Jūrmalas velomaratons 2015

Avatar

By adix 09.06.2015 17:14:16

Member+ · 1,214 comments
Bomzis wrote
raiter wrote

... Jā, un runājot par "peletonu"- pēdējā kilometrā tas pārvēršas par mamutu baru, kas nesas uz finišu, jo visos pamodies Kavendišs smile Ar visām izrietošajām sekām un zavaliem.

Principā ne jau tikai pēdējā kilometrā, bet jau no paša sākuma tas ir viens liels mamutu bars big_smile kur katrs ir tikai par sevi un finišā raujas lai "iekabinātu" ne tikai kaimiņkomandas "Pēteri", bet arī pašu komandas "Jāni" big_smile  big_smile Vesels tūkstotis Kavendišu! smile

Manuprāt lielāku postu var nodarīt ne tie, kuri vēlas pirmajā grupā uzvarēt, bet tie kuri:
*taisa pašīti ierbaucot finišā
*Finišē abās rokās turot "haļāvnās" pudeles no dzeršanas punkta un knapi valdot stūri
*vai vienā rokā turot "haļavno" pudeli un otrā bakstot telefonu ( iespējams spiež stop Endomondo)
* telefonu bakstīšana un turēšana rokā jau braucot finišā bija plaši novērojama parādība
* finišā spiežot  velokopī kaut ko, sāk dīvainas sāņkustības
* strauji bremzē finišā un aprauj pa 180 grādiem, lai piebrauktu pie radiem, kuri atbalsta otrpus nožogojumam
* krietnu gabalu pirms starta līnijas, kuplā grupā braucot,  atlaiž rokas un finišē paceltām rokām, kaut īsti labi braukšana bez rokām nepadodas
*džeki uz baikiem bez ķiverēm un numuriem
* džeki, kuri kaucošām bremzēm , izāķētām kājām un citādi mēģina knapi knapi izņemt līkumu aizejot otrajā aplī
* finišē atsprādzētām ķiverēm vai ķiverēm uz pakauša
* finišā tā aizraujas, ka piemirst, ka jāsāk bremzēt un knapi savācas lai neiebrauktu medaļu saņemošo braucēju vidū

Esmu pārleicināts, ka vēl aizmirsu kādu no variantiem pieminēt...... bet tie nav mani izgudrojumi..... reāli novērojumi no tautas klases starta...... daļa pat iemūžināti foto smile
Un nedomājiet, ka to visu darīja paši , paši pēdējie......

Last edited by adix (09.06.2015 17:15:13)

Avatar

By sursurs 09.06.2015 18:14:21

Member · 909 comments
adix wrote

Nu ko var rakstīt tās muļķibas!
Paši nevarēja pabraukt un citus nelaida priekšā......
Vai
Viņi nemainījās, viņi nemāk braukt un strādāt grupā.......Es sēdēju grupā un man raustīja tempu.........
Nu kā kaut ko tādu var uzrakstīt???? big_smile
Jebkurā gonkā, ja kādam krīt temps un tas vairs nevar pabraukt, tad tie , kuri var pabraukt, brauc viņam garām un brauc tik ātri cik grib vai var.
Tikai neraksti, ka nelaida! Varbūt spēka bija pa maz būt priekšā?
Nepatīk, ka rausta tempu, brauc priekšā un brauc tik ātri, lai iestiepjas grupa, atsijā visus tos tempa raustītājus un finišē ar paceltām rokām virs galvas.....

Piekrītu par visiem 100. Ja kāds negrib pats strādāt, bet atsēdēt grupas vidū vai vienalga kur, tad vēl pīkstēt par to, ka priekšā esošais kkā ne tā brauc???? Vai nu sēdi aizmugurē un nepīksti vai arī velc pats / ej atrāvienā / atpaliec - whatever works. A ja gribas sporta līmeņa grupu, kur visi ļoti labi saprot ko dara, strādā kopā un grupas vidus sportsmenam, kurš pats negrib neko citiem palīdzēt, atliek tikai atsēdēt un īstajā brīdī provēt uz finišu lauzties, tad arī vajag braukt sporta klasi.


velo 4ever

Avatar

By Gendolfs 09.06.2015 19:12:38

Member · 30 comments
sursurs wrote
adix wrote

Nu ko var rakstīt tās muļķibas!
Paši nevarēja pabraukt un citus nelaida priekšā......
Vai
Viņi nemainījās, viņi nemāk braukt un strādāt grupā.......Es sēdēju grupā un man raustīja tempu.........
Nu kā kaut ko tādu var uzrakstīt???? big_smile
Jebkurā gonkā, ja kādam krīt temps un tas vairs nevar pabraukt, tad tie , kuri var pabraukt, brauc viņam garām un brauc tik ātri cik grib vai var.
Tikai neraksti, ka nelaida! Varbūt spēka bija pa maz būt priekšā?
Nepatīk, ka rausta tempu, brauc priekšā un brauc tik ātri, lai iestiepjas grupa, atsijā visus tos tempa raustītājus un finišē ar paceltām rokām virs galvas.....

