Ko ņemt līdzi?

Avatar

By Mayhem 23.03.2015 22:24:03

Member · 89 comments

Sveiki. smile

Pagājušogad šeit kaut kāda tēma pacēlās par tādiem krietni garākiem braucieniem un dalīšanos pieredzē. Pastāstīju par savu pagājušā gada braucienu, nosaucu arī ko ēdu dzēru un saņēmu atsauksmes, ka darīju lieki un bezjēdzīgi. Tas bija galvenokārt attiecībā uz tām SiS želejām, kur viens cilvēks neizskaidroja gan kāpēc, bet pateica, ka tie produkti ir paredzēti pavisam citam mērķim, bet par cik zināšanu par tiem produktiem ir maz, tad arī necentos neko apstrīdēt.

Šogad braukšu 240km, pa šoseju, vienā piegājienā. Pārgalvīgi lidot plāns nav, bet ir mērķis nobraukt to ne lēnāk par 25-27km/h.

Gribētu no kāda garāku distanču eksperta uzzināt, ko ņemt līdzi no ēdiena/dzēriena, vairāk runājot par tiem sporta produktiem. Par riekstiem, rozīnēm, cepumiem, banāniem un pitstopos visādām vistas maizītēm it kā ir skaidrs. Kā tad beigu beigās ir ar tām želejām, kā ir ar tiem pulveriem, kurus sajauc ar ūdeni un vēl recovery pulveriem, kurus ar pienu beigās dzer, u.tml. Ir jēga, nav jēga? Vajag/nevajag? Es būtībā braucot 100km pa kādām 3h, pamatā iztieku ar ūdeni un pāris banāniem, bet gribas arī tā, lai nenāk ģībonis beigās.

Avatar

By neputns 23.03.2015 23:23:15

Member · 789 comments

laikam jau jutīsies mierīgāks ja uz ēdiena būs virsū rakstīts SPORT!Tas nekas ka daudzus sporta dzērienus pērkot tu samaksā par parastu cukura ūdeni.Tas nekas ka no dažiem vairāk bojājas veselība nekā labums.Daudzas lietas reklamē slaveni sportisti,bet patiesībā tos mēslus viņi paši nemaz nelieto.Es atbalstu dabīgo pārtiku,bez uzrakstiņa SPORT, bez krāsaina papīriņa.
Es ēdienu iedalu nevis cepumos,riekstos un kartupeļos,bet gan Ātrie ogļhidrāti,lēnie ogļhidrāti,tauki un olbaltumvielas.Tātad taukus tev nevajag(cepumi un rieksti ir tauki,cepumos būs gan palmu tauki kuri nesadalās,gan piesātinātās taukskābes gan ātrie ogļhidrāti,riekstos būs labie tauki,kurus tev arī nevajag,jo tauki nobloķē olbaltumvielu uzsūkšanos,ja olbaltumvielas neuzsūksies tad iestāsies saucamais kanibālisms,ķermenis ņems no muskuļiem un tas ir ļoti slikti)
Tātad 2 dienas iepriekš sevi vajag uzlādēt ar saliktajiem lēnajiem ogļhidrātiem(griķi,putraimi,pilngraudu makaroni un tādā garā)no rīta auzu pārslas(īsāk sakot arī lēnos)tad braukšanas laikā var sākt lietot kaut ko kas ātri uzsūcas(vīnogu cukurs esot ļoti labs)un brauciena beigās olbaltumvielas(tikai ne lēnās,kā piemēram biezpiens) un tikai un vienīgi ātros ogļhidrātus(ātrie ir kartupeļi,rīsi,dažādi dārzeņi)ķermenim nav laika gaidīt vajag uzreiz uzpildīt.
Brauciena beigās ja runā par olbaltumvielām ideāls ir smiltenes piena Piena spēks(bez garšas,zilā pudelīte)
Šeit es uzmetu mazu skici kā pareizi būtu jāēd,var jau arī ēst nepareizi ja ķermenis tā ir pieradis.
Vai ir jēga no pareizas ēšanas?to tu pats zināsi,nu paskaties darbā uz kolēģiem kuri maz kustās un ēd bulciņas,tad sapratīsi.
Atceries ka nav nekā vērtīgāka par īstu dabīgu ēdienu,jo tie kuri ražo pulverus tos iegūst no pavisam parastiem produktiem!!!

