Velo gadžets - ražots Latvijā!

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 12:39:28

Member · 14 comments

Sveiki visiem! Vēlos padalīties ar informāciju šeit.
Kādu laiku iepriekš, braucot ar velosipēdu darba dienā man apnika katru reizi apstāties, lai kādam piezvanītu, vai saņemt zvanus un skatīties, kas man zvana. Man radās ideja ustaisīt kaut ko advancētāku par vienkārši hands-free kontroles sistēmu. Sāku domat kā to labāk izdarīt un... izdomaju! Pulti, kuru var piestiprināt pie stūres un kontrolēt to ar īkšķi, roku neatraujot no gripsiem.

Ar pults palīdzību var ne tikai pieņemts vai atcelt zvanus, bet arī pašam ir iespēja piezvanīt. Uz telefona tiek instalēta programma, kurā Tu vari izvēlēties 10 līdz 15 kontaktus, kuriem zvani vissbiežāk. Pec tam ar pogām var izvēlēties kuram zvanīt - ar balss ziņas palīdzību tiks komentēts, kam Tu zvanīsi. Papildu tam, radās idejas, ar kādām funkcijām vēl papildināt ierīci un ko ar tās palīdzību vēl varētu darīt - kontrolēt muzikas pleijeri (pārslēgt dziesmas, play/pause, mainīt skaļumu), kā arī kontrolēt programmu līdzīgu Zello – kura ļauj izmantot telefonu ka Walki-Talki radiostaciju braucēju grupām – pie tam, nebūs ierobežojumu translācijas attālumam, tas darbosies visur, kur ir mobilais internets un cilveki, ar kuriem vēlies runāt var atrasties pat citā pilsētā! Pults nosaukums - “talkey”, tas kommunicē ar telefonu ar Bluetooth 4.0 low energy. Tā var strādāt no vienas mazās batarejas līdz pat diviem gadiem, ir ūdens izturīga – ar to nekas nenotiks nedz lietus laikā, nedz gadījumā, kad velosipēds iekrīt, piemēram, upē. smile To var vienkārši piestiprināt pie stūres un tikpat ātri noņemt, gadījumā, ja velosipēdu nepieciešams atstāt publiskā vietā.

FluxBB bbcode tests

Tā kā esmu elektronikas inženieris un man pašam jau ir neliels ražošanas uzņēmums (ražojam advancētas gaismas diožu lampas un LED ekrānus), man ir pieredze ražošanā un kā to visu panākt. Kā arī ir neliela, bet ļoti zinoša komanda, kura strādā pie šī projekta īstenošanas. Komponenti nāk no visas pasaules, bet final assembly gribam taisīt Latvijā. Domājam palaist crowd-funding kickstarterā. Būšu ļoti pateicīgs par Jūsu domām un komentāriem. Un!!! - milzīgs paldies, ja nospiedīsiet like mūsu Facebook (talkey) lapai! smile

Avatar

By Gundars AB 23.03.2015 13:47:25

Member · 129 comments

Izklausās izklausās ērti tūristiem! Labprāt pamēģinātu!


Velogarāža Talsi

Avatar

By peteris 23.03.2015 14:28:15

Member · 520 comments

Tik labi, kā balss vadība strādāja nokijām ar s40 (e50, e51) ne androīdam, ne ifonam tā joprojām nestrādā sad

Ideja laba, bet redzēs kā darbosies tieši balss vadība. Šāds produkts man vairāk interesētu braucot ar motociklu, jo ar braucot ar velo nav problēmu paspaidīt pie auss esošu bluetooth brīvroku sistēmu.

Avatar

By vitamiins_xc 23.03.2015 14:54:27

Member+ · 2,832 comments

samsung galaxy gear ar custom rom?


