķiet tas džeks ar sieviešnieku bija arī Ķekavas braucienā .. normāla izklaide

Iedomājieties kā viņš brauktu ar sporta riteni!!!!!!

Avatar

By gaga 03.06.2015 10:35:04

Member+ · 2,160 comments

nu ja laba vieta startā tad cik tur tā darba atsēdēt grupā?

Avatar

By Sram 03.06.2015 10:48:12

Member · 1,188 comments

Es sogad gandriz vispar netrenejoties ( nav pat 1000 km pec odo. ) no pirmaa koridora dzekiem nevareeju atsedeet. Chali ar psrs sievieshnieku redzeju, braucaam vienaa packaa ilgu laiku. Vareeja redzeet, ka calis nav iesaaceejs un manuprat tadu "prikolu" ir izspelejis speciali. Ciska chalim arii nebija no mazaakajaam smile Katraa gadijumaa respect smile

Avatar

By Anrijs 03.06.2015 11:16:38

Member · 39 comments
Mayhem wrote
Tootinjsh wrote

Varbūt kāds sevi ierauga. smile
Ap 1:02 var redzēt kā nedrīskt braukt! smile

https://www.youtube.com/watch?v=-s88fRMEBb8

Wow, tas zilajā jakā tieši tev priekšā esmu es. Jā, tā čaļa manevrs bija interesants, nolauzu sev pārslēdzēju stikliņu pret priekšā braucošā sēdekli. Nemaz nezināju, ka aiz mums nokrita keksi zemē, mļe, labi ka pats savācos, būtu licies, būtu tu mani pāri mugurai pārbraucis. smile

Tie, kuri krita, nokrita man priekšā, labi, ka paspēju savākties un sabremzēt!, taču pēctam vajadzēja labi iemīt, lai Jūs panāktu, bet pie Radisona pienācu atkal klāt smile

Avatar

By arvils 03.06.2015 11:32:02

Member · 285 comments
Sram wrote

Es sogad gandriz vispar netrenejoties ( nav pat 1000 km pec odo. ) no pirmaa koridora dzekiem nevareeju atsedeet. Chali ar psrs sievieshnieku redzeju, braucaam vienaa packaa ilgu laiku. Vareeja redzeet, ka calis nav iesaaceejs un manuprat tadu "prikolu" ir izspelejis speciali. Ciska chalim arii nebija no mazaakajaam smile Katraa gadijumaa respect smile

Kopš kura laika "ciskas" izmērs, sevišķi amatieru vidē, kaut ko izsaka? Ja no anatomijas un fizioloģijas nav pilnīgi nekāda sajēga, tad neraksti te stulbības ibio big_smile:D  Paskaties pirmajās grupās uz tiem NN / RRS / ķnss bērniem. Viņi visi ir skali un minās nesūdīgi, bet mamili ar gigantiskajām ciskām pārsvarā tirinās ap 3. 4. utt  grupām. nu nav tā, ka jo lielāka, jo labāka big_smile Tālāk neskaidrošu, secinājumus izdari pats.

P.S. Man vienīgajam šķiet, ka šai forumā ir kaut kāda apsēstība ar ciskām? big_smile
P.P.S. Ja tas džeks izceltu metālu kādā līdzīgā gonkā ar Aistu, es viņam personīgi abvalvošanā pasniegtu kasti ar cepumiem big_smile

Last edited by arvils (03.06.2015 11:33:44)


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By Sram 03.06.2015 13:08:28

Member · 1,188 comments

Paarteicos, ne ciska, bet apaksheejais muskulis. Esmu redzejis daudz, loti daudz ritenbrauceju kaajas un atskiru kuram vina ir treneeta un kuram vnk drukna vai parasta big_smile

Avatar

By radiohead 03.06.2015 16:18:14

Member · 322 comments
arvils wrote
Sram wrote

Es sogad gandriz vispar netrenejoties ( nav pat 1000 km pec odo. ) no pirmaa koridora dzekiem nevareeju atsedeet. Chali ar psrs sievieshnieku redzeju, braucaam vienaa packaa ilgu laiku. Vareeja redzeet, ka calis nav iesaaceejs un manuprat tadu "prikolu" ir izspelejis speciali. Ciska chalim arii nebija no mazaakajaam smile Katraa gadijumaa respect smile

Kopš kura laika "ciskas" izmērs, sevišķi amatieru vidē, kaut ko izsaka? Ja no anatomijas un fizioloģijas nav pilnīgi nekāda sajēga, tad neraksti te stulbības ibio big_smile:D  Paskaties pirmajās grupās uz tiem NN / RRS / ķnss bērniem. Viņi visi ir skali un minās nesūdīgi, bet mamili ar gigantiskajām ciskām pārsvarā tirinās ap 3. 4. utt  grupām. nu nav tā, ka jo lielāka, jo labāka big_smile Tālāk neskaidrošu, secinājumus izdari pats.

P.S. Man vienīgajam šķiet, ka šai forumā ir kaut kāda apsēstība ar ciskām? big_smile
P.P.S. Ja tas džeks izceltu metālu kādā līdzīgā gonkā ar Aistu, es viņam personīgi abvalvošanā pasniegtu kasti ar cepumiem big_smile

Shampja kaste no manis ja dzeks izcels jelkad pjedestaalu. smile

Man bija ta iespeja ar vinju un to pashu riteni braukt pagajushajaa gadaa kopaa vienaa no SEB MTB iepazishanas braucieniem. Dzekam krampis bija loti labs. Respect.


no cycling, no party

Avatar

By hrkama 03.06.2015 17:51:04

Member · 114 comments

Kuram ir vēlme izbaudīt garākus un labi organizētus mačus iesaku šo
http://granfondoestonia.com/
Esmu piedalījies skreišanas un triatlona sacensībās Igaunijā. Dalības maksas diezgan lielas taču organizācija visaugstākajā līmenī.

Avatar

By Anrijs 04.06.2015 00:35:49

Member · 39 comments

https://www.youtube.com/watch?v=_FIe3GLlpgE
6:07 Meiča laikam šokā no kritiena iet pūlī, ārprāc!

Avatar

By jods 04.06.2015 07:49:36

Member · 37 comments

Viņa gāja pēc ūdens pudeles un vēl bija dusmīga, kad aizrādīja

Avatar

By arvils 04.06.2015 09:42:24

Member · 285 comments
jods wrote

Viņa gāja pēc ūdens pudeles un vēl bija dusmīga, kad aizrādīja

Jā... es laikam tur diezgan skarbi uzbrēcu, bet ja godīgi, tad tas, ko viņa tur veidoja, bij diezgan bīstami.


VELO+
Ⓥ - Powered by plants