Avatar

By DZ 23.03.2015 23:33:44

Member · 3,501 comments

230Km ar vidējo 35 pāris reizes esmu braucis ar vienu 500ml fļagu un vienu musli batoniņu, kurš maximā maksā kautkādi 13centi.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By čukča 24.03.2015 05:28:55

Member+ · 607 comments
DZ wrote

230Km ar vidējo 35 pāris reizes esmu braucis ar vienu 500ml fļagu un vienu musli batoniņu, kurš maximā maksā kautkādi 13centi.

Nu gan Tu fleitē. Ja nu vienīgi visu ceļu vējš 50m/s mugurā pūta. Interneta lielībnieku skaitļi jāizdala ar 2, lai nonāktu kaut cik tuvu patiesībai.

Avatar

By profesors 24.03.2015 07:09:20

Member+ · 539 comments

165 ar vidējo 27-28 km/h,  viena pietura, 0,5 l kolas un pāris snikeri, nu jā un protams blašķe ar enerģijas dzērienu. Vēl gribu piebilst, ka jaunība man sen aiz muguras un svars ap 100.


es gribu uzbraukt kalnā visaugstākā, ne spēka man pietrūks, ne bail man no kā

Avatar

By sursurs 24.03.2015 07:28:24

Member · 905 comments

Atradušies lielībnieki.
Pirmkārt, jau jāskatās katra cilvēka trenētība un attiecīgi pulsi, ar kādiem tas brauciens tiek darīts utt. Ja vienam tas vidējais ātrums 25-27 ir pastaiga pļavā, kur pulss pat neuzkāpj līdz aerobajam slieksnim (esmu pati šitā 65km nobrauksui ar vidējo 26 un vidējo pulsu 114), citam tas ātrums jau ir bezmaz uz anaerobā pulsa sliekšņa, kur uzreiz vairāk jāiespringst gan par pārtiku, gan visu pārējo.
Es ar esmu savu vienīgo divsimtnieku -> 228km nobraukusi ar nokrautu mtb velo ar vidējo kkur ~23km/h (trešdaļu ceļa bija pret-sānvējš, kur man ātrums bija kkur 19km/h) ēdot pilnīgi visu nepareizi nekā minēts pirmajā komentārā. Toreiz gan braucu bez pulsometra, bet anyway centos tā pavisam mierīgi un rezultātā nejutās nekāds smagums kājās, izsalkums vai nogurums ne tajā ne arī nākamajās dienās. Bet nu braucot ar pavisam zemu pulsu mierīgi var atļauties neievērot gandrīz neko no pārtikas padomiem un ēst (vai neēst smile ) aptuveni to pašu, ko ēstu, ja būtu paredzēta, piemēram, mierīga pastaiga cik tur to stundu garumā. smile

Last edited by sursurs (24.03.2015 07:38:20)


velo 4ever

Avatar

By profesors 24.03.2015 07:39:10

Member+ · 539 comments

Neviens te nelielās, bet tikai grib pateikt, ka nevajag iespringt un nekāda īpaša pārtika šim pasākumam nav vajadzīga. Ja 240 km taisītos braukt katru dienu nedēļu no vietas tad gan būtu jāsāk domāt.

Last edited by profesors (24.03.2015 07:41:24)


es gribu uzbraukt kalnā visaugstākā, ne spēka man pietrūks, ne bail man no kā

Avatar

By DZ 24.03.2015 07:50:26

Member · 3,501 comments
čukča wrote
DZ wrote

230Km ar vidējo 35 pāris reizes esmu braucis ar vienu 500ml fļagu un vienu musli batoniņu, kurš maximā maksā kautkādi 13centi.