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By dizpark 23.03.2015 15:39:28

Member · 908 comments

Man nav līdz galam skaidrs, kā ir domāts, ka šis strādās.

talkey ar telefonu sazinās ar BT 4.0. Tas ir skaidrs. Bet man nav skaidrs, "kur paliek" tā saucamās handsfree austiņas/mikrofons.  Kā domāts tās pieslēgt - piespraust ar 3,5 mm vadu pie telefona? Vai arī austiņas/mikrofons tiek pieslēgtas pie telefona arī caur BT (vai telefons vispār var 'sarunāties' ar divām BT ierīcēm vienlaicīgi?).  Un ja tās ir BT handsfree austiņas, tām vismām ir savs vadības bloks (on off /atbildēšanas/pauzes poga + skaļuma/nākamās dziesmas pogas). Un ja telefons tiek sapārots ar divām ierīcēm, kurām abām ir savs vadības bloks, vai tas neradīs konfliktus?  (es neesmu redzējis vada vai BT handsfree austiņas, kurām ir tikai mikrofons).

Vai arī ir domāts, ka austiņas tiek pieslēgtas ar BT pie šī talkey nevis telefona.

Avatar

By dizpark 23.03.2015 15:41:38

Member · 908 comments
peteris wrote

Tik labi, kā balss vadība strādāja nokijām ar s40 (e50, e51) ne androīdam, ne ifonam tā joprojām nestrādā sad

Ideja laba, bet redzēs kā darbosies tieši balss vadība. Šāds produkts man vairāk interesētu braucot ar motociklu, jo ar braucot ar velo nav problēmu paspaidīt pie auss esošu bluetooth brīvroku sistēmu.

Es nekur aprakstā neredzu atsauci uz 'balss vadību'. Cik saprotu, šis gadgets ir bez mikrofona, tikai vadības pogas.

Avatar

By cuu508 23.03.2015 16:12:17

Member+ · 461 comments
dizpark wrote

talkey ar telefonu sazinās ar BT 4.0. ... (vai telefons vispār var 'sarunāties' ar divām BT ierīcēm vienlaicīgi?).

Autors raksta, ka izmanto(s) Bluetooth Low Energy, kas ir krietni atšķirīgs no vecā, labi pazīstamā Bluetooth, ko lieto handsfree sistēmas. BTLE, piemēram, lieto arī pulsametriem, jaudas mērītājiem un tamlīdzīgiem sensoriem. Loģiski, ka tos var lietot vairākus reizē, un arī vienlaicīgi ar parastu handsfree austiņu.

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 16:36:52

Member · 14 comments
peteris wrote

Tik labi, kā balss vadība strādāja nokijām ar s40 (e50, e51) ne androīdam, ne ifonam tā joprojām nestrādā sad

Ideja laba, bet redzēs kā darbosies tieši balss vadība. Šāds produkts man vairāk interesētu braucot ar motociklu, jo ar braucot ar velo nav problēmu paspaidīt pie auss esošu bluetooth brīvroku sistēmu.

Pēteri, šeit ideja ir nedaudz savādāka. Uz viedtālruni tiek instalēta mūsu aplikācija. Kad  pienāk zvans lietotajam, ir dzirdams balss paziņojums, kurš cilvēks viņam zvana. Un lietotajs ar vienu pogu var pieņemt zvanu, bet ar otro - arī atcelt. Aplikācijā lietotājs var izvēlēties (norādīt) tos kontaktus, kuram viņš zvana visbiežāk. Un, kad viņš grib kādam piezvanīt, tad vienkārši, spiežot pogas uz augšu vai uz leju, viņam atskanēs balss nosaukumi (paziņojumi) no kontaktu saraksta. Kā arī iespēja uzzvanīt pēdējam neatbildētam zvanam. Visu to var darīt tikai ar vienu pirkstu, roku atstājot neatrautu no stūres un pat neskatoties uz pulti. Un zvanu kontrole ir tikai viena no funkcijām, var arī kontrolēt arī mūzikas pleijeri un izmantot telefonu kā rāciju (caur mobilo internetu). Rācija darbojas ar neierobežotu darbības attālumu. Domāju, ka kurjeriem, tūristiem un sportistiem, un īpaši motociklistiem tā rācijas funkcija varētu būt noderīga lieta - vari runāt ar saviem čomiem, pat, ja viņi izbrauc no citas pilsētas. Uz bildes ir norādīts, ko katra poga dara. Atvainojos, ka angliski, visi materiāli vēl tapšanas stadijā.

