24.Latvijas riteņbraucēju Vienības velobrauciens - šoseja

Avatar

By Lauric 08.09.2014 10:17:19

Member · 705 comments
baltais_tevs wrote

Tautai savi varoņi jāzin! Viens, kas pārcēla velo pāri sētai un ielīda pirmajā koridorā bija 3999 Herberts Pudans. Šķita, ka man vienīgajam tas traucē - kad sāku aizrādīt, pārējie apkārt stāvošie uzreiz sarāvās un novērsās. Nākamo, kas ielīda ar 31xx numuru, gan izsēdināju ārā - tur arī atbalsts bija tikai no viena skatītāja.
Ja paši braucēji būs aktīvāki un audzinās līdējus, tad viņi būs mazāk.

Interesanti,vai viņam tagad ir paties gandarījums par savu iegūto vietu!Es par medaļnieku.Cieņa par šitādu izgājienu 0

Avatar

By Barts 08.09.2014 10:25:51

Member · 809 comments

Patiesība ir tāda, ka braucot no beigām augstāk par ~200 vietu nebija iespējams atbraukt.
Mēs ar kolēgu no 5700... koridora atbraucām 390ie.
Atzīšos, ka kkur ielīst bija liels kārdinājums, bet veselais saprāts ņēma virsroku smile

Last edited by Barts (08.09.2014 10:27:49)

Avatar

By twist 08.09.2014 10:30:11

Member · 109 comments
Barts wrote

Patiesība ir tāda, ka braucot no beigām augstāk par ~200 vietu nebija iespējams atbraukt.
Mēs ar kolēgu no 5700... koridora atbraucām 390ie.
Atzīšos, ka kkur ielīst bija liels kārdinājums, bet veselais saprāts ņēma virsroku smile

Te jau tas joks - tas ir ilgtermiņa daudzgadu projekts. Tā nākošajā gadā Tev būs iespēja laicīgi reģistrēties un braukt peletona sākumā. Un tad jau varēsi cīnīties par labākām vietām.. smile

Avatar

By gaga 08.09.2014 10:30:23

Member+ · 2,160 comments

nu ja tiešām pašas pašas beigas gaida kad pēdējie dalībnieki šķērso starta līniju tad tas ir jau ~15 min pēc pirmajiem smile

Avatar

By averza 08.09.2014 10:34:11

Member++ · 5,039 comments

Tad nopietni, šogad pa veloceliņu labajā pusē gar starta koridoriem nevarēja kādam pustūkstotim-tūkstotim pabraukt garām? Pagājušajā gadā tas izdevās uz urrā smile Nu un pēc tam vēl bonusā veloceliņš gar bobsleja trasi.

Avatar

By Bandito 08.09.2014 10:42:52

Member · 9 comments

Es šogad startēju tautā pirmo reizi! Sāku 50**. Godīgi gaidīju, lēnām spraucos saprāta robežās! Sāku apdzīt tikai aiz starta līnijas, JO bija pārliecība, ka laiku sāk ņemt no starta līnijas! Beigās finišēju 12** vietā. Ap 10 minūtēm zaudēju tikai kamēr tiku līdz starta līnijai!
Vai patiešām tik grūti organizēt laika ņemšanu no starta līnijas??? Bet visā visumā - visi ļoti solīdi trasē. Bet startā daudzi līda bez rindas, nesa ričukus virs galvas utt!

Avatar

By averza 08.09.2014 10:54:40

Member++ · 5,039 comments
Bandito wrote

Vai patiešām tik grūti organizēt laika ņemšanu no starta līnijas???

Tā neviens nedara, nevienās LV sacensībās un pat ne Tartu maratonā. Kāpēc? Tāpēc, ka cilvēks A šķērsos starta līniju 10 sekundes pēc starta, cilvēks B 1 sekundi pēc starta, B atbrauks pa 1:00:00, bet A pa 1:00:05 un A būs uzvarējis, lai gan B atbrauca ātrāk un finišā rokas gaisā un prieks par "uzvaru".

Avatar

By gaga 08.09.2014 10:57:33

Member+ · 2,160 comments

skriešanas sacensībās tā dara, protams, ka gala rezultāts ir no starta šāviena brīža, tīrais laiks tikai lai samērītos ar to kas nu kuram ir vai nav

Avatar

By ktn 08.09.2014 11:08:51

Member+ · 1,642 comments

VIPSporta veloapļos arī ņem laiku no starta līnijas šķērsošanas.