Nu gan Tu fleitē. Ja nu vienīgi visu ceļu vējš 50m/s mugurā pūta. Interneta lielībnieku skaitļi jāizdala ar 2, lai nonāktu kaut cik tuvu patiesībai.

Pavējā ir bijis 37-38Km/h uz 230Km vienā virzienā.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By Andersons 24.03.2015 09:12:08

Member+ · 2,638 comments

Dažus gadus atpakaļ pacēlu vienu trīssimtnieku ar vidējo ātrumu 35km/h, tur nu gan ar vienu ūdens pudeli un batoniņu negāja cauri, izdzēru piie ap 6 litri šķidruma un vēl uzkodas, šokolāde un sazin vēl kas. Negribu lielīties, tikai saku to ka ar tīru ūdeni pie šādiem hodiem tālu netiksi.


Team Velo+ Bottari Baltic
From 10km ITT to 1,500km ultra.

Avatar

By KasparsS 24.03.2015 09:29:15

Member+ · 2,280 comments

Atkarīgs no tā cik ļoti organisms ir adaptēts tādiem pasākumiem, no tā kāda temperatūra ārā, no augstummetriem, no velosipēda utt..
Bet vissvarīgāk ir tas ko ēdīsi iepriekšējā dienā/dienās nevis brauciena dienā.

Siltā vasaras dienā, pie 22 grādiem, trenēts organisms, ar 0,5-1l šķidruma un vienu batoniņu, ar vidējo 30+, 200km var nobraukt. Tikai ne ar sursura piekrauto velosipēdu.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By Barts 24.03.2015 09:32:32

Member · 809 comments

Sāk izskatīties pēc krānu mērīšanās smile

Piekrītu, ka neko mega navajag. Pietiek ar dzērienu, batoniem, kādu melno šoko...,
problēma ir cita, man parasti pēc ~150km dibens sāk palikt "jutīgs", jo nav pieradis pie tik ilgas sēdēšanas, tāpēc vajadzētu pievērst uzmanību, lai biksēm ir labs pampers un atbilstošs krēms.

Avatar

By RRRS 24.03.2015 09:36:20

Member · 51 comments
čukča wrote
DZ wrote

230Km ar vidējo 35 pāris reizes esmu braucis ar vienu 500ml fļagu un vienu musli batoniņu, kurš maximā maksā kautkādi 13centi.

Nu gan Tu fleitē. Ja nu vienīgi visu ceļu vējš 50m/s mugurā pūta. Interneta lielībnieku skaitļi jāizdala ar 2, lai nonāktu kaut cik tuvu patiesībai.

Es gan teikšu ka ticu DZ teiktajam par ātrumu. Pārsvarā DZ redzu uz ielas braucot ar ITT ričuku. Pārtikas daudzumu nevaru komentēt.

Avatar

By 436 24.03.2015 10:18:22

Member · 822 comments
RRRS wrote

Es gan teikšu ka ticu DZ teiktajam par ātrumu. Pārsvarā DZ redzu uz ielas braucot ar ITT ričuku. Pārtikas daudzumu nevaru komentēt.

ātrums ta ok, bet ar vienu musli batonu es pusdienu pat pie televizora nenosēdētu