30a8c2p.jpg

Last edited by Sergejs (23.03.2015 16:54:12)

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 16:44:22

Member · 14 comments

dizpark; cuu508

Kā Cuu508 rakstīja - talkey var izmantot gan ar Bluetooth, gan ar vecā stila hands free (ar vadu). Ierīce pieslēdzas pie telefona.

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 16:48:52

Member · 14 comments
vitamiins_xc wrote

samsung galaxy gear ar custom rom?

Nē, mums nav nekā kopīga ar Samsung smile Tā ir pults ar pogam, kura stiprinās pie stūres, ekrāna tur nav. Visa elektronika un mehānika ir mūsu pašu izgudrota.

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 16:50:22

Member · 14 comments

Un liels paldies visiem par komentāriem!

Avatar

By Papuass 23.03.2015 17:14:40

Member+ · 2,976 comments

KickStarter daudz būs atkarīgs no tā, cik labi prezentēsiet, galvenais iepīt tekstā 3D printeri smile

Avatar

By ario 23.03.2015 17:37:19

Member · 234 comments

smartwatch un darīts. tas gan padārgs prieks. šis varētu būt budžeta variants?

Avatar

By čukča 23.03.2015 18:07:39

Member+ · 607 comments

Ķīnieši nospers ideju un drīz ebajā varēs nopirkt pa 7 dolāriem ar bezmaksas piegādi.

Avatar

By vitamiins_xc 23.03.2015 18:09:29

Member+ · 2,832 comments
Sergejs wrote
vitamiins_xc wrote

samsung galaxy gear ar custom rom?

Nē, mums nav nekā kopīga ar Samsung smile Tā ir pults ar pogam, kura stiprinās pie stūres, ekrāna tur nav

es biju domājis, ka kāds jau pastteidzās to izdarīt. ok te ir fiziskas pogas..  bet telefonam var atbildēt ar austiņu pogu + ir next/prev pogas. Uz ekrānu nemaz nav jāskatās.

Last edited by vitamiins_xc (23.03.2015 18:09:59)


Anti-SEB™ // Anti-Ļenganais™ // Anti-ALU™ // Anti-Gravel™ // Neguli.Dzer.Brauc.™

Avatar

By NilsS 23.03.2015 18:11:35

Member · 775 comments

Super! Ja izstrādāsiet līdz tirgum viens pircējs garantēts.

Avatar

By Andersons 23.03.2015 18:23:07

Member+ · 2,638 comments

Šitas izskatās interesanti, uz mazo enduro mocīti uz stūres uzlikt un varētu normāli Zello lietot jo tā būs daudz ērtāk ne kā veco Motorola GP600 rāciju spaidīt kamēr kustībā.


Team Velo+ Bottari Baltic
From 10km ITT to 1,500km ultra.

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 18:28:43

Member · 14 comments
ario wrote

smartwatch un darīts. tas gan padārgs prieks. šis varētu būt budžeta variants?

Par budžeta variantu - tieši tā!
Par smartwatch un talkey - smartwatch ir reizes dārgāks, un nokrītot var gan to pulksteni "sačakarēt", gan dabūt sarežģītu rokas lūzumu. Arī, lai operētu ar smartwatch pogām, tad 2-as vai 4-as pogas ir pa maz, bet touch-screen ir ļoti grūti kontrolējams, kad tu brauc, īpaši ar cimdiem.