Coffee & Racing. Adventures, too.

Avatar

By Vaskis 08.09.2014 11:11:30

Member · 2,612 comments

Man personiski līdz pirmajai grupai aizbraukt prasīja trīs gadus! Otrajā pietrūka pavisam maz. Šķiet šo jautājumu var palīdzēt atrisināt paredzētais braucēju reitings vai kas tāds.
Bet kā jau dažam labam te šķiet- tautā vai tad rezultātam ir nozīme. ja ir numurs, vietas, balvas?! lai nu paliek, tas nav jautājums.

Laiks bija vienkārši superīgs, tiešām izcils! Un putrai bija ļoti garšīga zapte:)

Avatar

By averza 08.09.2014 11:13:53

Member++ · 5,039 comments
ktn wrote

VIPSporta veloapļos arī ņem laiku no starta līnijas šķērsošanas.

VIPSport veloapļi jau nav sacensības smile

Avatar

By Lipars 08.09.2014 11:21:33

Member · 16 comments

Man kaut kā rodas sajūta, ka vienai lielai daļai ir savāda izpratne par "TAUTAS" braucienu. Ja tik svarīgi ir apliecināt sevi, tad taču ir iespēja braukt Sporta braucienā. Nekādu problēmu ar koridoriem. Risks iekļūt kritienā ir nesalīdzināmi mazāks. Gandarījums par pieveikto distanci lielāks. Ja kādam gandarījumu sagādā aizlīšana priekšā bērniem, sievietēm, kuri pacietīgi stāv savā koridorā. Ja viņš jūtas ārkārtīgi jaudīgs velobraucējs ieņemot augstāku vietu par vairākiem tūkstošiem cilvēku, kuri šo braucienu uztver tā kā tas ir domāts, tad man nu galīgi nav ko apskaust šādus tipus. Tas ir nožēlojami.
Bet par skaisto - es ieteiktu mūsu prezidentam turpmāk visas uzrunas tautai deliģēt veikt Inetu Radeviču. Viņai sanāk labāk. Viņa izskatās arī daudz labāk... Man patika smile
Aicinu nākamā gadā visus tandēmam pakaļ skrējējus pierādīt savu varējumu Sporta distancē. Bet čaļiem no tandēma - cepuri nost. Man tādas jaudas nav.

Avatar

By loose_change_rider 08.09.2014 11:35:51

Member+ · 123 comments
vitamiins_xc wrote

un jēga no tā rezultāta tautas masovkā? "pievienotā vērtība" rezultātam tak ir tuvu nullei. gandarījums jābūt arī no pēdējās vietas, ja patīk braukt smile

ā, un tie, kas brauc sporta klasē tiek uz Rio 2016, super, apsveicu, būs mums beidzot plaša delegācija uz nākamajām OOOOO spēlēm smile
Jēga droši vien ir tāda pati, kā skriet Nordea rīgas maratonā 10km vai 5km distances, ko dara lielākā daļa dalībnieku. Cilvēki izvēlas distanci kādu grib, kas viņiem vislabāk patīk, ko viņi spēj komfortabli nobraukt. Un kā jau Tu minēji, par gandarījumu - gandarījumu no sacensībām šī lieta, ka Tev dažādi gudrīši spraucas garām goda vārds samazina, rodas jautājums, tad es kaut kāds lohs esmu, ka to nedaru? Un ja visi tā izdomās, kas tad par haosu būs?

Avatar

By NilsS 08.09.2014 11:41:52

Member · 775 comments
Lipars wrote

Man kaut kā rodas sajūta, ka vienai lielai daļai ir savāda izpratne par "TAUTAS" braucienu. Ja tik svarīgi ir apliecināt sevi, tad taču ir iespēja braukt Sporta braucienā. Nekādu problēmu ar koridoriem. Risks iekļūt kritienā ir nesalīdzināmi mazāks. Gandarījums par pieveikto distanci lielāks. Ja kādam gandarījumu sagādā aizlīšana priekšā bērniem, sievietēm, kuri pacietīgi stāv savā koridorā. Ja viņš jūtas ārkārtīgi jaudīgs velobraucējs ieņemot augstāku vietu par vairākiem tūkstošiem cilvēku, kuri šo braucienu uztver tā kā tas ir domāts, tad man nu galīgi nav ko apskaust šādus tipus. Tas ir nožēlojami.
Bet par skaisto - es ieteiktu mūsu prezidentam turpmāk visas uzrunas tautai deliģēt veikt Inetu Radeviču. Viņai sanāk labāk. Viņa izskatās arī daudz labāk... Man patika smile
Aicinu nākamā gadā visus tandēmam pakaļ skrējējus pierādīt savu varējumu Sporta distancē. Bet čaļiem no tandēma - cepuri nost. Man tādas jaudas nav.