Avatar

By arvils 24.03.2015 10:21:07

Member · 285 comments
neputns wrote

laikam jau jutīsies mierīgāks ja uz ēdiena būs virsū rakstīts SPORT!Tas nekas ka daudzus sporta dzērienus pērkot tu samaksā par parastu cukura ūdeni.Tas nekas ka no dažiem vairāk bojājas veselība nekā labums.Daudzas lietas reklamē slaveni sportisti,bet patiesībā tos mēslus viņi paši nemaz nelieto.Es atbalstu dabīgo pārtiku,bez uzrakstiņa SPORT, bez krāsaina papīriņa.
Es ēdienu iedalu nevis cepumos,riekstos un kartupeļos,bet gan Ātrie ogļhidrāti,lēnie ogļhidrāti,tauki un olbaltumvielas.Tātad taukus tev nevajag(cepumi un rieksti ir tauki,cepumos būs gan palmu tauki kuri nesadalās,gan piesātinātās taukskābes gan ātrie ogļhidrāti,riekstos būs labie tauki,kurus tev arī nevajag,jo tauki nobloķē olbaltumvielu uzsūkšanos,ja olbaltumvielas neuzsūksies tad iestāsies saucamais kanibālisms,ķermenis ņems no muskuļiem un tas ir ļoti slikti)
Tātad 2 dienas iepriekš sevi vajag uzlādēt ar saliktajiem lēnajiem ogļhidrātiem(griķi,putraimi,pilngraudu makaroni un tādā garā)no rīta auzu pārslas(īsāk sakot arī lēnos)tad braukšanas laikā var sākt lietot kaut ko kas ātri uzsūcas(vīnogu cukurs esot ļoti labs)un brauciena beigās olbaltumvielas(tikai ne lēnās,kā piemēram biezpiens) un tikai un vienīgi ātros ogļhidrātus(ātrie ir kartupeļi,rīsi,dažādi dārzeņi)ķermenim nav laika gaidīt vajag uzreiz uzpildīt.
Brauciena beigās ja runā par olbaltumvielām ideāls ir smiltenes piena Piena spēks(bez garšas,zilā pudelīte)
Šeit es uzmetu mazu skici kā pareizi būtu jāēd,var jau arī ēst nepareizi ja ķermenis tā ir pieradis.
Vai ir jēga no pareizas ēšanas?to tu pats zināsi,nu paskaties darbā uz kolēģiem kuri maz kustās un ēd bulciņas,tad sapratīsi.
Atceries ka nav nekā vērtīgāka par īstu dabīgu ēdienu,jo tie kuri ražo pulverus tos iegūst no pavisam parastiem produktiem!!!

+1!  Nespēju nepiekrist.

Pats gan neesmu braucis par 150km garākus gabalus, bet princips jau nemainās, vienkārši vajadzēs vairāk ūdeni un vairāk kaut ko apēst, lai neatrautu hipoglikēmiju, dehidrēšanos un citus labumus... Man personīgi lielāko problēmu sagādā noberztā pakaļa pēc 4+h braucieniem, jo neesmu veicis uzsēdes mērīšanu utt. Vispār ir tā, ka sevi vajag pamazām pieradināt pie arvien garākiem gabaliem. Pamazām "braukšana kļūs efektīvāka", līdz ar to pirms brauciena varēsi sevi uzlādēt krietni ilgākam laikam, brauciena laikā par ēšanu varēsi sākt domāt vēlāk un retāk.


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By ktn 24.03.2015 11:11:01

Member+ · 1,642 comments

Sporta dzērienos ir daudz vajadzīgo mikroelementu, sāļu un elektrolītu, un tas viss ir pareizās, zinātniski pārdomātās proporcijās. Protams, šādam braucienam jālieto kaut kas, kas ir paredzēts aerobai slodzei. Es ieteiktu ņemt vienu pudeli sporta dzērienam, otru - tīram ūdenim, līdzi pulveri un pa ceļam uzpildīties. Un batoniņi un augļi, un/vai želejas. Želeja ir ļoti laba tādā ziņā, ka ja jūti, ka tomēr ir par maz, viņa ātri iedarbojas un jūties kā cilvēks arī distances beigās. Protams, nauda, lai var pa ceļam kādu kafiju, biezpienmaizīti un to pašu ūdeni nopirkt. smile


Coffee & Racing. Adventures, too.