Piekrītu par visiem 100. Ja kāds negrib pats strādāt, bet atsēdēt grupas vidū vai vienalga kur, tad vēl pīkstēt par to, ka priekšā esošais kkā ne tā brauc???? Vai nu sēdi aizmugurē un nepīksti vai arī velc pats / ej atrāvienā / atpaliec - whatever works. A ja gribas sporta līmeņa grupu, kur visi ļoti labi saprot ko dara, strādā kopā un grupas vidus sportsmenam, kurš pats negrib neko citiem palīdzēt, atliek tikai atsēdēt un īstajā brīdī provēt uz finišu lauzties, tad arī vajag braukt sporta klasi.

https://www.youtube.com/watch?v=wXRmqlcuSys  Video tiem, kam pilnīgi nav sajēgas kā uzvesties braucienam grupā!

Kaut kā tavs teiktais nesakrīt ar tavu blogu.

Avatar

By kašķis 09.06.2015 19:54:50

Member · 1,210 comments

Video, protams, labs, bet ir naivi cerēt tauta noskatoties šo video sāks braukt daudz prātīgāk. Diemžēl lielākā daļa cilvēku spēj mācīties tikai no savām kļūdām un kamēr paši nav kārtīgu asfalta ekzēmu norāvuši, pārāk nopietni tās pamācības neņem. Pieņemu ka sportā braucošie lielākā daļa ir piedzīvojuši kritienus, tāpēc daudz labāk saprot ko var darīt un ko nē. Tāpat te vairāki pārmetumi izskanējuši jaunatnes virziena, domāju tā pati problēma – nav vēl kārtīgi „pieslīpējušies pret asfaltu”.

Avatar

By sursurs 09.06.2015 21:04:27

Member · 909 comments

Gendolfam -> Ja nemaldos, man blogā nav neviena ieraksta par šosejas velo sacensībām, braukšanu grupā, u.tml. smile Par velo tur šķiet rakstu tikai no ielas satiksmes viedokļa..

Pie tam, es nesaku, ka ir normāli zigzagot, nepārliecinoties par drošību, ja kāds ir blakus, utt. Bet imho tomēr aizmugurē esošajam pašam jāskatās - ja nu ikurāt nav labi atrasties kādam konkrētam indivīdam'/iem aizmugurē (jo viņš redz mētā tempu no 53 un 35 un otrādi big_smile), var tak apdzīt, atpalikt, izlīst laukā no bara (kur platāka iela) un braukt lepnā vientulībā blakus.


velo 4ever

Avatar

By Gendolfs 09.06.2015 21:20:33

Member · 30 comments
sursurs wrote

Gendolfam -> Ja nemaldos, man blogā nav neviena ieraksta par šosejas velo sacensībām, braukšanu grupā, u.tml. smile Par velo tur šķiet rakstu tikai no ielas satiksmes viedokļa..

Pie tam, es nesaku, ka ir normāli zigzagot, nepārliecinoties par drošību, ja kāds ir blakus, utt. Bet imho tomēr aizmugurē esošajam pašam jāskatās - ja nu ikurāt nav labi atrasties kādam konkrētam indivīdam'/iem aizmugurē (jo viņš redz mētā tempu no 53 un 35 un otrādi big_smile), var tak apdzīt, atpalikt, izlīst laukā no bara (kur platāka iela) un braukt lepnā vientulībā blakus.

Paslinkoji laikam to video noskatīties, vai arī nesaprati domu!
Ja 50 velo brauc uz 50 km/h ritenis pie riteņa, tad priekšējiem jāziņo ar signālu vai vārdiem, ka tas grasās strauji samazināt ātrumu (auto ir bremžu uguņi/ velo izmanto roku signālus, ja nemāk, tad vismaz pabļauj)
Kustība velo sacensībās ir tāda pati, kā uz ielas, LATVIJĀ, pa labo pusi vai pēc iespējas tuvāk labajai malai.Tādejādi atstājot kreiso malu nomaiņai vai braucējiem, kas grib braukt ātrāk(sacensības atrodoties slēgtā distancē nomaiņas puse var mainīties atkarībā no vēja virziena, lai nomaiņas laikā grupa nezaudētu ātrumu).
Nav uz duru jāspraucās cauri pa vidu grupai grūstoties un lamājoties. Sacensībās kustība pa lielam notiek tā pat kā uz ielas!

P.S.
Varbūt TEV ka blogerei vajadzētu izpētīt šo tēmu un aprakstīt.Kas zin, varbūt aiztaupīsi ar savu darbiņu cilvēkiem kreņķus dzīvē!

