Velojoslas

Avatar

By IAeroI 16.07.2015 20:27:08

Member · 427 comments
321 wrote

Veikala pa radio dzirdeju ka kaut kadas jaunas velojoslas grib bruget, plz neee....

Drošvien Kr.Barona iela hmm

Avatar

By 321 16.07.2015 20:40:35

Member · 6,350 comments

Ja ta teica

Avatar

By nigus 16.07.2015 20:49:48

Member · 47 comments

Uz Hospitāļu ielas var notestēt bruģētu "velojoslu":

https://www.google.lv/maps/@56.973291,2 … 6656?hl=lv

Nesan braucu un bija pilnīgi ok smile

Avatar

By 321 16.07.2015 21:12:09

Member · 6,350 comments

https://www.youtube.com/watch?t=199&v=YLq1mLKv2f8

Tam brugim gan ir viena laba ipashiba, udens labi iesucas ieksha

Avatar

By 321 16.07.2015 21:14:39

Member · 6,350 comments

Apskatijos to Gugl maps linku uz Hospitalu ielu pagriezu drusku kameru un ko es redzu - welcome to Latvia

aaaa.jpg

Avatar

By DZ 16.07.2015 21:42:27

Member · 3,501 comments
321 wrote

https://www.youtube.com/watch?t=199&v=YLq1mLKv2f8

Tam brugim gan ir viena laba ipashiba, udens labi iesucas ieksha

Ak Tu jēziņ, kas sižeta beigās par tumsonību, tādi muļķi, ceru, ka satiksmē piedalās tikai ar tramvaju pasažiera lomā.


Lielākais serviss Jelgavā - www.activsport.lv

Avatar

By sursurs 17.07.2015 09:36:19

Member · 905 comments

Vakar sanāca pēc ilgiem laikiem pabraukt pa centru. džīzas - tad tiešām labāk to velojoslu nav, nekā kā tgd, kad vienā laidā kkādi idioti izdomā pa tām braukt pretējā virzienā. Tad vismaz daudzmaz droši var braukt pa ielas malu a tgd vispār nekur nevar droši pabraukt vairs... hmm


velo 4ever

Avatar

By 436 17.07.2015 10:01:05

Member · 822 comments

stulbākais, ka mātītes arī ar bērniem brauc pa pretējo pusi, tb māca sliktas lietas. kad teicu, ka jābrauc pa pretējo ielas pusi, kaza man atcērt: es zinu, zinu. un vālē tik tālāk..

Avatar

By wrongway 18.07.2015 15:35:22

Member+ · 1,695 comments

Kurš un kāpēc dzēš atbildes?


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By wrongway 18.07.2015 15:35:55

Member+ · 1,695 comments

Mātītes, kazas, idioti...

Un ar ko Jūs atšķiraties no naidpilniem autovadītājiem?

Lāčplēša ielā sašutums vēl būtu vietā, bet vienvirziena ielās, kurās ir tikai viena virziena josla, braukšana "pretējā" virzienā ir tikai normāla reakcija uz nekvalitatīvu infrastruktūru.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By buzic 65 18.07.2015 15:42:06

Member · 1,159 comments
wrongway wrote

Lāčplēša ielā sašutums vēl būtu vietā, bet vienvirziena ielās, kurās ir tikai viena virziena josla, braukšana "pretējā" virzienā ir tikai normāla reakcija uz nekvalitatīvu infrastruktūru.

Es arī nesaprotu, kāpēc ir tik nekvalitatīva tā struktūra! Izdomājuši kaut kādas vienvirziena ielas! Un, kāpēc man nav divvirzienu veloceļš no Andrejostas pa taisno pāri upei uz Iļģuciemu?!?!? Kāda mārrutka pēc man jāmin tas neeeereālais līkums pa Vanšu tiltu?

Avatar

By 436 18.07.2015 16:44:40

Member · 822 comments

braukšana ar auto ''pretējā'' virzienā pa vienvirziena ceļu arī nebūtu ''normāla reakcija uz nekvalitatīvu infrastruktūru''!?

