Vadītāju kauna kakts

Avatar

By peteris 17.03.2016 10:35:06

Member · 520 comments
kaska wrote

Ehh.. laikam jau agrāk zāle bij zaļāka... bet arī man šķiet, ka pirms 5+ gadiem pa Rīgas ielām bija patīkamāk pārvietoties. Tagad ar visu to traci ap velojoslu ieviešanu, CSN izmainīšanu, tauta ir sakacināta un pie visām savām nelaimēm vaino ikvienu, ko redz uz velosipēda.

Tomēr nav gluži tā, ka tagad viss būtu baigi slikti.  Man reti kāds "brauc virsū" vai tml. Iespējams tas tāpēc, ka esmu viens no tiem "klauniem", kas tērpjas tik nepievilcīgajos elektrozaļajos/dzeltenajos toņos (un man nav kauns tongue) kā arī netaupu gramus uz pāris lukturīšiem krēslā vai tumsā.

Jautājums Lūsim un pārējiem, kurus autovadītāji uz šosejas "neņem par pilnu". Kāds ir jūsu vizuālais tēls - tb, cik pamanāmi esat?  Kā jums liekas cik m attālumā autovadītājs jūs pamana? Piemēram, mums te ir viena  diezgan zināma komanda, kuras komandas forma ir krāsās, kuras nu galīgi neizceļas uz rudens,ziemas dabas toņiem. Kā autovadītājs, es viņus pamanu salīdzinoši vēlu. Uz šosejas, kur ātrums ir ~100+ km/h pretī braucošu šīs konkrētās komandas dalībnieku es, iespējams, pamanītu tikai, kad būtu jau blakus apdzenamajam transportlīdzeklim.

Jā, man ar acīm viss ir kārtībā un cieņa pret velobraucējiem arī man ir, tāpēc... Cienījamie velodievi, iztiksim bez personīgiem uzbraucieniem, ok? smile


jāpiekrīt, bet tā ir ar visu - līdz ko kļūst populārāks, tā objektīvu iemeslu dēļ tiek ieviesti ierobežojumi.

lielākā sāpe ir par velošmigu big_smile

btw, šim čalim nerūp neliels intervāls ar pretimbraucošo satiksmi https://youtu.be/TTVxQmwPVKk (šī rīta video)

kā autovadītājam man šādi izgājieni nepatīk, kā velosipēdists tur neko briesmīgu nesaskatu, tāpat liela daļa autobraucēju rītos vēl guļ un, kā redzams, no krustojuma viņš aizbrauc pirmais, jo tante pie kaškaja stūres vēl raksta īsziņu un meklē gāzes pedāli.

Avatar

By kaska 17.03.2016 10:45:56

Member · 886 comments
peteris wrote

lielākā sāpe ir par velošmigu big_smile

Nesapratu? big_smile

BTW Vai jau esi reģistrējis savu videoreģistrātoru? tongue big_smile big_smile
http://skaties.lv/latvija/bez-tabu/absu … beztabutv3

Last edited by kaska (17.03.2016 10:47:51)


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By androns1983 17.03.2016 10:56:59

Member · 418 comments
kaska wrote

... Tā kā tur ir vienvirziena brauktuve, tad daži autovadītāji, laikam, uzskata, ka pa labi nav jāskatās.

Izgriežoties T-veidniekā pa labi (vienalga vai tā ir blakusteritorija vai krustojums) autovadītāji bieži vien nepaskatās pa labi ...
bet tieši ir atšķirība - ja no krustojuma, tad viņiem nav jālaiž gājēji (visi, kas pārvietojas pa ietvi), bet ja no blakusteritorijas, tad ir.

pašam ir bijis, ka mani nobada nost no velo, jo cilvēks griež pa labi un lūkojas pa kreisi vai kāds viņu laiž. bet es kruīzēju pa troturāru un tuvojos viņam no labās puses ... seju neredzēju, bet tā kā mašīna stāvēja, tā pieņēmu, ka viņš mani redz ... bet izrādās, ka nē .. sāka braukt līdzko biju gandrīz priekšā viņam.