Izklausās sakarīgi !

Avatar

By NoProblemo 08.09.2014 11:44:05

Member · 262 comments

Man ar čomiem šis bija pirmais Vienības brauciens! Sākām kur nu kurais, bet pārsvarā no beigām! Pirmais mērķis mums bija tikt līdz galam, otrais tikt līdz šosejai bez jebkādas aizķeršanās un bez lieka stresa! Uz šosejas kad tikām nu tad varēja mizot, kreisā mala diezgan brīva, galvenais tikai mīt pedāļus!
Finišu sasniedzu 220 vietā, priekš pirmā gada pat negaidīju tik labu braucienu! Pasākums riktīgi labs!
Protams koridoros bija diezgan daudz līdēju, tāpat daudz kas brauc pa gājēju ceļiem, lai gan nonstop tiek skandināts ka tā nedrīkst, tā izpaužas tikai Mīkstie!

Ir arī GoPro video!  (tas vēlāk)

Last edited by NoProblemo (08.09.2014 11:44:32)


Avatar

By ARZ 08.09.2014 11:46:40

Member · 356 comments

startēju no pirmā koridora (ar atbilstošu numuru). Laimīgs biju ieņēmis savu vietu pieticīgi koridora beigu daļā... bet tad atvēra koridoru robežas!!! TAS bija kaut kas... Jo lielāls vēders, jo tuvāk starta līnijai sāka velties dalībnieki! Izskatās, ka pēdējo reizi startēju tautā Siguldā. Lai izvairītos no kritiena 8.km nobraucu no asfalta un kamera pušu... Nav vēlēšanās nākamgad no entā koridora braukt...


labāk nodilt nekā sarūsēt

Avatar

By NoProblemo 08.09.2014 11:49:53

Member · 262 comments
ARZ wrote

Jo lielāls vēders, jo tuvāk starta līnijai sāka velties dalībnieki!

oo jā tie ir tie paši "ašākie", ne reizi vien to esmu novērojis!


Avatar

By kašķis 08.09.2014 11:54:05

Member · 1,210 comments
averza wrote

baltais_tevs, uzmanīgi izlasi iepriekšējo prx25 komentāru. Tad apskaties, kurā vietā #3999 finišēja. Un tad padomā, vai viņam vajadzēja agresīvi apdzīt bērnus un tantes, pa ceļam dažus nogāzt utt. Protams, tā kā rezultāts ir TIK labs, tad vajadzētu DSQ. Taču es labāk balsoju par vairāk līdējiem un mazāk kritieniem, nekā otrādi.

Tu neņem vērā vienu niansi –  ja visu acu priekšā tiek klaji ignorēta koridoru ieņemšanas kārtība, tad viena daļa automātiski pieņems to par normu, jo ja jau viens lien un neviens viņam neaizrāda, tad kāpēc arī es nevarētu līst. Kurš spēj garantēt ka visi līdēji ielīdis tieši viņu spēju koridorā? Cerēt ka cilvēks kurš ignorē kārtību būs godprātīgs ir naivi. Tik pat labi es varu ielīst pirmajā koridorā un ar savu  „meistarību” uztaisīt zavalu 1. līkumā. Es balsoju par „ordnung muss sein”.

Avatar

By raiter 08.09.2014 11:54:22

Member+ · 3,346 comments
NoProblemo wrote
ARZ wrote

Jo lielāls vēders, jo tuvāk starta līnijai sāka velties dalībnieki!

oo jā tie ir tie paši "ašākie", ne reizi vien to esmu novērojis!