Avatar

By ktn 24.03.2015 11:14:28

Member+ · 1,642 comments
RRRS wrote
čukča wrote
DZ wrote

230Km ar vidējo 35 pāris reizes esmu braucis ar vienu 500ml fļagu un vienu musli batoniņu, kurš maximā maksā kautkādi 13centi.

Nu gan Tu fleitē. Ja nu vienīgi visu ceļu vējš 50m/s mugurā pūta. Interneta lielībnieku skaitļi jāizdala ar 2, lai nonāktu kaut cik tuvu patiesībai.

Es gan teikšu ka ticu DZ teiktajam par ātrumu. Pārsvarā DZ redzu uz ielas braucot ar ITT ričuku. Pārtikas daudzumu nevaru komentēt.

Neapšaubu DZ fizisko varēšanu, bet kāpēc jālielās kā tādam bērnudārzniekam? Manās acīs ikviens iesācējs, kas cenšas, ir daudz cienījamāks un arī daudz vairāk sasniedzis par talantu, kas savus sasniegumus izmanto, lai mačo stilā izrādītu savu pārākumu (vismaz virtuālajā saziņā). Par inteliģenci tas neliecina (nejaukt ar intelektu).


Coffee & Racing. Adventures, too.

Avatar

By DZ 24.03.2015 21:24:57

Member · 3,501 comments
436 wrote
RRRS wrote

Es gan teikšu ka ticu DZ teiktajam par ātrumu. Pārsvarā DZ redzu uz ielas braucot ar ITT ričuku. Pārtikas daudzumu nevaru komentēt.

ātrums ta ok, bet ar vienu musli batonu es pusdienu pat pie televizora nenosēdētu

Pēctam kārtīga ēdienreize.
Autors taču jautāja lai mēs dalītos pieredzē, tad lūk, ar to arī dalos wink
patiesībā jau bieži vien ir tā, ka garos treniņus beidzu līdz ar melnu nakti, tāpēc nesanāk laika piestāt un nopirkt kādu banānu. Bet vispār ja brauc virs 100Km, kāds banāns un musli batons ir viss ko vajag, virs 200 droši piestāj kādā ēdnīcā un paņem pusdienas.

Last edited by DZ (24.03.2015 21:26:25)


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By Velomens 24.03.2015 21:40:50

Member+ · 1,681 comments
DZ wrote

230Km ar vidējo 35 pāris reizes esmu braucis ar vienu 500ml fļagu un vienu musli batoniņu, kurš maximā maksā kautkādi 13centi.

Cik daudz apēd un izdzer, kad brauc 600+ ?


Veloceļojumi www.velomens.lv

Avatar

By KasparsS 24.03.2015 21:40:56

Member+ · 2,280 comments
arvils wrote

Pats gan neesmu braucis par 150km garākus gabalus, bet princips jau nemainās, vienkārši vajadzēs vairāk ūdeni un vairāk kaut ko apēst

Книгу не читал, но мнение имею.
Te var nepiekrist.
Jo pēc Tavas loģikas - ja uz 100km vajag 1 batoniņu un 1 pudeli dzeramā, tad uz 300km vajadzēs 3 batoniņus un 3 pudeles dzeramā. smile Tā īsti nebūs.
neptūnam ļoti piekrītu par to, ka svarīgi ir pareizi ēst 1-2 dienas pirms brauciena. un ļoti nepiekrītu par to, ka ar "SPORT" uzrakstu dzērieni ir neefektīvi.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By Ansis 25.03.2015 00:11:53

Member++ · 3,685 comments

Daži skaitļi no diplomētu sporta fiziologu rakstiem:

Ja bezvēja apstākļos brauc uz 30 km/h, gaisa pretestība + rites berze = 130 kcal/h
Velo KPD ir 25%, tāpēc no organisma tas prasa 4x vairāk, tātad 520 kcal/h
Pieskaitot cilvēka "bāzes" enerģijas patēriņu (dzīvības un temperatūras uzturēšanas procesi), kopā iznāk ap 640 kcal/h

Tālāk varam lasīt uz iepakojuma, cik katram batoniņam ir kcal. Parasti iznāk, lai uzturētu enerģijas bilanci līdzsvarā, stundas laikā jānoēd 4 vai 5 gab.