Tā kā tas bija krustojums, tad principā vainīgs laikam biju es. ja tā būtu izbrauktuve no blakusteritorijas, tad vainīgs būtu viņš.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By peteris 17.03.2016 11:02:16

Member · 520 comments
kaska wrote
peteris wrote

lielākā sāpe ir par velošmigu big_smile

Nesapratu? big_smile

BTW Vai jau esi reģistrējis savu videoreģistrātoru? tongue big_smile big_smile
http://skaties.lv/latvija/bez-tabu/absu … beztabutv3

sāpe par to, ka pēc omulīgas pasēdēšanas nedrīkstu lēnām un mierīgi pa trotuāriem ripināties mājās ar velo. Būtu vēl saprātīgāku ierobežojumu uzlikuši - 1 promile - bet nē, tādas pats, kā vadot auto - 0.5. Iemesls gan ir saprotams - lauku alkāni, kuri planē no vienas ceļa puses uz otru.

videoreģistratoru neesmu reģistrējis un par maksu nereģistrēšu - apdrošinātājiem derēs tāds, kāds ir, bet menti ja gribēs pieņemt, pieņems nereģistrēta reģistratora video. ja negribēs, atšūs jebkādu big_smile

tur jāpaskata noteikumus, varbūt pietiek uz 1000 cilvēkiem vienam piereģistrēt un tad pēc vajadzības izmantot reģistrāciju big_smile

Avatar

By kaska 17.03.2016 11:08:13

Member · 886 comments

Par promilēm taču bija tikai naudas sods - ar to taču var samierināties, ja pasēdēšana ir bijusi patiesi omulīga big_smile big_smile
Vai kopš jaunā gada ir kādas izmaiņas ? Neesmu pievērsis uzmanību, jo nav īsti aktuāli.
Ups, baigais offtopic. Piedodiet, atvainojiet! neutral


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By buzic 65 17.03.2016 11:26:45

Member · 1,159 comments
NilsS wrote

tak  atslābsti,   neviens  tur  tā  nedara

it kā nebiju iesprindzis, bet ja nu Tu tā saki! big_smile:D

Avatar

By buzic 65 17.03.2016 11:34:36

Member · 1,159 comments
peteris wrote

btw, šim čalim nerūp neliels intervāls ar pretimbraucošo satiksmi https://youtu.be/TTVxQmwPVKk (šī rīta video)
kā autovadītājam man šādi izgājieni nepatīk, kā velosipēdists tur neko briesmīgu nesaskatu, tāpat liela daļa autobraucēju rītos vēl guļ un, kā redzams, no krustojuma viņš aizbrauc pirmais, jo tante pie kaškaja stūres vēl raksta īsziņu un meklē gāzes pedāli.

Es šajā krustojumā, lai grieztos pa kreisi, gaidošo autiņu rindu apbraucu pa labo pusi.

Avatar

By averza 17.03.2016 11:52:12

Member++ · 5,039 comments
androns1983 wrote

daži autovadītāji, laikam, uzskata, ka pa labi nav jāskatās.

"Pilnīgs pajāt" jeb ar laiku šādi šoferi dabūs sejā pretī braucošu apdzenošo auto.

Avatar

By lūsis 17.03.2016 12:25:14

Member · 231 comments
kaska wrote

Ehh.. laikam jau agrāk zāle bij zaļāka... bet arī man šķiet, ka pirms 5+ gadiem pa Rīgas ielām bija patīkamāk pārvietoties. Tagad ar visu to traci ap velojoslu ieviešanu, CSN izmainīšanu, tauta ir sakacināta un pie visām savām nelaimēm vaino ikvienu, ko redz uz velosipēda.

Tomēr nav gluži tā, ka tagad viss būtu baigi slikti.  Man reti kāds "brauc virsū" vai tml. Iespējams tas tāpēc, ka esmu viens no tiem "klauniem", kas tērpjas tik nepievilcīgajos elektrozaļajos/dzeltenajos toņos (un man nav kauns tongue) kā arī netaupu gramus uz pāris lukturīšiem krēslā vai tumsā.

