Vadītāju kauna kakts

Avatar

By buzic 65 15.07.2016 13:45:58

Member · 1,159 comments

ielikšu šeit. nosaukums tēmai labs - vadītāju kauna kakts. jo uzskatu, ka arī velobraucēja manevrs trolejbusa pieturā ir tikpat divpirkstu pierītes cienīgs, kā RS stūrētāju veikums....

http://www.iauto.lv/zinas/velo/22421-ka … jiem-video

p.s. un palasiet, cik slepkavnieku sēž komentāros!

Avatar

By NilsS 15.07.2016 14:17:21

Member · 775 comments
buzic 65 wrote

ielikšu šeit. nosaukums tēmai labs - vadītāju kauna kakts. jo uzskatu, ka arī velobraucēja manevrs trolejbusa pieturā ir tikpat divpirkstu pierītes cienīgs, kā RS stūrētāju veikums....

http://www.iauto.lv/zinas/velo/22421-ka … jiem-video

p.s. un palasiet, cik slepkavnieku sēž komentāros!

Principā  čalis  visu  izdarīja pareizi, tikai  vajadzēja  sabremzēties, nevis  pilnā  hodā  laist  cauri  pieturai.
Viņu jau tur  vairākas  reizes  smuki stūma  malā, tā jau ikdiena  pretīgajā Rīgas satiksmē

Last edited by NilsS (15.07.2016 14:17:45)

Avatar

By androns1983 15.07.2016 14:31:07

Member · 418 comments

Pieturas gadījumā bija jāsabremzējas un jāapsteidz trollis pa kreiso, nevis ar putām uz lūpām jāmin, jo "es te braucu un man pēc noteikumiem neviens nav jālaiž"

"Pretīgā Rīgas Satiksme" 1 trolejbusa paskatā pārstāv vairāku simtu cilvēku intereses, savukārt tirliņš uz velo pārstāv tikai savas intereses.
Tas, protams, neattaisno nevienu no RS šoferu izdarītajiem pārkāpumiem vai neuzmanībām, bet būtu jāsaprot, ka sabtranss ir liels un samērā neveikls pasākums un būtu jāizturas saprotoši un ar cieņu pret tiem, kurus sabtrans ved.
ne velti noteikumos ir punkts, ka ir jāpalaiž sabiedriskais, kas izgriežas no pieturas ... ja autovadītāji vēl pārsvarā sabtransu palaiž, tad starp velobraucējiem tādi palaidēji ir labi, ja katrs divdesmitais.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By averza 15.07.2016 14:32:07

Member++ · 5,039 comments

Kā tad būtu pareizi jārīkojas? Apstāties un gaidīt aiz trolejbusa, kamēr tas stāv pieturā? Vai apbraukt to pa kreiso joslu pēc tam, kad tas apstājies?

Avatar

By androns1983 15.07.2016 14:32:27

Member · 418 comments

Nebrīnos, ka uz sabiedriskā joslām netiek uzliktas papildzīmes, ka var arī braukt ar velo ... tad šitie pasaules karaļi arī vilksies pa priekšu sabiedriskajam ar savu "es te drīkstu braukt, ejiet dirst!"


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By androns1983 15.07.2016 14:34:02

Member · 418 comments
averza wrote

Kā tad būtu pareizi jārīkojas? Apstāties un gaidīt aiz trolejbusa, kamēr tas stāv pieturā? Vai apbraukt to pa kreiso joslu pēc tam, kad tas apstājies?


tak CSN pasaka ko darīt.

224. Velosipēdu un mopēdu vadītājiem pa ceļu atļauts braukt vienā rindā iespējami tuvāk brauktuves (braukšanas joslas) labajai malai. Tālāk uz brauktuves atļauts izbraukt, tikai lai apbrauktu, apsteigtu vai apdzītu...


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By kaska 15.07.2016 14:39:33

Member · 886 comments
buzic 65 wrote

ielikšu šeit. nosaukums tēmai labs - vadītāju kauna kakts. jo uzskatu, ka arī velobraucēja manevrs trolejbusa pieturā ir tikpat divpirkstu pierītes cienīgs, kā RS stūrētāju veikums....

http://www.iauto.lv/zinas/velo/22421-ka … jiem-video

p.s. un palasiet, cik slepkavnieku sēž komentāros!

buzic 65, lasīt komentārus gan nevajag, mīļā miera labad...