Kāpēc tas perfekti nestrādā?
1. Ja pareizi ēsts pirms brauciena (turklāt nevis pēdējā ēdienreize, bet 2 pēdējo dienu garumā), izbraucot ir liels tērējamās enerģijas uzkrājums.
2. Ēst batoniņus, kad ir jau iestājies slābanums, ir par vēlu! Šie 640 kcal/h prasa ap 3 g/min glikogēna (pēc gremošanas organisma pārstrādātus ogļhidrātus). Savukārt tikko sagremota batoniņa enerģētiskā masa ir jāpārnes asins plūsmai, kas max ir ap 1 g/min. Trīs reizes mazāk nekā vajag. Tāpēc ir jābūt paēdušam "divas trešdaļas uz priekšu", un katru brīdi izdosies "pieēst klāt" tikai vienu trešdaļu.

Avatar

By sursurs 25.03.2015 06:44:26

Member · 905 comments

Ansim - drusku nesaistīti, bet jautājums saistībā ar tām patērējamajām kcal: ja tie paši garie/ilgie braucieni tiek veikti zemā pulsā&ātrumā ar mērķi nomest kko no liekā svara, tad kas būtu jāēd, lai rumpītis nenoēstu arī musīšus? Man teiksim izdevās dažu ned. laikā tikt vaļā no >4kg, no kuriem aptuveni trešā daļa izrādījās muskuļi (nu vismaz pēc tiem aptuvenajiem mērījumiem ar kkādu speciālu verķi). Lielākoties neēdu neko - tikai dzēru (pirms brauciena bija pilngraudu auzu pārslas ar kefīru un pēc (vakariņās) - kaut kādi dārzeņu/gaļas sautējumi, u.tml). Kas bija jāēd (piem., slodzes laikā), lai tie tauki tomēr pazustu, bet tā musīšu daļa paliktu? smile

Last edited by sursurs (25.03.2015 06:45:02)


velo 4ever

Avatar

By NilsS 25.03.2015 07:39:52

Member · 775 comments

olbaltumi jāēd, var arī pulverus palietot. Taukiem racionā jābūt ap 10%    obligāti, starp citu. Un ir tāda keto diēta, kuras piekritēji visu šo ogļhidrātu štelli uzskata par galīgi nepareizu, jo daudz  vairāk enerģijas organisms var iegūt no taukien. Tas saskan arī ar mūsu ģenētiskajām saknēm, jo medījot nācās kapāt nopietni un bez makaroniem...
Zināmā mērā tas ko raksta Dz apstiprina faktu, ka  trenēts organisms   var ilgstoši darboties augstā slodzē.
noskrien.lv var atrast lietotāju oreman - viņš pēc šīs filozofijas skrien maratonus un pat garākas distances, turklāt  galīgi neslikti amatierim

Last edited by NilsS (25.03.2015 10:12:38)

Avatar

By NilsS 25.03.2015 10:15:05

Member · 775 comments

Ideja par eļļas pudeli ir labā smile Un nepārprotiet - es neesmu keto diētas sludinātājs, vienkārši dalījos ar info, ka ir arī savādāki uzskati:) katrs pats lai izvērtē kas labāk der.

Last edited by NilsS (25.03.2015 10:38:13)

Avatar

By arvils 25.03.2015 10:27:08

Member · 285 comments
NilsS wrote

Ideja par eļļas pudeli ir labā smile  un nepārprotiet - es neesmu keto diētas sludinātājs, vienkārši padalījos ar info, ka ir arī savādāki uzskati.