Jautājums Lūsim un pārējiem, kurus autovadītāji uz šosejas "neņem par pilnu". Kāds ir jūsu vizuālais tēls - tb, cik pamanāmi esat?  Kā jums liekas cik m attālumā autovadītājs jūs pamana? Piemēram, mums te ir viena  diezgan zināma komanda, kuras komandas forma ir krāsās, kuras nu galīgi neizceļas uz rudens,ziemas dabas toņiem. Kā autovadītājs, es viņus pamanu salīdzinoši vēlu. Uz šosejas, kur ātrums ir ~100+ km/h pretī braucošu šīs konkrētās komandas dalībnieku es, iespējams, pamanītu tikai, kad būtu jau blakus apdzenamajam transportlīdzeklim.

Jā, man ar acīm viss ir kārtībā un cieņa pret velobraucējiem arī man ir, tāpēc... Cienījamie velodievi, iztiksim bez personīgiem uzbraucieniem, ok? smile

   Man ir ļoti krāsaina forma un dzelteni mokasīni. Pa tumsu par šosejam nebraucu, tatad tikai gaišā dienas laikā. Uz maniem žestiem (videjais pirksts) atbild - tatad redz, vienkarsi neciena velomiņus. Pa pilsetu (uz darbu) braucu agrās rīta stundās tumsā, tad pie somas piestiprinaju atstarojošo vesti, bija manami uzlabojumi distances ziņā starp mani un apsteidzošo auto.

Avatar

By androns1983 17.03.2016 14:00:16

Member · 418 comments

dažiem, kuri ir gatavi mirt savas priekšrokas dēļ: https://www.facebook.com/XDLife/videos/ … 077807232/


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By kaska 17.03.2016 14:01:36

Member · 886 comments

Redzēts video. Ir labs smile


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By buzic 65 17.03.2016 14:41:04

Member · 1,159 comments
androns1983 wrote

dažiem, kuri ir gatavi mirt savas priekšrokas dēļ: https://www.facebook.com/XDLife/videos/ … 077807232/

viss pareizi! piekrītu!
bet, vai pirms divām dienām tas nebiji Tu, kurš aicināja ar velo ieskriet ķiršsarkanā audi, jo tas bija vainīgs?

Avatar

By androns1983 17.03.2016 14:53:56

Member · 418 comments

tak izvērtē riskus un tad tikai rīkojies. tāpēc jau rakstīju, ka atkarīgs no ātruma.  Tā teikt, spēcīgi atspiesties ar kāju pret gandrīz stāvošu audi ar pāridarītāju pie stūres nav tas pats, kas iejāt tam sānā uz 30+ km/h .. ne tā?

izvairīties no sadursmēm vajag, bet paturot prātā, ka tas jcenšas darīt tā, lai vainīgais neaizbrauc ar veselu ādu ...
vieglāk tas ir automašīnām, jo tas ir drošāk paša veselībai.

Piemēram, pilsētā kāds lohs girežas tev virsū ... varbūt vari pilnīgā izvairīties no sadursmes, bet pēc tam pirksi pats jaunas riepas, diskus, labosi piekari, jo vainīgais būs aizbraucis, bet tu uz bordes. otrs variants ir izvairīties, bet tomēr aizskart vainīgā auto, lai arī viņš tehniski ir iesaistīs negadījumā un viņš (viņa octa) segs tavas riepas un diskus.

teiksim, ja ar velo ir vienīgais variants noraut uz acīm un sasisties, jo tev kāds lapuhs ir piegriezis priekšā, tad labāk to izdarīt iebojājot pāridarītāja auto, lai arī viņš ir iesaistīts, nevis pēcāk parasta plecus "neko nezinu. čalis mina ar riteni un nokrita. ceru, ka viņam viss ok... "

Last edited by androns1983 (17.03.2016 14:59:02)


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By vējš matos 17.03.2016 16:09:34

Member · 203 comments

Te svarīgi,lai tavi aprēķini par vainīgumu izrādās ne tikai ātri,bet arī pareizi.