Avatar

By Mayhem 09.06.2015 21:28:37

Member · 89 comments
Gendolfs wrote
sursurs wrote
adix wrote

Nu ko var rakstīt tās muļķibas!
Paši nevarēja pabraukt un citus nelaida priekšā......
Vai
Viņi nemainījās, viņi nemāk braukt un strādāt grupā.......Es sēdēju grupā un man raustīja tempu.........
Nu kā kaut ko tādu var uzrakstīt???? big_smile
Jebkurā gonkā, ja kādam krīt temps un tas vairs nevar pabraukt, tad tie , kuri var pabraukt, brauc viņam garām un brauc tik ātri cik grib vai var.
Tikai neraksti, ka nelaida! Varbūt spēka bija pa maz būt priekšā?
Nepatīk, ka rausta tempu, brauc priekšā un brauc tik ātri, lai iestiepjas grupa, atsijā visus tos tempa raustītājus un finišē ar paceltām rokām virs galvas.....

Piekrītu par visiem 100. Ja kāds negrib pats strādāt, bet atsēdēt grupas vidū vai vienalga kur, tad vēl pīkstēt par to, ka priekšā esošais kkā ne tā brauc???? Vai nu sēdi aizmugurē un nepīksti vai arī velc pats / ej atrāvienā / atpaliec - whatever works. A ja gribas sporta līmeņa grupu, kur visi ļoti labi saprot ko dara, strādā kopā un grupas vidus sportsmenam, kurš pats negrib neko citiem palīdzēt, atliek tikai atsēdēt un īstajā brīdī provēt uz finišu lauzties, tad arī vajag braukt sporta klasi.

https://www.youtube.com/watch?v=wXRmqlcuSys  Video tiem, kam pilnīgi nav sajēgas kā uzvesties braucienam grupā!

Kaut kā tavs teiktais nesakrīt ar tavu blogu.

Viņa padoms, ka, piemēram, veicot pagriezienu pa kreisi, kreisajai kājai un pedālim ir jābūt augšā - tas ir ar nolūku, lai, gadījumā, nepieskartos asfaltam?

Avatar

By NilsS 09.06.2015 21:36:01

Member · 775 comments
Gendolfs wrote
sursurs wrote

Gendolfam -> Ja nemaldos, man blogā nav neviena ieraksta par šosejas velo sacensībām, braukšanu grupā, u.tml. smile Par velo tur šķiet rakstu tikai no ielas satiksmes viedokļa..

Pie tam, es nesaku, ka ir normāli zigzagot, nepārliecinoties par drošību, ja kāds ir blakus, utt. Bet imho tomēr aizmugurē esošajam pašam jāskatās - ja nu ikurāt nav labi atrasties kādam konkrētam indivīdam'/iem aizmugurē (jo viņš redz mētā tempu no 53 un 35 un otrādi big_smile), var tak apdzīt, atpalikt, izlīst laukā no bara (kur platāka iela) un braukt lepnā vientulībā blakus.

Paslinkoji laikam to video noskatīties, vai arī nesaprati domu!
Ja 50 velo brauc uz 50 km/h ritenis pie riteņa, tad priekšējiem jāziņo ar signālu vai vārdiem, ka tas grasās strauji samazināt ātrumu (auto ir bremžu uguņi/ velo izmanto roku signālus, ja nemāk, tad vismaz pabļauj)
Kustība velo sacensībās ir tāda pati, kā uz ielas, LATVIJĀ, pa labo pusi vai pēc iespējas tuvāk labajai malai.Tādejādi atstājot kreiso malu nomaiņai vai braucējiem, kas grib braukt ātrāk(sacensības atrodoties slēgtā distancē nomaiņas puse var mainīties atkarībā no vēja virziena, lai nomaiņas laikā grupa nezaudētu ātrumu).
Nav uz duru jāspraucās cauri pa vidu grupai grūstoties un lamājoties. Sacensībās kustība pa lielam notiek tā pat kā uz ielas!

P.S.
Varbūt TEV ka blogerei vajadzētu izpētīt šo tēmu un aprakstīt.Kas zin, varbūt aiztaupīsi ar savu darbiņu cilvēkiem kreņķus dzīvē!

Mani ieinteresēja Jūsu  sniegums velosportā,  vismaz spilgtākie mirkļi ?

Avatar

By toms79 09.06.2015 21:43:47

Member · 465 comments

Tiem, kas taisās citus mācīt grupā braukt, pašiem derētu drusku apdomāt vai ir vajadzīgā kvalifikāciju lai kļūtu par grupas braukšanas senseju.

Un skatoties, kas notika šajās sacensībās arī kaut kā negribētos vairs kādu aicināt pāriet uz sportu. Labāk lai gaļas mašīna paliek kur bijusi.