P.s. Ir pieredzētas arī dramatiskākas situācijas (ar GaļasBusu [protams] un RMS busiem).
P.s.2. ... ja vien es spētu pārvarēt savu slinkumu un apstrādāt/sakombinēt savus video.... sad


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By 436 15.07.2016 14:40:39

Member · 822 comments

Ja šim velokaralim būtu kaut cik smadzene, tad krustojumā ar Elizabetes ielu būtu smuki iekārtojies aiz autobusa un baudījis pāris kvartālus laba aizvēja, bet šis tējkanna, labi zinādams, ka ne velna nespēj izgriezt, tomēr izlien priekšā un pats sev un citiem sataisa problēmas.

Avatar

By averza 15.07.2016 14:47:36

Member++ · 5,039 comments

Velokaralis pirmais piebrauca pie Elizabetes ielas, autobuss pēc tam. Ko viņam vajadzēja, braukt atpakaļgaitā un nostāties aiz autobusa?
Otrkārt, autobuss pie Dzirnavu ielas apstājās gandrīz līdz nullei, nekāda laba aizvēja tur nesanāktu, bet raustīšanās vien. Un pēc tam aiz Lāčplēša atkal jāapsteidz tas autobuss - nu ļoti drošs manevrs būtu jātaisa.
Vienīgā problēma tajā epizodē, ka autobusa šoferis nevar pagaidīt 10 sekundes. Tieši tik - 10, ne vairāk. Daudz vairāk var ietaupīt, aizbraucot kādā krustojumā pie dzeltensarkanā vai ielienot joslā.

Un ko jūs varat aizstāvēt autobusu šoferus šajās 2 epizodēs? Ir pilnīgi skaidrs, ka viņiem abiem braukšanas eksāmens šajā brīdī būdu beidzies par šiem manevriem. Jā, velobraucējam arī, bet kāpēc autobusa šoferi tāpēc jāpataisa par eņģeļiem?

Last edited by averza (15.07.2016 14:52:42)

Avatar

By 436 15.07.2016 15:00:10

Member · 822 comments

Es autobusa šoferi neaizstāvu. Gribu pateikt, ka velobraucējs pats nav daudz labāks. Īpaši jau epizodē ar trolejbusu ietešoties uz ietves.

Avatar

By Audiks 15.07.2016 15:35:45

Member · 81 comments

CSN visi ievēro, bet velo ir maziņš un neaizsargājams, tapēc uzskata sevi par ielas pavēlnieku.
Ja samainītu vietām velo un sabiedrisko, tad sabiedriskais tāpat teiktu, kā velosipēdists izturās pret sabiedrisko smile


griez pedāļus kamēr neiedeva

Avatar

By averza 15.07.2016 16:29:56

Member++ · 5,039 comments
Audiks wrote

velo ir maziņš un neaizsargājams, tapēc uzskata sevi par ielas pavēlnieku.

E, ko? Vai nav gauži otrādi, ka lielo, resno vāģu īpašnieki uzskata sevi par ielu pavēlniekiem (un arī tāpēc, ka ir samaksājuši ceļa nodokli)

Avatar

By kosmoss19 15.07.2016 18:12:25

Member · 267 comments

Neko traku neredzu. man tā ir ikdiena un pat neuzkatu to par kautko īpašu.  Tam velo braucējam vajadzēja braukt nevis pa labo manu kur tevi visu laiku spiež un presē, bet pa kreiso starp joslam kur i vietas vairāk i ne viens nepresē un korķi var apbraukt pa vstrečku. Nesen viens BMW man gribēja atriebties. Presēja uz sita ar spoguli pa ragu, rezutātā stiklins izbira un spoguli palika uz vadiem big_smile a man pohuj braucu ka braucu.