Avatar

By androns1983 17.03.2016 16:26:38

Member · 418 comments

nu ceļu satiksmē tūļāties ar domāšanu nav vēlams ... jo asāks prāts un reakcija, jo labāks būs rezultāts .. gan braukšanā, gan notikumu prognozēšanā un iespējās no tiem izvairīties....

Arī ar mašīnu braucot - labāk un drošāk būs, ja koncentrēsies braukšanai un ceļam, nevis rīsi hamburgeru un domāsi par nepadarītajiem darbiem.


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)

Avatar

By HH 17.03.2016 18:14:23

Member · 199 comments
androns1983 wrote

tak izvērtē riskus un tad tikai rīkojies. tāpēc jau rakstīju, ka atkarīgs no ātruma.  Tā teikt, spēcīgi atspiesties ar kāju pret gandrīz stāvošu audi ar pāridarītāju pie stūres nav tas pats, kas iejāt tam sānā uz 30+ km/h .. ne tā?

izvairīties no sadursmēm vajag, bet paturot prātā, ka tas jcenšas darīt tā, lai vainīgais neaizbrauc ar veselu ādu ...
vieglāk tas ir automašīnām, jo tas ir drošāk paša veselībai.

Piemēram, pilsētā kāds lohs girežas tev virsū ... varbūt vari pilnīgā izvairīties no sadursmes, bet pēc tam pirksi pats jaunas riepas, diskus, labosi piekari, jo vainīgais būs aizbraucis, bet tu uz bordes. otrs variants ir izvairīties, bet tomēr aizskart vainīgā auto, lai arī viņš tehniski ir iesaistīs negadījumā un viņš (viņa octa) segs tavas riepas un diskus.

teiksim, ja ar velo ir vienīgais variants noraut uz acīm un sasisties, jo tev kāds lapuhs ir piegriezis priekšā, tad labāk to izdarīt iebojājot pāridarītāja auto, lai arī viņš ir iesaistīts, nevis pēcāk parasta plecus "neko nezinu. čalis mina ar riteni un nokrita. ceru, ka viņam viss ok... "

Es labāk samaksāšu par aplocēm un riepām, nekā staigāšu ar pušumiem un izsistiem zobiem (labākajā gadījumā). Lietas var nopirkt, veselību ne vienmēr... ieteiktu apdomāt šo loģiku.
Ja pat kāds cits ir vainīgs, neko darīt, dzīvē tā notiek... nedzīvojam utopija un neesam nemirstīgi, diemžēl.

Avatar

By dizpark 17.03.2016 20:37:38

Member · 908 comments
kaska wrote
averza wrote
kaska wrote

Es, savukārt, braukdams pa ietvi

Tas ir tas klasiskais gadījums, kad braukšana pa ietvi ir bīstamāka nekā pa brauktuvi, līdz cik tur reizēm (11.9) smile

Probably.   Šeit ietve bija vienīgais variants, jo braucu satiksmei pret spalvu. Liekas, ka tieši šī iebrauktuve maķītī un blakus 'izbrauktuve' no Statoil ir krasta ielas melnākie punkti tiem kas brauc pa  "promenādes veloceliņu ---> pretējā virziena Toyota centra pseido-iebrauktuvi ----> ietvi līdz Dienvidu tiltam". Nepilnu mēnesi atpakaļ redzēju, ka bija sadūrušies divi nelaimīgie - auto, kas izbrauca no Statoil un velosipēdists, kas brauca pa ietvi virzienā no Dienvidu tilta uz Centru. Tā kā tur ir vienvirziena brauktuve, tad daži autovadītāji, laikam, uzskata, ka pa labi nav jāskatās.

Ja brauc no centra, tad to gabaliņu gar statoil un macdon noteikti drošāk pabraukt pa brauktuvi. Ja pretējā virzienā pa ietvi, tad tikai " ar acu kontaktu". Vēl - jārēķinās, ka dažreiz autovadītāji nepamana ķieģeli un mēģina no macdonalda gala atpakaļ uz ielas izbraukt pa iebrauktuvi statoilā.

Avatar

By NilsS 18.03.2016 11:39:15

Member · 775 comments

GaļasBuss šodien lika  manam adrenalīnam mutuļot.   Pēc tam   arī   vējš vairs  nelikās  tik   stiprs....