Avatar

By wrongway 18.07.2015 17:09:09

Member+ · 1,695 comments

1. Rīgas pilsētas saistošajos plānošanas dokumentos noteikts, ka centrā priekšroka dodama gājējiem, riteņbraucējiem, sabiedriskajam transportam, privātajam autotransportam. Šādā secībā. Tas nozīmē, ka ar divriteni būtu jābūt iespējai braukt arī tādos virzienos, kādos ar auto nav iespējams.
2. Kamēr CSN atļauj braukt ar velo pa ietvi pretējā virzienā var braukt pa ietvi. Vai tas ir drošāk? Noteikti nē.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By buzic 65 18.07.2015 19:16:39

Member · 1,159 comments

Protams! Kā zināms, Elizabetes iela (ar savu tik nejēdzīgo vienvirzienu) ir vienīgā iela šajā rajonā, pa kuru ir iespējams pārvietoties sev vēlamajā virzienā (pret spalvu)! Alternatīvu nav!!!
Un man, kā gājējam - pašam svarīgākajam centra saistošajos plānošanas noteikumos, ir pilnīgi nesaprotama parku celiņu infrastruktūra, ja tie, kā pa diegu neplūst man vēlamajos virzienos, tāpēc plebejiska slāšana pa zālāju ir "tikai normāla reakcija uz nekvalitatīvu infrastruktūru."

Avatar

By averza 18.07.2015 20:12:09

Member++ · 5,039 comments

Vari ironizēt, cik uziet, taču es, būdams citās valstīs, ar vislielāko prieku izmantoju tur esošo velo infrastruktūru - jo tā bija laba, ļooooti laba.

Avatar

By wrongway 18.07.2015 20:27:22

Member+ · 1,695 comments
buzic 65 wrote

Protams! Kā zināms, Elizabetes iela (ar savu tik nejēdzīgo vienvirzienu) ir vienīgā iela šajā rajonā, pa kuru ir iespējams pārvietoties sev vēlamajā virzienā (pret spalvu)! Alternatīvu nav!!!
Un man, kā gājējam - pašam svarīgākajam centra saistošajos plānošanas noteikumos, ir pilnīgi nesaprotama parku celiņu infrastruktūra, ja tie, kā pa diegu neplūst man vēlamajos virzienos, tāpēc plebejiska slāšana pa zālāju ir "tikai normāla reakcija uz nekvalitatīvu infrastruktūru."


Uz Daugavpili var arī caur Jelgavu braukt, bet, vairums tomēr brauc caur Jēkabpili.
Tāpat arī cilvēki ar divriteņiem nebrauks kvartālu pa labi, vai pa kreisi, tad kvartālu atpakaļ, un vēl pus kvartālu, vai vairāk "pareizā" virzienā, lai nokļūtu galamērķī.

Vairums Rīgas centra parku veidoti laikā, kad parks, patiešām, bija tikai nesteidzīgām pastaigām turīgu centra iedzīvotāju izpildījumā.
Šobrīd Rīgas centra parki kalpo ne tikai kā nelielas "dabas" salas asfalta un betona tuksnesī, bet arī kā īsākie ceļi gājējiem.
Un gājēji, ja vien nav vienkārši pastaigā, patiešām, iet taisnāko ceļu, neatkarīgi no zālāja eksistences.

Tu, protams, vari uz šo uzvedību skatīties kā 19. gs. Alberta ielas dzīvokļa īrnieks.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By buzic 65 18.07.2015 20:56:58

Member · 1,159 comments

Pareizi wrongway!!! Es arī iestājos par to, ka Rīgā jāizrauj visi koki, jānoasfaltē visi zālāji un granīta bruģis! Un tad mēs visi, kājām un uz velo, krustu šķērsu varēsim durt pa īsāko ceļu, kā pilntiesīgi 21.gs pilsoņi, nebūs Jābrauc uz Daugavpili caur Jelgavu!
p.s. Tavs salīdzinājums ir kā kulaks uz acs - ja Elizabetes ielas "pret spalvu" vietā izvēlas Merķeļa-Kalpaka, tad es patiešām braucu "caur Jelgavu"
Nez ko tik bezgala vērtīgu pa šo ietaupīto laiku cilvēki paspēj veikt?

