Velojoslas

Avatar

By kaska 15.04.2016 13:32:14

Member · 886 comments

Vai man vienīgajam liekas, ka pēc būtības 124. punkts aktuālajos CSN nav tāds pats, kā 138. punkts vecajos CSN?

Skatos, ir arī tādi braucēji šeit, kas tos uztver kā pilnīgi vienādus. Manuprāt, tagad šis punkts ir nedraudzīgāks velobraucējam  un iepriekš aprunātā konflikta gadījumā "segu velk" vairāk uz autovadītāja pusi.

averza wrote

Es par to, ka autiņi tomēr atstāj vietu, kur pabraukt garām pa labo pusi. Velo pabrauc visiem garām un nostājas pirmajam autiņam priekšā, labajā pusē, ja deg sarkanais. Un pirmais aizbrauc taisni - nav problēmu, kāpēc lai kāds taurētu? Ja čammājies un nebrauc pie zaļā, tad, protams, saņem tauri. Ja zaļais jau deg, tad brauc garām auto rindai un īsi pirms krustojuma izvēlas divus autiņus, starp kuriem brauc. Priekšējo palaiž nogriezties, un tad pats brauc taisni. Zero problems. Vienīgā problēma, ka esi ieskrējies un priekšā kāds nogriežas un sarēķini, ka viņš jau būs nogriezies, bet tad tur uzrodas gājēji un autiņš apstājas, tad var sanākt iebraukt pakaļā smile

+1

Last edited by kaska (15.04.2016 13:44:54)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By Maris 15.04.2016 13:59:38

Member · 1,321 comments
kaska wrote

Vai man vienīgajam liekas, ka pēc būtības 124. punkts aktuālajos CSN nav tāds pats, kā 138. punkts vecajos CSN?

Skatos, ir arī tādi braucēji šeit, kas tos uztver kā pilnīgi vienādus. Manuprāt, tagad šis punkts ir nedraudzīgāks velobraucējam  un iepriekš aprunātā konflikta gadījumā "segu velk" vairāk uz autovadītāja pusi.

averza wrote

Es par to, ka autiņi tomēr atstāj vietu, kur pabraukt garām pa labo pusi. Velo pabrauc visiem garām un nostājas pirmajam autiņam priekšā, labajā pusē, ja deg sarkanais. Un pirmais aizbrauc taisni - nav problēmu, kāpēc lai kāds taurētu? Ja čammājies un nebrauc pie zaļā, tad, protams, saņem tauri. Ja zaļais jau deg, tad brauc garām auto rindai un īsi pirms krustojuma izvēlas divus autiņus, starp kuriem brauc. Priekšējo palaiž nogriezties, un tad pats brauc taisni. Zero problems. Vienīgā problēma, ka esi ieskrējies un priekšā kāds nogriežas un sarēķini, ka viņš jau būs nogriezies, bet tad tur uzrodas gājēji un autiņš apstājas, tad var sanākt iebraukt pakaļā smile

+1

Pievienojos!

Avatar

By Mihails 15.04.2016 14:08:41

Member · 341 comments
kaska wrote

Vai man vienīgajam liekas, ka pēc būtības 124. punkts aktuālajos CSN nav tāds pats, kā 138. punkts vecajos CSN?

Skatos, ir arī tādi braucēji šeit, kas tos uztver kā pilnīgi vienādus. Manuprāt, tagad šis punkts ir nedraudzīgāks velobraucējam  un iepriekš aprunātā konflikta gadījumā "segu velk" vairāk uz autovadītāja pusi.

Pat bez 124. punkta ir arī 78.: Ja transportlīdzekļu braukšanas trajektorijas krustojas, bet braukšanas secība šajos noteikumos nav reglamentēta, ceļu dod transportlīdzekļa vadītājs, kuram transportlīdzeklis tuvojas no labās puses.

Avatar

By kaska 15.04.2016 14:12:33

Member · 886 comments

Jā, Mihail, tik tālu esmu aizdomājies. Bet tuvošanos no labās puses arī var dažādi interpretēt un NEinterpretēt.
Un mans jautājums joprojām paliek spēkā.

Last edited by kaska (15.04.2016 14:13:22)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By Mihails 15.04.2016 14:20:51

Member · 341 comments
kaska wrote

Un mans jautājums joprojām paliek spēkā.

Var taču uzdot jautājumu CSDD vai Valsts policijai...