Avatar

By Dzinja 18.03.2016 14:31:28

Member · 131 comments
Huligāns wrote

Man nav jādomā, jo es nebraucu pēc statistikas
Varbūt mazliet pašiem jāaizdomājas par savu dzīvību, labāk braukt tur, kur mazāk auto, varbūt tur, kur vispār neviena nav, varbūt tur, kur daudz auto
cilvēks dažreiz nepadomā par savam spējām, ne tikai braukšanā, bet arī fiziskā formā, katrs sīkums var dzīvību prasīt.
Braucot garām velosipēdists velosipēdistam var notikt negadījums - miljons variantu, bet jādomā uz priekšu, kas var notikt un ko darīt, lai nenotiek TAS

Jāpiekrīt, ka ir vērts kaut kādā veidā vismaz nedaudz samazināt risku, jo tas jau tiek darīts savā labā ne citu. Es teiksim pa šoseju braucot no rīta uz darbu speciāli braucu agrāk, nekas, ka esmu 20min. ātrāk darbā, bet toties dzīva, jo zinu, ka jau 10 / 20min. vēlāk satiksme jau ir daudz nejaukāka un ignorējošāka.

Avatar

By kaska 18.03.2016 15:23:12

Member · 886 comments
NilsS wrote

GaļasBuss šodien lika  manam adrenalīnam mutuļot.   Pēc tam   arī   vējš vairs  nelikās  tik   stiprs....

BTW, vai gadījumā Tu nebiji tas foruma biedrs, kas gribēja organizēt lielo kopējo sūdzības iesniegšanu Satiksmes ministrijā(?) prrt GaļasBusu. Es pieteicos un pat pāris video piedāvāju? Kas tur palika ar to ideju?


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By NilsS 18.03.2016 17:57:01

Member · 775 comments
kaska wrote
NilsS wrote

GaļasBuss šodien lika  manam adrenalīnam mutuļot.   Pēc tam   arī   vējš vairs  nelikās  tik   stiprs....

BTW, vai gadījumā Tu nebiji tas foruma biedrs, kas gribēja organizēt lielo kopējo sūdzības iesniegšanu Satiksmes ministrijā(?) prrt GaļasBusu. Es pieteicos un pat pāris video piedāvāju? Kas tur palika ar to ideju?


Līdz SM   nebiju  aizdomājies,   bet  vispār  tiešām vajag!  Pārējiem  gadās  šad  tad  un pa  reizei, gaļiniekam  pārāk  regulāri.
Kā  mums  saorganizēt juridiski  korektus kolektīvos  parakstus ?

Avatar

By suugoi 18.03.2016 18:17:52

Member+ · 1,469 comments

Aizrakstiet arī Salaspils pašvaldībai, viņi tādi +- komunikabli, mājaslapā ir sadaļa uzdod jautājumu pašvaldībai.


1x11 | 2x8 | SS | ¯\_(ツ)_/¯

Avatar

By NilsS 18.03.2016 19:47:51

Member · 775 comments
suugoi wrote

Aizrakstiet arī Salaspils pašvaldībai, viņi tādi +- komunikabli, mājaslapā ir sadaļa uzdod jautājumu pašvaldībai.

Ja  pareizi  atceros -   gaļinieks  ir Daugavpils  sūdabrāļu  kantoris,   Spils  tikai  pērk pakalpojumu.  Būtu  jāsūta   visām 4.  pašvaldībām  vēstule,   īstenībā  laba   doma.   Tā  kā   viņi  ir  pakalpojuma  pircēji -   var  izdoties.

Last edited by NilsS (18.03.2016 19:52:44)

Avatar

By kaska 18.03.2016 23:12:09

Member · 886 comments
kaska wrote
NilsS wrote

GaļasBuss šodien lika  manam adrenalīnam mutuļot.   Pēc tam   arī   vējš vairs  nelikās  tik   stiprs....

BTW, vai gadījumā Tu nebiji tas foruma biedrs, kas gribēja organizēt lielo kopējo sūdzības iesniegšanu Satiksmes ministrijā(?) prrt GaļasBusu. Es pieteicos un pat pāris video piedāvāju? Kas tur palika ar to ideju?