Uii.. es jau to nebiju domājis kā sarkasmu, uzbraucienu vai vēl kā savādāk. Es neesmu kādas konkrētas diētas piekritējs; un pilnīgi noteikti nenolieku tos, kuri saskatījuši ko vērtīgu un vienkārši jūtas labāk piekopjot kādu no diētām, salīdzinot ar "ēdu to, jo man tas garšo" variantu smile


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By Ansis 25.03.2015 11:04:07

Member++ · 3,685 comments

"Kas bija jāēd (piem., slodzes laikā), lai tie tauki tomēr pazustu, bet tā musīšu daļa paliktu? smile"
Muskuļu augšanu nodrošina aminoskābes, kas ir olbaltumvielās. Mūsdienās garajām slodzēm paredz sporta dzērienus (vai pulverus), uz kuriem lieliem burtiem uzrakstīts 1:4 vai pat 1:2. Tā ir attiecība starp ogļhidrātiem un piena sūkalu ekstraktu (var būt kaut kas mazliet cits, bet angiski parasti whey protein isolate). Tam vajadzētu būt Sursura risinājumam, bet jāsaka, ka praksē tas parasti strādā mazāk efektīvi kā produktu aprakstos:)
Ne mazāk svarīgi ir tas, ka efektīvu tauku šķelšanu panāk ar ilgstošu treniņu darbu.
NilaS rakstītais ir pretrunā ar pēdējos vismaz 20 gados novēroto un pierādīto.
No dzimtās valodas avotiem Dr. Ēriks Sliders raksta:
"Ogļhidrāti – vienkāršāk izsakoties – cukuri mūsu organismā ir vissvarīgais enerģijas avots, īpaši, ja muskuļu apgāde ar skābekli ir nepietiekama. Rēķinot uz vienu skābekļa molekulu, cukuri spēj organismam piegādāt par 12 % vairāk ATF kā tauki. (ATF - adenozintrifosfāts, molekula, kura muskuļos, pārveidojoties par difosfātu, atbrīvo enerģiju muskuļu darbam, visas pārējās vielas - kreatīns, glikogēns utt. - nepieciešami tikai ATF rezervju atjaunošanai.)
"... visu šo ogļhidrātu štelli uzskata par galīgi nepareizu" - cilvēka organismā ogļhidrātu pārstrādāšana glikogēnā, uzkrāšanās muskuļos un rezerves veidā aknās strādā lieliski, tāpēc jābūt ļoooti alternatīvam teorētiķim, lai to sauktu par galīgi nepareizu.

Avatar

By sursurs 25.03.2015 12:56:07

Member · 905 comments
Ansis wrote

"Kas bija jāēd (piem., slodzes laikā), lai tie tauki tomēr pazustu, bet tā musīšu daļa paliktu? smile"
Muskuļu augšanu nodrošina aminoskābes, kas ir olbaltumvielās. Mūsdienās garajām slodzēm paredz sporta dzērienus (vai pulverus), uz kuriem lieliem burtiem uzrakstīts 1:4 vai pat 1:2. Tā ir attiecība starp ogļhidrātiem un piena sūkalu ekstraktu (var būt kaut kas mazliet cits, bet angiski parasti whey protein isolate). Tam vajadzētu būt Sursura risinājumam, bet jāsaka, ka praksē tas parasti strādā mazāk efektīvi kā produktu aprakstos:)
Ne mazāk svarīgi ir tas, ka efektīvu tauku šķelšanu panāk ar ilgstošu treniņu darbu.

Tad pārvēršot normālā pārtikā (atvainojos, bet negrasos bez īpaša iemesla sākt pirkt kkādus tur sporta dzērienus / pārtiku big_smile) to 1:4 vai 1:2, tas nozīmē ko - līdzi jāņem 1 snikers un puskilo siera? Vai pēc slodzes jāapēd? smile Tad būs pareizā attiecība?


velo 4ever

Avatar

By gaga 25.03.2015 13:33:20

Member+ · 2,160 comments

ar 1:4 laikam domāts high5 kur 1 daļa olbaltumvielu un 4 daļas ogļhidrāti