Avatar

By 436 15.04.2016 14:43:05

Member · 822 comments

Nu ko var ņuņņāt. Vai ir tik grūti priekšā esošu autiņu palaist nogriezties pa labi. Jei bogu vieglāk ir noteikumu un likumu lapās atrast tādu vai šitādu punktu, lai tikai varētu atrast attaisnojumu savai nevainībai gadījumā, kad pirms krustojuma autiņš griežoties pa labi ir nogriezis tev ceļu.

Likumi ir laba lieta, bet par cik mēs neesam roboti, tad der ieslēgt arī veselo saprātu un cienīt citus satiksmes dalībniekus.
Citādi ir tikai: man vajag, man pienākas, man ir tiesības, tu man traucē utt.

Last edited by 436 (15.04.2016 14:44:39)

Avatar

By kaska 15.04.2016 14:43:51

Member · 886 comments
Mihails wrote
kaska wrote

Un mans jautājums joprojām paliek spēkā.

Var taču uzdot jautājumu CSDD vai Valsts policijai...

Diemžēl (vai par laimi), es nezinu, kas ir Twitter sad

P.s. Gribēju zināt forumiešu domas.

Last edited by kaska (15.04.2016 14:44:47)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By Mihails 15.04.2016 15:00:48

Member · 341 comments
436 wrote

Nu ko var ņuņņāt. Vai ir tik grūti priekšā esošu autiņu palaist nogriezties pa labi.

Kāda jēga stāvēt un gaidīt, kad, piemēram, piecas automašīnas palaidīs visus gājējus un nogriezīsies? Var taču apbraukt (pa kreiso vai pa labo pusi, kā kurā situācijā labāk), protams, paturot prātā, ka kāds tevi var nepamanīt...

Avatar

By novērotājs 15.04.2016 17:26:08

Member+ · 1,908 comments
kaska wrote
Mihails wrote
kaska wrote

Un mans jautājums joprojām paliek spēkā.

Var taču uzdot jautājumu CSDD vai Valsts policijai...

Diemžēl (vai par laimi), es nezinu, kas ir Twitter sad

Var rakstīt e-pastus (adreses attiecīgo institūciju mājaslapās kontaktos), vismaz CSDD atbild un itin veikli. Būs krietni autoritatīvāk un pamatotāk nekā tautas aptauja šeit vai kur citur.

Avatar

By androns1983 15.04.2016 23:40:00

Member · 418 comments
Mihails wrote
436 wrote

Nu ko var ņuņņāt. Vai ir tik grūti priekšā esošu autiņu palaist nogriezties pa labi.

Kāda jēga stāvēt un gaidīt, kad, piemēram, piecas automašīnas palaidīs visus gājējus un nogriezīsies? Var taču apbraukt (pa kreiso vai pa labo pusi, kā kurā situācijā labāk), protams, paturot prātā, ka kāds tevi var nepamanīt...

kāda jēga stāvēt ar auto sastrēgumā, kamēr citi auto ņurkājas un nejēdz pārbaukt krustojumu? Var taču apbraukt pa pretējo joslu, velojoslu vai ietvi, protams, paturot prātā, ka kāds gājējs var tevi nepamanīt un paskriet zem riteņiem.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By Ivars27 16.04.2016 01:01:38

Member · 367 comments
buzic 65 wrote
Ivars27 wrote

CSN 124.punkts: Nogriežoties pa labi vai pa kreisi, bet, ja pretējos virzienos braucošu transportlīdzekļu plūsmas atdala sadalošā josla, – arī apgriežoties braukšanai pretējā virzienā, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš gājējiem un velosipēdu vadītājiem, kas šķērso to brauktuvi, kurā viņš nogriežas.

Un, ko Tu gribēji ar šo pateikt? Ka autovadītājam no Barona ielas pa labi nevajag griezties, jo pa ielas labo pusi, 200m aiz viņa uz 12km/h čunčina velodievs? Kā visiem patīk staipīt to 124. punktu, kā šauru segu katram uz savu pusi...

Pirmkārt, gribēju atbildēt uz jautājumu.

Otrkārt, ja vaicā to retoriski - noteikumi ir jāzina; vai pastāvēšu uz savām tiesībām vai nē, būs atkarīgs no konkrētās situācijas. Braucot ar velo, parasti daru tā, kā aprakstīja averza.

Treškārt, ja autovadītājs nogriežas no Barona ielas pa labi ilgāk par 1 minūti, tad 'nē' - nevajag griezties pirms velodieva (ceru, ka palīdzēju atrisināt ceturtās klases teksta uzdevumu).