Avatar

By Gendolfs 09.06.2015 21:46:11

Member · 30 comments
Mayhem wrote
Gendolfs wrote
sursurs wrote

Piekrītu par visiem 100. Ja kāds negrib pats strādāt, bet atsēdēt grupas vidū vai vienalga kur, tad vēl pīkstēt par to, ka priekšā esošais kkā ne tā brauc???? Vai nu sēdi aizmugurē un nepīksti vai arī velc pats / ej atrāvienā / atpaliec - whatever works. A ja gribas sporta līmeņa grupu, kur visi ļoti labi saprot ko dara, strādā kopā un grupas vidus sportsmenam, kurš pats negrib neko citiem palīdzēt, atliek tikai atsēdēt un īstajā brīdī provēt uz finišu lauzties, tad arī vajag braukt sporta klasi.

https://www.youtube.com/watch?v=wXRmqlcuSys  Video tiem, kam pilnīgi nav sajēgas kā uzvesties braucienam grupā!

Kaut kā tavs teiktais nesakrīt ar tavu blogu.

Viņa padoms, ka, piemēram, veicot pagriezienu pa kreisi, kreisajai kājai un pedālim ir jābūt augšā - tas ir ar nolūku, lai, gadījumā, nepieskartos asfaltam?

Jā! Pedālis ir zemākais punkts, kad velo sasverās uz vienu vai otru pusi!

Avatar

By Gendolfs 09.06.2015 21:49:25

Member · 30 comments
toms79 wrote

Tiem, kas taisās citus mācīt grupā braukt, pašiem derētu drusku apdomāt vai ir vajadzīgā kvalifikāciju lai kļūtu par grupas braukšanas senseju.

Un skatoties, kas notika šajās sacensībās arī kaut kā negribētos vairs kādu aicināt pāriet uz sportu. Labāk lai gaļas mašīna paliek kur bijusi.

Ja tas bija manā virzienā, tad neesmu ne reizi teicis, ka esmu baigais spečuks- tās ir elementāras lietas, kas katram būtu jāzina!

Nilss- īsti neredzu jēgu jautājumam!

Avatar

By parazutis 09.06.2015 21:50:16

Member+ · 757 comments

Man gan patika ieteikums no video, ka pagriezienā abām kājām jābūt paralēli zemei smile Tas ir kā, špagatā?

Avatar

By Mayhem 09.06.2015 21:57:44

Member · 89 comments
parazutis wrote

Man gan patika ieteikums no video, ka pagriezienā abām kājām jābūt paralēli zemei smile Tas ir kā, špagatā?

45 grādos.

Avatar

By arvils 09.06.2015 22:31:21

Member · 285 comments
averza wrote

http://cdn77.sadanduseless.com/wp-conte … /seal2.jpg

Foruma spameris ir atmodies. Ļauj minēt, tu šajās sacensībās nebrauci vai ne?
Tu galvenais neaizmirsti ieslēgt post-counteri.


VELO+
Ⓥ - Powered by plants

Avatar

By uh 09.06.2015 22:34:14

Member · 9 comments
arvils wrote

Mans video materiāls - https://www.youtube.com/watch?v=KX10GczIzwU
1. Kritiens īsi pēc tehniskā beigām
2. Kritiens finiša taisnē - braucējam ar 2. Nr. izklipsējās kriesā kāja, vismaz tā izskatījās manā video, un dēļ tā pazuda līdzsvars, un tika izgrūstīti blakus esošie.
Ja kādam vajag RAW materiālu, tad varu padalīties. Pašam nav laika montēt / graizīt tos video, tāpēc lieku pilnu ierakstu. Šo rakstu, jo biju redzējis negatīvus komentārus par šiem pilnajiem sacensību ierakstiem.

Par sacensībām - Brīnos, ka netiku ierauts kādā no masveida kritieniem. Skaidrs ir tas, ka jāmācās braukt, ka vajag šosejas velo un ka vajag trenēties un braukt pašā priekšgalā, jo tur ir visdrošāk (vismaz līdz finiša taisnei). Līdz ar to arī šos braucienus var padarīt interesantākus pieliekot savas pūles un paraustot visu to baru. Jo pēc maniem amatiera novērojumiem - jo lielāku ātrumu uzstāda līderi, jo garāks izstiepjas peletons un neveidojas tas platais, pa visu ceļu, "mākonis", kurā valda pilnīgs haoss. Šoreiz arī sanāca dzirdēt (1. grupas priekšgalā) kaut kādu psihopātu, bļāvēju, kuram nebija pieņemams līderu uzstādītais temps ~2-3km pirms finiša. No malas izklausījās nožēlojami;

wheelie wrote

bet nu smuki 2 čaļi aizbrauca atrāvienā! Kurā brīdī tas īsti notika? 1.aplī pēc ūdens punkta?