Last edited by Sergejs (23.03.2015 19:34:13)

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 19:29:24

Member · 14 comments
vitamiins_xc wrote
Sergejs wrote
vitamiins_xc wrote

samsung galaxy gear ar custom rom?

Nē, mums nav nekā kopīga ar Samsung smile Tā ir pults ar pogam, kura stiprinās pie stūres, ekrāna tur nav

es biju domājis, ka kāds jau pastteidzās to izdarīt. ok te ir fiziskas pogas..  bet telefonam var atbildēt ar austiņu pogu + ir next/prev pogas. Uz ekrānu nemaz nav jāskatās.

Teorētiski dažas darbības var izdarīt ar hands-free pogām un softu telefonam, bet talkey funkcionalitāte ir daudz lielāka. Ar pogām var operēt nepaceļot roku no stūres, pat, ja tiek valkāti cimdi. Var ne tikai pieņemt zvanus un zvanīt, bet arī kontrolēt mūziku un izmantot kā rāciju. Viss, kas pamatā vajadzīgs un ko viegli un ērti izmantot, nezaudējot modrību un saglabājot drošību.

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 19:38:13

Member · 14 comments
NilsS wrote

Super! Ja izstrādāsiet līdz tirgum viens pircējs garantēts.

Paldies NilsS! Ja ir vēlme, nospied "like" šeit iekš facebook: https://www.facebook.com/pages/talkey/1608565632689803
Šeit papildināsim informāciju par jaunumiem un darbības procesiem. smile

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 19:39:37

Member · 14 comments
Andersons wrote

Šitas izskatās interesanti, uz mazo enduro mocīti uz stūres uzlikt un varētu normāli Zello lietot jo tā būs daudz ērtāk ne kā veco Motorola GP600 rāciju spaidīt kamēr kustībā.

Andersons - tieši tā, pats esmu gan velo, gan moto enduro braucējs un zinu, ka ir grūti bez komunikācijām, kad kāds pēkšņi mežā pazūd.

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 19:41:30

Member · 14 comments
čukča wrote

Ķīnieši nospers ideju un drīz ebajā varēs nopirkt pa 7 dolāriem ar bezmaksas piegādi.

Ja nu kādreiz "nospers", ko darīt smile Vajag būt pirmiem.

Avatar

By Sergejs 23.03.2015 19:46:55

Member · 14 comments
Papuass wrote

KickStarter daudz būs atkarīgs no tā, cik labi prezentēsiet, galvenais iepīt tekstā 3D printeri smile

Papuass - jā, ar kickstarteru ar katru gadu ir arvien grūtāk, prasības aug daudzo projektu dēļ, kas nebija izpildīti laikā, vai dēļ tā, ka tie tiek nodoti klintiem ar daudz ierobežotāku funkcionalitāti. Tādēļ mēs nopietni tam gatavojamies.

Avatar

By Andersons 23.03.2015 19:52:29

Member+ · 2,638 comments

Like!


Team Velo+ Bottari Baltic
From 10km ITT to 1,500km ultra.

Avatar

By Huligāns 23.03.2015 20:58:00

Member · 963 comments

kāda aptuvenās cena šim gadžetam gaidāma ?

Last edited by Huligāns (23.03.2015 20:59:43)


arturs.lee@inbox.lv
bez liekiem vārdiem
https://www.facebook.com/groups/mtbvelo/

Avatar

By MKI 23.03.2015 21:23:56

Member+ · 357 comments

Sounds good!
Noderētu, lai nav telefons iekšā/ārā no kabatas jāvelk, kas apgrūtina padarīšanu. Daudz ko izteiks cena, bet varētu būt noderīgs gadžetiņš.

Jau tagad iedomājos kā Tartu maratona sprintā man zvana ome un mēs uzbazarējam par to, cik daudz zapti taisīt big_smile

Avatar

By buzic 65 23.03.2015 23:38:56

Member · 1,159 comments

Labs! Malači!