Avatar

By buzic 65 16.04.2016 07:35:03

Member · 1,159 comments
Ivars27 wrote
buzic 65 wrote
Ivars27 wrote

CSN 124.punkts: Nogriežoties pa labi vai pa kreisi, bet, ja pretējos virzienos braucošu transportlīdzekļu plūsmas atdala sadalošā josla, – arī apgriežoties braukšanai pretējā virzienā, transportlīdzekļa vadītājam jādod ceļš gājējiem un velosipēdu vadītājiem, kas šķērso to brauktuvi, kurā viņš nogriežas.

Un, ko Tu gribēji ar šo pateikt? Ka autovadītājam no Barona ielas pa labi nevajag griezties, jo pa ielas labo pusi, 200m aiz viņa uz 12km/h čunčina velodievs? Kā visiem patīk staipīt to 124. punktu, kā šauru segu katram uz savu pusi...

Pirmkārt, gribēju atbildēt uz jautājumu.

Otrkārt, ja vaicā to retoriski - noteikumi ir jāzina; vai pastāvēšu uz savām tiesībām vai nē, būs atkarīgs no konkrētās situācijas. Braucot ar velo, parasti daru tā, kā aprakstīja averza.

Treškārt, ja autovadītājs nogriežas no Barona ielas pa labi ilgāk par 1 minūti, tad 'nē' - nevajag griezties pirms velodieva (ceru, ka palīdzēju atrisināt ceturtās klases teksta uzdevumu).

Ceturtklasniek! Kopš kura laika uz Barona ielas ir velojosla? Esmu kaut ko palaidis garām? Līdz šim, šķiet, bija brauktuve ar rekomendējošo!! velojoslu. Tāpēc, ja kāds auto, veicot labo pagriezienu,Tev ir aizšķērsojis ceļu un to dara minūti, divas vai vairāk, uzskati, ka viņš ir ieņēmis galēji labo stāvokli savā joslā, lai veiktu manevru. Drīksti vaimanāt, plēst matus, skriet viņam sānos vai raudāt forumā! Lāčplēša iela jau ir pavisam cits stāsts.

Last edited by buzic 65 (16.04.2016 07:44:07)

Avatar

By androns1983 16.04.2016 10:10:46

Member · 418 comments

Protams, ka neesmu redzējis kā buzic65 brauc pa ielu ar velo, bet, palasot forumu, šķiet, ka viņam, atšķirībā no Mihaila, piemēram, konfliktsituāciju ar citiem satiksmes dalībniekiem praktiski nav. Un nav tāpēc, ka braucot tiek pielietots arī veselais saprāts un savstarpējā cieņa, nevis tikai 'manas tiesības te braukt' un 'mana priekšroka te braukt' ...


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By buzic 65 16.04.2016 11:41:28

Member · 1,159 comments

big_smile Tu man glaimo. Noteikti ir ļoti daudzi, kuri ir krietni korektāki par mani gan pie auto, gan velo stūres! big_smile
Bet konflikti pa retam gadās arī man, ieskaitot visai sāpīgu lidojumu pāri stūrei saistībā ar augstāk diskutēto labo pagriezienu.

Avatar

By Ivars27 16.04.2016 11:46:25

Member · 367 comments
buzic 65 wrote
Ivars27 wrote
buzic 65 wrote

Un, ko Tu gribēji ar šo pateikt? Ka autovadītājam no Barona ielas pa labi nevajag griezties, jo pa ielas labo pusi, 200m aiz viņa uz 12km/h čunčina velodievs? Kā visiem patīk staipīt to 124. punktu, kā šauru segu katram uz savu pusi...

Pirmkārt, gribēju atbildēt uz jautājumu.

Otrkārt, ja vaicā to retoriski - noteikumi ir jāzina; vai pastāvēšu uz savām tiesībām vai nē, būs atkarīgs no konkrētās situācijas. Braucot ar velo, parasti daru tā, kā aprakstīja averza.

Treškārt, ja autovadītājs nogriežas no Barona ielas pa labi ilgāk par 1 minūti, tad 'nē' - nevajag griezties pirms velodieva (ceru, ka palīdzēju atrisināt ceturtās klases teksta uzdevumu).