Avatar

By wrongway 18.07.2015 21:23:47

Member+ · 1,695 comments

Cilvēki satiksmē nedomā racionāli, pat Tu.
Cilvēki pārvietojoties meklē īsāko ceļu, pat ja ietaupījums ir niecīgs, vai nekāds.
Kāda infrastruktūra, tāda uzvedība.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By wrongway 18.07.2015 21:26:04

Member+ · 1,695 comments

Bet muļķības par koku izraušanu un zālāju asfaltēšanu vari kādam citam pierakstīt.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By buzic 65 18.07.2015 21:41:38

Member · 1,159 comments

Nezinu, par kuriem cilvēkiem Tu runā, bet necenties būt gaišreģis, lai runātu par visiem! Es braucu ar šosejnieku, tāpēc rūpīgi plānoju savu maršrutu un itin bieži neizvēlos īsāko ceļu! Arī ar auto braucot, īsākais nebūt nenozīmē ātrākais (to es attiecinu uz nopietniem attālumiem, nevis tepat, līdz Daugavpilij)      averza! Mana ironija nav vērsta pret veloinfrastruktūru, bet pret bardaku un nihilismu!

Avatar

By sursurs 19.07.2015 07:00:09

Member · 905 comments

Piekrītu buzic 65 un 436 - Nauri - priekšora NEKUR un NeKAD nenozīmē TAISNI no punkta A uz punktu B. Velo priekšroka arī ir - velo var un drīkst pilnīgi mierīgi to mazo gabaliņu nobraukt pa ietvi - tas arī pēc jaunā CSN projekta NAV aizliegt (ja jau ikurātpāris kvartāli). Turklāt kā jau vairākkārt ir minēts - prauc arī tieši pa Lāčplēša ielas pretējo pusi!! vnk cilvēks pierod tā un vispār neskatās. Brauc pa ielu, kur visi luksofori un zīmes ir pretējā virzienā, kur neviens - ne auto, ne cits velo pretī tādu lohu parādāmies negaida, utt..
Iela - pa kuru brauc arī auto, un, kas na kkāda dzīvojamā u.tml.z zōna, tomēr ir domāta, lai droši pārvietotos - vienalga - velo vai auto vai kas. Tāpat neviena veloinfrastruktūra katram pie durvīm nepievedīs. Tāpat būs gabaliņš, kas jāpabrauc pa ietvi (jo arī ielas ne visur pieved klāt) un tā kā tāpat tam velosipēdistam ir jāpabrauc kkāds gabals pa ietvi, tad kur ir problēma sev vajadzīgos posmiņus vietās, kur ir pretējā virziena satiksme, braukt pa ietvi, ja jau ikurāt grūti saplānot savu maršrutu tā, lai brauktu pa pareizā virziena ielām? Ja nebrauc tikai pāris kvartālus centrā, bet vnk izvēlās citas ielas, tad līkums bieži vien nesanāk nekāds vai arī ir mērāms burtiski 100metros uz dažiem km..
Ja jau par protestiem, tad drīzāk var protestēt pret vietām, kur tiešām tā infrastruktūra ir izveidota nejēdzīgi - tas pats, lai izbrauktu normāli laukā no Rīgas pa Pleskavas šoseju vai nokļūtu uz A1 vai atpakaļ - ne pa vienu pusi nebraukājot pāri Brīvības ielai ciktur reizes tas nav izdarāms, zem Juglas ielas pārvadiem vispār visādi ineresanti nepārredzami rollercoasteri sākas, plus vēl tās vietas, kur tā saucamā veloinfrastruktūra ieved tieši mūžam ar cilvēkiem pilnās pieturās... Velojoslām salīdzinājumā ar to visu praktiski nav ne vainas - šobrīd visnedrošakās tās padara tieši tie lohi, kuri vai nu nedomā ar galvu vai saklausījušies visādas gudrības par to, ka it kā šobrī tur teorētiski drīkstot braukt pret spalvu un tik mauc pretī..


velo 4ever

Avatar

By wrongway 19.07.2015 09:10:56

Member+ · 1,695 comments
sursurs wrote

...Tāpat neviena veloinfrastruktūra katram pie durvīm nepievedīs. ...

Pilsētas centrā būtu jāpieved, speciālas veloinfrastruktūras, vai velobraucējiem drošas kopējās brauktuves izskatā.

Bet turpini cilvēkus saukt par lohiem.


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By kaska 19.07.2015 13:23:50

Member · 886 comments

Cilvēki! Attopieties! Realitātē nekas/neviens nav tikai melns vai balts!

Šonedēļ man viena dāma brauca pretī (pret spalvu) pa velojoslu - ļoti intensīvi vicinot ar roku lai pabīdos uz sānu. Un labi ka tā, jo...