Tautas sporta klasika (īpaši jau populāra SEB MTB braucieniem) - izšķirošais izrāviens sacensībās ir jāveic vēl pirms starta - izlaužoties par 100+ vietām uz augšu big_smile


Avatar

By NJvelo 08.09.2014 11:55:21

Member · 10 comments

Orgi uz šo visu uzliek lielu PO, gribat piedalaties, gribat klabiniet taustiņus, eta BIZNESS!
Mūsu ģimenei šis bija otrais, laikam jau pēdējais brauciens.
Nevar laist vnk tautu kopā ar amatieriem - "sportistiem" kuri iedomājas ka ir Kavendiši!
Vienības brauciena izveidotājiem 1936. gadā, noteikti nebija mērķis iespējams vairāk nopelnīt EUR uz bērnu un ģimeņu rēķina! Nozēlojami..

Avatar

By Bandito 08.09.2014 11:56:38

Member · 9 comments

Nu tad dariet kā MammaDaba disciplīnā - neņem laiku, neapbalvo uz viss! Nobrauci un malacis! Bet, ja laiku uzņem, tad vajag nodrošināt normālu arī tā skaitīšanu! Es 15 minūtes stūmos burzmā, lai līdz starta līnijai tiktu! Man čoms no 2 koridora tikmēr bija jau aiz Lorupes tilta.... smile

Avatar

By prx25 08.09.2014 12:11:48

Member · 200 comments
Lipars wrote

Man kaut kā rodas sajūta, ka vienai lielai daļai ir savāda izpratne par "TAUTAS" braucienu. Ja tik svarīgi ir apliecināt sevi, tad taču ir iespēja braukt Sporta braucienā. Nekādu problēmu ar koridoriem. Risks iekļūt kritienā ir nesalīdzināmi mazāks. Gandarījums par pieveikto distanci lielāks. Ja kādam gandarījumu sagādā aizlīšana priekšā bērniem, sievietēm, kuri pacietīgi stāv savā koridorā. Ja viņš jūtas ārkārtīgi jaudīgs velobraucējs ieņemot augstāku vietu par vairākiem tūkstošiem cilvēku, kuri šo braucienu uztver tā kā tas ir domāts, tad man nu galīgi nav ko apskaust šādus tipus. Tas ir nožēlojami.
Bet par skaisto - es ieteiktu mūsu prezidentam turpmāk visas uzrunas tautai deliģēt veikt Inetu Radeviču. Viņai sanāk labāk. Viņa izskatās arī daudz labāk... Man patika smile
Aicinu nākamā gadā visus tandēmam pakaļ skrējējus pierādīt savu varējumu Sporta distancē. Bet čaļiem no tandēma - cepuri nost. Man tādas jaudas nav.

Piedod par atklātību (tavs viedoklis arī ir viedoklis). Ja tevis teikto salīdzinātu ar bērnu, tad  tavuprāt bērnam vajadzētu sākt staigāt izlaižot rāpošanu? Manuprāt tautas sportiskais gals ir loģisks solis uz sporta disciplīnu. Tāpēc piedāvāju starta koridors dalīt pēc braucēja aicinājuma. Visi būs laimīgi un traumu mazāk.

Avatar

By Mape 08.09.2014 12:19:24

Member · 61 comments

3 gadus atpakaļ Tautas brauciens bija manas pirmās velosacensības. Šogad startēju jau no 1.koridora. Laicīgi ieņēmu vietu koridorā. Puskoridors vēl bija brīvs, kad 2 džeki ar Rietumu formām līda esošajiem pa vidu.
Nav vajadzības Tautas braucienam pēc laika kontroles, tad nebūs tādu mīksto līšana citiem priekšā.

Avatar

By freerider 08.09.2014 12:20:08

Member · 31 comments

Tautā startēju no pašām, pašām beigām.
Nebija nr.(iemeslu neminēšu, gadās), tādēļ godīgi startēju kopā ar freekbaikiem un citiem nereģistrētajiem velomīļiem.
Šīs bija manas pirmās sacenes ar šosejnieku un tas vairāk bija tests, kā uzvedīsies, kā slēdzas ātrumi utt.
No sākuma, gar bērniem un māmiņām braucu uzmanīgi, vēlāk uz šosejas pavēru vaļā un tā arī turpināju līdz beigām.
Redzēju arī salāpītos un cietušos, par ko te iepriekš rakstīja...:(
Kādu laiku 2-atā ar vēl vienu šosejas braucēju vilkām, mainijāmies (šim zelta krāsā beņķis bija).
Beigās vēl uzbraucu veiksmīgi kalnā, apdzenot jau iepriekš spēkus izsmēlušos  braucējus. Gandarījums MEGA!
Patika viss, gan laka apstākļi, gan sajūtas trasē, gan apsteigšanas un protams ātrums salīdzinot ar ierasto MTB.
Nākamgad apsolos- jau laicīgi iegādāties numuru!:)
Galvenais ir braukt!