Ceturtklasniek! Kopš kura laika uz Barona ielas ir velojosla? Esmu kaut ko palaidis garām? Līdz šim, šķiet, bija brauktuve ar rekomendējošo!! velojoslu. Tāpēc, ja kāds auto, veicot labo pagriezienu,Tev ir aizšķērsojis ceļu un to dara minūti, divas vai vairāk, uzskati, ka viņš ir ieņēmis galēji labo stāvokli savā joslā, lai veiktu manevru. Drīksti vaimanāt, plēst matus, skriet viņam sānos vai raudāt forumā! Lāčplēša iela jau ir pavisam cits stāsts.

Klau, saprotu, ka dažiem cilvēkiem ir grūti noturēt uzmanību uz apspriežamo tēmu un viņi vēlas pāriet pie diskutētāju personību apspriešanas, bet, ja tomēr kādu brīdi smadzeņu daļas, kas atbild par loģiku, pieslēgsies, šeit ir argumenti:

Pirmkārt, 'jā' - esi palaidis garām: 124.punkts regulē satiksmi tieši krustojumos BEZ velojoslas.

Otrkārt, autovadītāja pienākums palaist citus satiksmes dalībniekus, nogriežoties pa labi vai kreisi, nav nekas neparasts. Piemēram - var patikt vai nepatikt pienākums atsevišķos gadījumos, nogriežoties pa kreisi,  palaist tos, kas apdzen, bet tādi ir noteikumi.

Treškārt, jāatšķir 'galēji labais stāvoklis savā joslā' PIRMS manevra uzsākšanas un ceļa aizšķērsošana manevra laikā. Pēdējā gadījumā tas ir 125.punkta "Aizliegts iebraukt krustojumā vai brauktuvju krustošanās vietā, ja izveidojies sastrēgums, kas transportlīdzekļa vadītāju var piespiest apturēt trans­portlīdzekli krustojumā vai brauktuvju krustošanās vietā un traucēt braukt citiem transportlīdzekļiem." pārkāpums.

Avatar

By 321 16.04.2016 12:01:29

Member · 6,350 comments

Kads saprot kapec velojosla nav izbuveta posma blakus vermanjdarzam vermanjdarza puse? big_smile

Avatar

By sursurs 16.04.2016 12:47:28

Member · 905 comments
436 wrote

Nu ko var ņuņņāt. Vai ir tik grūti priekšā esošu autiņu palaist nogriezties pa labi. Jei bogu vieglāk ir noteikumu un likumu lapās atrast tādu vai šitādu punktu, lai tikai varētu atrast attaisnojumu savai nevainībai gadījumā, kad pirms krustojuma autiņš griežoties pa labi ir nogriezis tev ceļu.

Likumi ir laba lieta, bet par cik mēs neesam roboti, tad der ieslēgt arī veselo saprātu un cienīt citus satiksmes dalībniekus.
Citādi ir tikai: man vajag, man pienākas, man ir tiesības, tu man traucē utt.

emm - varbūt tāpēc, ka 35-50% auto šoferu (tikai personīgie novērojumi Rīgas satiksmē) nejēdz ieslēgt to labo pagriezioenu PIRMS manevra? Es braucošam labo pagrieziena signālu rādošam auto nelīdīšu labajā pusē, bet, ja šoferis ieslēdz pgriezienu bezmaz manevra laikā, ta gan ir kkā nekorekti bļaut par velo, kas pr visu vari spraucas labajā malā..


velo 4ever

Avatar

By 321 16.04.2016 12:53:18

Member · 6,350 comments

Tapec normali ir izbraukt tai prieksha stavoshajai mashinai prieksha un sakt braukt pirmajam big_smile

Avatar

By kaska 16.04.2016 13:07:14

Member · 886 comments
321 wrote

Kads saprot kapec velojosla nav izbuveta posma blakus vermanjdarzam vermanjdarza puse? big_smile

Varbūt zīmēs uz ietves!? big_smile


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By Mihails 16.04.2016 16:01:31

Member · 341 comments
kaska wrote
321 wrote

Kads saprot kapec velojosla nav izbuveta posma blakus vermanjdarzam vermanjdarza puse? big_smile

Varbūt zīmēs uz ietves!? big_smile

Tieši tā, būs 1.6 m plata josla uz ietves priekš velo.

Last edited by Mihails (16.04.2016 16:02:14)

Avatar

By 321 16.04.2016 16:07:14

Member · 6,350 comments

Kish mish

Avatar

By androns1983 16.04.2016 22:37:21

Member · 418 comments
Ivars27 wrote

...