Manā video aptuveni ap ~30:00  viņi bija priekšā nieka 200-250m...kad biju priekšgalā, es viņus labi redzēju.. iekš video varētu būt pašvak isaskatīt.  Bet nu dīvaini, ka nesanāca saķert rokā...

Malacis, labi nobrauci! Noskatījos visu, super! Un kautkā bez kritieniem, pārdzīvoji ātrumu maiņas, ko citi te piesauc par visu vainu cēloni.
Ieteikums neveiksminiekiem - varbūt vienkārši vairāk vajag patrennēties un tad arī bez problēmām varēs apdzīt kad ir iespēja, bet iespējas ir pietiekami daudz. Veiksmi visiem!

Avatar

By hans 09.06.2015 22:42:37

Member · 1,187 comments
uh wrote
arvils wrote

Mans video materiāls - https://www.youtube.com/watch?v=KX10GczIzwU
1. Kritiens īsi pēc tehniskā beigām
2. Kritiens finiša taisnē - braucējam ar 2. Nr. izklipsējās kriesā kāja, vismaz tā izskatījās manā video, un dēļ tā pazuda līdzsvars, un tika izgrūstīti blakus esošie.
Ja kādam vajag RAW materiālu, tad varu padalīties. Pašam nav laika montēt / graizīt tos video, tāpēc lieku pilnu ierakstu. Šo rakstu, jo biju redzējis negatīvus komentārus par šiem pilnajiem sacensību ierakstiem.

Par sacensībām - Brīnos, ka netiku ierauts kādā no masveida kritieniem. Skaidrs ir tas, ka jāmācās braukt, ka vajag šosejas velo un ka vajag trenēties un braukt pašā priekšgalā, jo tur ir visdrošāk (vismaz līdz finiša taisnei). Līdz ar to arī šos braucienus var padarīt interesantākus pieliekot savas pūles un paraustot visu to baru. Jo pēc maniem amatiera novērojumiem - jo lielāku ātrumu uzstāda līderi, jo garāks izstiepjas peletons un neveidojas tas platais, pa visu ceļu, "mākonis", kurā valda pilnīgs haoss. Šoreiz arī sanāca dzirdēt (1. grupas priekšgalā) kaut kādu psihopātu, bļāvēju, kuram nebija pieņemams līderu uzstādītais temps ~2-3km pirms finiša. No malas izklausījās nožēlojami;

wheelie wrote

bet nu smuki 2 čaļi aizbrauca atrāvienā! Kurā brīdī tas īsti notika? 1.aplī pēc ūdens punkta?

Manā video aptuveni ap ~30:00  viņi bija priekšā nieka 200-250m...kad biju priekšgalā, es viņus labi redzēju.. iekš video varētu būt pašvak isaskatīt.  Bet nu dīvaini, ka nesanāca saķert rokā...

Malacis, labi nobrauci! Noskatījos visu, super! Un kautkā bez kritieniem, pārdzīvoji ātrumu maiņas, ko citi te piesauc par visu vainu cēloni.
Ieteikums neveiksminiekiem - varbūt vienkārši vairāk vajag patrennēties un tad arī bez problēmām varēs apdzīt kad ir iespēja, bet iespējas ir pietiekami daudz. Veiksmi visiem!

pasaki arī šim čalim ka visu neveiksmju cēlonis ir treniņu trūkums https://www.facebook.com/photo.php?fbid … =1&theater


Min tik!

Avatar

By uh 09.06.2015 22:59:27

Member · 9 comments

par šo puisi es neko nezinu, bet gan jau, ja vairāk patrennētos nebrauktu tautas klasē.....nu ir jau protam neveiksme un kritieni arī tur de frans.

Avatar

By adix 10.06.2015 09:14:51

Member+ · 1,214 comments
Gendolfs wrote
toms79 wrote

Tiem, kas taisās citus mācīt grupā braukt, pašiem derētu drusku apdomāt vai ir vajadzīgā kvalifikāciju lai kļūtu par grupas braukšanas senseju.

Un skatoties, kas notika šajās sacensībās arī kaut kā negribētos vairs kādu aicināt pāriet uz sportu. Labāk lai gaļas mašīna paliek kur bijusi.

Ja tas bija manā virzienā, tad neesmu ne reizi teicis, ka esmu baigais spečuks- tās ir elementāras lietas, kas katram būtu jāzina!

Nilss- īsti neredzu jēgu jautājumam!