Atradu... šajā pat diskusijā - 20. lapa smile
Šodien saputrojos... tb iesniegumu Autotransporta direkcijai, nevis Satiksmes Ministrijai.


km pie km neliksi, pie Mm netiksi!

Avatar

By sursurs 23.03.2016 09:04:57

Member · 905 comments
kaska wrote

Ehh.. laikam jau agrāk zāle bij zaļāka... bet arī man šķiet, ka pirms 5+ gadiem pa Rīgas ielām bija patīkamāk pārvietoties. Tagad ar visu to traci ap velojoslu ieviešanu, CSN izmainīšanu, tauta ir sakacināta un pie visām savām nelaimēm vaino ikvienu, ko redz uz velosipēda.

Tomēr nav gluži tā, ka tagad viss būtu baigi slikti.  Man reti kāds "brauc virsū" vai tml. Iespējams tas tāpēc, ka esmu viens no tiem "klauniem", kas tērpjas tik nepievilcīgajos elektrozaļajos/dzeltenajos toņos (un man nav kauns tongue) kā arī netaupu gramus uz pāris lukturīšiem krēslā vai tumsā.

Jautājums Lūsim un pārējiem, kurus autovadītāji uz šosejas "neņem par pilnu". Kāds ir jūsu vizuālais tēls - tb, cik pamanāmi esat?  Kā jums liekas cik m attālumā autovadītājs jūs pamana? Piemēram, mums te ir viena  diezgan zināma komanda, kuras komandas forma ir krāsās, kuras nu galīgi neizceļas uz rudens,ziemas dabas toņiem. Kā autovadītājs, es viņus pamanu salīdzinoši vēlu. Uz šosejas, kur ātrums ir ~100+ km/h pretī braucošu šīs konkrētās komandas dalībnieku es, iespējams, pamanītu tikai, kad būtu jau blakus apdzenamajam transportlīdzeklim.

Jā, man ar acīm viss ir kārtībā un cieņa pret velobraucējiem arī man ir, tāpēc... Cienījamie velodievi, iztiksim bez personīgiem uzbraucieniem, ok? smile

+10000
Man arī, protams, gadās sastapt pa kādam debiliķim, kurš uz pat uz tukša ceļa nobrauc 10cm attālumā ar 90 km/h, bet arī fūres ar LV numuriem ir bremzējušas un vilkušās aiz manis, ja, ceļš šaurs (A7 aiz Iecavas), satiksme neļauj apdzīt un esmu ģērbusies tā, ka mani var laicīgi pamanīt..

Last edited by sursurs (23.03.2016 09:14:02)


velo 4ever

Avatar

By sursurs 23.03.2016 09:14:38

Member · 905 comments

Varbūt kādi foruma brieži var līdzēt: https://www.facebook.com/ruta.krolle/po … 6175128437 ?
oped ņe oj - vnk parādījās šorīt FB...

Last edited by sursurs (23.03.2016 09:15:11)


velo 4ever

Avatar

By androns1983 23.03.2016 09:29:49

Member · 418 comments

Offtopiks, protams, bet jau lasot share lūgumu, pie sevis nodomāju .. nu diezvai ka tieši tā notika
"uzbļāva "Papis malā!" un pārbrauca ritenim, kurš tagad ir samīcīts" ...
iedomājos kaut ko šādu:
31fca812f92a36c4caf35334a8af0f3d.jpg

Un, protams .. lasām tālāk " šoferis sāka braukt un uztriecās mana velosipēda aizmugurējam ritenim. Dusmās uzsitu viņam pa spoguli. Nenolūza. Bet šoferis steigā nokaucināja riepas un aiztraucās pa Lāčplēša ielu, Tērbatas ielas virzienā."
un skaidrs, ka ir aptuveni šādi:
bicycle-secured-to-railings-next-to-cycle-lane-with-damaged-rear-wheel-eah5h4.jpg

p.s. - lai izdodas atrast to šoferi!


Auto / Velo / GC / Outdoor / Camping / Active :)