Avatar

By buzic 65 15.07.2016 20:51:24

Member · 1,159 comments
kosmoss19 wrote

Neko traku neredzu. man tā ir ikdiena un pat neuzkatu to par kautko īpašu.  Tam velo braucējam vajadzēja braukt nevis pa labo manu kur tevi visu laiku spiež un presē, bet pa kreiso starp joslam kur i vietas vairāk i ne viens nepresē un korķi var apbraukt pa vstrečku. Nesen viens BMW man gribēja atriebties. Presēja uz sita ar spoguli pa ragu, rezutātā stiklins izbira un spoguli palika uz vadiem big_smile a man pohuj braucu ka braucu.

Supermario19 :DDD

Avatar

By androns1983 15.07.2016 22:28:48

Member · 418 comments

Minhauzens atpūšas


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By KasparsS 15.07.2016 22:35:14

Member+ · 2,280 comments

Visdrošāk vienkārši huļigankā, jeb kā to aprakstīja kosmoss.


Scott Scale RC custom edition - 7,7kg.
Scott Addict RC custom edition - 7,8kg
https://www.strava.com/athletes/kskincs
https://www.instagram.com/kasparsskincs

Avatar

By Bibo 17.07.2016 18:48:07

Member · 581 comments

Ne gluži vadītājs, bet blakussēdētājs.

Šodien uz Liepājas šosejas īsi pirms uzbrauciena kalnā pirms Tukuma pagrieziena. Sudrabots bembis mani apdzina, un pēc kādiem 10m blakussēdētājs man ceļā sašķaidīja stikla pudeli. Par laimi ne man ne velo nekas. Žēl, ka numuru neiegaumēju, bija viss noputējis tā, ka nevarēja saskatīt.

Avatar

By buzic 65 17.07.2016 21:42:03

Member · 1,159 comments
Bibo wrote

Ne gluži vadītājs, bet blakussēdētājs.

Šodien uz Liepājas šosejas īsi pirms uzbrauciena kalnā pirms Tukuma pagrieziena. Sudrabots bembis mani apdzina, un pēc kādiem 10m blakussēdētājs man ceļā sašķaidīja stikla pudeli. Par laimi ne man ne velo nekas. Žēl, ka numuru neiegaumēju, bija viss noputējis tā, ka nevarēja saskatīt.

Jūtu līdzi šādiem primātiem, kuru intelekts visas dzīves garumā paliek 3 gadus vecas orangutāna līmenī. Skarbs sods šūpulī ielikts.

Avatar

By wrongway 17.07.2016 21:43:12

Member+ · 1,695 comments
436 wrote

Es autobusa šoferi neaizstāvu. Gribu pateikt, ka velobraucējs pats nav daudz labāks. Īpaši jau epizodē ar trolejbusu ietešoties uz ietves.


Aizstāvi gan!


Jā! Tava pakaļa, sēžot automašīnā, patiešām izskatās resna!

Avatar

By NilsS 15.08.2016 14:21:46

Member · 775 comments

Paldies  visiem labajiem spēkiem, kuri  mani  šodien  izglāba  no  notriekšanas!
Rīgā,  aiz  Latvijas Bankas no Vecrīgas  mazs, smuks  bruģa  ceļš  uzved uz  Valdemāra ielas.
Braucu  pa  trotuāru,  redzu  stāv  autiņš,  rāda labo  pagriezienu,  vadītāja  tā kā paskatās  virsū, no kā secinu, ka droši  varu  braukt.
Brīdī, kad  esmu  tikpat  kā pret  radiatoru  šī  spiež  gāzi  un brauc  virsū!!!!!!
Turklāt   lūr  uz  kreiso  pusi, runā pa telefonu, bet  griežas   pa labi , maita!
Parāvu  drusku  sānis, histēriski  ieminu  un pārdesmit  cm  (  varbūt  pat  mazāk )  bija tas attālums, kurš  mani  šķīra  no otrās tikšanās ar  kapotu  šosezon.
Šī  persona  kaut  kādā melnā  mersī/bmw/audi, stresā  nepiefiksēju,  mierīgi   izgriezās un aizbrauca  tālāk.
Nobļāvu pakaļ  visu  ko  domāju,  sanāca  nikni un nesakarīgi, šī  atkal  dusmīgi plātījās ar  rokām, joprojām  runājot  pa telefonu, varēja  saprast  no žestiem, ka tādiem  pidariem  uz  riteņa  vispār  nav vietas satiksmē un ka  viņa   izdarīja  sabiedrībai pakalpojumu  testējot  manus  skilus.
Esmu  nelielā  šokā, ja godīgi, kur tādi kretīni rodas ???!