Pats tikko atbildēji:)
Neesi spečuks, bet pamācīt citus gribās tomēr wink
Visi Tavi teksti liecina tikkai par to, ka ar velo ( vismaz sacensību kontekstā )esi sācis draudzēties ļoti nesen.
Nav nekā trakāka, kā iesācēji, kuri saskatās Jūtūbi un tad to izdomā pilnībā izmantot sacensībās..... un vēl trakāk citus pamācīt, redz video tak tā bija teikts smile
Galvenais, ko Tev šeit foruma pārstāvji cenšas pateikt- tas ka sacensībās grupā mainās/raustās temps, tā nav citu necieņa pret Tevi smile

p.s.Savos novērojumos tieši aizmirsu pierakstīt, ļoti izplatītu parādību iesācēju vidū, kuri izlasījuši netā kā jābrauc grupā, saskatījušies Jūtūbi.
Tad nu arī Jūrmalā bija papilno signalizētāju, brauc, ceļ to roku..... ar otru roku knapi stūri tur.... tad vēl saprot, ka nu jau tas līkums, izdomā vēl piebremzēt ar to vienīgo roku, kas pie stūres.
Cik taisnvirziena kustība ir šiem braucējiem, vari pats iedomāties.
Vai arī cenšas to šķērsli apbraucamo parādīt, arī to ir jāmāk izdarīt saglabājot taisnvirziena kustību.
Šie elementi ir jāmāk parādīt gan sacensībās, gan treniņā. Un arī tas nāk tikai no pieredzes.
Nedomāju, ka garajā distancē vai tautas sākumā, kāds pirms 90grādu līkuma, aizejot otrajā aplī, rādīja, ka bremzē un tad vēl , ka pa kreis griezīsies smile

Avatar

By Gendolfs 10.06.2015 09:33:18

Member · 30 comments
adix wrote
Gendolfs wrote
toms79 wrote

Tiem, kas taisās citus mācīt grupā braukt, pašiem derētu drusku apdomāt vai ir vajadzīgā kvalifikāciju lai kļūtu par grupas braukšanas senseju.

Un skatoties, kas notika šajās sacensībās arī kaut kā negribētos vairs kādu aicināt pāriet uz sportu. Labāk lai gaļas mašīna paliek kur bijusi.

Ja tas bija manā virzienā, tad neesmu ne reizi teicis, ka esmu baigais spečuks- tās ir elementāras lietas, kas katram būtu jāzina!

Nilss- īsti neredzu jēgu jautājumam!

Pats tikko atbildēji:)
Neesi spečuks, bet pamācīt citus gribās tomēr wink
Visi Tavi teksti liecina tikkai par to, ka ar velo ( vismaz sacensību kontekstā )esi sācis draudzēties ļoti nesen.
Nav nekā trakāka, kā iesācēji, kuri saskatās Jūtūbi un tad to izdomā pilnībā izmantot sacensībās..... un vēl trakāk citus pamācīt, redz video tak tā bija teikts smile
Galvenais, ko Tev šeit foruma pārstāvji cenšas pateikt- tas ka sacensībās grupā mainās/raustās temps, tā nav citu necieņa pret Tevi smile

p.s.Savos novērojumos tieši aizmirsu pierakstīt, ļoti izplatītu parādību iesācēju vidū, kuri izlasījuši netā kā jābrauc grupā, saskatījušies Jūtūbi.
Tad nu arī Jūrmalā bija papilno signalizētāju, brauc, ceļ to roku..... ar otru roku knapi stūri tur.... tad vēl saprot, ka nu jau tas līkums, izdomā vēl piebremzēt ar to vienīgo roku, kas pie stūres.
Cik taisnvirziena kustība ir šiem braucējiem, vari pats iedomāties.
Vai arī cenšas to šķērsli apbraucamo parādīt, arī to ir jāmāk izdarīt saglabājot taisnvirziena kustību.
Šie elementi ir jāmāk parādīt gan sacensībās, gan treniņā. Un arī tas nāk tikai no pieredzes.
Nedomāju, ka garajā distancē vai tautas sākumā, kāds pirms 90grādu līkuma, aizejot otrajā aplī, rādīja, ka bremzē un tad vēl , ka pa kreis griezīsies smile

Nav tur ar jūtubi nekada sakara, visi kas māk braukt, arī šajā forumā, saprata par ko es runāju! Īpaši tev varu velreiz mēģināt paskaidrot savu sašutumu.
Šajā gadā visas tautas sacensības pa lielam ir pilnīgs bardaks.(mazāk bija jūtams Rīgā, jo ceļi bija ļoti plati). Man netraucē ja grupai mainās ātrums. ir paātrinājumi, gadās arī straujas bremzēšanas, piekrītu! Bet ne jau tainsā ceļa gabalā 500 metros 5-6 reizes visi uzrauj lielu ātrumu un gandrīz apstājās! Es nesaku, ka visiem obligāti jāmainās, kā tam būtu jābut normālās sacensībās, tā ir TAUTA klase un spriežot pēc lielākās daļas šeit lasīto atbilžu un spriedelēju 80% cilvēku vispār nav sapratnes par braukšanu velo sacensībās.