Avatar

By ImantsR 08.09.2014 12:20:28

Member · 163 comments
Bandito wrote

Nu tad dariet kā MammaDaba disciplīnā - neņem laiku, neapbalvo uz viss! Nobrauci un malacis! Bet, ja laiku uzņem, tad vajag nodrošināt normālu arī tā skaitīšanu! Es 15 minūtes stūmos burzmā, lai līdz starta līnijai tiktu! Man čoms no 2 koridora tikmēr bija jau aiz Lorupes tilta.... smile

iemācies braukt tik ātri kā tavs čoms un nebūs jāstumjās 15 min  wink
tautas brauciens ir masu starts nevis time trial!

Avatar

By wheelie 08.09.2014 12:30:20

Member+ · 2,605 comments

a ka tur bija - viens tomēr noturējās līdzi tandēmam? smile


keep rollin'

Avatar

By Lipars 08.09.2014 12:33:00

Member · 16 comments

Nē, Tu mani neesi īsti pareizi sapratis. Katrs brauc distanci, kuru vēlas. Un pirmajos koridoros tiešām ir arī jaudīgi braucēji, bet es aicinu katram apzināties to kādu distanci viņš ir izvēlējies un nemēģināt, ar asinīm pa nāsīm tekot, censties noķert tandēmu, kuru viņš objektīvi nevar noķert un arī astē nosēdēt nav spējīgs, šādi izraisot masveida kritienu. Es aicinu uz to, ka šis ir brauciens, kurā nav  obligāti jāuzvar, bet jānobrauc savu spēju robežās neapdraudot citus. Aicinu priecāties par kopā būšanu un to, ka riteņbraucēju paliek ar katru gadu vairāk. Manuprāt tam ir domāts Tautas brauciens.
Ja vēlies apliecināt sevi, pierādīt ka esi "vecis" tad dari to starp sev līdzvērtīgiem un Sporta distance tam ir ļoti piemērota. Tautā rezultāts nekad nebūs objektīvs, jo vienā ieskaitē iet puikas ar vīriešiem, frīk baiki ar MTB un šosejas riteņiem utt. Un ja kādam gandarījumu sniedz tas, ka viņš ar savu šosejnieku ir noskrējis bērnus, vecākus ar bērniem ratiņos, seniorus un citus par sevi vājākus braucējus, tad es to laikam nesaprotu. Varbūt neesmu izaudzis. smile

prx25 wrote
Lipars wrote

Man kaut kā rodas sajūta, ka vienai lielai daļai ir savāda izpratne par "TAUTAS" braucienu. Ja tik svarīgi ir apliecināt sevi, tad taču ir iespēja braukt Sporta braucienā. Nekādu problēmu ar koridoriem. Risks iekļūt kritienā ir nesalīdzināmi mazāks. Gandarījums par pieveikto distanci lielāks. Ja kādam gandarījumu sagādā aizlīšana priekšā bērniem, sievietēm, kuri pacietīgi stāv savā koridorā. Ja viņš jūtas ārkārtīgi jaudīgs velobraucējs ieņemot augstāku vietu par vairākiem tūkstošiem cilvēku, kuri šo braucienu uztver tā kā tas ir domāts, tad man nu galīgi nav ko apskaust šādus tipus. Tas ir nožēlojami.
Bet par skaisto - es ieteiktu mūsu prezidentam turpmāk visas uzrunas tautai deliģēt veikt Inetu Radeviču. Viņai sanāk labāk. Viņa izskatās arī daudz labāk... Man patika smile
Aicinu nākamā gadā visus tandēmam pakaļ skrējējus pierādīt savu varējumu Sporta distancē. Bet čaļiem no tandēma - cepuri nost. Man tādas jaudas nav.

Piedod par atklātību (tavs viedoklis arī ir viedoklis). Ja tevis teikto salīdzinātu ar bērnu, tad  tavuprāt bērnam vajadzētu sākt staigāt izlaižot rāpošanu? Manuprāt tautas sportiskais gals ir loģisks solis uz sporta disciplīnu. Tāpēc piedāvāju starta koridors dalīt pēc braucēja aicinājuma. Visi būs laimīgi un traumu mazāk.