Wrongway, ja jau braukšana pret spalvu ir attaisnojama ar sliktu infrastruktūru, tad, lūdzu, paskaidro man - pa kuru pusi ir pareizi izmainīties samainīties ar pretī braucošo (pret spalvu braucošo)? Es pieņemu, ka vislabāk būtu pa labo pusi (droši vien lieki skaidrot, kāpēc), bet tās brunčotās radības (kuras vis biežāk ir sastopamas braucam pret spalvu) nez kapē dara tieši otrādi - laikam pie apmales jeb tālāk no automašīnām jūtas drošāk. Man, savukārt, ir jāsamazina ātrums un jāparedz (lasi: jābaidās) pa kuru pusi tad šoreiz mainīties, lai nenotiktu sadursme. Tātad velo infrastruktūras efektivitāte samazinās.

P.s. Vienmēr patīkami lasīt buzic 65 ironiju smile Pilnīgi piekrītu. Atgādināšu tikai, ka idejas "par parku asfaltēšanu un Vecrīgas asfaltēšanu" visas autortiesības pieder reformatoram KasparsZ big_smile

Last edited by kaska (19.07.2015 13:29:15)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By 321 19.07.2015 13:31:11

Member · 6,350 comments

Pa soseju brauc abos virzienos, pa gajeju celinju brauc abos virzienos - kapec lai citur ta nebrauktu big_smile

Avatar

By buzic 65 19.07.2015 13:35:15

Member · 1,159 comments
wrongway wrote

Bet turpini cilvēkus saukt par lohiem.

Cik Tu pēkšņi sensitīvs! Šeit pat forumā var atrast neskaitāmus Tavus naidpilnus tekstus, kurus esi veltījis tiem, kuri nedomā ar Tevi vienā frekvencē! smile Un forma nebūt nemaina satura svaru (dažs labs, uzrakstot "d.rsa", nevis "dirsa", jūtas pavisam balts, pūkains un pieklājīgs)

Tu iepriekš rakstīji: "Kāda infrastruktūra, tāda uzvedība." Nepiekrītu! Bēdīgi slavenais ceļš Tīnūži - Koknese. Protams, tūlīt būs lērums teorētiķu, kuri izstāstīs, ka ceļš ir slikti pārredzams liels loks un satiksmei nederīgs, bet es teikšu: ceļš ir lielisks! Es zinu daudzas vietas Latvijā, kur ceļi ir viens vienīgs kalnā, lejā, zigzags aiz zigzaga, šaurāki un ar krietni sliktāku segumu, bet ļaudis ir braukuši gadu desmitiem pavisam pieklājīgā ātrumā un nav spējuši savākt šādu melno statistiku, kā uz Tīnūži - Koknese dažu gadu laikā...
Varbūt ir vērts aizdomāties par sabiedrības garīgo veselību, nevis bārstīt populistiskas frāzes, ka lielais lohu īpatsvars uz velosipēdiem ir skaidrojams ar slikto infrastruktūru?

Last edited by buzic 65 (19.07.2015 13:36:15)

Avatar

By kaska 19.07.2015 13:42:32

Member · 886 comments
321 wrote

Pa soseju brauc abos virzienos, pa gajeju celinju brauc abos virzienos - kapec lai citur ta nebrauktu big_smile

...un pa velosipēdu ceļu arī brauc divos virzienos. Vai ne?
Pa vienvirziena ceļu brauc vienā virzienā, tāpēc arī pa velojoslu, kas uz tā brauktuves atrodas, jābrauc vienā virzienā. Kāpēc? Tāpēc ka ceļazīmes, apzīmējumi, luksofori, krustojumi ir attiecīgi izvietoti, saregulēti utt. Nemaz nerunājot pa to, ka saprātīgi ceļu satiksmes dalībnieki pārvietojoties vai šķērsojot vienvirziena ceļu, negaida no otras puses tuvojošos transporta līdzekli.

Baigais tev bērna arguments! Tiesības ir? smile

Last edited by kaska (19.07.2015 13:49:24)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By kaska 19.07.2015 13:45:20

Member · 886 comments
321 wrote

Pa soseju brauc abos virzienos, pa gajeju celinju brauc abos virzienos - kapec lai citur ta nebrauktu big_smile

Tāpēc, ka pasaule griežas tikai vienā virzienā! big_smile


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!