Un piezīmes par treniņu trūkumu arī ir pilnīgi nevietā, domāju, ka ikkatrs, kas trenējās zina, ka braucot grupā un mainoties var uzturēt lielāku ātrumu nekā braucot induviduāli!

Avatar

By adix 10.06.2015 09:39:56

Member+ · 1,214 comments
Gendolfs wrote
adix wrote
Gendolfs wrote

Ja tas bija manā virzienā, tad neesmu ne reizi teicis, ka esmu baigais spečuks- tās ir elementāras lietas, kas katram būtu jāzina!

Nilss- īsti neredzu jēgu jautājumam!

Pats tikko atbildēji:)
Neesi spečuks, bet pamācīt citus gribās tomēr wink
Visi Tavi teksti liecina tikkai par to, ka ar velo ( vismaz sacensību kontekstā )esi sācis draudzēties ļoti nesen.
Nav nekā trakāka, kā iesācēji, kuri saskatās Jūtūbi un tad to izdomā pilnībā izmantot sacensībās..... un vēl trakāk citus pamācīt, redz video tak tā bija teikts smile
Galvenais, ko Tev šeit foruma pārstāvji cenšas pateikt- tas ka sacensībās grupā mainās/raustās temps, tā nav citu necieņa pret Tevi smile

p.s.Savos novērojumos tieši aizmirsu pierakstīt, ļoti izplatītu parādību iesācēju vidū, kuri izlasījuši netā kā jābrauc grupā, saskatījušies Jūtūbi.
Tad nu arī Jūrmalā bija papilno signalizētāju, brauc, ceļ to roku..... ar otru roku knapi stūri tur.... tad vēl saprot, ka nu jau tas līkums, izdomā vēl piebremzēt ar to vienīgo roku, kas pie stūres.
Cik taisnvirziena kustība ir šiem braucējiem, vari pats iedomāties.
Vai arī cenšas to šķērsli apbraucamo parādīt, arī to ir jāmāk izdarīt saglabājot taisnvirziena kustību.
Šie elementi ir jāmāk parādīt gan sacensībās, gan treniņā. Un arī tas nāk tikai no pieredzes.
Nedomāju, ka garajā distancē vai tautas sākumā, kāds pirms 90grādu līkuma, aizejot otrajā aplī, rādīja, ka bremzē un tad vēl , ka pa kreis griezīsies smile

Nav tur ar jūtubi nekada sakara, visi kas māk braukt, arī šajā forumā, saprata par ko es runāju! Īpaši tev varu velreiz mēģināt paskaidrot savu sašutumu.
Šajā gadā visas tautas sacensības pa lielam ir pilnīgs bardaks.(mazāk bija jūtams Rīgā, jo ceļi bija ļoti plati). Man netraucē ja grupai mainās ātrums. ir paātrinājumi, gadās arī straujas bremzēšanas, piekrītu! Bet ne jau tainsā ceļa gabalā 500 metros 5-6 reizes visi uzrauj lielu ātrumu un gandrīz apstājās! Es nesaku, ka visiem obligāti jāmainās, kā tam būtu jābut normālās sacensībās, tā ir TAUTA klase un spriežot pēc lielākās daļas šeit lasīto atbilžu un spriedelēju 80% cilvēku vispār nav sapratnes par braukšanu velo sacensībās.

Un piezīmes par treniņu trūkumu arī ir pilnīgi nevietā, domāju, ka ikkatrs, kas trenējās zina, ka braucot grupā un mainoties var uzturēt lielāku ātrumu nekā braucot induviduāli!

Es Tev par māti, Tu par meitu smile
Ok, sacensības šogad. Bet cik gadus brauc sacensībās un cik trenējies?

Last edited by adix (10.06.2015 09:40:14)

Avatar

By Gendolfs 10.06.2015 09:41:01

Member · 30 comments
adix wrote
Gendolfs wrote
adix wrote

Pats tikko atbildēji:)
Neesi spečuks, bet pamācīt citus gribās tomēr wink
Visi Tavi teksti liecina tikkai par to, ka ar velo ( vismaz sacensību kontekstā )esi sācis draudzēties ļoti nesen.
Nav nekā trakāka, kā iesācēji, kuri saskatās Jūtūbi un tad to izdomā pilnībā izmantot sacensībās..... un vēl trakāk citus pamācīt, redz video tak tā bija teikts smile
Galvenais, ko Tev šeit foruma pārstāvji cenšas pateikt- tas ka sacensībās grupā mainās/raustās temps, tā nav citu necieņa pret Tevi smile