Last edited by NilsS (15.08.2016 14:25:54)

Avatar

By androns1983 15.08.2016 14:30:05

Member · 418 comments

vajadzēja braukt pa brauktuvi ...

es parasti nelienu gar purnu mašīnām, kuras tūlīt tūlīt taisās izgriezties no kaut kurienes (ja vien pats neminu pa brauktuvi) ...

bet nu katram savas izklaides un adrenalīna avoti wink

Last edited by androns1983 (15.08.2016 14:30:28)


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By NilsS 15.08.2016 14:39:04

Member · 775 comments

Tu pats  bieži  brauc  pa Vanšu  tiltu  ar  ričuku ?
Forša izklaide, īpaši  kur piebraucamie  ceļi  nāk  klāt.
Bet  principā  es  skaidri  sapratu  mājienu  un koriģēšu  ierasto  ceļu,  šādu  idiotu  dēļ

Last edited by NilsS (15.08.2016 14:40:28)

Avatar

By androns1983 15.08.2016 14:40:27

Member · 418 comments

bieži nē, bet kad braucu, tad cenšos pūst pa brauktuvi.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By NilsS 15.08.2016 14:43:08

Member · 775 comments
androns1983 wrote

bieži nē, bet kad braucu, tad cenšos pūst pa brauktuvi.

Man tur  2x dienā  jābrauc, šad  tad  kad  steidzos  braucu,  bet  regulāri - nē, paldies,  tā nav vieta priekš velo.
Īpaši  pie  tagadējās autovadītāju kultūras.
Bet  ne par to  stāsts, man radies iespaids, ka ir velosipēdisti  un ir androns.
Ceru, ka saprati

Avatar

By androns1983 15.08.2016 14:57:14

Member · 418 comments

viss kārtībā ... vnk ir cilvēki, kas nemēdz domāt ar galvu ...

tas, ka autovadītājs skatās tavā virzienā, nebūt nenozīmē, ka viņš tevi redz.

lai tur izgrieztos pa labi, ir jāskatās pa kreisi - un uz automašīnām - kura nu tevi palaidīs. Un riteņbraucēju tas autovadītājs (it sevišķi, ja pļurkst pa telefonu) var nepamanīt ...
tas galīgi nav labi vai pareizi, bet ar to būtu jārēķinās ... jo viņam tak nesāpēs nemaz, bet riteņbraucējam sāpēs.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By averza 15.08.2016 15:18:25

Member++ · 5,039 comments

Autovadītājs, kurš ir pirmais rindā, parasti tur piebrauc pie pašas Valdemāra ielas un ar velo sanāk apbraukt ar riktīgu loku gar auto aizmuguri, kas ir samērā drošs manevrs. Tavā gadījumā tātad kundzīte bija apstājusies vairākus metrus pirms Valdemāra ielas? Jebkurā gadījumā CSN 202. punkts:

202. (..) Šķērsojot brauktuvi pa ietves iedomāto turpinājumu, velosipēdu vadītājiem jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu un jādod ceļš transportlīdzekļiem, kas brauc pa šķērsojamo ceļu.

Ja brauci ātrāk par 10 km/h, tad, ņemot vērā telefonu, par vainīgiem varētu uzskatīt abus.

Avatar

By kaska 15.08.2016 15:19:43

Member · 886 comments

Es atkal padziedāšu veco dziesmu par GaļasBusu...
Vakar minu cauri Saulkalnei Rīgas virzienā. Redzu - Saulkalnē stāv GaļasBuss. Laikam gaida reisa atiešanas laiku. Nodomāju... ja nepaspēšu līdz HESam, pirms šis mani panāk, tad šodien vismaz viena asa izjūta garantēta. Mjā... Praktiski pirms paša HESa, pirms taisījos griezt nost - aiziet Gaļas autobuss garām ar visai nepatīkamu intervālu big_smile

P.s. Nil, ja pareizi sapratu, Tu brauci virzienā prom no Centra pa Valdemāra ielas kreisās puses ietvi?

Last edited by kaska (15.08.2016 15:20:07)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!