Treškārt, jāatšķir 'galēji labais stāvoklis savā joslā' PIRMS manevra uzsākšanas un ceļa aizšķērsošana manevra laikā. Pēdējā gadījumā tas ir 125.punkta "Aizliegts iebraukt krustojumā vai brauktuvju krustošanās vietā, ja izveidojies sastrēgums, kas transportlīdzekļa vadītāju var piespiest apturēt trans­portlīdzekli krustojumā vai brauktuvju krustošanās vietā un traucēt braukt citiem transportlīdzekļiem." pārkāpums.

nogriežoties pa labi un apturot tr. līdzekli, lai palaistu gājējus, kas šķērso brauktuvi, kurā nogriezies, nav nekāds 125. punkta pārkāpums. Tā, ka atslābsti un aizej vēlreiz uz autoskolu, ja vispār tur esi bijis wink


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By buzic 65 17.04.2016 09:28:28

Member · 1,159 comments

Ivar27
1. Tava spriedelēšana ir nepamatota demagoģija!
2. Vēlētos pajautāt, kādas bija Tavas sekmes matemātikā?
3. Ar auto Tu nebrauc, vai ne?

p.s. stāvot ar auto kādam 5.-7. pie luksofora sarkanās gaismas, lai turpinātu kustību krustojumā taisni, nenogriežoties, dēļ tādiem kā Tu, patiešām, rodas vēlēšanās paklausīt Mihailu un piespiest sava auto labās puses ratus pie paša bortakmeņa, lai ahūni "loģiskais" Ivariņš varētu lasīt CSN no vāka līdz vākam un meklēt, kuru no punktiem es pārkāpju, apzināti nobloķējot velodieva kustību sastrēgumā pa ielas (bez velojoslas) labo pusi.

Avatar

By kaska 24.05.2016 11:25:18

Member · 886 comments
Mihails wrote
kaska wrote
321 wrote

Kads saprot kapec velojosla nav izbuveta posma blakus vermanjdarzam vermanjdarza puse? big_smile

Varbūt zīmēs uz ietves!? big_smile

Tieši tā, būs 1.6 m plata josla uz ietves priekš velo.

Njā...
Crwu4jR.jpg?1
HlZdffJ.jpg?1

Last edited by kaska (24.05.2016 11:27:21)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By kaska 24.05.2016 11:26:35

Member · 886 comments

Atgādinu, ka...

kaska wrote

Rīgas Dome un Ceļu pārvaldes darbinieki ar velosipēdiem izbrauks Kr. Barona ielas izremontēto posmu 28. maijā.

http://play24.lv/video/3563/rigas-dome- … teto-posmu

Braucam kopā ar (pa priekšu) viņiem?

Mihails wrote

28.maijā, aicina visus.
http://nra.lv/latvija/riga/168372-pec-p … emsanu.htm


smile

Last edited by kaska (24.05.2016 11:29:09)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By Atis 29.05.2016 22:47:44

Member+ · 1,591 comments

Labvakar.
Šodien bija domstarpības Jūrmalā, graucot virzienā uz Sloku, Majoros / Dubultos.
Man garām 5cm attālumā pabrauc mācību auto. Viņam sarkanais. Es piebraucu blakus un mierīgi saku, ka nedrīkst tik tuvu braukt garām. Instruktora kungs krievu val. saka, ka man esot jābrauc pa veloceliņu. (Tur ir tāda ietve- pues sarkana puse nē). Es saku, ka tur bērni un tā... , un ka pēc noteikumiem man tiesības braukt pa braucamo daļu. Viņš saka, ka nē.
Jautājums CSN pārzinātajiem. Kā tagad tur īsti ir?
p.s. lai tur kā, bet bēdīgākais, ka viņš māca savus audzēkņus taranēt velosipēdistus..

Avatar

By 436 29.05.2016 23:18:49

Member · 822 comments

Pat tad, ja tev nebūtu tiesību tur atrasties, neviens tev virsū braukt nedrīkst.
Otrkārt, veloietve nav nekāda veloinfrastruktūra, tāpēc braucam pa brauktuvi.

Savukārt instruktora kungsam vispirms būtu jāiemācās valsts valoda, otrkārt būtu jāpārzin ceļu satiksmes noteikumi, treškārt jāpārbauda psihiskā veselība... tad varētu arī nodarboties ar šoferēšanu un citu mācīšanu.

Last edited by 436 (29.05.2016 23:21:05)