p.s.Savos novērojumos tieši aizmirsu pierakstīt, ļoti izplatītu parādību iesācēju vidū, kuri izlasījuši netā kā jābrauc grupā, saskatījušies Jūtūbi.
Tad nu arī Jūrmalā bija papilno signalizētāju, brauc, ceļ to roku..... ar otru roku knapi stūri tur.... tad vēl saprot, ka nu jau tas līkums, izdomā vēl piebremzēt ar to vienīgo roku, kas pie stūres.
Cik taisnvirziena kustība ir šiem braucējiem, vari pats iedomāties.
Vai arī cenšas to šķērsli apbraucamo parādīt, arī to ir jāmāk izdarīt saglabājot taisnvirziena kustību.
Šie elementi ir jāmāk parādīt gan sacensībās, gan treniņā. Un arī tas nāk tikai no pieredzes.
Nedomāju, ka garajā distancē vai tautas sākumā, kāds pirms 90grādu līkuma, aizejot otrajā aplī, rādīja, ka bremzē un tad vēl , ka pa kreis griezīsies smile

Nav tur ar jūtubi nekada sakara, visi kas māk braukt, arī šajā forumā, saprata par ko es runāju! Īpaši tev varu velreiz mēģināt paskaidrot savu sašutumu.
Šajā gadā visas tautas sacensības pa lielam ir pilnīgs bardaks.(mazāk bija jūtams Rīgā, jo ceļi bija ļoti plati). Man netraucē ja grupai mainās ātrums. ir paātrinājumi, gadās arī straujas bremzēšanas, piekrītu! Bet ne jau tainsā ceļa gabalā 500 metros 5-6 reizes visi uzrauj lielu ātrumu un gandrīz apstājās! Es nesaku, ka visiem obligāti jāmainās, kā tam būtu jābut normālās sacensībās, tā ir TAUTA klase un spriežot pēc lielākās daļas šeit lasīto atbilžu un spriedelēju 80% cilvēku vispār nav sapratnes par braukšanu velo sacensībās.

Un piezīmes par treniņu trūkumu arī ir pilnīgi nevietā, domāju, ka ikkatrs, kas trenējās zina, ka braucot grupā un mainoties var uzturēt lielāku ātrumu nekā braucot induviduāli!

Es Tev par māti, Tu par meitu smile
Ok, sacensības šogad. Bet cik gadus brauc sacensībās un cik trenējies?

3

Avatar

By novērotājs 10.06.2015 10:03:17

Member+ · 1,912 comments

Foruma noteikumos (skat. lapas augšā) ir tādi ieteikumi jaunajiem dalībniekiem, kuru 3. punktā teikts - Neaizraujies ar ierakstu citēšanu.
Nu padzēšam nost no citējamā ieraksta visu lieko, atstājot tikai to, uz ko tieši atbildam! Citādi tie daudzpakāpju citāti aizņem lielāko daļu lapas, bet tiešie komenti - dažas rindiņas.

Avatar

By DZ 10.06.2015 10:31:28

Member · 3,501 comments

Ja cilvēks sevi nosaucis par 'Gendolfs', tad mācīt tādu ir lieki wink


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By Gendolfs 10.06.2015 10:32:32

Member · 30 comments

DZ ir daudz foršāk!

Avatar

By Gendolfs 10.06.2015 10:52:11

Member · 30 comments

Beigtu zirgu nav ko kustināt.....
iepriekš, lasot xc forumu, likās, ka cilvēki šeit zina par velosportu un dalās ar pieredzi, bet patiesībā tie ir tikai daži! Acīm redzot, ar savu komentāru aizskāru kādu no "savējem" un sākās tukši uzbraucieni un mērīšanās ar krāniem.
Beigu galā, atradās cilvēki, kas saprata, par ko ir runa, un rakstija normālus, argumentētus komentārus, paldies!

No sirds ceru, ka pārējiem nav tik zems zināšanu līmenis par velosportu!!!! pretējā gadijumā braukšana pat pirmajā grupā ir pielīdzināma nesprāguša lādiņa neitralizācijai - fig zini kad uzsprāgs!

Avatar

By NilsS 10.06.2015 10:56:25

Member · 775 comments

Tad Tu Baltais Burvi bļāvi uz džeku sev priekšā, ka nelaiž un zvetēji pa muguru ? Varbūt vajadzēja lietot mazliet maģijas smile

Avatar

By Gendolfs 10.06.2015 11:01:46

Member · 30 comments

Nilss  - Kā jau rakstiju iepriekš, Es, nevienam, nesitu. Cik sapratu no komentāriem, tas nenotika pirmajā grupā ( Neatbalstu, tādas muļķības). Bet, kad pēc jau pieminētajām bremzēšanām taisnā ceļa posmā, kad notika pirmais no diviem beigu kritieniem, emocijas neizturējā!